NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.791.143
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
dreadmoore kaže...
Evo vidiš zašto navi treba da izađe, samo iz ovih razloga da cijene ne divljaju.Tko kupi po ovoj cijeni, jedino mogu reci za njega da mu nisu svi kući.

Ja cu TUF platit 827eu...ako ikad stigne.

Konkurencija je APSOLUTNO potrebita....dokaz Intel.

13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
dreadmoore kaže...
Evo vidiš zašto navi treba da izađe, samo iz ovih razloga da cijene ne divljaju.Tko kupi po ovoj cijeni, jedino mogu reci za njega da mu nisu svi kući.

Navi neće riješiti ove cijene, ukoliko Nvidia ne počne štancati čipove kako spada. Jer kad trgovac dobije 4 kartice, slobodno može nabiti cijenu kao u Protisu, jer će se naći 4 MEGATAME (ili sličnih, fanboja) koji će platiti jer je to Nvidia. Takve ne zanima ništa drugo.

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.10.2020 18:41 (Promster).
5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Promster kaže...

Navi neće riješiti ove cijene, ukoliko Nvidia ne počne štancati čipove kako spada. Jer kad trgovac dobije 4 kartice, slobodno može nabiti cijenu kao u Protisu, jer će se naći 4 MEGATAME (ili sličnih, fanboja) koji će platiti jer je to Nvidia. Takve ne zanima ništa drugo.

 Znači 0 kartica na njih 4 .

14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Promster kaže...
dreadmoore kaže...
Evo vidiš zašto navi treba da izađe, samo iz ovih razloga da cijene ne divljaju.Tko kupi po ovoj cijeni, jedino mogu reci za njega da mu nisu svi kući.

Navi neće riješiti ove cijene, ukoliko Nvidia ne počne štancati čipove kako spada. Jer kad trgovac dobije 4 kartice, slobodno može nabiti cijenu kao u Protisu, jer će se naći 4 MEGATAME (ili sličnih, fanboja) koji će platiti jer je to Nvidia. Takve ne zanima ništa drugo.

 Nvidia štanca čipove i to na veliko, ali ih ne pusta u daljnju distribuciju samo zbog rtx 2xxx jer nje ima puno na trzistu.A bas da će olako dopustiti da ona ide ispod cijene nevjerujem, zato i jest ovako kako je vjeruj mi.Da je navi vec izasao i oni bi pustili svoje kartice u masovnu prodaju njima ovo ide u prilog sto je ovako stanje na trzistu vidjet ces od 15.11 bit ce je dostupno na sve strane.

3 godine
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Kako je krenulo, do kraja godine ću moći zamijeniti svoju 3080-icu za Taycana i brdo 6900-ica.

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.10.2020 18:49 (AA55h).
 
4 0 hvala 0
14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

vec mjese dana je proslo a kartica nema evo jedan 

a proizvodni proces 1,3 milijuna mjesecno se proizvede od msi-a sto znaci da se zna tko ima kontrolu na daljnjoj distribuciji.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
dreadmoore kaže...
Promster kaže...
dreadmoore kaže...
Evo vidiš zašto navi treba da izađe, samo iz ovih razloga da cijene ne divljaju.Tko kupi po ovoj cijeni, jedino mogu reci za njega da mu nisu svi kući.

Navi neće riješiti ove cijene, ukoliko Nvidia ne počne štancati čipove kako spada. Jer kad trgovac dobije 4 kartice, slobodno može nabiti cijenu kao u Protisu, jer će se naći 4 MEGATAME (ili sličnih, fanboja) koji će platiti jer je to Nvidia. Takve ne zanima ništa drugo.

 Nvidia štanca čipove i to na veliko, ali ih ne pusta u daljnju distribuciju samo zbog rtx 2xxx jer nje ima puno na trzistu.A bas da će olako dopustiti da ona ide ispod cijene nevjerujem, zato i jest ovako kako je vjeruj mi.Da je navi vec izasao i oni bi pustili svoje kartice u masovnu prodaju njima ovo ide u prilog sto je ovako stanje na trzistu vidjet ces od 15.11 bit ce je dostupno na sve strane.

Nvidia je svoju 20xx seriju odštancala i prodala AIB partnerima, a oni dalje, ne vidim zašto bi Nvidiu bilo briga koliko ima 20xx serije ako su je se riješili. A i da nisu, valjda su znali kolko je 30xx srija bolja, i mogli su čekati da se 20xx rasproda prije najave, nije da im se žuri, ili da je AMD nešto najavio. 

6 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Neka kupe ljudi. To će ionako zavšit u rukama entuzijasta kojemu novac ne predstavlja problem. Mene smeta trgovac koji nabija takvu cijenu. Koja PM se događa? Čovječe...

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.10.2020 19:39 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.10.2020 20:16 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

 Znaš šta... ponovo, ne opravdavam Links... ali da si ti vlasnik, i da svako malo vidiš da si uvezo karticu, prodaješ za 6500kn i da ona bude prodana i 2 sata kasnije na njuškalu za 10 i proda se tako. Da znaš da to radi tvoj zaposlenik u talu sa nekim i da se to malo malo desi.

Ti imaš troškove vođenja trgovine, skladišta... zašto ti ne bi bio taj koji proda karticu za 10k ako već ide po toj cijeni?

5 godina
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Evo Igor skuhao corbanac na 3090 LOL

 

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Kad balkanac opravda 200% cijenu jer je i sam pohlepan i ne misli dugoročno na kredibilitet firme nego samo na instant profit. Mene je Protis s ovim, a bogami i prošlom cijenom od soma eura izgubio kao mušteriju. Links je još bio najviše fer.
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

DarthMarkus e jbg, TD za što? Ako se od 10 prodanih kartica 8 nađe na njuškalu i ljudi te zovu i žale se da imaš takvu i takvu praksu, pa u jedno trenu možeš ili otpustiti djelatnike koji rade u trgovini, a čija imena su na rezervaciji/prodajnom računu - moguće ni krive ni dužne jer je netko drugi nazvo pajdu i reko "stigle su" pa je bio tamo onog trena kad su uvedene u sustav za prodaju, ili počet ovakvu praksu.

 

Zakaj bi svaku karticu koja se prodaje ti prodao za 6500kn i zaradio 30% cijene bez PDV-a, dok neki balavander zaradio 3500kn , a tvoji kupci se žale?

 

Sorry, al tako je. Po meni nisu krive trgovine koje podilaze ovakvim praksama, koliko cijela situacija, od nedovoljno opskrbe, do toga koliko je skalperska mreža raširena. Ne možeš se boriti protiv skalpera kad su ti zaposlenici sa njima u talu, ne možeš svima dat otkaz, ne možeš dokazati koji je odgovoran za to, možeš onda barem srezat u korijenu, prodat po istoj cijeni, podijelit to sa državom i barem odj. skalpera koji je već prodao 5 kupljenih kod tebe.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Znači problem djelatnika koji preprodaju po višoj cijeni će riješiti tako što će i sami dići cijenu. WOW ....Ovo je valjda balkanizam hc...
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Ma dobro ok nejde ga nekaj ovih dana.
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Ehh da je Lisa bila spremna sa Navi2 prodala bi sad planine grafa....izuzetno propustena prilika i za AMD jer bi dosta Nvidia kupaca iz revolta uzelo Navi....naravno ako je isti u rangu 3080.

16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Ehh da je Lisa bila spremna sa Navi2 prodala bi sad planine grafa....izuzetno propustena prilika i za AMD jer bi dosta Nvidia kupaca iz revolta uzelo Navi....naravno ako je isti u rangu 3080.

 Pa ja ću i uzeti na kraju Radeonku ako bude tu negdje po performansama i ako bude solidnog (i podržanog) RayTracinga. Nvidiju nikad još nisam ovoliko čekao, ovo je bezveze skroz... 

Lijep pozdrav ;)
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Kad dođe Navi bit će i Nvidija.
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.10.2020 21:54 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Rhodin kaže...

DarthMarkus e jbg, TD za što? Ako se od 10 prodanih kartica 8 nađe na njuškalu i ljudi te zovu i žale se da imaš takvu i takvu praksu, pa u jedno trenu možeš ili otpustiti djelatnike koji rade u trgovini, a čija imena su na rezervaciji/prodajnom računu - moguće ni krive ni dužne jer je netko drugi nazvo pajdu i reko "stigle su" pa je bio tamo onog trena kad su uvedene u sustav za prodaju, ili počet ovakvu praksu.

 

Zakaj bi svaku karticu koja se prodaje ti prodao za 6500kn i zaradio 30% cijene bez PDV-a, dok neki balavander zaradio 3500kn , a tvoji kupci se žale?

 

Sorry, al tako je. Po meni nisu krive trgovine koje podilaze ovakvim praksama, koliko cijela situacija, od nedovoljno opskrbe, do toga koliko je skalperska mreža raširena. Ne možeš se boriti protiv skalpera kad su ti zaposlenici sa njima u talu, ne možeš svima dat otkaz, ne možeš dokazati koji je odgovoran za to, možeš onda barem srezat u korijenu, prodat po istoj cijeni, podijelit to sa državom i barem odj. skalpera koji je već prodao 5 kupljenih kod tebe.

Kako znaš da gazda Linksa nije 'od samog sebe' kupio grafe i stavljao ih na Njuškalo?

 

Nakon MSI farse uopće me nebi čudilo.

MEGATAMA kaže...

Ehh da je Lisa bila spremna sa Navi2 prodala bi sad planine grafa....izuzetno propustena prilika i za AMD jer bi dosta Nvidia kupaca iz revolta uzelo Navi....naravno ako je isti u rangu 3080.

Ima AMD vremena, prema pričama Ampera neće biti ni do 2020. Pitanje hoće/može li AMD preformasama parirati.

 

EDIT i OFFTOPIC: Zakaj je Envy suspendiran? Nije da se žalim, ali me zanima.

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.10.2020 21:52 (Promster).
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Promster da to radi vjv ne bi išao sada ovako kroz knjige.

Problem u RH je u puno toga, ali ovo nije problem RH već globalni i nVidie koja na kapaljku daje grafe.

 

Ako je jedan MSI koji je enterprise, podpao pod ovo jer im je dosta ovakve prake, ko je jedan Protis ili Links ili tkogod napravi slično, da ne bi. Imaju u trgovinama 2080Ti koje su dužni prodavati po 10k kuna, jer im ne odobravaju popust, paralelno imaju značajno jači 3080 koje bi tebali dati po 6500, što završava tako da kupuju ljudi koji maltene ne izađu iz trgovine i već je na njuškalu.

 

Kako su završili linksovi ryzeni, grafe i playtationi prošle goine, onih 4 komada iz Linksa za crni petak? Lik je doslovce ispred trgovine slika na ulici i tu sliku je stavio na njuškalo.

 

Razni jebivetri zarađuju na ljudima koji ulažu svašta u posao.

 

Alternativa je da naprave lutriju, pa da 100 zainteresiranih dođe u trgovinu, podijele im se brojevi i izvlače kuglice, pa da barem dobije netko tko će ju koristit, a ne prekupci.

 

Meni svejedno, ja sa tim dućanom nemam ništa, ja prodajem svoje znanje kroz firmu gdje sam partner i živim od toga. svaka lipa koju zaradimo ide kroz papire i isplaćuje se kroz plaću, država dobiva koliko kažu da mora. Da svi tako rade, možda bi manje tražili od nas koji to zaista i plaćamo. nije nitko na minimalcu, nema isplate na ruke, već kroz knjige. Ne kažem da nikad nismo išli u vlakiću, ali ako je moj čd 500€ onda ga onaj iznad može prodati po 525€, ne 800 ili 1000.

Teško je ili nemoguće stalno biti ovca koja ide pošteno, a netko drugi sa 0 uloga, troškova ili rizika, zaradi više nego ti na tvojem radu, trudu, ulaganju i riziku...

 

Te kartice ko da ne postoje. Prodane su prije nego su ušle u trgovinu, neće sigurno doć u ruke nekome ko će ih stavit u kantu, već kroz njuškalo ili ebay ili gdje već prodaju po znatno većim cijenama. Vlasnici su očito to prepoznali, vide po kojim cijenama idu, pa eto, skalpaj pa prodaj po 15k ako misliš da će proć.

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

 

EDIT i OFFTOPIC: Zakaj je Envy suspendiran? Nije da se žalim, ali me zanima.

 hahhahhhhahha sutra će sjekire padat  pa to je bio njegov normalan razgovor kad vrijeđa ljude 

5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
neampojma kaže...

 

EDIT i OFFTOPIC: Zakaj je Envy suspendiran? Nije da se žalim, ali me zanima.

 hahhahhhhahha sutra će sjekire padat  pa to je bio njegov normalan razgovor kad vrijeđa ljude 

 Kako netko može dogurati do toliko zvjezdica i staža na forumu s takvim primitivnim ponašanjem? Trollanje i podhebavanje je light verzija u usporedbi s njegovim ponašanjem, dno dna.

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.10.2020 22:25 (Riot).
6 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Riot kaže...
neampojma kaže...

 

EDIT i OFFTOPIC: Zakaj je Envy suspendiran? Nije da se žalim, ali me zanima.

 hahhahhhhahha sutra će sjekire padat  pa to je bio njegov normalan razgovor kad vrijeđa ljude 

 Kako netko može dogurati do toliko zvjezdica i staža na forumu s takvim primitivnim ponašanjem? Trollanje i podhebavanje je light verzija u usporedbi s njegovim ponašanjem, dno dna.

 a čovjek je vrhunski stručnjak, al izgleda da ga ove mlade generacije izbace iz takta pa poludi 

16 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

slicno je i kod mene u firmi.. imamo jednu Slack grupu di nas je oko ~1000 PC entuzijasta, sve kaj se prica u zadnje vrijeme su RTX3080/90, dakle deseci i deseci postova dnevno o RTX-icama..

cak su i uspjeli ugrabiti 50ak kartica za sebe (amerika i UK).

Zen3 je mozda imao paznju 2 minute, o RX6000 se ne prica uopce.

ovdje je malo drukcija prica..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Moj PC  
4 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
nixass kaže...

slicno je i kod mene u firmi.. imamo jednu Slack grupu di nas je oko ~1000 PC entuzijasta, sve kaj se prica u zadnje vrijeme su RTX3080/90, dakle deseci i deseci postova dnevno o RTX-icama..

cak su i uspjeli ugrabiti 50ak kartica za sebe (amerika i UK).

Zen3 je mozda imao paznju 2 minute, o RX6000 se ne prica uopce.

ovdje je malo drukcija prica..

 PA sta si ti mislio? Evo igors lab forum i pc games hardware malisani nemogu docekati zen/navi kombo o rtx se uopce vise neprica.... a kao svabe imaju para a lete prema AMD-u 

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Ehh da je Lisa bila spremna sa Navi2 prodala bi sad planine grafa....izuzetno propustena prilika i za AMD jer bi dosta Nvidia kupaca iz revolta uzelo Navi....naravno ako je isti u rangu 3080.

 Neslazem se nazalost, Lisa je udarila pravo vrijeme za grafe sada tek kad su 3080 dosle na trziste jel opet velim ali nemoras mi vjerovati da ce se top Navi smjestiti izmedju 3080-3090 za jedno 900 eura sto ce biti vrh

Sacekaj 2 tj pa ces vidjeti koliko ce ih povlaciti narudjbe za 3080...i btw kaj ce nvidija na 7NM TSMC ako svi vjerujete da navi nece ni blizu 3080, nema smisla onda kupovati skuplje wafer-e a Samsung im napalcuje samo die-ove koji su funkcionalni 

 

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.10.2020 22:57 (HCgamingCRO).
11 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Dado_ZG78 kaže...

Nvidiju nikad još nisam ovoliko čekao, ovo je bezveze skroz... 

 imaš pascala, a zaboravljaš da se čekalo dva mjeseca od najave da se uopće aib modeli 1080 i 1070 pojave u trgovinama i ovdje na forumu

čak i foundersica koje su kao fol ranije izašle nije bilo za nabavit i tek jedna je kupljena par dana prije nego su stigle prve gainwardice u links

a i kad su stigle začas su bile razgrabljene

 

nije da ovo nije svinjarija, ali daleko od toga da se nikad nije čekalo

12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ne znam zašto nema preordera za RTX 3070. Nikad me još nije tih 5000kn tako žuljalo hehe

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
picajzla0707 kaže...
Dado_ZG78 kaže...

Nvidiju nikad još nisam ovoliko čekao, ovo je bezveze skroz... 

 imaš pascala, a zaboravljaš da se čekalo dva mjeseca od najave da se uopće aib modeli 1080 i 1070 pojave u trgovinama i ovdje na forumu

čak i foundersica koje su kao fol ranije izašle nije bilo za nabavit i tek jedna je kupljena par dana prije nego su stigle prve gainwardice u links

a i kad su stigle začas su bile razgrabljene

 

nije da ovo nije svinjarija, ali daleko od toga da se nikad nije čekalo

 Je, ali ja i frend smo ipak uspjeli upravo iz tog batcha ugrabiti dvije a sada koliko god ranije zvali i probali nekaj rezervirat ne može!  

Lijep pozdrav ;)
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice