Izbor dobre podloge za miša izdvojena tema

poruka: 637
|
čitano: 193.359
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Izbor dobre podloge za miša
LoL EUW - pomijac - https://500px.com/darkonakic HS-HotS Pomijac#2840
11 godina
offline
Izbor dobre podloge za miša

Extra veliku podlogu za miša i tipkovnicu ima kupiti u Elipsa i Tehno marketu. To je CM storm SWIFT-RX XXL, cijena oko 240kn.

 

coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Izbor dobre podloge za miša

Nakon G240 prešao sam na G440.
Iz osobnih preferencija - razlika je nebo i zemlja. Bez rasprave 

Definitivno vrijedan prelazak.

Batllelog: sudy_freak || Xiaomi MI3W crew || Jeftine igre - https://www.g2a.com/r/sudy_freak ||
Moj PC  
1 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Re: Izbor dobre podloge za miša
Zdravo svima.Vidim da dosta hvalite cm storm speed rx pa da vas nešto pitam.Iz Srbije sam i tamo je većina podloga skuplja nego kod vas ali sam našao neki baš jeftin nimalo poznati shop i speed rx za oko 10 evra.A QcK Heavy ispod 25evra nema pa sada da li taj jedan milimetar debljine znači mnogo ruci ili?Ako da možda mogu da pronađem QcK Mass.Old school sam LoL igrac i noviji CS:GO.Imam CM Octane storm mis igram uglavnom na 2000-3500dpi.Speed rx(320x270x5mm) ; Qck Heavy (450x400x6mm) ; a qck Mass valjda (320x270x6mm)

Zanima me da li taj 1mm puno znaci?Posle dužeg igranja onako boli me zglob desne šake.Sada imam a4tech x7 onu od 3mm.
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Izbor dobre podloge za miša

Mislim da nećeš osjetit razliku između 5 i 6 mm debljine, ako ti je cijena problem uzmi CM

11 godina
offline
Re: Izbor dobre podloge za miša
Nico9 kaže...
Zdravo svima.Vidim da dosta hvalite cm storm speed rx pa da vas nešto pitam.Iz Srbije sam i tamo je većina podloga skuplja nego kod vas ali sam našao neki baš jeftin nimalo poznati shop i speed rx za oko 10 evra.A QcK Heavy ispod 25evra nema pa sada da li taj jedan milimetar debljine znači mnogo ruci ili?Ako da možda mogu da pronađem QcK Mass.Old school sam LoL igrac i noviji CS:GO.Imam CM Octane storm mis igram uglavnom na 2000-3500dpi.Speed rx(320x270x5mm) ; Qck Heavy (450x400x6mm) ; a qck Mass valjda (320x270x6mm)

Zanima me da li taj 1mm puno znaci?Posle dužeg igranja onako boli me zglob desne šake.Sada imam a4tech x7 onu od 3mm.

 Lako moguće da tebi miš ne odgovara ergonomski. Podloga je udobnija ako je deblja, ali onda i rub zna smetati!

coffe,coffe,coffe.....
8 godina
neaktivan
offline
Re: Izbor dobre podloge za miša
Pa imam malu šaku a mis je dužine skoro 13cm i zato igram onako da deo zgloba bude na podlozi a ostatak na mišu.Ne daje mi se 15 evra više sada ako je neko imao iskustva sa obe pa da li znači taj 1mm.Ako je isto onda speed rx.
10 godina
odjavljen
offline
Izbor dobre podloge za miša

Imam pitanje ljudi. Gledam da si kupim danas neku podlogu i htio bi uzet ovu neku razer i sad ima control i speed verzija. Koja je bolja za CS GO?

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Izbor dobre podloge za miša
11 godina
offline
Izbor dobre podloge za miša

Imam Roccat Naval Storm 5000 DPI Optic i kad sam kupovao miš odma sam uzeo i podlogu, tu sam vidio da je netko ostavio komentar "nije ta podloga dobra za taj miš" u pitanju je bila Roccat Sense Chrome Blue 2mm, bio već naručio nije mi se dalo mijenjat, sad bi uzeo neku drugu malo veću i deblju po mogućnosti, neka bude do 150kn, ako neko ima ideju koju neka puca.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Izbor dobre podloge za miša

Naval storm je boja miša, pretpostavljam da imaš Roccat Kone Pure Militay?

Mislim da ti u taj cjenovni rang ulazi Roccat Taito Mid 5 mm, koja bi trebala biti bolja od CM storm speed RX, koja je jedina druga 5 mm u tom cjenovnom rangu koliko znam.

 

Ako ti treba veća podloga, onda imaš Steelseries QCK+.

 

https://www.g2a.com/r/user-5597a70a8b648
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.2.2016 12:40 (Raykip).
11 godina
offline
Izbor dobre podloge za miša
Ma da, kone pure military, tnx na ultra brzom odgovoru heh
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Izbor dobre podloge za miša

Ako zelis malo ustedit, svakako bi ti preporucio Sharkoon 1337 XL, mislim da je 1mm deblja od QCK+ i nesto manja. 

Koristim ju nekih mjesec i pol i zasad sam prezadovoljan. Prije sam koristio qck obicnu i nema nekih razlika osim u velicini naravno. Iako nisam jedan od onih koji koriste mali sens, dosta je ugodnije raditi i igrati na malo vecoj povrsini.

Mislim da za tih 75 kn neces naci vecu i bolju podlogu :)

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Izbor dobre podloge za miša

Po službenim stranicama, Sharkoon Leet XL je 0.6 mm tanja od QCK/QCK+.

https://www.g2a.com/r/user-5597a70a8b648
11 godina
offline
Izbor dobre podloge za miša

my bad, ne znam odakle mi 1mm. Guglo sam sad i izgleda da postoje verzije od 1,4mm i 2,4 mm. Bas sam isao izmjerit svoju sad i bilo je negdje između 2 i 3 mm što znaci da vjerojatno imam tu malo deblju verziju od 2,4 mm. :D

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Izbor dobre podloge za miša

Sutra mislim piknuti Sharkoon FireGround. Mišljenja?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Izbor dobre podloge za miša

hmm

dobio sam neke informacije da mi zakašljeli poklon za rođendan ima laserski senzor...

a već neko vrijeme si razmišljam da promjenim podlogu za miša jer mi trenutna nekad zna biti mala

trenutno imam qck mini i odlična mi je zbog toga što ju mogu bubnut u vodu, malo sapuna i isčetkat prljavštinu van i očistiti do tvorničkog stanja

razmišljam dal da si upiknem qck mass, koja je praktički ista, samo veća i 4mm deblja (mini je 2, mass je 6), a nije skupa

srednja veličina od 320x285 bi mi taman stala na stol, tj imao bi dovoljno mjesta za nju

 

pa me zanima dal bi laserski senzor dobro funkcionirao na njoj, vjerujem da bi

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Izbor dobre podloge za miša
XXX kaže...

Sutra mislim piknuti Sharkoon FireGround. Mišljenja?

 
Imao od sharkoona, bjezi od toga losa kvaliteta izgrade, mis koda leti po podlozi bolje po stolu ga vuci nego po podlozi a i raspala se nakon mjesec dana kasnije sve vise rubovi se poceli podizati, vratio se na steelseries qck evo vec 3 mjeseca "no problemo".

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.2.2016 11:43 (Luka123).
12 godina
online
Izbor dobre podloge za miša

Pozdrav!

 

Sad imam veliku (44x35) staru Razer Goliathus Control.

 

Htio bi ostati na istoj veličini, ali bi neku bržu podlogu.

Može dva-tri prijedloga?

U različitim cijenovnim razredima. Ako ih uopće ima :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Izbor dobre podloge za miša

ovako, u subotu dobivam napokon func ms3 miša, pa me zanima koja podloga bi bolje odgovarala, tvrda plastična ili tkanina ??

trenutno imam qck mini, ali bi ju mijenjao za nešto malo veće

sad kako func ima avago adns 9500 laserski senzor, čitao sam malo po netu pa sam vidio da se ss 4hd/9hd dobro slaže sa tim senzorom, to bi me došlo oko 200 i nešto kn za veću verziju

a našao sam i u zg func f series 10 podlogu velične kao 9hd, dosta jeftinija (manje od 100 kn)

 

sad neznam koju bi uzeo, tj zanima me koji bi izbor bio bolji , jer nekako sumnjam da bi mi laserski senzor najbolje radio na tkanini

9hd je od poznatije firme i skuplja, dok je func dosta jeftina a veličine i materijala ista/slična kao 9hd

osobno bi htio func podlogu, pa da mi miš i podloga budu od istog proizvođača

 

cijenio bi brze odgovore, jer ako bi kupovao func podlogu, to bi rekao bratu da mi pokupi u petak i donese u subotu zajedno sa mišem, a ako bi išao na 9hd, to bi onda morao kupit u linksu u vž ako imaju na stanju

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.3.2016 1:06 (matija656).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Izbor dobre podloge za miša
CyberDemonVZ kaže...

Pozdrav!

 

Sad imam veliku (44x35) staru Razer Goliathus Control.

 

Htio bi ostati na istoj veličini, ali bi neku bržu podlogu.

Može dva-tri prijedloga?

U različitim cijenovnim razredima. Ako ih uopće ima :D

Ona deblja Roccat Taito bi ti trebala biti jako dobar izbor. Ili moja omiljena Cooler Master Storm SpeedRX. 

 

matija656 kaže...

cijenio bi brze odgovore, jer ako bi kupovao func podlogu, to bi rekao bratu da mi pokupi u petak i donese u subotu zajedno sa mišem, a ako bi išao na 9hd, to bi onda morao kupit u linksu u vž ako imaju na stanju

 Ma nemoj plastiku ni razmatrati, podloga gubi smisao ako nije ugodna/udobna. Podloga je tu prvenstveno da čuva ruku, a to da štiti stol i da "pomaže" mišu su tek sekundarni atributi.

Prije bih promijenio miš kojem ne paše udobna podloga nego udobnu podlogu koja ne paše mišu. I da, Avago A9500 (i bilo koji drugi sličan laserski senzor) sasvim pristojno prati na podlogama koje sam preporučio kolegi CyberDemonVZu.

Twitter: @191x7
11 godina
neaktivan
offline
Izbor dobre podloge za miša

Može ovo

 

Za Logitech G402 miš...i trgovina kao takva koliko se čeka..nisam ništa kupovo od njih...

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Izbor dobre podloge za miša
bushido002 kaže...

Može ovo

 

Za Logitech G402 miš...i trgovina kao takva koliko se čeka..nisam ništa kupovo od njih...

 

 Može, naravno, ali to je preskupa podloga.

 

ADM ti šalje isti ili slijedeći dan, a Overseas ti to dostavi jedan do tri dana kasnije.

U najboljem slučaju čekaš 1-2 dana, u najgorem 3-4.

Twitter: @191x7
10 godina
neaktivan
offline
Izbor dobre podloge za miša

Dns mi je stigla Glorious Extended podloga, xxl, pokriva i tipkovnicu. Imao sam dosada Swift Rx samo za miš (Large veličina) i dobra mi je bila, odlican grip i velika debljina.

 

No trenutno mi se Glorious svida vise, zamjetno je brža, responsivnija, dakle grip joj nije prisutan toliko kao kod Swifta, no dovoljan je, taman. Npr kod video editiranja ili rada u photoshopu taj grip je pozeljan kod nekih preciznih radnji, no Fps igrama pogotovo online Swift je imao prejaki grip da budem "kompetitivan" cak i kad sam povecao dosta Dpi na mišu. 

 

Zasada je Glorious taman allround grip. Debljina je manja od Swifta ali opet dovoljna. Rubovi su tanji i vise mi se svidaju jer nesmetaju toliko. Veličina da pokrije veliku tipkovnicu i miš je super stvar a setup izgleda puno urednije.

 

Eto mali osvrt na dosadasnje iskustvo sa njom, ispunila je sva moja ocekivanja i opravdala puno pozitivnih recenzija na netu. Uzeo sam ju na jedino mogucem mjestu u Hr gdje je dostupna - Ipon, 230 kn plus 60 dostava, došlo za 5 dana. Moje preporuke.

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.3.2016 21:28 (Haremzg).
Moj PC  
2 0 hvala 2
12 godina
offline
Izbor dobre podloge za miša

Dobra podloga do 100kn?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Izbor dobre podloge za miša
RedHill kaže...

Dobra podloga do 100kn?

 ja si razmišljam da uzmem speedlink atecs podlogu, od tkanine, a cijena joj je 100 kn i dosta velika (38x30 mislim), da zamijenim svoju qck mini

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
12 godina
offline
Re: Izbor dobre podloge za miša
matija656 kaže...
RedHill kaže...

Dobra podloga do 100kn?

 ja si razmišljam da uzmem speedlink atecs podlogu, od tkanine, a cijena joj je 100 kn i dosta velika (38x30 mislim), da zamijenim svoju qck mini

 Nazalost nema ih u Linksu ili HGShopu

9 godina
neaktivan
offline
Re: Izbor dobre podloge za miša

Ako još nisi uzeo podlogu, preporučam ti Steelseries QCK.

"Uspjeli ste temu o visokoj tehnologiji, umjetnoj inteligenciji i robotima koji uzimaju poslove ljudima ponovo svesti na ljevičare i desničare i NDH i Jugoslaviju."
8 godina
neaktivan
offline
Re: Izbor dobre podloge za miša
Raykip kaže...

Ako još nisi uzeo podlogu, preporučam ti Steelseries QCK.

 Tu imam, volio bih promijeniti, ali ako nema "bolje" podloge, onda cu uzeti opet tu :D

8 godina
offline
Izbor dobre podloge za miša
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice