Teorije zavjere

poruka: 1.884
|
čitano: 246.325
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Re: Teorije zavjere
Sum_of_all_fears kaže...

A ja bio uvjeren da se nikad nisu niti spustili na mjesec - navodno je sve to režirao Kubrick negdje u Area51.

 to objašnjava svemirce,a bilo je tako dobro izvedeno da su i astronauti mislili da je stvarno.

--------------------------------------------------------------------------------------------
15 godina
offline
Re: Teorije zavjere
teodor.francic kaže...

..

-"Bože moj, što je to?"

 ..

 

 

- vozimo se tak na metli, ja i frendić (okata žaba, za tebe Vansvemirac, za teiste Bog, za ostale žabac/okati..) i viknem ja gornju rečenicu.. kaže žabac, ma to sam se nešt' zezo, mlad, napušen.. sorry. (sad znaš.)

- btw, znaš li što je bilo '38me? Rat svjetova.. nešto najstrašnije, mnogi ljudi su jednostavno 'pukli'. (O.Wells btw). Što je tvoje opravdanje?

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
moderator
offline
Re: Teorije zavjere
Sum_of_all_fears kaže...

A ja bio uvjeren da se nikad nisu niti spustili na mjesec - navodno je sve to režirao Kubrick negdje u Area51.

sgcollins je jako lijepo objasnio zašto to (fejkanje) nisu tada mogli napraviti

 

Zanimljivo je kako je tada bilo moguće otići na Mjesec, ali nije bilo moguće fejkati odlazak na Mjesec jer tehnologija za tu razinu fejkanja još nije postojala! 

 

8 godina
protjeran
offline
Re: Teorije zavjere
Sum_of_all_fears kaže...

A ja bio uvjeren da se nikad nisu niti spustili na mjesec - navodno je sve to režirao Kubrick negdje u Area51.

 Pa i druge misije Apollo su se spustile na Mjesec i vidjele također nešto slično, letjelice nepoznatoga porijekla.

 

Ali kako su već uspjeli zataškati misiju "Apollo 11" tako su i ostale, ali ipak neki astronauti još danas putuju po svijetu i govore istinu o tome što je NASA svima nama prešutila.

 

Ali kako svakoj laži dolazi jednom kraj, tako će i toj NASA laži doći kraj, garant, jer istina uvijek pobjeđuje, a to je da mi ljudi nismo sami u svemiru. Dapače! 

 

Što nas tek čeka na Marsu.

 

To ni najmaštovitiji režiseri ne mogu izmisliti što nas tamo čeka kada konačno tamo dođemo. 

 

 

16 godina
moderator
offline
Re: Teorije zavjere
teodor.francic kaže...
Ali kako svakoj laži dolazi jednom kraj, tako će i toj NASA laži doći kraj, garant,

Znači, teoretičari zavjera će jednog dana prihvatiti činjenicu da su Ameri bili na Mjesecu?

 

teodor.francic kaže...
jer istina uvijek pobjeđuje, a to je da mi ljudi nismo sami u svemiru. Dapače! 

Istina je već pobijedila. Samo neki nikako da je prihvate.

8 godina
protjeran
offline
Re: Teorije zavjere
mbaksa kaže...
Znači, teoretičari zavjera će jednog dana prihvatiti činjenicu da su Ameri bili na Mjesecu?

 

 Ja ne tvrdim da nisu bili, dapače, bili su mnogo puta.

 

Ali nisu sve rekli što se tamo sve događalo, u tome je poanta. 

 

mbaksa kaže...
 Istina je već pobijedila. Samo neki nikako da je prihvate.

Istina će pobijediti onda kada će dokaze o postojanju Vanzemaljske inteligencije (a koje NASA ima koliko hoćeš), oni koji to vješto skrivaju dati svim ljudima da to vide i da saznaju istinu o svom pravom porijeklu.

 

Tek onda će istina pobijediti.

 

Za sada se samo vodi šahovska bitka sa pijunima, a ono pravo doći će na kraju, i to šah-mat za lažove i prevarante. Garant. 

16 godina
offline
Teorije zavjere

Ili kad ti izneseš svoju teoriju o Vansvemircima... Dapače!

Rvat katolik!
8 godina
protjeran
offline
Re: Teorije zavjere
tnakir kaže...

Ili kad ti izneseš svoju teoriju o Vansvemircima... Dapače!

 To će biti samo točka na "i"! 

 

Evo, postoje dokumenti koji govore o tome da je ruska orbitalna stanica sa tri astronauta doživjela negde 70-tih godina prošlog stoljeća (ne znam točno godinu,  a ne da mi se sada to tražiti samo dajem obavijest o tome), susret sa "nepoznatim bićima" koja su bila 30 metara velika i imala su raspon krila oko 10 metara. Prvo su ih vidjela ta trojica astronauta (ima točno podatke o kojima se radi), ali su prvo mislili da "haluciniraju", pa nisu ni obavjestili bazu na Zemlji o tome. Za nekoliko dana došla su još trojica astronatua na stanicu (mislim da je bila i jedna žena među njima tak negdje koliko se sječam pročitanoga), tako da ih je sada bilo ukupno šest, i imali su neki popravak na stanici tako nekako.

 

Ubrzo kako su došla ta nova trojica, opet su im se pojavila ona ogromna bića, i svih šest su ih jasno vidjeli, i ovaj puta su bili sigurni da ne halucuniraju, pa su obavijestili bazu o tome. Baza je isto sve to vidjela. Nepoznata bića su ostala neko vrijeme oko stanice (za to vrijeme svi astronauti su pobjegli u stanicu jer nisu znali da li su posjetioci agresivni ili ne); i onda se smiješeći udaljila od stanice i ubrzo nestala sa vidokruga. To je bio šok za sve astronaute, jer evolucija u koju su vjerovali nije im dala nikakvo razumno objašnjenje za to što su stvarno doživjeli.

 

Naravno, kada su došli na Zemlju, zabranili su im govoriti o tome, čak ni svojim obiteljima (kazna za neposluh je bila odlazak u Sibir, zna se što je to značilo). Ali ipak je nekoliko astronauta bilo neposlušno, i tako su počeli hodati po svijetu i svima pričati da su se uvjerili da postoje i druga Inteligentna bića osim nas ljudi u svemiru, i tako se i došlo do tih podataka.

 

 

Pitanje glasi, zašto bi neki astronaut, koji je do kraja života materijalno osiguran zajedno sa svojom obitelji, riskirao odlazak u Sibir, odvajanje od obitelji, da bude zatvoren cijeli život (umjesto da sa obitelji sretan uživa u ostatku života), i to sve zbog neke laži? Nešto takvo može se podnijeti samo radi svjedočenja istine, koja je važnija nekima i od vlastitih života. Svaka čast takvima, skidam kapu i duboki naklon. Zaslužili su to radi svoje hrabrosti. Dapače! 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Teorije zavjere
mbaksa kaže...

sgcollins je jako lijepo objasnio zašto to (fejkanje) nisu tada mogli napraviti

Par komentara na tvrdnje od lika. Nema veze sa samim slijetanjem na mjesec.

Standardni reel u klasičnom 35mm filmu je 1000, 90 feet-a je po minuti, što će reći da je trajanje oko 11-12 min. Ako komparira 24fps standardnog snimanja s 10fps kamere koja je korištena, tada je to već ubrzanje od 2,4 x. Ne vidim zašto bi trebalo ubrzati baš 3 puta osim da njemu matematika bolje izgleda. Isto tako nije potrebno imati reel sa 5700 feet-a da bi imao 'u komadu' zapis te dužine, tj. da ne bi bili primjetni spojevi. Odavno se koriste pri projekciji 2 projektora, a vješti operater pušta svaki reel na drugom projektoru, pa je 'spoj' neuočljiv. Sjećam se kao klinac jedino na moru u nekom bogtepitaj kojem kinu da je film prekidan po nekoliko minuta da bi lik promjenio rolu jer ima jedan projektor. U svakom kinu tog doba svaki analogni film je bio u cca 5 > rola i nikakav spoj se nije vidio. Taj argument mu ne stoji i ev. netko tko nije upoznat sa samom tehnologijom to može popušiti..

 

Argument da zavjeraši tvrde da tehnologija tog doba nije bila dovoljno razvijena, pa samim time nije mogla biti niti tehnologija snimanja - je bedast. Radi se o računalima i video uređajima. Kruške i jabuke. U to doba jest bio problem količine video podataka. Ali odjednom, ne više puta u jedinici vremena. Zato i imamo taj nesretni interlacani video jer je bio problem odjednom procesirati tu količinu podataka, ali nije bio problem manje podataka obraditi više puta u jedinici vremena. Taj argument da tehnologija u to doba nije dopuštala veći fps je također bedast. Za razliku od računala koja doista jesu bila skromnih mogućnosti.

 

Eto, tek toliko što mi je palo u oko prilikom gledanja ovog klipa, bojim se što bih sve našao da ga doista idem analizirati..

 

16 godina
moderator
offline
Re: Teorije zavjere
bed kaže...
Standardni reel u klasičnom 35mm filmu je 1000, 90 feet-a je po minuti, što će reći da je trajanje oko 11-12 min. Ako komparira 24fps standardnog snimanja s 10fps kamere koja je korištena, tada je to već ubrzanje od 2,4 x. Ne vidim zašto bi trebalo ubrzati baš 3 puta osim da njemu matematika bolje izgleda.

Zaboravio si da snimka mora izgledati usporeno. Više se ne sjećam točno koje su brojke sve bile u igri, ali recimo ovako - ako snima s 24 fps pa pušta pri 10 fps, snimka će ispasti usporeno (onako kako bi trebalo biti na mjesecu). Ako ovih 10 fps treba dignuti na 3*10 fps -> 30 fps, onda znači da, da se zadrži isti stupanj "usporenosti", trebalo bi snimati pri 3*24 fps -> 72 fps.

9 godina
protjeran
offline
Re: Teorije zavjere
cek ako je interlaced onda je zapravo 5fps, šta ispada 15 fps za snimat za u slowmo za 10fps interlaced ,sta ispada za one kasnije od 30fps interlaced 45fps da je tribalo maks?
16 godina
moderator
offline
Re: Teorije zavjere
dabar_solta kaže...
cek ako je interlaced

Nije.

9 godina
protjeran
offline
Re: Teorije zavjere
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.2.2016 21:37 (dabar_solta).
10 godina
protjeran
offline
Teorije zavjere

Vaša mišljenja o Nostradamusu i njegovom redviđanje da dolazi kraj svijeta početkom rata između Rusije i Turske..?Bome lijepo je krenilo , samo se čekaju Amerikanci da završe ono pto su počeli..

This time next year we'll be millionaires
13 godina
offline
Re: Teorije zavjere
Boixus Nois PS kaže...

Vaša mišljenja o Nostradamusu i njegovom redviđanje da dolazi kraj svijeta početkom rata između Rusije i Turske..?Bome lijepo je krenilo , samo se čekaju Amerikanci da završe ono pto su počeli..

 

nostradamusova predviđanja su zapravo više nešto kao stihovi koje svatko tumači kako njemu paše..

nisam još čuo za to sa rusijom i turskom, ali sam siguran da je nešto u stilu: "kada se turban vatrenom vodom zalije, ogromne rupe će posisati zrak sa zemlje"

i tako onda dođe neki pametnjaković koji pokušava pogoditi budućnost na osnovu stihova i poveže to sa nekim aktualnim kontekstom.

 

sva "pogođena" proročanstva su otkrivena tek nakon što su se dogodila, i u 100% slučajeva je to samo način tumačenja besmislenog zagonetnog nostradamusovog teksta.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
8 godina
protjeran
offline
Re: Teorije zavjere
nine kaže...

 

sva "pogođena" proročanstva su otkrivena tek nakon što su se dogodila, i u 100% slučajeva je to samo način tumačenja besmislenog zagonetnog nostradamusovog teksta.

 Neka su se proročanstva u povijesti zbilja prije predvidjela pa su se tek onda dogodila, ima puno primjera za to, a ima i kod nas ljudi kojima je netko nešto točno predvidio, i ja sam to doživio. 

 

Nego, je li zavjera to da nas uče u školi da se Zemlja vrti oko Sunca?

 

Što ako se sve što postoji vrti oko Zemlje?

 

Ako netko misli da to nije moguće vara se, i to puno.

 

Postoji način na koji se može lako dokazati da će sve biti isto u našem Sunčevom sustavu, a da se Zemlja niti ne pomakne, dapače. 

 

 

 

 

16 godina
offline
Re: Teorije zavjere

U prijasnjim se postovima pozivas na Einsteina, a sad se Zemlja ne mice?

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
16 godina
offline
Re: Teorije zavjere
teodor.francic kaže...

 Neka su se proročanstva u povijesti zbilja prije predvidjela pa su se tek onda dogodila, ima puno primjera za to, a ima i kod nas ljudi kojima je netko nešto točno predvidio, i ja sam to doživio. 

 

Nego, je li zavjera to da nas uče u školi da se Zemlja vrti oko Sunca?

 

Što ako se sve što postoji vrti oko Zemlje?

 

Ako netko misli da to nije moguće vara se, i to puno.

 

Postoji način na koji se može lako dokazati da će sve biti isto u našem Sunčevom sustavu, a da se Zemlja niti ne pomakne, dapače. 

 

 

Daj banirajte ovog lika više...

8 godina
protjeran
offline
Re: Teorije zavjere
1domagoj1 kaže...

U prijasnjim se postovima pozivas na Einsteina, a sad se Zemlja ne mice?

 Nisam rekao da se ne miče, već da postoji mogućnost da se ne miče, zavisi od Sile koja upravlja svemirom.

 

Ako recimo znaš kako se moraju posložiti planeti kroz godinu dana, onda nije teško napravititu istu simulaciju u kojoj to isto napraviš a jednoga od planeta ostaviš da se ne miče.

 

Igrica za malu djecu ništa više.

 

Naravno, ovdje je igrica svemir.

 

Ja se jako volim igrati, pa sam dobio i tu mogućnost da sve ostaje isto kroz godinu dana u Sunčevom sustavu, ali Zemlju sam ostavio na istom mjestu bez gibanja, i dobiješ isto što se nama događa svake godine. Ne šalim se, radi se o doslovnom manipuliranju prostora i vremena, a tko to može može učiniti Sve-Moguće, pa i to što sam sada napisao, i ne radi se o nikakvom čudu već znanju. Tako da je moguće da Galileo ipak nije bio u pravu. 

 

 

9 godina
protjeran
offline
Re: Teorije zavjere
teodor.francic kaže...

 Nisam rekao da se ne miče, već da postoji mogućnost da se ne miče...

 postoji mogućnost da si ti običan troler i da se uopće ne mičeš od trolerskog obrasca ponašanja kroz čitavu temu, ne kažem da jesi već da postoji mogućnost...

14 godina
offline
Teorije zavjere

Zašto nitko ne ode naći dokaze o duhovima u tu kuću. Mislim da je lakše snimiti duhove kako voze bicikl, nego dokazati kako je Isus vansvemirac.

15 godina
offline
Re: Teorije zavjere
Diablo86 kaže...

Zašto nitko ne ode naći dokaze o duhovima u tu kuću. Mislim da je lakše snimiti duhove kako voze bicikl, nego dokazati kako je Isus vansvemirac.

 http://www.cracked.com/article_18828_the-creepy-scientific-explanation-behind-ghost-sightings.html

 

Oči nisu savršen organ, pogotovo jer se oslanjaju i na sluh. Uz slabo osvjetljenje, maglu/dim i u linku obješnjen efekt, u perifernom vidu moguće je svašta "vidjeti".

 

Laički - oko ponekad "očekuje" nešto vidjeti , tj. predviđa, pa stoga i "vidi".

Slično kao i kriva procjena dubine.

 

Plus:

http://www.nature.com/news/2006/060918/full/news060918-4.html

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.2.2016 9:50 (wyks).
15 godina
offline
Re: Teorije zavjere
wyks kaže...
..

Laički - oko ponekad "očekuje" nešto vidjeti , tj. predviđa, pa stoga i "vidi".

Slično kao i kriva procjena dubine.

 

..

 - zapravo mozak.. Zato čak ni očevici nisu najpouzdaniji izvor informacija, čak i kad govore istinu tj ono što su 'vidjeli'.

mozak ovisno o situaciji 'izmisli' informaciju, prilagodi, pogrešno (brzopleto) poveže... mozak griješi i to je ljudski. Znanstveno se to eliminira, testiranjem, provjerom.. tu obično teo(isti) padnu.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
protjeran
offline
Re: Teorije zavjere
nemrem_mama_mi_sere kaže...
 postoji mogućnost da si ti običan troler i da se uopće ne mičeš od trolerskog obrasca ponašanja kroz čitavu temu, ne kažem da jesi već da postoji mogućnost...

 Naravno da postoji i ta mogućnost, ali ona ne poništava onu drugu mogućnost, a to je da sam u pravu, dapače.

 

Evo, ima nekih teorija po kojoj Sunce uopće ne utječe na gibanje planeta već se oni gibaju ne kružno nego spiralno. Dakle onda ne bi bilo nikakvih zakrivljenja samog prostora, što će reći  da je Einstein tu bio u krivu, da toga nema u stvarnosti.

 

Uostalom tko je uopće dokazao da se Zemlja giba oko Sunca? 

 

Kašnjenje Jupitera ne dokazuje da je to jedina mogućnost, naprotiv. Kada imamo dva tijela u gibanju teško je ustanoviti tko se u odnosu na koga giba. Garant! 

 

A nedavno otkriće gravitacijskih valova koji su manji od protona  ne dokazuje da se prostor-vrijeme zakrivljuje (mreška), jer je osnovno tkivo prostor-vremena daleko manje od tih gravitacijskih valova, ali trebati će vremena da to fizičari shvate. Ali Nobel će dobiti dakako, kao potvrdu da se ipak prostor-vrijeme zakrivljuje, a to ovo otkriće uopće ne dokazuje, dapače. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.2.2016 21:24 (teodor.francic).
16 godina
offline
Re: Teorije zavjere
teodor.francic kaže...

 Naravno da postoji i ta mogućnost, ali ona ne poništava onu drugu mogućnost, a to je da sam u pravu, dapače.

 

Evo, ima nekih teorija po kojoj Sunce uopće ne utječe na gibanje planeta već se oni gibaju ne kružno nego spiralno. Dakle onda ne bi bilo nikakvih zakrivljenja samog prostora, što će reći  da je Einstein tu bio u krivu, da toga nema u stvarnosti.

 

Uostalom tko je uopće dokazao da se Zemlja giba oko Sunca? 

 

Kašnjenje Jupitera ne dokazuje da je to jedina mogućnost, naprotiv. Kada imamo dva tijela u gibanju teško je ustanoviti tko se u odnosu na koga giba. Garant! 

 

A nedavno otkriće gravitacijskih valova koji su manji od protona  ne dokazuje da se prostor-vrijeme zakrivljuje (mreška), jer je osnovno tkivo prostor-vremena daleko manje od tih gravitacijskih valova, ali trebati će vremena da to fizičari shvate. Ali Nobel će dobiti dakako, kao potvrdu da se ipak prostor-vrijeme zakrivljuje, a to ovo otkriće uopće ne dokazuje, dapače. 

 

ĐIZS KRAJST   Sad više ne mislim da si samo stanovnik Vrapča, ovim stvarima koje si naveo dokazuješ da si i potpuno neuk...

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.2.2016 22:26 (lllnuclearlll).
16 godina
offline
Teorije zavjere

Decko trola, i to lose. Jednostavno ga ignoriraj, dosadit ce mu.

Rvat katolik!
13 godina
offline
Teorije zavjere

ja mu se divim, ipak treba toliko besmislenih teorija izmislit

Plans to protect air and water, wilderness and wildlife are in fact plans to protect man. Stewart Udall . LoL west:win4crazzy east:win4crazy
8 godina
protjeran
offline
Re: Teorije zavjere
lllnuclearlll kaže...
ĐIZS KRAJST   Sad više ne mislim da si samo stanovnik Vrapča, ovim stvarima koje si naveo dokazuješ da si i potpuno neuk...

 

 Znači i ti si "popušio" tu foru da je nedavno otkriće gravitacijskih valova dokaz da se samo prostor-vrijeme zakrivljuje (savija)? 

 

Dobro, kada si tako siguran a ja po tebi neuk, evo kladim se za jedan manji iznos, recimo 1000 eura, da se može dokazati u par minuta da se prostor-vrijeme nikada ne može zakriviti ni najmanje, i da uvijek ostaje kao cjelina isto kakvo je bilo i kada je nastalo.

 

Ajde ako imaš hrabrosti prihvati okladu, odemo nekom javnom bilježniku i za par minuta mi splatiš 1000 eura, biti će mi to najlakše zarađen novac, haha, dapače. 

 

I onda meni govoriš da ja vjerujem u svašta, a ti vjeruješ fizičarima koji pojma nemaju ni što je u stvari prostor-vrijeme, a još manje kako to zbilja  nastaje. Naivan si ko malo dijete. Još više, ali imaš pravo na to, dakako. Ali imam i ja pravo reći da naivno vjeruješ nekima koji blage veze nemaju o čemu pričaju, i koji ne prvi puta na žalost, neki rezultat potpuno krivo protumače, kao ovo o gravitacijskim valovima. Samo toliko da ne kažeš da ti nisam rekao na vrijeme kako s time stvari stoje

 

 

Evo opet jedna teorija zavjere koja će se učiti u školama a koja nema veze sa pravom stvarnošću, isto kao ni Veliki prasak koji se nikada nije dogodio. Ali se zato dogodilo nešto drugo, ali to tome ne smijem za sada ništa kazat. Sve u svoje vrijeme. 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.2.2016 22:36 (teodor.francic).
14 godina
offline
Re: Teorije zavjere
Pošto je već dokazano, kako bi bilo da za 1000€ ti oboriš dokaz?
16 godina
offline
Re: Teorije zavjere
teodor.francic kaže...

 

 Znači i ti si "popušio" tu foru da je nedavno otkriće gravitacijskih valova dokaz da se samo prostor-vrijeme zakrivljuje (savija)? 

 

Dobro, kada si tako siguran a ja po tebi neuk, evo kladim se za jedan manji iznos, recimo 1000 eura, da se može dokazati u par minuta da se prostor-vrijeme nikada ne može zakriviti ni najmanje, i da uvijek ostaje kao cjelina isto kakvo je bilo i kada je nastalo.

 

Ajde ako imaš hrabrosti prihvati okladu, odemo nekom javnom bilježniku i za par minuta mi splatiš 1000 eura, biti će mi to najlakše zarađen novac, haha, dapače. 

 

I onda meni govoriš da ja vjerujem u svašta, a ti vjeruješ fizičarima koji pojma nemaju ni što je u stvari prostor-vrijeme, a još manje kako to zbilja  nastaje. Naivan si ko malo dijete. Još više, ali imaš pravo na to, dakako. Ali imam i ja pravo reći da naivno vjeruješ nekima koji blage veze nemaju o čemu pričaju, i koji ne prvi puta na žalost, neki rezultat potpuno krivo protumače, kao ovo o gravitacijskim valovima. Samo toliko da ne kažeš da ti nisam rekao na vrijeme kako s time stvari stoje

 

 

Evo opet jedna teorija zavjere koja će se učiti u školama a koja nema veze sa pravom stvarnošću, isto kao ni Veliki prasak koji se nikada nije dogodio. Ali se zato dogodilo nešto drugo, ali to tome ne smijem za sada ništa kazat. Sve u svoje vrijeme. 

 

Naravno da ću se kladiti. Također dodajem još 1000 eura na to da se Zemlja okreće oko Sunca, a ne stoji na mjestu.  

 

Ti demantiraj LIGO eksperiment i Einsteina, te nebrojene dokaze da se Zemlja okreće oko Sunca (odnosno oko zajedničkog centra mase, ali zanemarimo to trenutno) i 2000 eura je tvoje. Imaš 24h, inače mi šalji pare na račun.

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.2.2016 16:48 (lllnuclearlll).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice