Sto uraditi sa servera???

poruka: 54
|
čitano: 11.353
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Sto uraditi sa servera???

Dobio sam IBM server sa 2 Xeona na 3,4GHz 2gb ram-a.

Moj net http://www.speedtest.net/result/1035696094.png

 

Inace radim web stranice imam 2 svoja zakupljena hosta, tako da neznam sto bih mogao odraditi sa ovoga servera.

Ako ima tko kakvih ideja da bi mi si isplatio da ne stoji bezveze

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Sto uraditi sa servera???
B_O_J_A kaže...

Dobio sam IBM server sa 2 Xeona na 3,4GHz 2gb ram-a.

Moj net http://www.speedtest.net/result/1035696094.png

 

Inace radim web stranice imam 2 svoja zakupljena hosta, tako da neznam sto bih mogao odraditi sa ovoga servera.

Ako ima tko kakvih ideja da bi mi si isplatio da ne stoji bezveze

Prodaj ga nekome ko ce ga znat iskoristit.

Mi smo na putu da budemo na putu prema izlazu iz krize [GOOGLE TRANSLATOR]: Na putu prema dolje
15 godina
offline
Sto uraditi sa servera???

Nemogu ga prodati jer je pokolon. Al stvarno nemam ideja sto sa njega....

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Sto uraditi sa servera???

Ništa, napravi neki file server za skidanje sa neta i slično. Ništa drugo mi ne pada na pamet iako bi najbolje bilo prodati ga.

...Borba za mir je kao jebanje za nevinost...
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Sto uraditi sa servera???
Pero Dinamit kaže...

Ništa, napravi neki file server za skidanje sa neta i slično. Ništa drugo mi ne pada na pamet iako bi najbolje bilo prodati ga.

Dupli xeon sa 4GB rama kao torrent server... bwahahaha... what a waste of power.

Mi smo na putu da budemo na putu prema izlazu iz krize [GOOGLE TRANSLATOR]: Na putu prema dolje
14 godina
odjavljen
offline
RE: Sto uraditi sa servera???
B_O_J_A kaže...

Dobio sam IBM server sa 2 Xeona na 3,4GHz 2gb ram-a.

Moj net http://www.speedtest.net/result/1035696094.png

 

Inace radim web stranice imam 2 svoja zakupljena hosta, tako da neznam sto bih mogao odraditi sa ovoga servera.

Ako ima tko kakvih ideja da bi mi si isplatio da ne stoji bezveze

Radis u 3d? Renderiraj! Probaj nesto ucinti s tom snagom, razbijanje enkripcije i neznam čega već. Za mrcinu od kompa se lako nadje svrha.

 

Nego daj malo postaj neki bechmark(SuperPi, y-cruncher, linpack) I slike. Da vidimo mrcinu u akciji.

Pinky je zakon... ⇓ tu klikni :) I ♥ π
14 godina
offline
RE: Sto uraditi sa servera???

napravi seedbox ;-)

My Life Is A Very Serious Game...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sto uraditi sa servera???
CroVandal kaže...

napravi seedbox ;-)

  Na koju foru ce napraviti seedbox s 0.43 mbps uploadom???

In Control... MNOGE države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
14 godina
offline
RE: Sto uraditi sa servera???
CroVandal kaže...

napravi seedbox ;-)

Pa salim se lol...

My Life Is A Very Serious Game...
15 godina
odjavljen
offline
Sto uraditi sa servera???

SQL/mySQL server (eto, možeš se bacit u izradu web aplikacija).

 

Ili ga prodaj.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Sto uraditi sa servera???

Nemogu ga prodati jer je pokoln a imam ovaj pc koji mi je u profilu tako da snage imam dovoljno.... Koliko je iplatljivo dici vlastiti host za web

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sto uraditi sa servera???
B_O_J_A kaže...

Nemogu ga prodati jer je pokoln a imam ovaj pc koji mi je u profilu tako da snage imam dovoljno.... Koliko je iplatljivo dici vlastiti host za web

  Jako teško pošto bi trebao minimum 25/25 vezu (a to je minimum)... a jedino u ZG BTNET daje tolike brzine ako ti je dostupna optika...

 

 

A ako ne ostaje ti vjerojatno samo TCOM i netpro usluge (koje koristim ja u firmi recimo)... ali to ti definitivno nije isplativo samo s jednim serverom...

In Control... MNOGE države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
15 godina
offline
Sto uraditi sa servera???

Ja sam iz BiH i ovaj net sto ja koristim je najbrze sto ima kod nas...

Probat cu nesto se zezati sa web serverom, moze li mi netko dati par linkova o postavljanju web servera na linuxu ili windowsu nebitno

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Sto uraditi sa servera???
ako si humanitarac daj da pokrece mozda BOINC ili doking...
mozes mu dat da nesto racuna, neke znanstvene projekte...
ako ga bas oces koristiti privatno,... da nisu do tih jakih procesora i rama rekao bi seedbox, ali posto imas toliku snagu na raspolaganju....
reci nam s cime se bavis, interesi... mozda nađemo nesto :)
Aint no man above the crew
15 godina
offline
RE: Sto uraditi sa servera???
B_O_J_A kaže...

Ja sam iz BiH i ovaj net sto ja koristim je najbrze sto ima kod nas...

Probat cu nesto se zezati sa web serverom, moze li mi netko dati par linkova o postavljanju web servera na linuxu ili windowsu nebitno

Ni ne trudi se sa web serverom. Ako ga mozes nekom prodat za nekakav SQL server, Lokalni AD, Exchange server prodaj. Inace imas vrhunsku bucnu grijalicu sa kojom neznas sto ces .)

Mi smo na putu da budemo na putu prema izlazu iz krize [GOOGLE TRANSLATOR]: Na putu prema dolje
15 godina
offline
Sto uraditi sa servera???

Ja inace radim web stranice. Jedino sto mi pada na pamet da napravim sebi vlastiti host za stranice da se hostaju moji projekti i projekti mojih prijatelja. Jer nista mi drugo ne pada na pamet. A prodat ga nemogu to sam vec napisao i prije. Ako ima tko kakvih linkova da pogledam sto se tice web hostinga

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Sto uraditi sa servera???
koliku ima memoriju (hdd)
Aint no man above the crew
15 godina
offline
Sto uraditi sa servera???

Ima svoj pokretacki disk od 74GB i jos 12mjesta za diskove ja sam stavio svoja dva po 320gb

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Sto uraditi sa servera???
B_O_J_A kaže...

Ja inace radim web stranice. Jedino sto mi pada na pamet da napravim sebi vlastiti host za stranice da se hostaju moji projekti i projekti mojih prijatelja. Jer nista mi drugo ne pada na pamet. A prodat ga nemogu to sam vec napisao i prije. Ako ima tko kakvih linkova da pogledam sto se tice web hostinga

iznajmljuj CPU snagu po satu....

ima ekipe kojima za projekte treba snaga, a neisplativo im je kupiti stanicu (ili nemaju dosta love za to), ali imaju novaca da iznajme tvoj komp na dan ili dva.

 

14 godina
neaktivan
offline
RE: Sto uraditi sa servera???
mozes si stavit svoje fajlove, ali opet, steta procesora...
a isto i za hosting...
stavi ga da hosta, pa mu daj da neki qurac racuna, jer ovo je ko da kupis 50 sarplaninaca i das im da cuvaju 2 ovce...
Aint no man above the crew
15 godina
offline
Sto uraditi sa servera???

A koji mi je onda O.S. najpametnije staviti na njega sada je na njemu windows server 2003 namjesten an uredski shering podataka jer je to prije radio

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Sto uraditi sa servera???
vidim da svi govorite da je snazan proc. Jel mozete laicki reci koliko je snazan? Npr u usporedbi sa danasnjim intelovim procevima?
GENERATION 18: The first time you see this, copy it into your sig on any forum and add 1 to the generation. Social experiment.
 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
RE: Sto uraditi sa servera???
B_O_J_A kaže...

A koji mi je onda. O.S. najpametnije staviti na nje. sada je na njemu windows server 2003 namjesten an uredski shering podataka jer je to prije radio

Definitovno neki linux. I dobro ti govore daj mu da nešto racuna. Spoji ga na F@H, pa pomogni timu na BUGforumu ili na SETI isto...

 

 

Pinky je zakon... ⇓ tu klikni :) I ♥ π
16 godina
neaktivan
offline
RE: Sto uraditi sa servera???
B_O_J_A kaže...

Dobio sam IBM server sa 2 Xeona na 3,4GHz 2gb ram-a.

Moj net http://www.speedtest.net/result/1035696094.png

 

Inace radim web stranice imam 2 svoja zakupljena hosta, tako da neznam sto bih mogao odraditi sa ovoga servera.

Ako ima tko kakvih ideja da bi mi si isplatio da ne stoji bezveze

Posto vidim da smo iz istog grada, haj ti to nama fino prodaj :)

celeron 333mhz / 64sdram / monitor u boji
15 godina
offline
RE: Sto uraditi sa servera???
B_O_J_A kaže...

A koji mi je onda O.S. najpametnije staviti na njega sada je na njemu windows server 2003 namjesten an uredski shering podataka jer je to prije radio

OS se stavlja po potrebi posla, možeš imati i win i Unix/Linux pa podigneš ono što ti treba.

Ali meni se ovako odoka čini da ti nemaš ni najmanje predožbe kaj si dobio u ruke (inače ne bi ni ovakvu temu otvorio)

Dakle google u ruke i malo pročitaj o tipovima servera možda ti onda sine ideja na što ga iskorisiti

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Sto uraditi sa servera???
Sesvetski Kraljevec kaže...
vidim da svi govorite da je snazan proc. Jel mozete laicki reci koliko je snazan? Npr u usporedbi sa danasnjim intelovim procevima?

intel xeon je jaci od kalsicnih desktop/mobile procesora.

ima specificne namjene i tu "obicni" procesori slabo prolaze.

15 godina
offline
Sto uraditi sa servera???

Odlucio sam da cu ga postaviti za web-server jer ga jedino tako mogu koristiti. A sada sto mi je najbpametnije postaviit za osobnu uptrebu do sada su mi svi hostovi na linux-u. Sto mi je lakse za postaviti windows ili linux server

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Sto uraditi sa servera???

@B_O_J_A

ozbiljno pitanje za tebe jel ti stvarno ne znaš ništa o kompjuterima i operativnim sustavima ili nas zezaš?

 

Pa ti bi sam trebao znati da win server koji je već instaliran na tom serveru ima IIS i da ga samo trebaš konfigurirati (treba ti par minuta za to ako znaš kaj treba napraviti, a ti kao neko tko radi web stranice bi trebao)

ili instaliraš apache web server

 

sa druge strane za linux web server moraš prvo instalirati linux, pa onda web server ako znaš kako to napraviti.

 

 

14 godina
neaktivan
offline
RE: Sto uraditi sa servera???
mislim da bi ga trebao iznajmljivati, i to ne da ga nekom das nego da ti neko placa svaki mjesec da mu hostas stranice, ili game servar, a u pozdaini ti moze nesto racunati, folding ili seti
Aint no man above the crew
15 godina
offline
Sto uraditi sa servera???

O kakvom hostingu vi pricate. Pa covjek ima koma obican bucan skupi komp (huhuuuu to sto se zove server ga odmah stavlja kao nesto wow) spojen na adsl. Moze hostat kitu marjanovu. U cemu se razlikuje njegov server od necijeg kompa doma? Sto vi ne hostate nesto prijateljima i poznanicima?

Mi smo na putu da budemo na putu prema izlazu iz krize [GOOGLE TRANSLATOR]: Na putu prema dolje
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.11.2010 17:42 (tnakir).
 
5 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice