Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.743
|
čitano: 2.183.326
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Valentin17 kaže...
Lucidius kaže...

Ma ne, mene rajca samo ova ulozeno-dobiveno kategorija 

Ja tebe ne kužim stvarno. 

 Kako ne kužiš pa elegantno je spustio AMD-ovcima

MISCREATED
7 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
nicky.sl kaže...
Valentin17 kaže...
Lucidius kaže...

Ma ne, mene rajca samo ova ulozeno-dobiveno kategorija 

Ja tebe ne kužim stvarno. 

 Kako ne kužiš pa elegantno je spustio AMD-ovcima

Ja se sjećam neke Luce od prije mjesec-dva kojoj je privjesak bio u rangu uredskog kalkulatora, a sad je sveti gral. Podvojena ličnost je u pitanju?

7 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Paolo Maldini kaže...
nicky.sl kaže...
Valentin17 kaže...
Lucidius kaže...

Ma ne, mene rajca samo ova ulozeno-dobiveno kategorija 

Ja tebe ne kužim stvarno. 

 Kako ne kužiš pa elegantno je spustio AMD-ovcima

Ja se sjećam neke Luce od prije mjesec-dva kojoj je privjesak bio u rangu uredskog kalkulatora, a sad je sveti gral. Podvojena ličnost je u pitanju?

 svaki pravi hardweraš mora upoznati čari privjeska, meni je poslužio za školu delidanja, a i kod Lucija je sigurno  privjesak u svrhu nekog višeg cilja 

11 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club
lav1000 kaže...

...a i kod Lucija je sigurno  privjesak u svrhu nekog višeg cilja 

 novih parketa? 

7 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
picajzla0707 kaže...
lav1000 kaže...

...a i kod Lucija je sigurno  privjesak u svrhu nekog višeg cilja 

 novih parketa? 

 pa i to je viši cilj, u svakom slučaju dugotrajniji od bilokakvog mainstream cpu-a 

8 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Napokon se i ja mogu uclanit u klub https://s18.postimg.cc/xs7ivk89l/Screenshot_1.png

 

Sada se jos samo malo poigrat sa oc i to je to xD

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.4.2018 22:00 (Marcek555).
Moj PC  
4 0 hvala 1
15 godina
online
Intel i7/i9 Club

Sad kad dođe najava 01.05. - Ice lake releases 20.08.2018. - back to school :D

 

Šalim se, ajde, uživaj u tome, to je zvjer po svemu.

Moj PC  
2 0 hvala 1
11 godina
offline
Intel i7/i9 Club

https://www.techspot.com/news/74447-eight-new-spectre-variants-affecting-intel-chips-discovered.html

 

Eight new Spectre variants affecting Intel chips discovered, four are "high risk"

 

Intel is said to be working on fixes for Spectre Next Generation, while other patches are being developed alongside operating system manufacturers such as Microsoft. The report suggests that these will be released in two batches. The first could arrive as soon as this month, with the second arriving sometime in August, though these dates could always change.

 

vjerojatno ce nadolazeci patchevi smanjiti performanse

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Fanu kaže...

 

vjerojatno ce nadolazeci patchevi smanjiti performanse

 Navijas ti za taj pad performansi kod Intela opasno, al cak da se taj minimalni pad kod desktop korisnika dogodi (do sada nije nikakav) opet ce kava ostat institucija za ryzen, sramota. 

 

funny games kaže...

 Od pretjeranog ulaganja u prodaju magle zaboravili su na zastitu 

 

Metanko danas se nema kaj zicat po oglasima? Vazno da je tebe AMD dobio testom sa gtx 1070 na 4k i onom tomshardware "recenzijom". 

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.5.2018 8:34 (war3_tft).
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
war3_tft kaže...
Fanu kaže...

 

vjerojatno ce nadolazeci patchevi smanjiti performanse

 Navijas ti za taj pad performansi kod Intela opasno, al cak da se taj minimalni pad kod desktop korisnika dogodi (do sada nije nikakav) opet ce kava ostat institucija za ryzen, sramota. 

 

smjesno mi je da ce s ovim patchevima na kraju izbrisati sav napredak od po 5% izmedju 2-3-4-5-6-7 generacije intelovih core procesora, tj doci ce jos vise do izrazaja mizerni napredak izmedju svih tih refresha

 

nije da navijam za propast intela ali s ozbirom koliko su ilegalno kocili AMD godinama i kupcima servirali refresh do refresha sad im je to sve doslo na naplatu - kasni im 10nm proces i AMD ce ih prestici na trziste sa 7nm, muku muce sa izlaskom mainstream 8 jezgrenih procesora jer im se vec i 6 jezgreni  poprilicno zagrijavaju

 

svjestan sam da bi AMD isto radio na njihovom mjestu stoga uvijek navijam za konkurenciju i vise od jednog proizvodjaca na trzistu (idealno bi bilo bar 3-4 da se cijene ruse i performanse vise idu gore)

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.5.2018 8:50 (Fanu).
11 godina
offline
Intel i7/i9 Club

zamolio bih vas dvoje da se prepucavate preko privatnih poruka ili u onoj teme ih koje ste i dosli

 

sirite se kao virusi iz teme u temu

 

Moj PC  
5 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Fanu kaže...

 

nije da navijam za propast intela ali s ozbirom koliko su ilegalno kocili AMD godinama i kupcima servirali refresh do refresha sad im je to sve doslo na naplatu - kasni im 10nm proces i AMD ce ih prestici na trziste sa 7nm, muku muce sa izlaskom mainstream 8 jezgrenih procesora jer im se vec i 6 jezgreni  poprilicno zagrijavaju

 

Ilegalno kocili amd? Ti si nesto gadno zabrijao... A ako mislis da u dominantnoj poziciji amd isto ne bi servirao refresheve (a jednog su upravo servirali sta je najbolje), onda si gadno naivan.

12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Slazem se, ne treba spamat temu glupostima. Morat ce se nekima porcija cinjenica servirat u chat temi. :)
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ansha kaže...
Fanu kaže...

 

nije da navijam za propast intela ali s ozbirom koliko su ilegalno kocili AMD godinama i kupcima servirali refresh do refresha sad im je to sve doslo na naplatu - kasni im 10nm proces i AMD ce ih prestici na trziste sa 7nm, muku muce sa izlaskom mainstream 8 jezgrenih procesora jer im se vec i 6 jezgreni  poprilicno zagrijavaju

 

Ilegalno kocili amd? Ti si nesto gadno zabrijao... A ako mislis da u dominantnoj poziciji amd isto ne bi servirao refresheve (a jednog su upravo servirali sta je najbolje), onda si gadno naivan.

 

da, intel je ilegalno placao HPu/Dellu (i tko zna kome jos) da koriste intelove procesore umjesto amdovih, i to godinama

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Advanced_Micro_Devices,_Inc._v._Intel_Corp.

 

https://www.extremetech.com/computing/184323-intel-stuck-with-1-45-billion-fine-in-europe-for-unfair-and-damaging-practices-against-amd

 

i sto se tice drugog dijela tvog posta, procitaj moj originalni post u cijelosti (taj koji si quotao)

14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Fanu kaže...
ansha kaže...
Fanu kaže...

 

nije da navijam za propast intela ali s ozbirom koliko su ilegalno kocili AMD godinama i kupcima servirali refresh do refresha sad im je to sve doslo na naplatu - kasni im 10nm proces i AMD ce ih prestici na trziste sa 7nm, muku muce sa izlaskom mainstream 8 jezgrenih procesora jer im se vec i 6 jezgreni  poprilicno zagrijavaju

 

 

da, intel je ilegalno placao HPu/Dellu (i tko zna kome jos) da koriste intelove procesore umjesto amdovih, i to godinama

 

 

i sto se tice drugog dijela tvog posta, procitaj moj originalni post u cijelosti (taj koji si quotao)

U razdoblju kad amd nije imao konkurentne procesore intel je morao podmicivati da se koriste njihovi? Makes sense... not.

 

Post si editirao dok sam pisao svoj pa tog djela jos nije bilo.

 

A i logican ti je dio da se muce sa ukrocivanjem 8-core procesora a na trzistu, sa istom majonezom ispod ihs-a, imaju vec 8, 10, 12, 14, 16 i 18 jezgrenog....

11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ansha kaže...

U razdoblju kad amd nije imao konkurentne procesore intel je morao podmicivati da se koriste njihovi? Makes sense... not.

 

Post si editirao dok sam pisao svoj pa tog djela jos nije bilo.

 

A i logican ti je dio da se muce sa ukrocivanjem 8-core procesora a na trzistu, sa istom majonezom ispod ihs-a, imaju vec 8, 10, 12, 14, 16 i 18 jezgrenog....

 

amd je bio ispred intela po performansama u trenutku kad su morali placati kompanijama da se koriste njihovi procesori

 

i to nije bio intelu prvi put

https://www.cnet.com/news/intel-and-amd-a-long-history-in-court/

 

ali bit ce da su sudovi vise drzava u krivu i intel je neduzan lol

 

btw koliko je tih 8+ core intel procesora mainstream a ne za HEDT platformu?

14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Fanu kaže...

 

btw koliko je tih 8+ core intel procesora mainstream a ne za HEDT platformu?

Kakve to ima veze? Poanta je da ga ne izbacuju iz drugih razloga a ne zato sta ne mogu ukrotit 8-corea sta je smijesna pomisao. 

 

Vjerojatno ga ne izbacuju jer misle da nema potrebe i da je 8700K dovoljan za "borbu" sa 2700X...

11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ansha kaže...
Fanu kaže...

 

btw koliko je tih 8+ core intel procesora mainstream a ne za HEDT platformu?

Kakve to ima veze? Poanta je da ga ne izbacuju iz drugih razloga a ne zato sta ne mogu ukrotit 8-corea sta je smijesna pomisao. 

 

Vjerojatno ga ne izbacuju jer misle da nema potrebe i da je 8700K dovoljan za "borbu" sa 2700X...

 

2700x je ispred 8700k u multithreaded aplikacijama tako da im nije dovoljan za borbu

a prosjecan korisnik ti nece iskesirati preko 4000kn za 8 jezgreni intel CPU i i preko 1700kn za maticnu koja ide s njim (+ jos dobro hladjenje za CPU)

10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Teme cpu hardwarea su mirovale i bile prilično dobro mjesto za saznati nešto što bi te privuklo kupnji određenog procesora sve dok Amd nije izbacio Ryzen prije godinu dana. Onda počinje .ebada na raznim temama čiji je jači, čiji je duži. Preko online recenzija svi mi znamo kako se određeni procesor ponaša u određenim situacijama, ali to nije dovoljno grupici od petnaestak-dvadeset ljudi iz oba tabora da godinu dana, svaki dan ponavljaju iste stvari koje su rekli o određenom procesoru/arhitekturi u svom prvom postu ili izlaganju na ovu temu. Opet ponavljam, nije mi začudo od brucoša, ali mi je čudno od ljudi preko 30, pa i 40 da konstantno melju praznu slamu kao da su u nekoj vrsti pms-a iliti ne daj Bože menopauze. Ne kužim koja je satisfakcija mozgu kad konstantno povraćaš da je r7 bolji od i7 ili obrnuto. Tačno je da ovaj forum lagano postaje deponija, dok je prije 4 godine kad sam se učlanio bio dosta bolji.
Moj PC  
7 0 hvala 2
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Chico12 kaže...
Teme cpu hardwarea su mirovale i bile prilično dobro mjesto za saznati nešto što bi te privuklo kupnji određenog procesora sve dok Amd nije izbacio Ryzen prije godinu dana. Onda počinje .ebada na raznim temama čiji je jači, čiji je duži. Preko online recenzija svi mi znamo kako se određeni procesor ponaša u određenim situacijama, ali to nije dovoljno grupici od petnaestak-dvadeset ljudi iz oba tabora da godinu dana, svaki dan ponavljaju iste stvari koje su rekli o određenom procesoru/arhitekturi u svom prvom postu ili izlaganju na ovu temu. Opet ponavljam, nije mi začudo od brucoša, ali mi je čudno od ljudi preko 30, pa i 40 da konstantno melju praznu slamu kao da su u nekoj vrsti pms-a iliti ne daj Bože menopauze. Ne kužim koja je satisfakcija mozgu kad konstantno povraćaš da je r7 bolji od i7 ili obrnuto. Tačno je da ovaj forum lagano postaje deponija, dok je prije 4 godine kad sam se učlanio bio dosta bolji.

 

valjda to mozes razumjeti u neku ruku s obzirom kolika je bila stagnacija na trzistu procesora zadnjih 10g

napokon ljudi imaju razloga raspravljati o procesorima opet i usporedjivati ih umjesto gledati jel novi intel donosi 5% ili 6% bolje performanse

 

naravno ovdje to sve ode u krivom smjeru zahvaljujuci par trolova koji bi prije prodali vlastitu mater nego priznali da su u krivu

11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Fanu kaže...

https://www.techspot.com/news/74447-eight-new-spectre-variants-affecting-intel-chips-discovered.html

 

Eight new Spectre variants affecting Intel chips discovered, four are "high risk"

 

Intel is said to be working on fixes for Spectre Next Generation, while other patches are being developed alongside operating system manufacturers such as Microsoft. The report suggests that these will be released in two batches. The first could arrive as soon as this month, with the second arriving sometime in August, though these dates could always change.

 

vjerojatno ce nadolazeci patchevi smanjiti performanse

 za popizdit vise 

14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Fanu kaže...

 

2700x je ispred 8700k u multithreaded aplikacijama tako da im nije dovoljan za borbu

a prosjecan korisnik ti nece iskesirati preko 4000kn za 8 jezgreni intel CPU i i preko 1700kn za maticnu koja ide s njim (+ jos dobro hladjenje za CPU)

U hrpu aplikacija je 8700K brzi jer ne koriste sve dostupne threadove, al ni to nije bitno jer su jedini pokazatelj toga dal je dovoljan za borbu prodajni rezultati.

 

Prosjecan korisnik nece dat ni 2500Kn koliko kostaju 8700K i 2700X. A i intel vec ima 8/16 procesor za ispod 3500kn...

14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Chico12 kaže...
Teme cpu hardwarea su mirovale i bile prilično dobro mjesto za saznati nešto što bi te privuklo kupnji određenog procesora sve dok Amd nije izbacio Ryzen prije godinu dana. Onda počinje .ebada na raznim temama čiji je jači, čiji je duži. Preko online recenzija svi mi znamo kako se određeni procesor ponaša u određenim situacijama, ali to nije dovoljno grupici od petnaestak-dvadeset ljudi iz oba tabora da godinu dana, svaki dan ponavljaju iste stvari koje su rekli o određenom procesoru/arhitekturi u svom prvom postu ili izlaganju na ovu temu. Opet ponavljam, nije mi začudo od brucoša, ali mi je čudno od ljudi preko 30, pa i 40 da konstantno melju praznu slamu kao da su u nekoj vrsti pms-a iliti ne daj Bože menopauze. Ne kužim koja je satisfakcija mozgu kad konstantno povraćaš da je r7 bolji od i7 ili obrnuto. Tačno je da ovaj forum lagano postaje deponija, dok je prije 4 godine kad sam se učlanio bio dosta bolji.

Jel ovo botovi pisu ovakve postove konstantno? Je, skuzili smo da nije prikladno da se ovako ponasaju ljudi od 30+, ako nemate drugih poruka ovu ne trebate ponavljat.

14 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Koji je najbolji CPU stress test da se testira stabilnost? Malo svom i7 3770k vadim mast da vidim kako će se držat u gamingu 1440p sa 144hz. Sad je na 4.6,matična default stavi 1.33v što mi je malo previše ,s obzirom da na 4.2 mu treba 1.16v. Sad sam ga stavio na 1.25v pa bi htio vidjet dokle ide.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
izvone kaže...

Koji je najbolji CPU stress test da se testira stabilnost? Malo svom i7 3770k vadim mast da vidim kako će se držat u gamingu 1440p sa 144hz. Sad je na 4.6,matična default stavi 1.33v što mi je malo previše ,s obzirom da na 4.2 mu treba 1.16v. Sad sam ga stavio na 1.25v pa bi htio vidjet dokle ide.

 prime, ibt, aida64...s 3770k mislim da preko 140fps-a ces u rijetko kojoj igri vidjeti na tom i7.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
14 godina
offline
Intel i7/i9 Club

znam,al prije nego što zamijenim cpu s novom platformom zanima me koji mu je max. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

pa ak je delidan 4.7 ghz bi trebao imati kao od šale, stovise nevidim cak ni smisla da kupujes pored njega na tom taktu ikakav 8600k ili nedaj boze bacati lovu na 8700k..rade tuci lovu na brzu graficku i bolji monitor!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club
izvone kaže...

znam,al prije nego što zamijenim cpu s novom platformom zanima me koji mu je max. 

Uzmi si negdje još 8 GB RAMa i uživaj u tome što imaš.

Stjepanj kaže...

rade tuci lovu na brzu graficku i bolji monitor!lp

Mislim da nisi vidio što ima upisano pod "Moj PC".

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.5.2018 16:46 (Valentin17).
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Stjepanj kaže...

pa ak je delidan 4.7 ghz bi trebao imati kao od šale, stovise nevidim cak ni smisla da kupujes pored njega na tom taktu ikakav 8600k ili nedaj boze bacati lovu na 8700k..rade tuci lovu na brzu graficku i bolji monitor!lp

3770K na 4.7ghz ko od sale?  

 

Pobucao si ti nesto, mislis na neki drugi cpu...

12 godina
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

Pa covjek je vec sad na 4.6 s 1.33v i to na Auto.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice