[Prodaja] Nvidija 3060ti zaključana tema

poruka: 27
|
čitano: 3.157
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
[Prodaja] Nvidija 3060ti

Prodajem grafu kupljenu u 11.mj prosle godine, racun, garancija i kutija. Daje nekih 61mhs, 149w i 67c temp. Samo podignuti clockovi u afterburneru. Cijena 9000kn. Nije hitno.

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.3.2021 23:19 (JohnnyBlaze).
6 godina
offline
[Prodaja] Nvidija 3060ti

Za mjesec-dva vjerojatno i dođe do te svote, još nekako djeluje malo rano za tu cijenu

5 godina
neaktivan
offline
Re: [Prodaja] Nvidija 3060ti

druže sad si ga stvarno pretjerao.

AJ
13 godina
offline
Re: [Prodaja] Nvidija 3060ti
Don_Pingu kaže...

Za mjesec-dva vjerojatno i dođe do te svote, još nekako djeluje malo rano za tu cijenu

 Neka odraduje svoje tih mjesec-dva onda :D

4 godine
neaktivan
offline
Re: [Prodaja] Nvidija 3060ti

Nije ni meni hitno, cekam da se cijene vrate u normalu 

12 godina
offline
[Prodaja] Nvidija 3060ti

cijena je ludilo, al s druge strane baš ste kjuti vi koji mislite da ćete ovakve kartice opet kupovat za 3.5k kn...

Tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi!
3 godine
offline
[Prodaja] Nvidija 3060ti

KAD-TAD

3 godine
neaktivan
offline
16 godina
online
Re: [Prodaja] Nvidija 3060ti
HUMANNISAM kaže...

za te novce kupiš celo računalo s tom karticom

 Sada ekipa to i radi, kupuju gotova računala, vade GPU van i prodaju ostatak konfe za 4-6k

LOL: Crobrother
5 godina
offline
Re: [Prodaja] Nvidija 3060ti
Petar hw kaže...

KAD-TAD

 Nema šanse, osim ako ne misliš na polovne, za 2-3-4 godine, kad bude neka serija 60xx vanka.   

Live long and prosper.
5 godina
offline
Re: [Prodaja] Nvidija 3060ti
Filox kaže...
Petar hw kaže...

KAD-TAD

 Nema šanse, osim ako ne misliš na polovne, za 2-3-4 godine, kad bude neka serija 60xx vanka.   

 jeje, kad pukne mining svi ce kupovati izrudarene drloge na preplavljenom trzistu po trenutnim cijenama

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.3.2021 14:07 (paqsha).
5 godina
offline
Re: [Prodaja] Nvidija 3060ti
paqsha kaže...
Filox kaže...
Petar hw kaže...

KAD-TAD

 Nema šanse, osim ako ne misliš na polovne, za 2-3-4 godine, kad bude neka serija 60xx vanka.   

 jeje, kad pukne kripto svi ce kupovati izrudarene drloge na preplavljenom trzistu po trenutnim cijenama

 Riječi "kad pukne kripto" ja slušam već godinama, a on ne da ne puca, nego samo raste. Nemojte se baš uzdat u tu teoriju.

 

P.S.

Puno je gore za karticu igranje zahtjevnih igrica, nego rudarenje. Moja fino stabilno radi na 130W i 50 stupnjeva C, kad igram onda je za početak OC-ana, pa troši preko 160W sigurno, a grije se preko 50, ide valjda do 70+ u RDR2. Dalje, puno je bolje za elektroniku ako stabilno i konstantno radi na istoj temperaturi, nego ako se pali-gasi, odnosno par sati igram i kurim grafiku, pa odem vanka i ugasim PC, pa se grafika skroz ohladi, pa onda dođem kući i opet je malo grijem s RDR2, pa je opet ugasim...

 

Tako da, izjava "izrudarene drloge" je potpuno pogrešna.

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.3.2021 14:08 (Filox).
3 godine
offline
[Prodaja] Nvidija 3060ti

puknut ce kripto kad-tad i pravda ce biti ispunjena za sve postene gamere

5 godina
offline
Re: [Prodaja] Nvidija 3060ti
Petar hw kaže...

puknut ce kripto kad-tad i pravda ce biti ispunjena za sve postene gamere

 A mi nepošteni koji igramo i rudarimo istovremeno ćemo imat para od rudarenja za kupit to novo, dobro i jeftino...   

Live long and prosper.
11 godina
online
Re: [Prodaja] Nvidija 3060ti
Isto se i prije tri godine pričalo o rastu dok je raslo, bitkojn na milijun dolara uskoro, eth na parsto tisuća uskoro, pa je na kraju balon pukao. Možda ne baš pukao, al se poprilično ispuhao, dakle ne mora puknut, nek se samo ispuše ko iskorišteni kurton :D
5 godina
offline
Re: [Prodaja] Nvidija 3060ti
picajzla0707 kaže...
Isto se i prije tri godine pričalo o rastu dok je raslo, bitkojn na milijun dolara uskoro, eth na parsto tisuća uskoro, pa je na kraju balon pukao. Možda ne baš pukao, al se poprilično ispuhao, dakle ne mora puknut, nek se samo ispuše ko iskorišteni kurton :D

 Ma da, toliko se ispuhao, da je danas nikad veća potražnja za GPU-ovima, jer bi svi rudarili. Smanjio se u jednom trenutku, to da, ali onda je nastavilo sve rast.

Live long and prosper.
14 godina
offline
[Prodaja] Nvidija 3060ti

DOnio sam odluku, prodajem svoju 3060 ti kad će hladno ići za 10000 kn :D

11 godina
online
Re: [Prodaja] Nvidija 3060ti
Mda, samo što je taj 'trenutak' trajao tri godine u kojem smo svi prestali majnati, pa je moja gtx 1070 kupljena s 'planom otplate' radila na tome 'punih' mjesec i po dana i dišla do kraja garantnog roka kao grafa za gejmanje.
Doduše meni se i to isplatilo - taj eth sam nedavno prodao za dva soma kuna, plus 1200 koliko sam dobio za polovnu 1050ti, praktično me upgrejd na novu, duplo jaču grafu izašao sto eura.
Al nebitno je to, kad se balon opet ispuše, period ispuhanosti potrajat će i duže nego prvi, pa makr opet netko u trećem krugu govorio o 'trenutku'
12 godina
suspendiran
offline
[Prodaja] Nvidija 3060ti

Mining nikad nece stat, vec postoje isto isplativi coini za majnat mimo ethereuma i uvijek će se naći isplativiji coin za majnat poslije etha za 3 mjeseca kad više eth neće biti toliko profitabilan. Onda ide ravencoin, a on je vec sad -100% cifre od ethereuma, znaci duplo jeftiniji. Poslije Ravencoina/Vertcoina ide neki drugi i tako u krug. Era majninga koji traje vec ohoho je tek praktički počela. Ali što se tiče cijene ove grafe šta ovaj nudi je suludo, da bi majnal etherum 3 mjeseca kolko ce se ethereum moc majnat sa 3060ti se da zaradit oko 3500 kn u 3 mjeseca, a kasnije ce se se majnat sa tom grafom oko 1500-2000 kn mjesečno, trebat ce i do 9-10 mjeseci da se ulog vrati, pa kome se to da čekat.

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.3.2021 15:14 (Cryogenic).
12 godina
suspendiran
offline
Re: [Prodaja] Nvidija 3060ti
Petar hw kaže...

puknut ce kripto kad-tad i pravda ce biti ispunjena za sve postene gamere

 Znači mineri su nepošteni, majning je toliko jednostavan za postavit i ako imas nekih 10-15000 kuna (i sreće da se ubode 3060ti za 5-6000 kn gledajući cijelu europu) da se čist ok zaradit i onda kad skuziš da možeš zarađivat na tako lak način više ti je do zarade nego do gejmanja, mada se i oba dvoje može iskombinirat.

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.3.2021 15:20 (Cryogenic).
3 godine
offline
[Prodaja] Nvidija 3060ti

kriptovaluta je lazan apstraktan novac bez pokrica, mineri su lijenivci koji bi novca bez rada, graficke kartice nikada nisu proizvedene sa ciljem mininga, drzave bi trebale zabranit kriptovalute 

12 godina
suspendiran
offline
Re: [Prodaja] Nvidija 3060ti
Petar hw kaže...

kriptovaluta je lazan apstraktan novac bez pokrica, mineri su lijenivci koji bi novca bez rada, graficke kartice nikada nisu proizvedene sa ciljem mininga, drzave bi trebale zabranit kriptovalute 

 Onda su svi i na Wall Stretu lijenivci koji bi novca bez rada, a isto procjenjuju financijske prilike kao i mineri. A uopće nije bitno sa čime se trguje, da grafičke proizvode bureke, trgovalo bi se sa burecima :). Uzmi u obzir da je bolje bit sam svoj šef i minirat i zaradjivat nego da te jebe većina poslodavaca, pa sad izaberi. Lp.

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.3.2021 15:35 (Cryogenic).
10 godina
offline
Re: [Prodaja] Nvidija 3060ti
Cryogenic kaže...
Petar hw kaže...

puknut ce kripto kad-tad i pravda ce biti ispunjena za sve postene gamere

 Znači mineri su nepošteni, majning je toliko jednostavan za postavit i ako imas nekih 10-15000 kuna da se čist ok zaradit i onda kad skuziš da možeš zarađivat na tako lak način više ti je do zarade nego do gejmanja, mada se i oba dvoje može iskombinirat.

 Nisu mineri neposteni, nego je problem sto nvidia sjedi na dvije stolice prodaje GAMING PRODUCT di ima vecu profit, al kad pukne masovni mining ko vec 2 puta do sad onda minera boli uvo za n vidiu, a svake godinu dvije n vidia marketingom i novim igrama prodaje sljedeci hardwere, zapravo amd i nvidia balansiraju da se ne preracunaju amd je napravio pred drugi crash toliki invetory da su gubili $$$ jer su morali placati police (skladista) a opala potraznja s obzirom da su mineri prodavali za bagatelu polovne graficke s garancijom...

 

Citam ovo s gtx 1060( msm da je od minera frend uzeo nakon zadnjeg crasha pa je prosljedio meni kad je uzeo rtx2060super) i cekam kad rokne minanje ubos nesto jace , mada iskreno sto radim i 1050ti mi je bila ok, a za crne dane imam 2200g :D 

 

Uglavnom problem je sto gameri su sad kao djeca kad im uzmes omiljenu igracku, al jbg ponuda i potraznja no kad stane mining onda ce nvidia i amd we are back to you gamers now :D 

 

 

 

 

 

Nisam vjerovao, dok nisam vidio, a kad sam vidio, nisam mogao vjerovati!
12 godina
suspendiran
offline
Re: [Prodaja] Nvidija 3060ti
LordNIbbler kaže...

 Nisu mineri neposteni, nego je problem sto nvidia sjedi na dvije stolice prodaje GAMING PRODUCT di ima vecu profit, al kad pukne masovni mining ko vec 2 puta do sad onda minera boli uvo za n vidiu, a svake godinu dvije n vidia marketingom i novim igrama prodaje sljedeci hardwere, zapravo amd i nvidia balansiraju da se ne preracunaju amd je napravio pred drugi crash toliki invetory da su gubili $$$ jer su morali placati police (skladista) a opala potraznja s obzirom da su mineri prodavali za bagatelu polovne graficke s garancijom...

 

Citam ovo s gtx 1060( msm da je od minera frend uzeo nakon zadnjeg crasha pa je prosljedio meni kad je uzeo rtx2060super) i cekam kad rokne minanje ubos nesto jace , mada iskreno sto radim i 1050ti mi je bila ok, a za crne dane imam 2200g :D 

 

Uglavnom problem je sto gameri su sad kao djeca kad im uzmes omiljenu igracku, al jbg ponuda i potraznja no kad stane mining onda ce nvidia i amd we are back to you gamers now :D 

 

 

 

 

 

 Mining je zapravo tek krenuo ( unazad 10 godina), evo stranice https://whattomine.com/ gdje imaš tonu coina kolko možeš zaraditi sa kojom grafičkom karticom (na dnevnoj bazi), trenutno je ethereum najisplativiji, poslije njega koji već piše, mineri će jednostavno prijeći na neki drugi isplativiji coin i krenuti u još veću nabavku kartica da nadomjeste izgubljeno sa isplativijim coinom koji se vise nece moc majnat da nadomjeste izgubljeno ili da još više zarade. Dok nvidia nesto ne napravi na hardware levelu u vezi majninga, majning nikad neće stat.

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.3.2021 15:48 (Cryogenic).
11 godina
online
Re: [Prodaja] Nvidija 3060ti
Kako je 'majning' tek krenuo može isto tako i krenut unazad. Pričaš istu priču kao neki prije tri godine u onih par mjeseci ludila, pa je odjednom bilo puf i tri godine nitko nije niti spominjao majnanje.
Ista se stvar može dogoditi i sad, a vjerojatno i hoće. Ili možda neće, ali to je sve sigurno koliko i vremenska prognoza za studeni iduće godine
12 godina
suspendiran
offline
Re: [Prodaja] Nvidija 3060ti
picajzla0707 kaže...
Kako je 'majning' tek krenuo može isto tako i krenut unazad. Pričaš istu priču kao neki prije tri godine u onih par mjeseci ludila, pa je odjednom bilo puf i tri godine nitko nije niti spominjao majnanje.
Ista se stvar može dogoditi i sad, a vjerojatno i hoće. Ili možda neće, ali to je sve sigurno koliko i vremenska prognoza za studeni iduće godine

Sad je druga priča. Bitcoin dokazao da moze rast i da se mogao majnat, isto tako i ethereum, samo se čeka slijedeči.

11 godina
online
Re: [Prodaja] Nvidija 3060ti
A što je tu različito otprije tri godine, pa znamo kako je završilo
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice