Ugradnja procesora pomoc

poruka: 81
|
čitano: 14.420
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Ugradnja procesora pomoc

znaci danas sam kupio procesor intel i5 2500k i imam maticnu asrock fatal1ty i nikad u zivotu nisam ugrađivo proc. sad sam ga stavio u onu njegovu rupu i onda preklopim s onim zatvaracem i kad treba spustit onu nozicu natrag dole ona ide dosta tesko. jel to treba tak bit ili?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ugradnja procesora pomoc

da..to treba tako biti...

Ne brinite se oko toga što ljudi misle, oni to rijetko rade.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Ugradnja procesora pomoc

znaci necu nesto zahebat (potrgat one nozice)?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ugradnja procesora pomoc

ako je dobro sia...ako si ga dobro stavia nemas sta zahebat...

Ne brinite se oko toga što ljudi misle, oni to rijetko rade.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ugradnja procesora pomoc
mar123 kaže...

znaci danas sam kupio procesor intel i5 2500k i imam maticnu asrock fatal1ty i nikad u zivotu nisam ugrađivo proc. sad sam ga stavio u onu njegovu rupu i onda preklopim s onim zatvaracem i kad treba spustit onu nozicu natrag dole ona ide dosta tesko. jel to treba tak bit ili?

Ako nisi siguran u to što radiš odustani i nađi stručnu pomoć. Ipak je to preskup hardver da bi se učio na njemu.

13 godina
offline
Ugradnja procesora pomoc

@ maks to bi bilo najbolje...

Ne brinite se oko toga što ljudi misle, oni to rijetko rade.
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ugradnja procesora pomoc

Treba ić na teško ali nikako nemoj da ide na silu. Netreba biti niti pre teško, ako nam možeš objasnit u kojem je položaju matična i procesor pa ćemo ti znat točno reć da li je točno.

Kruger
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Ugradnja procesora pomoc

U biti,krivi bih ove forumske "gurue",koji se toliko razbacuju sklapanjem kompova,a onda dođe nadobudni tip i da ne bi ispao mnje vrijedan u očima drugih,igra se nečim što ga može skupo koštati...{#}

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ugradnja procesora pomoc
linuxjuzer kaže...

U biti,krivi bih ove forumske "gurue",koji se toliko razbacuju sklapanjem kompova,a onda dođe nadobudni tip i da ne bi ispao mnje vrijedan u očima drugih,igra se nečim što ga može skupo koštati...{#}

kakve to ima veze sa icim...covik oce spojit vlastiti procesor..sta je tu lose...osim sta bi mu neko prvi put triba pokazat da ne unisti vrijedan hardver

Ne brinite se oko toga što ljudi misle, oni to rijetko rade.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ugradnja procesora pomoc
maks-rs kaže...

Ako nisi siguran u to što radiš odustani i nađi stručnu pomoć. Ipak je to preskup hardver da bi se učio na njemu.

Ja isto nisam bio siguran što radim, bio mi je prvi put i imamo sličan hardver. Želim reć da uz dobru volju, malo pameti i malo znanja o računalima možeš bez problema učit i na Asus Rampage III Black Editon sa i7 990x.

 

U svakom slučaju sve ti piše ili ti je nacrtano kako treba ići. Ponavljam ništa nemoj na silu.

Kruger
14 godina
protjeran
offline
Re: Ugradnja procesora pomoc
zoharbizo kaže...
linuxjuzer kaže...

U biti,krivi bih ove forumske "gurue",koji se toliko razbacuju sklapanjem kompova,a onda dođe nadobudni tip i da ne bi ispao mnje vrijedan u očima drugih,igra se nečim što ga može skupo koštati...{#}

kakve to ima veze sa icim...covik oce spojit vlastiti procesor..sta je tu lose...osim sta bi mu neko prvi put triba pokazat da ne unisti vrijedan hardver

upravo u ovome što si rekao...prvi put bi mu dobrodošao netko tk ozna da je uz njega..ovdje se ne mjeri tko dalje piša...

13 godina
offline
Ugradnja procesora pomoc

i zato mu mi tu pomazemo a ti trenutno odmazes...zato nemoj!

Ne brinite se oko toga što ljudi misle, oni to rijetko rade.
 
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ugradnja procesora pomoc

Ja sad gledam po netu tutoriale kak likovi stavljaju proceve  i coolere, ali oni nestavlaju pastu?

F.C LIVERPOOL
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ugradnja procesora pomoc

pastu stavi...ona ti sluzi za bolji odvod topline na cooler tako sto popunja mikrorupice na obe povrsine...

Ne brinite se oko toga što ljudi misle, oni to rijetko rade.
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Ugradnja procesora pomoc
zoharbizo kaže...

i zato mu mi tu pomazemo a ti trenutno odmazes...zato nemoj!

ne ne pomažete..treba da digitalkom snimi što je dosad napravi i zalijepi sliku,da tek onda vidimo što je..ti si u svom prvom postu naslijepo ispucao da je dobro utakao proc.Po čemu si to zaključio..vrlo ozbiljna pomoć od tebe

14 godina
neaktivan
offline
Re: Ugradnja procesora pomoc
zoharbizo kaže...

pastu stavi...ona ti sluzi za bolji odvod topline na cooler tako sto popunja mikrorupice na obe povrsine...

Da te pitam nešt, imam problema s coolerom od gygabita volar ništa ne hladi, pa bih htio vratit stock cooler, jel trebam onda nanašat pastu?

F.C LIVERPOOL
13 godina
offline
Re: Ugradnja procesora pomoc
mar123 kaže...

znaci danas sam kupio procesor intel i5 2500k i imam maticnu asrock fatal1ty i nikad u zivotu nisam ugrađivo proc. sad sam ga stavio u onu njegovu rupu i onda preklopim s onim zatvaracem i kad treba spustit onu nozicu natrag dole ona ide dosta tesko. jel to treba tak bit ili?

moje da se odnosilo na to a ne na to da je dobro stavia procesor...to cemo jos utvrdit ako stavi slike...

Ne brinite se oko toga što ljudi misle, oni to rijetko rade.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ugradnja procesora pomoc
Praetorian1 kaže...
zoharbizo kaže...

pastu stavi...ona ti sluzi za bolji odvod topline na cooler tako sto popunja mikrorupice na obe povrsine...

Da te pitam nešt, imam problema s coolerom od gygabita volar ništa ne hladi, pa bih htio vratit stock cooler, jel trebam onda nanašat pastu?

 

F.C LIVERPOOL
13 godina
offline
Re: Ugradnja procesora pomoc
Praetorian1 kaže...
Praetorian1 kaže...
zoharbizo kaže...

pastu stavi...ona ti sluzi za bolji odvod topline na cooler tako sto popunja mikrorupice na obe povrsine...

Da te pitam nešt, imam problema s coolerom od gygabita volar ništa ne hladi, pa bih htio vratit stock cooler, jel trebam onda nanašat pastu?

 

kad si zadnji put minja pastu?

Ne brinite se oko toga što ljudi misle, oni to rijetko rade.
14 godina
neaktivan
offline
Ugradnja procesora pomoc

Prije mjesec dana, ali neznam koja je.

F.C LIVERPOOL
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ugradnja procesora pomoc

stavi pastu ponovo...barem to nije problem...

Ne brinite se oko toga što ljudi misle, oni to rijetko rade.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ugradnja procesora pomoc

Onda ću sutra kupit pastu i stavit, ali kak da očistim proc i koler ima još stare paste?

(brusilicom lol)

F.C LIVERPOOL
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ugradnja procesora pomoc
Praetorian1 kaže...

Onda ću sutra kupit pastu i stavit, ali kak da očistim proc i koler ima još stare paste?

(brusilicom lol)

papirnatom maramicom se da ocistit bez problema...kakvo brusenje te spopalo...i onda nanesi novi sloj..velicine zrna rize i razmazi po procu...

Ne brinite se oko toga što ljudi misle, oni to rijetko rade.
12 godina
protjeran
offline
Ugradnja procesora pomoc

Dok ti to sutra kupiš, neka ti ljudi pojasne princip čišćenja i nanošenja nove.  Dakle nemoj slučajno namazat paste ko nutele na fetu kruha.

Neka pojasne,a ja ću ti dati ovaj klipić da vidiš što biva kada pastu stisne bakar...a bome i što biva sa zračnim džepovima ;)

Dosadilo mi čitati forum 3 godine onako na OFF,pa sam se pridružio. :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ugradnja procesora pomoc
zoharbizo kaže...
Praetorian1 kaže...

Onda ću sutra kupit pastu i stavit, ali kak da očistim proc i koler ima još stare paste?

(brusilicom lol)

papirnatom maramicom se da ocistit bez problema...kakvo brusenje te spopalo...i onda nanesi novi sloj..velicine zrna rize i razmazi po procu...

Rađe nekom krpicom :)

Kruger
14 godina
neaktivan
offline
Ugradnja procesora pomoc

Oće to ić suhom krpom skoreno je!?

F.C LIVERPOOL
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ugradnja procesora pomoc
Praetorian1 kaže...

Oće to ić suhom krpom skoreno je!?

Pusti proc pod opterećenjem nekih 10-20 minuta (pod Linxom) odma gasi komp, odšarafi cooler i samo zaokreni ljevo desno cooler sam će otpast a pastu ćeš lako i sa alkoholom očistit.

Kruger
12 godina
protjeran
offline
Ugradnja procesora pomoc

Taj metal nije procesor. To je komad lima i očisti to bez sustezanja. Procesori su ispod te limarije. Eeee nekad amd nije to imao i bilo je umijeće staviti cooler,a ne razbit jezgru :)

Dosadilo mi čitati forum 3 godine onako na OFF,pa sam se pridružio. :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ugradnja procesora pomoc

Dobro znaću. Znači moram izbisat i procesor i cooler. Kakvi alkohol treba?

Jel mogu vlažne maramice?

F.C LIVERPOOL
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.5.2011 21:57 (Praetorian1).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Ugradnja procesora pomoc

sve sam vec slozio. zapravo ono opce nije islo pretesko nego malo teze ali sam gledo na yt-u kako ljudi to rade i njima je tako pa mislim da nisam zahebo. u vezi paste meni je reko covac od kojeg sam kupio da netrebam stavljat jer je vec gore pa ju nisam stavljo a ako treba lako ja skinem hladnjak. sad imam jedno drugo pitanje imam kuciste corsair 600t i na njemu je onaj fan controler(onaj okrugli na vrhu kucista kojim se kontrolira brzina) i sad iz kucista idu kablovi od kojih je jedan kao za napajanje a ostali kao priključci za ventilatore a ja sam vec ventilatore pristeko na plocu pa neznam sta sad s tim.

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice