Državna matura 2014

poruka: 1.274
|
čitano: 210.397
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
odjavljen
offline
Re: Državna matura 2014
Fake_Alert kaže...

Cuj ovo. Pa ako vec znas vise onda reci ili nemoj uopce otvarati  raspravu.

 

Valjda nije tesko malo razmisliti i zapitat se po kojem je to kriteriju ekonomija na VERN-u ili u krizevcima bolja od one na ekonomskom fakultetu u Zagrebu, naravno da nije i to svatko zna.

 

Uostalom tebe ce kasnije zaposljavat firme, a ne agencije za certifikate. 

 

Di je gradjevina u Zagrebu, FSB, farmacija... 

 

Zato mi je ova rasprava smjesna i nema smisla.

 

 

http://isvijet.com.hr
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.8.2014 13:30 (Edge).
13 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2014

Valjda je samo ovih 11 zatražilo taj certifikat, jer drugog objašnjenja nema. 

ಠ_ಠ Rolling on the floor laughing until someone jump on me a makes me stop rolling on the floor laughing but then I do it again cuz it's awesome
14 godina
neaktivan
offline
Re: Državna matura 2014
Edge kaže...
Fake_Alert kaže...

Cuj ovo. Pa ako vec znas vise onda reci ili nemoj uopce otvarati  raspravu.

 

Valjda nije tesko malo razmisliti i zapitat se po kojem je to kriteriju ekonomija na VERN-u ili u krizevcima bolja od one na ekonomskom fakultetu u Zagrebu, naravno da nije i to svatko zna.

 

Uostalom tebe ce kasnije zaposljavat firme, a ne agencije za certifikate. 

 

Di je gradjevina u Zagrebu, FSB, farmacija... 

 

Zato mi je ova rasprava smjesna i nema smisla.

 

 

meni bi bilo neugodno da studiram ekonomiju bilo di u hr

Safet je kao himna, ustaneš kad ga spomeneš...
15 godina
offline
Re: Državna matura 2014
ROFLOLMAO kaže...

Valjda je samo ovih 11 zatražilo taj certifikat, jer drugog objašnjenja nema. 

Nije istina, informacije mozes naći primjerice na  http://www.enqa.eu/wp-content/uploads/2013/06/ESG_3edition-2.pdf

 

I proces je zbilja dugotrajan i taj certifikat također košta mislim nešto oko 80 000 kn god., a i imaš pravo na pristup informacija na bilo kojem fakutetu, pa možeš pogledati što je sve ispitano, i što fakultet nije ispunio.

 

To znači da ti fakulteti rade po pravilima i smjernicama a ne baba drumom - deda šumom.

 

Kontrola kvalitete u bilo kojem poslu je jako presudan faktor, te također ima cijeli niz literature po tom pitanju, sve je krenulo od Japanaca, i oni su to jako usavršili. 

 

Dio za neki stroj možeš napraviti u certificiranoj firmi, gdje ces dobiti papire da je izrađen po ISO standardu i ispitan, dobiti garanciju, a također možeš otići kod nekog tokara, kovača pa da ti on izradi privatno.

 

Ne znam jel studiraš, krećeš studirati ili radiš. Ali svi koji misle da kvaliteta nije važna, uvjeriti će se prije ili kasnije.

 

Prepucavanje studenata Zagreba i ostatka Hrvatske nije potrebna, FER i Medicina Zg znalo se oduvijek se da su top studiji, i dobili su certifikat, Građevina Osijek se očito jako podiže a to je rezultat rada nekoliko zadnjih godina.

 

Za dobro svih studenata nek nam fakulteti budu što bolji. ;)

 

 

16 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2014

Ukratko, ovaj certifikat je garancija da fakultet djeluje prema propisanim smjernicama certifikatora. Za studente to u krajnjoj liniji znači da će razmjena biti olakšana pošto je studijski plan i program standardiziran po europskim standardima. Ostalo ne znam što bi još moglo biti od koristi studentima. Za fakultete certifikat znači rast u očima akademske zajednice jer više certifikata je bolje od manje certifikata. Što se zapošljavanja tiče, ni kod nas ni vani se ne gleda otkud ti je diploma, nego što znaš i koliko iskustva imaš.

Broz before hoes
13 godina
offline
Državna matura 2014

Kako funkcionira razmjena studenata i gdje mogu pogledati koje kriterije neki fakultet nije zadovoljio?

“The only thing standing between you and your goal is the bullshit story you keep telling yourself as to why you can't achieve it.”
12 godina
offline
Državna matura 2014

To ti je najbolje na zadnjoj godini... Erasmus, to guglaj.

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
13 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2014
Jedna off topic tema... Može li mi netko nabrojat kvartove(iznamljivanje stana) koji su blizu RGN-a u Zagrebu?

Hvala!
15 godina
offline
Re: Državna matura 2014
Dolu kaže...
Jedna off topic tema... Može li mi netko nabrojat kvartove(iznamljivanje stana) koji su blizu RGN-a u Zagrebu?

Hvala!

trešnjevka-sjever,črnomerec,cvjetno naselje,srednjaci

neznam šta da napišem
15 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2014
Došli su rezultati natječaja za studenske domove u Zagrebu ako nekog zanima
Beware of the sharp edged weapon called human being
14 godina
offline
Re: Državna matura 2014
Tomislav95 kaže...
Došli su rezultati natječaja za studenske domove u Zagrebu ako nekog zanima

I, kolega, kakvi su? Osmijeh

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
15 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2014
Upadam. Treća kategorija na Savi al ok, brucoši najčešće i dobiju to. Probat cu rezervirati da ne budem baš u jednom od prva četiri paviljona, čuo sam da su klubovi prekoputa pa je uvijek buka :D
Beware of the sharp edged weapon called human being
15 godina
offline
Re: Državna matura 2014
Tomislav95 kaže...
Upadam. Treća kategorija na Savi al ok, brucoši najčešće i dobiju to. Probat cu rezervirati da ne budem baš u jednom od prva četiri paviljona, čuo sam da su klubovi prekoputa pa je uvijek buka :D

brucoši su dobili jedino SR i CN dok nitko od Brucoša nije dobio AS (koji je ako se ne varam najbliži FERu i mislim da jedini ima frižider u sobi ili tako neka fora)

opet, u SR je zajednički wc pa ga čiste spremačice dok ako si u nekom domu gdje je jedan wc na dvije sobe, studenti ga moraju sami čistit tako da ako nisi dogovorio s kim češ bit (ili je taj prljav) čak vjerujem da je bolje da je zajedniči. a usput je i največi i ima dosta popratnih sadržaja, blizu je Jarun pa se može tamo otić trčat i slično. uglavnom, po meni ima dosta prednosti SR

15 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2014
SR ima zajedničke kupaonice. A inače sam nezahtjevan što se stanovanja tiče, ne smeta mi ni buka ako baš nije previse :D
Sviđa mi se što ima svašta u skopu doma, dvije menze i kafić, a i ništa nije predaleko od tamo.
Beware of the sharp edged weapon called human being
14 godina
offline
Re: Državna matura 2014
Tomislav95 kaže...
Upadam. Treća kategorija na Savi al ok, brucoši najčešće i dobiju to. Probat cu rezervirati da ne budem baš u jednom od prva četiri paviljona, čuo sam da su klubovi prekoputa pa je uvijek buka :D

Aj super...to si od 1.10. onda tamo ili..?

Budemo se čuli za cugu...{#}

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
15 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2014
@DamageHigh, može :)
Godina nam počinje 29.9. Prijaviti se moramo do 10.9. ako rezerviramo sobu.
Beware of the sharp edged weapon called human being
14 godina
offline
Re: Državna matura 2014
Tomislav95 kaže...
@DamageHigh, može :)
Godina nam počinje 29.9. Prijaviti se moramo do 10.9. ako rezerviramo sobu.

Kaj da? Ja sam mislio da je 1....:P

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
15 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2014
Objavili su kalendar na stranici
Beware of the sharp edged weapon called human being
15 godina
offline
Državna matura 2014

http://www.fer.unizg.hr/upis/preddiplomski/provjeri_moj_raspored 

jel ovo funkcionira nekom?

mislim, nasao sam raspored ovdje ali ne kontam cemu ta fora kad ne radi (bar meni)

13 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2014

Ovako informativno, postoji li razlog da su subote i nedjelje označene kao da se održava nastava?

15 godina
offline
Re: Državna matura 2014

koliko sam cuo, nastava se moze odrzavat subotom i nedjeljom, ali onda uglavnom bude neobavezna, no da generalno je nema tim danima. (nije 100% provjereno, ali tak sam ja shvatio)

15 godina
odjavljen
offline
Državna matura 2014

Subotom znaju biti nadoknade i termini za kolokvije, ned vrlo rijetko.

http://isvijet.com.hr
12 godina
neaktivan
offline
Re: Državna matura 2014
Nikola45 kaže...

Ovako informativno, postoji li razlog da su subote i nedjelje označene kao da se održava nastava?

Ja osobno prvi semestar imam predavanja i subotom.

Imagination will often carry us to worlds that never were. But without it we go nowhere.
13 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2014
Ima li netko iskustva s pisanjem žalbe za dom? Molim vas da se javite da mi pomognete...

LP!
15 godina
offline
Državna matura 2014

htio bih pitat kako se u domu Stjepan Radic spaja na net? Moze wireless ili mora kablom, ako kablom koliko dugacak otprilike kabl mora bit?

15 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2014
@Shadow, na Savi si? Koji paviljon? :)
Beware of the sharp edged weapon called human being
15 godina
offline
Re: Državna matura 2014
Tomislav95 kaže...
@Shadow, na Savi si? Koji paviljon? :)

3. paviljon, 1. kat

htio sam rezervirat 7., 8. ili 9. ali posto nisam znao da treba ko krenet refreshat i da ce jednom proradit (mislio sam da su serveri skroz pali) pa nije ostalo nista u tim paviljonima kada sam kasnije uspio uci na stranicu

15 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2014
Skoro i meni tako prošlo al sam uspio uhvatiti 8. paviljon na kraju
Beware of the sharp edged weapon called human being
15 godina
offline
Državna matura 2014

ispalo mi je ok posto sam zavrsio s frendom u sobi ovako (dok sam ja rezervirao nisam ni znao da ce on biti u tom domu) posto je on rezervirao i javio mi da je sa mnom (htio me pitat hoce mi smetat, ali nisam bio na skype-u a zurio je s rezervacijom)

inace nisam osoba kojoj buka pretstavlja veliki problem tako da mi je ok (koliko sam skonto jedina razlika je sto je s ove strane kao buka zbog klubova?) a ako bas bude smetalo pobjeci cu negdje dalje ucit

11 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2014

Pozdrav, zna netko mozda kad pocinju predavanja na Foi-u za informacijske i poslovne sustave? Brucos sam.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice