Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori izdvojena tema

poruka: 11.746
|
čitano: 1.640.131
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Slike vašeg Hardvera
12 godina
odjavljen
offline
Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori

Valentin je zapravo u pravu, Black spada u neki srednji segment pouzdanosti, možda malo pouzdaniji od Blue, a na samom vrhu su Enterprise, RE..

13 godina
online
Re: Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori
Deawood kaže...

možda malo pouzdaniji od Blue, a na samom vrhu su Enterprise, RE..

Informacije s terena govore da se Black više reklamira od Blue u našim prekrasnim dućanima.

A Blue je prodavaniji.

Ne obaziri se na TD, to su samo TD Trollovi, nemaju pojma o ničemu, pa moraju zaje... one koji nešto znaju. ;-))))))) (i3 4130 pojede ovaj tvoj i3 3240 za doručak) :D OMG.
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.8.2014 9:08 (Valentin17).
12 godina
protjeran
offline
Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori

Ivan dragi : matična {#}

12 godina
protjeran
offline
Re: Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori
Valentin17 kaže...
Deawood kaže...

možda malo pouzdaniji od Blue, a na samom vrhu su Enterprise, RE..

Informacije s terena govore da se Black više reklamira od Blue u našim prekrasnim dućanima.

A Blue je prodavaniji.

Radio sam u IT Firmi i mogu reć da WD Black je dolazio dosta i kao DOA a ovako reklamirani pokreneš HD Tune on doslovce cijeli test sve kockice crvene.

 

 

14 godina
offline
Re: Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori
Bulldozer kaže...

Ivan dragi : matična {#}

Jel mi vjeruješ da je to najbolji komad hardvera kojeg sam ikad vidio. Posložim sve ljepo, spojim monitor i upalim. One prve tri sekunde..

 

Stisnem del, odem u bios, skoro sam zaplako. Podesim tamo na neki advanced view, restartam, opet sam skoro zaplako.

 

Toliko informacija o svemu, voltaže, RPM fanova, svaki detalj kojeg možeš zamislit.. a ima i opcija print scr! ma netrebati ni OS pored toga. Proveo sam pol dana prčkajući po tom biosu, digo radnu na 2400mhz. E, kao da Voyagerom upravljam. Još nemam potrebe dizat ništa ostalo, mada u onoj desktop aplikaciji imam "gotove profile" u kojima mogu dignut sve na max, ili smanjit sve (recimo ako se neka starija igra ruši zbog prejake grafičke).

 

A sve svijetli crveno lijepo, ima jedna linija oko dijela za zvuk (koji je posebno odvojen da neki milivolt nebi zalutao pa zakrčko u zvučnicima).. Al šta je je, ova noctua toliko nakaradno izgleda u tim nit sam bež nit sam oker nit sam kaki bojama.. Razmišljam da ugradim neki LED snop prema tome da zamaskira te boje.

 

Kliknem ja na rapid boot mod, reko idem vidit jel to ide nešto brže.. uglavnom nisam stigo pokrenut štopericu, dok sam ja stisnuo restart i kreno da ću na mobu stisnut, ovo čude se već vratilo u windowse.

 

Jedini problem je što mi monitor u međuvremenu ode u stand by mode pa više treba monitoru da se upali/ugasi nego što se sistem boota. To je jedina stvar koja me nervira uz to što ovaj DELL nema dedicated hard tipke za on/off nego je na touch.. bzvze i nepraktično. Treba tamo nabadat i pigat prste da pogodiš jednom (a lampica blinka prema dole pa se moram saginjat i čekat da vidim jel se ugasio ili ne).

 

Još mogu reć da mi je dosta trebalo da sve te drivere i programe instaliram i podesim, pa updejtam (napajanje ima corsair link aplikaciju?! wtf) i skoro svaka komponenta ima svoj programičić preko kojeg možeš nešto riktat. Slatke brige.

 

Ventilatori su mi spojeni na matičnu, iako Case ima onaj prekidač za 5, 7 ili 12 V s kojima mogu upravljat brzinom okretaja Case fanovima al onda zaobilazim matičnu i ne vidim RPMove nigdje. Dakle to sam jedino preštekao na matičnu.

 

Od tada milina. PC tih ko bubica, ostao mi upaljen već drugu noć - ništa ne čujem, a imam unutra HDD koji zbog onih gumica očito ne prenosi nikakve vibracije na case.

 

Poslikao bi ja matičnu al nemam di. Preuređujem doma pa sam slagao po podu, krevetu (na plahti jel) i stvarno nemam di to ljepo stavit i da slikam kak spada. Al ima sve po netu detaljno pa nema baš ni smisla.

11.0010010000111111011010101000100010000101101000110000100011010001100010011
12 godina
protjeran
offline
Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori
Sve mi je vise manje ok, no ovaj dio o smanjivanju taktova ak je gpu prejaka, da se igra nebi rusila? Moze pojasnjenje ili primjer?:) lp
Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
12 godina
offline
Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori

seth@

 

Pa disi to čudo iskopao ?

 

Kako radi {#}

13 godina
online
Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori

Benac

 

Krivo si si okrenuo AM hladnjak.

Zaokreni to za 180 stupnjeva.

Ne obaziri se na TD, to su samo TD Trollovi, nemaju pojma o ničemu, pa moraju zaje... one koji nešto znaju. ;-))))))) (i3 4130 pojede ovaj tvoj i3 3240 za doručak) :D OMG.
14 godina
offline
Re: Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori
ty bas sam razmisljao o tome dal ga ostavm tako il da ga okrenem :)
Benac
16 godina
neaktivan
offline
Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori
Haker_x sve super samo si nisi premjestil sliku omiljenog nogometaša sa crt-a na lcd{#}
Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.8.2014 10:46 (jura).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori
jura kaže...
Haker_x sve super samo si nisi premjestil sliku omiljenog nogometaša sa crt-a na lcd{#}

Muller ako se ne varam.. {#}

13 godina
offline
Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori

Darioman, mogao si to malo bolje posložit, kupit ekstenzoje za kablove koji su ti kratki, a radijator ako se može okrenuti za 180 stupnjeva tako da crijeva imaju "čist" put da se neprezabavaju. Pozz!

NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH
12 godina
offline
Re: Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori

Strm@

 

Dobro je složeno {#}

13 godina
offline
Re: Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori
darijoman kaže...

Strm@

 

Dobro je složeno {#}

Nekazem ja da je loše slozeno, ali može bolje

NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH
13 godina
online
Re: Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori
darijoman kaže...

 

Dobro je složeno {#}

Pa sad baš...

12 godina
offline
Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori

Ovaj kabal koji ide od naponske jedinice prema radijatoru je inače bio sa unutarnje strane tj.nevidljiv ali je pravio smetnje  jer radijator nije mogao legnuti,udarao je u konektore zato je ovako kako je.

 

16 godina
neaktivan
offline
Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori
siick_bubble_gumm nema srece, kupio je iphone, od Apple-a, i pritom jos zlatni...
Da si kupio samsung ovi TD bi se pretvorili u TU ...
potpis :D
10 godina
offline
Re: Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori
Hacker-ri kaže...
siick_bubble_gumm nema srece, kupio je iphone, od Apple-a, i pritom jos zlatni...
Da si kupio samsung ovi TD bi se pretvorili u TU ...

Slažem se skroz. Sam imam Samsunga, i porediti bilo kojeg Samsunga i Iphone stvarno nema smisla. Apple je institucija brate. Za Android ti treba 100gb rama da bi radio fluidno .ebo te.

Hejjjjj
12 godina
odjavljen
offline
Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori

Ispravak, za Samsung ti treba 100GB RAMa da radi fluidno, a bome niti onda neće raditi fluidno. Moj M8 radi savršeno fluidno, a i Z je radila savršeno fluidno, ako i nije radila fluidnije od M8 (u camera app).

No, no da sad ne idemo u offtopic...

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.8.2014 21:04 (Deawood).
9 godina
protjeran
offline
Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori

Imam Nokiu 3310 i smijem se vašim raspravama.

13 godina
offline
Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori

matedgo - razlog zašto ti je Noctua tako okrenuta?

Batllelog: sudy_freak || Samsung Galaxy SII crew. || Xiaomi MI3 user ||
14 godina
neaktivan
offline
Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori

Nažalost tako je okrenuta zato što imam "Corsair Vengeance" rame, u nabavci su low profilni rami.

15 godina
offline
Re: Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori
matedgo kaže...

Nažalost tako je okrenuta zato što imam "Corsair Vengeance" rame, u nabavci su low profilni rami.

Onda si mogao i ventove okrenut, jer koliko vidim (ipak je malo mutno) ventovi ti guraju zrak prema unutrasnjosti kucista... znaci sav topli zrak ti ostaje unutra. Zadnji exhaust ti zapravo ne sluzi nicemu u takvoj konfiguraciji. 

13 godina
offline
Re: Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori
Rupy kaže...
matedgo kaže...

Nažalost tako je okrenuta zato što imam "Corsair Vengeance" rame, u nabavci su low profilni rami.

Onda si mogao i ventove okrenut, jer koliko vidim (ipak je malo mutno) ventovi ti guraju zrak prema unutrasnjosti kucista... znaci sav topli zrak ti ostaje unutra. Zadnji exhaust ti zapravo ne sluzi nicemu u takvoj konfiguraciji. 

Stvara bilancu između intakea/outtakea.

Prilično pametno rješenje u borbi protiv prašine {#}

Batllelog: sudy_freak || Samsung Galaxy SII crew. || Xiaomi MI3 user ||
15 godina
offline
Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori

Da, savrseno!

Unutra su takve turbulencije da jadna prasina ni sama ne zna kud bi.

14 godina
neaktivan
offline
Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori

Hvala na komentaru, greška ispravljenja.

13 godina
offline
Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori

Kolega s NZXT kučištem, zaš nisi upalio LED-ice koje osvjetljavaju dotični znak i nisi uslikao onu foru iza sa osvjetljenjem? :D

NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH
14 godina
neaktivan
offline
Re: Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori
Strm kaže...

Kolega s NZXT kučištem, zaš nisi upalio LED-ice koje osvjetljavaju dotični znak i nisi uslikao onu foru iza sa osvjetljenjem? :D

 

Koliko god da to osvjetljava, to je skoro pa neprimjetno. Večeras budem uslikao pa ću postati.

13 godina
offline
Re: Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori
matedgo kaže...
Strm kaže...

Kolega s NZXT kučištem, zaš nisi upalio LED-ice koje osvjetljavaju dotični znak i nisi uslikao onu foru iza sa osvjetljenjem? :D

 

Koliko god da to osvjetljava, to je skoro pa neprimjetno. Večeras budem uslikao pa ću postati.

Probaj ga na drugi rail spojiti, mom frendu sasvim uredno svjetli tj. dovoljno jako da čak malo i bode u oći

NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH
12 godina
offline
Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori

@Sudy


Kakve su temp s novim ventovima nasprem stock?

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Slike vašeg Hardvera
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice