Hoce li se slagati 2 ram plocice?

poruka: 35
|
čitano: 7.802
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Hoce li se slagati 2 ram plocice?
Znaci imam staru ram memoriju. DDR2 533Mhz, i sad sam kupio novu http://www.links.hr/index.php?naziv=...kl=051.207.140, sad me zanima hoce li mi se slagat ova stara ram memorija s ovom novom?
Evo maticna -> http://i.imgur.com/1dyA5.jpg
I sad ako ce mi one radit na 533, jel mi vrijedi onda ostavavljat ovu staru od 512mb?
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Hoce li se slagati 2 ram plocice?

Ne radi ti link na memoriju koju si kupio tako da ne znam jesi li uzeo 1GB, 2GB, 4GB ili koliko.

No svakako je bolje recimo 2,5 GB ddr2 na 533 MHz nego recimo 2 GB na 800 MHz.

Količina memorije je bitnija od brzine memorije.

213.202.106.145:28960 TDM PROMOD 211 Tarrget Rush Team server
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Hoce li se slagati 2 ram plocice?

Trebalo bi, samo što će se najbrži modul(i) spustiti na brzinu najsporijeg, te je poželjno da su latencije iste, ako nisu njih ćeš vjerojatno trebati štelati manualno.

 
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Hoce li se slagati 2 ram plocice?
nemogu link stavit ali evo opis ->Memorija PC-6400, 2 GB, G.SKILL Standard Series, F2-6400CL5S-2GBNT, DDR2 800 MHz


Hvala na odgovorima.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Hoce li se slagati 2 ram plocice?
Ranko Kukumar kaže...

Trebalo bi, samo što će se najbrži modul(i) spustiti na brzinu najsporijeg, te je poželjno da su latencije iste, ako nisu njih ćeš vjerojatno trebati štelati manualno.

Frekva ce se spustit i nece stvarati probleme ali zato bi latencije mogle,postavi ih u biosu u postavkama za ram.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
12 godina
offline
Hoce li se slagati 2 ram plocice?
Ma odo je sad stavit pa sta bude
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Hoce li se slagati 2 ram plocice?
Ljudi, ljudi problem isao sam ubacit samo ovu drugu od 2gb, i kad sam je stavio upalio komp pocelo je nesto pistat i ekran samo crn, onda sam htio vratit ovu staru al isto bude, neznam sta je...I ona stara memorija mi ima oznaku EEC jel to nesto predstavlja? ljudi hitno pomoc
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Hoce li se slagati 2 ram plocice?

Resetiraj bios (clear cmos) i stavi memoriju u drugi utor.

213.202.106.145:28960 TDM PROMOD 211 Tarrget Rush Team server
Moj PC  
1 0 hvala 2
12 godina
offline
Re: Hoce li se slagati 2 ram plocice?
Kako resetirati bios?.:S
Pokusavao sam, isto
16 godina
offline
Hoce li se slagati 2 ram plocice?

Resetirati bios? Dok je računalo ugašeno izvaditi bateriju biosa na par minuta.

213.202.106.145:28960 TDM PROMOD 211 Tarrget Rush Team server
Moj PC  
1 0 hvala 2
12 godina
offline
Hoce li se slagati 2 ram plocice?
Gdje se nalazi baterija biosa? Oprosti ako dosadivam al stvarno neznsm i hvala.ti puno
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Hoce li se slagati 2 ram plocice?
sLim95 kaže...
Gdje se nalazi baterija biosa? Oprosti ako dosadivam al stvarno neznsm i hvala.ti puno

Da samo malo pogledaš matičnu ploču odmah bi ju vidio. Izgleda kao kovanica.

213.202.106.145:28960 TDM PROMOD 211 Tarrget Rush Team server
16 godina
offline
Re: Hoce li se slagati 2 ram plocice?
sLim95 kaže...
Ljudi, ljudi problem isao sam ubacit samo ovu drugu od 2gb, i kad sam je stavio upalio komp pocelo je nesto pistat i ekran samo crn, onda sam htio vratit ovu staru al isto bude, neznam sta je...I ona stara memorija mi ima oznaku EEC jel to nesto predstavlja? ljudi hitno pomoc

  Je l' EEC ili ECC? Ovo prvo ne znam šta bi bilo (i vervatno ne bi ni nilo važno), ali ovo drugo je skraćenica koja označava posebnu podvrstu RAM memorije. Računari koji je koriste su prilično retki van nekih ozbiljnih primena, tako da je ovaj slučaj malo verovatan, ali bi, ako reset CMOS-a ne pomogne, mogao da objasni probleme koje imaš. Koji ti je model matične ploče?

12 godina
offline
Hoce li se slagati 2 ram plocice?
http://www.asus.com/Motherboards/Intel_Socket_775/P5LD2_SE/
Ova mi je maticna, e sad da napravim reset biosa jel vadim ovu kao kovanicu, ili ovo malo plavo?
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Hoce li se slagati 2 ram plocice?

Ovo zaokruzeno.

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Hoce li se slagati 2 ram plocice?

Ljudi neznam ja jesam glup il sta al nemogu izvadit bios, nalazi mi se izmedu graficke i jos nekih utora i to mi jos onda smeta, pokusao sam na sve nacine, sa strane pritiskat vamo tamo al nepomaze, jel ima neko posebno mjesto na koje trebam stisnit ili sta?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Hoce li se slagati 2 ram plocice?

ECC krivo sam napisao, a pise mi na starom ramu ECC, sad neznam komp je star oko 5-6 godina al platio sam ga oko 9500kn

 

Sorry na DP.

16 godina
offline
Hoce li se slagati 2 ram plocice?

Baterija je stavljena na nezgodno mesto, verovatno ćeš morati da izvadiš grafičku da ti ne smeta. Pre toga možeš da probaš da sa starom pločicom RAM-a uđeš u BIOS i pod Advanced / JumperFree Configuration rućno postaviš DRAM Frequency na 533MHz pa da onda vidiš da li će računar startovati sa novom memorijom.

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Hoce li se slagati 2 ram plocice?
Problem je sta nemogu uc sa starim ramomom isto pisti...
16 godina
offline
Hoce li se slagati 2 ram plocice?

Pišti i samo sa starim RAM-om? Onda definitivno vađenje baterije (i iskopčavanje iz struje), a za svaki slučaj proveri da li su se one kopče koje drže RAM pločicu dobro zatvorile s obe strane (na nekim pločama znaju biti {#}).

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Hoce li se slagati 2 ram plocice?

e a vidis onu malu kapicu pokraj abterije tocnije jumper samo ga prespoji i pusti minutu ima isti efekat kao da maknes bateriju

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Hoce li se slagati 2 ram plocice?
Ma evo sad sam izbadio bateriju al koji ram da sad stavim stari ili novi, stari kad stavim kao da ispada nije dobro pricvtscen dok ovaj novi lijepo upadne...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Hoce li se slagati 2 ram plocice?

Lacko kaže...

e a vidis onu malu kapicu pokraj abterije tocnije jumper samo ga prespoji i pusti minutu ima isti efekat kao da maknes bateriju

  Tačno, ali svako uputstvo za reset BIOS-a koje sam ja video kaže da se pre upotrebe jumpera komp isključi iz struje i izvadi mu se baterija. Tako uopšte ne treba dugo držati jumper u poziciji za brisanje, dovoljno je nekoliko sekundi, a navodno potencijalno nije ni dobro za komp brisati BIOS dok je baterija na mestu.

 

EDIT: Dešava se da se treba pomučiti da neka pločica lepo da upadne, al' ako je već bila tamo, onda sigurno može da se namesti, samo budi uporan.

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.10.2011 15:30 (Ivan(4)).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Hoce li se slagati 2 ram plocice?

Ja imam 2x2GB RAM na win7 x64 u Computer piše 4,00 GB (3,12 usable) Zašto?

Piracy lives forever!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Hoce li se slagati 2 ram plocice?
softwaremaniac kaže...

Ja imam 2x2GB RAM na win7 x64 u Computer piše 4,00 GB (3,12 usable) Zašto?

da li imaš intergriranu grafičku?

hmmm čudno... jesi li siguran da je to x64?


Poruka je uređivana zadnji put sub 8.10.2011 15:42 (uber_low).
12 godina
offline
Re: Hoce li se slagati 2 ram plocice?
Ivan(4) kaže...

 

Lacko kaže...

e a vidis onu malu kapicu pokraj abterije tocnije jumper samo ga prespoji i pusti minutu ima isti efekat kao da maknes bateriju

  Tačno, ali svako uputstvo za reset BIOS-a koje sam ja video kaže da se pre upotrebe jumpera komp isključi iz struje i izvadi mu se baterija. Tako uopšte ne treba dugo držati jumper u poziciji za brisanje, dovoljno je nekoliko sekundi, a navodno potencijalno nije ni dobro za komp brisati BIOS dok je baterija na mestu.

 

EDIT: Dešava se da se treba pomučiti da neka pločica lepo da upadne, al' ako je već bila tamo, onda sigurno može da se namesti, samo budi uporan.

 

 

Cekaj kad je ubacivam jel treba ono sa strane da skljocne samo ili ja trebam rucno postavit one kvacice sa strane? Gledao sam neke tutove na yt i oni pritisnu ram i ono sa srane skljocne al ja kad ucu tako skoro pa slomijem maticnu isto ko da mi je sjebanmo ono...

12 godina
offline
Hoce li se slagati 2 ram plocice?

Sorry na DP. Moderatori mozete kasnije izbrisat temu samo da ovo rjesim.

 

Znaci, ubacio sam bios bateriju, stari ram i nepisti vise ali mi je na monitoru samo na crno znaci nista se ne dogada...Sta je to onda?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Hoce li se slagati 2 ram plocice?

Nešto je neispravno.

 

Poodspajaj sve kablove i sve ponovno spoji nakon toga.

 

Kada pališ računalo, radi li ventilator na napajanju? Vrte li se ostali ventilatori?

213.202.106.145:28960 TDM PROMOD 211 Tarrget Rush Team server
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Hoce li se slagati 2 ram plocice?

Sve radi samo samo je monitor crn ono nista se ne dogada...

16 godina
offline
Hoce li se slagati 2 ram plocice?

Isprobaj grafičku karticu u drugom računalu ili drugu grafičku u to računalo.

213.202.106.145:28960 TDM PROMOD 211 Tarrget Rush Team server
Moj PC  
0 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice