PC ventilatori izdvojena tema

poruka: 1.018
|
čitano: 267.018
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Re: PC ventilatori
Tu plastiku ili ti poklopac na kojoj je 90mm fan cu maknut.
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
PC ventilatori

Ak je ventilator spojen samo preko molexa nemože se namještati brzina?

 

Ako nemože koja 2 ventilatora (oba dva 120mm) preporučujete da se mogu namještati preko speedfana ili biosa i da su led neke boje?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: PC ventilatori
hrčak kaže...

Ak je ventilator spojen samo preko molexa nemože se namještati brzina?

 

Ako nemože koja 2 ventilatora (oba dva 120mm) preporučujete da se mogu namještati preko speedfana ili biosa i da su led neke boje?

 Ne može. Kod nas i nemaš neki izbor ventilatora koji su 120mm led i pwm. Jedan je Cooler Master Jetflo, drugi Bitfenix Spectre. Jetflo je dosta bolji, ali je glasan.

12 godina
offline
Re: PC ventilatori
axos kaže...

 Ne može. Kod nas i nemaš neki izbor ventilatora koji su 120mm led i pwm. Jedan je Cooler Master Jetflo, drugi Bitfenix Spectre. Jetflo je dosta bolji, ali je glasan.

 u teoriji može, prebrikavanjem žica na molexu i slaganjem  na 5/7/12V

12 godina
offline
PC ventilatori

Ekipa jel ima itko u svom kučištu Corsairove SP120 mm quiet edittion??(ili bolje performance?')Vidim da im je još paprenu cijena,jel zaista vrijede tih para!??

Naime zamjenio bih ventilatore na H100i i moddao bih Graphite 600t da stavim sprijeda umjesto 200 mm,2 x 120 mm!!

 

SP 120

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: PC ventilatori
Zaista nitko nema ovaj vent u kucistu??
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: PC ventilatori
volegradele kaže...
Zaista nitko nema ovaj vent u kucistu??

 Nemam ih jer ne koristim vodeno hlađenje. Ali radi se o vrhu ponude za vodeno hlađenje. U vrhu po pitanju temperatura, i još bolji po omjerju hlađenje/buka.

12 godina
offline
Re: PC ventilatori
volegradele kaže...

Ekipa jel ima itko u svom kučištu Corsairove SP120 mm quiet edittion??(ili bolje performance?')Vidim da im je još paprenu cijena,jel zaista vrijede tih para!??

Naime zamjenio bih ventilatore na H100i i moddao bih Graphite 600t da stavim sprijeda umjesto 200 mm,2 x 120 mm!!

 

SP 120

 ja na svom vodenom H105 imam 2x Cool Enermax T.B. Silenc 120mm

 

ventovi su tihi a i imaju svoj potenciometar

16 godina
offline
PC ventilatori

Uzeo sam CoolerMaster N400 kuciste, svidja mi se prednji vent sa LEDicom ali iritantno zuji. Ostatak ventova je gotovo besuman a ovaj se bas cuje. Ima tko kakav prijedlog za kvalitetan i besuman 120mm vent sa LEDicom?

 

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: PC ventilatori
SupremeCommander kaže...

Uzeo sam CoolerMaster N400 kuciste, svidja mi se prednji vent sa LEDicom ali iritantno zuji. Ostatak ventova je gotovo besuman a ovaj se bas cuje. Ima tko kakav prijedlog za kvalitetan i besuman 120mm vent sa LEDicom?

 

 

 Cooler Master Sickleflow s 19dBA ili je to pre glasno?

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.11.2015 14:34 (axos).
13 godina
neaktivan
offline
PC ventilatori

Stražnji ventilator mi je postao nepodnošljiv i tražim novi.

Ono što me zanima jest slijedeće: Je li bolje uzeti novi ventilator za kućište ili trenutni sa procesora(Glide Stream 120mm) prebaciti na kućište, a na procesor staviti novi?
Npr. da uzmem CM Silencio za procesor(inače je Mugen 4 na njemu), a da Glide Stream prebacim iza.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
PC ventilatori

Poz Ekipa,

 

Nedavno sam sastavio komp prvi put i iskoristio staro kućište. Sljedeći cilj je novo kućište i dobro hlađenje (kad zaradim dovoljno kikirikija).

Planiram potrošiti oko 500 kn na kućište i ventilatore.

 

Imao sam ovo kućište u vidu:http://www.centro.hr/bitfenix-kuciste-comrade-midi-tower-black-window-bez-napajanja-p-n-bfc-com-100-kkws1-rp.aspx

 

I ove ventilatore:http://www.centro.hr/ventilator-bitfenix-spectre-120mm-pwm-fan-white-leds-black-bff-blf-p12025w-rp.aspx

 

A ovaj adapter:http://www.centro.hr/adapter-za-napajanje-3-pin-y-cable-p-n-zuad-004.aspx

 

Koliko kužim 4-pin konektor je za kontroliranje brzine vrtnje, imam ga na matičnoj, ali nisam mogao naći 4-pin adapter. Volio bih da mi se ventilatori ne vrte na maksimalnoj brzini zbog razine buke.

Mogu li na matičnu spojiti više od jednog ventilatora ili moram koristiti adapter iz molexa na 3-pin za ventilatore?

 

Slobodno komentirajte, kritizirajte, savjetujte. Svaka pomoć je dobrodošla, hvala.

 

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: PC ventilatori
chutac kaže...

Stražnji ventilator mi je postao nepodnošljiv i tražim novi.

Ono što me zanima jest slijedeće: Je li bolje uzeti novi ventilator za kućište ili trenutni sa procesora(Glide Stream 120mm) prebaciti na kućište, a na procesor staviti novi?
Npr. da uzmem CM Silencio za procesor(inače je Mugen 4 na njemu), a da Glide Stream prebacim iza.

 Mislim da ti je bolje uzet neki novi tiši za kućište ako te smeta buka. Jer ni Glide Stream nije posebno tih

Swagmaster420 kaže...

Poz Ekipa,

 

Nedavno sam sastavio komp prvi put i iskoristio staro kućište. Sljedeći cilj je novo kućište i dobro hlađenje (kad zaradim dovoljno kikirikija).

Planiram potrošiti oko 500 kn na kućište i ventilatore.

 

Imao sam ovo kućište u vidu:http://www.centro.hr/bitfenix-kuciste-comrade-midi-tower-black-window-bez-napajanja-p-n-bfc-com-100-kkws1-rp.aspx

 

I ove ventilatore:http://www.centro.hr/ventilator-bitfenix-spectre-120mm-pwm-fan-white-leds-black-bff-blf-p12025w-rp.aspx

 

A ovaj adapter:http://www.centro.hr/adapter-za-napajanje-3-pin-y-cable-p-n-zuad-004.aspx

 

Koliko kužim 4-pin konektor je za kontroliranje brzine vrtnje, imam ga na matičnoj, ali nisam mogao naći 4-pin adapter. Volio bih da mi se ventilatori ne vrte na maksimalnoj brzini zbog razine buke.

Mogu li na matičnu spojiti više od jednog ventilatora ili moram koristiti adapter iz molexa na 3-pin za ventilatore?

 

Slobodno komentirajte, kritizirajte, savjetujte. Svaka pomoć je dobrodošla, hvala.

 

 

 

 Taj ventilator nemoj uzimat za kućište jer je primjereniji CPU hladnjaku nego kućištu, a ni za to nije posebno dobar.

Ako sam dobro shvatio imaš više 4pin ventilatora nego 4pin priključaka na matičnoj? Ukoliko je to problem ovo bi bilo najbolje riješenje: KLIK

 

13 godina
neaktivan
offline
PC ventilatori

Glide stream je pomalo glasan, ali stražnji mi je na potenciometru pa nije problem.

Jedino me zanima jel Silencio bolji za hladnjak od Glide Streama.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: PC ventilatori

Da, baš mi to treba, hvala.

 

Koji bi ventilator ti preporučio?

11 godina
offline
PC ventilatori
It takes only a blink of an eye for the perfect ride to become undone. // When sex was safe and motor racing dangerous. // WRC is for boys, Group B was for men.
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.11.2015 13:45 (ja111).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: PC ventilatori

Ako govorimo o performansama naravno da ima boljih. Npr ovaj nudi bolje performanse (121 m3/h uz 18 dBA i nešto bolji static pressure) za 25kn manje. Što nikako ne znaći da je noctua loša. Samo su malo pre razvikani, a samim time imaju precijene svoje proizvode. Ova konktretna Noctua ima prednost u vidu trajnost i garancije

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.11.2015 16:35 (axos).
11 godina
neaktivan
offline
PC ventilatori

Pozdrav!

 

Trebam preporuku za ventilatore za R3 Black Pearl kučište.

Trenutno imam unutra stock ventilatore od Fractala i to je jedan iza koji puše zrak van i jedan naprijed na gornjoj poziciji koji vuče zrak unutra.

 

1. Razmišljam da uzmem jedan Vent koji vi stavi dolje da puše unutra od 120mm - trebam preporuku za neki koji nije preskup, nikakve ledice i da je relativno tih.

2. Pitanje za airflow: Da li ima smisla uopće imati prednji vent, ako je kučiše zatvoreno naprijed (pretpostavljam da ne)? Naime, poanta kučišta je što se jedva čuje jer je zatvoreno sa svih strana (gore, isprijed, sastrane) sa "spužvama" itd...

 

Evo slika kako ekipa inače slaže, ali po forumu tamo vidim da svim imaju otvoren prednji dio, a to mi je iskreno bzvz :)

 

http://h9.abload.de/img/hptehz6zx8an2.jpg

EUW: Mn3mica | Steam: Mn3mica
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: PC ventilatori
Mn3mica kaže...

 

2. Pitanje za airflow: Da li ima smisla uopće imati prednji vent, ako je kučiše zatvoreno naprijed (pretpostavljam da ne)? Naime, poanta kučišta je što se jedva čuje jer je zatvoreno sa svih strana (gore, isprijed, sastrane) sa "spužvama" itd...

 pa nije skroz zatvoreno s prednje strane, ima bočne otvore na prednjem dijelu iz kojih ventovi vuku zrak, tako da itekako ima smisla 

 

11 godina
neaktivan
offline
PC ventilatori

Aha, vidiš vidiš, ima smisla :)

 

OK, a ova ideja da stavmi dolje jedan isto koji vuče unutra?

Gore mi iskreno baš i nije neka opcija, jer imam mačku kojoj je to mjesto za spavanje XD

EUW: Mn3mica | Steam: Mn3mica
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: PC ventilatori
Mn3mica kaže...

Aha, vidiš vidiš, ima smisla :)

 

OK, a ova ideja da stavmi dolje jedan isto koji vuče unutra?

Gore mi iskreno baš i nije neka opcija, jer imam mačku kojoj je to mjesto za spavanje XD

 gore stavljaš vent koji izbacuje zrak, ne da ga uvlači

dolje je malkoc problem zbog lošijeg filtera (onaj ko ženske mrežaste čarape) pa očekuj i prašine nešto više u kućištu

najbolje bi ti bilo staviti naprijed vent za uvlačenje zraka, jer su bolji filteri 

 

ja imam arc model od fractala i stavio sam sprijeda dodatni cm silencio za povećani ulaz zraka i nema prešine

dok recimo u novom sf napajanju koje vuče odozdola zrak već imam dosta prašine i sve mi se čini da ću ga okrenuti s ventom prema unutra pa neka vuče i malo topliji zrak, ali čišći

no kod mene je problem stvarno enormih količina prašine, jer imam hrpu živinčadi doma, kod tebe to vjerojatno nije tako izraženo (ustvari još kod nikog nisam vidio toliko prašine kao kod mene) 

 

EDIT:

koliko sam dobio s tim još jednim ventom teško je reći i nisam baš nešto mjerio razlike, to je bilo više onako jer je bila zgodna prilika za uzet

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.11.2015 16:00 (picajzla0707).
13 godina
neaktivan
offline
PC ventilatori

Stavi da ti jedan iza izbacuje i dva naprijed da pune ukoliko ti je cillj da ti je hladniji procesor. Ako ti treba hladnija grafička onda jedan od naprijed prebaci ili dolje ili na bok. Zbog zvuka bolje na dno iako ovaj s boka nešto bolje hladi. Ventilator koji izbacije neka bude s većim protokom zraka od ovih ispred.

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
PC ventilatori

Oj ekipa, treba mi novi vent za vodeno hladenje tocnije Cm Seidon 120V rev.1.0

stock vent se vrti na max 2400rpm-a i ima protocnost od 86cfm-a, i bucan je abnormalno (40db), inace izasla je nova verzija 2.0 istog hladenja s boljim ventom koji su na maximalnih 23db, skoro istog Cfm-a, eto fan mora biti minimalno tih specifikacija tj boljih! moze i da bude u nekoj boji odnosno da svijetli...

inace ovaj poboljsani vent ima "Loop Dynamic Bearing (LDB)" predpostavljam bolje lezajeve i sl. neznam da li ima ikakve veze i razlike no dosta overklokam i koliko vidim ovi ventovi u sekundi dodu na maximalne okretaje pa eto ako ima ikakve veze cisto informativno da nebi tom novom fanu trenbalo 5sek da dode do nekog broja rpm-a! Mora biti PWM!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.11.2015 21:00 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: PC ventilatori
Stjepanj kaže...

Oj ekipa, treba mi novi vent za vodeno hladenje tocnije Cm Seidon 120V rev.1.0

stock vent se vrti na max 2400rpm-a i ima protocnost od 86cfm-a, i bucan je abnormalno (40db), inace izasla je nova verzija 2.0 istog hladenja s boljim ventom koji su na maximalnih 23db, skoro istog Cfm-a, eto fan mora biti minimalno tih specifikacija tj boljih! moze i da bude u nekoj boji odnosno da svijetli...

inace ovaj poboljsani vent ima "Loop Dynamic Bearing (LDB)" predpostavljam bolje lezajeve i sl. neznam da li ima ikakve veze i razlike no dosta overklokam i koliko vidim ovi ventovi u sekundi dodu na maximalne okretaje pa eto ako ima ikakve veze cisto informativno da nebi tom novom fanu trenbalo 5sek da dode do nekog broja rpm-a! Mora biti PWM!

 Evo kolega gledam ovaj linkani 2.0 i moram priznati da se ovakve specifikacije ne vide često. Mali ispravak da se ne radi o 23 dBA nego 27, ali su performanse sve jedno impresivne. Do 27 dBA nećeš naći ništa značajno bolje ali ako ti buka nije problem imaš NF-F12 industrialPPC-3000 PWM, ali tu se radi o 43,5 dBA. Ako te zanima nešto totalno ekstremno pogledaj TU. Možda bi se dalo smanjenjem okretaja dobit dobre performanse uz normalnu buku.

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.11.2015 0:13 (axos).
11 godina
offline
PC ventilatori

koliko mi se čini, to je silencio vent, kakvog sam uzeo za kućište, ali s dvostruko većim brojem okretaja kakvog, nažalost, nema u slobodnoj prodaji

jedino da se žališ direktno na cm support ili onaj njihov fanzone, da ti je preglasan vent ili da muljaš kako je počeo trokirati, pa ti možda pošalju ovaj novi vent   

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Re: PC ventilatori
Stjepanj kaže...

Oj ekipa, treba mi novi vent za vodeno hladenje tocnije Cm Seidon 120V rev.1.0

stock vent se vrti na max 2400rpm-a i ima protocnost od 86cfm-a, i bucan je abnormalno (40db), inace izasla je nova verzija 2.0 istog hladenja s boljim ventom koji su na maximalnih 23db, skoro istog Cfm-a, eto fan mora biti minimalno tih specifikacija tj boljih! moze i da bude u nekoj boji odnosno da svijetli...

inace ovaj poboljsani vent ima "Loop Dynamic Bearing (LDB)" predpostavljam bolje lezajeve i sl. neznam da li ima ikakve veze i razlike no dosta overklokam i koliko vidim ovi ventovi u sekundi dodu na maximalne okretaje pa eto ako ima ikakve veze cisto informativno da nebi tom novom fanu trenbalo 5sek da dode do nekog broja rpm-a! Mora biti PWM!

Pa kakve to veze ima s ventovima? Ako su pwm, namjesti im krivulju u bios-u i zdravo...

12 godina
protjeran
offline
Re: PC ventilatori
Pa neznam, sigurno ventu od 20kn s krljavim lezajevima treba duze da se zavrti nego nekom kvalitetnom? Ipak je u pitanju cpu hladenje a ne ventu za hladenje kucista! No i sam sam sinoc studirao i stvarno kod nas nema nista slicno za uzeti! Ako i ima kosta kao cijelokupno hladenje...svejedno hvala svima!
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
14 godina
protjeran
offline
PC ventilatori

Cekaj zasto ti je toliko bitno jel mu treba 2, 5 ili 10 sekunda do max okretaja? Ako je za benchanje, onda ga odvrni na max prije nego sta opteretis proc.

 

A i to ti nije do venta nego do ploce i kako mu isporucuje struju...

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: PC ventilatori
Stjepanj kaže...
Pa neznam, sigurno ventu od 20kn s krljavim lezajevima treba duze da se zavrti nego nekom kvalitetnom? Ipak je u pitanju cpu hladenje a ne ventu za hladenje kucista! No i sam sam sinoc studirao i stvarno kod nas nema nista slicno za uzeti! Ako i ima kosta kao cijelokupno hladenje...svejedno hvala svima!

Ovo bi ti bilo najbliže tom što tražiš, ali ni na popustu nije tako jeftin. I kao što kolega kaže radi se o isporuci napona a ne ležajevima. Iako i oni igraju ulogu to je minorno. Oni su bitniji zbog razine buke i trajnosti.

15 godina
offline
PC ventilatori

Treba mi preporuka za jedan extra hladnjak 140mm za ispuh a da pritom nije bučan.

 

gledajte instar jer mi je najbliži

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice