Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.109
|
čitano: 13.239.060
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

jucer zavidao na kupejku ljetni setup, necu podijelit nijednu sliku dok ne legnu eibachi (u dolasku), jer kao sta ste me zajebavali da mi cupra monovolumen, sad biste me zajebavali da mi laguna cross country iliti po renolovski RX4

i da, za gume sam uzeo markicu. pozdrav lijep svim hejterima na ovom forumu :*

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

...jer kao sta ste me zajebavali da mi cupra monovolumen, sad biste me zajebavali da mi laguna cross country iliti po renolovski RX4

 što bi te zajebavali, cupra jest monovolumen, a ta laguna jest cross country 

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Karlek_19 kaže...

Je netko isprobao možda Osram Nightbreaker LED? 

Gledam logikom, ako su dozvoljene za NEKE reflektor farove, morale bi meni s lećom biti kako treba. 

 

Sutra ću zvati STP dal' mogu dobiti homologaciju. idem tamo i ak svijetle unutar granica, nek mi daju atest. Isto tak, ak netko ima info koliko je cijena toga?

 Moj sogor si stavio na Audi A6 (C6) bez lece i fakat - zarulja reze snop vrhunski.

 Skupe su fakat - nesto vise od 1000kn za par, ali reko bi da vrijede te novce. (ne znam kako im je izvedeno hladenje, moro bi ga pitat)

 Za njegov model auta su atestirane tvornicki i nije morao ic na TUV...

Truth in engineering.
9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Batista kaže...
Karlek_19 kaže...

Je netko isprobao možda Osram Nightbreaker LED? 

Gledam logikom, ako su dozvoljene za NEKE reflektor farove, morale bi meni s lećom biti kako treba. 

 

Sutra ću zvati STP dal' mogu dobiti homologaciju. idem tamo i ak svijetle unutar granica, nek mi daju atest. Isto tak, ak netko ima info koliko je cijena toga?

 Moj sogor si stavio na Audi A6 (C6) bez lece i fakat - zarulja reze snop vrhunski.

 Skupe su fakat - nesto vise od 1000kn za par, ali reko bi da vrijede te novce. (ne znam kako im je izvedeno hladenje, moro bi ga pitat)

 Za njegov model auta su atestirane tvornicki i nije morao ic na TUV...

 On je u DE pretpostavljam. Za moj auto nema tvornički atest, jer je s lećama. Svi modeli koje je Osram naveo su bez leće. Čudno mi je da nema za aute s projektor farovima? Taj dio mi  nikako nije jasan. 

 

Imam sad nutra Auxito sa ebaya.de i rez mi je kak treba, prolazim dvije godine tehnički, ali želi biti legalan. A i jedna polako prestaje raditi, pa želim nešto pouzdanije.

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Da se uključim inače i ja u ovu temu jer su mi automobili strast sa jednom viješću koja je vjerojatno možda već bila ovdje:

Auto Klub - Video: Monstruozni Dodge Viper 9.0 Twin-turbo od 2630 KS pomiče tektonske ploče! (jutarnji.hr)

Zvijer kraj koje će te se posramiti kraj nje i da ste u Chirionu.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
picajzla0707 kaže...
RuskeGTT kaže...

...jer kao sta ste me zajebavali da mi cupra monovolumen, sad biste me zajebavali da mi laguna cross country iliti po renolovski RX4

 što bi te zajebavali, cupra jest monovolumen, a ta laguna jest cross country 

 os se tuc?

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Envy kaže...

Da se uključim inače i ja u ovu temu jer su mi automobili strast sa jednom viješću koja je vjerojatno možda već bila ovdje:

Auto Klub - Video: Monstruozni Dodge Viper 9.0 Twin-turbo od 2630 KS pomiče tektonske ploče! (jutarnji.hr)

Zvijer kraj koje će te se posramiti kraj nje i da ste u Chirionu.

 Fora stvar,

 

Ali u ovoj temi prevladava sirotinja većinom, s parkside alatima(u najboljem slučaju), polovnim autima kojima treba fiksirati plastike da ne škripe, ledicama s aliexpressa, jeftinim gumama, u prosjeku autima starima više od 10god-ali za detailing nema štednje.

 

Rijetko tko se nađe da kupi novija kola u ovoj temi. I večina se međusobno poštuje i voli. I volimo slijepe putnike ugrist za guzicu ak neš krivo napišu. 

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Da ja sigurno smatram da bogati kupuju novo. Sigurno mu je super u novoj Dačiji.

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ramzocro-HCR kaže...
Envy kaže...

Da se uključim inače i ja u ovu temu jer su mi automobili strast sa jednom viješću koja je vjerojatno možda već bila ovdje:

Auto Klub - Video: Monstruozni Dodge Viper 9.0 Twin-turbo od 2630 KS pomiče tektonske ploče! (jutarnji.hr)

Zvijer kraj koje će te se posramiti kraj nje i da ste u Chirionu.

 Fora stvar,

 

Ali u ovoj temi prevladava sirotinja većinom, s parkside alatima(u najboljem slučaju), polovnim autima kojima treba fiksirati plastike da ne škripe, ledicama s aliexpressa, jeftinim gumama, u prosjeku autima starima više od 10god-ali za detailing nema štednje.

 

Rijetko tko se nađe da kupi novija kola u ovoj temi. I večina se međusobno poštuje i voli. I volimo slijepe putnike ugrist za guzicu ak neš krivo napišu. 

Nema veze što prevladava u ovij temi.

Vozim Passata 3, Passata 5 i BMW 320d E90-tku (koja je još samo malo u mojim rukama), ali E39 M5 će kad-tad biti u mojoj garaži.

PS: Passat 3 kojeg tata i ja od milja nazivamo ranim konjem, mi je najomiljeniji... pogotovo kada se dobro zagrije u zimskim danima. Dobro malo lažem... Passat 5 mi je draži. 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Bio u Pevexu i naletio na MAFRA čistač kože i čistač za alkantaru i tkaninu. Uzeo oba, probao sam samo čistač kože na volanu. Ugodan miris, lako se maže, ostavi mat izgled i nekako kao da tekstura postane glatka. Stavio BSD na auto i stvarno se duplo bolje sjaji nego kada je samo Fusso coat.

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.3.2021 17:48 (ivanzu).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Bio u Pevexu i naletio na MAFRA čistač kože i čistač za alkantaru i tkaninu. Uzeo oba, probao sam samo čistač kože na volanu. Ugodan miris, lako se maže, ostavi mat izgled i nekako kao da tekstura postane glatka. Stavio BSD na auto i stvarno se duplo bolje sjaji nego kada je samo Fusso coat.

 Kakva ti je hidrofobnost kad staviš BSD preko fussa? navodno super stvar samo što smanji rok trajanja fussa.

 

 

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Mislim da je ista kao prije po onome što sam vidio. Što se tiče Fussoa ja sam siguran da smanjuje trajanje jer sam imao par mjesta gdje nisam dobro obrisao fusso pa ostane kao tanka stvrdnuta linija. BSD je to "otopio" pa se samo utrljalo na lak. Vjerojatno ću prijeći na Turtle Hybrid Ceramic ili od Meguiar istu stvar, Fusso je patnja za aplicirati.

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.3.2021 18:15 (ivanzu).
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja sam danas nanosio meguairs hybrid ceramic wax. Znaci trajalo je 3 i pol sata.  Prvo sam posteno oprao auto i onda meguairs.  Dugo je trajalo jer sam prvo stavljao "base layer". 

Ali mogu rec da se isplati. Auto izgleda odlicno.  Bas me zanima kako ce se drzati. 

 

Ivane javi kakav je ovaj proizvod za alcantaru i ja bi trebao nesto kupiti.

PSN:Tomislav025
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Sretan mi rođendan

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
Išao sam samo skinut zimski set i namontirati ljetni, vele da će sljedeći tjedan biti proljeće 20C° temperatura. (nije Vakula rekao, nego pijanček pred lokalnim konzumom, pa ajde, njemu vjerujem)
Iznenadilo me kao klinca kad otvori kinder jaje, a jaje posere figuricu, e tako je mene posralo...
Skinem prvi kotač, slučajno krenem od prednjeg lijevog, kad gledam oprugu, izgledao kao topljena čokolada...
Gledam i ne vjerujem, opruga pukla ko osigurač...
Samo ju bužir drži na okupu, da nije bilo bužira, izmaknula bi se i vjerojatno mi oštetila gumu...
Šta je najbolje, nisam pojma imao kad mi je pukla, niti gdje, vjerojatno sam se barem tjedan dana vozio na njoj tako, tek danas sam vizualno vidio da ne valja, jer ništa nije lupalo, nije vuklo u stranu, sasvim normalno se ponašao auto...

Uglavnom vratio oem na swifta, malo je mekši, još sam planirao raditi atest ove godine za eibach, dobro da nisam, bacio bi lovu bezveze...
Nemam namjeru ništa drugo za sada uzimati, vozit ću se na oem, ionako su po Zagrebu počeli stavljat debele ležeće policajce, hebat ga, za vrijeme Juge su bili mršavi, sad su se u Hrvatskoj udebljali malo...INFO

 

Inaće eibach opruge su stare 6 godina, ugradio ih je prošli vlasnik, ja sam napravio nekih 35 000km na njima, a koliko je prošli vlasnik, ne znam...bilo je dobro dok je trajalo...korona je kriva!!!

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.3.2021 23:12 (1BIT).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Gle koroziju, krv ti jebem i oprugama 'modernim'. Imam Lesjofors na G4 i G2, mozda 3 godine, počele korodirati kao da su stare 10 godina. Uzas zivi. A kada sam skidao original opruge od golfa 2 iz 80ih nisu niti MALO bile hrđave, ostao sam paf, čak sam tu negdje i sliku stavio.

 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Možeš i sa erflog probati

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ima tko kakvu preporuku za all season gume za SUVa. 225/60/18, do nekih 800injak kn... Sa razlogom idem na allseason jer ne prelazim puno km a uzel bi si nekaj da ne razmisljam kad sta trebam napravit i da ne uzimam celicne. Kakva je situacija sa Kumho Crugen HP71 ? Vidim da su kao ok ali i nisu, onak, misljenja su razlicita. Moze slobodno iz Slovenije ak ima sta...

7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Za SUV-a ti gume moraju biti oznake XL, da su ojacane, a800kn po gumi je veoma malo u tim dimenzijama - do 110€,

tesko da mozes naci nesto kvalitetnije, osim kineskim guma, pa s njima riskirat zivot, radi 300kn...

 

Potrazi si A005 EVO XL ili Cinturato XL, od boljih guma, te su najpovoljnije, i nije nekakav kinez:

https://geizhals.at/bridgestone-weather-control-a005-225-60-r18-104v-xl-22975-a2276382.html

https://www.nabava.net/cjelogodisnje-gume/bridgestone-weather-control-a005-225-60-r18-104v-xl-cijelogodisnje-gume-cijena-103436051

 

https://geizhals.at/pirelli-cinturato-all-season-plus-225-60-r18-104v-xl-seal-inside-3818900-a2341176.html

https://www.nabava.net/cjelogodisnje-gume/pirelli-cjelogodisnja-guma-cinturato-all-season-cijena-xl-225-60r18-104v-103883631

 

Pirelli cak mozda i bolje drze, ali se i brze trose - racunaj da su nakon 3-4 godine skroz gotove, dok sa Bridgestoneom mozda izguras i 5 godina.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Za SUV-a ti gume moraju biti oznake XL, da su ojacane, a800kn po gumi je veoma malo u tim dimenzijama - do 110€,

tesko da mozes naci nesto kvalitetnije, osim kineskim guma, pa s njima riskirat zivot, radi 300kn...

 

Potrazi si A005 EVO XL ili Cinturato XL, od boljih guma, te su najpovoljnije, i nije nekakav kinez:

https://geizhals.at/bridgestone-weather-control-a005-225-60-r18-104v-xl-22975-a2276382.html

https://www.nabava.net/cjelogodisnje-gume/bridgestone-weather-control-a005-225-60-r18-104v-xl-cijelogodisnje-gume-cijena-103436051

 

https://geizhals.at/pirelli-cinturato-all-season-plus-225-60-r18-104v-xl-seal-inside-3818900-a2341176.html

https://www.nabava.net/cjelogodisnje-gume/pirelli-cjelogodisnja-guma-cinturato-all-season-cijena-xl-225-60r18-104v-103883631

 

Pirelli cak mozda i bolje drze, ali se i brze trose - racunaj da su nakon 3-4 godine skroz gotove, dok sa Bridgestoneom mozda izguras i 5 godina.

 Pa ak se ne varam, ove koje sam spomenuo i jesu XL gume (tak pise), tj. te gume se dosta spominju kad je u pitanju SUV ili Crossover i dosta cesto se kupuju i koriste i kao za cijenu koju kostaju su dobre... No onda naidjes nekog da mu je ta guma dobila bubreg sam od sebe, iako vjerujem da je vjerovatno u pitanju da je on sa gumom negdje zapeo (tipa navezo se na rubnjak prevelikom brzinom itd..). Vjerujem da je ta Kumho vjerovatno malo slabija po snijegu/ledu, no ja tak zivim u dijelu gdje toga skoro pa nema pa ono, stacemi nesta bolje (ajde da radim dobru kilometrazu mjesecno ok, ali za ovo sta ja radim ne treba mi nista bolje i skuplje)... Nisam nit riskirao kad sam imao 5g stare savine gume a kamoli se nekim novim solidnim gumama. Kineske gume nebi nit uzeo, vidio da ima ali eto necu jer su kineske... Ove Kumhove su Koreanske gume.

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.3.2021 15:17 (hahhaajaads).
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

A gle, ti najbolje znas - kao prvo, cjelogodisnje gume nit su najbolje za ljeto nit zimu,

nit smrde nit mirisu - tako da s njima moras biti oprezniji u voznji.

 

Druga stvar - gume su ti jedina stvar koja te zaustavljaju na cesti, ne vrijede ti ni najbolje kocnice,

ako gume ne prihvacaju podlogu.

 

Ti si mozda na podrucju gdje ti cjelogodisnje gume mogu biti u upotrebi.

Ako si u HR, i zivis zaista gdje nema snijega, onda si kupi radije kvalitetne

ljetne gume, i lance u gepek.

 

Sa cjelogodisnjima se ljeti ne vozis ugodno, osjetis da nemaju pravog grippa kao ljetne,

a zimi ti ne mogu sluziti na snijegu i poledici - za ovako kisu pisulju i hladne dane su OK,

al za pravu zimu - ne.

 

PS - Ako si vec zagrizao za cjelogodisnje gume, onda si probaj rijesiti u SLO ili gdje vec Yokohamine gume,

bar su Japanske, nisu najbolje na svijetu, al sigurno su bolje od bilo kojeg kineza i koreanca:

https://geizhals.at/yokohama-bluearth-4s-aw21-225-60-r18-104v-xl-a2091746.html?hloc=at&hloc=de&hloc=eu&hloc=pl&hloc=uk

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.3.2021 16:22 (Čitatelj).
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

A gle, ti najbolje znas - kao prvo, cjelogodisnje gume nit su najbolje za ljeto nit zimu,

nit smrde nit mirisu - tako da s njima moras biti oprezniji u voznji.

 

Druga stvar - gume su ti jedina stvar koja te zaustavljaju na cesti, ne vrijede ti ni najbolje kocnice,

ako gume ne prihvacaju podlogu.

 

Ti si mozda na podrucju gdje ti cjelogodisnje gume mogu biti u upotrebi.

Ako si u HR, i zivis zaista gdje nema snijega, onda si kupi radije kvalitetne

ljetne gume, i lance u gepek.

 

Sa cjelogodisnjima se ljeti ne vozis ugodno, osjetis da nemaju pravog grippa kao ljetne,

a zimi ti ne mogu sluziti na snijegu i poledici - za ovako kisu pisulju i hladne dane su OK,

al za pravu zimu - ne.

 

PS - Ako si vec zagrizao za cjelogodisnje gume, onda si probaj rijesiti u SLO ili gdje vec Yokohamine gume,

bar su Japanske, nisu najbolje na svijetu, al sigurno su bolje od bilo kojeg kineza i koreanca:

https://geizhals.at/yokohama-bluearth-4s-aw21-225-60-r18-104v-xl-a2091746.html?hloc=at&hloc=de&hloc=eu&hloc=pl&hloc=uk

Heh, ovo sa ljetnima po zimi i lancima u gepeku... Ne znam bas jel to legalno u HRV (ako je, daj nabaci gdje to pise), ali zna se spustit ispod 0 stupnjeva a tad su ljetne katastrofa za bilo sta tak da sam 50/50 sto se tice toga jer i sam se nasmijem kad vidim ljetne gume a vani 0 stupnjeva 

Ove yokohamine mi izgledaju ok, znam marku pa budem jos malo prosvrljao... Nije mi zurba posto sam trenutno na ljetnima koje su pri kraju (taman nekih 5tkm dok ne budu za bacit), budem pratio doticne pa ako naletim na akciju budem si uzeo nesta, hvala na preporukama 

16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja bi bolje vozio na ljetnima kada je -10 nego na cjelogodišnjima.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja ni najgorem neprijatelju nebih preporučio cjelogodišnje gume koje realno nisu dobre ni ljeti ni zimi.

Ljetna je guma na niskim temperaturama pretvrda a zimska se ljeti troši ko malac jer je premekana i te dvije smjese ne možeš spojit u jednu a da to bude optimalno i ljeti i zimi.

 

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
10 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

 A proljeće i jesen?

7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...
Heh, ovo sa ljetnima po zimi i lancima u gepeku... Ne znam bas jel to legalno u HRV (ako je, daj nabaci gdje to pise), ali zna se spustit ispod 0 stupnjeva a tad su ljetne katastrofa za bilo sta tak da sam 50/50 sto se tice toga jer i sam se nasmijem kad vidim ljetne gume a vani 0 stupnjeva 

Ove yokohamine mi izgledaju ok, znam marku pa budem jos malo prosvrljao... Nije mi zurba posto sam trenutno na ljetnima koje su pri kraju (taman nekih 5tkm dok ne budu za bacit), budem pratio doticne pa ako naletim na akciju budem si uzeo nesta, hvala na preporukama 

 

U HR je propisana oprema za zimsku voznju:

- Ljetne gume sa minimum 4mm profila

- Lanci u gepeku

 

U AT propisana oprema:

- Zimske gume

- Lanci u gepeku u pripravi, ako se ide na staze gdje su lanci potrebi radi kocenja - popeti se bez lanaca mozes svuda, ali zakociti kod velike nizbrdice zna biti umjetnost

- Cjelogodisnje gume nisu dozvoljene zimi

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...
hahhaajaads kaže...
Heh, ovo sa ljetnima po zimi i lancima u gepeku... Ne znam bas jel to legalno u HRV (ako je, daj nabaci gdje to pise), ali zna se spustit ispod 0 stupnjeva a tad su ljetne katastrofa za bilo sta tak da sam 50/50 sto se tice toga jer i sam se nasmijem kad vidim ljetne gume a vani 0 stupnjeva 

Ove yokohamine mi izgledaju ok, znam marku pa budem jos malo prosvrljao... Nije mi zurba posto sam trenutno na ljetnima koje su pri kraju (taman nekih 5tkm dok ne budu za bacit), budem pratio doticne pa ako naletim na akciju budem si uzeo nesta, hvala na preporukama 

 

U HR je propisana oprema za zimsku voznju:

- Ljetne gume sa minimum 4mm profila

- Lanci u gepeku

 

U AT propisana oprema:

- Zimske gume

- Lanci u gepeku u pripravi, ako se ide na staze gdje su lanci potrebi radi kocenja - popeti se bez lanaca mozes svuda, ali zakociti kod velike nizbrdice zna biti umjetnost

- Cjelogodisnje gume nisu dozvoljene zimi

 Hah, dok AT misli da cjelogodisnje nisu dobre za zimu onda ima necega... Znaci najbolje uzet kvalitetnije ljetne i peri deri sa lancima u gepeku ?

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Da li je itko od vas imao cijelogodišnje gume tipa crossclimate ili samo tako nabadate jer ste iza monitora? Jer ako niste onda je rasprava bezveze. Na cromi od 200 ks sam imao crossclimate pa sam se vozio i po snijegu u Slavoniji i nisam nigdje zapao a bogami i po kiši (normalna vožnja) i nijednom se nisam osjećao ugroženo sa tim gumama već dapače za normalan stil vožnje su i više nego dobre. Di cjelogodišnje ostanu  u snijegu tu će ostat i onaj sa zimskim gumama 2wd.

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Po slavoniji se vozim i sa probusenim gumama - ravna ko ploca, i tih par pahulja snijega nije problem ni sa ljetnim.

 

Da, mnogi hvale cross-climate, al za razliku u cijeni, kupim dobar zimski i ljetni set, koji su bolji u svojim godisnjim dobima.

A i cjelogodisnje su ilegalne zime tu gdje zivim, a za ljeto ne planiram koristiti skupe cjelogodisnje gume, koje su u rangu

osrednjih ljetnih guma.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...

Gle koroziju, krv ti jebem i oprugama 'modernim'. Imam Lesjofors na G4 i G2, mozda 3 godine, počele korodirati kao da su stare 10 godina. Uzas zivi. A kada sam skidao original opruge od golfa 2 iz 80ih nisu niti MALO bile hrđave, ostao sam paf, čak sam tu negdje i sliku stavio.

 

 Ove su original monroe koje tvornica ugrađuje u swiftove, piše na njima made in poland, 13 godina su stari, trebao bi ih zamijenit, samo šta uzet, da...

Nemaš danas jednog proizvođača a da si siguran da za godinu/dvije neće prohrđat...

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...
Fake_Alert kaže...

Gle koroziju, krv ti jebem i oprugama 'modernim'. Imam Lesjofors na G4 i G2, mozda 3 godine, počele korodirati kao da su stare 10 godina. Uzas zivi. A kada sam skidao original opruge od golfa 2 iz 80ih nisu niti MALO bile hrđave, ostao sam paf, čak sam tu negdje i sliku stavio.

 

 Ove su original monroe koje tvornica ugrađuje u swiftove, piše na njima made in poland, 13 godina su stari, trebao bi ih zamijenit, samo šta uzet, da...

Nemaš danas jednog proizvođača a da si siguran da za godinu/dvije neće prohrđat...

 Nez šta da vam kažem. Imam eibach na 760ki, bog zna koliko su staru, nisu ko tvoji u takvom stanju.

 

Na astri imam kyb zamjenske, sve 4, stari maybe 6-7god, ko novi su.

 

Na truloj višnji su original, nisam ih mjenjao jer se auto zasad normalno ponaša, mjenjao sam samo amortizere same(iza magnum, naprijed kyb-išao bi isto magnum ali nije ga bilo).

 

Na s90 su original, ko novi su.

 

Neznam šta bi nekome preporučio ak hoće oem. Sigurno monroe, ili kyb. Sirotinji stavljamo uz suglasnost većinom magnum(IC marka), i nema reklamacije. A općenito na amortizere stvarno nemamo reklamacije, štagod stavimo ljudima.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice