EP u nogometu 2024

poruka: 404
|
čitano: 37.141
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: EP u nogometu 2024
mar123 kaže...

pola tih ekipa nema uopce sto radit protiv euro ekipa

 

vice versa...

a ni Argentina se nije baš prošetala samo tako kroz turnir

14 godina
offline
Re: EP u nogometu 2024
mar123 kaže...

copa america je seoski turnir naprema euru, pola tih ekipa nema uopce sto radit protiv euro ekipa, a ove jace koje imaju se nisu bas pokazale. argentina se ovaj put prosetala pa mozda i nikad lakse, lautaro se poigro. 

 Ekipe poput Urugvaja i Kolumbije (da ne govorim Argentina što se podrazumijeva) na svakom SP-u nose glavobolju europskim ekipama. Urugvaj ima bogatiju nogometnu povijest i više uspjeha (kao reprezentacija) od precijenjenih Engleza recimo a i trenutno su moćna ekipa. Klolumbija do nekidan nije izgubila utakmicu 2 godine, uključujući i pobjede protiv Španjolske i Njemaĉke itd. Onda tu još imaš i Brazil ali oni su trenutno u kaosu pa ih neću previše naglašavati.

 

Ovo da pola ekipa nema šta tražiti na EURU, pa to se može reći i u suprotnom smjeru. Što bi Gruzija, Slovenija ili Albanija imale tražiti protiv Argentine ili Urugvaja?

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
16 godina
offline
Re: EP u nogometu 2024
SharkZ kaže...

 ...

Ako je jedan Katar, gdje je zabranjen alkohol i hrpa toga, bio domaćin prvenstva onda to može organizirat stvarno svako.

 Prema ljudima koji su bili na oba, Katar je organizovao prvenstvo 10x bolje nego Nemačka. Utisci: Nemačka je usred neke velike rekonstrukcije železnica, plus i sam Minhen rekonstruiše tramvajske šine - situacija sa logistikom na ivici; volonteri i redari koji bi trebalo da usmeravaju ljude u znatnom broju i sami bili slabo informisani; kontrola navijača slabija, na gotovo svakoj utakmici po nekoliko uletanja na teren; organizacija prostora i sadržaja za navijače van stadiona na mnogo nižem nivou, te se čini da je lokalni entuzijazam za održavanje jednog masovnog događaja bio relativno nizak. Bonus klima zbog koje im ne bi više nikad trebalo dati da bilo šta organizuju. Katar u odnosu na Nemačku objasnio kako se organizuje fudbalsko prvenstvo, pa i Rusija, pa čak i deo prošlog evropskog koji se igrao u Rumuniji.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.7.2024 20:41 (Ivan(4)).
15 godina
online
Re: EP u nogometu 2024
SharkZ kaže...
mar123 kaže...

a nije mi samo jasno ko je amerima dao domacinstvo za svjetsko. pa oni nisu svjesni kakvi navijaci ce im doc, ekipa ce plakat kad im ulice preplave navijaci ala britanci. oni vjerojatno ni sigurnosno nisu spremni za tako nesto, a ni logisticki. al zapravo neka, nek ameri vide kako se u europi igra nogomet i navija. nema kazalisne publike, koja vise gleda fast food stand nego utakmicu. 

 Koliko ti imaš godina, 12? Ameri nisu spremni za navijače?

lol, pa tamo se maltene karteli sa strojnicama vozaju ulicama, policije više nego stanovnika, a eto neće moći izaći na kraju sa par pijanih britanaca i ostalog šljama.... :facepalm:

Pa to oni gledaju i kontroliraju 365 dana samo u jednom Vegasu... ako netko ima logistiku i navikao je na horde svakakvih ljudi onda je to USA.

 

Ako je jedan Katar, gdje je zabranjen alkohol i hrpa toga, bio domaćin prvenstva onda to može organizirat stvarno svako.

zivim trenutno u new yorku. 

 

bio sam na njihovim utakmicama bejzbola, nba, americkog nogometa. vidio sam kakvi su navijaci, ispred dvorane rostiljaju, unutra vise ljudi u redu za fast food nego na mjestima za gledanje. navijanje kazalisno, ekipa im gubi a njih boli kurac, glavno da ih snimi kiss cam i plesu na timeout na tribini dok im ekipa gubi. 

da ti ne govorim sad sto mi je ekipa pricala za ove utakmice kakav kaos je nasto i kolko je losa organizacija. 

 

u pravu si za kaos na ulicama, new york nikad gori, maltene bande idu po ulicama, evo kolegica dosla na posao sa sljvom na glavi, kaze tip ju spuco u metrou sakom i uzeo torbicu. na times sq iza 11 navecer se ne zelis nac kolko sljama ima. a sto se policije tice, pa mogu ti rec da su maltene bespomocni, prisutnost je tu, na hotspot lokacijama su prisutni, vidi ih se, ali vjeruj mi nimalo ti ne umanjuju osjecaj nesigurnosti. amerika prije 5 godina i danas su dvije razlicite drzave, ovo sto sad gledam je kaoticna situacija, nikad ovoliko beskucnika, narkomana, kriminalaca i to po centru grada, a ne samo u zajebanim kvartovima. domaci kazu da kompletno izbjegavaju subway, a ja kad idem kasno s posla i moram proc subwayem kroz centar manhattana samo gledam te psihopate u vlaku i cekam da izadem sto prije. kako je zenama strah me i pomislit. 

 

razmisljam o svjetskom da odem, ali bi mozda na utakmice u kanadi, tamo jos nisam bio pa da se poklopi fino. 

16 godina
offline
Re: EP u nogometu 2024
Inače se oduvijek govori sa je EURO jači od SP-a.
Vjerojatno i je, a možda i nije, no ja ga nemrem zamisliti bez Brazila, Argentine, Urugvaja, pa Kameruna, Nigerije i Senegala, do Japana i Južne Koreje...
SP je svakako bolji doživljaj.

Southgate je dal ostavku nakon serije uspjeha, kakva sorta bande su engleski mediji to nije malo...
11 godina
offline
EP u nogometu 2024

EP je bio jači dok je igralo 16 ekipa u 4 grupe, em ej bilo teško izboriti sam euro jer je bilo samo 16 mjesta na prvenstvu em su grupe na samom prvenstvu bile teške, pogledaj npr grupe za euro 2012 , sada je teže ne otići na euro nego otići, uz to od 24 ekipe koje sudjeluju na EP 16 ide u nokaut fazu, previše se to razvodnilo i palo na kvaliteti s tim proširenjem.

15 godina
offline
Re: EP u nogometu 2024
SharkZ kaže...
mar123 kaže...

a nije mi samo jasno ko je amerima dao domacinstvo za svjetsko. pa oni nisu svjesni kakvi navijaci ce im doc, ekipa ce plakat kad im ulice preplave navijaci ala britanci. oni vjerojatno ni sigurnosno nisu spremni za tako nesto, a ni logisticki. al zapravo neka, nek ameri vide kako se u europi igra nogomet i navija. nema kazalisne publike, koja vise gleda fast food stand nego utakmicu. 

 Koliko ti imaš godina, 12? Ameri nisu spremni za navijače?

lol, pa tamo se maltene karteli sa strojnicama vozaju ulicama, policije više nego stanovnika, a eto neće moći izaći na kraju sa par pijanih britanaca i ostalog šljama.... :facepalm:

Pa to oni gledaju i kontroliraju 365 dana samo u jednom Vegasu... ako netko ima logistiku i navikao je na horde svakakvih ljudi onda je to USA.

 

Ako je jedan Katar, gdje je zabranjen alkohol i hrpa toga, bio domaćin prvenstva onda to može organizirat stvarno svako.

 Pa jesi vidio sto se desilo na Copa Americi finalu?

Preko 10000 fanova s kartama na kraju nije moglo uc na stadion. Stampedo, svaki escalator razjeben. https://www.usatoday.com/picture-gallery/sports/soccer/2024/07/14/copa-america-final-fans-crash-gate/74404573007/

 

Ameri ne mogu hostat nista gdje fanovi nisu na dejtu, vec pravi navijaci.

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.7.2024 21:48 (Mitch).
15 godina
offline
Re: EP u nogometu 2024
mar123 kaže...
SharkZ kaže...
mar123 kaže...

a nije mi samo jasno ko je amerima dao domacinstvo za svjetsko. pa oni nisu svjesni kakvi navijaci ce im doc, ekipa ce plakat kad im ulice preplave navijaci ala britanci. oni vjerojatno ni sigurnosno nisu spremni za tako nesto, a ni logisticki. al zapravo neka, nek ameri vide kako se u europi igra nogomet i navija. nema kazalisne publike, koja vise gleda fast food stand nego utakmicu. 

 Koliko ti imaš godina, 12? Ameri nisu spremni za navijače?

lol, pa tamo se maltene karteli sa strojnicama vozaju ulicama, policije više nego stanovnika, a eto neće moći izaći na kraju sa par pijanih britanaca i ostalog šljama.... :facepalm:

Pa to oni gledaju i kontroliraju 365 dana samo u jednom Vegasu... ako netko ima logistiku i navikao je na horde svakakvih ljudi onda je to USA.

 

Ako je jedan Katar, gdje je zabranjen alkohol i hrpa toga, bio domaćin prvenstva onda to može organizirat stvarno svako.

zivim trenutno u new yorku. 

 

bio sam na njihovim utakmicama bejzbola, nba, americkog nogometa. vidio sam kakvi su navijaci, ispred dvorane rostiljaju, unutra vise ljudi u redu za fast food nego na mjestima za gledanje. navijanje kazalisno, ekipa im gubi a njih boli kurac, glavno da ih snimi kiss cam i plesu na timeout na tribini dok im ekipa gubi. 

da ti ne govorim sad sto mi je ekipa pricala za ove utakmice kakav kaos je nasto i kolko je losa organizacija. 

 

u pravu si za kaos na ulicama, new york nikad gori, maltene bande idu po ulicama, evo kolegica dosla na posao sa sljvom na glavi, kaze tip ju spuco u metrou sakom i uzeo torbicu. na times sq iza 11 navecer se ne zelis nac kolko sljama ima. a sto se policije tice, pa mogu ti rec da su maltene bespomocni, prisutnost je tu, na hotspot lokacijama su prisutni, vidi ih se, ali vjeruj mi nimalo ti ne umanjuju osjecaj nesigurnosti. amerika prije 5 godina i danas su dvije razlicite drzave, ovo sto sad gledam je kaoticna situacija, nikad ovoliko beskucnika, narkomana, kriminalaca i to po centru grada, a ne samo u zajebanim kvartovima. domaci kazu da kompletno izbjegavaju subway, a ja kad idem kasno s posla i moram proc subwayem kroz centar manhattana samo gledam te psihopate u vlaku i cekam da izadem sto prije. kako je zenama strah me i pomislit. 

 

razmisljam o svjetskom da odem, ali bi mozda na utakmice u kanadi, tamo jos nisam bio pa da se poklopi fino. 

 Ista stvar, u NY sam zadnjih 6 godina, al i dalje se osjecam sigurnije setat navecer nego u vecini Europe iskreno. Crackheadi me ne hebu tolko, dosta njih sam brije schizo i u svom svijetu su. Po EU i pogotovo Londonu ima vise targetiranih napada. Dvaput mi se desilo da su me pratili iz restorana doma na skuteru, jednom u Londonu, jednom u ZG. NY se takoder dosta popravio u odnosu na 2021.

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.7.2024 21:50 (Mitch).
13 godina
offline
Re: EP u nogometu 2024
Armor kaže...
Inače se oduvijek govori sa je EURO jači od SP-a.

 Pa s obzirom da Hrvatska nakon skupina dosad još nikad nije pobijedila u eliminacijskoj utakmici na Euru a na Svjetskom je čak 7 puta, ima neke istine u tome. Ali ipak Svjetsko je Svjetsko.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
9 godina
offline
Re: EP u nogometu 2024
vrinho kaže...
Armor kaže...
Inače se oduvijek govori sa je EURO jači od SP-a.

 Pa s obzirom da Hrvatska nakon skupina dosad još nikad nije pobijedila u eliminacijskoj utakmici na Euru a na Svjetskom je čak 7 puta, ima neke istine u tome. Ali ipak Svjetsko je Svjetsko.

 

da, ali od tih 7 je 5 bilo europskih, samo kažem 

2 godine
online
Re: EP u nogometu 2024
PzKpfw kaže...

 

Pad repke, a i Dinama događa se kronološki sa nasilnim izbacivanjem Šefa iz hrvatskog nogometa. A, i iz cijelog javnog života.

Nije to slučajno.

 Zašto zagađivati temu spominjanjem tog kluba, mafijaša i odbjeglog osuđenika? I to naprosto nije istina, njegov pad započeo je prije 2. i 3. mjesta na sp a to su highlightsi hr reprezentacije.

15 godina
online
Re: EP u nogometu 2024
PzKpfw kaže...

 

Pad repke, a i Dinama događa se kronološki sa nasilnim izbacivanjem Šefa iz hrvatskog nogometa. A, i iz cijelog javnog života.

Nije to slučajno.

 zar nije dinamo od uefe uvrsten u top 40 klubova? kakav pad? 

13 godina
online
Re: EP u nogometu 2024
mar123 kaže...
PzKpfw kaže...

 

Pad repke, a i Dinama događa se kronološki sa nasilnim izbacivanjem Šefa iz hrvatskog nogometa. A, i iz cijelog javnog života.

Nije to slučajno.

 zar nije dinamo od uefe uvrsten u top 40 klubova? kakav pad? 

 Da je ostao Maminjo bili bi u top 10.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
14 godina
offline
Re: EP u nogometu 2024
mar123 kaže...

 zar nije dinamo od uefe uvrsten u top 40 klubova? kakav pad? 

 To je minuli rad. Ove godine je još uračunato 17 bodova iz sezone 20/21 kad je Dinamo igrao QF Europa lige, imao 4 pobjede u skupini, prošao Tottenham. Ako ove sezone ne ostvare neki dobar rezultat to će bit pad na otprilike 60. mjesto a onda više neće bit nositelji u kvalifikacijama za europska natjecanja.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice