CPU hladnjaci i ventilatori P&O izdvojena tema

poruka: 4.414
|
čitano: 1.017.631
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Hladnjak za OC i7-ice, Hladnjak za OC i5-ice, Koji CPU cooler kupiti?
14 godina
protjeran
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Nvidia GTX 680 kaže...
ansha kaže...

Arctic Liquid Freezer 240 je bolji i jeftiniji od oba..

 Problem je kaj mi ne stanu ta dva venta velika u kuciste kaj da onda napravim?

 U odnosu na H80 ćeš usparat preko 300kn pa ulozi u bolje kućište..

14 godina
neaktivan
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
veky777 kaže...

Za one koje zanima da li stane Noctua NH-U14S cooler u Zalman Z3+ kuciste koji je visok 165mm.
Gornje dvije cijevi udaraju od stranicu, jer stranicu ima malu izbocinu prema unutra, pretpostavljam da sluzi kao kliznik da stranica bolje sjedne na kuciste.
Ali posto je vec tu odlucio sam odrezat unutri taj dio lima i sa cekicem i klinom napravit izbocenje prema van.

165mm je previsoko za to kuciste i nema sanse da se stranica zatvori bez malih modifikacija.
Izgleda sirovo i ruzno, medjutim i ne primjeti se toliko. Evo i slike!

Hvala Miki1981 na testiranju

 Nema na čemu veky.

 

Daj samo zaboravih te pitat dok smo pričali da li je AMD ili Intel platforma?

Jer očito je neka razlika mala u visini

11 godina
neaktivan
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Ako su mi sad temperature po 83c u GTA 5, kolko ce bit manje sa H 80i?
12 godina
protjeran
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Nvidia GTX 680 kaže...
Ako su mi sad temperature po 83c u GTA 5, kolko ce bit manje sa H 80i?

 daj vise ispuni taj svoj pc....u primeu95 bi onda imao 150°c

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
11 godina
neaktivan
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Kak mislis ispuni?
12 godina
protjeran
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Nvidia GTX 680 kaže...
Kak mislis ispuni?

probaj s ovim

pitas svako malo neke nebuloze koje se ticu tvog racunala a o njemu pojma nemamo...

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
11 godina
neaktivan
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Nisu nebuloze i ne pitam svako malo, nego mi treba savjest za vodeno hlađanje neznam o cem ti pricas tocno ako mislis na moj pc spec, on je u info boxu onaj imgur link i ostatak pise sta je u mom pc-u
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

i sta bi mi trebali vidjeti iz cak cijele 3 kutije ak si dosao na it forum daj barem taj minimalac napravi!

dakle ispuni kao i vecina moj pc,  komplet konfiguraciju, bit ce svima lakse odgovoriti na tvoja pitanja! jer ono 83 stupnjeva u igrama znaci da najvjerojatnije taj i7 hladis stock hladnjakom, koje kuciste itd itd!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Stjepanj kaže...

i sta bi mi trebali vidjeti iz cak cijele 3 kutije ak si dosao na it forum daj barem taj minimalac napravi!

dakle ispuni kao i vecina moj pc,  komplet konfiguraciju, bit ce svima lakse odgovoriti na tvoja pitanja! jer ono 83 stupnjeva u igrama znaci da najvjerojatnije taj i7 hladis stock hladnjakom, koje kuciste itd itd!

 Sređeno evo ga i da je stock je cooler

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.2.2016 16:46 (Nvidia GTX 680).
13 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Nvidia GTX 680 kaže...
Ako su mi sad temperature po 83c u GTA 5, kolko ce bit manje sa H 80i?

 Kod mene na 4790k (4.7-1250V) pod H110 s Noctuinim ventilatorima peek 60c u GTA 5.

Na ljeto dodaj bar 5-7 stupnjeva.

12 godina
protjeran
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Nvidia GTX 680 kaže...

 Sređeno evo ga i da je stock je cooler

 pa koliko vidim u tvoje kuciste ne stane 140mm NZXT x41, dakle ne gine ti onda 120mm vodeno, a h80i gt je najbolje!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
12 godina
protjeran
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Tiby kaže...
Nvidia GTX 680 kaže...
Ako su mi sad temperature po 83c u GTA 5, kolko ce bit manje sa H 80i?

 Kod mene na 4790k (4.7-1250V) pod H110 s Noctuinim ventilatorima peek 60c u GTA 5.

Na ljeto dodaj bar 5-7 stupnjeva.

 ja na 4,6@1,26V all cores u gta5 imam maximalno 63°c, ventovi na pola...Noctua nh-d14!

4770k je poprilicno vreliji od devila, h80i gt je za svega par stupnjeva losiji od h110...kad to uzmes sve u obzir njegov cpu bi trebao biti na cca 65-70°c u gamingu!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.2.2016 17:01 (Stjepanj).
13 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Stjepanj kaže...

 ja na 4,6@1,26V all cores u gta5 imam maximalno 63°c, ventovi na pola...Noctua nh-d14!

4770k je poprilicno vreliji od devila, h80i gt je za svega par stupnjeva losiji od h110...kad to uzmes sve u obzir njegov cpu bi trebao biti na cca 65-70°c u gamingu!

 S Noctua sam maknuo one otpore i držim ih na max broju okretaja jer su u pull kombinaciji s radijatorom jer kad stavim push vuku sav hladan zrak a relativno topla gtx 980ti dobije i +7 stupnjeva.

A ovako mi je svejedno dali ventovi zuje s 25dB ili s 20dB kad smanjim broj okretaja.

10 godina
neaktivan
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Nema na čemu veky.

 

Daj samo zaboravih te pitat dok smo pričali da li je AMD ili Intel platforma?

Jer očito je neka razlika mala u visini



AMD platforma

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.2.2016 19:22 (veky777).
11 godina
neaktivan
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Stjepanj kaže...
Tiby kaže...
Nvidia GTX 680 kaže...
Ako su mi sad temperature po 83c u GTA 5, kolko ce bit manje sa H 80i?

 Kod mene na 4790k (4.7-1250V) pod H110 s Noctuinim ventilatorima peek 60c u GTA 5.

Na ljeto dodaj bar 5-7 stupnjeva.

 ja na 4,6@1,26V all cores u gta5 imam maximalno 63°c, ventovi na pola...Noctua nh-d14!

4770k je poprilicno vreliji od devila, h80i gt je za svega par stupnjeva losiji od h110...kad to uzmes sve u obzir njegov cpu bi trebao biti na cca 65-70°c u gamingu!

 Samo ce mi 10c smanjiti na odnosu na stock RIP ja sam mislio vise

12 godina
protjeran
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

mi pricamo o 4,6-4,7ghz! temp na 4ghz i drasticno nizem naponu ce biti daleko manje!frend ima i7 4770@3,9ghz+h80i gt i veli da je necujno i neprelazi 55°°c!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Stjepanj kaže...

mi pricamo o 4,6-4,7ghz! temp na 4ghz i drasticno nizem naponu ce biti daleko manje!frend ima i7 4770@3,9ghz+h80i gt i veli da je necujno i neprelazi 55°°c!lp

 Hvala moj je stock isto 3.9Ghz nisam OC nikaj znaci oko 55c? hvala

15 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Može preporuka 12cm ventilatora za cpu cooler,do 100 kn max,može i jeftinije ako ima..te slim izvedba 9cm

11 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Ja koristim CM Silencio na hyper t4 i jako sam zadovoljan.

8 godina
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

ima neko iskustva  sa Arctic liquid freezer 240 coolerom? i dal pase uopce u zalman z3+?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
marattz kaže...

ima neko iskustva  sa Arctic liquid freezer 240 coolerom? i dal pase uopce u zalman z3+?

 imas li na top kucista mogucnost montirati 2 x 120 mm venta? ako imaš tada mozes uzeti ovaj i montirati ga gore i to je to..

12 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
marattz kaže...

ima neko iskustva  sa Arctic liquid freezer 240 coolerom? i dal pase uopce u zalman z3+?

 Ja bih rekao da stane, ali uz malo modanja, pošto to kučište nije predviđeno za takvo vodeno, ista situacija kao i kod mene npr(TT V4 BE)

8 godina
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

hvala za odg, gore idu 2x120 venta da, predpostavljam da moze, al je ansha na predhodnoj stranici napisao da 240 radijator nejde u z3 pa pitam

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
marattz kaže...

ima neko iskustva  sa Arctic liquid freezer 240 coolerom? i dal pase uopce u zalman z3+?

niti jedna izvedba 240mm radijatora ne stane u z3...jer da stane vec bi ga imao! 

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
8 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Stjepanj kaže...
marattz kaže...

ima neko iskustva  sa Arctic liquid freezer 240 coolerom? i dal pase uopce u zalman z3+?

niti jedna izvedba 240mm radijatora ne stane u z3...jer da stane vec bi ga imao! 

 

12 godina
protjeran
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
marattz kaže...
Stjepanj kaže...
marattz kaže...

ima neko iskustva  sa Arctic liquid freezer 240 coolerom? i dal pase uopce u zalman z3+?

niti jedna izvedba 240mm radijatora ne stane u z3...jer da stane vec bi ga imao! 

 

 i ja kazem, trebali su napraviti neku z3 ++ verziju da to stane na gornju policu!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
8 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Stjepanj kaže...
marattz kaže...
Stjepanj kaže...
marattz kaže...

ima neko iskustva  sa Arctic liquid freezer 240 coolerom? i dal pase uopce u zalman z3+?

niti jedna izvedba 240mm radijatora ne stane u z3...jer da stane vec bi ga imao! 

 

 i ja kazem, trebali su napraviti neku z3 ++ verziju da to stane na gornju policu!

 mislim da cu krenut sa laganom modifikacijom kucista da to stane 

14 godina
protjeran
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Je, samo jedna stvar je montirati 2x120 ventove a skroz druga montirat debeli radijator u push-pull konfiguraciji... Nema šanse da će stat..

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Da li može bit štetno za CPU cooler da radi manje više cijelo vrijeme na 85 % i više workload-a (ali samo u igrama) ? Kolko ce potrajat

Overclockao sam CPU na 4,3 GHz (1.164V Vcore) i u System Information Viewer-u sam postavio da radi na skoro 90 % kad CPU dosegne 60 i više stupnjeva. Slika dolje

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.3.2016 19:54 (AngryBird).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
AngryBird kaže...

Da li može bit štetno za CPU cooler da radi manje više cijelo vrijeme na 85 % i više workload-a (ali samo u igrama) ? Kolko ce potrajat

Overclockao sam CPU na 4,3 GHz (1.164V Vcore) i u System Information Viewer-u sam postavio da radi na skoro 90 % kad CPU dosegne 60 i više stupnjeva. Slika dolje

Nema stete, i onako u igrama ne bi smio preko 60C ici s tim coolerom i na tom naponu. 

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Hladnjak za OC i7-ice, Hladnjak za OC i5-ice, Koji CPU cooler kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice