Samsung Galaxy Tab 2 (7.0)

poruka: 415
|
čitano: 148.566
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Samsung Galaxy Tab 2 (7.0)

i mene zanima koji je soft. na njemu out of the box i koji je zadnji moguci za update OTA? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Tab 2 (7.0)
Klipson kaže...
fight kaže...

ne znam ja ga imam mogu samo rec nije mi jasno,pise da je od 8gb,i iskoristivo je samo 4 gb,a gdijesu onda jos 4,ona,sve u svemu uredaj je zadovoljavajuci,i nemam primjedbi u svemu je brz,fimovi i ostalo

pet,al bih volio da mogu windose stavit na njega,uglavnom,sto se tice aplikacija dosta stane na njega,na ta 4 gb,i ako nisam zadovoljan s tim,ali zadovljava sve moje ptrebe,no sto se tice rota

neisplati se ako ti je uredaj pod garancijom,jer gubis garanciju,jedino zbog toga,al mislim da mozes putem racunala na sd karticu stavljat aplikacije.al mislim da je to tak s svim uredajim pa cak i onima skupljim.{#}

ne ja sam ga kupio vec s 4,0, 4 android verzijom

 

13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Tab 2 (7.0)
Klipson kaže...
fight kaže...

ne znam ja ga imam mogu samo rec nije mi jasno,pise da je od 8gb,i iskoristivo je samo 4 gb,a gdijesu onda jos 4,ona,sve u svemu uredaj je zadovoljavajuci,i nemam primjedbi u svemu je brz,fimovi i ostalo

pet,al bih volio da mogu windose stavit na njega,uglavnom,sto se tice aplikacija dosta stane na njega,na ta 4 gb,i ako nisam zadovoljan s tim,ali zadovljava sve moje ptrebe,no sto se tice rota

neisplati se ako ti je uredaj pod garancijom,jer gubis garanciju,jedino zbog toga,al mislim da mozes putem racunala na sd karticu stavljat aplikacije.al mislim da je to tak s svim uredajim pa cak i onima skupljim.{#}

ma da zbog garancije mi i je frka, nego jesi napravio najnoviji update za 4.04? čitam sad malo kažu ljudi da je sad još brži, i neznam jel ti ponudio update na jelly bean?

 ma prijatelju ja sam ga kupio orginal s najnovijim 4.0.4 verzijom android,tak da ja ne trebam update,i nije mi jasno citao sam neki imaju i problem s chromom,a kod mene na chromu sve leti,i nemam nikakvih problema jos zasad{#}

 

11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Tab 2 (7.0)

ok hvala vidjet ću kad stigne koja je verzija

11 godina
offline
Samsung Galaxy Tab 2 (7.0)

evo stigo je danas ICS je na njemu 4.04 al kad odem na update veli da nema novih updejtova? A vidim da je izašao update za jellybean...jel zna netko nešto više?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Tab 2 (7.0)
Klipson kaže...

evo stigo je danas ICS je na njemu 4.04 al kad odem na update veli da nema novih updejtova? A vidim da je izašao update za jellybean...jel zna netko nešto više?

Nije pusten OTA update u Hrvatskoj

robimarko@gmail.com
14 godina
offline
Samsung Galaxy Tab 2 (7.0)

eto ja sam napravio update na JB 4.1.2 iako update nije dostupan kod nas, procedura je dosta jednostavna pa ako netko želi, ja ću tu napisati što i kako...

 

1) instalirajte KIES na svoj PC ako ga već nemate instaliranog - LINK. Kad instalirate KIES, on će vam automatski podesiti drivere za uređaje, svejedno priključite tablet na PC i pričekajte da vam se to sve poveže na KIES i driveri budu spremni (ovaj postupak sa KIES-om je čisto radi drivera, poslije vam KIES neće trebati). Isključite KIES poslije toga i pazite da vam ne radi u pozadini.

 

2) skinite official 4.1.2 firmware - LINK. Kad skinete, extractajte taj file

 

3) skinite ODIN - LINK. Također extractajte kad skinete

 

4) otvorite ODIN, izaberite PDA sa desne strane i u izborniku izaberete firmware koji ste skinuli u 2. koraku. Ostale opcije u ODIN-u ne dirajte!

 

5) isključite tablet i stavite ga u "download mode" (u isto vrijeme pritisnete tipku za volume down i power tipku, držite dok se ne pojavi download mode na ekranu, tada pritisnete tipku volume up da potvrdite da želite ići u download mode)

 

6) spojite tablet na PC i pričekajte da se instaliraju neki driveri ako vam se to pojavi na PC-u

 

7) kad vam se instaliraju ti driveri, u ODIN-u će vam ID com port biti žute boje (dosad je bio u bijeloj). Kad vidite da je id com port bude žute boje, pritisnete START u ODIN-u.

 

8) ne isključujte kabel i pričekajte da se flasha firmware, vidjet će te na ekranu tableta cijeli postupak i poslije samo pratite upute.

 

eto to je to, nadam se da sam vam pomogao {#}

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.2.2013 16:28 (antimadridista).
Moj PC  
8 0 hvala 8
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Tab 2 (7.0)
antimadridista kaže...

eto ja sam napravio update na JB 4.1.2 iako update nije dostupan kod nas, procedura je dosta jednostavna pa ako netko želi, ja ću tu napisati što i kako...

link za odin ne radi

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.2.2013 16:23 (igy).
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Tab 2 (7.0)
igy kaže...
antimadridista kaže...

eto ja sam napravio update na JB 4.1.2 iako update nije dostupan kod nas, procedura je dosta jednostavna pa ako netko želi, ja ću tu napisati što i kako...

link za odin ne radi

isprike, evo ispravio sam u postu iznad, stavit ću i tu link za svaki slučaj:

http://www.mediafire.com/?kqe2nbn8hxg3244

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Tab 2 (7.0)
Može li se flashat taj leakani indijski 4.1.2 preko Mobile Odina Pro?
robimarko@gmail.com
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Tab 2 (7.0)
robimarko kaže...
Može li se flashat taj leakani indijski 4.1.2 preko Mobile Odina Pro?

mislim da može, to sam pročitao baš na xda, ali sad ne mogu pronaći link. Ali siguran sam da može i ako znaš koristiti mobile verziju odina, nebi trebalo biti problema.

 

btw. JB je puno bolji i brži od ICS-a, prezadovoljan sam!

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Tab 2 (7.0)
antimadridista kaže...
robimarko kaže...
Može li se flashat taj leakani indijski 4.1.2 preko Mobile Odina Pro?

mislim da može, to sam pročitao baš na xda, ali sad ne mogu pronaći link. Ali siguran sam da može i ako znaš koristiti mobile verziju odina, nebi trebalo biti problema.

 

btw. JB je puno bolji i brži od ICS-a, prezadovoljan sam!

nisam baš u tim vodama :D, daj mi samo objasni koja je razlika između tog indijskog i recimo OTA kad bude dostupan kod nas? jel stavljanjem toga gubim garanciju tj. jel mora uređaj bit rootan? dali se brišu sve instalirane aplikacije? hvala :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.2.2013 18:10 (Klipson).
14 godina
offline
Samsung Galaxy Tab 2 (7.0)

Ovaj JB doslovno leti naspram ICSa koji je laggao u postavkama i drugdje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Tab 2 (7.0)
Klipson kaže...
antimadridista kaže...
robimarko kaže...
Može li se flashat taj leakani indijski 4.1.2 preko Mobile Odina Pro?

mislim da može, to sam pročitao baš na xda, ali sad ne mogu pronaći link. Ali siguran sam da može i ako znaš koristiti mobile verziju odina, nebi trebalo biti problema.

 

btw. JB je puno bolji i brži od ICS-a, prezadovoljan sam!

nisam baš u tim vodama :D, daj mi samo objasni koja je razlika između tog indijskog i recimo OTA kad bude dostupan kod nas? jel stavljanjem toga gubim garanciju tj. jel mora uređaj bit rootan? dali se brišu sve instalirane aplikacije? hvala :)

s obzirom da se radi o tabletu, mislim da razlike nema. Ja ne primjećujem ništa drugačije po tom pitanju u odnosu na onaj software s kojim je tablet došao. Garanciju ne gubiš jer je to official software, ne moraš biti rootan.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Tab 2 (7.0)
antimadridista kaže...
Klipson kaže...
antimadridista kaže...
robimarko kaže...
Može li se flashat taj leakani indijski 4.1.2 preko Mobile Odina Pro?

mislim da može, to sam pročitao baš na xda, ali sad ne mogu pronaći link. Ali siguran sam da može i ako znaš koristiti mobile verziju odina, nebi trebalo biti problema.

 

btw. JB je puno bolji i brži od ICS-a, prezadovoljan sam!

nisam baš u tim vodama :D, daj mi samo objasni koja je razlika između tog indijskog i recimo OTA kad bude dostupan kod nas? jel stavljanjem toga gubim garanciju tj. jel mora uređaj bit rootan? dali se brišu sve instalirane aplikacije? hvala :)

s obzirom da se radi o tabletu, mislim da razlike nema. Ja ne primjećujem ništa drugačije po tom pitanju u odnosu na onaj software s kojim je tablet došao. Garanciju ne gubiš jer je to official software, ne moraš biti rootan.

ok onda ga budem sad navečer bacio gore pa ćemo vidit

13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Tab 2 (7.0)
Može se flashati preko Mobile Odina Pro i tako se zadržava root ako ga imate
robimarko@gmail.com
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Tab 2 (7.0)

jel netko ima SOny Xperiu Ray ? jer citam da mobiteli stariji od 2012. godine nece dobit JB update, pa tako i Ray koji koristim

 

e sad dali bi kore ovaj postupak za updatanje na JB funkcionirao za mobitel ?

 

jel probal itko ?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Tab 2 (7.0)
Suhilist kaže...

jel netko ima SOny Xperiu Ray ? jer citam da mobiteli stariji od 2012. godine nece dobit JB update, pa tako i Ray koji koristim

 

e sad dali bi kore ovaj postupak za updatanje na JB funkcionirao za mobitel ?

 

jel probal itko ?

odi na xda tamo imas sve..

13 godina
offline
Samsung Galaxy Tab 2 (7.0)

Kako prebaciti aplikacije na sd karticu ? treba root ? može neki link gdje je to objašnjeno ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Samsung Galaxy Tab 2 (7.0)

Koliko sam procitao na forumu. Aplikacija se zove Apkmgr III pa probaj, ja jos nisam.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Tab 2 (7.0)
TomekK kaže...

Kako prebaciti aplikacije na sd karticu ? treba root ? može neki link gdje je to objašnjeno ?

MIsliš na eksternu sd karticu?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1410262

 

Kod mene ne radi, sd kartica mi je ne-write-abilna, jel zna netko kako se to rješava?

13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Tab 2 (7.0)

Evo da napišem kako rootati Galaxy Tab 2 7.0

Treba vam Odin 3 V1.85:http://www.mediafire.com/?kqe2nbn8hxg3244

Te CWM Recovery:CWM 6.0.1.0

KIES ako ga nemate zbog drivera:KIES

Te root file za CWM i Fix za Recovery

NAPOMENA:Ovaj tut je isproban na ICS 4.0.4 i na njemu radi kod mene,a za druge verzije ne garantiram

  1. Iskopirajte cwm-root-gtab2.zip i Fix-Recovery na tablet(Internu ili Eksternu memoriju)
  2. Ugasite tablet
  3. Bootajte u Download mode tako da držite power+volume down i onda kada vas pita potvrdite sa volume up
  4. Pokrenite Odin(Kao administratora ako ste na Win Vista/7/8)
  5. Pod PDA odaberite GT-P3110_ClockworkMod-Recovery_6.0.1.0.tar
  6. Otkačite Reset Time i Auto Reboot(Tako da izgleda kao na slici dolje)
  7. Spojite tablet
  8. Čekajte dok vam se ne instaliraju svi driveri
  9. Kada vam polje kao na slici požuti onda kliknite na START
  10. Kada bude pisalo PASS onda ištekajte USB i držite Volume up+power te kada se pojavi Galaxy Tab logo onda pustite power ali i dalje držite volume up
  11. Kada uđete u CWM Recovery onda prvo flashajte fix-recovery te onda cwm-root
  12. Samo rebootajte i trebao bi vam tablet biti rootan
Odin Odin
robimarko@gmail.com
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.2.2013 23:11 (robimarko).
14 godina
offline
Samsung Galaxy Tab 2 (7.0)

jeli ovo za root vrijedi i na JB-u?

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Tab 2 (7.0)
Ne bih znao.To je za ICS 4.0.4,ali možeš probati.
Trebao si flashati JB preko Mobile Odina Pro te tako zadržati root.
Probaj na xda nači način ako ovaj neradi
robimarko@gmail.com
14 godina
offline
Samsung Galaxy Tab 2 (7.0)

ovaj postupak iznad ipak ne radi na JB-u, ali sam našao ovo i sve je prošlo u redu. Dakle, ako ste na ICS-u, za root koristite ovaj tutorial iznad od robimarka, a ako ste na JB-u, onda ovo:

http://www.ibtimes.co.uk/articles/415486/20121215/root-galaxy-tab2-p3100-p3110-p3113-cfautoroot.htm

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.2.2013 0:13 (antimadridista).
Moj PC  
0 0 hvala 3
11 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Tab 2 (7.0)
antimadridista kaže...

ovaj postupak iznad ipak ne radi na JB-u, ali sam našao ovo i sve je prošlo u redu. Dakle, ako ste na ICS-u, za root koristite ovaj tutorial iznad od robimarka, a ako ste na JB-u, onda ovo:

http://www.ibtimes.co.uk/articles/415486/20121215/root-galaxy-tab2-p3100-p3110-p3113-cfautoroot.htm

ja sam na xda nasao ovaj postupak i po njemu sam napravio uspjesno

13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Tab 2 (7.0)
Da na XDA je lijepo Chainfire objasnio postupak sa CF-Autorootom te on radi definitvno.
Preporučio bih stavljanje CM 10.1 nightlya jer me jednostavno oduševio zasada.Fluidnost naspram stocka je nevjerovatna
robimarko@gmail.com
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Tab 2 (7.0)
robimarko kaže...
Da na XDA je lijepo Chainfire objasnio postupak sa CF-Autorootom te on radi definitvno.
Preporučio bih stavljanje CM 10.1 nightlya jer me jednostavno oduševio zasada.Fluidnost naspram stocka je nevjerovatna

također stavio CM 10.1 sa OC kernelom, 8600 score u Antutu.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Tab 2 (7.0)
antimadridista kaže...
robimarko kaže...
Da na XDA je lijepo Chainfire objasnio postupak sa CF-Autorootom te on radi definitvno.
Preporučio bih stavljanje CM 10.1 nightlya jer me jednostavno oduševio zasada.Fluidnost naspram stocka je nevjerovatna

također stavio CM 10.1 sa OC kernelom, 8600 score u Antutu.

Tako sam i ja.Konacno je temple run 2 fluidan.

Stvarno je dobar Cm 10.1

robimarko@gmail.com
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Tab 2 (7.0)
robimarko kaže...

Tako sam i ja.Konacno je temple run 2 fluidan.

Stvarno je dobar Cm 10.1

neznam jesi primjetio da možeš još dodatno clockati grafički čip, i više nego što je clockana sa OC kernelom. Primjerice u Nenamarku sa default OC kernelom imam oko 40 fps-a, a kad još više clockam, dođe do 47 fps-a. Neke zahtjevnjije igre rade savršeno, npr. Temple Run 2, Beach Buggy Blitz, Vice City, sve leti na najboljim postavkama kvalitete. Ja prezadovoljan, samo još čekam da dođe kernel sa još većim cpu overclockom na CM 10.1, već prije na drugim kernelima su uspjeli bez problema do 1.4 ghz.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice