CPU hladnjaci i ventilatori P&O izdvojena tema

poruka: 4.397
|
čitano: 984.590
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Hladnjak za OC i7-ice, Hladnjak za OC i5-ice, Koji CPU cooler kupiti?
14 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Mini.noNAme kaže...

Pozdrav,

uzeo sam B450 Tomahawk Max i R5 3600. 3600 je došao sa stock coolerom wraith stealth. 
Kučište je Phanteks Eclipse P400 red pa bi mi trebalo par savjeta što se tiče hlađenja.
Pošto je računalo u potkrovlju, bez klime, preko ljeta u sobi znaju bit i temperature do 35°C.
Također bi prednji odvojivi dio kučišta malo preradio za bolji air intake (laserom izrezao, stavio plasticni cover, iza dust filter), trenutni mi se čini mali, 2 područja ukupne površine 
5" mobitela.

Pošto mi sad sve u kučištu blješti RGB, uzeo bi neki RGB hladnjak za CPU i razmišljam o:

MasterAir MA410M - nisam pronašao u HR, zasad
MasterAir MA410P - LINKS 322 kn
Hyper 212 Black RGB - HGSHOP 399 kn

Ako sam na netu dobre reviewe našao, MA410M je najbolji (izgledom barem, ali i najskuplji) i ima termalnu sondu.
Trenutno mi je RAM namješten da prati temp CPU i svijetli ovisno o temperaturi (zeleno - crveno)
Isto se može namjestiti sa MA410P i Hyper 212 Black preko MSI lightsa i slicnih aplikacija?
Kolika je razlika u temperaturi između M410M (termalna sonda) i upravljanja preko softverskih rješenja (b450 tomahawk max također ima termalnu sondu na/oko/ispod cpu?)

 Naruci si samo prednji panel od p400A

4 godine
neaktivan
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

noctua fcb-10-4-fan connector

 

Jel zna tko kako se ovo spoji na napajanje i jel se može ikako monitorati na kućište? Ima kakvo bolje rješenje za spajanje više ventilatora na ploču sa samo dva 4-pinska headera?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Nema bas smisla spajati ventilatore na napajanje jer bi se vrtili max. brzinom. Tu plocicu bi vjerojatno trebalo spojit na maticnu na ext_fan utor, ali mozes pokusat i na obicni 4pin utor na maticnoj. Ja ne vidim nijedan utor koji se istice da bi se spoji na maticnu.., mozda ima nesto s druge strane. Izgleda malo zastarjelo, ako uspijes javi.

14 godina
neaktivan
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Deltron0 kaže...

noctua fcb-10-4-fan connector

 

Jel zna tko kako se ovo spoji na napajanje i jel se može ikako monitorati na kućište? Ima kakvo bolje rješenje za spajanje više ventilatora na ploču sa samo dva 4-pinska headera?

 Što se spajanja tiče imaš kontakte na toj slici na ovom rubu lijevom...ove 3 zlatne trakice na kojima ti piše PWM, +12V i GND. na njih dovedeš struju i PWM signal. Na kućište naravno da možeš montirati...samo nema gotovih kutija ni ničega, moraš paziti da ti nigdje ne direkt metalne dijelove kućišta i staviš ga kamo ti paše.

 

A što se ostalih rješenja tiče imaš 4 pin y kabele, pa možeš staviti 2 4 pinska venta na jedan 4 pin header - nešto OVAKO.

 

10 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
miki1981 kaže...
Deltron0 kaže...

noctua fcb-10-4-fan connector

 

Jel zna tko kako se ovo spoji na napajanje i jel se može ikako monitorati na kućište? Ima kakvo bolje rješenje za spajanje više ventilatora na ploču sa samo dva 4-pinska headera?

 Što se spajanja tiče imaš kontakte na toj slici na ovom rubu lijevom...ove 3 zlatne trakice na kojima ti piše PWM, +12V i GND. na njih dovedeš struju i PWM signal. Na kućište naravno da možeš montirati...samo nema gotovih kutija ni ničega, moraš paziti da ti nigdje ne direkt metalne dijelove kućišta i staviš ga kamo ti paše.

 

A što se ostalih rješenja tiče imaš 4 pin y kabele, pa možeš staviti 2 4 pinska venta na jedan 4 pin header - nešto OVAKO.

 

 Ali kak? Pa to su vodovi, nece lemit zice na njih.. Jedino ako sa suprotne strane ima neki konektor..

14 godina
neaktivan
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
The_Fichek kaže...
miki1981 kaže...
Deltron0 kaže...

noctua fcb-10-4-fan connector

 

Jel zna tko kako se ovo spoji na napajanje i jel se može ikako monitorati na kućište? Ima kakvo bolje rješenje za spajanje više ventilatora na ploču sa samo dva 4-pinska headera?

 Što se spajanja tiče imaš kontakte na toj slici na ovom rubu lijevom...ove 3 zlatne trakice na kojima ti piše PWM, +12V i GND. na njih dovedeš struju i PWM signal. Na kućište naravno da možeš montirati...samo nema gotovih kutija ni ničega, moraš paziti da ti nigdje ne direkt metalne dijelove kućišta i staviš ga kamo ti paše.

 

A što se ostalih rješenja tiče imaš 4 pin y kabele, pa možeš staviti 2 4 pinska venta na jedan 4 pin header - nešto OVAKO.

 

 Ali kak? Pa to su vodovi, nece lemit zice na njih.. Jedino ako sa suprotne strane ima neki konektor..

 Da, žice lemit. To je pločica predviđena ajmo reć za razne DIY projekte i slično...nije to nešto što je predviđeno za plug and play.

7 godina
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Planiram uzeti drugi tjedan dok sam konačno na godišnjem ovakva dva venta i staviti ih na FP da cuclaju zrak unutra KLIK

Malo mi se riža i matična "kuhaju" jer sam u potkrovlju koje još nije do kraja završeno. Zanima me samo dal mi se isplati davati 100kn za dva komada da bar malo ohlade kučište jer mi u narednim mjesecima ne treba ekstra grijalica 

 

 

EDIT: Može čak i vaša preporuka za neki tiši vent!

Kaj veliš? o.O
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.5.2020 16:23 (GridLocK).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Pozdrav,

kupio sam Ryzen 5 3600 koji dolazi s stock hladnjakom.. nisam htio odmah stavljati aftermarket hladnjak ali stvar je u tome da su se nekim cudom izlizale rupe od am4 bracket-a iliti backplate od maticne pa hladnjak na jednu rupu ne sjeda kako bi trebao, jednostavno ne moze se zasarafiti saraf do kraja.. ugl. trebam aftermarket cpu cooler koji dolazi skupa s tim iza bracket-om..

gledao sam ovo i ovo, ali taj hladnjak je preporucljiv samo za HTPC i SFF, pa neznam da li je pametno to kupovati.. molim savjet da li to uzeti ili nesto drugo?

Molim preporuku za hladnjak s AM4 bracket-om, Hvala!

I`m not Jesus, but He`s my son..
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.5.2020 17:55 (Skidy).
4 godine
neaktivan
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Zna tko jel stari lc-cc-95 (iz 2018. nisam siguran jel pisalo da ide na am4 tada) ide na am4 ili su nesto mjenjali da odgovara am4 socketu?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Skidy kaže...

Pozdrav,

kupio sam Ryzen 5 3600 koji dolazi s stock hladnjakom.. nisam htio odmah stavljati aftermarket hladnjak ali stvar je u tome da su se nekim cudom izlizale rupe od am4 bracket-a iliti backplate od maticne pa hladnjak na jednu rupu ne sjeda kako bi trebao, jednostavno ne moze se zasarafiti saraf do kraja.. ugl. trebam aftermarket cpu cooler koji dolazi skupa s tim iza bracket-om..

gledao sam ovo i ovo, ali taj hladnjak je preporucljiv samo za HTPC i SFF, pa neznam da li je pametno to kupovati.. molim savjet da li to uzeti ili nesto drugo?

Molim preporuku za hladnjak s AM4 bracket-om, Hvala!

Osim za specifične potrebe(pa čak nit za to), taj Noctua je glupandarija na kvadrat ili tanki CPU hladnjak+9cm vent za 400kn.

 

Ako ti treba samo metalna podloga za matičnu, pa da moš kupit taj Noctua paket sa tom podlogom.Ali šipak, sad sam provjeril taj Noctua paket je samo za navedeni ležeči Noctua CPU hladnjak.Dakle taj Noctua paket ne kupuj, tebi treba ovo dole to je taj komplet pa nema frke.

 

https://www.amazon.co.uk/Socket-Mount-Heatsink-Bracket-Black/dp/B07GZDFLYG/ref=sr_1_1?dchild=1&keywords=Aimixin+AM4+CPU+Heatsink+Bracket&qid=1589733188&sr=8-1

 

https://www.amazon.co.uk/mounting-Bracket-Socket-Heatsink-2-Pack/dp/B07L1Q4YGZ/ref=sr_1_1?dchild=1&keywords=AM4+mounting+Bracket+CPU+Socket+Mount+Cool+Fan+Heatsink+Bracket+Dock+Base+for+AMD+AM4+B350+X370+A320+X470+%282-Pack%29&qid=1589733655&s=computers&sr=1-1

 

Pogledaj moj predzadnji post na ovoj stranici, realno i taj Arctic CPU hladnjak je i više nego dosta za tvoj proc.

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.5.2020 19:08 (rambox).
13 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
rambox kaže...
Skidy kaže...

Pozdrav,

kupio sam Ryzen 5 3600 koji dolazi s stock hladnjakom.. nisam htio odmah stavljati aftermarket hladnjak ali stvar je u tome da su se nekim cudom izlizale rupe od am4 bracket-a iliti backplate od maticne pa hladnjak na jednu rupu ne sjeda kako bi trebao, jednostavno ne moze se zasarafiti saraf do kraja.. ugl. trebam aftermarket cpu cooler koji dolazi skupa s tim iza bracket-om..

gledao sam ovo i ovo, ali taj hladnjak je preporucljiv samo za HTPC i SFF, pa neznam da li je pametno to kupovati.. molim savjet da li to uzeti ili nesto drugo?

Molim preporuku za hladnjak s AM4 bracket-om, Hvala!

Osim za specifične potrebe(pa čak nit za to), taj Noctua je glupandarija na kvadrat ili tanki CPU hladnjak+9cm vent za 400kn.

 

Ako ti treba samo metalna podloga za matičnu, pa da moš kupit taj Noctua paket sa tom podlogom.Pogledaj moj predzadnji post na oovj stranici, realno i taj Arctic CPU hladnjak je i više nego dosta za tvoj proc.

 

 

 

 

 To sam si i ja mislio, al ipak bolje provjerit druga misljenja.. Kad vec kupujem htio bi kupiti nesto da valja pa da imam i za kasniju nadogradnju proca jer cu ga najvjerovatnije promjenit kad izade ryzen 4000 serija pa bi htio da ipak bude kako treba..

btw. neznam da li taj mounting kit valja s drugim hladnjacima osim samo s odredenim noctua hladnjacima? Ako je to kompatabilno sa svime onda kupujem odmah..
Ali da, definitivno mi treba ta nova metalna podloga za maticnu na koju se montiraju hladnjaci.. zato i trazim neki hladnjak koji ima ukljuceno i to..

I`m not Jesus, but He`s my son..
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.5.2020 18:40 (Skidy).
16 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Skidy kaže... 

 To sam si i ja mislio, al ipak bolje provjerit druga misljenja.. Kad vec kupujem htio bi kupiti nesto da valja pa da imam i za kasniju nadogradnju proca jer cu ga najvjerovatnije promjenit kad izade ryzen 4000 serija pa bi htio da ipak bude kako treba..

btw. neznam da li taj mounting kit valja s drugim hladnjacima osim samo s odredenim noctua hladnjacima? Ako je to kompatabilno sa svime onda kupujem odmah..
Ali da, definitivno mi treba ta nova metalna podloga za maticnu na koju se montiraju hladnjaci.. zato i trazim neki hladnjak koji ima ukljuceno i to..

 Updejtaj sam raniji post, pa pogledaj i da ne mora bit metalna može i plastična podloga bez problema.

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
13 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
rambox kaže...

Ako ti treba samo metalna podloga za matičnu, pa da moš kupit taj Noctua paket sa tom podlogom.Ali šipak, sad sam provjeril taj Noctua paket je samo za navedeni ležeči Noctua CPU hladnjak.Dakle taj Noctua paket ne kupuj, tebi treba ovo dole to je taj komplet pa nema frke.

 

https://www.amazon.co.uk/Socket-Mount-Heatsink-Bracket-Black/dp/B07GZDFLYG/ref=sr_1_1?dchild=1&keywords=Aimixin+AM4+CPU+Heatsink+Bracket&qid=1589733188&sr=8-1

 

https://www.amazon.co.uk/mounting-Bracket-Socket-Heatsink-2-Pack/dp/B07L1Q4YGZ/ref=sr_1_1?dchild=1&keywords=AM4+mounting+Bracket+CPU+Socket+Mount+Cool+Fan+Heatsink+Bracket+Dock+Base+for+AMD+AM4+B350+X370+A320+X470+%282-Pack%29&qid=1589733655&s=computers&sr=1-1

 

Pogledaj moj predzadnji post na oovj stranici, realno i taj Arctic CPU hladnjak je i više nego dosta za tvoj proc.

 Da, u tome i je problem, zato sam i gledao onaj noctua hladnjak

Jel znas mozda da li ima to tu kod nas kupit? Nebi nista van Hrvatske narucivao.. Ali i da hocu, nemam onu karticu za online kupovinu koja je potreba svugdi.. zato kupujem kod nas sve..
Pa jel stvarno nijedan hladnjak za AM4 ne dolazi s tim sr***em u paketu.. !?

Vise mi nije bitno ni kolko kosta, samo da rjesim to da mogu montirat nesto na proc

I`m not Jesus, but He`s my son..
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.5.2020 19:03 (Skidy).
4 godine
neaktivan
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Skidy kaže...
rambox kaže...

Ako ti treba samo metalna podloga za matičnu, pa da moš kupit taj Noctua paket sa tom podlogom.Ali šipak, sad sam provjeril taj Noctua paket je samo za navedeni ležeči Noctua CPU hladnjak.Dakle taj Noctua paket ne kupuj, tebi treba ovo dole to je taj komplet pa nema frke.

 

https://www.amazon.co.uk/Socket-Mount-Heatsink-Bracket-Black/dp/B07GZDFLYG/ref=sr_1_1?dchild=1&keywords=Aimixin+AM4+CPU+Heatsink+Bracket&qid=1589733188&sr=8-1

 

https://www.amazon.co.uk/mounting-Bracket-Socket-Heatsink-2-Pack/dp/B07L1Q4YGZ/ref=sr_1_1?dchild=1&keywords=AM4+mounting+Bracket+CPU+Socket+Mount+Cool+Fan+Heatsink+Bracket+Dock+Base+for+AMD+AM4+B350+X370+A320+X470+%282-Pack%29&qid=1589733655&s=computers&sr=1-1

 

Pogledaj moj predzadnji post na oovj stranici, realno i taj Arctic CPU hladnjak je i više nego dosta za tvoj proc.

 Da, u tome i je problem, zato sam i gledao onaj noctua hladnjak

Jel znas mozda da li ima to tu kod nas kupit? Nebi nista van Hrvatske narucivao.. Pa jel stvarno nijedan hladnjak za AM4 ne dolazi s tim sr***em u paketu.. !?

Vise mi nije bitno ni kolko kosta, samo da rjesim to da mogu montirat nesto na proc

 

https://www.lc-power.com/en/product/cpu-cooler/lc-cc-120/

 

ovaj dolazi s bracketom, za ostale provjeri na njihovim stranicama.  Izgleda da i ova dva dolaze

https://noctua.at/en/nh-d15/accessories

https://www.bequiet.com/en/cpucooler/1376

15 godina
online
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Ajd' kad ste se već raspisali, pa da pokušam potražit pomoć.

 

O čemu se radi? Imam Zalman S4 Plus kućište koje je stiglo sa 3x 120mm RGB ventovima.

 

Općenito sam zadovoljan kućištem i airflowom u istom, no živciraju me ti ventovi jer se mogu spojit samo molex-om pa nemam način kontrole tog RGB-a.

 

Prešareno mi to sve skupa izgleda, bio bih sretniji kad bih mogao kontrolirati taj RGB na ventovima.

 

E, sad... gledao sam po internetu i pronašao neke Molex (M) to 4pin (F) PWM kabele, ali me zanima da li bi to bilo ok riješenje ?

 

Da li bi to uopće radilo na način da mogu putem Asus Aura software-a kontrolirati boje tog nesretnog RGB-a na tim Zalman Molex ventovima?

 

Nisam baš potkovan znanjem u svezi ventova, pa eto, molim Vas za pomoć.

 

I nisam uspio nigdje kod nas u domaćim dućanima naći takve kabele za kupit, možda nisam dobro tražio ili stvarno nisu dostupni?

 

Eto, ako tko zna gdje bih mogao tu u Hr potražit te kabele i da li je to uopće riješenje za ovaj moj problem, unaprijed zahvaljujem na pomoći.

Tigar Krezumica From all the things i lost, i miss my mind the most!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Deltron0 kaže...

 

https://www.lc-power.com/en/product/cpu-cooler/lc-cc-120/

 

ovaj dolazi s bracketom, za ostale provjeri na njihovim stranicama.  Izgleda da i ova dva dolaze

https://noctua.at/en/nh-d15/accessories

https://www.bequiet.com/en/cpucooler/1376

Kaj se tiče žutanjak, kolko ja vidim prodajni paket ne niti on ne dolazi sa original AMD AM4 podloškom za matičnu ploču.Žutanjak se i dalje zašrafi na ovo podebljano, a baš to je kod forumaša oštečeno ili jedan šraf je izlizan.

 

https://www.nabava.net/search.php?q=lc-cc-120

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
13 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Po orginal stranici proizvodaca i ovaj hladnjak ima taj komad koji mi treba, al pravo je pitanje da li taj isti komad dolazi u pakiranju i kod nas u nasim ducanima kao naprimjer kod ovog.. zvat cu od sutra sve redom pa valjda cu naci nesto..

e i btw. ako slucajno i ima sve potrebno kod ovog vodenog, da li to ista valja jer nekako sam skeptican s obzirom na to koliko kosta.. imao sam prije corsair h110 od oko 1k kn pa mi cudno da AIO moze kostat manje od 500kn..

I`m not Jesus, but He`s my son..
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.5.2020 20:01 (Skidy).
10 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Koliko spama majke ti, od bracketa s Amazona do ne znam ni sam cega jer mi se nije dalo citat. Skidy za Ryzen 3600 je vise nego dovoljan Arctic Freezer 34 tako da nemam pojma zasto bi davao pare za nekakvo vodeno, tim vise sto taj procesor nema neki OC potencijal te ima solidne temperature i sa stock hladnjakom. LC CC 120 je losiji od Arctica te mu prozuji vent nakon nekog vremena dok Arctic ima kvalitetne P14 na sebi. Vodeno fakat ne znam sta ce ti, osim mozda zbog estetike. Best buy vodeno je opet Arctic, njihovi novi Liquid 240 ili 280 ili 360mm modeli, makar ne bili najljepsi, ali imaju vrhunske rezultate te su trenutno jedni od najboljih AIO u EU. Pogledaj si jos malo recenzije.

13 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
The_Fichek kaže...

Koliko spama majke ti, od bracketa s Amazona do ne znam ni sam cega jer mi se nije dalo citat. Skidy za Ryzen 3600 je vise nego dovoljan Arctic Freezer 34 tako da nemam pojma zasto bi davao pare za nekakvo vodeno, tim vise sto taj procesor nema neki OC potencijal te ima solidne temperature i sa stock hladnjakom. LC CC 120 je losiji od Arctica te mu prozuji vent nakon nekog vremena dok Arctic ima kvalitetne P14 na sebi. Vodeno fakat ne znam sta ce ti, osim mozda zbog estetike. Best buy vodeno je opet Arctic, njihovi novi Liquid 240 ili 280 ili 360mm modeli, makar ne bili najljepsi, ali imaju vrhunske rezultate te su trenutno jedni od najboljih AIO u EU. Pogledaj si jos malo recenzije.

 Izvinjavam se svima na toliko spama, al problem nije samo u tome koji je hladnjak dobar za ryzen 3600 nego to sto ja nemogu nista montirati na ovaj komad, a nije bas jasno koji CPU hladnjak kod nas ima taj isti komad u pakiranju.. a sto se tice samog hladnjaka nebitno je koji.. trenutno samo zelim nesto moci montirati na proc.. ali kad vec kupujem volio bi kupiti nesto da valja tako da imam prostora za buducu nadogradnju na jaci procesor.. i jos jednom isprike, nije da bezveze pricamo o glupostima nego pokusavamo naci rjesenje.. al svakako cu ja od sutra na telefon pa zvat sve trgovine redom pa vidjet sto se da nabaviti..

I`m not Jesus, but He`s my son..
10 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Da, sad sam malo procitao o cemu se tocno radi. Krivo sam shvatio. Evo bas kopam po kutiji od maticne. Di si trenutno, ako si iz Zg da ti dofuram? Samo trebam provjerit imam li, ali mislim da imam.

13 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
The_Fichek kaže...

Da, sad sam malo procitao o cemu se tocno radi. Krivo sam shvatio. Evo bas kopam po kutiji od maticne. Di si trenutno, ako si iz Zg da ti dofuram? Samo trebam provjerit imam li, ali mislim da imam.

 Ni blizu Zagreba.. Makarska..

I`m not Jesus, but He`s my son..
10 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Ajd, barem je u HR. Ja imam taj backplate od Crosshair VI koji ne koristim. Sad je pitanje je li to AM4 ili AM3 bracket jer maticna koristi rupe od oba socketa. Znas li mozda, mozes li izmjerit koje su dimenzije AM4 backplatea?

 

EDIT: ovaj moj je 67 x 104 mm. Centar rupica je 7mm od rubova backplatea. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.5.2020 20:32 (The_Fichek).
16 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
The_Fichek kaže...

Koliko spama majke ti, od bracketa s Amazona do ne znam ni sam cega jer mi se nije dalo citatSkidy za Ryzen 3600 je vise nego dovoljan Arctic Freezer 34 tako da nemam pojma zasto bi davao pare za nekakvo vodeno, tim vise sto taj procesor nema neki OC potencijal te ima solidne temperature i sa stock hladnjakom. LC CC 120 je losiji od Arctica te mu prozuji vent nakon nekog vremena dok Arctic ima kvalitetne P14 na sebi. Vodeno fakat ne znam sta ce ti, osim mozda zbog estetike. Best buy vodeno je opet Arctic, njihovi novi Liquid 240 ili 280 ili 360mm modeli, makar ne bili najljepsi, ali imaju vrhunske rezultate te su trenutno jedni od najboljih AIO u EU. Pogledaj si jos malo recenzije.

 Ti čitaš postove u ovoj temi, ili je u pitanju ipak neki drugi forum?

 

https://www.nabava.net/search.php?q=ARCTIC+COOLING+Freezer+34

 

On traži CPU hladnjak koji odma u paketu ima AM4 backplate, a zelenaš podebljano u paketu nema ali se može dobit kod Arctic ekipe.

 

 

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/cpu-hladnjaci-ventilatori-po/4608.aspx?page=140&jumpto=6133321&sort=asc&view=flat

 

Dakle ako sutra kupi zelenaša, opet šipak neče ga moč instalirat tu je kvaka. Dakle ili se javit Arctic podršci da mu pošalju podebljano, ili mu možda podebljani dio padne sa neba itd.

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.5.2020 20:38 (rambox).
13 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
The_Fichek kaže...

Ajd, barem je u HR. Ja imam taj backplate od Crosshair VI koji ne koristim. Sad je pitanje je li to AM4 ili AM3 bracket jer maticna koristi rupe od oba socketa. Znas li mozda, mozes li izmjerit koje su dimenzije AM4 backplatea?

 

EDIT: ovaj moj je 67 x 104 mm. Centar rupica je 7mm od rubova backplatea. 

 AM4 socket je kod mene.. Evo ovo bi trebalo biti tocno.. da sad sam ne mjerim..
Dakle, 90mmx54mm

I`m not Jesus, but He`s my son..
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.5.2020 20:41 (Skidy).
10 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Moj backplate je ovaj u sredini, e sad nemam pojma jel to to. Ako ne valja postavi oglas, ziher ce ti netko na forumu poklonit ili dat po maloj cijeni da se ne mucis.

13 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
The_Fichek kaže...

Moj backplate je ovaj u sredini, e sad nemam pojma jel to to. Ako ne valja postavi oglas, ziher ce ti netko na forumu poklonit ili dat po maloj cijeni da se ne mucis.

 Nisam siguran, al evo sad sam izmjerio i moj je 54mmx90mm ili 104mm dijagonalno.. znaci centar rupica sam mjerio.. mislim da bi moglo biti to to.. zavisi da li se kod tebe poklapaju moje mjere..

I`m not Jesus, but He`s my son..
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.5.2020 21:17 (Skidy).
10 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Skidy kaže...
The_Fichek kaže...

Moj backplate je ovaj u sredini, e sad nemam pojma jel to to. Ako ne valja postavi oglas, ziher ce ti netko na forumu poklonit ili dat po maloj cijeni da se ne mucis.

 Nisam siguran, al evo sad sam izmjerio i moj je 54mmx90mm ili 104mm dijagonalno.. znaci centar rupica sam mjerio.. mislim da bi moglo biti to to.. zavisi da li se kod tebe poklapaju moje mjere..

Da, mislim da je to to, ove prve mjere koje sam napisao su od ruba do ruba backplatea, a ove o kojima ti pricas su od centra rupice do nasuprotnog centra rupice. Budemo dalje preko PM. Mene sad samo muci ocu li ikad prodavat CH6 jer je AMD sjebao s ovim nepodrzavanjem Ryzena 4000, al mislim da cu si ostavit tu plocu makar za komp u dnevnom pa ti mogu poslat.

10 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
rambox kaže...
The_Fichek kaže...

Koliko spama majke ti, od bracketa s Amazona do ne znam ni sam cega jer mi se nije dalo citatSkidy za Ryzen 3600 je vise nego dovoljan Arctic Freezer 34 tako da nemam pojma zasto bi davao pare za nekakvo vodeno, tim vise sto taj procesor nema neki OC potencijal te ima solidne temperature i sa stock hladnjakom. LC CC 120 je losiji od Arctica te mu prozuji vent nakon nekog vremena dok Arctic ima kvalitetne P14 na sebi. Vodeno fakat ne znam sta ce ti, osim mozda zbog estetike. Best buy vodeno je opet Arctic, njihovi novi Liquid 240 ili 280 ili 360mm modeli, makar ne bili najljepsi, ali imaju vrhunske rezultate te su trenutno jedni od najboljih AIO u EU. Pogledaj si jos malo recenzije.

 Ti čitaš postove u ovoj temi, ili je u pitanju ipak neki drugi forum?

 

https://www.nabava.net/search.php?q=ARCTIC+COOLING+Freezer+34

 

On traži CPU hladnjak koji odma u paketu ima AM4 backplate, a zelenaš podebljano u paketu nema ali se može dobit kod Arctic ekipe.

 

 

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/cpu-hladnjaci-ventilatori-po/4608.aspx?page=140&jumpto=6133321&sort=asc&view=flat

 

Dakle ako sutra kupi zelenaša, opet šipak neče ga moč instalirat tu je kvaka. Dakle ili se javit Arctic podršci da mu pošalju podebljano, ili mu možda podebljani dio padne sa neba itd.

Jbg, brzopleto sam presao, nije mi se dalo sve citat :/ LC CC Power 120 je meni se cini best buy kupnja za njega, sve da ventilator ode kvragu nakon pola god-godinu. To sam mu i predlozio u poruci, ali je otisao covjek. LC-CC-120 RGB je isto intersantan jer je trenutno 190kn u Linksu i jos nekim ducanima te vjerojatno ima malo bolji ventilator, makar ne mora bit. Imam doma i LC CC Power 120, ali AM3 verzija i dao bi se kladit da je dosao s backplateom dok sam za Freezer 34 prijemalo provjerio i dolazi samo s tim Intelovim backplateom.

4 godine
neaktivan
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
The_Fichek kaže...
rambox kaže...
The_Fichek kaže...

Koliko spama majke ti, od bracketa s Amazona do ne znam ni sam cega jer mi se nije dalo citatSkidy za Ryzen 3600 je vise nego dovoljan Arctic Freezer 34 tako da nemam pojma zasto bi davao pare za nekakvo vodeno, tim vise sto taj procesor nema neki OC potencijal te ima solidne temperature i sa stock hladnjakom. LC CC 120 je losiji od Arctica te mu prozuji vent nakon nekog vremena dok Arctic ima kvalitetne P14 na sebi. Vodeno fakat ne znam sta ce ti, osim mozda zbog estetike. Best buy vodeno je opet Arctic, njihovi novi Liquid 240 ili 280 ili 360mm modeli, makar ne bili najljepsi, ali imaju vrhunske rezultate te su trenutno jedni od najboljih AIO u EU. Pogledaj si jos malo recenzije.

 Ti čitaš postove u ovoj temi, ili je u pitanju ipak neki drugi forum?

 

https://www.nabava.net/search.php?q=ARCTIC+COOLING+Freezer+34

 

On traži CPU hladnjak koji odma u paketu ima AM4 backplate, a zelenaš podebljano u paketu nema ali se može dobit kod Arctic ekipe.

 

 

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/cpu-hladnjaci-ventilatori-po/4608.aspx?page=140&jumpto=6133321&sort=asc&view=flat

 

Dakle ako sutra kupi zelenaša, opet šipak neče ga moč instalirat tu je kvaka. Dakle ili se javit Arctic podršci da mu pošalju podebljano, ili mu možda podebljani dio padne sa neba itd.

Jbg, brzopleto sam presao, nije mi se dalo sve citat :/ LC CC Power 120 je meni se cini best buy kupnja za njega, sve da ventilator ode kvragu nakon pola god-godinu. To sam mu i predlozio u poruci, ali je otisao covjek. LC-CC-120 RGB je isto intersantan jer je trenutno 190kn u Linksu i jos nekim ducanima te vjerojatno ima malo bolji ventilator, makar ne mora bit. Imam doma i LC CC Power 120, ali AM3 verzija i dao bi se kladit da je dosao s backplateom dok sam za Freezer 34 prijemalo provjerio i dolazi samo s tim Intelovim backplateom.

 Meni je lc-cc-120 bez problema radio 3+ godine, a lako se kupi novi vent ak se pokvari. :)

13 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Evo cini se da sam uspio rjesit ovo s AM4 backplate-om.. narucio usput Arctic Cooling Freezer 34 eSports DUO Edition Green i 3x Arctic P12 120mm Silent za kutiju.. rekli su mi da ce mi skupa u paketu poslat i AM4 backplate.. sutra ce poslat pa onda dok primim.. nadam se da ce biti u paketu kako su i rekli..

Edit:
... i btw. hvala svima!

Edit 2:
Sve stiglo i sve u redu, problem rijesen, hvala jos jednom svima!

I`m not Jesus, but He`s my son..
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.5.2020 17:04 (Skidy).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Hladnjak za OC i7-ice, Hladnjak za OC i5-ice, Koji CPU cooler kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice