NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.792.021
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Navi tema je potpuno mrtva jer su amd fanovi u ovoj i tu pisu konstantno....dali je to normalno?.......

 Iznose svoje misljenje neka ih navi se čeka jos 7 dana, pa čes vidjeti kako ti uskačeš tamo da opravdas svoju kupnju.

5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Navi tema je potpuno mrtva jer su amd fanovi u ovoj i tu pisu konstantno....dali je to normalno?.......

Ma užasna stvar, ne mogu vjerovati da nešto tako postoji na ovom svijetu , stari radi nešto drugo u životu, nemoj da ti forum bude centar života i bit će ti bolje.

15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Nije mrtva, jer su svi nvidia fanovi tamo...gledam temu i svi ovi koje sam blokirao su tamo naveliko. Većina poruka koje tamo vidim (ili bolje reći ne vidim ) su od meni blokiranih autora. A blokirao sam ih upravo iz razloga što samo seru i uopće ne doprinose raspravi...bilo na AMD Navi, bilo na Nvidia RTX3000 temi. Ne treba se opterećivati sa takvima. Samo blok i ne čitaš ih 

Bit će!
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
ibme74 kaže...
Rhodin kaže...
berzerker kaže...

Da, mene isto zanima kako misle napraviti model između 3080 i 3090 kad je razlika u performansama premala a da ne naprave budale od kupaca njihovog flagship RTX modela.

Jedino mi ima smisla je da naprave gaming "titan" gaming ekvivalent neku nvidia "RTX Gaming Ultra Pro Decepticon Elite Gaming" i reći konkretno da 3090 nije namjenjena gamingu nego profesionalnom use-u a da im je ovo flagship model za 1200-1300 USD MSRP.

Iako ni to nema smisla i ljudi koji su kupili 3090 za gaming će se osjećat popišano bez obzira šta kožnati sad napravi.

Mogu reći da je amd izbacio karticu poslije njih i da će 4xxx serija biti odgovor na 6900xt... 

 

 

Pazi, naovdno izdaju 3080Ti koja je 3090 sa 20GB umjesto 24GB koliko ima 3090 i to bi trebala biti 300$ ili 500$ jeftinija, nisam siguran.

Dakle... po meni bezveze ako tako bude, jedna od te dvije onda postaje bespotrebna.

 

Opčenito mislim da nvidia nema manevarskog prostora između 3080 i 3090. Ako izda 20GB verziju po istoj cijeni, žalit će se kupci 3080, ako izda 3080Ti sa 20Gb po 300 ili 500$ manje od 3090 i bude identična u igrama, žalit će se SVI koji su kupili 3090, a između 3080 i 3090 ima ravno 5-7% u performansama prostora... kako tu ubacit jednu, a pričalo se o Super i Ti karticama - dvije po meni nemoguće.

Imat ćeš situaciju da će ti Strix model 3080 bit jači od stock 3080 Ti ili Super, po meni i pojedinih 3090 modela... već sad je kaos.

 

Treba popunjavati prostor između 3070 i 3080, tu imaju lufta koliko hoćeš i 3070 Ti će biti pun pogodak da se bori sa 6800.

 

opet rade ono što su uradili i sa rtx2xxx serijom, izdali rtx2060/2070/2080 i onda super serija gdje je rtx2060s(+2GB VRAM-a)=rtx2070, rtx2070s=rtx2080...

 OK, ali na seriji 2000 su razlike bile veće, i tu je 3070-3080 velika razlika, ali 3080-3090 po meni ne stane nijedna, a kamo li 1-2 koje se povremeno spominju (Super sa 20GB i Ti koja je kao 3090 sa 20 umjesto 24GB)

Po benchevima je razlika u nekim naslovima tek 5% između 3080 i 3090.

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.11.2020 12:46 (Rhodin).
11 godina
suspendiran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

znam, samo kazem da rade ponovno istu stvar kupcima, tako su i onda ljudi iskrcali po 4.500kn za rtx2070 a malo kasnije dode rtx2060s koja joj je jednaka a jeftinija 1.000 kuna

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.11.2020 13:36 (ibme74).
5 godina
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Jel 4 gb vrama uopće dovoljno za full hd na ovim novijim igrama?

https://wccftech.com/nvidia-entry-level-geforce-rtx-3050-ampere-ga107-gpu-specs-detailed/

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.11.2020 13:28 (Riot).
 
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Riot kaže...

Jel 4 gb vrama uopće dovoljno za full hd na ovim novijim igrama?

https://wccftech.com/nvidia-entry-level-geforce-rtx-3050-ampere-ga107-gpu-specs-detailed/

 

Pa, jos uvijek je "okej" ali nebi im bog ništa da stave barem 6Gb na te slabije modele, ipak je 2021. pred vratima

5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
ibme74 kaže...
Riot kaže...

Jel 4 gb vrama uopće dovoljno za full hd na ovim novijim igrama?

https://wccftech.com/nvidia-entry-level-geforce-rtx-3050-ampere-ga107-gpu-specs-detailed/

 

Pa, jos uvijek je "okej" ali nebi im bog ništa da stave barem 6Gb na te slabije modele, ipak je 2021. pred vratima

 Stvar je u tome što za skuplje modele Nvidia koristi gddr6x memoriju koja je vrlo skupa i dostupnošću dosta ograničena pa zato vrlo vjerojatno nečemo vidjeti 20 gb modele, a u jeftinijim modelima koriste staru i jeftinu gddr6 memoriju s kojom mogu staviti hrpu memorije, no onda bi posrali svoje skuplje proizvode, kako bi to izgledalo da 3050,3060 imaju po 8 i 12 gb vrama,a 3080 10 gb? Bio bi to katastrofalan marketing. AMD je ovo zaobišao koristeći infinity cache zbog kojeg mogu koristiti jeftinu i dostupnu gddr6 memoriju pa staviti hrpu vrama da nikad ne zafali, i pritom biti konkurentni performansama, i bolji čak po ovim benčmarcima, fenomelanan posao su napravili. 

6 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

3060Ti ima 8GB DDR6X memoriju i dolazi 2.12.2020.

 

nisam vidio najavu za 3060, sta ce i to izaci?

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
3dfx kaže...

3060Ti ima 8GB DDR6X memoriju i dolazi 2.12.2020.

 

nisam vidio najavu za 3060, sta ce i to izaci?

 3070 ima običnu ddr6, a ovaj ddr6x?

3 godine
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

do prije 2-3 dana je bila 4700 ili 4800, nisam 100% siguran

u svakom slučaju, bilo bi vjerojatno pametno pričekati da se poveća opseg ponuđenih manufacturera

 

cijena je i sa uračunatim pdv-om 25% veća od msrp-ja, iako neznam tko ovih dana prati msrp više...

 
0 0 hvala 0
9 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Octopusoir kaže...

do prije 2-3 dana je bila 4700 ili 4800, nisam 100% siguran

u svakom slučaju, bilo bi vjerojatno pametno pričekati da se poveća opseg ponuđenih manufacturera

 

cijena je i sa uračunatim pdv-om 25% veća od msrp-ja, iako neznam tko ovih dana prati msrp više...

 

nije ta bila 4800, bila je od početka u linksu 5100 kn, ja sam je kupio prvi dan kad je došla. Neka druga gainwardica je bila nešto jeftinija, ali ova phoenix gs je 5100 od početka

10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Cansee kaže...
Octopusoir kaže...

do prije 2-3 dana je bila 4700 ili 4800, nisam 100% siguran

u svakom slučaju, bilo bi vjerojatno pametno pričekati da se poveća opseg ponuđenih manufacturera

 

cijena je i sa uračunatim pdv-om 25% veća od msrp-ja, iako neznam tko ovih dana prati msrp više...

 

nije ta bila 4800, bila je od početka u linksu 5100 kn, ja sam je kupio prvi dan kad je došla. Neka druga gainwardica je bila nešto jeftinija, ali ova phoenix gs je 5100 od početka

 4799 kn je ona Gainwardica bez GS u nazivu ( ja sam jednu naručio i s nestrpljenjem ju očekujem )

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
11 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Pozdrav,

 

MSRP ti ne uključuje u sebi PDV kao ni carine.

Ako si u SAD-u, oglašene maloprodajne cijene ti ne uključuju u sebe porez dok je u EU to obavza trgovca.

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Da, meni je fascinantno da to jos ekipi nije jasno. Cijene u USA su uvijek bez poreza.

15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Eto jos malo slikica RT on vs OFF.. igra je fenomenalna

Bnet: mNik987#2148
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.11.2020 18:09 (toxic).
Moj PC  
14 0 hvala 4
5 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
toxic kaže...

Eto jos malo slikica RT on vs OFF.. igra je fenomenalna

 A jedan od najboljih djelova tog RTX sranja s/ je što se refleksije mogu vidjeti i u Đesijevim okicama. Nepotrebno ali jako cool https://external-preview.redd.it/vLr62tmbw4x2qFPeQ4pDFvPSFY5OE0rVFlouqVOFWQ8.jpg?auto=webp&s=db6f2d8279ef5df76f46fb229f83b3a15d751e56

Sve Vas Volim
6 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
toxic kaže...

Eto jos malo slikica RT on vs OFF.. igra je fenomenalna

Control je best of the best ray tracing sto se trenutno moze igrat, mislim ta igra ima sve sto RT nudi zar ne?

 

Ako je to to, osobno mogu i bez toga, kada igram igru to ne bi primjetio nikad, pogotov u nekoj MP igri 

 

DLSS je druga prica, to svakako osjetis pri igranju, RT "eye candy" mogu i bez njega

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
3dfx kaže...
toxic kaže...

Eto jos malo slikica RT on vs OFF.. igra je fenomenalna

Control je best of the best ray tracing sto se trenutno moze igrat, mislim ta igra ima sve sto RT nudi zar ne?

 

Ako je to to, osobno mogu i bez toga, kada igram igru to ne bi primjetio nikad, pogotov u nekoj MP igri 

 

DLSS je druga prica, to svakako osjetis pri igranju, RT "eye candy" mogu i bez njega

Nitko normalan to ne koristi u MP-u... gledaš da bude što viši fps i bok, ja i detalje za MP spustim na što je moguće niže.. samo texture na high/ultra i view distance... drugo sve low.

 

U SP/RPG igrama se RT itekako primjeti, atmosfera, osvjetljenje, sjene animirane iz više izvora u realtime, refleksije cijele scene, global illumination... bude baš onako, comfy :) ...ali da je isključivo eyecandy - je.

It is always darkest just before the dawn.
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Kaj ste rekli ovaj novi Godfall roka 12gb vrama?

nist idem je kupit... i onda igrat i jos k tome cu sve igrat na 1440p a zatim spojit na 4k tv

 

hebes to ali zelim vidjet slideshow, ako to ne postignem bacam grafu kroz prozor van

Bnet: mNik987#2148
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Control izgleda nerealno - jel itko vidio u bilo kojoj zgradi koja ima mramorne podove (znam da ih ima u starijim knjiznicama),

da se sjaje ko pasja kesa, odnosno kao da je na njima voda ili led? Ne, nije, uglavnom su normalne kao bez RayTracinga (cak i bez igleda nerealno),

cak zapravo i tada izgleda previse "umjetno" i "cisto", kao da nikad nisu vidjeli kako izgledaju mramorne ploce ili keramicke plocice.

 

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.11.2020 10:08 (dreadmoore).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
toxic kaže...

Kaj ste rekli ovaj novi Godfall roka 12gb vrama?

nist idem je kupit... i onda igrat i jos k tome cu sve igrat na 1440p a zatim spojit na 4k tv

 

hebes to ali zelim vidjet slideshow, ako to ne postignem bacam grafu kroz prozor van

 Prva greska u ovome bi ti bilo kupiti igru s 14% recommended na OpenCriticu, dzaba sto uzima VRAMa kao da je AMD ekskluziva.

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
amagi kaže...
toxic kaže...

Kaj ste rekli ovaj novi Godfall roka 12gb vrama?

nist idem je kupit... i onda igrat i jos k tome cu sve igrat na 1440p a zatim spojit na 4k tv

 

hebes to ali zelim vidjet slideshow, ako to ne postignem bacam grafu kroz prozor van

 Prva greska u ovome bi ti bilo kupiti igru s 14% recommended na OpenCriticu, dzaba sto uzima VRAMa kao da je AMD ekskluziva.

 ok... ionak mi dolazi ps5 pa cu tam uzet onda...

ima li neka igra koja zdere hrpu vrama da nije Skyrim jer to hebneo ne mislim igrat..

Bnet: mNik987#2148
9 godina
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Nemoraš se praviti blesav toxic-picajzli to ide daleko bolje. Godfall je korišten samo kao najava što sve slijedi, pa unreal engine 5 će već biti u pogonu slijedeće godine!

Što se 3050 tiče, si pročitao komentare ispod? 1660 sa 4gb koja će već sada teško gurati aaa naslove. Inače mi je odličan ovaj prvi komentar, baš preslika mog razmišljanja. Uzaludno nadanje nekoj jeftinijoj verziji 5700xt ili 2070s ili 15-20% jačoj gpu s tim cijenama. Očigledno da obje kompanije namjerno izbjegavaju ići na ruku kupcima kako bi ih naveli da uzmu lošije, skuplje verzije

 

 
0 1 hvala 0
6 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mrsmith kaže...
3dfx kaže...

Nitko normalan to ne koristi u MP-u... gledaš da bude što viši fps i bok, ja i detalje za MP spustim na što je moguće niže.. samo texture na high/ultra i view distance... drugo sve low.

 

U SP/RPG igrama se RT itekako primjeti, atmosfera, osvjetljenje, sjene animirane iz više izvora u realtime, refleksije cijele scene, global illumination... bude baš onako, comfy :) ...ali da je isključivo eyecandy - je.

 ma sve 5, RT je generalno super stvar, i ok je da tehnologija ide prema tome, kao sto je prije isto bio transfer&lightning kada se pojavio

 

bas sad razmisljam da bi bas u MP to bilo jebeno za koristiti, sjene protivnika, odsjaji na prozorima i vodi, objektima i slicno, pa ga skuzis prije nego on tebe, jer nema RT ukljuceno , kada nece biti udar na FPS kao sto je trenutno naravno

 

 

 

 

 

 

 

 

11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Evo je,igra koja je trebala gurat iznad 12gb vrama....na epic postavkama oko 6gb usage 😂😂😂😂😂

 

Ja uistinu ne znam kako ce amd opravdat naplacivanje 16gb vrama...ocito imaju deal sa proizvodjacem istoga koji ga mora negdje utopit.

 

Moj PC  
0 3 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Evo je,igra koja je trebala gurat iznad 12gb vrama....na epic postavkama oko 6gb usage 😂😂😂😂😂

 

Ja uistinu ne znam kako ce amd opravdat naplacivanje 16gb vrama...ocito imaju deal sa proizvodjacem istoga koji ga mora negdje utopit.

 

 I ja bi se tješio da sam ubio 1k eura na mrtvu karticu.

 

Izgleda da Nvidia izbacuje 3080ti sa 20gb rama zato jer nisu potrebni eto tako iz fore... taman u 1 mjesecu dok se sve ovčice ostrižu koje su kupile ili su u redu čekanja da kupe 3080.

 

Što je najjače nakon što se do onda već poprodavaju 3080 + nakon što ljudi pokupuju AMD-ove možda availability bude čak i "decent" pa 3080ti za 1000e bude super buy!

 

Fantastično!

#YOLO
3 godine
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Po cemu je to 3080 mrtva kartica? Jel mrtva isto kako su ljudi govorili da je 970 mrtva jer ima "samo" 3.5GB?

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.11.2020 10:41 (amagi).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Neko je testirao Godfall. Na 4k, sve Epic ima allocated VRAM oko 8GB, dedicated 5-6,5GB (Isključen AMD FidelityFX (AMD RT)):

 

S uključenim AMD FidelityFX VRAM used naraste na 12GB:

 

Oba prikaza su igrana na 3090. Nema u opcijama mogučnost odabira Nvidia RT da se vidi usporedba efikasnosti oba RT rješenja.

Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice