NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.784.376
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Evo i meni Caseking javio da nis od kartice (narucena u 15:19)... tj da mogu cekati po ovoj cijeni pa kad stigne stigne, ili dobiti pare nazad. Nemam sad pojma sta da radim, vjerojatno najpametnije jednostavno cekat... Ili otkazat skroz i cekat da se unormali situacija/ mozda RTX 3070 i ustedit koju tisucicu :P

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.9.2020 9:16 (Minneyar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Koja će tek ludnica nastat kad izađe 3070. Srušit će se cijeli sustav.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mrsmith kaže...
Emixman1 kaže...

Ja naručio pa šta bude

RTX 3080

Snimi bidove :D

 

e da sam bio dovoljno pametan kao što nisam trebalo je uzeti tu grafulju i uopće ju ne raspakiravati, samo za preprodaju. Jebeš mi sve, 10.000$

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Cansee kaže...
mrsmith kaže...
Emixman1 kaže...

Ja naručio pa šta bude

RTX 3080

Snimi bidove :D

 

e da sam bio dovoljno pametan kao što nisam trebalo je uzeti tu grafulju i uopće ju ne raspakiravati, samo za preprodaju. Jebeš mi sve, 10.000$

 To su fake bidovi od trollova, ne prodaje se zapravo za toliko :)

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
9 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Minneyar kaže...
Cansee kaže...
mrsmith kaže...
Emixman1 kaže...

Ja naručio pa šta bude

RTX 3080

Snimi bidove :D

 

e da sam bio dovoljno pametan kao što nisam trebalo je uzeti tu grafulju i uopće ju ne raspakiravati, samo za preprodaju. Jebeš mi sve, 10.000$

 To su fake bidovi od trollova, ne prodaje se zapravo za toliko :)

 

aj onda dobro, smirio si me :)

13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

 Jel dobio tko uopće grafu od forumaša ovdje do sada ??

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Nije se nitko pohvalio :)
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
itomic009 kaže...

 Jel dobio tko uopće grafu od forumaša ovdje do sada ??

Je i stavio je sliku na nekoj stranici prije. 

9 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Da jedan jedini lik je dobio... 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
BeLLicus kaže...

Da jedan jedini lik je dobio... 

 Normalno, sve drugo je otišlo preko veze i poznanstva... Svi znamo kako to ide...

Nabava je prazna i sve neraspoloživo.

everyday i'm shuffling...
12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Dobio je samo onaj lik koji je dao 8k Protisu... ni ne zelim bit jedan od tih :P

 

Ugl, otkazujem svoju i cekam bolja vremena / RTX 3070/ AMD, pa pocetkom 11. mjeseca nadam se uzmem nesto kad ce vec bit puno vise informacija poznato...

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
7 0 hvala 0
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Jako dobra stvar je da velike trgovine...barem ovdje...ne dizu cijene grafama bez obzira na ovu suludu potraznju. 

Na vise trgovina se moze narucit po prvotnim cijenama i cekat dostupnost i dostavu. 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Ne razumim cemu strka,bit ce posli vise izbora i za jeftinije..
AUDIOFIL
Moj PC  
7 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Minneyar kaže...

Dobio je samo onaj lik koji je dao 8k Protisu... ni ne zelim bit jedan od tih :P

 

Ugl, otkazujem svoju i cekam bolja vremena / RTX 3070/ AMD, pa pocetkom 11. mjeseca nadam se uzmem nesto kad ce vec bit puno vise informacija poznato...

 7,4.

 

8 soma je bilo kod cigana iz Future.

 

Još je Links bio najeftiniji.

 

Pitanje je koliko će biti dostupno bez liste čekanja. Stvarno ne bih htio u Novu bez nove grafe.

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.9.2020 11:02 (DarthMarkus).
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Da baš pa svi smo dugo tu i znano da čim nešto novo izađe drži cijenu mjesec, dva dok se malo slegne hajp.
Bit će i puno boljih opcija, većini će i 3070 biti super, neće trebat mijenjat napajanje deklarirana na 220w,većina nas nema i9 ili top
Ryzen, tak da će se ova 3070 ili 3060 super vrtit na r5 3600 ili nekoj i5-ici.
I tako nas je 90% na 1080 ili 1440p.
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.9.2020 11:05 (mislioc).
 
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
DarthMarkus kaže...
Minneyar kaže...

Dobio je samo onaj lik koji je dao 8k Protisu... ni ne zelim bit jedan od tih :P

 

Ugl, otkazujem svoju i cekam bolja vremena / RTX 3070/ AMD, pa pocetkom 11. mjeseca nadam se uzmem nesto kad ce vec bit puno vise informacija poznato...

 7,4.

 

8 soma je bilo kod cigana iz Future.

 

Još je Links bio najeftiniji.

 

Pitanje je koliko će biti dostupno bez liste čekanja. Stvarno ne bih htio u Novu bez nove grafe.

 

 7.4 za kes al je on platio karticom pa je bilo 8, napisao je sam :)

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Ne 7400kn na karticu, nešto jeftinije za cash.
6700kn za cash.
8000kn za 3080 je sve samo ne dobra kupnja, nema to veze sa 700-850 eura za koliko ih je šatro bilo u nekim De shopovima.
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.9.2020 11:24 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Da li mi neko moze rec, jeli moguce da se provucem sa 650 wata gold napajanjem ako bi uzeo 3080,jer ne treba mi jos investicija od 100 eura i za napajanje, a uzeo ovo koje imam prije 6mj.

 
0 0 hvala 0
9 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
robyvk24 kaže...

Da li mi neko moze rec, jeli moguce da se provucem sa 650 wata gold napajanjem ako bi uzeo 3080,jer ne treba mi jos investicija od 100 eura i za napajanje, a uzeo ovo koje imam prije 6mj.

 

mislim da će ti sa svim partnerskim karticama trebati jače napajanje, jebiga

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Roby ostatak konfiguracije?
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
robyvk24 kaže...

Da li mi neko moze rec, jeli moguce da se provucem sa 650 wata gold napajanjem ako bi uzeo 3080,jer ne treba mi jos investicija od 100 eura i za napajanje, a uzeo ovo koje imam prije 6mj.

Stavio sam stranicu dvije unazad link na test.....dovoljno je i 600w.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.9.2020 11:33 (MEGATAMA).
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
robyvk24 kaže...

Da li mi neko moze rec, jeli moguce da se provucem sa 650 wata gold napajanjem ako bi uzeo 3080,jer ne treba mi jos investicija od 100 eura i za napajanje, a uzeo ovo koje imam prije 6mj.

 Ja mislim da je ok, imam isto dobro 650 W napajanje. Samo nemoj uzeti neku od ovih jako overclockanih verzija koje vuku po 420W, ako uzmes neku koja je oko 320-350W sigurno si ok. Cak si i s ovim gladnijim vjerojatno ok ako nemas Intel proc koji cucla 250W :P

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Imam ryzena 3700x, gtx 1080,asrock taichi maticna,2x ssd, jedan hdd, 16gb rama

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.9.2020 11:48 (robyvk24).
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Ma 650w gold i Ryzen 3700x, možeš piknut bilo koju 3080 radit će bez problema.
 
2 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Minneyar kaže...

 Ja mislim da je ok, imam isto dobro 650 W napajanje. Samo nemoj uzeti neku od ovih jako overclockanih verzija koje vuku po 420W, ako uzmes neku koja je oko 320-350W sigurno si ok. Cak si i s ovim gladnijim vjerojatno ok ako nemas Intel proc koji cucla 250W :P

Koje su to "jako" overclockane verzije i koja to vuce 420W? Sve tvornicki OC-ane su smijesno OC-ane, nema tu binninga nikakvog.. Sta se power limita tice, koga briga kad to sam stelas? 

 

Teoretski, da hoces najjacu mogucu grafu, a nekim cudom si ogranicen na 450W napajanje, opet se uzme 3080-ka, undervoltas i power limit na 230-240W i deri, grafa hladna i necujna plus opet znacajno brza od 2080 Ti....

10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
robyvk24 kaže...

Da li mi neko moze rec, jeli moguce da se provucem sa 650 wata gold napajanjem ako bi uzeo 3080,jer ne treba mi jos investicija od 100 eura i za napajanje, a uzeo ovo koje imam prije 6mj.

 Koje tocno napajanje ? Da nebi bilo...

10 godina
online
NVIDIA Ampere 30xx

Gurat ćemu to napajanje samo će radit u velikom postotku pri gejmanju, ako igra na fullhd onda nema sekiracije. Ako zeli na 4k i opteretit ju do ibera onda preporuka nek uzme jace nakon nekog vremena kad ustedi jer napajanje je definitivno najbitnija stavka svakog racunala, u slucaju da rikne moze povući i ostale komponente za sobom. Jer tipa svaki dan po 8h na 4k ultra napajanje će radit na 90 posto izdrzat ce ali cemu riskiranje. Prije svega prvo nabavi 3080 pa se sekiraj jer nećeš je skoro nabavit.

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Neće gurat nego ima i dosta fore sa tim 650w.
Realno u nekom full loadu oko 400-450w.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
ansha kaže...
Minneyar kaže...

 Ja mislim da je ok, imam isto dobro 650 W napajanje. Samo nemoj uzeti neku od ovih jako overclockanih verzija koje vuku po 420W, ako uzmes neku koja je oko 320-350W sigurno si ok. Cak si i s ovim gladnijim vjerojatno ok ako nemas Intel proc koji cucla 250W :P

Koje su to "jako" overclockane verzije i koja to vuce 420W? Sve tvornicki OC-ane su smijesno OC-ane, nema tu binninga nikakvog.. Sta se power limita tice, koga briga kad to sam stelas? 

 

Teoretski, da hoces najjacu mogucu grafu, a nekim cudom si ogranicen na 450W napajanje, opet se uzme 3080-ka, undervoltas i power limit na 230-240W i deri, grafa hladna i necujna plus opet znacajno brza od 2080 Ti....

 Pa evo npr ASUS TUF Gaming sudeci prema ovom reviewu: https://www.pcgamer.com/asus-tuf-gaming-rtx-3080-oc-edition/

 

At its peak the FE sure is thirsty, demanding 368W and 324W on average. The Asus card, however, draws 399W at peak and 347W on average, which is a lot, and really pushes down its perf/W ratings.

 

A bile su vec spominjane npr EVGA FTW3 verzija da vuce 420 W, i jos neke.

 

Naravno da mozes to sam ograniciti, ali tom logikom onda da, mozes uzeti i 3090 na 450 W napajanje i ograniciti ju na 20%, pa su mi uopce suvisni takvi komentari

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.9.2020 12:12 (Minneyar).
4 godine
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Neko vidio ove cijene 3090?
Tom's Hardware: Newegg Mistakenly Lists Pricing For Custom GeForce RTX 3090 GPUs.
https://www.tomshardware.com/news/newegg-mistakenly-lists-pricing-for-custom-geforce-rtx-3090-gpus
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice