Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.916
|
čitano: 14.476.842
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
RaZ0R9111 kaže...

Uzeo sam LG OLED 77C4 po cijeni od 1550e.

 

Jučer stigao,slika vrhunska i a tek osvjetljenje..

 

Mislim da nisam pogriješio u odabiru između G2 i C4

Na G2 su mi boje nekako izgledale isprano i mutno(barem izlozbeni primjerak u elipsu).

 

 

 Nisi, C4 je odličan tv, opet je LG pogurao granice s tim modelom

3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
jerrycro kaže...

Nakon čitanja zadnjih par stranica više nisam siguran što uzet. Jedni vele Samsung je loš, drugi TCL i Heisense su katastrofa, Sony je preskup i sl :)

 

Obzirom da sam odlučio da želim mini led dvoumim se između

TCL MINI LED 55C845
Samsung 55QN85C

LG 55QNED86

Svaka pomoć oko preporuke bi dobrodošla. Ukoliko ima kakvih drugih mini led u ovom cjenovnom rangu slobodno javite.

 C845 je najbolji od ta 3 navedena, pod pretpostavkom da su cijene iste ili tu negdje.

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

QN85C nije loš odabir, ali ako nema 5 godina garancije, mala prednost C845...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
BioZZG kaže...
jerrycro kaže...

Nakon čitanja zadnjih par stranica više nisam siguran što uzet. Jedni vele Samsung je loš, drugi TCL i Heisense su katastrofa, Sony je preskup i sl :)

 

Obzirom da sam odlučio da želim mini led dvoumim se između

TCL MINI LED 55C845
Samsung 55QN85C

LG 55QNED86

Svaka pomoć oko preporuke bi dobrodošla. Ukoliko ima kakvih drugih mini led u ovom cjenovnom rangu slobodno javite.

 C845 je najbolji od ta 3 navedena, pod pretpostavkom da su cijene iste ili tu negdje.

 Cijene su tu negdje između TCL-a i Samsugna. Kakav je TCL po pitanju kvarova? Negdje sam vidio da TCL ima nekakve poteškoće sa gamingom (treperenje ili takvo nešto), sada tražim ponovo tu informaciju ali ne nalazim. Kakva je situacija po tom pitanju?

Respect my authority!
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.5.2024 13:15 (jerrycro).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zuper kaže...

QN85C nije loš odabir, ali ako nema 5 godina garancije, mala prednost C845...

 Trenutno je 2+3 god. promocija. TCL ima 3 godine ako se ne varam

Respect my authority!
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Varas se, 931 kupljen prije 2 tjedna

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Upravo naisao da i tcl ima 2+3. Znaci sad je dilema između tcl 55c845 i samsung 55qn85c
Respect my authority!
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, može pomoć kod odabira 43" tv-a

 

Tv bi bio spojen na pc tako da je os nebitan, koristio bi se najviše za gledanje filmova, serija i sporta, možda nešto igranja.

 

Budžet: cca 350e

 

 

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bbeco kaže...

Pozdrav, može pomoć kod odabira 43" tv-a

 

Tv bi bio spojen na pc tako da je os nebitan, koristio bi se najviše za gledanje filmova, serija i sporta, možda nešto igranja.

 

Budžet: cca 350e

 

 

Uzmi TCL C645 i na miru si, vrlo dobar LED TV model ne samo po kvaliteti slike, nego i po svojim speckama.

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.5.2024 18:59 (Vavoom).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav tražim tv za kafanu. Za sad je odluka na Tcl 85c805 jer ima 5 godina garancije. Tv bi se gledao vanka, znam da nemam baš sreće što se izbora tiče ali ne bi išao baš preko 2000-2500 eura. Ima li išta bolje trenutno od ovog, ovaj je 2000.
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
gladni kaže...
Pozdrav tražim tv za kafanu. Za sad je odluka na Tcl 85c805 jer ima 5 godina garancije. Tv bi se gledao vanka, znam da nemam baš sreće što se izbora tiče ali ne bi išao baš preko 2000-2500 eura. Ima li išta bolje trenutno od ovog, ovaj je 2000.

 A šta kažeš na Sammyja 75QN90C? Specke gotovo slične, možda malo bolje, slika isto fantastična, još ak ga ubodeš s produženom garancijom - milina. 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Za tu velicinu i cijenu mislim da mu je c805 idealan. Ali ja bi isao na obavezno 5god garancije.

 

Mi smo u kaficu isli sa 50 na 75. A kako vidimo trebali smo i 85.

 

P.S. imali smo i projektor za vrijeme utakmica ali to po danu na nadkrivenoj terasi mozes zaboravit... do 19-20h po ljeti neces vidjeti nista.

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.5.2024 14:27 (Junior335).
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,
moze preporuka TV-a 55'' znaci klasika maxtv, netflix, youtube..Nismo prezahtjevni korisnici da mi treba TV od 1000+€, znaci cca 500,600€ rang je sasvim OK pretpostavljam.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jel itko imao problema sa LG-evim daljenskim? Imam B23 i samo odjednom je scroll wheel ne radi. Može se kliknuti i to je OK, ali ne može se scrollati uopce. Nije bilo nikakvih padova ili fizičkog oštečenja, i mehanički se kotačić vrti isto kao i prvi dan, ali ne radi.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.5.2024 17:55 (Promster).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Promster kaže...

Jel itko imao problema sa LG-evim daljenskim? Imam B23 i samo odjednom je scroll wheel ne radi. Može se kliknuti i to je OK, ali ne može se scrollati uopce. Nije bilo nikakvih padova ili fizičkog oštečenja, i mehanički se kotačić vrti isto kao i prvi dan, ali ne radi.

 

 pokusaj ga upariti ponovo

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
levca5 kaže...
volegradele kaže...
Kako se ne pita..sinoc Dune 2 i moj TV ne podrzava DTS..bas zbog te sitnice namjeravam prodat C1 i kupit C3 ili G3

 Ajoojj majko, pa koje bre veze ima tv tvoj sa ovim, aloo, i moj tv nema DTS, ali Nvidia shealds i AVR Denon (u mom slucaju) to imaju, TV sluzi samo za reprodukciju slike i nista vise, aman 100 puta je pisano o tome. Jedino ako imas kvalitetan sound bar tipa Samsung 990 i eARC hdmi izlaz, zapamti samo eARC daje DDTrue HD, a za ostale formate moze i ARC

 Bok,

Da li Nvidia Shields gura film na usb sticku ako film ima DTS-HD? Ili ako spojim externi hdd?

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
@promster

Primjetio sam i ja na svom od c1,počeo je zezati scroll i nekad ok ne mogu kliknuti, kao da ie propalo unutra, zgleda da su i tu počeli fušeraj .. imam tri magic remotea, iz 2014, 2016 i 2021 na televizorima u kući, pazim ih , ne diram masnim rukama, ne ispadaju, ova dva stara rade ko sat, a najnoviji zeza, kod buraza isto , njegov je iz 2019???
Koliko je star tv? Garancija na daljinac je 6mj pa ako nije stariji vj možeš dobit novi.
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.5.2024 20:07 (error_666).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Posmatrač kaže...
Promster kaže...

Jel itko imao problema sa LG-evim daljenskim? Imam B23 i samo odjednom je scroll wheel ne radi. Može se kliknuti i to je OK, ali ne može se scrollati uopce. Nije bilo nikakvih padova ili fizičkog oštečenja, i mehanički se kotačić vrti isto kao i prvi dan, ali ne radi.

 

 pokusaj ga upariti ponovo

Napravio unpair & pair + izvadio pa vratio baterije, sad radi. Tak da eto, ako koga jos počne zezat.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Shield guta sve zivo... Ja sam imao na receiver spojen... I super radi kad se sve podesi...ako preko kodija gledas moras ukljucit u postavkama pass i sve dekodere koje mislis koristit...
VenAtoR#2231
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bok ljudi. krenuo sam s budžetom od 700 evra za neki allround tv uređaj. Smart features-i nisu nužni budući da imam android box. Ne radi se o zahtjevnim korisniku, (starci), uglavnom SPORT (?!) iptv, lokalni programi, maxtv...

Kupujem starom, 55" ce biti dovoljno s obzirom na udaljenost gledanja, no vidim da je dosta pobornika vece dijagonale, makar na uštrb nekih performansi pa sam uzeo par njih u obzir.

malo sam tražio, izdvojio određene uređaje i ponude ... vidim da se (kao i uvijek) treba protegnuti malo i izaci izvan budzeta, a vas trebam da ocijenite  najbolju ponudu i je li ona vrijedna izlaska van budzeta u odnosu na ostale izlistane ponude i što vrijedi kupiti  od svega (ima i 55" i 65" modela)

Od samsunga izdvojio sam QN85C (55" za 810€), Q80C (55" za 760), i Q70C (65" za 900)
Od Hisense-a U8K (55" za 733 i 65" za 900)
Od sony-a jedini priuštiv, a donekle vrijedan spomena je KD-55X85L , dakle 55" za 880€.
u sve sam uracunao eventualnu nadoplatu za produljeno jamstvo, tako da racunajte da svi imaju 5g garancije

Dodajem i LG QNED85  ( 55" za 740€) (ovdje nista ne pise za garanciju, tak da je 2 sigurno, a za 3 cu vidjet jel moguce doplatit)

Dolje cu ostavit i omoguceno glasanje, a vi komentarom uletite ako ima nesto bolje (postoji odredena averzija prema philips i tcl brandovima pa bih bez njih).

Hvala na pomoci, zivjeli!

0 Samsung 55QN85C za 810€
1 Samsung 65Q70C za 900
1 Samsung 55Q80C za 760
5 Hisense 55U8KQ za 733
1 Hisense 65U8K za 900
6 SONY KD-55X85L za 880
2 LG QNED85 55" za 740€
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.5.2024 14:18 (kurjeoko).
 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kurjeoko kaže...

Bok ljudi. krenuo sam s budžetom od 700 evra za neki allround tv uređaj. Smart features-i nisu nužni budući da imam android box. Ne radi se o zahtjevnim korisniku, (starci), uglavnom SPORT (?!) iptv, lokalni programi, maxtv...

Kupujem starom, 55" ce biti dovoljno s obzirom na udaljenost gledanja, no vidim da je dosta pobornika vece dijagonale, makar na uštrb nekih performansi pa sam uzeo par njih u obzir.

malo sam tražio, izdvojio određene uređaje i ponude ... vidim da se (kao i uvijek) treba protegnuti malo i izaci izvan budzeta, a vas trebam da ocijenite  najbolju ponudu i je li ona vrijedna izlaska van budzeta u odnosu na ostale izlistane ponude i što vrijedi kupiti  od svega (ima i 55" i 65" modela)

Od samsunga izdvojio sam QN85C (55" za 900€), Q80C (55" za 760), i Q70C (65" za 900)
Od Hisense-a U8K (55" za 733 i 65" za 900)
Od sony-a jedini priuštiv, a donekle vrijedan spomena je KD-55X85L , dakle 55" za 880€.

Dodajem i LG QNED85  ( 55" za 740€)

Dolje cu ostavit i omoguceno glasanje, a vi komentarom uletite ako ima nesto bolje (postoji odredena averzija prema philips i tcl brandovima pa bih bez njih).

Hvala na pomoci, zivjeli!

 Od ponuđenih Hisense 55U8kQ jer je najbolji od svih te jeftiniji + 5 godina garancije trenutno ide promo ako se ne varam.

 

Uzmi u obzir i https://www.sancta-domenica.hr/tv-55-tcl-qled-55c805-google-tv.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click koji je GoogleTV pa će ti zbog IPTV-a bit bolji od Hisensea.

Malo mi je čudno da imaš averziju naspram TCL-a i Phillipsa dok za Hisense nemaš, ali ok :).

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.5.2024 13:11 (BioZZG).
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

kuzim, vidim da se tu hvali c805 i c845... uzet cu ih u obzir ako su bas kvalitetniji i bolji od ovih ponudenih iznad...
averzija od philipsa je jer su to jedini tv uredaji koji su ikad bili na popravku, vjerojatno je losa sreca, a ne da mi se bas puno natjeravat na svoje i objasnit da se moze desit i sa sony-em (to je caletu sveti gral) ... sa hisense brandom su upoznatiji pa mozda i ima sanse uz dobro obrazlozenje (i cijenu).

btw zanimljivo u anketi da sony vodi, nisam to ocekivao (inace i stari je fan sonya kao i ja ali nisam htio naguravat to kao argument).  osobito zanimljivo  s obzirom na dobre dilove ponudene tipa Samsung QN85C (55" za 810€).
Budem pricekao jos danas da vidim puls jos bug forumasa pa cu se odlucit :)
Hvala!

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.5.2024 14:32 (kurjeoko).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

55C3 trenutno s dinersom 960 eura u svijetu medija, dobar deal.

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nisam uspio naci ovu ponudu Samsung QN85C (55" za 810€). Ima li netko link na istu?
Respect my authority!
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Levistej kaže...

55C3 trenutno s dinersom 960 eura u svijetu medija, dobar deal.

 Ko je u lovu na OLED ovo je super deal.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Jako dobar deal da.
Kad bi znao da bi mogao utopiti moj C1 s još 2.5 godine jamstva i uz sitnu nadoplatu ubosti C3, uzeo bi ga odmah. Ima G2 65" za nekih 1150 eura. Možda još bolji deal.
Kakva je situacija uopće s tržištem rabljenih oleda? Kupuje li tko to? Po meni je +ako se ima jamstvo
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Uzeo TCL 65C805 napokon, presudio je mali ekstra popust na Master na ekupi.

 

Mogu reći da sam zadovoljan, panel OK bez nekih defekta, slika sasvim zadovoljavajuća, kontrast čudo, crna je crna. Nije doduše magična kao neki OLEDi koji mi subjektivno više odgovaraju - ali je u pola cijene tih i takvih.

 

Zvuk razočaravajuć. Ni basa ni glasa. Probat ću stavit par KEFova tatrane, teško da će biti gore. Google TV radi bez ikakvog zastajkivanja. Stremio + RealDebrid se vrte ko veliki. Nakon 40" prvih sat-dva je bilo čudno gledati u 65, bioskop burazeru! :)

 

Jedina iritantna stvar, koju nigdje nisam vidio spomenutu, je debilni Gretistički popup koji mi kaže da ću ubit jadnog polarnog medu svaki put kad dignem brightness iznad X ili stavim picture mode Y.

 

Ima li rješenja za to?

Idem zapalit gumu iz inata...

marching up and down the squaaare
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

rješenje ti je "set and forget" :)

ne može se to zgasit, ali postane neprimjetno jednom kad si podesiš sliku po volji za sve inpute (pa ne moraš pikat po tome više)

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kupuje naravno, možda će stajati 1mj. u oglasu, no sa ok cijenom se prodaju

10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
jerrycro kaže...
Nisam uspio naci ovu ponudu Samsung QN85C (55" za 810€). Ima li netko link na istu?

 u elipsu na "bonove" ... samo trebas nabavit bonove , dilaju zaposlenici bonove za 10% manju cijenu pa ovih 900€ dobijes za 90 eura manje...

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice