Pomoć oko routera

poruka: 19
|
čitano: 4.273
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Pomoc oko router-a.

Ovako...Nasao sam dva routera preko kojih bih prikopcao dva kompjutera i PSP WiFi.Zanima me dali ovi router-i podrzavaju sto ja zelim.

Prvi router: LINKSYS WRT45GL


Na ovoj stranici nejma mnogo informacija,pa cu ja napisati sta meni treba i dali on to podrzava,izvinite ali nisam mogao naci detalje o ovim ruteru.

Ja koristim WLAN mrezu,spajam se preko PPPoE konekcije.Imam Wireless karticu u kompu i u wlan karticu je prikopcana antena koja mi daje signal netu.Znaci antena je napolju,kabal sam doveo direktno u wlan karticu.Mene zanima jeli ovaj router moze da prima signal ako ja unjeg ukljucim svoju antenu koja ima 6 kila,kako cu se onda konektati na net ako ja nejmam u svojoj wlan kartici kabla od antene.Imal ovaj router izlaz za drugu (malu antenu) koja je negdje oko 300 grama,iako ima izlaz za drugu antenu dali cu ja onda moci sa svojim psp-om da primam wlan signal i da idem na net.Za kompjuter moze posluziti LAN kabal.

Drugi router: NETGEAR WRG641

 

U ovog rutera ima na ovoj stranici par detalja,vidim da nejma izlaz za drugu antenu.Dali ce on moci onda da mi daje signal bez ote antene ili moram nesto uciniti.Da nepricam mnogo objasnio sam u prvog rutera sta mi treba.

Mnogo hvala ko god odg.

BTW: Jos me zanima hocul sa psp-om imat net u citavoj kuci.

Chatanje Na Sonyjev Način.
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.9.2009 19:13 (Game_Fan).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Pomoc oko router-a.

ako sam dobro shvatio, imas wlan karticu u kompu (wireless local area network (bezicna lokalna mreza) sto znaci da se mozes spojit na ruter bez ikakvih kablova,sta ce ti ako je bezicna kartica ?!)

a onda ako je tako, pa normalno da podrzava..

 
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Pomoc oko router-a.

Aha,znaci sve ce ici kako treba,nadam se da nece biti problema kada kupim ruter.Ej hvala jarane na odgovoru,trebo mi je samo jedan odg od nekog proficaOsmijeh.Nisam nikada imao router,niti znam kako izgleda pa sam zato pitao ovdej,na pcp forumu niko ni O od odgovoraMršti se.

 

Hvala jos jednom.Cuskija

Chatanje Na Sonyjev Način.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Pomoc oko router-a.

ma gle... ti ustvari ni ne trebas nikakve antene da bi se spojio na internet...

a neznam ja kak je to kod tebe..preporucam da pogledas jos par odgovora kad netko napise jer nisam ti ja neki expert za mrezu

btw sve sto bi ti trebalo da umrezis da ti sve radi preko jednog rutera je omogucit wlan na ruteru, kupit si wlan usb (ili sta vec) za komp

tako da se mozes spojit na ruter, a psp ce ti automatski ocitat posto on vec ima u sebi wlan...

 

sad ak shvatis sta sam reko,nisam bas ni ja najjasnije shvatio Bogataš

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Pomoc oko router-a.

Ja cu pokusati objasniti sto bolje moguce.

 

Ja zivim na selu pa nije moguc ADSL internet,zato su ljudi izumili nekakav WLAN internet Tj.bezicni internet.Kada sma sebi uvodio internet,od nekakvog lika sam kupio WLAN karticu to je ova kartica HERE,dobio sma nekakvu veliku antenu koja mozda ima negdje oko 2/3 kile xD HERE slika ovako izgleda,dobio sma kabal dug 10 metara.Nisam dobio uopste nikakav WLAN usb,niti ruter i niti modem.Ugradio sma AirLive kariticu u kompjuter,skinuo sanje onu malu antenicu i ukljucio ovu veliku antenu koja ide cak napolje.Kada pokrenem kompjuter,instaliram program koji sma dobio uz AirLive karticu,nadzem mrezu koja je mi u blizini,povezem se i napravim PPPoE konekciju.Upisem Username i Pass i ja sma na internetu.

 

Sada imam malog brata koji uvjek igra igre preko neta,pa ga moram cak pustiti da igra na mojim kompu jer on nejma internet.Saznao sma da ima nekakva LAN kartica da se ugradi u kompjuter i crosover kabal.To sma sve kupio i namjestio,eh sada je problem sto ja uvjek moram svoj kompjuter da upalim da bih on mogao ici na internet,a to mi nepase.Saznao sam za nekakav ruter,malo sma surfao netom i saznao da je to veoma korisna stvar,vidio sma da ljudi to koriste samo u ADSL interneta pa sma dosao ovdje da pitam bili taj ruter mogao na moj WLAN net da se nekako prikopca.

 

Eto to je bilo to,nadam se da sma lijepo objasnio.Smijeh

Chatanje Na Sonyjev Način.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Pomoc oko router-a.

Majstore, pa ti si dobio gridicu, sa njom ide i do 10 km...A kupi si AP, ili Acess point, i u njega preko standardnog lana (mozes i wlan, ali onda  moras kupit sa dvije antene.) na njega se spojis standardnim lanom, on mora biti cijelo vrijeme ukljucen i ide do 4 kompa...evo, dam ti link od jednog na koji idu 4 kompa ali samo preko standardnog lana.link , ako ides kupovat sam svoj ap, koji si sam nasao, onda provjeri dali ima client mode..

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.9.2009 21:08 (netko,netkovic).
 
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Pomoc oko router-a.

Onaj njegov Lynksys je bomba za routera za obicnog korisnika pa cak i za one zahtjevnjije. S njime mozes svasta napravit, bit ce i vise nego dobar za tvoju namjensku uporabu

 
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Pomoc oko router-a.

Ja sma nasao ovaj Router HERE,na prokletoj stranici nejma mnogo detalja o njemu,pa neznam jel ima taj nekakav mode ili sta vec.Vidim da ima dva porta za antenu,mislim da je to ovako.Antena koja je napolju ide u jedan port,a drugi port ja mislim (ali nisam siguran) da druga antena sluzi da daje signal po citavoj kuci,ispravite me ako grijesim.Dali je dobar ovaj ruter koji sma sam birao i dali ce moci sve da mi ovo omoguci.Ovaj ruter ima 4 LAN porta,pokusacu naci informacije o njemu pa postam ovdje.

Chatanje Na Sonyjev Način.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Pomoc oko router-a.
Game_Fan kaže...

Ja sma nasao ovaj Router HERE,na prokletoj stranici nejma mnogo detalja o njemu,pa neznam jel ima taj nekakav mode ili sta vec.Vidim da ima dva porta za antenu,mislim da je to ovako.Antena koja je napolju ide u jedan port,a drugi port ja mislim (ali nisam siguran) da druga antena sluzi da daje signal po citavoj kuci,ispravite me ako grijesim.Dali je dobar ovaj ruter koji sma sam birao i dali ce moci sve da mi ovo omoguci.Ovaj ruter ima 4 LAN porta,pokusacu naci informacije o njemu pa postam ovdje.

Je, posto ima 2 antene mora imati client mode, i dobro si zakljucio, jedna antena je da se ti na njega spajas, a druga da se s njega spajas :)

16 godina
offline
RE: Pomoc oko router-a.
netko,netkovic kaže...
Game_Fan kaže...

Ja sma nasao ovaj Router HERE,na prokletoj stranici nejma mnogo detalja o njemu,pa neznam jel ima taj nekakav mode ili sta vec.Vidim da ima dva porta za antenu,mislim da je to ovako.Antena koja je napolju ide u jedan port,a drugi port ja mislim (ali nisam siguran) da druga antena sluzi da daje signal po citavoj kuci,ispravite me ako grijesim.Dali je dobar ovaj ruter koji sma sam birao i dali ce moci sve da mi ovo omoguci.Ovaj ruter ima 4 LAN porta,pokusacu naci informacije o njemu pa postam ovdje.

Je, posto ima 2 antene mora imati client mode, i dobro si zakljucio, jedna antena je da se ti na njega spajas, a druga da se s njega spajas :)

Nije samo ta funkcija u pitanju, pomocu 2 antene takodjer moze odasiljat signal u vecem omjeru. Evo ti pa citaj ;)

14 godina
protjeran
offline
RE: Pomoc oko router-a.
Batista kaže...

Nije samo ta funkcija u pitanju, pomocu 2 antene takodjer moze odasiljat signal u vecem omjeru. Evo ti pa citaj ;)

Zanimljivo, ali i logicno..

To bi bilo dobro ako ima neka udruga kao sto je Međimurje wireless, pa spoje dvije antene i svaku na jednu stranu okrenu i imaju veci signal i 360 stupnjeva pokrivenost...

14 godina
neaktivan
offline
Pomoc oko router-a.

OMG,jel to znaci da ce i drugi korisnici moci da se nakace na moj ruterIznenađen,jel moguce nekako staviti wep key.

Chatanje Na Sonyjev Način.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Pomoc oko router-a.
Game_Fan kaže...

OMG,jel to znaci da ce i drugi korisnici moci da se nakace na moj ruterIznenađen,jel moguce nekako staviti wep key.

Samo stavis WPA2 i boli te pipak

14 godina
protjeran
offline
Pomoc oko router-a.

Nemoj wep, stavljaj wpa/psk, ili wpa2..

zeto jer se wep jednostavno da razbit..

I sakrij za određene IP-adrese, tako da se samo ti i tvoj brat mozete spojit, recimo ostavi samo za 192.168.1.1 i 192.168.1.2 npr, samo te brojke zamjenis sa svojom i bratovom adresom...

I znam da sam nepotrebno zakompliciral stvar..

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Pomoc oko router-a.
netko,netkovic kaže...

Nemoj wep, stavljaj wpa/psk, ili wpa2..

zeto jer se wep jednostavno da razbit..

I sakrij za određene IP-adrese, tako da se samo ti i tvoj brat mozete spojit, recimo ostavi samo za 192.168.1.1 i 192.168.1.2 npr, samo te brojke zamjenis sa svojom i bratovom adresom...

I znam da sam nepotrebno zakompliciral stvar..

 

Kad si vec govorio za to onda si mu trebao rec i advekatnu subnet masku... No kako si rekao - kompliciras ;). WPA2 mu je zastita koju treba

14 godina
neaktivan
offline
Pomoc oko router-a.

GGG to je fora.Znaci da cu ja moci sa nekim susjedom da dijelim internet.Smijeh

Chatanje Na Sonyjev Način.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Pomoc oko router-a.

Mozes a i ne moras

14 godina
protjeran
offline
RE: Pomoc oko router-a.
Game_Fan kaže...

GGG to je fora.Znaci da cu ja moci sa nekim susjedom da dijelim internet.Smijeh

Ja i susjed smo u mrezu spojeni pa nekada igramo igre preko wlana...

14 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko routera

Danas citam nesto po forumima i saznao da mi treba nekakav reverse SMA connector,ja mislim da bi moja antena mogla uci u utor od rutera ili trebam vec ovaj naciNeodlučan.

Chatanje Na Sonyjev Način.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice