Starcraft 2

poruka: 4.259
|
čitano: 639.821
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
RE: Starcraft i Starcraft 2
Paolo2612 kaže...
 Ok, malo sam se krivo izrazio:

1.) Uništili su mi igru tako, da je moram čekati dok netko se je ne sjeti objaviti. Svima je poznata ona njihova izreka: "When its done"

2.) Grananje je dobro, ali mrzim kada netko najavljuje da je to nešto neviđeno (a pun k naslova je imalo to prije njih). Najbolje je da kaže da je to zbog nas fanova, vjerujem im ko i EA kada kažu da ekspanzije za Simse su napravili zbog nas da bi nam s tim dodacima "produbili igraće iskustvo", pare (kao) nemaju ništa s tim.

Blizzard (koliko god radi dobre igre) je počeo samo gledati na profit. Jer prije nego što su im 2 igre gotove oni već za njih najvljuju 3 ekspanzije i govore da neke želje fanova i osnove djelove igre će uslišati ili napraviti tek u nadolazećim ekpanzijama (ako i tad).

Ovo je vučenje nas za nos.
 Aha, kuzim te, ali iskreno sa prvom kampanjom ces dobiti 26-30 misija + MP, što je velicine SC1. Naigrat ces se SP-a, te onda MP igrati (koji ce biti FULL sa svim fakcijama) dok se ne pojavi iduca "kampanja" (koje ja volim zvati EPIZODE, ne expanzije, jer to nisu).

A nisu najavili kao nesto nevidjeno. na Blizzcon slajdovima je to samo jedna od teza (tipa: bogata kampanja sa 26-30 misija (grana se - i onda je lik objasnio da ce se moci birati redoslijed pojedinih misija, tako da cemo ici drugim putem nekad (26 misija minimalno za preci treba kako bi presli SP pricu, a 30 ako sve misije radimo + imat cemo bonus misije u kojima cemo ici cisti skirmish raditi da bi zaradili novce)). To je predstavljanje strukture kampanje, morali su to reci.

A to za profit se slazem. Imaju ga vise nego dovoljno, ali covjek je po prirodi pohlepno bice :)
Malo se stvari radi za fanove, i samo se novci gledaju. Uvijek sam smatrao da Blizzardovci nisu dobrice koji vole fanove bla bla, nego ogromna firma koja gleda dobitak, samo sto za razliku od EA, oni stoje iza svojih produkta, vrse potporu te kad nesto izdaju zele da bude kvalitetno (valjdaa ponos neki)...

Kako god, ako igra bude dobra kupit cu 10 epizoda, ne 3 :)
"In life there is from 'A' to 'B' to 'C'. In parkour there is no 'B'"
16 godina
neaktivan
offline
Starcraft i Starcraft 2

Evo uploadao sam prvi Yellow vs Sonkie SC2 match na youbito.
Vidi se da je Yellow SC1 igrac, dok je Sonkie pr0 u WC3. Obojca su imali samo par sati da playtestaju SC2 tako da ne ocekujte nesto epicno (mada yellow lijepo koristi Stalkere) :D

https://www.youtube.com/watch?v=QCqYvjtFSEo
https://www.youtube.com/watch?v=l0w2JTk2IfI

Dustin Browder i jos neki lik komentiraju :D

Uskoro slijedi vise toga :)

------------------------

EDIT: u drugom traileru vidimo 2 novosti:
1. Protossi mogu pushati produkciju gasa, tako da brzo mogu forsirati 200-300 gasa, da bi im se onda Gasara ugasila na kratko vrijeme
2. potvrda da prije vidjeni zuti kristali donose vise minerala (nesto slicno kao i plavi tiberium u C&C3:TW)

"In life there is from 'A' to 'B' to 'C'. In parkour there is no 'B'"
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Starcraft i Starcraft 2
Adisuki kaže...

Evo uploadao sam prvi Yellow vs Sonkie SC2 match na youbito.
Vidi se da je Yellow SC1 igrac, dok je Sonkie pr0 u WC3. Obojca su imali samo par sati da playtestaju SC2 tako da ne ocekujte nesto epicno (mada yellow lijepo koristi Stalkere) :D

https://www.youtube.com/watch?v=QCqYvjtFSEo
https://www.youtube.com/watch?v=l0w2JTk2IfI

Dustin Browder i jos neki lik komentiraju :D

 Wc3 je odlična igra, ali nemaju warkraftaši šanse Smijeh U svakom slučaju odličan micro, GG.
Atheistic to the point of fanaticism, there u have me in a nutshell so kill me again or take me as I am for I shall not change.
16 godina
neaktivan
offline
Starcraft i Starcraft 2

Bit će opaka igra :)

Internet forumi, revolucija komunikacije, zajedno s ostalim medijima, opterećeni su hrpom šuma u informaciji koja munjevito gubi na kvaliteti. Dekadentno međusobno oglupljivanje prvi je simptom kronične bolesti cyber-društva punog zombija koji hrle ka izvoru najveće buke.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Starcraft i Starcraft 2

Evo na Blizzconu 2008 egzibicijski meć Sonkie vs Yellow, odnosno 2 meća.

 

http://www.blizzard.com/blizzcon/video/archive.xml

 

Grafika izgleda puno bolje od prvog dijela, jedino ovaj Zerg Sonkie je loš, vidi se da je on WC3 igrač, a ne SC igrač.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Starcraft i Starcraft 2

Pojavio se i prvi Starcraft2 Battle report od Blizzarda:

http://www.starcraft2.com/features/battlereports/1.xml

 

Napokon je opet počeo SC2 materijal dolaziti.

"In life there is from 'A' to 'B' to 'C'. In parkour there is no 'B'"
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Starcraft i Starcraft 2
Adisuki kaže...

Pojavio se i prvi Starcraft2 Battle report od Blizzarda:

http://www.starcraft2.com/features/battlereports/1.xml

 

Napokon je opet počeo SC2 materijal dolaziti.

 Interesantan meč, greške se skupo plaćaju kao i u starom SC-u. Toss je katastrofalno loše odigrao. Loš izbor jedinica, forsirao je exp u potpuno krivom trenutku. S druge strane Terran je dobro odigrao a Banshee-i su opaki Cool
Atheistic to the point of fanaticism, there u have me in a nutshell so kill me again or take me as I am for I shall not change.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Starcraft i Starcraft 2

A dobro, nisu ovo neki pr0 igraci, nego game balance designeri. Mislim da im je zadatak vise bio da demonstriraju nama neke jedinice i gameplay elemente, nego da pruze neki spektakularan match.

 

Meni su Marauderi i Hellioni zakon. Dvije jednice koje su Firebata učinile suvišnim :)

"In life there is from 'A' to 'B' to 'C'. In parkour there is no 'B'"
15 godina
neaktivan
offline
Starcraft i Starcraft 2

Protoss je trebao napraviti jos veci pritisak, pogriješio je  se sto je stao s napadima, mislio je da je unazadio terrana s onim napadima, pa je isao na izgradnju, a lukavi terran je iskoristio mapu i  smjestio drugu bazu na sigurno mjesto. Da je pumpao samo zelaote i jos nekoliko iza range jedinica pobijedio bi.

 

Sviđa mi se kako terran igra, iako je u pocetku cijelo vrijeme bio pod pritiskom, isao je naprijed, kad god bi napravio nekoliko jedinica odmah ide u otkrivanje mape, cak i kad mu je druga baza bila napadnuta uspio dofurati 2 vozila u protoosovu bazu, hrabar igrac.

 

Protoss bi mozda i pobijedio da nije na onoj rampi drzao jedinice, pa se terran provukao s izviđaćem i snimio mu 3. bazu, jeste skuzili tek kad je terranov izviđac prosao, protoss nakon toga zatvara taj prolaz s vojskom.

 

Da terran nije otrkio 3. bazu, mozda ne bi išao u napad, ovako je odmah skuzio da se ovaj istrosio u pravljenje 3. baze i odmah krenuo u napad.

 

Kako u Starcraftu sekunde znace puno, i izviđanje, okrene se zacas, po meni je protoss imao 2 lose procjene koje su ga kostale partije, prva što nije nastavio s napadima na terrana, a druga što nije zatvorio prolaz kojim je terran prošao s izvđacem i otrkio mu 3. bazu.

 

Šteta što fight nije trajao duže da vidimo end of game jedinice i njihove mogucnosti, ovako smo opet zakinuti za veci dio kolaca. Mape su fenomenalne u SC2.

 

Koliko sam skuzio ovo je SC2 je ušao u Alphu, jel netko zna koliko otprilike treba igri da iz Alphe pređe u betu!?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Starcraft i Starcraft 2

Napokon nešto novo od Blizzarda :D

http://sclegacy.com/images/uploaded//starcraftiinews/dtvote1.jpg

Na www.starcraft2.com se pojavila anketa u kojoj imamo mogućnost da izaberemo kakav će biti dizajn Dark Templar jedinice u SC2 MP-u:

1. The Lenassa - klasičan izgled Dark Templara iz SC1 u novom ruhu.
2. The Zer'atai - prvobitni SC2 DT model. Predstavlja DT pleme koje se kiti sa kostima mrtvih zergova + imaju dual scythes kao oružje.
3. Both - mogućnost da se ugrade oba modela, s tim da će random faktor odlučiti koji će se spawnati pri izgradnji.

 

Više informacija, kao i animacije dotičnih likova možete naći na: http://www.starcraft2.com/features/protoss/darktemplar-vote.xml

Anketa je na: http://forums.battle.net/thread.html?topicId=14274447938&sid=3000

 

 

Da li to pokazalo Blizzardovu brigu za community ili samo još jednu stvar kojom žele odugovlačiti izdavanje SC2 mene toliko ne zanima. Bitno je da imamo novog materijala =).

Nedavno sam čitao intervju s Dustinom Browderom i rečeno je da se Terran kampanja završava trenutno, i MP dio se malo uteže, tako da BETA ne može biti daleko (čitajte za 2-3 mjeseca XD).

"In life there is from 'A' to 'B' to 'C'. In parkour there is no 'B'"
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Starcraft i Starcraft 2

Na Battle.net forumu se pojavio trač o skorom početu SC2 bete - konkretno u trećem mjesecu ove godine. Pronađena je skrivena ReCaptcha slika koja je izgledala ovako:
http://www.starcraftwire.net/gallery/data/520/Beta_in_March.jpg

Iako ReCaptcha slike se inače sastoje od 6 znakova, ova ih je iz "nekog" razloga imala 9. Na slici se jasno vidi natpis: "Beta in March". Pored toga, slika ima zvjezdanu podlogu koja se razlikuje od klasične WoW podloge koja se javlja na tim slikama. Svi znamo da Blizzard se voli zajebavati s glavama ljudi (Diablo 2 i Diablo 3) tako da ovo nije preveliko iznenađenje.

Još jedan nagovještaj na betu se pojavio u jednoj drugoj temi. Poznato je da devteam članovi ne postaju previše na battle net forumu (nego samo kad imaju nešto značajnije za reći). Jučer se Dustin Browder javio u temi "Calm before the storm" i odgovorio na pitanje fana:

There's been a bit of a lack of posts recently.. Anyone think Blizz is preparing for some sort of announcement or flood of posts?[...]

DB: Sorry, busy, must make game.

 

SmijehSmijehSmijehSmijehSmijeh


Nije još ništa službeno, ali nakon što smo saznali iz nedavnog intervjua s Dustinom da je beta skoro spremna i da IMA već određen i fiksiran datum, samo ću reći: "Hell, it's about time."

"In life there is from 'A' to 'B' to 'C'. In parkour there is no 'B'"
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Starcraft i Starcraft 2

StarCarft 2 bi trebao bit bolji od StarCrafta. Po pitanju grafike, dizajna i igre same, bit će bolji, ali i priča je bitna. Al kad Blizzard radi igru, nema zime, jer je to gotovo uvijek neki hit. Ovo će srušiti sve rekorde prodaje ako je StarCraft popularan kao što se priča. Velik sam fan StarCrafta i jedva čekam da izađe dvojka!SmijehOsmijeh

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign. Današnja djeca slušaju cajke, priče o Vukovaru njima su bajke! Zmajevi su zakon! I AMD je to priznao.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Starcraft i Starcraft 2

Damn, ipak je bilo too good to be true. Možda previše očekujem SC2 pa vjerujem sve što je i malo vjerojatno.
Ovo sa b3t41nmar je smislio jedan forumaš na battle.netu; podjebavao ljude (mene XD).

Anyway, ovaj dio de je datum bete fixiran i određen (unutar Blizzarda) je istinit :D

Nada umire posljednja, i zbog toga se ipak nadam da će beta biti bar najavljena u 3. mjesecu :)

"In life there is from 'A' to 'B' to 'C'. In parkour there is no 'B'"
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Starcraft i Starcraft 2

Sad sam se baš sjetio, šta nisu iz Blizzarda govorili "da će bit gotov u 10 mjesecu", ali još prije 2 godine?

 

Mogli su samo osvježit grafiku, dignut rezoluciju i napravit sve na starom starcraftu :)

Do danas još nije izašla igra (u bilo kojem žanru) koja je meni bolja od orginalnog starcrafta...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Starcraft i Starcraft 2
Lightning kaže...

Sad sam se baš sjetio, šta nisu iz Blizzarda govorili "da će bit gotov u 10 mjesecu", ali još prije 2 godine?

 

Mogli su samo osvježit grafiku, dignut rezoluciju i napravit sve na starom starcraftu :)

Do danas još nije izašla igra (u bilo kojem žanru) koja je meni bolja od orginalnog starcrafta...

 Jedino što su mogli reći je "When it's done", ništa konkretnije.
Atheistic to the point of fanaticism, there u have me in a nutshell so kill me again or take me as I am for I shall not change.
15 godina
neaktivan
offline
Starcraft i Starcraft 2

Vezano za sc1 kojeg sam skinuo s police i opet poceo igrati, pa imam veliki problem u vezi b.neta, ako netko moze pomoci. Naime, kad kreiram igru na b.netu, sve sljaka kako treba, tj. nema laga, ali kad se joinam u bilo koju igru pocinju problemi, zvani lag, cim igra krene pocinje mi odbrojavanje i disconecta me. To se desava u svakoj igri u koju se joinam. Imam Thompsonov router i otkljucao sam port na njemu za b.net, tako da to nije problem.

 

Pa bih molio nekog tko zna u cemu je problem da mi objasni kako da se rijesim tog laga.

 

Hvala!

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Starcraft i Starcraft 2

bit ce to so program igra bar ja mislim jedinica je bila odlicna sad ce mo vidit sto ce bit sa ovom...ha ha

MB Gigabyte EP45-DS5,s775,ip45 Intel Core 2 Quad Q8300 Box 4×2.5GHz,1333MHz-ddr2 4GB(2×2GB kit)pc8500(1066MHz)OCZ,Reaper--OCZ 700W SLI-ready--Nvidia 8800ultra×2
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Starcraft i Starcraft 2

Iz povjerljivih izvora čujem da je 25. September odnosno 25. rujna datum izlaska Starcrafta 2.

C# je fantastičan jezik, .NET neopisivo dobar framework, ali WebForms model je definitivno jedna od najružnijih stvari u posljednjih 10 godina IT-a.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Starcraft i Starcraft 2

Nikad mi taj starcraft nije bia nesto. Nekako mi je uzasno smetala ona mapa koja je "pod kutem" tj. ne stoji ravno. Mislim nije mi ostao u losem sjecanju, ali me stvarno nije odusevia niti blizu. Starcraft 2 cu probati, ali ne ocekujem nista vise od jednog standardnog "peri deri" rts-a tipa red alert.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Starcraft i Starcraft 2
Sint1 kaže...

Nikad mi taj starcraft nije bia nesto. Nekako mi je uzasno smetala ona mapa koja je "pod kutem" tj. ne stoji ravno. Mislim nije mi ostao u losem sjecanju, ali me stvarno nije odusevia niti blizu. Starcraft 2 cu probati, ali ne ocekujem nista vise od jednog standardnog "peri deri" rts-a tipa red alert.

 StarCraft je daleko iznad takvih RTS-ova kao što je Red Alert. To je RTS koji , kad ga zaigraš, ne možeš pustit. StarCraft i još neke strategije, vrlo malobrojne, su dostojni da budu smješteni u Dvoranu slavnih igara, da tako nešto postoji. Cool
Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign. Današnja djeca slušaju cajke, priče o Vukovaru njima su bajke! Zmajevi su zakon! I AMD je to priznao.
15 godina
neaktivan
offline
Starcraft i Starcraft 2

kad tocno izlazi ako ovo vise iko gčeda neka mi kaze a ako je vec izasao neka mi kaze....molim vas neznam gdje ga nabavitiSmijeh

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Starcraft i Starcraft 2
jan kaže...

kad tocno izlazi ako ovo vise iko gčeda neka mi kaze a ako je vec izasao neka mi kaze....molim vas neznam gdje ga nabavitiSmijeh

 Nadamo se ove godine da izađe, i ROFL nemozes ga nigdje kupit zasad!
Konfa: athlon x2 5000+ BE @3,0Ghz / HD4870 2D(300,250)- 3D(780,950) / 2x2GB kingmax 800MHz / corsair TX650W / WD 6400AAKS blue edition / Pioneer 215-DBK / ASUS M2N-privremena/ logitech x-530 LAPTOP - ACER 5630G ( t5800, hd3470,2GBram ,320GB hdd) MSN- drazen016@net.hr
15 godina
neaktivan
offline
Starcraft i Starcraft 2

Izlazi vjerojatno na jesen. Bar se nadam da će tad izići, ali tako je najavljeno.Šutim

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign. Današnja djeca slušaju cajke, priče o Vukovaru njima su bajke! Zmajevi su zakon! I AMD je to priznao.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Starcraft i Starcraft 2

Zna li neko sta je sa stranicom od Starcrafta 2? vec neko vrijeme ne radi...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Starcraft i Starcraft 2
Adoon kaže...

Zna li neko sta je sa stranicom od Starcrafta 2? vec neko vrijeme ne radi...

 Ma radi stranica samo mi europljani očito imamo problema s "www" dijelom. Naime, pokušaj:
"In life there is from 'A' to 'B' to 'C'. In parkour there is no 'B'"
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.2.2009 15:38 (Adisuki).
16 godina
offline
Starcraft i Starcraft 2

Sad je sve OK, hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Starcraft i Starcraft 2

zanima me jel ima gdje na internetu da se igra starcraft na stranici izbrisao sam ga i za starcraft 2

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Starcraft i Starcraft 2

Upravo je osvanuo novi dizajn Battle.netove stranice. Pored novog fensi izgleda, nudi za početak stapanje vaših WoW accounta sa jedinstvenim Battle.net accountom, kojim ćete moći regulirati sve vaše Blizzardovske igre ^^ or somethin'.

Za mene je ovo samo znak da se SC2 beta približava :D

I da, EU serveri baš i ne rade najbolje; dok US rade potpuno (mada meni neće da pristupi novostvorenom accountu; well, bolje i to nego ovo ne EU verziji -> neće ni da mi verificira registraciju accounta koju sam dobio na mail XD).

"In life there is from 'A' to 'B' to 'C'. In parkour there is no 'B'"
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Starcraft i Starcraft 2

A vidiš, zaboravih ovdje napisat da je dosao novi Battle Report :)

 

HIGH RES DOWNLOAD: http://www.starcraft2.com/movies/battlereports/battlereport2/SC2-battlereport-2_ESRB-downloader.exe

"In life there is from 'A' to 'B' to 'C'. In parkour there is no 'B'"
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Starcraft i Starcraft 2

Igra izgleda super, pa cak razmisljam da bi kupio original iako nisam neki veliki igrac RTS-ova, ali sa vjezbom se sve da postici.

Kućište: Coolermaster CosmosS/ PSU: Corsair TX650W/ MB: Asus P5Q Pro/ CPU: Intel C2D E8500/ GPU: XFX Nvidia GTX 260 black edition/ Memorija: 3X 1GB KINGMAX PC6400/ Monitor: Samsung T200/ HDD 1. WD 120 GB, 2. Seagate 320 GB, 3. Samsung 1 TB
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice