Prestigio Multipad PMP3270B 7" tablet reivew

poruka: 310
|
čitano: 172.661
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Re: Prestigio Multipad PMP3270B 7" tablet reivew
ATI HD3870 kaže...

već je jedan korisnik opisa ukratko u temi android borbeni komplet...

ova aplikacija uklanja lag i ostale nepravilnosti rada androida...potrebno je napravit root uređaja jer aplikacija to zahtjeva....

koristim ga već duže vrijeme i stvarno se osjeti napredak :) 

 

Čim jednom ovog svog tableta zrootam i updejtam ide gore i ovo...

Klinac mi se već žali na one probleme s nemogućnošću podizanja iz sleepa. Sat je sve samo ne sat itd.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Prestigio Multipad PMP3270B 7" tablet reivew
Grof-LZS kaže...
ATI HD3870 kaže...

već je jedan korisnik opisa ukratko u temi android borbeni komplet...

ova aplikacija uklanja lag i ostale nepravilnosti rada androida...potrebno je napravit root uređaja jer aplikacija to zahtjeva....

koristim ga već duže vrijeme i stvarno se osjeti napredak :) 

 

Čim jednom ovog svog tableta zrootam i updejtam ide gore i ovo...

Klinac mi se već žali na one probleme s nemogućnošću podizanja iz sleepa. Sat je sve samo ne sat itd.

 

Moze li neko ukratko da mi objasni prakticnu funkciju ove aplikacije...prevedeno na jezik laika
12 godina
neaktivan
offline
Prestigio Multipad PMP3270B 7" tablet reivew
Instalirao sam seeder i javim dojmove nakon koristenja nekog vremena.

netko bi trebao napraviti pravi swap za ovaj uredaji, da koristi swap particiju sd kartice, 372MB rama ga ubijaju.

nisam ni zaboravio na JB rom iz screenshota na pocetku teme samo nikako ne uspijevam sredit touch kako spada, hebeni CM 10.

keep up the good work!
TD za glupost
 
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Prestigio Multipad PMP3270B 7" tablet reivew
https://www.box.com/shared/lyq3zktfybfqvgbnrl1a
pomocu ovog si mozete napravit swap file na vanjskoji sd kartici, i ako jos nije to to kao kod swap particije osjeti se razlika.
TD za glupost
 
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Prestigio Multipad PMP3270B 7" tablet reivew

prilikom kupnje tableta najveći problem je bio upravo taj da se android prilikom sleep moda više ne budi....proba sam isključit sleep ali ništa opet isto...evo sad imam custom rom pa se zna isto dogodit ali ne često kao na tvorničkoj verziji...dosta iritantan problem.....neznam što pravi problem kad već u niz ovi izdati mali poboljšanja krenuvši od verzije 1.0.5 i 1.0.7 pa i ovaj custom rom isto verzije 1.0.7 ništa se ne ispravlja.....i taj problem sa satom....sve su to mali problemi gledajući ali prilično čudni dovoljni da naživciraju korisnika i da ga bace u 3pm...valjda će bit ispravljeno 

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.1.2013 7:18 (ATI HD3870).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Prestigio Multipad PMP3270B 7" tablet reivew
Laxarus kaže...
Instalirao sam seeder i javim dojmove nakon koristenja nekog vremena.

netko bi trebao napraviti pravi swap za ovaj uredaji, da koristi swap particiju sd kartice, 372MB rama ga ubijaju.

nisam ni zaboravio na JB rom iz screenshota na pocetku teme samo nikako ne uspijevam sredit touch kako spada, hebeni CM 10.

keep up the good work!

 

Imali smo diskusiju na Linuxzasve.com  forumu jednom davno u vezi swapanja na SD kartice, pa je uglavnom prevladalo mišljenje kako to možda nije mudro raditi jer swap dosta nefragmentirano zna pisati po particiji, pa postoji strah od prebrzog "trošenja" piši/briši ciklusa koji su boljka čipova na ovakvim karticama... eto, samo promišljanje jednog dugogodišnjeg Linuxaša ;)

13 godina
neaktivan
offline
Re: Prestigio Multipad PMP3270B 7" tablet reivew
Laxarus kaže...
https://www.box.com/shared/lyq3zktfybfqvgbnrl1a
pomocu ovog si mozete napravit swap file na vanjskoji sd kartici, i ako jos nije to to kao kod swap particije osjeti se razlika.

 

Ne znam ima li u Androidovom Linux kernelu uopće modul za rad sa swap particijom ili je izbačen (naravno lako se doda u custom kernelu)?

12 godina
neaktivan
offline
Prestigio Multipad PMP3270B 7" tablet reivew
Za pravi swap potrebno ga je dodat.
A gle, imam huawei u8650 vec god dana, swap ukljucen cijelo vrijeme i kartica jos radi bez problema nakon god dana non stop swapa.
TD za glupost
 
0 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Prestigio Multipad PMP3270B 7" tablet reivew
Laxarus kaže...
Za pravi swap potrebno ga je dodat.
A gle, imam huawei u8650 vec god dana, swap ukljucen cijelo vrijeme i kartica jos radi bez problema nakon god dana non stop swapa.

OK, no pitanje jest i koliko se swap zaista i koristi od OS-a. Ja na notebooku imam swap particiju koja se uključuje gotovo nikada jer notebook ima dovoljno RAM-a da Linux sve izvrti tamo.  S druge strane, SD kartice više nisu tolike cijene, pa i rizik od njihovog eventualnog uništenja preučestalim read/write ciklusima nije toliko štetan po korisnika...

Čak mislim da nema neke velike razlike u brzini korištenjem swap filea u odnosu na particiju. OK, kod swapanja na file, OS mora "odraditi" i rad samog datotečnog sustava koji se na swapu nalazi (Ext3 ili Ext4), što je kod particije izbjegnuto...

12 godina
neaktivan
offline
Prestigio Multipad PMP3270B 7" tablet reivew
Sa swapom znatno manje ubija aplikacije u pozadini, tipa nece mi obrisat sve otvorene tabove cim izadem iz browsera, ponekad otvoreni tabovi prezive i reboot, te se aplikacije znatno brze pokrecu kad im se vracate jer su ostale u ram\swap.
TD za glupost
 
0 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Prestigio Multipad PMP3270B 7" tablet reivew

mene zanima ovaj pmp3270b 7 tablet i mislim ga kupit, koristio bi ga za čitanje knjiga i povremeno surfanje i igranje igrica. pa me zanima valja li išta, te ako može preporuka za neki tablet do max 800 kuna

mislim se između http://www.emmezeta.hr/multimedija/informatika/tablet/27446/prestigio-pmp3370b-tablet/http://www.emmezeta.hr/multimedija/informatika/tablet/28194/prestigio-pmp3270b-tablet/

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.1.2013 16:12 (dkustu).
 
0 1 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Prestigio Multipad PMP3270B 7" tablet reivew
Za one koji ne znaju,izasao je fix za market. Mozete ga skinuti preko ota updatea.
Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Prestigio Multipad PMP3270B 7" tablet reivew

Pozdrav,zanima me što se dobije sa updatom softvera 1.0.7 sa službene prestigio stranice?Kod mene je 1.0.3.

 
0 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Prestigio Multipad PMP3270B 7" tablet reivew

Može li mi netko od Vas iskusnih reći kako na ovom tabletu mogu napravi prt scr ...

deslilo mi se par puta da mi treba,a ono friška figa...nikako da to skužim kak funkcionira ?!

 

Unaprijed hvala na odgovoru {#}

 
0 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Prestigio Multipad PMP3270B 7" tablet reivew
kaca1980 kaže...

Pozdrav,zanima me što se dobije sa updatom softvera 1.0.7 sa službene prestigio stranice?Kod mene je 1.0.3.

 

Koliko je meni poznto bug fixes, no mislim da 1.07 ne rješava problem sa satom...

11 godina
neaktivan
offline
Prestigio Multipad PMP3270B 7" tablet reivew

Dali je netko našao kakav custom rom za pmp3270b?

 
0 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Prestigio Multipad PMP3270B 7" tablet reivew
kaca1980 kaže...

Dali je netko našao kakav custom rom za pmp3270b?

Imaš na ovom ruskom forumu custom firmware, pa malo pogledaj i prouči. Nisam na drugim mjestima pronašao nešto tako konkretno kao ovdje. ;)

11 godina
neaktivan
offline
Prestigio Multipad PMP3270B 7" tablet reivew

Bok. Imam Prestigio MultiPad 8.0 Pro Duo i   želio bi gledati na njemu online filmove,crtiće ali ne mogu jel mi traži neki MIME type found. Dali neko zna o čemu se radi i gdje da skinem taj MIME.

 
0 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Prestigio Multipad PMP3270B 7" tablet reivew

hvala za link,dali je netko možda stavio taj firmware,odnosno zanima me dali je bolji od ovog tvornickog?

11 godina
neaktivan
offline
Re: Prestigio Multipad PMP3270B 7" tablet reivew
Laxarus kaže...
Nasao sam bug, vrijeme ide naprijed brze od vremena, nesto je pre napredan ovaj prestigio da bi pratio nase "sporo" vrijeme.
Problem sa rijesio instalacijom ClockSync aplikacije koja automatski korigira vrijeme.

Nadam se da neću ugnjaviti ovim pitanjem, ali kupila sam ovaj tablet neki dan i isto vrijeme brza. No kad sam instalirala clocksync, kaže mi da nije rootan i da moram ručno svaki put ispravljati. Sad mi to nije jasno pošto bi trebao biti rootan po defaultu... Jel postoji neka kvaka u postavkama ili...?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Prestigio Multipad PMP3270B 7" tablet reivew
kety_022 kaže...
Laxarus kaže...
Nasao sam bug, vrijeme ide naprijed brze od vremena, nesto je pre napredan ovaj prestigio da bi pratio nase "sporo" vrijeme.
Problem sa rijesio instalacijom ClockSync aplikacije koja automatski korigira vrijeme.

Nadam se da neću ugnjaviti ovim pitanjem, ali kupila sam ovaj tablet neki dan i isto vrijeme brza. No kad sam instalirala clocksync, kaže mi da nije rootan i da moram ručno svaki put ispravljati. Sad mi to nije jasno pošto bi trebao biti rootan po defaultu... Jel postoji neka kvaka u postavkama ili...?

Nije rootan po defaultu! (krive su glasine ;) )

12 godina
neaktivan
offline
Prestigio Multipad PMP3270B 7" tablet reivew
Nekome je rootan nekome ne, ovisi koliko imas srece da naletis na dobar primjerak
TD za glupost
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Prestigio Multipad PMP3270B 7" tablet reivew
Laxarus kaže...
Nekome je rootan nekome ne, ovisi koliko imas srece da naletis na dobar primjerak

 

A jeli? No krasno... tolko o konzistentnosti instalacija na tom tabletu.

BTW, Laxarus, imaš li kakvih spoznaja u vezi Jelly Bean-a za ovu "pločicu"?

11 godina
neaktivan
offline
Prestigio Multipad PMP3270B 7" tablet reivew

upravo sam napravio root pmp3270b programom koji se zove  unlockroot i sve šljaka ok,još kad bi se našao neki dobar room...

 
0 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Prestigio Multipad PMP3270B 7" tablet reivew

ajmee... neee :( a jel postoji način da taj sat nariktam da se automatski korigira? ovo je stvarno iritantno.

 
0 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Prestigio Multipad PMP3270B 7" tablet reivew
kety_022 kaže...

ajmee... neee :( a jel postoji način da taj sat nariktam da se automatski korigira? ovo je stvarno iritantno.

Ne bez izmjene firmwarea, što naravno nosi određene rizike. Izmjenu firmwarea ne preporučam nikome tko nema informatičkog znanja iz ove domene jer si time može onesposobiti tablet, te vjerojatno izgubiti i garanciju na popravak.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Prestigio Multipad PMP3270B 7" tablet reivew

ok.hvala... onda ću probat samo maknut sat da se ne prikazuje :) o androidu ne znam puno pa neću ni kopati...

11 godina
neaktivan
offline
Prestigio Multipad PMP3270B 7" tablet reivew

Pozdrav veselom drustvu korisnika ovog uredjaja. Hvala svima na savjetima i misljenjima koja ste razmijenili ovdje, pomazete nama laicima. Naime, mene zanima zasto ne mogu da koristim one personalne asistente, pise mi da mi uredjaj ne podrzava voice engine. Takodje, ne mogu da instaliram whatsapp, na google play kaze da je ovaj uredjaj nekompatibilan. sta mi predlazate?

 
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Prestigio Multipad PMP3270B 7" tablet reivew

mislim da tu ne možeš ništa poduzet.....općenito dosta dobri programa i igara nije kompatibilno sa ovim tabletom...imam custom rom i nema naznaka da može pokrenut igre tipa gameloft, EA ili preglednik Google chrome...tako da isti slučaj je i sa ovim programom whatsapp.....za 600-700 kn koliko dođe ne očekuj previše....za tablet koji traži manje zahebancije potrebno je i više izdvojit..... po meni samo da su stavili više RAM memorije i jaču bateriju bio bi pun pogodak ali to bi bilo više za naš džep...   

12 godina
neaktivan
offline
Prestigio Multipad PMP3270B 7" tablet reivew
evo ja prodajem jedan www.njuskalo.hr/tablet-pc/tablet-prestigio-pmp3270b-oglas-7294026
450kn
TD za glupost
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice