NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.780.004
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mislav88 kaže...

nisi ispusio nista jer su sve te narudzbe otkazane

 ma dusu je ispustio, na kraju ce lovit bignavi 

12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Meni je cyberport stornirao narudzbu bez rijeci, objasnjenja, icega. Tak da sretno ak otkazes CU i ides se s njima kockat :)

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Minneyar kaže...

Meni je cyberport stornirao narudzbu bez rijeci, objasnjenja, icega. Tak da sretno ak otkazes CU i ides se s njima kockat :)

 Ma kad bude,bude.

Ionako se sve mora cekat..grafe,konzole...cudi me da su jucer imali Galaxy s20+ kad sam ga isao uzet.

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
jovial kaže...
mislav88 kaže...

nisi ispusio nista jer su sve te narudzbe otkazane

 ma dusu je ispustio, na kraju ce lovit bignavi 

Mislim da bih u tom slucaju radije ostao samo na konzolama,nemam vremena natezat se sa amd driverima.

13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Luka123 kaže...

9K za grafu od 6k

 Ovo je FTW3 ultra gaming... ili ti njihov najskuplji model. Jedini skuplji model od te na tržištu je ASUS STRIX OC....

9 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Zašto se ja nikad u 10 godina nisam susreo sa i jednim jedinim problemom sa AMD driverima? 

Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
BeLLicus kaže...

Zašto se ja nikad u 10 godina nisam susreo sa i jednim jedinim problemom sa AMD driverima? 

 Zato što si ti koristio AMD grafe, komično je to što o problematičnim driverima pišu oni koji je nisu ni imali, isti ti hvale Ampere na sva zvona, a kartice nemaju niti će je imati ove godine, kužiš sad mentalitet tih osoba... ili u prijevodu botovi kompanija.

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.10.2020 13:32 (Riot).
6 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
BeLLicus kaže...

Zašto se ja nikad u 10 godina nisam susreo sa i jednim jedinim problemom sa AMD driverima? 

vjerovatno zato sto imas nvidia graficku ili si jedan od rijetkih koji nema problema sa driverima

 

sto ne znaci da oni ne postoje

16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
BeLLicus kaže...

Zašto se ja nikad u 10 godina nisam susreo sa i jednim jedinim problemom sa AMD driverima? 

zato jer ako se pise po netu, pise se samo o losim iskustvima, koji god to proizvod bio, rijetko ko ima potrebu otvorit temu i reci - e meni driver rade dobro, bok.

isto tako imas ljude (ogromna vecina) koji su plug'n'play i ne drkaju po svim mogucim settingsima, od biosa, biosa grafe, voltaze, fan curve, frekvencije, tajminzi na RAMu.. nego koriste proizvod koji su kupili i ne brinu previse za ispod haube

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Nvidiu imam zadnjih godinu dana, jer AMD nije imao ništa za ponuditi u high end segmentu predugo se cekalo na 5700xt, prije toga redom rx 580, r9 280, HD 6750  nikad nikakvih problema u zivotu nisam imao i sve mi je radilo normalno. Isto tako nemam problema ni sa nvidiom. Ali ide mi na kurac to preseravanje sa amd driverima od pojednih, ne kazem ja mozda postojali nekad nekome nekakvi problemi ali to kod mene nije bio slučaj, nikada!!

6 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
BeLLicus kaže...

Nvidiu imam zadnjih godinu dana, jer AMD nije imao ništa za ponuditi u high end segmentu predugo se cekalo na 5700xt, prije toga redom rx 580, r9 280, HD 6750  nikad nikakvih problema u zivotu nisam imao i sve mi je radilo normalno. Isto tako nemam problema ni sa nvidiom. Ali ide mi na kurac to preseravanje sa amd driverima od pojednih, ne kazem ja mozda postojali nekad nekome nekakvi problemi ali to kod mene nije bio slučaj, nikada!!

 a nisi imao 5000 seriju, tu su bili jako losi sa driver podrskom

 

o pojedinim problemima ima u AMD Navi teme iskustva korisnika, neke stvari nisu jos rijesili, presporo to rade i to frustrira kupce

 

imas tamo i tablicu sa RMA postoticma, koji su svi samo zbog drivera, ne zbog toga sto je karitica losa, osim ASUS i XFX prve serije su bile lose

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...
Riot kaže...
MEGATAMA kaže...

 

Mozda otkazem Computeruniversu i kupim u Cyberportu bas u trgovini....ako ce ih bit na kraju mjeseca.

Computeruniverse vjerovatno nikad vise nista....

Jbm se za ekstra garanciju koju sam vec platio i skinuli su lovu,neka se pocaste 🥂

 

kupujem kod njih vec 5 - 6 godina.. sve je bilo ok dok mi prvi put nije zatrebala garancija. 24.6.2020. sam pokrenuo povrat robe (sjebani 3440x1440 monitor) i nakon 2+ mjeseca neodgovorenih mailova, stotinu poziva konacno sam dobio podatke za slanje i zeleno svjetlo za slanje monitora za njemacku (dozvoljeno je samo slanje kuririma koje oni odaberu pa se i tu zakompliciralo jer lijepa nasa nema iste uvijete kao ostatak europe ). da ne duljim sad je 9.10.2020. monitor je kod njih vec 2 tjedna i opet ni traga ni glasa od njih. katastrofalna podrska, edigital je za njih gospodin. jedino pozitivno u svemu je to sta je ducan u drugoj drzavi pa nisam nakon skoro 3 mjeseca agonije i pravljenja budale od mene mogao doc u fizicki ducan i slomit nekom monitor na glavi pa si napravit jos veci problem..

16 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Dakle strašno...  nahypean od 01.09., bio ziher da ću do početka 10. mjeseca imat grafu, sad se čeka i čeka i čeka... 

To mi se još s niti jednim komadom HW-a nije dogodilo... čak sam i nove Ryzene uspješno kupio možda tjedan dana nakon launcha mada je bila velika potražnja. 

 

Na kraju će zbilja Radeonke doći prije pa ako će njihov RayTracing biti podržan od svih igara i app-ova kao i Nvidijin onda bi baš mogao imat all-AMD konfiguraciju i libo me pimpo 

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Točno, klincima sam ubacio 2400g i nikakvih problema u godinu i više, radr i gejmaju bez iti jednog problema. Da sam imao vremena drkenjat, klokat, utezat ram i tkoznašto, mijenjat svake drivere čim izađu, vrlo vjerojatno bi i ja ovdje kukao
12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ja se više majke mi moje ko idiot osjećam - svako malo refresham u nadi da će se pojaviti neka TUF pa da dam kojih 6800 ili više za grafičku,,, pa ko da su đabe !?!??!

 

Stvarno se stvorio neki odvratni umjetni hype i svi smo se navukli - da mi nije zbog 4k odhebo bi i ovu generaciju i to s guštom...  Imaš lovu, spreman si dat i nešto više i onda se toliko problema izrodi i nekakvih umjetnih situacija da bi još i sretan morao biti kad je preplatiš 20-30% i to tak skupu karticu..

 

Gadi mi se više sve to

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.10.2020 14:17 (VooDooZg).
Moj PC  
5 0 hvala 2
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
neznalica90 kaže...
MEGATAMA kaže...
Riot kaže...
MEGATAMA kaže...

 

Mozda otkazem Computeruniversu i kupim u Cyberportu bas u trgovini....ako ce ih bit na kraju mjeseca.

Computeruniverse vjerovatno nikad vise nista....

Jbm se za ekstra garanciju koju sam vec platio i skinuli su lovu,neka se pocaste 🥂

 

kupujem kod njih vec 5 - 6 godina.. sve je bilo ok dok mi prvi put nije zatrebala garancija. 24.6.2020. sam pokrenuo povrat robe (sjebani 3440x1440 monitor) i nakon 2+ mjeseca neodgovorenih mailova, stotinu poziva konacno sam dobio podatke za slanje i zeleno svjetlo za slanje monitora za njemacku (dozvoljeno je samo slanje kuririma koje oni odaberu pa se i tu zakompliciralo jer lijepa nasa nema iste uvijete kao ostatak europe ). da ne duljim sad je 9.10.2020. monitor je kod njih vec 2 tjedna i opet ni traga ni glasa od njih. katastrofalna podrska, edigital je za njih gospodin. jedino pozitivno u svemu je to sta je ducan u drugoj drzavi pa nisam nakon skoro 3 mjeseca agonije i pravljenja budale od mene mogao doc u fizicki ducan i slomit nekom monitor na glavi pa si napravit jos veci problem..

To zvuci jako lose.....

Meni je ovo prva stvar koju sam narucio sa Computeruniverse i sve mi je to nekako bezveze....genericni odgovori na upite,apsolutni nedostatak informacija.

Dat cu im jos par dana pa otkazat narudzbu....

11 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...
neznalica90 kaže...
MEGATAMA kaže...
Riot kaže...
MEGATAMA kaže...

 

Mozda otkazem Computeruniversu i kupim u Cyberportu bas u trgovini....ako ce ih bit na kraju mjeseca.

Computeruniverse vjerovatno nikad vise nista....

Jbm se za ekstra garanciju koju sam vec platio i skinuli su lovu,neka se pocaste 🥂

 

kupujem kod njih vec 5 - 6 godina.. sve je bilo ok dok mi prvi put nije zatrebala garancija. 24.6.2020. sam pokrenuo povrat robe (sjebani 3440x1440 monitor) i nakon 2+ mjeseca neodgovorenih mailova, stotinu poziva konacno sam dobio podatke za slanje i zeleno svjetlo za slanje monitora za njemacku (dozvoljeno je samo slanje kuririma koje oni odaberu pa se i tu zakompliciralo jer lijepa nasa nema iste uvijete kao ostatak europe ). da ne duljim sad je 9.10.2020. monitor je kod njih vec 2 tjedna i opet ni traga ni glasa od njih. katastrofalna podrska, edigital je za njih gospodin. jedino pozitivno u svemu je to sta je ducan u drugoj drzavi pa nisam nakon skoro 3 mjeseca agonije i pravljenja budale od mene mogao doc u fizicki ducan i slomit nekom monitor na glavi pa si napravit jos veci problem..

To zvuci jako lose.....

Meni je ovo prva stvar koju sam narucio sa Computeruniverse i sve mi je to nekako bezveze....genericni odgovori na upite,apsolutni nedostatak informacija.

Dat cu im jos par dana pa otkazat narudzbu....

 

Već sam spomenuo u ovoj temi da ih treba izbjegavati, ali se izgubilo u moru postova >> LINK.

Od shopova s kojima sam imao dobra iskustva u zadnje vrijeme mogu preporučiti caseking.de, alzashop.com i scan.co.uk.

...but once you get locked into a serious hardware collection, the tendency is to push it as far as you can.
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.10.2020 14:56 (Vojnik).
5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Vojnik kaže...

 

Već sam spomenuo u ovoj temi da ih treba izbjegavati, ali se izgubilo u moru postova >> LINK.

Od shopova s kojima sam imao dobra iskustva u zadnje vrijeme mogu preporučiti caseking.de, alzashop.com i scan.co.uk.

 Zanimljivo je vidjeti Njemačke recenzije, tamo su vrlo dobre, no za kupce van zemlje je kaotično.

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
alscaul kaže...
Luka123 kaže...

9K za grafu od 6k

 Ovo je FTW3 ultra gaming... ili ti njihov najskuplji model. Jedini skuplji model od te na tržištu je ASUS STRIX OC....

 To nije bila poanta, more pisat na njoj  GAMER OC FTW OMFG WTF ROFL... briga me, davat 3000 kn više je debilizam.

everyday i'm shuffling...
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Luka123 kaže...
alscaul kaže...
Luka123 kaže...

9K za grafu od 6k

 Ovo je FTW3 ultra gaming... ili ti njihov najskuplji model. Jedini skuplji model od te na tržištu je ASUS STRIX OC....

 To nije bila poanta, more pisat na njoj  GAMER OC FTW OMFG WTF ROFL... briga me, davat 3000 kn više je debilizam.

A jbg... sretno s čekanjem do sljedeće godine

Nije sve u nazivu... kartica vuče daleko više nego ti jetfiniji modeli, do 420w i s time ima bolji power delivery (što je odgovorno za crashove na većini ostalih modela kod pre visokih clockova) 

A i cooling solution je fantastičan, ima već video gdje lik undervolta isti model i locka ferkvenciju na 1800mhz i kartica radi na 56C s 130w manje potrošnje od stocka uz minimalni gubitak performance... znači ventilatori se niti ne pale do 55C, jedva da se počnu vrtjeti

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.10.2020 15:08 (alscaul).
3 godine
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Evo moja stiže. Naručio Aorus GeForce RTX 3080 Master u caseking.de 30.9. za 920€ prije nego su digli cijenu na 995€

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Cujem od frenda iz Njemacke koji radi u Amazonu prve prave posiljke od 500+ komada dobivaju tek 1.12... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
BeLLicus kaže...

Cujem od frenda iz Njemacke koji radi u Amazonu prve prave posiljke od 500+ komada dobivaju tek 1.12... 

 Jucer mi lik iz engleske veli da ce dolaziti grafe ali na kapaljku jer nvidia sve kontrolira 

10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
BeLLicus kaže...

Cujem od frenda iz Njemacke koji radi u Amazonu prve prave posiljke od 500+ komada dobivaju tek 1.12... 

 I futura je rekla na fejsu da dobivaju tek u 12mj i naglasili su "po normalnim cijenama".

10 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

I koju ce foru prodat? Otkud odjednom kartice? U 3 tjedna se nastancali vagoni kartica? Sure... Igrali se monopola dok AMD ne izda, pametno, ocekivano i najavljeno.

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Evo malo kratko usporedba sa 1070 TI Asus Strix i nova EVGA 3080 FTW3.

Ono sto mi je najdraže je to da je grafička supertiha.  Za razliku od EVGE 2070 koje sam imao prilike koristiiti neko vrijem... ovo je 3 puta bolje. 

Kartica ima na sebi dva biosa jedan je OC jedan je Normal. Ovo sam sve vrtio na normal OC jos nisam stigao isprobati

 

Svi su se benchmarksi vrtili na 3440x1440 rezoluciji.

 

be Cool
Moj PC  
13 0 hvala 8
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
picajzla0707 kaže...
jovial kaže...

 kuzim, ali uzmi u obzir i da amd-ovi slajdovi ne kazu o kojem se naviju radi, samo "6000 series". teoretski, to bi mogao biti 6700 koji se hrva sa 3080 

 

naravno, dlss, rt, driveri... o tome nista ne znamo jos.

 teoretski nema šanse da je to rx6700

 

također, ovo što su pokazali su igre bez rt - kako je negdje rečeno, 80cu ide u raspodjelu da 20cu radi za ray tracing, 60 cu za sve ostalo...

znači ostaje pitanje kako će 80cu izgledat u rt igrama kad u startu izgubi 20cu, dlss da ne spominjemo

 

s druge strane i nevidija ima zasebni hw za rt, pa svejedno fps drop bude ogroman čim se uključi rt

puno je toga još uvijek upitno, treba ipak pričekati razvoj situacije za konačne zaključke

 To da 20CU ide za ray tracing, dok 60CU ide za sve ostalo je jednostavno krivo jer RDNA2 jednostavno ne radi na taj način na arhitekturalnoj razini.

 

Objašnjenje oko toga (od 6:58 na dalje):

 

 

TLDR; Svaki CU (odnosno još preciznije svaki TMU unutar svakog CU-a) može raditi ray tracing pa je puno skalabilnija ray tracing implementacija za razliku od Nvidije, ali zasad ima i niže performanse. Prednost ove AMD-ove implementacije je da nemaš dio grafe koja na momente ne radi ništa, već kada nema RT-a na sceni koja se renda ti CU-ovi rade raster, kada je potrebno odraditi RT negdje onda se sukladno potrebi ti TMU-ovi preswitchaju na to, za razliku od Nvidije kod koje ako nema RT posla imaš RT jezgre koje ne rade ništa ilitiga kurcu sviraju u tom trenutku.

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.10.2020 17:31 (X-Wind).
9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Tko će ih pitati? Da sutra izađe dobar navi prekosutra bi nvidia iz šupka izvadila dovoljno kartica da zadovolji potražnju. Mada mi malo nejasna ta politika. Čemu to holdanje? Jedino mi logično da se boje da prodaju prejeftino pa ne žele zadovoljiti tržište količinom. Meščini da njih jebede jer ne znaju cijenu s kojom će amd izaći.. jer performanse znaju ziher, kao što je i amd znao šta ampere nudi.

5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
X-Wind kaže...
picajzla0707 kaže...
jovial kaže...

 kuzim, ali uzmi u obzir i da amd-ovi slajdovi ne kazu o kojem se naviju radi, samo "6000 series". teoretski, to bi mogao biti 6700 koji se hrva sa 3080 

 

naravno, dlss, rt, driveri... o tome nista ne znamo jos.

 teoretski nema šanse da je to rx6700

 

također, ovo što su pokazali su igre bez rt - kako je negdje rečeno, 80cu ide u raspodjelu da 20cu radi za ray tracing, 60 cu za sve ostalo...

znači ostaje pitanje kako će 80cu izgledat u rt igrama kad u startu izgubi 20cu, dlss da ne spominjemo

 

s druge strane i nevidija ima zasebni hw za rt, pa svejedno fps drop bude ogroman čim se uključi rt

puno je toga još uvijek upitno, treba ipak pričekati razvoj situacije za konačne zaključke

 To da 20CU ide za ray tracing, dok 60CU ide za sve ostalo je jednostavno krivo jer RDNA2 jednostavno ne radi na taj način na arhitekturalnoj razini.

 

Objašnjenje oko toga (od 6:58 na dalje):

 

 

TLDR; Svaki CU (odnosno još preciznije svaki TMU unutar svakog CU-a) može raditi ray tracing pa je puno skalabilnija ray tracing implementacija za razliku od Nvidije, ali zasad ima i niže performanse.

 Ko da je bitno vise, molim ljude da se ukrcaju polako jel polazimo na sljedecu destinaciju- ultra details 4k high fps gaming koje cemo moci kupiti a ne cekati ko lude!

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.10.2020 17:32 (HCgamingCRO).
10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
miki_the_pirat kaže...

Tko će ih pitati? Da sutra izađe dobar navi prekosutra bi nvidia iz šupka izvadila dovoljno kartica da zadovolji potražnju. Mada mi malo nejasna ta politika. Čemu to holdanje? Jedino mi logično da se boje da prodaju prejeftino pa ne žele zadovoljiti tržište količinom. Meščini da njih jebede jer ne znaju cijenu s kojom će amd izaći.. jer performanse znaju ziher, kao što je i amd znao šta ampere nudi.

 moguce da uopce ne holdaju nego:

a) nvidia trenutno jednostavno ne moze nastampat dovoljno cipova

b) micron ne moze stancat 6x memoriju.

 

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice