Toshiba C660D-1H2 bios/boot problem

poruka: 4
|
čitano: 1.509
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Toshiba C660D-1H2 bios/boot problem

Pozdrav svima, nadam se da ima neko ko moze da mi pomogne..

 

Naime na notebooku koji sam pomenuo u naslovu krenuo sam da instaliram Windows 8 (trenutno ima Win 7 instaliran). U Bios-u sam podesio da first boot device bude DVD..ubacio DVD od Windowsa..medjutimnece da se pokrene boot. Stoji samo crni ekran i na njemu blinka u gornjem lijevom uglu bijeli kursor. Malo sam guglao, i pronadjem da treba u BIOSu omoguciti neku opciju Secure Boot i nesto UEFI itd i nadjem na netu gdje se te opcije u BIOSu nalaze. Medjutim moj BIOS uopste nema tih opcija, ne da su zakljucane nego ih nikako nema.

 

E moje pitanje je jednostavno..STA DA RADIM? :D

 

Hvala unaprijed..

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Toshiba C660D-1H2 bios/boot problem

Koliko sam upoznat kod novijih TOSHIBA  serija potrebno je bootati sa usb sticka, naime treba imati bootabilni iso file windows 8, bootabilni usb napraviti uz pomoć programa rufus na sljedeći način:

- ubaciti usb stick min. 4 GB

- pokrenuti rufus

-  pod device odabrati taj usb

- nakon toga na maloj ikonici na kojoj je prikazan disk odabrati iso file

- pod partition scheme odabrati GPT

- pod File system odabrati fat 32

 

Nakon kreiranja bootabilnog usb-a u biosu isključiti secure boot, restartovati računar stisnuti F12 i odabrati taj usb, instalacija može početi i po završeno instalaciji ponovo uključiti secure boot.

9 godina
neaktivan
offline
Toshiba C660D-1H2 bios/boot problem

Kod mene u BIOS-u uopste ne postoji opcija secure boot...tu gdje bi inace trebala da bude nema nista. Verzija BIOS-a je 1.6.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Toshiba C660D-1H2 bios/boot problem

Kod security u padajućem meniju trebalo bi da bude Secure Boot

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice