Samsung Galaxy Tab 2 (7.0)

poruka: 415
|
čitano: 148.574
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Tab 2 (7.0)
pavac kaže...
ok za odin, ali ovo je sluzbeni 4.2.2 rom na sammobile pored kojeg stoji ikona kiesa

mislim da je to zato što je nadogradivo preko kiesa ali samo ako je predinstaliran britanski rom, odnosno, neće ti se nadograditi preko kiesa ako ti je na tabletu hrvatski rom (kod).

15 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Tab 2 (7.0)

je, mislim da sam i ja napisao malu glupost :)

11 godina
offline
Samsung Galaxy Tab 2 (7.0)

Jel postoji kakvi nedostaci i problemi sa ovim CM 10.2? Tipa da se izgubi kvaliteta kamere ili da ne radi mikrofon za skype jer mi je to najbitnije pošto sam svakodnevno na njemu? Htio bih ga rootat jer me smetaju ove stock aplikacije koje mi ne trebaju a i da dobije na brzini i da mogu prebacit appse na sd karticu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Tab 2 (7.0)
Klipson kaže...

Jel postoji kakvi nedostaci i problemi sa ovim CM 10.2? Tipa da se izgubi kvaliteta kamere ili da ne radi mikrofon za skype jer mi je to najbitnije pošto sam svakodnevno na njemu? Htio bih ga rootat jer me smetaju ove stock aplikacije koje mi ne trebaju a i da dobije na brzini i da mogu prebacit appse na sd karticu.

Navodno da neki imaju problema s prebacivanjem na karticu s CM 10.2

Uglavnom, čest je slučaj da se problem manifestira kod svakog drukčije ili se za neke stvari tek kasnije otkrije - to je mana CM moda.

11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Tab 2 (7.0)
igy kaže...
Klipson kaže...

Jel postoji kakvi nedostaci i problemi sa ovim CM 10.2? Tipa da se izgubi kvaliteta kamere ili da ne radi mikrofon za skype jer mi je to najbitnije pošto sam svakodnevno na njemu? Htio bih ga rootat jer me smetaju ove stock aplikacije koje mi ne trebaju a i da dobije na brzini i da mogu prebacit appse na sd karticu.

Navodno da neki imaju problema s prebacivanjem na karticu s CM 10.2

Uglavnom, čest je slučaj da se problem manifestira kod svakog drukčije ili se za neke stvari tek kasnije otkrije - to je mana CM moda.

a neznam ni sam onda sta da radim...

16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Tab 2 (7.0)
Klipson kaže...

a neznam ni sam onda sta da radim...

a ne znam, osobno nisam ljubitelj custom romova budući da su često nedorađeni; volio bih da cyanogenmod preraste u nešto ozbiljnije (premda to i nastoje)

14 godina
offline
Samsung Galaxy Tab 2 (7.0)

Imam problema opet sa Cm 10.2. Ne mogu update-ati, stalno kaze da ne moze mountati sd card E: Can't Mount /sdcard In Recovery...

Moze pomoc volio bih update-ati tablet jer mi je na njemu prva verzija cm 10.2

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Samsung Galaxy Tab 2 (7.0)

Pomoc. Problem jos uvijek stoji. Wipeao sam dalvik i cache no nista

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Tab 2 (7.0)

ponovno napravi flash, ali prije flasha potpuno brisanje:

 

1. wipe data / factory reset

2. wipe dalvik cache

3. format system

4. format data

5. format cache

(ne formatirati data/media/sdcard)

6. flash rom i aplikacije

 

nemoj se ništa čuditi pa to je custom rom... trebao bi pitati onoga tko ga je napravio.

uostalom, zašto ne staviš kitkat 4.4.2, radi dosta dobra uz pokoji problem (ali to je svakodnevnica custom romova)

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.12.2013 9:09 (igy).
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Tab 2 (7.0)
igy kaže...

ponovno napravi flash, ali prije flasha potpuno brisanje:

 

1. wipe data / factory reset

2. wipe dalvik cache

3. format system

4. format data

5. format cache

(ne formatirati data/media/sdcard)

6. flash rom i aplikacije

 

nemoj se ništa čuditi pa to je custom rom... trebao bi pitati onoga tko ga je napravio.

uostalom, zašto ne staviš kitkat 4.4.2, radi dosta dobra uz pokoji problem (ali to je svakodnevnica custom romova)

Totalni sam ne znalica u tome i pomogli su mi kolege sa foruma kako instalirati ovaj custom rom, imao sam 4.2 i putem update-a je sam 4.3 instaliran, pretpostavljam da na isti nacin i 4.4.2 instaliram?

 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Tab 2 (7.0)
Fake_Alert kaže...

Totalni sam ne znalica u tome i pomogli su mi kolege sa foruma kako instalirati ovaj custom rom, imao sam 4.2 i putem update-a je sam 4.3 instaliran, pretpostavljam da na isti nacin i 4.4.2 instaliram?

 

da, ali trebaš napraviti upgrade CM recoveryja (nisam to nikad radio) na verziju 6.0.4.5 jer druge neće instalirarati kitkat

evo ti link s xda foruma da se prije informiraš

 

stavio sam kitkat i stvarno radi dosta dobro, pogotovu što ga još nazivaju eksperimantalni, ali tu nema ništa eksperimentalno - šljaka

 

14 godina
offline
Samsung Galaxy Tab 2 (7.0)

Jesam li dobro skinuo?

I sad preko odima flasham prvo recovery pa rom i gapps koliko se sjecam.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Tab 2 (7.0)
Fake_Alert kaže...

Jesam li dobro skinuo?

I sad preko odima flasham prvo recovery pa rom i gapps koliko se sjecam.

da, samo budući da imaš recovery nisam siguran što trebaš sa starim...

 

rom i gapps flashas iz recoveryja ne odina

14 godina
offline
Samsung Galaxy Tab 2 (7.0)

Kako da update-am stari recovery? Netko valjda zna i voljan pomoci {#}

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Samsung Galaxy Tab 2 (7.0)

Sta nitko ziv ne moze pomoc?

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Tab 2 (7.0)
Pa flashaj zip od novog recoverya iz tog starog
robimarko@gmail.com
13 godina
offline
Samsung Galaxy Tab 2 (7.0)

pozdrav ljudi imam samsung galaxy tab 2(7,0),vec duze vrijeme.ono sto me zanima android verzija je 4.1.2 i radio je sve uredu dosad medutim dode mi nekad poruka

koja glasi da mi je baterija pokvarena i da instaliram aplikacije,i da nadogradim uredaj,meduti nisam ga nadogradio bio sam instalirao te neke aplikacije sto mi je sam

uredaj ponudio,ali sam ih sam izbrisao pa ih se nesjecam koje su bile.no uglavnom mene zanima vidjeo sam da je izisla nova verzija androida.4,2 i 4,3 jelly bean. pa bih ga zelio nadogradit s tim novim verzijama,no trebam vasu pomoc. kako se to radi jer nisam nikad to radio,i kad to uradim dali postoji sansa da se vrati stara verzija ako nesto prode po zlu.i molio bih ako je ikako moguce na hrvatskom da se objasni,pomoc{#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Samsung Galaxy Tab 2 (7.0)

Evo copy/paste posta koji je već unutar ove teme.

Svi orginalni romovi se instaliraju na isti način uz uvijet da je orginalni rom na tabletu.

1) instalirajte KIES na svoj PC ako ga već nemate instaliranog - LINK. Kad instalirate KIES, on će vam automatski podesiti drivere za uređaje, svejedno priključite tablet na PC i pričekajte da vam se to sve poveže na KIES i driveri budu spremni (ovaj postupak sa KIES-om je čisto radi drivera, poslije vam KIES neće trebati). Isključite KIES poslije toga i pazite da vam ne radi u pozadini.

 

2) skinite official firmware - Kad skinete, extractajte taj file

 

3) skinite ODIN - LINK. Također extractajte kad skinete

 

4) otvorite ODIN, izaberite PDA sa desne strane i u izborniku izaberete firmware koji ste skinuli u 2. koraku. Ostale opcije u ODIN-u ne dirajte!

 

5) isključite tablet i stavite ga u "download mode" (u isto vrijeme pritisnete tipku za volume down i power tipku, držite dok se ne pojavi download mode na ekranu, tada pritisnete tipku volume up da potvrdite da želite ići u download mode)

 

6) spojite tablet na PC i pričekajte da se instaliraju neki driveri ako vam se to pojavi na PC-u

 

7) kad vam se instaliraju ti driveri, u ODIN-u će vam ID com port biti žute boje (dosad je bio u bijeloj). Kad vidite da je id com port bude žute boje, pritisnete START u ODIN-u.

 

8) ne isključujte kabel i pričekajte da se flasha firmware, vidjet će te na ekranu tableta cijeli postupak i poslije samo pratite upute.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Samsung Galaxy Tab 2 (7.0)

Ima li tko kakav launcher na tabu 4.4 kitkat? Ne mogu nigdje naci dobar Xperia Z launcher za tab.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Tab 2 (7.0)
Ja sam na googleovom koji dolazi uz CM11
robimarko@gmail.com
11 godina
offline
Samsung Galaxy Tab 2 (7.0)

Imam problem, rootao sam p3110 sa ovom metodom http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1957160, ali kad uđem u onaj recovery mode nepiše mi clockwork recovery nego Android System Recovery <3e>, i nemam opcije install from zip da stavim CM... Čitao sam tamo na xda da se proba untickat Auto Reboot u Odinu ali neda mi uopće to isključit,neznam u ćemu bi mogao bit problem?

 

Edit - rješeno rom managerom

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.2.2014 2:08 (Klipson).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Samsung Galaxy Tab 2 (7.0)

Dok čekam UFC borim se sa tabletom :D , stavio sam sad cm11, kako sad stavit neki kernel? ja sam onako flasho ali svaki put mi stoji na galaxy tab logu i ne trza dalje :D

@robimarko, koji si ti kernel stavio uz cm11?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Tab 2 (7.0)
Klipson kaže...

Imam problem, rootao sam p3110 sa ovom metodom http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1957160, ali kad uđem u onaj recovery mode nepiše mi clockwork recovery nego Android System Recovery <3e>, i nemam opcije install from zip da stavim CM... Čitao sam tamo na xda da se proba untickat Auto Reboot u Odinu ali neda mi uopće to isključit,neznam u ćemu bi mogao bit problem?

 

Edit - rješeno rom managerom

nisi stavio recovery, trebas flashat recovery 6.0.4.5

11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Tab 2 (7.0)
igy kaže...
Klipson kaže...

Imam problem, rootao sam p3110 sa ovom metodom http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1957160, ali kad uđem u onaj recovery mode nepiše mi clockwork recovery nego Android System Recovery <3e>, i nemam opcije install from zip da stavim CM... Čitao sam tamo na xda da se proba untickat Auto Reboot u Odinu ali neda mi uopće to isključit,neznam u ćemu bi mogao bit problem?

 

Edit - rješeno rom managerom

nisi stavio recovery, trebas flashat recovery 6.0.4.5

ma rješio sam to, sve mi super radi na cm11 jedino me sad zanima preporuka kernela uz taj cm11?

13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Tab 2 (7.0)
Obavezno NEXT 2.1.6
Najbolji kernel za GTAB2 još od vremena kada je bio samo Blackhawk kernel
robimarko@gmail.com
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Tab 2 (7.0)
robimarko kaže...
Obavezno NEXT 2.1.6
Najbolji kernel za GTAB2 još od vremena kada je bio samo Blackhawk kernel

Imas li doticni? Kako radi na 1.5 ghz procesoru kada ga OCas? Volio bih ga staviti ako ustedi baterije malo i tu i tamo dignuti frekvenciju samo ne znam kako da stavim i dali je netko u temi opisao postupak.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Tab 2 (7.0)
Naravno da imam dotični kernel,ja ga koristim na frekvi do 1.2Ghz,preko ne idem jer nemam potrebe
robimarko@gmail.com
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Tab 2 (7.0)
robimarko kaže...
Naravno da imam dotični kernel,ja ga koristim na frekvi do 1.2Ghz,preko ne idem jer nemam potrebe

Postoji li mogucnost da ga stavim bez factory reseta? Ili mogu factory napraviti pa kasnije samo restore-am. Gledao sam malo na xda i vidim da treba philZ instalirati gore umjesto cwm recoverya, to je istina ili ne? Ako nije problem da objasnis malo kako da instaliram, i ja bi volio imati na tabu.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Tab 2 (7.0)
antimadridista kaže...
fight kaže...
berofx kaže...
robimarko kaže...
Nisam ja fanboy nego ti.Cim nesto nije Apple odmah pljujes po tome.Ne pljuj dok ne probas

Jesi pročitao thread? Imam Galaxy Tab 2 7.0 sa ICS-om.

pa sto imam i ja al nije tako kak to ti opisujes,jer je i dokazano da androidi su bolji u aplikacijama od appla......{#}

ja nisam fanboy ni jednih ni drugih, imam mobitel na Androidu, sad ću dobiti i ovaj tablet. Ali je činjenica da je trenutno Apple puno bolji u pitanju aplikacija za tablete i svatko tko je koristio tablet na ove 2 platforme će ti to potvrditi. Pogledaj samo Android aplikaciju za Twitter, uopće nije prilagođena tabletima, a to je vrlo popularna aplikacija. I to nije jedini primjer...

 a ko sisa  twiter nepada mi napamet kupovat glupi tablet aplee,zbog neznam  twitera,koristim samsung 2 7,0. i nije uopce to kako pricas sve radim s njim  od aplikacije,facbooka do twitera,i nema problema ,a taj  aplle nema nisat bolje od samsunga.

samo sto je apple,i zbog twitera,koja bih budala dala tolike pare samo zbog aplikacije. a sve to radi i na os androidima ,a ovaj tab 2 7,0,je i danas medu boljima od 7 inc tableta i meni je sasvim ok.ima glavnu cameru koja je dobra,2 camer isto za 5,filmovi hd super gledat na njemu dva zvucnika koja daju sasvim ok ozvucenje,surfanje,je 5,baterija mi drzi 2 tijedna. i to jos s ukljucenim wifi,znaci u prigusenim nacinu,a ako gledam filmove,igram igrice surfam bude mi cijeli dan baterija,znaci meni nije 6 sati kako neki kazu,e sad ovisi kako ga i tko puni.a ovo dans sve sto izlazi novo,malo ga u necim  pojacaju u drugim smanje,recimo to ovako,znaci nabriju procesor na 1,2ghz ili 1,6 ghz ram stave na 500mb nema zadnje kamere,ima 3g,itd ili obrnuto,tako da mi je bolje osta zasad. na mom tab 2 7,0 dok neusavrse neki tab koji podrzava sve,znac da je 7 inci jer mi veci netrba,da je qaud core procesor mini 3,2ghz,2gb rama 64gb + utor za sd,znaci 3g,4g wifi,nfc,bluetooth,dobru grafu zbog igrica,glavna camera da bude hd recim 3d bar 20 pix dobro ozvucenje,e kad tako nesto dode onda kupujem.a zasad ostejem pri svom 2 7,0.i to je to,dok nebude savrsenstva.{#}

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.2.2014 9:38 (fight).
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Tab 2 (7.0)
igy kaže...

Evo copy/paste posta koji je već unutar ove teme.

Svi orginalni romovi se instaliraju na isti način uz uvijet da je orginalni rom na tabletu.

1) instalirajte KIES na svoj PC ako ga već nemate instaliranog - LINK. Kad instalirate KIES, on će vam automatski podesiti drivere za uređaje, svejedno priključite tablet na PC i pričekajte da vam se to sve poveže na KIES i driveri budu spremni (ovaj postupak sa KIES-om je čisto radi drivera, poslije vam KIES neće trebati). Isključite KIES poslije toga i pazite da vam ne radi u pozadini.

 

2) skinite official firmware - Kad skinete, extractajte taj file

 

3) skinite ODIN - LINK. Također extractajte kad skinete

 

4) otvorite ODIN, izaberite PDA sa desne strane i u izborniku izaberete firmware koji ste skinuli u 2. koraku. Ostale opcije u ODIN-u ne dirajte!

 

5) isključite tablet i stavite ga u "download mode" (u isto vrijeme pritisnete tipku za volume down i power tipku, držite dok se ne pojavi download mode na ekranu, tada pritisnete tipku volume up da potvrdite da želite ići u download mode)

 

6) spojite tablet na PC i pričekajte da se instaliraju neki driveri ako vam se to pojavi na PC-u


 

7) kad vam se instaliraju ti driveri, u ODIN-u će vam ID com port biti žute boje (dosad je bio u bijeloj). Kad vidite da je id com port bude žute boje, pritisnete START u ODIN-u.

 

8) ne isključujte kabel i pričekajte da se flasha firmware, vidjet će te na ekranu tableta cijeli postupak i poslije samo pratite upute.

 

e ovako pozdrav ljudi,vec duze vrijeme koristim. galaxy tab 2(7,0).uredaj  je ok.i nemam nista protiv njega,ali ono sto me zanima,to je kako kad skidam aplikacij,igre video,namjestit da mi odmah sprema na sd karticu,imali kakva aplikacija zato ako da. dajte neki link.dr dali se  uredaj mora rotat,bootloader,novi kernel, ili sto.sljedece sto me zanima.ovako vidim recimo izasla je windosws7,pa 8,i ljudi su ovdije detaljno sve opisali kako da pomognu ljudima od pocetka instalacije,do kraja sve su ljepo objasnili.no ovdije nitko nist sve nesto malo.a recimo dosta nas je pocelo koristit androide e sad mene zanima imali tko tu da detaljno objasni korak po korak,kako se,recimo instalira nova verzija androida,kernel verzije,rotanja,update,na jb ali noviji,clocanje grafe i procesora. vidim da je izasao i 4.4.2,,ono sto me zanima mozeli netko objasnit korak po korak sve postupke kako se sto radi znaci.prvo kako se radi s ovim kies,koja je njegova svrha i sto mogu s njim,skidanje firmware,root,pa taj cm 10.1,ali ja vidim da je izisao i cm 11,e sad mene zanima kad bih neko od vas znalaca promno korak po korak sve objasnio kako se i sto radi,za nas neznalice,ili koji to nerazumjemo kak i sto se treba a da nijedem na  te xda stranice i forume.bio bih veoma zahvalan,kao sto sam zahvalan i moderatorima sto su to cinili za windowse od xp pa do windwos 8.jer me to zanima iz razloga sto mi se jednom dogodilo,na uredaju stigla mi poruka da mi je ricnula baterija,i da bih trebao instalirat novu verziju androida,sto najgore baterija mi radi,pa su mi ponudili i neke aplikacije koje sam instalirao za bolji rad uredaja,ali mi to sve nekak bilo klimavo,a sad mi poceo usporavat jer se nakupi na njegovu memoriju svega i svacega,pa mi jednostavno stigne obavjest da mi uredaj usporio zbog premalo prostora,a htio bih svoj uredaj malo unaprijedit,ali nist bez vase pomoci i objasnjenja.lp{#}

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.2.2014 11:25 (fight).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice