Pomoć oko odabira fotoaparata izdvojena tema

poruka: 2.248
|
čitano: 733.878
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
crocked kaže...

Hvala na odgovorima...

 

Eto pošto je fotić za curu sad mi treba solucija za oko 1500 kn nešta u tom rangu :)

 

misliš nešto ovakvo?

http://geniusbeauty.com/gift-ideas/disney-princess-camera-gift-idea-girls/

 

zezam se :)

uzmi joj ovaj - http://www.m-computers.hr/fuji-finepix-z900-exr-cmos/BR786855376/product/

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.11.2014 11:14 (Trickortreat).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Trickortreat kaže...
pupa265 kaže...

kompaktni fotoaparat...dobar optički zoom, hd snimanje video filmova...do nekih 2.500kn...Jel imate kakvu preporuku?

 

Fujifilm XQ1 ti je daleko najbolji kompakt u toj klasi do 2500 ako ti nije potrebna žarišna duljina veća od 100mm (što je većinom i više nego dovoljno). U edigitalu ga imaju za 2460kn.

Ako ti je baš potreban superzoom onda ovaj sony http://www.sancta-domenica.hr/digitalni-fotoaparat-sony-dsc-hx300-b.aspx

Fuji ima bolju sliku i veći senzor pa su i low light karakteristike bolje, također i podršku za RAW, a Sony ima kvalitetan Carl Zeiss zoom objektiv...

Više preferiram kompatkne manjih dimenzija kao klasični digitalni...

 

možda nešto jeftinije kao http://nikon.hr/hr_HR/product/digital-cameras/coolpix/super-zoom-share/coolpix-s9600 ili skuplji model http://www.nikon.hr/hr_HR/product/digital-cameras/coolpix/super-zoom-share/coolpix-s9700

14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
13 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Ima li tko Canon SX 700 HS

 

Jednom je slucajno bio malo udaren u objektiv .. zanemarivo jako. No kad ga upalim i dotaknem objektiv i lagano ga probam dal je sve na mjesti kad je Zoom na 0 - vanjski i srednji objektiv se može lagano okretati 2mm lijevo desno, dok je unutarnji objektiv čvrst, Kad je zoomirano do kraja onda se malo manje okreću ... Da li je to normalno?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Eto cura se dvoumi oko slijedeća tri... :)

 

Nadam se da se ne može fulati sa bilo kojim od ta tri fotića da ne bi ja ispao kriv na kraju :)

1 Canon SX270hs
1 Canon SX600hs
5 Nikon S9600
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
crocked kaže...

Eto cura se dvoumi oko slijedeća tri... :)

 

Nadam se da se ne može fulati sa bilo kojim od ta tri fotića da ne bi ja ispao kriv na kraju :)

 

 

U tom cijenovnom rangu ti je Olympus XZ-10 najbolji izbor, a od ova tri koja si naveo Nikon S9600.

9 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Pozdrav svima :),

 

treba mi pomoć oko kupnje fotoaparata.. već sam dosta vremena potrošila na proučavanje i već sam luda od svega jer se ne mogu odlučiti.

 

Znači kupujem fotić za oko 2000 kn i skoro sam se definitivno odlučila za Olympus XZ-2, ali nekako mi se sad čini velik - no još uvijek dolazi u obzir.

 

Od ostalih koje sam vidla da su preporučeni za taj cjenovni rang su:

 

FUJIFILM X10

Samsung NX2000

Panasonic Lumix DMC TZ40

Canon S120 / SX270 / SX280 HS PowerShot

 

Bitno mi je da su kvalitetne fotke, lijepe izražene boje, da može raditi dobre makro fotografije (zbog toga mi se Olympus XZ-2 sviđa)

, također da super ispadnu i slike krajolika, ljudi.. da može fotografirati stvari u pokretu i da fotke tad ne ispadnu mutne isto je poželjno..

 

Eto ako netko ima savjet bila bih zahvalna.. :)

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

XZ-2 ti je definitivno odličan fotić (uz DSLR-a imam i prethodnika - XZ-1 i super sam zadovoljan a XZ-2 je još napredniji...), jedini problem je dobavljivost u današnje vrijeme, navodno ih je teško naći u prodaji (tvornica proizvela određeni broj i sve se prodalo u cijelom svijetu...). Ako uspiješ naći apsolutno preporučam, nećeš zažalit, alternativa su i polovni, tu i tamo se nađe neki za odličnu cijenu s još puno garancije...

 

EDIT: još bih dodao da je ta klasa tj. veličina fotića malčice veća od super kompaktnih minijaturnih aparata ali svejedno stane u skoro svaki džep, ja svoj XZ-1 bez problema nosim u bočnom džepu od trenerke, ponekad skoro pa i zaboravim da je samnon. Tako da te priče o tome da nije baš kompaktan pale samo kod ljudi koji po cijele dane čitaju samo reviewe po internetu a nisu nikad ni probali koristit takav fotić - ja bih ih usporedio sa pixelpe peeperima kojima je, recimo, bitno da fotić ima čim više mpx a ni sami ne znaju što to u praksi znači, tj. zapravo ne vide razliku između, recimo, 16 ili 10 mpx (postoje fotići od 10mpx koji daju bolje fotke od nekih koji imaju 16mpx ali ljudi to ne kuže...)

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.11.2014 0:05 (deya100).
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
mala_zara kaže...

Pozdrav svima :),

 

treba mi pomoć oko kupnje fotoaparata.. već sam dosta vremena potrošila na proučavanje i već sam luda od svega jer se ne mogu odlučiti.

 

Znači kupujem fotić za oko 2000 kn i skoro sam se definitivno odlučila za Olympus XZ-2, ali nekako mi se sad čini velik - no još uvijek dolazi u obzir.

 

Od ostalih koje sam vidla da su preporučeni za taj cjenovni rang su:

 

FUJIFILM X10

Samsung NX2000

Panasonic Lumix DMC TZ40

Canon S120 / SX270 / SX280 HS PowerShot

 

Bitno mi je da su kvalitetne fotke, lijepe izražene boje, da može raditi dobre makro fotografije (zbog toga mi se Olympus XZ-2 sviđa)

, također da super ispadnu i slike krajolika, ljudi.. da može fotografirati stvari u pokretu i da fotke tad ne ispadnu mutne isto je poželjno..

 

Eto ako netko ima savjet bila bih zahvalna.. :)

Od spomenutih sebi bi uzeo XZ-2, zatim S120, pa X10. Ako je dimenzija bitna onda NX2000 ne bi ni gledao i mozda bi S120 bi najbolji izbor. Osim Olympusa kojem je ista cijena kod nas i vani sve ostalo ti je najbolje naruciti iz Njemacke jer se mogu naci i upola jefinijenego kod nasih gulikoza.

9 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata
Nije ipak s120 jeftin kolko sam mislila tak da ipak ne ulazi u obzir... kad bi bar mogla vidjet Olympus xz-2 uzivo da vidim je li stvarno velik ili je ok, ne mogu to dobro procijeniti na temelju slike, nekako mi djeluje ko cigla i dosta staromodno.. mozda se varam..a di se to moze narucit iz Njemacke? Meni treba racun R1.. Ako mogu tako onda supet. Sad sam inace nasla ove za cca 2000 kn: Olympus E-PM1, Panasonic Lumix DMC-TZ18, Nikon S9500 ili S9700, Canon PowerShot SX700 / SX600 HS/ S 200 Koji je naj od ovih i da li se uopce isplate za te novce? Meni se sve njihove fotke cine super..
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
mala_zara kaže...

Pozdrav svima :),

 

treba mi pomoć oko kupnje fotoaparata.. već sam dosta vremena potrošila na proučavanje i već sam luda od svega jer se ne mogu odlučiti.

 

Znači kupujem fotić za oko 2000 kn i skoro sam se definitivno odlučila za Olympus XZ-2, ali nekako mi se sad čini velik - no još uvijek dolazi u obzir.

 

Od ostalih koje sam vidla da su preporučeni za taj cjenovni rang su:

 

FUJIFILM X10

Samsung NX2000

Panasonic Lumix DMC TZ40

Canon S120 / SX270 / SX280 HS PowerShot

 

Bitno mi je da su kvalitetne fotke, lijepe izražene boje, da može raditi dobre makro fotografije (zbog toga mi se Olympus XZ-2 sviđa)

, također da super ispadnu i slike krajolika, ljudi.. da može fotografirati stvari u pokretu i da fotke tad ne ispadnu mutne isto je poželjno..

 

Eto ako netko ima savjet bila bih zahvalna.. :)

 

Daleko najbolji s ove liste koje si navela je samsungov NX2000 (gledaj da za istu cijenu možeš dobiti još noviji model NX3000), ali stvarno je daleko najbolji. Reda veličine 3-4 puta. Jedini je problem kod njega što ne može snimati macro bez macro objektiva ili extension tubea pa bi morala još malo uložiti za taj dio, ali ostalo radi daleko bolje od ovih ostalih.

Gotovo svi kompakti (na to mislim ove koji nemaju izmjenjiv objektiv) ti onogućuju donekle ok snimanje macro fotografija. Problem je što generalno dozvoljavaju macro samo kod manjih žarišnih duljina tako da se moraš jako približiti subjektu što samo po sebi donosi probleme sa osvjetljenjem (objektiv stvara sjene) te dolazi do distorzije perspektive.

Ovaj NX3000 ti dozvoljava da na njega staviš 100mm macro objektiv i time možeš zaboraviti na sve ove probleme koji se kod kompakta dešavaju, osim normalno cijene macro objektiva koji ti sam košta kao cijeli aparat.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
mala_zara kaže...
Nije ipak s120 jeftin kolko sam mislila tak da ipak ne ulazi u obzir... kad bi bar mogla vidjet Olympus xz-2 uzivo da vidim je li stvarno velik ili je ok, ne mogu to dobro procijeniti na temelju slike, nekako mi djeluje ko cigla i dosta staromodno.. mozda se varam..a di se to moze narucit iz Njemacke? Meni treba racun R1.. Ako mogu tako onda supet. Sad sam inace nasla ove za cca 2000 kn: Olympus E-PM1, Panasonic Lumix DMC-TZ18, Nikon S9500 ili S9700, Canon PowerShot SX700 / SX600 HS/ S 200 Koji je naj od ovih i da li se uopce isplate za te novce? Meni se sve njihove fotke cine super..

Ne shvacam sto znaci "njihove fotke mi se cine super". Da li su na tim fotkama navedeni aparati ili su fotke o kojima govoris snimljene tim aparatima?

PM1 je mirrorless koji je sa kit objektivom velik. Puno veci i nezgrapniji od XZ-2. Sa tim objektivom ima cak i losiju fotografiju od XZ-2. Medjutim ako na njega stavis Panasonicov 20mm f1.7 objektiv onda postaje mali aparat, odlicne kvalitete fotografije samo sto to kosta dodatnih 300€. Svi ostali aparati su senzora velicine 1/2,3". U stanju su napraviti dobru fotografiju u idealnim svjetlosnim uvjetima no to danas mogu i mobiteli. Fotografije koje vidjas po internetu su promotivne ili birane. Nitko nece na net zakaciti sr*nje od fotografije iako je vecina fotografija, pa i onih slikanih puno skupljom i boljom opremom upravo takva. Ako 1/2.3" aparat zadovoljava tvoje potrebe onda definitivno preporucam Canon SX270HS ili ako ces malo kompaktniji i ljepsi IXUS 265HS.

 

Sto se kupovine iz Njemacke (a vazi i za ostale EU clanice) sve sto trebas je pronaci trgovinu koja ima dostavu za RH i naznaciti da kupujes kao pravna osoba i porez zelis platiti u RH. Zaista sad nemam vremena, pogotovo zato jer nisi ni odlucila koji aparat zelis, traziti to umjesto tebe.

Znam curu koja je Canon S120 u Njemackoj na akciji kupila za 199,99€. Sad je nesto ispod 300€ no oko Bozica ponovo mozes ocekivati velike akcije. Kod nas je preko 3000kn.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Trickortreat kaže...

 

Daleko najbolji s ove liste koje si navela je samsungov NX2000 (gledaj da za istu cijenu možeš dobiti još noviji model NX3000), ali stvarno je daleko najbolji. Reda veličine 3-4 puta. Jedini je problem kod njega što ne može snimati macro bez macro objektiva ili extension tubea pa bi morala još malo uložiti za taj dio, ali ostalo radi daleko bolje od ovih ostalih.

Gotovo svi kompakti (na to mislim ove koji nemaju izmjenjiv objektiv) ti onogućuju donekle ok snimanje macro fotografija. Problem je što generalno dozvoljavaju macro samo kod manjih žarišnih duljina tako da se moraš jako približiti subjektu što samo po sebi donosi probleme sa osvjetljenjem (objektiv stvara sjene) te dolazi do distorzije perspektive.

Ovaj NX3000 ti dozvoljava da na njega staviš 100mm macro objektiv i time možeš zaboraviti na sve ove probleme koji se kod kompakta dešavaju, osim normalno cijene macro objektiva koji ti sam košta kao cijeli aparat.

Mislim da je jedini problem navedenih Samsunga to sto joj je Oly XZ-2 mozda prevelik.

9 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata
Pod izrazom "njihove fotke mi se čine super" sam mislila na fotografije dobivene tim fotićima, a ne fotke samih fotića.

Onda mozda uzmem vani neki, budem malo pogledala po netu..

A nisam se odlucila kad ima veliki izbor, a totalni sam amater po tom pitanju, jos sam k tome opcenito neodlucna u svemu.
Hvala na savjetima. :)
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Psihijatar pacijentu: Pa dobro, koji je vas problem?

Pacijent: Znate doktore, veoma sam neodlucan.

Doktor: Kako to mislite?

Pacijent: Ma ne znam, mozda i nisam.

 

Sastavi listu prioriteta (makro, low light, video, portret, pejzaz, dimenzije samog aparata, autonomija....) i odredi maksimalan iznos, pa se vrati :)

 
0 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata
Haha ok. :P

Inace me zainteresirao sad Samsung NX3000, gore je spomenut, nasla sam ga po cijeni 2200 kn.

Hvala svima, vratim se dok budem malo odlučnija. :)
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

Što se veličina aparata tiče - odi na youtube i ukucaj nazive aparata. Tamo ćeš vidjeti kako ih ljudi vrte po rukama pa procjeni veličinu.

Ako ti ni to nije dovoljno, odi na dpreview.com tamo pored tehničkih specifikacija imaš i fizičke.

Za početak ću ti navesti dimenzije za:

  • Samsung NX3000 - 117x66x39mm
  • Oly XZ-2                - 113x65x48mm

Dimenzije i jednog i drugog su dane bez dimenzija pripadajućih objektiva. Za ostale malo sama potraži ;)

9 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Trickortreat predobra je ova stranica, imat ću kaj pregledavati do Božića.. :D

 

Inače sam pregledala već prije dimenzije fotića, al nikak si nisam mogla predočiti kak bi mi izgledao u rukama.

 

Hvala!

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Izgledao bi nezgrapno ko svaki mirrorless sa kit objektivom. Ove dimenzije su mjerene sa tanje strane aparata. S druge strane imas debeli grip i kad na to dodas objektiv, a nazalost moras ga dodati, onda imas nesto sto ne ide u djep pa ni u zensku torbicu. Ja pored DSLR-a i mirrorlesa namjeravam kupiti i napredni kompakt (sto manji to bolji) upravo zbog precestih situacija kad trebam aparat a nije mi ga se dalo nositi jer ne stane u djep.

Out of the box jedina prednost Samsunga NX3000 nad XZ-2 je veci senzor. Sa kit objektivom ta prednost se ponistava jer je ugradjeni objektiv na XZ-2 puno brzi i ostriji. Tu su i poznate Samsungove opticke anomalije pa ces da bi NX3000 bio bolji aparat od XY-2 u njega trebati uloziti bar jos 300€.

Da ne bi ispalo kako neargumentirano trubim gluposti, evo ti direktna usporedba XZ-2 sa NX200 (bolji aparat od NX3000 ali ovog nazalost nema u usporedbi) sa 60mm f2.8 Samsung objektivom - LINK.

Prema rubovima fotografije to je tu negdje po kvaliteti ali kako se primices centru, a centar je ono gdje se uglavnom fokusira i gdje bi fotografija trebala biti najostrija, Samsung je katastrofa. Klikni na ovu kartu, damu herc, na jednu od njenih glava i sve ce ti biti jasno. Postoje aparati od 500kn koji ce dati bolji rezultat od ovoga.

 

Ne poznajem niti jednog covjeka koji ima XZ-2 da nije superzadovoljan. Sa Samsungom je uglavnom suprotna situacija.

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Da, jbg... stari samsungovi objektivi su katastrofa, ali naucili su lekciju. Novi su im puno bolji, od nih posebno par pancake primeova i novi f2.8 zoom. Iako nisam neki veliki fan Samsunga, za tu cijenu bih ga preporucio ispred Olyja XZ-2. Kada bi financije bile manji problem od mirrorlessa bih preporucio izvrsne Fujijeve aparate. Valjda su jedini koji stvarno slusaju svoju publiku i konstantnu pruzaju firmware update. Pored odlicnih inhouse objektiva imaju na izbor i najbolje Zeisove.. nakon njih bih rekao da su dlican izbor i novi Olympusovi mirrorlessi (stari su imali jadne senzore). Trenutno najbolji kompakt na trzistu je Panasonicov LX100 ali i kosta...
14 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Evo još 5 min s moje strane da možeš otprilike dobit dojam veličine XZ-2 na OVOJ fotki, i dalje ostaje pitanje mogućnosti dobave. Spominjao se i Canon S120 - isto odličan fotić i još malo manji nego Olympus, nešto malčice lošijih macro mogućnosti i poprilično manjeg otvora blende na krajnjem zoom-u (meni bi recimo ovo zadnje bilo presudno, možda tebi nije bitno...)

 

Na OVOJ stranici sam nešto i pisao o Olympusu XZ-1, nađi moj post s fotkama koje sam napravio njime (XZ-2 je i noviji dakle trebao bi biti i nijansu bolji).

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Trickortreat kaže...
Da, jbg... stari samsungovi objektivi su katastrofa, ali naucili su lekciju. Novi su im puno bolji, od nih posebno par pancake primeova i novi f2.8 zoom. Iako nisam neki veliki fan Samsunga, za tu cijenu bih ga preporucio ispred Olyja XZ-2. Kada bi financije bile manji problem od mirrorlessa bih preporucio izvrsne Fujijeve aparate. Valjda su jedini koji stvarno slusaju svoju publiku i konstantnu pruzaju firmware update. Pored odlicnih inhouse objektiva imaju na izbor i najbolje Zeisove.. nakon njih bih rekao da su dlican izbor i novi Olympusovi mirrorlessi (stari su imali jadne senzore). Trenutno najbolji kompakt na trzistu je Panasonicov LX100 ali i kosta...

Ja sam isto razmatrao LX100 ali opet to nije kompakt kakav trebam pa cu zbog dosta izbocenog objektiva opet doc u situaciju da mi nije u djepu. Osnovni razlog kupovine mirrorlessa mi je bio ovaj isti, da ga uvijek imam sa sobom i iako sam kupio NEX5 koji sa 16-50 cak i spada medju manje modele opet mi je cesto doma kad ga trebam. 

15 godina
protjeran
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Ne razumijem se previše u fotiće ali možda nekome tko kupuje kompakt moze biti zanimljiv Panasonic LF1. Na mobicityu je trenutno 1560 kn bez poreza koji ne naplacuju. Ja sam ga uzeo kad je bio 1400. Jako dobre in-door slike. Ima dosta mogucnosti podesavanja.
14 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Baš i ja malo gledam taj LF1 - izgleda mi odličan fotić za tu lovu, senzor 1/1.7 što je super za taj cjenovni razred i mogućnost fotkanja u RAW-u i sve tu u super maleckom kućištu + odličan dizajn fotića!

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Kad je LF1 izasao bio je skuplji od LX7. To mu je bila jedina mana, sto si za isto novca mogao kupiti nekoliko aparata (XZ-2, LX7, X10, S120, P330) sa boljim IQ-om. No bio je i kompaktniji od svih njih (tu negdje sa S120). Po ovoj cijeni koju ste napisali taj aparat nema mana.

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.11.2014 10:40 (BlueMax).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Ovako... malo sam razmislila i odluka je sljedeća..

 

Znači, pošto današnji mobiteli mogu napraviti super fotke hoću nešto puno bolje od toga. U situacijama kad mi se neće dati nositi fotić ću fotkati mobitelom tako da mi nije problem imati nešto nezgrapniji fotoaparat. Nijedan fotić neću stavljati u džep, nego u torbicu, bilo na onu manju koju nosim na ramenu ili  veću koju nosim u ruci, tako da mi je tu jedino bitno da mi nije pretežak u torbi ako recimo hodam cijeli dan negdje s njim, ali isto tako dok ga izvadim da je ipak lijepog dizajna - no to nije presudno. Znači ipak dolazi u obzir i Olympus XZ-2 i Samsung NX3000 što se tiče veličine. Čak mi ne smeta da je i kao mini DSLR, ali da nije pretežak za cjelodnevno nošenje te da stane u šaku. Ako bi s njim dobila za istu cijenu bolje fotke onda bi radije takav. Jer ponavljam za sve ostalo tu je mobitel.

 

Što se tiče kvalitete fotografija bitno mi je da radi dobre fotografije pejzaža - da ima široki doseg, da su izražene boje, tj. kontrasti između boja, također i da može napraviti onako da je napred objekt jasan, pozadina mutna.

Portreti su mi isto bitni, ali ne mora biti onako da se vidi svaka točkica na licu već da je više zaglađeno, ne znam možda to ima veze s pikselima pa je bolje da ima manje piksela. Imali smo davno neki digitalni fotić za koji se sjećam da je mama komentirala kak joj nije dobar jer joj se svaka bora na licu vidi čak i više nego uživo. :P

 

makro - to mi je dosta bitno

fotkanje u uvjetima s manje svijetla - nije tolko bitno

video - bitno, ali ne previše

 

Kolko sam uspjela primjetiti surfanjem i pregledavanjem fotki, nekako su mi se dosta svidjele Nikonove fotke jer mi linije nisu oštre već nekako glatke kao da je 3D, ne znam to objasniti profesionalno..

 

Eto nadam se da sam dosta objasnila.. :)

 

A što se tiče kupnje vani nisam sigurna baš u to jer ne kupujem svojim novcima tako da bi sad radije kod nas kupila. A i na stranici Mobicity puno ih je Out of stock..

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Po opisu fotografije kakvu zelis ispada da je to sto losiji aparat to bolje{#}.

Ipak cu ti preporuciti nesto sto ce dati dobru fotografiju a naknadnom nadogradnjom objektiva mozes dobiti fotografiju sa dobrim DOF-om, makrom, pejzazem ili sto god hoces:

http://www.edigital.hr/kompaktni_fotoaparati_s_izmijenjivim_objektivima_(slt/milc)/sony_alpha_ilce-3000k_(18-55mm_objektiv)_digitalni_fotoaparat_crni_+_sony_torba_+_16_gb_sdhc-p45654.html

 

ovo je trenutno bang for buck kod nas.

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.11.2014 15:49 (BlueMax).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Haha baš sam sad htjela editirati post i spomenuti taj fotić jer sam ga vidla kao preporuku jednom dečku koji je jako zadovoljan njime.

 

Ove fotke su mi odlične: http://www.dyxum.com/dforum/19-pictures-a3000-zeiss1670-f4_topic100871.html

 

Najvjerojatnije ću onda uzeti jednog od ova 3: XZ-2, NX3000 ili ovaj Sony.

 

Moram još malo proučiti svakog zasebno pa odlučiti.

 

 

Hvala puno na savjetima!

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
99% fotki koje vidis na netu i za koje mozes rec "wow! Kako je ovo super!" Su prosle neki od programa za obradu fotografija tako da ces to isto morati kad tad nauciti da dobijes taj wow efekt. Takoder, jedan od vaznih faktora u fotografiji je objektiv. Na ovom linku gore koji si dala je upotrijebljen Zeissov 16-70mm koji sam kosta vise od 5000kn. Jos jedan bitan detalj - onaj koji zna sto radi ce napraviti bolju fotku sa jeftinim mobitelom nego totalni amater sa najskupljom opremom na svijetu. Zato fino odi na ovu stranicu http://www.cambridgeincolour.com/photography-techniques.htm i dobro nauci sve
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice