Sluzbeno je! Mantle je 45% brzi od DX11!

poruka: 295
|
čitano: 38.820
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Sluzbeno je! Mantle je 45% brzi od DX11!

AMD je na konferenciji na CES-u napokon sluzbeno pokazao i predstavio demo Battlefielda 4 pod Mantle te je isti 45% brzi (veci fps) nego pod DX11.

Dio o Mantle na 31:00

TD za glupost
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.1.2014 20:55 (Laxarus).
 
24 2 hvala 8
16 godina
offline
Re: Sluzbeno je! Mantle je 45% brzi od DX11!

Stuttering.{#} BF ni Mantle ne može spasit.

12 godina
neaktivan
offline
Sluzbeno je! Mantle je 45% brzi od DX11!

Ali covjece, 45% veci FPS stavlja jednu R7 260X bok uz bok nekoj GTX 770 otprilike, Nvidia ce stvarno morat smislit nesto i to brzo!

TD za glupost
 
28 2 hvala 1
15 godina
offline
Sluzbeno je! Mantle je 45% brzi od DX11!

nije mi jasno ovakvo (nategnuto-PRovsko) prezentiranje +45%.. nek performanse budu jednake bilo kojoj drugoj platformi ili APIju, nek bude konstantno, ne izdvojen slučaj (ponekad porihtan just for PR needs..).

-Mantle koji radi me zanima, ne nepostojeći +45% brži u slučaju kad se neptun poravna s vodenjakom i cvrčak naguzi puža pod tlakom zraka 906hpa i sedam kapi rose..

-nit' me zanima MS free api osim kao daleka budučnost koja se najavljuje posljednjih 20 godina, killer MSa ili gaminga...

Kad će više bit tu (ne tamo na šarenim slikicama)?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.1.2014 21:18 (ihush).
 
28 4 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sluzbeno je! Mantle je 45% brzi od DX11!
ihush kaže...

nije mi jasno ovakvo (nategnuto-PRovsko) prezentiranje +45%.. nek performanse budu jednake bilo kojoj drugoj platformi ili APIju, nek bude konstantno, ne izdvojen slučaj (ponekad porihan just for PR needs..).

-Mantle koji radi me zanima, ne nepostojeći +45% brži u slučaju kad se neptun poravna s vodenjakom i cvrčak naguzi puža pod tlakom zraka 906hpa i sedam kapi rose..

-nit' me zanima MS free api osim kao daleka budučnost koja se najavljuje posljednjih 20 godina, killer MSa ili gaminga...

Kad će više bit tu (ne tamo na šarenim slikicama)?

Rekli su "That is comming this month"

TD za glupost
14 godina
neaktivan
offline
Sluzbeno je! Mantle je 45% brzi od DX11!

u prvom postu piše tako da bi se moglo olako shvatiti kao da je Mantle zamjena za DX11 što bi bilo pogrešno

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.1.2014 0:50 (soker).
 
0 3 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sluzbeno je! Mantle je 45% brzi od DX11!
Laxarus kaže...

Ali covjece, 45% veci FPS stavlja jednu R7 260X bok uz bok nekoj GTX 770 otprilike, Nvidia ce stvarno morat smislit nesto i to brzo!

Nije mi jasno, prije 3 mjeseca si pisao da za Mantle nije nužan AMD čip, a sad uspoređuješ R7 260x i GTX 770.
Pa ako nije nužan AMD, kako će onda ovo na jednoj GTX 770 raditi tek.
Ako će donijeti boost na jednoj R7 260x, recimo.

To se samo potvrđuje pravilo, da su svi čipovi i prije i sada, hardverski nekoliko generacija ispred, ali ih zbog softverskih ograničenja ne iskorištavamo.
Dokaz je Mantle, eto. Čudotvorni, odjednom, 50% bolje performanse istog čipa.

A godinama se igramo s 50% manje performansi?


Teorija zavjere ili politika? 

Batllelog: sudy_freak || Samsung Galaxy SII crew. || ↓ Stisni Hvala ako sam ti pomogao. ||
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.1.2014 19:38 (sudy_freak).
13 godina
offline
Sluzbeno je! Mantle je 45% brzi od DX11!

Nista ne vjerujem dok ne vidim na svoje oci i koliko vidim pise  "UP TO 45%" a ne flatout 45%.

twice the pride double the fall
Moj PC  
8 1 hvala 2
10 godina
offline
Re: Sluzbeno je! Mantle je 45% brzi od DX11!
sudy_freak kaže...
Laxarus kaže...

Ali covjece, 45% veci FPS stavlja jednu R7 260X bok uz bok nekoj GTX 770 otprilike, Nvidia ce stvarno morat smislit nesto i to brzo!

Nije mi jasno, prije 3 mjeseca si pisao da za Mantle nije nužan AMD čip, a sad uspoređuješ R7 260x i GTX 770.
Pa ako nije nužan AMD, kako će onda ovo na jednoj GTX 770 raditi tek.
Ako će donijeti boost na jednoj R7 260x, recimo.

To se samo potvrđuje pravilo, da su svi čipovi i prije i sada, hardverski nekoliko generacija ispred, ali ih zbog softverskih ograničenja ne iskorištavamo.
Dokaz je Mantle, eto. Čudotvorni, odjednom, 50% bolje performanse istog čipa.

A godinama se igramo s 50% manje performansi?


Teorija zavjere ili politika? 

GTX 770 ne podržava Mantle tek neka sljedeća generacija možda bude

nicky.sl
13 godina
offline
Re: Sluzbeno je! Mantle je 45% brzi od DX11!
nicky.sl kaže...

GTX 770 ne podržava Mantle tek neka sljedeća generacija možda bude

Ti to isto tako odokativno pričaš ili?
Informacije, vijesti, provjerene, službene vijesti?!

Evo, na službenim stranicama stoji da je potreban GCN čip, a u studenom su svi pričali da ne treba.
Kome vjerovati?
Očito nikom dok ne izađe i dok se ne vidi.

A kako je to sve bilo slučaj, riješit će se u kratkom roku.
Ovo bi bio prevelik i prejeftin udarac na nVidiu da bi oni samo tako popustili. 

Batllelog: sudy_freak || Samsung Galaxy SII crew. || ↓ Stisni Hvala ako sam ti pomogao. ||
10 godina
offline
Re: Sluzbeno je! Mantle je 45% brzi od DX11!
sudy_freak kaže...
nicky.sl kaže...

GTX 770 ne podržava Mantle tek neka sljedeća generacija možda bude

Ti to isto tako odokativno pričaš ili?
Informacije, vijesti, provjerene, službene vijesti?!

Evo, na službenim stranicama stoji da je potreban GCN čip, a u studenom su svi pričali da ne treba.
Kome vjerovati?
Očito nikom dok ne izađe i dok se ne vidi.

A kako je to sve bilo slučaj, riješit će se u kratkom roku.
Ovo bi bio prevelik i prejeftin udarac na nVidiu da bi oni samo tako popustili. 

Trenutno mantle podržava HD 7000 serija i nova R serija od AMD-a a od Nvidie nema još kartice koja to podržava.

To ti je onako odokativno

nicky.sl
11 godina
neaktivan
offline
Sluzbeno je! Mantle je 45% brzi od DX11!

a taman uzeo intel/nvidiu {#} a i mislio sam da ce mi za igre bolje bit amd x8 i neka amd grafa..

Moj PC  
2 4 hvala 0
10 godina
offline
Re: Sluzbeno je! Mantle je 45% brzi od DX11!
Lovrinovic kaže...

a taman uzeo intel/nvidiu {#} a i mislio sam da ce mi za igre bolje bit amd x8 i neka amd grafa..

A zasto nisi uzeo intel proc i AMD grafa?

nicky.sl
11 godina
neaktivan
offline
Re: Sluzbeno je! Mantle je 45% brzi od DX11!
nicky.sl kaže...

A zasto nisi uzeo intel proc i AMD grafa?

Ma bilo bi bolje invidia da nema tog mantlea.. ali ako je stvarno tako dobar onda sam trebo amd/ati(amd)..

 

*A i ovako su mi slozili na forumu.. po meni je super slozeno, al nekako sam i htio vise amd konfu, jebiga sad, ako se neko hoce mijenjat xD

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.1.2014 21:45 (Lovrinovic).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Sluzbeno je! Mantle je 45% brzi od DX11!
Lovrinovic kaže...
nicky.sl kaže...

A zasto nisi uzeo intel proc i AMD grafa?

Ma bilo bi bolje invidia da nema tog mantlea.. ali ako je stvarno tako dobar onda sam trebo amd/ati(amd)..

 

*A i ovako su mi slozili na forumu.. po meni je super slozeno, al nekako sam i htio vise amd konfu, jebiga sad, ako se neko hoce mijenjat xD

Nemoj jos donositi zakljucke... Cekaj da se vidi sta ce biti s tim matle-om.

16 godina
offline
Sluzbeno je! Mantle je 45% brzi od DX11!

jos par nabrijavajucih slajdova

 

http://community.futuremark.com/forum/showthread.php?179597-The-waiting-game-for-AMD-Cat-14-1-beta-drivers-Mantle-Frame-Pacing-Solution-more{#}

 

bdw kaj tice Crossa

 

*Frames rendered across multiple GPUs in a CrossFire/Dual Graphics configuration will be displayed at an even and regular pace

 

Fuck yeah ! {#} 2x290 + mantle future bound games  ist like having a 4x290 aka 45-50% more performace and better scaling !

 

Ukratko to znaci da na 4k rezi mantle igre u mojoj konbi bi bile oko 100ke ako ne i vise , jer i ovako svaku AAA igru mogu peglat 50-60 fps-a na 4k rezi bez frame dropova {#}

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.1.2014 21:55 (4mal).
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Sluzbeno je! Mantle je 45% brzi od DX11!

Idemo se mi s nvidiom sada plakati jer je Mantle brzi i do 45%. Cek, kolko je igra u Mantleu? {#}

Cure su lude kad se zaljubljuju u nas muške,dlakva smrdljiva stvorenja.Ja da sam cura\žena bio bi največa lezbača na svijetu. (c) QFlash
Moj PC  
8 19 hvala 0
10 godina
offline
Re: Sluzbeno je! Mantle je 45% brzi od DX11!
Lovrinovic kaže...
nicky.sl kaže...

A zasto nisi uzeo intel proc i AMD grafa?

Ma bilo bi bolje invidia da nema tog mantlea.. ali ako je stvarno tako dobar onda sam trebo amd/ati(amd)..

 

*A i ovako su mi slozili na forumu.. po meni je super slozeno, al nekako sam i htio vise amd konfu, jebiga sad, ako se neko hoce mijenjat xD

Ne razumin te bas najbolje podilija si konfe na intel cpu / nvidia i na amd/amd gpu.

Aj mi reci sta fali intel cpu / amd gpu ili amd cpu / nvidia ?

Koliko ja znam za mantle nije bitan cpu vec gpu, a za tirat gpu nije bitno koji je cpu (intel il amd) nego je bitno da je dovoljno snazan a po mom misljenju intel tu radi puno bolji posa.

nicky.sl
13 godina
offline
Re: Sluzbeno je! Mantle je 45% brzi od DX11!
ukay1000 kaže...

Idemo se mi s nvidiom sada plakati jer je Mantle brzi i do 45%. Cek, kolko je igra u Mantleu? {#}

Sve je to rekla-kazala i ne brine me to.
BF4 Mantle je trebao doći u 12. mjesecu, koji je sada mjesec?

Uopće me to ne brine, dok stvarno ne vidim stvarne performanse.
Nije nVidia od jučer u tome, a još manje da imaju inženjere kao ovi u Vivaxu.

Sve je začarani krug i uopće ne sumnjam da će to nešto previše promijeniti.
Više mi djeluje kao marketinški trik, a znamo da je AMD tome sklon. 

Batllelog: sudy_freak || Samsung Galaxy SII crew. || ↓ Stisni Hvala ako sam ti pomogao. ||
13 godina
offline
Sluzbeno je! Mantle je 45% brzi od DX11!

Lupajte vi TD, ali oko BF-a 4, Mantlea i AMD-a, velika je lova u igri.

Čitajte 

Batllelog: sudy_freak || Samsung Galaxy SII crew. || ↓ Stisni Hvala ako sam ti pomogao. ||
Moj PC  
1 9 hvala 0
15 godina
offline
Sluzbeno je! Mantle je 45% brzi od DX11!

Ima jedan besplatni api kojeg podržavaju sve grafičke na tržištu danas i nudi cca 12% bolje performanse. Ne unosi dodatnu kompleksnost u programiranje i multiplatformski je.

 

Zove se... openGL :P

 

the OpenGL version of L4D2 on Windows is now faster than the DirectX version. With the same hardware, Windows 7/OpenGL/L4D2 clocks in at 303.4 fps — compared to Windows 7/DirectX/L4D2 at 270.6 fps. In short: OpenGL is faster than DirectX.

 

 


Moj PC  
17 1 hvala 2
13 godina
offline
Sluzbeno je! Mantle je 45% brzi od DX11!

Batllelog: sudy_freak || Samsung Galaxy SII crew. || ↓ Stisni Hvala ako sam ti pomogao. ||
Moj PC  
2 6 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Sluzbeno je! Mantle je 45% brzi od DX11!

O MOJ BOŽE PA ZAR 45%????

 

*Trči oko kuće i čupa kosu*

Moj PC  
18 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Sluzbeno je! Mantle je 45% brzi od DX11!

podrzava Radeon HD 8000M i 7000M seriju?
trebalo bi... 

 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Sluzbeno je! Mantle je 45% brzi od DX11!

Pa ako taj mantle daje 45% bolje performanse čemu  smo mi sve ove godine kupovali uber jake kartice a pravi bottleneck je bio DirectX

 
8 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Sluzbeno je! Mantle je 45% brzi od DX11!

AMD-ov problem je što(vecinom dobre stvari) ne zna progurati na tržište, tako da će vjerovatno sve to ostati na prezentaciji... Uostalom konkurent mu je Microsoft, a ovi u Microsoftu(za razliku od AMD), znaju uvalit i muda pod bubrege(što DX i jest)...Ukratko, ovo je već u startu nepoštena borba, a AMD nikad nije znao vodit takve bitke... Daj Bože da taj Mantle uspije, al iskreno ne vjerujem u to...

 
5 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sluzbeno je! Mantle je 45% brzi od DX11!
sudy_freak kaže...

Lupajte vi TD, ali oko BF-a 4, Mantlea i AMD-a, velika je lova u igri.

Čitajte 

Pa normalno da je velika lova u igri kad imaju ugovor da sa karticama prodaju BF4. A to sto u BF4 jos nema Mantlea, za to krivi ekipu koja radi na BF4, a ne AMD. AMD je uradio svoje, Mantle je spreman. Samo ga ovi trebaju ugraditi u igru. Samo sto su ovi izbacili poluproizvod, pa imaju i vaznijih problema od Mantlea. To je vec druga prica...

14 godina
offline
Sluzbeno je! Mantle je 45% brzi od DX11!

Dobro kada će više taj mantle za moju HD8750M da se malo bolje igram.

bug caruje, um klade valja
 
1 4 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sluzbeno je! Mantle je 45% brzi od DX11!
zeroname kaže...

Pa ako taj mantle daje 45% bolje performanse čemu  smo mi sve ove godine kupovali uber jake kartice a pravi bottleneck je bio DirectX

zato jer - nemoj se iznenadit - mantle nije postojao? MS-ov monopol?

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
12 godina
protjeran
offline
Re: Sluzbeno je! Mantle je 45% brzi od DX11!
Decki prva igra "na mantle-u" thief4 izlazi za 2tjedna, pa s njim predpostavljam i svi odgovori o doticnom api-u i njegovim perfomansama i naravno sraz amd vs nvidia! Stvarno bit ce zanimljiva cijela ova prica!lp
||| Core™ inside ||| ;http://battlelog.battlefield.com/bf4/user/SoldierStippy/ ; http://nl.xfire.com/profile/2fu2l/
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice