Arma2 Operation Arrowhead

poruka: 150
|
čitano: 38.192
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
RE: Arma2 Operation Arrowhead
Tsar kaže...
ARMA 2 je užas !! Ak za taj nastavak ne naprave da optimizacija i grafika izgleda kao u OP DR 2, netrebaju ga niti radit. I da nema tolka hrpa BUG-ova.

 

Ne dao Bog (BI Studio) da Arma IKADA izgleda kao Dragon Rising!!! Ma daj molim te! One mutne teksture i siva atmosfera.... Molim te reci da si se šalio... Mislim ok, tamo imaš 30km view distance, jedini problem je što se nakon 500m gotovo ništa ne iscrtava... Iskreno, radije igram Armu 2 na 35 FPS-a nego Dragon Rising na 135 sa onom "prekrasnom" grafikom...

 

scenotaph kaže...

mislim kupit arma2 definitivno...zanima me vaše mišljenje za arma1?kakva je?da li se isplati kupiti?nemojte mi govorit da čitam recenzije jer me ne zanimaju..što vi mislite?sorry što sam otišao OT...

 

Arma 1 je ista stvar minus par feature-a i nešto lošija grafika. Arma 1 se još uvijek masovno igra ali nemoj misliti da Arma 2 ne donosi zato ništa novo. Ima poboljšanja u AI-u, gameplayu općenito, neki stari bugovi su odklonjeni (neki nisu lol). Armu 2 imam i igram aktivno sa Mrcinama. Operation Arrowhead je must have za mene.

 

Nadam se da ti je jasno da ako kupuješ ovu igru da u startu moraš prihvatiti tone bugova koje dolaze uz nju... Arma 1 sada radi odlično, nakon nekih 15 patcheva... Tako će biti i sa Armom 2 koja se još uvijek patcha, a performanse se malo po malo poboljšavaju. Isto tako, ne znam nikog tko igra Armu/Armu 2, a da ne koristi ACE mod lol...

 

Ono što svi očekujemo je to da će OA sadržavati manje bugova u startu kako bi eventualno bio prihvatljiv široj populaciji. Ovako samo mi hardcore ostanemo, ostali pređu na DR. Belji se

 

 

Ja mislim da je Arma baš zbog svih tih addona, modova i stalnog interesa zajednice tako dobra igra. Sada da upališ OpF imaš s kim halat. Baš me zanima kak se masovno "the true sequel" hala... hahaha

3D Designer
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.3.2010 11:33 (Minoza).
15 godina
neaktivan
offline
Arma2 Operation Arrowhead

E hvala..znam za bugove..to je još od Operation flashpointa koji dan danas igram jer je zakon,tako da sam navikao na to,pa mi nekako i nije minus..a čini mi se da ću kupit i jedinicu i dvojku,ionako su dosta pojeftinile..a onaj Dragon rising je užaš..neznam kako netko to može uopće uspoređivat sa arma-om..

 
2 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Arma2 Operation Arrowhead

Još 26 dana do izlaskaOsmijeh Ali možda i mjeseci čekanja patcha da ispravi bugove.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Arma2 Operation Arrowhead

Ja se sve nadam da će to biti ispolirana igra, Arma 2 je npr. došla u startu dosta ispoliranija nego što je bio slučaj sa Arma 1 koja je doslovno, ali doslovno došla neigriva, ljudi su je masovno vraćali u store...

 

Budući da nisu radili drastične izmjene na samom engine-u nadam se da su ga ispolirali. Razočaralo me što (koliko sam vidio) nisu napravili nove animacije za oružja, eto tu su se mogli ugledati na DR koji ima odlične i realne animacije za oružja, primjer: reload SMAW-a.

 

Dosta nedostataka je ispravljeno ACE modom ali volio bih to vidjeti implementirano u igru.

3D Designer, www.mrcine.org, www.crotrailers.co.cc - Traileri,gameplay snimke i ostali klipovi za video igre
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.6.2010 19:25 (Minoza).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Arma2 Operation Arrowhead

Jeli netko već nabavio ovu igru?

 

14 godina
odjavljen
offline
RE: Arma2 Operation Arrowhead
Wolf88 kaže...

Jeli netko već nabavio ovu igru?

 

  Danas izlaz.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali
16 godina
offline
RE: Arma2 Operation Arrowhead

Daj mi recite jer se isplati uzet ARMA II combined operations ili samo ARMA II: OA ?

kakve prednosti dobijem ako posjedujem uz OA i orginalnu ARMA-u II

14 godina
odjavljen
offline
RE: Arma2 Operation Arrowhead
Wolf88 kaže...

Daj mi recite jer se isplati uzet ARMA II combined operations ili samo ARMA II: OA ?

kakve prednosti dobijem ako posjedujem uz OA i orginalnu ARMA-u II

  Dvije odvojene igre, ja ti preporučam da sačekaš i pogledaš Operation Arrowhead, pa onda odluči koja ti je bolja. ArmA   je igra koja strašno ovisi o tvome ukusu, nekome je sranje, dok je nekome najbolja igra u zivotu (meni je takoder odlična).

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali
16 godina
offline
RE: Arma2 Operation Arrowhead
Ja baš tražim ovaku igru.Pošto sam prošle godine oćekivo puno od OFP:DR pa sam zbog toga preskoćio ARMA-u II
14 godina
odjavljen
offline
RE: Arma2 Operation Arrowhead
Wolf88 kaže...
Ja baš tražim ovaku igru.Pošto sam prošle godine oćekivo puno od OFP:DR pa sam zbog toga preskoćio ARMA-u II

  Onda kupi i odigraj Armu II, i baci se na izvrstan multiplayer. DR je arkadno smece konzolaško.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali
16 godina
neaktivan
offline
Arma2 Operation Arrowhead

Dragon Rising nije igra, to je sprdnja na gamere i gaming općenito.

Ni blizu ArmA-i, ni blizu.

Nobody expects the Spanish Inquisition!
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.6.2010 19:39 (calypso).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Arma2 Operation Arrowhead

Kupujem zasigurno Cool

 

Možda malo pričekam da vidim kako će se razvijati situacija sa portanjem ACE moda u OA, naprosto, nezamislivo mi je uopće igrati ovu igru bez ACE-a Belji se

 

calypso kaže...

Dragon Rising nije igra, to je sprdnja na gamere i gaming općenito.

Ni blizu ArmA-i, ni blizu.

 

Iako sam zagriženi fan, mislim da ne treba pretjerivati. Neke stvari u DR-u su vrlo zanimljive, meni su ponajviše u (dobrom) sjećanju ostale odlične reload animacije te mogućnost CQB-a što mi stvarno nedostaje u Armi. Također igra ima vrlo moćan editor kao i Arma. Ono što ju je uništilo je loš MP sistem te nedostatak interesa zbog istog. Upravo odličan MP te community addons održava Armu na životu te ju čini drukčijom, zbog iste stvari se i dan danas igra originalni Flashpoint ili Arma 1. To su "besmrtne" igre, na njima stalno netko radi, na njima se stalno nešto mijenja i netko ih uvijek igra.

3D Designer
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.6.2010 19:51 (Minoza).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Arma2 Operation Arrowhead
Daj mi recite još za mp jer ima dosta public servera
14 godina
odjavljen
offline
RE: Arma2 Operation Arrowhead
Minoza kaže...

Kupujem zasigurno Cool

 

Možda malo pričekam da vidim kako će se razvijati situacija sa portanjem ACE moda u OA, naprosto, nezamislivo mi je uopće igrati ovu igru bez ACE-a Belji se

  to se zove armaholičar, odmah igru u startu kupit, ma ja tko ti je ko onNamigiva

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.6.2010 19:47 (Weky).
14 godina
offline
RE: Arma2 Operation Arrowhead
Weky kaže...

  to se zove armaholičar, odmah igru u startu kupit, ma ja tko ti je ko onNamigiva

 

Haha, a u pravu si, jesam armaholičar. Belji se

 

Ali to je samo djelić priče, da znaš koliko sam samo izostajao sa nastave u srednjoj da bi halao Armu sa ekipom... sada sam ipak malo "normalniji" lol

 

 

 

Sorry za OT

 

Wolf88 kaže...
Daj mi recite još za mp jer ima dosta public servera

 

Naravno... što se toga tiče, nemaš brige, možeš u bilo koje doba naći servere sa hrpom igrača.

3D Designer
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.6.2010 20:01 (Minoza).
14 godina
offline
Arma2 Operation Arrowhead

Eto ga, naručio jučer igru, vjerovatno će doći početkom idućeg tjedna. Cool

 

Jedva čekam! Belji se

 

 

Btw. ovo bi moglo biti interesantno malo široj publici ovaj put. Em ima tone pre-kul featuresa i ono najvažnije, kao što sam se i nadao, igra u startu dolazi sa puno manje bugova te je optimizacija na nivou. Tako barem čitam na forumima. Doduše, sa zadnjim 1.07 patchom Arma 2 radi predobro, ja nisam mogao vjerovati koliki porast performansi, nema više stutteringa uopće, mogu dić na 5km view distance i nabit sve do jaja (izuzev filtrate-a). Prije sam s istim postavkama mogao ići do 3,5km i često bih osjetio usporavanja i stutter u misijama sa hrpom skripti i puno AI-a, sada toga gospodo nema!

 

Naravno, najveća poboljšanja se osjete na sistemima sa više jezgri te 4+ GB rama jer igra sada to iskorištava kako treba.

3D Designer
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.7.2010 11:10 (Minoza).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
RE: Arma2 Operation Arrowhead
Minoza kaže...

Eto ga, naručio jučer igru, vjerovatno će doći početkom idućeg tjedna. Cool

 

Jedva čekam! Belji se

 

 

Btw. ovo bi moglo biti interesantnije malo široj publici ovaj put. Em ima tone pre-kul featuresa i ono najvažnije, kao što sam se i nadao, igra u startu dolazi sa puno manje bugova te je optimizacija na nivou.

  Opa

Čeka se čeka prvi patch - bugova ima, ali niti približno kao ArmA II u startu. Bude dovoljan jedan patch i igra ima da radi ko zmajSmijeh

Optimizacija je ista, tj. radi identično kao ArmA II 1.5

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali
14 godina
protjeran
offline
RE: Arma2 Operation Arrowhead
Minoza kaže

Haha, a u pravu si, jesam armaholičar. Belji se

 

Ali to je samo djelić priče, da znaš koliko sam samo izostajao sa nastave u srednjoj da bi halao Armu sa ekipom... sada sam ipak malo "normalniji" lol

 

 

 

lol, ja sam mislio da sam najgori Belji seNevinašce

 

Jel moram imati Armu 2 kako bi igrao OA... Jel bi stvarno volio probat....

Reading spoil vision, see only an illiterate :) http://crotrailers.co.cc/
14 godina
offline
RE: Arma2 Operation Arrowhead
Weky kaže...

  Opa

Čeka se čeka prvi patch - bugova ima, ali niti približno kao ArmA II u startu. Bude dovoljan jedan patch i igra ima da radi ko zmajSmijeh

Optimizacija je ista, tj. radi identično kao ArmA II 1.5

 

Onda to njet dobro jer Arma 2 sa 1.07 kao što sam rekao radi puno bolje kod mene nego 1.05, očekujem da će to čim prije riješit patchem. Ali to je ona dobra stara priča, svaki put treba nekoliko patcheva da ta igra proradi kako treba. Dobro, kod Arme 1 je to bio ekstreman broj, ne sjećam se sad točno, mislim jedno 15 patcheva lol...

 

Daniman123 kaže...

 

lol, ja sam mislio da sam najgori Belji seNevinašce

 

Jel moram imati Armu 2 kako bi igrao OA... Jel bi stvarno volio probat....

 

Ne moraš, standalone je ali toplo preporučam da imaš oboje (lol) jer ti se onda sav sadržaj iz Arme 2 integrira u OA pa imaš dve igre u jednoj. Smijeh

3D Designer
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.7.2010 11:30 (Minoza).
14 godina
odjavljen
offline
RE: Arma2 Operation Arrowhead

Moje isprike - Htjeo sam rec OA radi identicno kao Arma II sa zadnjim patchem - u ovom slucaju 1.07, a ne 1.05

Ja sam igrao sa 1.05 pa sam pobrkao nesto.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali
14 godina
protjeran
offline
RE: Arma2 Operation Arrowhead
Minoza kaže...
Weky kaže...

  Opa

Čeka se čeka prvi patch - bugova ima, ali niti približno kao ArmA II u startu. Bude dovoljan jedan patch i igra ima da radi ko zmajSmijeh

Optimizacija je ista, tj. radi identično kao ArmA II 1.5

 

Onda to njet dobro jer Arma 2 sa 1.07 kao što sam rekao radi puno bolje kod mene nego 1.05, očekujem da će to čim prije riješit patchem. Ali to je ona dobra stara priča, svaki put treba nekoliko patcheva da ta igra proradi kako treba. Dobro, kod Arme 1 je to bio ekstreman broj, ne sjećam se sad točno, mislim jedno 15 patcheva lol...

 

Daniman123 kaže...

 

lol, ja sam mislio da sam najgori Belji seNevinašce

 

Jel moram imati Armu 2 kako bi igrao OA... Jel bi stvarno volio probat....

 

Ne moraš, standalone je ali toplo preporučam da imaš oboje (lol) jer ti se onda sav sadržaj iz Arme 2 integrira u OA pa imaš dve igre u jednoj. Smijeh

Downloading...

Igra izgleda super...

Reading spoil vision, see only an illiterate :) http://crotrailers.co.cc/
14 godina
offline
RE: Arma2 Operation Arrowhead
Daniman123 kaže...

Downloading...

Igra izgleda super...

 

Meni je to osobno jedna od grafički ljepših igara, naravno, ima momenata i kada izgleda očajno ali uzmi u obzir da je to zbilja open world i to poprilično velik. Ljude obeshrabri strma krivulja učenja, loš single player, btw. ne znam koliko ti se isplati skidat jer naprosto igrati Armu u SP nema smisla, kampanje su uvijek očajne i površne te prepune bugova. Mogao bi steći vrlo pogrešan dojam o igri, jednostavno, tek u MP vidiš šta igra nudi.

 

Meni je uvijek gušt zaletit se na server, uzet neki helić ili avion pa malo letit, pa onda uzmem tenk pa se malo s tim igram. Obožavam ono, dođem do kutije za municiju i onda 10 min gledam šta da uopće uzmem od oružja jer ih ima stvarno puno. Također, moraš probati ACE mod (viš kak lagano radim armaholičare od vas Belji se), ali stvarno, kad vidiš i čuješ kako to sve izgleda sa tim modom... od zvukova preko tone novih feature-a do sasvim drugog iskustva u igri... još realnijeg rekao bih. Naravno, i dalje je to igra ali ACE mi daje idealan balans realizma i zabave.

 

Joj joj kak ću ja vas navuć.... Smijeh

3D Designer
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.7.2010 11:58 (Minoza).
14 godina
odjavljen
offline
Arma2 Operation Arrowhead

Pa ovaj nakon pređene SP kampanje ArmA II, mogu ti rec da je kampanja i misije odrađene bas za pravu vojnu simulaciju. Misije su posložene tako da počimlješ polako, lakši zadatci, pa onda sljede sve teži i teži, sa puno prelaženja kilometraže, pa dinamička izmjena dana i noći (vremena), sjecam se one jedne misije gdje trebas trazit neku djevojku (Manhattan), ja sam je trzaio 3 dana, suborci znaju ponekad poblesavit - No, tako je valjda i u stvarno ratu.

Igra je totalno otvorena, ogromni i prekrasni prostori, tenkovi, helikopteri, čak i bicikl-a, izbor oružja, zvukov, balistika...

Za SP od vojnih simulatora i dalje ostaje najbolji Operation Flashpoint Cold War Crisis, a za MP neznam , vjerovatno je Arma II tu najbolja. Ovaj novi flashpoint strpavam u isti klasu kao i Call of Duty.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.7.2010 12:07 (Weky).
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Arma2 Operation Arrowhead
Weky kaže...

Pa ovaj nakon pređene SP kampanje ArmA II, mogu ti rec da je kampanja i misije odrađene bas za pravu vojnu simulaciju. Misije su posložene tako da počimlješ polako, lakši zadatci, pa onda sljede sve teži i teži, sa puno prelaženja kilometraže, pa dinamička izmjena dana i noći (vremena), sjecam se one jedne misije gdje trebas trazit neku djevojku (Manhattan), ja sam je trzaio 3 dana, suborci znaju ponekad poblesavit - No, tako je valjda i u stvarno ratu.

Igra je totalno otvorena, ogromni i prekrasni prostori, tenkovi, helikopteri, čak i bicikl-a, izbor oružja, zvukov, balistika...

Za SP od vojnih simulatora i dalje ostaje najbolji Operation Flashpoint Cold War Crisis, a za MP neznam , vjerovatno je Arma II tu najbolja. Ovaj novi flashpoint strpavam u isti klasu kao i Call of Duty.

 

Ma je, u osnovi ok ali meni nije legla SP kampanja. Igrao sam ju sa prvom verzjom igre tako da je i to vjerovatno imalo utjecaja na moj ukupni dojam. Uglavnom, brzo sam odustao. Mogao bih sad probati ponovno.

3D Designer
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.7.2010 12:10 (Minoza).
14 godina
protjeran
offline
Arma2 Operation Arrowhead
Reading spoil vision, see only an illiterate :) http://crotrailers.co.cc/
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Arma2 Operation Arrowhead

Uopće mi se ne sviđa Takistan.

Chernarus mi je bio puno ljepši.

 

FU Middle East! :P

Nobody expects the Spanish Inquisition!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Arma2 Operation Arrowhead

Još čekam igru... Mršti se

 

Nadao sam se da će ovaj tjedan al eto, izgleda da će tek idući. Može malo detaljnije? Zašto ti je Takistan loša mapa? Koji su nedostaci u odnosu na Chernarus? Ovdje mislim prvenstveno na taktički dio, vizualni nedostaci su očiti jelte...

3D Designer
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.7.2010 14:32 (Minoza).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Arma2 Operation Arrowhead

Nisam jako puno igrao.

Samo sam preletio par puta mapu. Čini mi se pre pusta, pre malo vegetacije. Samo pustinje i brda.

Znam da tako i treba biti jer se igra zbiva na bliskom istoku, ali zašto su onda, od svih prekrasnih mjesta na Zemlji, oni odabrali je*enu brdovitu pustinju sa pokojom oazom.

Ok, u stvarnosti su na bliskom istoku česti sukobi, pa je to logično mjesto za ratnu simulaciju, ali ionako je rat u igri izmišljen, ne stvaran, pa su ga mogli smjestiti negdje drugdje.

Građevine mi se čine ok, džamije i to.

Chernarus mi je bio puno zanimljiviji.

 

Ja sam noob u ArmA-i i nisam puno igrao OA, pa ti ne mogu govoriti o taktičkim prednostima ili nedostacima, ovo je samo moje mišljenje o Takistanu.

Nobody expects the Spanish Inquisition!
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
RE: Arma2 Operation Arrowhead
Minoza kaže...

Još čekam igru... Mršti se

 

Nadao sam se da će ovaj tjedan al eto, izgleda da će tek idući. Može malo detaljnije? Zašto ti je Takistan loša mapa? Koji su nedostaci u odnosu na Chernarus? Ovdje mislim prvenstveno na taktički dio, vizualni nedostaci su očiti jelte...

Evo ja baš igram igru... Meni je super, a Takistan mi je dobar malo je pust no bogat je živućih sadržaja... Sviđa mi se... Ostalo je isto super, imaju i single misije a naućio sam igrati kroz tutoriale u igri...

Reading spoil vision, see only an illiterate :) http://crotrailers.co.cc/
14 godina
offline
RE: Arma2 Operation Arrowhead
calypso kaže...

 

Ja sam noob u ArmA-i i nisam puno igrao OA, pa ti ne mogu govoriti o taktičkim prednostima ili nedostacima, ovo je samo moje mišljenje o Takistanu.

 

Hvala za info. Otvoreni prostor znači manje zaklona, to znači borbe na veće udaljenosti, to znači da si prisiljen koristiti artiljeriju, zračnu podršku i slično te dobro osigurati prilaz mjestu u koje ulaziš prije nego uđeš. Na Chernarusu si često u bliskom sukobu te koristiš prirodni zaklon kojih ima na pretek. U principu, baš me to zanimalo, dali ima puno zaklona, kako izgledaju sela/gradovi jer upravo to definira tip borbe. No dobro, vidjet ću i sam kroz par dana. Belji se

3D Designer
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice