PC - AVANTURE ( point and click - ma sve )

poruka: 566
|
čitano: 155.955
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
PC - AVANTURE ( point and click - ma sve )

Da...

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
PC - AVANTURE ( point and click - ma sve )
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
PC - AVANTURE ( point and click - ma sve )

Broken Age act 2 izlazi 28.4.

I am Guybrush Threepwood, Mighty Pirate!
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.3.2015 8:23 (ROADRUNNER).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
PC - AVANTURE ( point and click - ma sve )

Malo novosti u ovom topicu...

 

Danas je izašo Kings Quest Chapter 1 i igra je čudo!

Desturctoid recenzija - 9.5/10

Treba napomenut da prvi chapter traje oko pet sati te da će svaki idući chapter, (njih pet ukupno) biti zaseban priča!

Također došla je i četvrta epizoda Life is Strange koja se može pohvalit odličnim trenutcima te većom trajnođću od prijašnjih. Igra je fantastična; najbolja epizodična igra sa odlukama koje se prenašaju iz epizode u epizodu te fantastičnim likovima, (Max, Chloe).

Također nedavno je izašo iCradle

Cradle is a sci-fi first-person-view quest designed for the player to explore the surrounding world. The story is built around the relations of the protagonist and a mechanical girl who by quirk of fate found themselves amidst the desert. The player’s task is to repair the mechanical body of his companion and solve the mystery of the neglected entertainment park located not far from the yurt together.

 

Još neke nedavno izašle avanture:

Daedalic avantura - Anna’s Quest, (Adventure gamers recenzija - 4.5/5) zatim tu je Dead Synchronicity: Tomorrow Comes Today, (Adventure Gamers recenzija - 4/5) i The Perils of Man, (Adventure Gamers recenzija - 4/5)

 

A došao je i trailer za Lost Horizon 2, nastavak odlične Lost Horizon avanture, (Adventure Gamers recenzija)

 

Moj PC  
3 0 hvala 5
16 godina
offline
PC - AVANTURE ( point and click - ma sve )

Završio upravo Technobabylon (9 sati igranja). Obavezno za sve ljubitelje cyberpunka. Igri bih dao 83/100 i to samo zbog sredine radnje (tamo negdje, poglavlja 4-7 od 10 ukupno). Igra započinje veoma moćno u smislu zapleta, noire atmosfere i iznenađujuće logičnih zagonetki dok se radnja na sredini čini kao "filler" sa par nešto dosadnijih lokacija i dijaloga (pogotovo u restoranu) u usporedbi s ostatkom igre. Inače rijetko koju avanturu završim, a to što ovu jesam samo govori da je igra jedna od boljih u žanru i apsolutna pixel art poslastica ;)

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel. CyberPunk is my thing...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
PC - AVANTURE ( point and click - ma sve )

evp, da se malo zabavimo i nasmijemo Inner world

Cum sapienti viro libenter diserimus
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
PC - AVANTURE ( point and click - ma sve )

31.08 izlazi Stasis. Djeluje odlično...

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.8.2015 20:58 (doktor1).
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
PC - AVANTURE ( point and click - ma sve )

Na listi do kraja 2015. do sad su mi bili Fallout 4, DeusEx: Mankind Devided i SOMA, a sad je i Stasis

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel. CyberPunk is my thing...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
PC - AVANTURE ( point and click - ma sve )

Prve recenzije STASIS avanture:

1ndieworld- 9.5/10
IGN - 9/10

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.9.2015 19:23 (doktor1).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
PC - AVANTURE ( point and click - ma sve )

Igram STASIS i oduševljen sam...
Prvi dojmovi su fantastični. Detaljan dizajn Groomlakea; prenamjenjeni svemirski brod na kojem se nalazimo u ulozi Johna Marachecka koji kruži oko Neptuna. Cayne Corporation je vlasnik tog prenamjenjenog minera te se potajno vrše nekakvi eksperimenti na ljudima...
Mi se budimo iz hibernacijskog sna i vidimo da je nešto pošlo po zlu...

Atmosfera je odlična. Tome puno doprinose odlični zvukovi u pozadini. Iznenadio me i voice acting koji je prisutan u igri s obzirom na mali studio.
Priča i sva ta situacija u kojoj se nalazimo su mistični i zanimljivi te ima mnoštvo toga za pročitat na raznim kompjuterskim terminalima i tabletima šta nas još dublje upoznaje sa pričom...

 

U cca pola sata sam umro dva puta i imo jedan dobar horor skos... Netipično za PnC avanturu...

 

Preporuka ljubiteljima horora i PnC avantura...

 

"STASIS is the best adventure game I’ve played in years. It’s also one of the most impressive horror games I’ve played lately." - Rock, Paper, Shotgun

"STASIS is one of the most memorable experiences I've had from gaming in quite a while." - 8.5/10 Destructoid

"A disturbing but masterful love letter to sci-fi, horror and traditional adventure games"

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.9.2015 20:10 (doktor1).
Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
offline
PC - AVANTURE ( point and click - ma sve )

Slažem se, odlična igra. Ima pravi retro štih - jedina (uvjetna) zamjerka koju imam je da su zagonetke možda mrvicu prelagane. No to je subjektivno, a i nalazim se u prvoj polovici igre pa ne znam što me još čeka.

Atmosfera je odlična, kao i izometrijska grafika i stil  - sve me skupa podsjeća na mješavinu Fallouta, Abusea i  The Diga. Definitivan favorit.

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.9.2015 7:23 (Moloch).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
PC - AVANTURE ( point and click - ma sve )

Da, nije teška. Tu i tamo treba malo promislit i to je to. No pošto imamo mali meni nema nekih nelogičnosti kao npr kod Daedalica gdje treba kombinirat čarapu, sa kipućom vodom, sve zalit uljem iz motora..... No čitam da kasnije ipak dolaze teže zagonetke kao i neke dileme...

U PDA logovima često imamo hintove šta i kako napravit. kao i u samom okolišu,...

Ja sam došo u Medical bay i to postaje sve zanimljivije i zanimljivije... Atmosfera ubija! Kada se počnu čut neki razgovori u pozadini, šaputanja, vrisak i slično.... Sanitarium + Dead Space + Alien + Event Horizon....

PDA logovi mnogo otkrivaju o situaciji na Groovelakeu i gušt ih je čitat. Sa takvim tempom kažu da igra traje cca 10 sati...

Jedva čekam da sretnem "Samanthu"....

 

Tvorac STASISa je napravio demo Fallouta 4 sa izometričnim pogledom - SLIKA1 - SLIKA2

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.9.2015 9:09 (doktor1).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
PC - AVANTURE ( point and click - ma sve )

Igrači STASISa (igra je prva liga) jer postoji razlika između GOG i STEAM verzija?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
PC - AVANTURE ( point and click - ma sve )

Inače dobro je pročitat ovo prije igranja - THE WORLD OF STASIS

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
PC - AVANTURE ( point and click - ma sve )

Pređen STASIS za cca deset sati...

Vrhunska avantura! Ogorman broj ludih i predivnih lokacija....

Težina je taman...

Preporuka svakom ljubitelju avantura...

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
PC - AVANTURE ( point and click - ma sve )

Završio sam igru. I dalje mislim da je odlična i preporučam je, ali ipak imam na kraju i nekoliko sitnih zamjerki.

 

Ipak prekratka - čak i s čitanjima svih PDA u igri stvarno sam proletio kroz istu (7-8 sati). Drugi dio igre me je malo razočarao sadržajem, pogotovo pred kraj igre. Očekivao sam da ćemo naletiti na "Samanthu" koliko je spominjana u raznim logovima? Općenito monsteri su samo gimmick. Dojma sam da je taj dio izbačen (šifra "Aegis", anyone?)

 

Zagonetke dosta lagane - mislim da sam zapeo samo jednom ili dvaput i to na vrlo kratko vrijeme.  Istovremeno dostupnih lokaliteta i interaktivnih komponenti je premalo, pa je i kombinatorika prelagana... pogotovo pred kraj igre, kad je sve više manje predvidljivo. Još i većinu toga piše po logovima. Zapne se samo na zagonetkama koje nisu logične, i to upravo zato jer odskaču od mehanike ostatka. Zapravo igra ima veći naglasak na priču i atmosferu nego na zagonetke (koje u principu jesu dobre i intuitivne), tako da je to donekle stvar ukusa.

 

Audio komponenta je perfektno odrađena, grafika je sasvim ok. Sučelje i pathfinding bi mogli biti bolji, no isti nisu niti kritični za ovaj tip ige, a kako je riječ o indie igri apsolutno je irelevantno.

 

Sve u svemu, vrlo ugodno iskustvo i definitivno jedna od boljih avantura u dugo vremena.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.9.2015 12:06 (Moloch).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
PC - AVANTURE ( point and click - ma sve )

Nedavno sam odigro Adventures of Bertram Fiddle: Episode 1: A Dreadly Businessi igra je fantastična; kratka jer je prva epizoda, ali zbilja odlična! Kroz koji mjesec će doći druga epizoda, a nedavno je izašla i Fran Bow horor avantura...

 

Također je nedavno sa X1 na PC došla i D4: Dark Dreams Don't Die; prva sezona...

 

Još je došla i Blues and Bullets epizodična noir detektivska avantura

 

A izašo je i - Dropsy

______________

 

Od zamiljviih nadolazećih avantura izdvojio bi  - Armikrog, koji dolazi 30.09 te Monolith, avanturu od tvoraca odlične PnC avanture - Lost Horizon, (uskoro i Lost Horizon 2 koji dolazi 02.10)

______________

 

Traileri spomenutih avantura:

 

Adventures of Bertram Fiddle: Episode 1: A Dreadly Busines:

Fran Bow:

D4: Dark Dreams Don't Die:

Blues and Bullets:

Dropsy

Armikrog:

https://www.youtube.com/watch?t=49&v=ho0ZM3AmOuU

Monolith:

Lost Horizon:

Lost Horizon 2:

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.9.2015 22:47 (doktor1).
Moj PC  
0 0 hvala 3
16 godina
offline
PC - AVANTURE ( point and click - ma sve )

Jučer je izašo Armikgor

 

Za one željne izazovne PnC avanture fora dizajna, (glina plus neki slični materijal za likove) definitivno preporuka.

 

Armikrog - Making off:

 

Igra je u početku malo zbunjujuća jer nema tipke da osvjetlimo interaktivne djelove, pokazivač je deafult od windowsa, (zato sam napravio njih par koje promjenim kada igram jer me ta windows strelica bode u oči; downlad tu i tu).

Također igra je nešto teža te je poželjno pored sebe imati papir i olovku za bilješke ili hvatati screenshotove pa "alttabat". No mogu reći da uživam u puzlama i dizajnu...

Moj PC  
0 0 hvala 3
16 godina
offline
PC - AVANTURE ( point and click - ma sve )

Uz već pristiglu SOMU evo još par horor avantura iz prvog lica...

 

Već izašle igre:

 

Stairs

"Stiars is a first-person atmospheric psychological horror game, inspired by real-life events, that takes players through the stories of three missing people as seen through the eyes of journalist Christopher Adams."

Albino Lullaby Episode 1

"Albino Lullaby is a horror adventure game that doesn't rely on jump scares or gore. Escape from a surreal psychological nightmare as the world dynamically twists and contorts around you."

05.10.2015 dolazi Caffeine


"Caffeine is a quirky first person psychological horror adventure game with environmental puzzles."

U listopadu dolazi i The Park


"A psychological mystery thriller set in an amusement park where a dark and sinister secret is waiting to be uncovered."

  

U razvoju:
 

Layers of Fear


"Layers of Fear is a psychedelic horror where you take control over an insane painter in his quest to finish his magnum opus."

P.A.M.E.L.A.


"P.A.M.E.L.A. is an open world, sci-fi survival horror FPS with RPG elements in development"

Routine


"Routine is a first person Survival Horror set on a abandoned Moon Base designed around an 80's vision of the future, Your job is to find enough data and survive long enough to uncover the truth behind the strange disappearance of everyone stationed on the Lunar Research Station. "

The Hum: Abductions


"Explore a desolate world that has forever been changed by a mysterious enemy. Find your way through a city ravaged by war as you scavenge for your basic survival needs. Avoid detection from the Invaders as you cling to every second of life. Watch as the aliens carry out their invasion and reshape the city. "

_______________________

 

Layers of Fear, P.A.M.E.L.A. i Routine mi djeluju odlično...

______________________

 

Nevezano uz horore, danas je izašo The Beginner's Guide; "igra" tvorca The Stanley Parable naslova ...

"The Beginner's Guide is a narrative video game from Davey Wreden, the creator of The Stanley Parable. It lasts about an hour and a half and has no traditional mechanics, no goals or objectives. Instead, it tells the story of a person struggling to deal with something they do not understand."

 

dok je Else Heart.Break() dobio odličnu ocjenu od PC Gamera - 86/100

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.10.2015 21:06 (doktor1).
Moj PC  
3 0 hvala 3
16 godina
offline
PC - AVANTURE ( point and click - ma sve )

Danas je izašo Oxenfree, specifična avantura za X1 i PC...

A supernatural teen thriller about a group of friends who unwittingly open a ghostly rift.
You are Alex, and you’ve just brought your new stepbrother Jonas to an overnight island party gone horribly wrong.

 

Tvorci igre su Night School Studio čiji su osnivači bivši zaposlenici Telltale i Disney studija.

Kažu za igru da je "Goonies meets Poltergeist"

Igra ima full voice acting te odličan dizajn uz trajanje od cca 8 sati.

 

Trailer:

_____________

 

Inače evo jedna moja lista nekih najzanimljivijih avantura u 2016 godini

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.1.2016 8:35 (doktor1).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
PC - AVANTURE ( point and click - ma sve )

Molim pomoć!!!

Zadnjih par godina sam odigrao:

Machinarium, Sanitarium, Book of the unwritten tales 1 i 2, Ben there Dan that i to je to :D

Book jedinica me oduševila jer sam sve starije prošao (kada kažem starije, mislim sve od Lucas artsa + neke sa strane).

Pomoć: novije avanture (tipa book of the unrwitten tales) koja bi se isplatila odigrati. Vidim Black mirror se spominje, nemam pojma što je to... Nisam nikada ni ni ovu francusku novinarku do kraja uspio izgurati, ne volim ozbiljne avanture...

Prijelozi?

Hvala unaprijed!

p.s.
Imam ok kantu, zahtjev igre nije problem.

 

-edit-

Je RPG više nego point and click avantura ali mislim da i pod point and click avanturu može bez problema proć a vidim da ju nitko ne spominje.

 

Odigrajte UNDERTALE i nećete zažaliti. Igra ima 147MB ali ju je lik, nakon što je dobio funding na kickstarteru umjesto kako je rekao jedne godine, lik ju je sam radio nešto manje od 3 godine i traje oko 5 sati. Sve je sam lik napravio. Pozzzz

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.2.2016 19:20 (HaM).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: PC - AVANTURE ( point and click - ma sve )
HaM kaže...

Prijelozi?

Par komada:

 

Deponia - The Complete Journey

 

Danas je izašla i Deponia Doomsday

 

The Next BIG Thing

 

Anna’s Quest

 

The Night of the Rabbit

 

Broken Sword 5

 

_____________

 

Odlične "ozbiljne" avanture:

 

The Black Mirror triologija

 

Gray Matter

 

A New Beginning

 

Stasis

 

Yesterday

 

TDE: Chains of Satinav & Memoria

Ove dvije igre mi imaju fantastičan svijet; Memoria je nastavak Satinava...

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.3.2016 15:18 (doktor1).
15 godina
protjeran
offline
PC - AVANTURE ( point and click - ma sve )

Hvala za prijedlog(e).

Osim broken sword franšizu (spominje se tu i tamo na netu), za ništa drugo nisam čuo kamoli igrao :D

Hvala lijepa.

Evo trenutno skidam Kings Bounty: Legend pa će nešto nakon toga sa liste da se skine :)

p.p.s.
Igra je slična HOMMu (Heroes of might and magic) ali mi je stvarno dobra, otkrio sam ju prije par godina, Kings Bounty: The Armored Princess pa to toplo preporučam, ako nekoga zanima.

http://www.ign.com/games/kings-bounty-armored-princess/pc-14297520

 

-edit-

Evo gledma ove naslove i screnshotove... je*bote kako lijepo izgledaju :D Genijalno! Hvala još jednom za preporuke!

 

-edupli edit-

Evo čitam gore i ovo za Stasis... šteta, čini se kao oldična avantura međutim, ne dopuštam igrati ništa više što me izbacuje iz konfor zone dok igram (isprepadalice i slično ... to je upravo razlog što sam Fallout 4 prestao igrati nakon 2 sati gejmpleja... a kupio novu grafu od 1500kn samo zbog te igre lol)...

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.3.2016 12:21 (HaM).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: PC - AVANTURE ( point and click - ma sve )
doktor1 kaže...

Jučer je izašo Armikgor

 

Za one željne izazovne PnC avanture fora dizajna, (glina plus neki slični materijal za likove) definitivno preporuka.

 

Armikrog - Making off:

 

Igra je u početku malo zbunjujuća jer nema tipke da osvjetlimo interaktivne djelove, pokazivač je deafult od windowsa, (zato sam napravio njih par koje promjenim kada igram jer me ta windows strelica bode u oči; downlad tu i tu).

Također igra je nešto teža te je poželjno pored sebe imati papir i olovku za bilješke ili hvatati screenshotove pa "alttabat". No mogu reći da uživam u puzlama i dizajnu...

Dosta mi je editiranja lol

 

Samo da ovo komentiram: The Neverhood mi je oduvijek bila jedna od najdražih avantura, uvijek ću prije odigrati rukom crtane igre ili rađene od gline nego išta drugo.

14 godina
offline
PC - AVANTURE ( point and click - ma sve )

 

Izašao Day of The Tentacle Remastered Edition.

 

 

Topla preporuka za nostalgičare i ljubitelje Lucas Arts avantura.

 

Meni jedna od najdražih avantura i jedna pod prvih koje sam prošao kao klinac davne 1995 godine.

 

 

 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
Moj PC  
2 0 hvala 2
15 godina
protjeran
offline
16 godina
offline
PC - AVANTURE ( point and click - ma sve )

Velika preporuka za Goetiu! Fantastična igra, vrhunska!!

 

Adventure Gamers recenzija - 5/5

_________

 

A i napokon je izašla i posljednja epizoda Dreamfall Chapters avanture pa tko je čekao sve da zaigra konačno je dočekao...

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.6.2016 21:02 (doktor1).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
PC - AVANTURE ( point and click - ma sve )

Vani je nova igra od tvoraca Myst serijala - Obduction

 

 

Attack of the Fanboy - 4.5/5

 

Destructoid - 9/10

_________________

 

Unreal Engine 4:
Slika1

Slika2

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.8.2016 19:21 (doktor1).
Moj PC  
1 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice