Pokretanje posla vezanog uz IT

poruka: 3
|
čitano: 2.890
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Pokretanje posla vezanog uz IT

Ovako, imam jednu po meni vrlo dobru poslovnu ideju, poslovni model, a vezan je uz IT područje iako se ne radi o samom IT-u.

Problem je što nemam baš nešto slobodnog kapitala (niti iskustva sa pokretanjem poslova), a razmišljam šta u slučaju ako razradim projekt i odlučim krenuti u, čini mi se, izvrsnu i poslovno zanimljivu priču..

Kakva su iskustva? Mogu li na temelju struke, staža, ideje i njezine razrađenosti samo dobiti kakav manji poslovni kredit u boljim bankama u Hrvatskoj?

Trebam li odraditi prvo kakve simulacije, skupe pravne stvari, skupa istraživanja tržišta, da zadovoljim uvjete kredita?

Kakvi su sve uvjeti i kakva vaša iskustva sa početnim financiranjem i sl.?

Kako će banka znati, i kako ću ja znati da mogu vjerovati da će moja poslovna ideja dobro zaživjeti? Jel se može dobiti od banke početni manji iznos za početak poslovanja da se prvo isproba tržište i poslovna sreća/poslovni model?

 

 

Zanima me prvenstveno kakva su saznanja i/ili iskustva sa apsolutnim početkom u slučaju vrlo dobre ideje i njezinog početnog financiranja?

Jel recimo dobro naći kakvog jačeg partnera u početku ili tako nešto ili se to u slučaju prave ideje ne preporuča?

Jel dobro imati samo veći vlastiti kapital na hrpi koji se ulaže ili se u praksi počinje i bez njega?

 

 

toliko za početak. .

još jednom napominjem da firma ne bi bila klasični start-up razvijanja nekakvog softwarea i slično, nego bi bila čisto jedan potencijalno sjajan poslovni model vezan uz informatiku.. :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.3.2011 18:44 (Putin).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Pokretanje posla vezanog uz IT

Pa naravno da ti treba početni kapital... pogotovo ako želiš d.o.o. (moraš na računu imat 20 000 kuna)

Ja ti ne bi preporučio poslovnog partnera osim ako ne napravite menadžerski ugovor jer ćeš s njim djelit pola-pola. A ako kreneš sam sve je tvoje, upravljaš sam...itd, itd...

 

Zaposli se negdje ako već ne radiš i skupljaj početni kapital (makar neki maleni djelić) a ostalo koliko ti treba uzmi od poslovnih anđela (iako ja mislim da nam ni oni neće pomoć, nisam nikad imao iskustva sa njima tako da ti o tome ne mogu govoriti puno), ali probaj pozajmiti od obitelji ili prijatelja neki djelić tako da si smanjiš kredit u banci (jer što je manji kredit lakše ćeš doć do njega) {#}

 

Osim toga, ja ti ne bi preporučio da otvaraš firmu u ovakvom stanju, osim ako nemaš neku idealnu ideju koja ne postoji a sama po sadržaju ti govori o većoj zaradi, tek tada se isplati. Pogledaj stanje gospodarstva, svi ti prosjedi i sl., moje mišljenje je da ne otvaraš firmu dok se ne popravi vlast ili ako imaš genijalnu ideju otvori firmu pa šta bog da {#}..

 

Pozdrav!

*_helper_* msn: dinkecc@windowslive.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pokretanje posla vezanog uz IT
Putin kaže...

Ovako, imam jednu po meni vrlo dobru poslovnu ideju, poslovni model, a vezan je uz IT područje iako se ne radi o samom IT-u.

Problem je što nemam baš nešto slobodnog kapitala (niti iskustva sa pokretanjem poslova), a razmišljam šta u slučaju ako razradim projekt i odlučim krenuti u, čini mi se, izvrsnu i poslovno zanimljivu priču..

Kakva su iskustva? Mogu li na temelju struke, staža, ideje i njezine razrađenosti samo dobiti kakav manji poslovni kredit u boljim bankama u Hrvatskoj?

Trebam li odraditi prvo kakve simulacije, skupe pravne stvari, skupa istraživanja tržišta, da zadovoljim uvjete kredita?

Kakvi su sve uvjeti i kakva vaša iskustva sa početnim financiranjem i sl.?

Kako će banka znati, i kako ću ja znati da mogu vjerovati da će moja poslovna ideja dobro zaživjeti? Jel se može dobiti od banke početni manji iznos za početak poslovanja da se prvo isproba tržište i poslovna sreća/poslovni model?

 

 

Zanima me prvenstveno kakva su saznanja i/ili iskustva sa apsolutnim početkom u slučaju vrlo dobre ideje i njezinog početnog financiranja?

Jel recimo dobro naći kakvog jačeg partnera u početku ili tako nešto ili se to u slučaju prave ideje ne preporuča?

Jel dobro imati samo veći vlastiti kapital na hrpi koji se ulaže ili se u praksi počinje i bez njega?

 

 

toliko za početak. .

još jednom napominjem da firma ne bi bila klasični start-up razvijanja nekakvog softwarea i slično, nego bi bila čisto jedan potencijalno sjajan poslovni model vezan uz informatiku.. :)

 

Prouči ovo : http://www.moj-posao.net/jseeker_wiki.php?wikiName=Samozaposljavanje 

 

I'm from Hollywood
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice