Arma2 Operation Arrowhead

poruka: 150
|
čitano: 38.167
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Arma2 Operation Arrowhead

Arrowhead... Na istoku ništa novo.

 

Nisam naišao na nikakve probleme prilikom single play misija, stvar se odvija uglavnom OK, skriptirano je solidno, AI uglavnom dobar, atmosfera je kakva se i ocekuje od Arme - odnosi se na onih par misija što sam odigrao prije deinstalacije.

 

Zašto deinstalcije, zato što je što se tiče optimiziranosti isto staro neoptimizirano govno.

 

Grafički igra ne donosi ništa novo, neoptimizirano je i dalje - engine jednostavo ne valja što god vi rekli o tome.

Igra se jednostavno ne vrti fluidno kako bi to trebalo - između High ( i Normal na određenim opcijama) te uber custom very high detalja nema puno razlike u performansama što upravo ukazuje na terminalnu Bohema bolest - engine nije dobar.

Od onog Blura pri okretnanju i Postrocessing efekta sam skoro pokvario oci. 

I btw, grafika i nije bog zna kakva da bi opravdala hardwerske zahtjeve - čak štoviše izgleda zastarjelo. (oprostite arma fanboyevi što nemam razumjevanja za kalkulacije "stotine AI-a" kako je netko napisao prije - na njima je da to srede i optimiziraju, te zato po treci put - engine sucks big time, kao što je i do sada. 

Možda sam ja previše analna osoba pa mi smetaju stvari koje vama ne, te vi gledate kroz prste - u redu, neka vam bude, ali je ne mogu dati prolaznu ocjenu na neoptimiziranost. Uz napome da bugove u potpunosti preskačem i opraštam.

 

Da budem određeniji te ne ispadne pljuvački post, cijenim flashpoint izuzetno te smatram COD i BF "napucavaljkama" te u globalu gledano, stvar se vrti solidno, mislim, ne radi se o štekanju na par frame-a po sekundi, ali jednostavno

ne odvija se fluidno kako bi trebalo i to je to, te od onog isforiranog blura i postprocessing efekta oči otpadaju, čovjek se mora naprezati da nešto vidi. 

Ali zaista me taj blur pri okretanju i bluranje udaljenih objekata ubio LoL

 

Da ne bi bilo zablude - konfa je u profilu, ako smatrate da to ne bi trebalo biti dovoljno za bolju izvedbu onda nemam komentara. :)

 

Za kraj i po 10 put - ARMA = neoptimiziranost / loš engine koji ždere previše resursa ali to po ničemu ne opravdava.

 

http://www.youtube.com/watch?v=JRLl2yVrJzE
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.7.2010 17:42 (PureEntity).
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Arma2 Operation Arrowhead

Sve boheminine igre su bile strasno zahtjevne u svoje vrijeme. I OPF, i ArmA 1. To je jednostavno tako, njihov engine radi puno kalkulacija, a engine nije isto što i grafika, tu ima strašno puno stvari koje nemaju veze sa grafikom, i zbog kojega bi neki Battlefield, COD engine bio apsolutno neupotrebljiv.

A te stvari su: Realna simulacija balistike metaka, simulacija otvorenih prostora (bez ikakvih implementacija za culling), masivan AI, Realna simulacija fizike letjelica, tjela vojnika, simulacija fizike vozila, te dinamička izmjena dana/vremena.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali [ZETOR Black Edition-SADA SA NOVIM GEFUFNAMA]
Moj PC  
2 0 hvala 2
15 godina
neaktivan
offline
RE: Arma2 Operation Arrowhead
Weky kaže...

Sve boheminine igre su bile strasno zahtjevne u svoje vrijeme. I OPF, i ArmA 1. To je jednostavno tako, njihov engine radi puno kalkulacija, a engine nije isto što i grafika, tu ima strašno puno stvari koje nemaju veze sa grafikom, i zbog kojega bi neki Battlefield, COD engine bio apsolutno neupotrebljiv.

A te stvari su: Realna simulacija balistike metaka, simulacija otvorenih prostora (bez ikakvih implementacija za culling), masivan AI, Realna simulacija fizike letjelica, tjela vojnika, simulacija fizike vozila, te dinamička izmjena dana/vremena.

 

Sve je to jasno ,ali poanta nije u tome, i vjerujem da cemo se svi sloziti oko jedne stvari - važno je što nekakav software radi - ali isto tako važno, ako ne i važnije je kako to radi.

E ovdje Bohemia sucksa, i to je ono o cemu ja drvim ovdje.

Opet kazem, na pljujem i cistog hate-a nego iz razocarenja.

 

U biti meni je zao sto se izrade punokrvne vojne simulacije ne uhvati netko drugi koji bi to bolje izveo - tada bi vidjeli i sami da to sve moze puno bolje :)

 

Nazalost, mony run je bitniji pa eto imamo napucavaljke poput  COD-a i BF a simulatora nula.

 

Jebiga.

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=JRLl2yVrJzE
15 godina
offline
RE: Arma2 Operation Arrowhead

ARMIN engine je jedan od najkompleksnijih koliko vidim po igranju, grafički nije nešto, no sva ta fizika i putanje metaka, simuliranje sile i golemog AI-a košta resursa...No mislim da to radi team večih novčanih sredstava, igra bi bila puno optimiziranija, no gledajući ovu kapitalističku realnost to se neće tak brzo dogoditi.

We are nothing but the stones to pave the way...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Arma2 Operation Arrowhead
Ad4pt3r kaže...

ARMIN engine je jedan od najkompleksnijih koliko vidim po igranju, grafički nije nešto, no sva ta fizika i putanje metaka, simuliranje sile i golemog AI-a košta resursa...No mislim da to radi team večih novčanih sredstava, igra bi bila puno optimiziranija, no gledajući ovu kapitalističku realnost to se neće tak brzo dogoditi.

Upravo o tome se i radi, ovdje govorimo o zabavnom softwareu koji bi trebao biti sire dostupan, a ne o nekavom poslovnom projektu koji bi opravdao ulaganje u server farmu :) 

Opet cu ponoviti, stvar se kod mene kotrljala solidno ali sam odlucio napisati par stvari iz cisto objektivne perspektive.

 

I da, slazem se, kao sto sam i napisao, smatram da se sve to moze pune bolje napraviti, uz sve elemente koji su dostupni u Armi, i zato jednostavno ne mogu dati prolaznu ocjenu.

 

http://www.youtube.com/watch?v=JRLl2yVrJzE
15 godina
offline
RE: Arma2 Operation Arrowhead

Pa ti si na svojoj konfi dobivao dobar framerate, ako ja na svojoj dobivam oko 25-40 sličica...Instaliraj patch 1.52 i izgasi one postprocesing gluposti jer tolko bluraju sliku da bole oči.

We are nothing but the stones to pave the way...
14 godina
offline
Arma2 Operation Arrowhead

Fanboy sam Belji se

 

Ali slažem se sa svime izrečenim, oduvijek sam žalio što se igra tako slabo vrti i na najjačim konfama. Čak i Arma 1 zna zaštucati dan danas. Ali eto, bar dobivamo patcheve s kojima se razlika osjeti pa to nekako umanjuje bol. Smijeh

 

Zar su u OA pojačali blur? Mislim u Armi 2 mi je ono, na granici tolerancije ali ako je pojačan u OA onda neću biti zadovoljan... Zašto ne stave da se može podesiti intenzitet (tipa Crysis)? Doduše, velik dio igranja Arme se sastoji od tweakanja, lol, tako da se vjerovatno to može sredit kroz konfig.

3D Designer
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.7.2010 17:59 (Minoza).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Arma2 Operation Arrowhead
Minoza kaže...

Eto, vidi se da jesi jer si objektivan. Osmijeh

 

Ja nisam toliko sentimentalno vezan te sam ju deinstalirao i odlučio prolit gnjev na forumu - jer fakat volim koncept simulacije a na tržištu ih ima cijelo brdo pa nismo osuđeni samo na Armu. jel... Nda.

 

I najvjerojatnije cu je opet instalirati nakon nekoliko dana ter se opet naživcirati LoL-

http://www.youtube.com/watch?v=JRLl2yVrJzE
16 godina
offline
Arma2 Operation Arrowhead

Meni je super kod Arme to što kada tweakam i kada podesim grafiku i igra ide fluidno onaj osjećaj zadovoljstva i uživanja... Neprocjenjivo!

Lako je čovjeka sprdati, al aj mu daj 100kn BC2 ingame: Dorjan_CRO
Moj PC  
3 0 hvala 1
14 godina
odjavljen
offline
RE: Arma2 Operation Arrowhead
PureEntity kaže...

Sve je to jasno ,ali poanta nije u tome, i vjerujem da cemo se svi sloziti oko jedne stvari - važno je što nekakav software radi - ali isto tako važno, ako ne i važnije je kako to radi.

E ovdje Bohemia sucksa, i to je ono o cemu ja drvim ovdje.

Opet kazem, na pljujem i cistog hate-a nego iz razocarenja.

 

U biti meni je zao sto se izrade punokrvne vojne simulacije ne uhvati netko drugi koji bi to bolje izveo - tada bi vidjeli i sami da to sve moze puno bolje :)

 

Nazalost, mony run je bitniji pa eto imamo napucavaljke poput  COD-a i BF a simulatora nula.

 

Jebiga.

 

 

  Hebiga očito nemoze bolje... Svi ti ljudi koji rade su ono pamet im curi na usi.... Imaju iskustva, pozurni su, a onda se dogadaju da izbace poluproizvod.

ArmA II je tek sada trebala biti na trzistu (sa 1.7 patchem).

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali [ZETOR Black Edition-SADA SA NOVIM GEFUFNAMA]
14 godina
offline
Arma2 Operation Arrowhead

@PureEntity

 

Vrlo pošteno, iskreno i dobro napisan kratki review iz perspektive igrača. Rijetko naiđemo na loše/ije komentare o igri ali potkrijepljene dokazima.

Shvaćam tvoju frustraciju jedino mi nije jasno zašto ne isključiš blur i efekte koji ti se ne sviđaju u gejmu? To je kao i "križić" na sredini ekrana ili pogled iz 3. lica! Recimo, mi igramo bez ikakvih pokazivača, markera i nazovi-nišana ali ne možemo reći da je igra (pre)arkadna jer ima te "nišane". Isključimo sva ta pomagala, postavimo gejm na mod "my father is Rambo" i - "roštiljanje"! Namigiva

Ruku na srce, svi bi voljeli da se sve što instaliramo vrti na ne manje od 80 fpsa ali, sve ima svoju cijenu. Digneš grafiku - smanjiš fps. Smanjiš grafiku, fps odličan ali se "voda ne svjetluca". E, sad...Očito da je potreban kompromis a mislim da ga u ArmA2 i OA nije teško postići. Patchevi koji su izašli i postavke za grafiku rješavaju ove frustracije. Nekada nije bilo tako (ArmA1) ali...

 

Nego, jesi "ju" opet instalirao..? Smijeh

Jedini hrvatski ArmA2 klan! Prijave za regrutaciju na www.mrcine.org -
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.7.2010 11:03 (Mrljavi).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Arma2 Operation Arrowhead

Jeli to netko spomenuo nepregledna prostranstva bez vegetacije. SmijehBelji se mmmm

samo da spakujem kestrel i rangefinder Cool

Potpis:
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Arma2 Operation Arrowhead

Evo Gameport recenzija igre, moram priznati da su me ovaj put likovi iznenadili, dosta dobra recenzija ( izuzev onih glupiranja u međuscnema ).

Link.

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Arma2 Operation Arrowhead
thuglife kaže...

Evo Gameport recenzija igre, moram priznati da su me ovaj put likovi iznenadili, dosta dobra recenzija ( izuzev onih glupiranja u međuscnema ).

Link.

 Recenzija - klasika. U stvari, sasvim o.k.!

 

BTW, "svi" ovi features-i su u ArmA2 sa A.C.E. modom (sva nabrojana i viđena oružja i oruđa) + još milion dodatnih stvari. Prednost ekspanzije OA je u boljoj optimiziranosti i grafici.

Malo mi je bez veze ova spika o "tipkovnićkim kraticama". U klasičnom fajtanju, multiplayer-u, ništa više tipki ne treba bindati nego ššto ih bindamo u drugim fps-ovima! Zato, ne treba od OA "bježati kao od vraga" kako kažu jer po tome, nitko nikada ne bi niti instalirao, recimo, Microsoftov FS ili LockOn...

 

Vidjet ćemo kakvo će ozračje napraviti OA na FPS multiplayer sceni pa možda i mi kao klan pređemo na ekspanziju. Do tada, fajtamo se i istražujemo preostalih 90% prostora na mapama koje nismo niti vidjeli do sada! Izlanuo se

Jedini hrvatski ArmA2 klan! Prijave za regrutaciju na www.mrcine.org -
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.7.2010 10:18 (Mrljavi).
14 godina
protjeran
offline
RE: Arma2 Operation Arrowhead
Trenutno sam u njemackoj pa razmisljam o kupnji, kakav je multy jel dobar? Vrijedi li kupovati?
Reading spoil vision, see only an illiterate :) http://crotrailers.co.cc/
14 godina
odjavljen
offline
RE: Arma2 Operation Arrowhead
Daniman123 kaže...
Trenutno sam u njemackoj pa razmisljam o kupnji, kakav je multy jel dobar? Vrijedi li kupovati?

a nisu dzaba dobili naziv svi koji igraju armu 2 mp "armaholičari"Belji se

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali [ZETOR Black Edition-SADA SA NOVIM GEFUFNAMA]
14 godina
offline
RE: Arma2 Operation Arrowhead
Daniman123 kaže...
Trenutno sam u njemackoj pa razmisljam o kupnji, kakav je multy jel dobar? Vrijedi li kupovati?

 

Niti slučajno nemoj kupovati!! Totalna propast! Koma! Zaboravi i bježi glavom bez obzira!!

Kupovinom ArmA2 i priključivanjem u multiplyer na neki server smatraj da si se do daljnjega odrekao društvenog života i obitelji! Tvoja žena tražiti će utjehu u poštarima, djecu će ti susjed voditi na sladoled,  a jedino što ćeš ti dobiti od svega toga je svakodnevno povećanje dioptrije za +1 i 3kg žive vage po danu! Cool Totalna ovisnost!

 

Multiplayer je odličan, servera i više nego dovoljno, misija na njima toliko da ih godinu dana ne možeš odigrati sve do kraja...Još ako se prištekaš kod nas u klan...Izlanuo se

Jedini hrvatski ArmA2 klan! Prijave za regrutaciju na www.mrcine.org -
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.7.2010 9:26 (Mrljavi).
13 godina
neaktivan
offline
RE: Arma2 Operation Arrowhead
Mrljavi kaže...
Daniman123 kaže...
Trenutno sam u njemackoj pa razmisljam o kupnji, kakav je multy jel dobar? Vrijedi li kupovati?

 

Niti slučajno nemoj kupovati!! Totalna propast! Koma! Zaboravi i bježi glavom bez obzira!!

Kupovinom ArmA2 i priključivanjem u multiplyer na neki server smatraj da si se do daljnjega odrekao društvenog života i obitelji! Tvoja žena tražiti će utjehu u poštarima, djecu će ti susjed voditi na sladoled,    a jedino što ćeš ti dobiti od svega toga je svakodnevno povećanje dioptrije za +1 i 3kg žive vage po danu! Cool  Totalna ovisnost!

 

Multiplayer je odličan, servera i više nego dovoljno, misija na njima toliko da ih godinu dana ne možeš odigrati sve do kraja...Još ako se prištekaš kod nas u klan...Izlanuo se

  Igrom slučaja i ja sam u njemačkoj... baš bih mogao to pokupit prije nego krenem kući... konačno su pokrpali igru kako spada...

14 godina
protjeran
offline
RE: Arma2 Operation Arrowhead
Mrljavi kaže...
Daniman123 kaže...
Trenutno sam u njemackoj pa razmisljam o kupnji, kakav je multy jel dobar? Vrijedi li kupovati?

 

Niti slučajno nemoj kupovati!! Totalna propast! Koma! Zaboravi i bježi glavom bez obzira!!

Kupovinom ArmA2 i priključivanjem u multiplyer na neki server smatraj da si se do daljnjega odrekao društvenog života i obitelji! Tvoja žena tražiti će utjehu u poštarima, djecu će ti susjed voditi na sladoled,  a jedino što ćeš ti dobiti od svega toga je svakodnevno povećanje dioptrije za +1 i 3kg žive vage po danu! Cool Totalna ovisnost!

 

Multiplayer je odličan, servera i više nego dovoljno, misija na njima toliko da ih godinu dana ne možeš odigrati sve do kraja...Još ako se prištekaš kod nas u klan...Izlanuo se

Budem malo pogledao, u njemačkoj sam još tjedan dana budem se odlučio Cool

Reading spoil vision, see only an illiterate :) http://crotrailers.co.cc/
14 godina
offline
Arma2 Operation Arrowhead

Kao da dižete kredit za stan pa treba malo zastati i razmisliti o investiciji. Tko zna kako će sve završiti ako se ipak odlučite za ovakvu investiciju. Posljedice bi se mogle osjećati godinama! Cool Smijeh

Jedini hrvatski ArmA2 klan! Prijave za regrutaciju na www.mrcine.org -
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Arma2 Operation Arrowhead

Igra je totalni promasaj zali boze vremena prilikom instalacije  Viče no za 1 km nije lose ubiti 10 20 minuta dosade  Cool

 
0 4 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
RE: Arma2 Operation Arrowhead
Torp3do kaže...

Igra je totalni promasaj zali boze vremena prilikom instalacije  Viče no za 1 km nije lose ubiti 10 20 minuta dosade  Cool

  ajde idi igraj cod svoj nama ostavi jedinstvenu armu i uz opf (ako neracunam codemastersovo sranje) jedini serijal koji nije nikada razocarao i ostat ce jedna od najboljih igara

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali [ZETOR Black Edition-SADA SA NOVIM GEFUFNAMA]
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.7.2010 12:24 (Weky).
13 godina
neaktivan
offline
RE: Arma2 Operation Arrowhead
Weky kaže...
Torp3do kaže...

Igra je totalni promasaj zali boze vremena prilikom instalacije  Viče no za 1 km nije lose ubiti 10 20 minuta dosade  Cool

  ajde idi igraj cod svoj nama ostavi jedinstvenu armu i uz opf (ako neracunam codemastersovo sranje) jedini serijal koji nije nikada razocarao i ostat ce jedna od najboljih igara

 

Stvar ukusa.... jednostavno prelos engine i hrpa bugova na jednom mjestu ... meni neigrivo.

14 godina
odjavljen
offline
Arma2 Operation Arrowhead

Meni fantastična igra.

Engine je odličan. Brz i ljep.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali [ZETOR Black Edition-SADA SA NOVIM GEFUFNAMA]
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Arma2 Operation Arrowhead

Sto se tiće bugova igra uopće nije bugovita to ti je možda ako imaš piratsku igricu.

Imam jedan problem nemogu nikako komunicirati preko voice chata šta moram napraviti da mi to proradi.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.7.2010 22:07 (Wolf88).
13 godina
neaktivan
offline
Arma2 Operation Arrowhead

Meni je Flashpoint bio u svakom slučaju bolji od Arma i Arma2, osobito zbog dodataka (Red Hammer i Resistance). Nekako mi je u Arma i Arma2 sve tako jednostrano, crnobijelo objašnjeno. Ameri su uvijek plemeniti i dobri vitezovi koji na bijelim abramsima spašavaju 3. svijet od komunističke pošasti i tome slično sranje. Inače mi je gameplay dobar, i volim multiplayer, ali mi Flashpoint ostaje najdraži od svega, čak iako bi tamo manje crnobijela priča bila dobrodošla.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Arma2 Operation Arrowhead
Mrljavi kaže...

 

Nego, jesi "ju" opet instalirao..? Smijeh

N~da - posalo sam angry mail Bohemiji, kao što sam jednom prilikom slao Google-u angry mail. Google je odgovorio (za koji mjesec - ne radi se o generičkom mailu btw no to je druga priča),da li ce Bohemia odgovoriti?

Vjerujem da hoce hehehehe...

http://www.youtube.com/watch?v=JRLl2yVrJzE
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.7.2010 22:23 (PureEntity).
14 godina
neaktivan
offline
Arma2 Operation Arrowhead

Vidim da ima Arma 2   ,   ArmA 2:CO,  ArmA 2: OA = standalone, i ArmA 2: BAF = je DLC. 

A što je  ArmA 2: CO? DLC ili standalone?  

Sve je moguće...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Arma2 Operation Arrowhead

ARMA II:CO ti je combine operations ARMA II + ARMA OA

 

Neznam jesteli ćuli da Codemaster radi na novom operation flashpoint  igri

 

izvor G4.Samo se nadam da će je ovaj put napraviti igru kako spada sa dedicated server i boljim AI

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.7.2010 10:04 (Wolf88).
16 godina
offline
Arma2 Operation Arrowhead

Instalirao sam igru, podesio grafiku, krenem kampanju igrat i nakon nekoliko minuta mi crasha bez ikakvog errora, ostali modovi (Armory, Boot camp, itd.) mi rade bez problema.

Lako je čovjeka sprdati, al aj mu daj 100kn BC2 ingame: Dorjan_CRO
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice