Cini se da windows umire - kako provjerit SSD?

poruka: 6
|
čitano: 3.387
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Cini se da windows umire - kako provjerit SSD?

Cini mi se da windows umire, sumnjam na virus koji mi je windows javio prije nekoliko dana: https://forum.bug.hr/forum/topic/razni-softverski-problemi/virus-wacatac/293777.aspx

S time da sam jucer imao windows update i nakon toga mi se resetirali programi: https://forum.bug.hr/forum/topic/razni-softverski-problemi/svi-programi-se-resetirali-ko-ih-instalirao/293977.aspx?page=0&jumpto=6614151&sort=asc&view=flat

 

E sad, mislim da mi mozda ssd umire.

Jel mogu nekako provjerit to?

https://i.imgur.com/TjyHyBc.png

CrystalDiskInfo

 

 

 

Nije se windows htio bootati. Par puta reset, par puta on/off.

Uvijek stalo na ekranu od maticne. Nekad bi loadiralo forever.

Zadnji put je javilo da diagnosticira problem. I onda uslo.

Zatim trebao upisati lozinku i dugo trebalo da nakon lozinke ude na desktop.

 

Sutra cu snimit nove windowse na drugi SSD.

Windows na ovom SSD imam backupane (image svaki dan) za svaki slucaj.

 

Kaos...

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.4.2023 22:26 (tigerija).
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Cini se da windows umire - kako provjerit SSD?

Skini si Hard Disk Sentinel (standard) v6.10 (ZIP)

Program je trial, no odmah ti pokaže zdravlje diska (za prvu ruku)

合氣道 Leptiri poput Monarha su najsposobnija vrsta na planetu, a nemaju mozak ...možda baš zato...
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Cini se da windows umire - kako provjerit SSD?
Zaporožac kaže...

Skini si Hard Disk Sentinel (standard) v6.10 (ZIP)

Program je trial, no odmah ti pokaže zdravlje diska (za prvu ruku)

 Tnx, budem.

Za sad sam probao ovaj: CrystalDiskInfo

87% .

Samsung Diagnostic ne podrzava moj Samsung SSD 850 evo, lol.

15 godina
offline
Cini se da windows umire - kako provjerit SSD?

-teoretski .. svi programi za tu namjenu rade isto-slično.. tj podatke kao SMART i stanje diska mora svaki očitati identično, tj nije stvar benčanja i sl nego traženja potvrde kvara ili ispravnosti.

-za takve potrebe nema razloga koristiti komercijalu-trial i sl pogotovo kad traže install, tj većina takvih appsa postoji kao portable ver + ima dovoljno free kao npr hwinfo koji suži i ostalim zanimljivim stvarima, ne samo za hdd i kao 'borbeni komplet' je preporučljivo recimo na install stikiću držati folder s takvim diag-info malim alatima i kad zatreba koristiti ih tj u životu prosječnog računala nisu potrebni osim serviseru i sl. tj potrebni su kad dođe neki problem kao u ovom primjeru a tad je u slučaju kvara diska besmisleno to držati na disku, npr da je crko.. a da postoji neki info ili šansa spašavanja, tj drugi način je osim install-a osa, imati live-stikić, win-lin.. minipe-win je logičan za win juzera, kao hirens-strelec.. i svaki od njih ima sve potrebno, tj hirens nešto, strelec više.. stvar izbora pa kog zanima pogledati strelecov no realno je dovoljno hirensov stikić a prednost što u slučaju bilo kakavog problema tad imate neovisno bootabilan live kojim možete.. svašta, vidjeti stanje, spasiti nešto, tj ovisi o kvaru-potrebi.. i tad je takav alat tu, do tad kao rezervni kotač u autu, nepotreban, peti kotač.. i zato nema smisla komercijala i install na normalno računalo za posao ili kućni tj osim oni koji se time bave kao serviseri i sl... i oni koji stalno žele benčati diskove ili gledati zdravlje :) ...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Cini se da windows umire - kako provjerit SSD?

ssd je u redu.

bitan ti je taj prvi parametar reallocated sectors count i da je u zadnjem stupcu gomila nula.

 

ukloni taj update od jučer..

 

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.4.2023 13:00 (torrente).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Cini se da windows umire - kako provjerit SSD?
torrente kaže...

ssd je u redu.

bitan ti je taj prvi parametar reallocated sectors count i da je u zadnjem stupcu gomila nula.

 

ukloni taj update od jučer..

 

 

 Ne mogu, kad je update bio prije nekoliko dana.

Al za sad racunalo radi ok xD.

Danas bio jos jedan update.

 

Nemam pojma sto se to desavalo. Vidit cemo kad ce nesto krepat, ili mozda prije odlucim snimit ponnovo windows :D .

 

Hvala svima na savjetima.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice