Hrvatski informatički jal

poruka: 117
|
čitano: 26.667
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hrvatski informatički jal".
15 godina
offline
Re: Hrvatski informatički jal
Miro kaže...

Čekaj - ti to prigovaraš autoru na imenima koja je spomenuo i predbacuješ mu zašto se nije sjetio, primjerice, Farmerona?

 Istina, ne pratim mnogo hrvatske startupove jer (većinom) osim niše njihovih korisnika, ne bi ni trebali nikoga pretjerano zanimati. Jer takvi strtupovi moraju postojati. Da ne postoje bili bi u katastrofi. Priče o hrvatskim uspjesima na ekskluzivnim tržištima su mi jednake pričama o uspjesima Hrvata nogometaša po ligama petice - meni beskorisni, kao i većini običnih građana koji si taj proizvod ne mogu priuštiti.

 

Je li lijepo da netko uspije - jest. No netko mora uspijeti jer to garantira tržište. Ono što ne garantira tržište je to da će baš taj pojedinac uspjeti, pa tu lešinare mediji stvarajući od kojekakih likova medijske zvijezde ispredajući njihove priče koje se na kraju svedu na onoga sa idejom i pet milijuna.

I opet se vraćamo na početak. Nije problem u glorifikaciji uspjeha, već u tome što se od neponovljivih i unikatnih priča stvara svojevrsna špranca uspjeha - od koje niti jedan drugi građanin nema koristi. Može se pohvaliti volja i motivacija, no to i dalje ostaje eksluzivitet pojedinaca koji ne utječu na gospodarsku sliku države.

 

Rimac ne treba tržište rada, jer treba točno određenog radnika. Rimac ne treba tržište kupaca jer ima točno određenog kupca. Rimac ne treba potporu jer ima točno određen plan uspjeha koji varira jedino o uloženom novcu, a ne o borbi na tržištu o kojoj ovisi naša proizvodna industrija.

 

Miro kaže...

Čekaj - ti to prigovaraš autoru na imenima koja je spomenuo i predbacuješ mu zašto se nije sjetio, primjerice, Farmerona?

Farmeron se kao ideja sustava pomoći farmerima čini kao daleko korisnija ideja od limitirane proizvodnje super-luksuznog automobila koji se na kraju niti neće proizvoditi u nas. Ne umanjujem uspjeh, samo ne mogu proširiti usko koncipiran projekt na korisnost većine društva - što bi poduzetnik godine trebao imati.

 

Je li Farmeron tehnički loš ili dobar, ili su nešto krivi developeri nije sada tema.

Tema je da se zbog glorifikacije pojedinca koji je uspješan (jer je pametan i svaka mu čast) marginalizira činjenica da je industrijska proizvodnja na najnižim levelima još od Cara Franca.

Da, mediji moraju svakodnevno puniti stupce ovime crnilom - jer to uistinu donosi kruh ljudima, a ne pisanje o uspjehu 13 istih ljudi već 7 godinu zaredom. I Messi dopizdi. (Isprike na riječniku, jako cijenim Vaš rad).

 

Nije autor ništa kriv. On je samo napisao osvrt u specijaliziranom časopisu kojem Rimac i Farmeron jesu tema. Sasvim je drugi i neopisivo veći problem to što je on 2354167 osvrt na iste ljude, toliko da se već kritizira kritiziranje onih koji kritiziraju navedene ljude.

 

Da Rimac ima genijalan proizvod. Rečeno je 2007-e, i ponavljano tjedno na godišnjoj bazi. Objava o drugim uspjesima se mjeri u stotinama manjoj mjeri od spomena imena Mate Rimac.

IMHO, kada 350 ljudi u susjedstvu ostane bez posla jer je Vlada dala garanciju sumnjivom Čališkanu, to je daleko veći problem od jala tih istih 350 ljudi koji iskaljuju nemoć na pojedincu koji radi nešto nezamislivo i nedohvatljivo njima samima.

 

Nije taj neopravdani jal za zanemariti, no netko je već pokrio i taj "prioritet".

 

Miro kaže...

Imaš i krivih navoda ili si neke stvari krivo povezao - kažeš da dvojicu ističe kao "poduzetnike godine", što je netočno, samo je spomenuo da je Rimac osoba godine prema izboru Večernjaka, ništa više od toga...

Hvala na ispravci, no ova izjava niti nije trebala biti egzaktna.

 

Nije bitno jesu li jedan, oba, onaj Pinjuh ili onaj student koji je toliko pametan da rastura Oxford bili osobe godine. Pitanje je zašto takvih nema više.

Koga tu kritizirati i tko je tu jalan?

 

Ili je bijeda u pitanju? Obrazovna, strategijska, financijska, inteligencijska i sposobnosna bijeda koja će spriječiti budućeg "Rimca" da uspije u svojoj niši.

Ja se te bijede bojim jer je već pojela moje susjedstvo. Jal prema Rimcu nije pojelo njegovog točno određenog radnika (kojeg može naći i u Tunguziji, a i morati će jer tržište rada ne proizvodi radnike njegovih potreba), njegovog točno određenog kupca i njegov točno određen plan uspjeha. Tako ni "osoba godine" nema neku težinu.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatski informatički jal
pravi_covijek kaže...

 Gdje se selis Friday?

 

Irska ili Kanada. Na Kanadi zapravo radim punom parom...

Freak Show Inc.
11 godina
online
Re: Hrvatski informatički jal
Friday kaže...

 

Irska ili Kanada. Na Kanadi zapravo radim punom parom...

 polažeš za grtalicu, jel

15 godina
offline
Re: Hrvatski informatički jal
Friday kaže...
pravi_covijek kaže...

 Gdje se selis Friday?

 

Irska ili Kanada. Na Kanadi zapravo radim punom parom...

 Bio frend prije dva tjedna u Irskoj turisticki. Dorucak za troje (sendvice, sokic i one americke palacinke) 500 kn. Nadam se das imat dobru placu ako zavrsis u Irskoj 

Rvat katolik!
16 godina
odjavljen
offline
Hrvatski informatički jal

Kakav narod, takvo društvo takva i vlast. Čast izuzecima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatski informatički jal
tnakir kaže...

Nadam se das imat dobru placu ako zavrsis u Irskoj 

 

Nadam se da irska neće ni biti destinacija. Iako, imam tamo već dosta frendova i nitko se nije žalio na osobito visoke cijene (izuzev cijene najma stanova/kuća).

Freak Show Inc.
16 godina
odjavljen
offline
Hrvatski informatički jal

Sirotinji je život težak bez obzira na destinaciju. 

 

Što se teme tiče autor kao da nikada nije ćuo za prastari vic...

 

Dođe Isus u Zagore i pita Zagorca koju želju da mu ispuni ali jedini uvjet je da susjed dobije duplo. Zagorac se zamisli...ak je tak onda mi iskopaj jedno oko!

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Hrvatski informatički jal
picajzla0707 kaže...
Friday kaže...

 

Irska ili Kanada. Na Kanadi zapravo radim punom parom...

 polažeš za grtalicu, jel

 sorry za citat vlastitog komentara, ali ovo sam dobio na mail nakonšto sam napisao poruku o grtalicama i jednostavno to moram podijelit

 

http://www.moj-posao.net/Vijest/74713/Kanada-trazi-140-vozaca-kamiona/41/?utm_source=mojposao&utm_medium=email&utm_campaign=member_newsletter

 

imaju i doškolovanje kad dođu tamo (za grtalicu naravno), a evo i fotka normalnog radnog dana 

16 godina
odjavljen
offline
Hrvatski informatički jal

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Hrvatski informatički jal

Iskreno ljudi ovakve teme mi idu na onu stvar. Pisale su se prije 10 godina, a pišu se i danas. Ovakve teme su samo presipavanje iz šupljeg u prazno i ne vode do poboljšanja nego običnog prepucavanja.

 

Gotovo svaki novinar na svakom portalu ima potrebu progovorit o našoj politici i kritizirati je kako nije dobra i kako to hrvatski narod nije zaslužio. Ako niste shvatili ovo je demokracija (to je ono kad večina maltretira manjinu) i vlast je demokratski izabrana od strane upravo tog naroda. Prema tome hrvatima je upravo onako kako su većina želi. Svi se žale da im je teško a opet glasaju za iste dvije stranke koje su i do sad vodile državu. Nitko se nema pravo žaliti na vlast u ime hrvatskog naroda, nego samo u svoje ime jer smo sami krivi za stanje.

 

Puno novinara piše kako je vani divno i krasno a kod nas užas. Užas je jer smo si sami tako napravili. Neko će izjaviti političari su krivi - one koji su hrvati i birali. A to da je vani bolje neznam baš. Iako ono što sam ja imao priliku slušati od ljudi koje znam a vani su ne znači da je istina, stekao sam dojam da je vani nešto bolji standard, ali da se i više/intenzivnije radi. Prema tome bolji standard bi i trebao proizaći iz toga.

 

Autor članka se kao čudi kakve to vijesti imamo na portalima. Odgovor je i tu jednostavan. Što hrvati žele čitati to im se i servira. Pogledajte vaše najčitanije vijesti. Apple i mobiteli, a malo koga zanima znanost.  Tu moram pohvaliti BUG. Ovo je primjer u kojem je vlast (novinari buga) odlučila zadovoljiti manjinu i večinu pa tako uz standardno bombardiranje vijesti iz svijeta smartphonea ubaciti i pokoji znanstveni članak.  

 

Na kraju svega samo si trbate postaviti jedno pitanje. Da li sam ja jedan prosječni hrvat? Ako je odgovor pozitivan ne morate se brinuti sve je pod kontrolom i država ide pravom putanjom. Ako je odgovor ne, idite i sretan vam put. Ako ste ipak odlučili ostati molim vas da se ne žalite jer ovo je hrvatska i kakvi smo mi u prosjeku takvi su nam i političari. Bolje da se priviknete na to što prije.

 

 

 
6 0 hvala 4
15 godina
offline
Hrvatski informatički jal

djeco moja, hrabri zatočnici ... prestar sam za bježanje preko granice no da mi je 20 manje, ne bih ni časa časio (uan vej tikit). nitko nije prorok u svojoj zemlji, a u ovoj se poštenjem* rijetko tko obogatio (pa čak niti pristojno živio) poslije '90. 

 

*kategorija koja obuhvaća svašta: potpuno i bezuvjetno poštivanje zakona, ma kakvi bili, plaćanje svih dadžbina državi i zaposlenicima, nikad apsolutno ništa ukrao/"zamračio", zarađivao na tuđoj nevolji/muci/trudu, vratio sve posuđeno itd. itd.

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Hrvatski informatički jal

Osim par izuzetaka i endema koji se bave izvozom, domaći poduzetnici vole politiku, jer na zanimljive, nekada i vrlo kreativne načine, parazitiraju na nekakvom obliku državnog ili lokalnog proračuna.

 

I strani poduzetnici zbog jednakog razloga vole državu i politiku.
Molim Vas autore, podsjetite nas, neoprane, nepoduzetne i neobrazovane forumaške mase, zbog čega je ono morao odstupiti bivši predsjednik BRD-a, zbog čega je ono prije par godina dobar dio uprave Siemensa dobio šut-kartu, zbog kojih ono bankarskih poslića na Balkanu vladajući iz Bavarske i Koruške ovih dana spominju jedni drugima mater i određene tjelesne radnje, te koje ono tvrtke iz SAD-a su poprilično profitirale u prvih par godina rata u Afganistanu i Iraku, a ne bave se proizvodnjom oružja. U svim navedenim slučajevima postoji direktna i zanimljiva veza politike, novca i biznisa.

 

Sudeći po onome što čitam iz stranih dnevnih novina i obični ljudi u Europi imaju što reći o politici, jer u zadnjih par godina srednji sloj propada i postaje prekarijat, pa su i Jörg i Jack sada malo nervozni jer se i njima osipa životni standard jednako kao i nama sa istoka i juga Europe. Dovoljno je i bez dublje analize samo pogledati broj komentara po temama u bilo kojem uglednijem stranom časopisu na Internetu.

Zadatak za domaću zadaću - pobrojati domaće managere i poduzetnike koji su u zadnjih 15 godina dobili Zlatnu kunu ili neki ekvivalent takve nagrade i nedugo nakon toga otišli u istražni pritvor.

Jesu li oni koji su prije toga govorili negativno o njima također bili jalni i zavidni na uspjeh?

 

Za honorarne poslove više ne želim imati posla s bagrom južno od Spielfelda.

'beš posao kada više vremena moram potrošiti na osiguravanje plaćanja rada, nego na samu izradu softvera.

 

Nesposobnost managera, lopovluk, gaženje prava radnika, to je ono zbog čega kvalitetni ljudi odlaze, a domaći poslodavci onda neka svojima ćaći i materi nude da rade po 10-12 sati dnevno za plaćenih 8 sati, ili da putuju na teren kod Boko Harama, muslimanske braće, somalskih gusara ili tamilskih tigrova za trećinu ili četvrtinu normalne ne-terenske plaće inženjera sa "zapada".

 

Što se tiče Rimca, sretno mu bilo, neka radi i zapošljava, no on će do kraja života biti obilježen zbog podrijetla početnog kapitala.

Situacija podsjeća malo na određenu Krležinu dramu, a i taj pak nikako da prestane biti aktualan ovdje.

 

Kao niti Matoš, Kolar...ako ćemo već potezati citate i opise lokalnih domorodaca iz prošlosti.

 
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Hrvatski informatički jal

Vjerojatno ovo ne spada u ovu temu ali ipak sam odlučio postati tu jer je na neki (možda samo meni dokučiv) način povezano s ovom temom. Nema jala već samo gorčine.

Stručnjak za odmaganje...
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.3.2015 13:57 (mario.L_hr).
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Hrvatski informatički jal
tnakir kaže...
Friday kaže...
pravi_covijek kaže...

 Gdje se selis Friday?

 

Irska ili Kanada. Na Kanadi zapravo radim punom parom...

 Bio frend prije dva tjedna u Irskoj turisticki. Dorucak za troje (sendvice, sokic i one americke palacinke) 500 kn. Nadam se das imat dobru placu ako zavrsis u Irskoj 

 neko ti je frenda dobro opeljesio :D
inace turisti uvijek zavrse na razvikanim lokacijama di je sve samo ne jeftino (uglavnom temple bar)..

za tih 60-70e s curom rucam tjedan dana..  velika je razlika jede li se vani ili se kuha doma.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.3.2015 15:24 (nixass).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatski informatički jal
nixass kaže...

 velika je razlika jede li se vani ili se kuha doma.

 

Na jednoj od te dvije lokacije je znatno veća vjerojatnost da ćeš opaliti kuharicu...

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: Hrvatski informatički jal
Friday kaže...

 

Na jednoj od te dvije lokacije je znatno veća vjerojatnost da ćeš opaliti kuharicu...

 kao što je razlika između "kahve" i "kave" jednaka onoj između "pohvaliti" i "povaliti" 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
14 godina
offline
Re: Hrvatski informatički jal
Ajar kaže...
Friday kaže...

 

Na jednoj od te dvije lokacije je znatno veća vjerojatnost da ćeš opaliti kuharicu...

 kao što je razlika između "kahve" i "kave" jednaka onoj između "pohvaliti" i "povaliti" 

 Pa definitivno uvijek kuharicu treba povalit jer to garantira dugorocno dobru klopu i sirok osmjeh od uha do uha.

veni vidi didici
16 godina
offline
Re: Hrvatski informatički jal
axos kaže...

Iskreno ljudi ovakve teme mi idu na onu stvar. Pisale su se prije 10 godina, a pišu se i danas. Ovakve teme su samo presipavanje iz šupljeg u prazno i ne vode do poboljšanja nego običnog prepucavanja.

 

Gotovo svaki novinar na svakom portalu ima potrebu progovorit o našoj politici i kritizirati je kako nije dobra i kako to hrvatski narod nije zaslužio. Ako niste shvatili ovo je demokracija (to je ono kad večina maltretira manjinu) i vlast je demokratski izabrana od strane upravo tog naroda. Prema tome hrvatima je upravo onako kako su većina želi. Svi se žale da im je teško a opet glasaju za iste dvije stranke koje su i do sad vodile državu. Nitko se nema pravo žaliti na vlast u ime hrvatskog naroda, nego samo u svoje ime jer smo sami krivi za stanje.

 

Puno novinara piše kako je vani divno i krasno a kod nas užas. Užas je jer smo si sami tako napravili. Neko će izjaviti političari su krivi - one koji su hrvati i birali. A to da je vani bolje neznam baš. Iako ono što sam ja imao priliku slušati od ljudi koje znam a vani su ne znači da je istina, stekao sam dojam da je vani nešto bolji standard, ali da se i više/intenzivnije radi. Prema tome bolji standard bi i trebao proizaći iz toga.

 

Autor članka se kao čudi kakve to vijesti imamo na portalima. Odgovor je i tu jednostavan. Što hrvati žele čitati to im se i servira. Pogledajte vaše najčitanije vijesti. Apple i mobiteli, a malo koga zanima znanost.  Tu moram pohvaliti BUG. Ovo je primjer u kojem je vlast (novinari buga) odlučila zadovoljiti manjinu i večinu pa tako uz standardno bombardiranje vijesti iz svijeta smartphonea ubaciti i pokoji znanstveni članak.  

 

Na kraju svega samo si trbate postaviti jedno pitanje. Da li sam ja jedan prosječni hrvat? Ako je odgovor pozitivan ne morate se brinuti sve je pod kontrolom i država ide pravom putanjom. Ako je odgovor ne, idite i sretan vam put. Ako ste ipak odlučili ostati molim vas da se ne žalite jer ovo je hrvatska i kakvi smo mi u prosjeku takvi su nam i političari. Bolje da se priviknete na to što prije.

 

 

 

SVAKA CAST AXOS - ubode ga od prve.

Vani je sve super, takva idila - ja zivim vani i iskreno receno da sam tako tesko radio u hrvatskoj danas bi bio milijarder. 16 - 20 sati radni dan i nitko te nevoli jer si stranac, nitko te nece docekat s otvorenim rukama. Ako mislis da ce te netko napredovat samo zato sto si pametan, malo bolje promisli, trebas biti izuzetan a konkurencija je jaka i u izuzetnoj kategoriji. Trebat ce ti Auto, kuca, namjestaj, posteljina, sude itd, a to sve kosta. Prvih 5 godina samo ces otplacivati kreditne kartice ako si dovoljno sretan da ti neka banka da karticu. Kupiti kucu je skoro nemoguca misija u vecini zapadnih zemalja. Trebas nauciti jezik, jer taj Engleski sto ti znas nitko nerazunije barem ne u poslovnom svijetu. Tu svakodnevno vidim vozace taksija koji imaju i po 3 fakultera ali im to nista ne vazi ovdje. Slazem se da je politicka i ekonomska situacija bolje na zapadu ali zivot koji vecina hrvata zivi u hrvatskoj nije toliko los. Svi moji prijatelji u hrvatskoj svaki dan idu na kave sjede po kaficima, vikendom se organiziraju nekakvi rostilji, izlasci, zabave. Zivi se s roditeljima ili u nekakvom stancicu od neke rodbine, vozi se novo auto koje vec netko iz obitelji otplaciva (jer se neisplati krpat nekakva stara krntija) itd.

I onda kad ja dodem u posjet, taj hrvatski JAL proradi. Meni kazu da mi je fenomenalno, jer ja zivim na Zapadu. Jer sam sebi kuham i spremam, jer sam placam svoje racunje i kredite za kucu, za auto, jer imam super posao, za koji sam se morao sam izboriti, jer imam love do krova kad to pretvoris u hrvatsku kunu (al nema veze sto cijena zivota na zapadu je proporcionalna zaradi).

Evo da neserem dalje, je unistavam hrvatski san o zapadu, da konstatiram. Ja sam otisao iz hrvatske sam htio uspjeti i na Zapadom, ali za boga dragog, dok sam radio i zivio u hrvatskoj nisam sjedio na guzici i cekao da mi netko nesto sredi preko veze, vec sam se borio i radio jednako tesko da nesto postignem, te sam vrlo dobro zivio i nisam se nikome zalio. Dok zam zivio u mojoj Hrvatskoj, ja sam se za nju borio svakim svojim dahom, glasom i mislju, i moja je hrvatsk bila onakva kakvu sam je ja napravio i svi oni oko mene na koje sam ja mogao utjecat. Htio sam da ona bude obecana zemlja za sve nas koji zivimo u njoj.

Ja danas nezivim u hrvatskoj i mozda se nemam pravo mjesat u stanje stvari, ali evo, reci cu sto mene stvarno muci, ma kako god to vi shvatili. Ma meni nije jasno da svi krive nekog drugog za stanje u drustvu i ekonomiji dok vecina krade, laze i manipulira sjedi doma i caka da mu se nesto sredi ili da. Tipovi sumljivog morala koje poznam iz djetinjstva su nekakve face danas u politici i vladaju nasim gradovima, kantonima, zemljom i sto je najgore firmama koje sve odreda propadaju. Ono sto ja nerazumijem je da takve face idalje imaju muda stat ispred radnika koji nisu primili placu po 3 i vise mjeseci i seru o tome kako bi trebali biti sretni jer nisu jos uvijek izgubili posao. Ovi ili stvarno imaju muda velicine kamiona ili je nas narod najglupli narod u povjesti postojanja, pa im mogu prodavati nekakve price za malu djecu. Kako se to dopusta meni nije jasno, koliko se dugo nekoga moze vuci za nos s nekakvim politickim pricama i tezama, svih odreda strucnjaka, dok ekonomija srlja u provaliju bez povratka.Zar vam nije dosta ovakvog zivota?

Mozda je vrijeme da se hrvati probude it tog nekakvog sna i pocmu se boriti za tu nasu Hrvatsku kao nekad vec sada davno kad je trebali i svoj zivot polozit za nju. Za bolje sutra, za bolje nasih potomaka, za nas sve.

1 Ja se zelim borit za bolju HR
4 Boli me Kita meni je dobro
e.......
16 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatski informatički jal
AlterA kaže...
...

 

NHF, ali ti si očito nesposoban... Radiš 16-20 sati svaki dan i tvrdiš da ti je vani loše. Pa šta se onda ne vratiš i ne privređuješ u hrvatskoj? Poznam MASU ljudi koja je otišla van raditi. Apsolutno svi su totalno oduševljeni (radi se o nekoliko različitih zemalja).

Freak Show Inc.
12 godina
odjavljen
offline
Hrvatski informatički jal

Zivo me zanima gdje je toliko losije u odnosu na HR.

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax, EKWB, ASUS,Lamptron, Aquatuning
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Hrvatski informatički jal
Pranja kaže...

Zivo me zanima gdje je toliko losije u odnosu na HR.

Yemen, Sirija, Libija, Afganistan, istok Ukraine,.....

Stručnjak za odmaganje...
16 godina
online
Re: Hrvatski informatički jal
Friday kaže...
AlterA kaže...
...

 

NHF, ali ti si očito nesposoban... Radiš 16-20 sati svaki dan i tvrdiš da ti je vani loše. Pa šta se onda ne vratiš i ne privređuješ u hrvatskoj? Poznam MASU ljudi koja je otišla van raditi. Apsolutno svi su totalno oduševljeni (radi se o nekoliko različitih zemalja).

Poznajem ih i ja, kao i brdo ljudi koji su tamo odselili odavno ili su druga generacija.

Većini ne teče "med i mlijeko". Ima jako dobrih primjera, ali ima i ljudi kojima nije nešto, koji su se vratili (i to ne zbog nostalgije) i slično.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatski informatički jal
Old Iggy kaže...

Poznajem ih i ja, kao i brdo ljudi koji su tamo odselili odavno ili su druga generacija.

Većini ne teče "med i mlijeko". Ima jako dobrih primjera, ali ima i ljudi kojima nije nešto, koji su se vratili (i to ne zbog nostalgije) i slično.

 

Vidi, trebalo bi zapravo "staviti na papir" šta je to "med i mlijeko". Ako čovjek tamo može normalno živjeti od plaće do plaće, imati za režije, kupiti kuću i auto - ja mislim da je to "med i mlijeko". Ne pričam ja o bazenima u dvorištu, autima od 500 KS i vilama... Svi ljudi koje vani poznajem lagodno žive. A ove koji vole reći "tu se puno radi" nabijem na qurac. Pa radi se i ovdje čovječe. Ja se uglavnom ustajem u 4 ujutro (nekad i u 3 ako imam puno posla). Radim jedan posao do 7, onda odlazim na "dnevni" posao, vraćam se kući i nastavljam raditi. Programer sam - nisam neki šljaker. Volio bih vidjeti da mi netko u lice kaže "znaš, ovdje se puno radi". Nitko od ljudi koje vani poznam ne radi više od mene. Ali... Oni sa svojim plaćama žive vrlo lagodno. Ja itekako natežem od mjeseca do mjeseca. Kupio sam i kuću i auto ali brate mili lomim se 100 na sat. Onda mi dođu ovakvi "domoljubi" koji trpaju eure u džep, plaćaju porez nekom drugom i ne krvare za ovu našu bananu pa mi kažu "treba se boriti". Majstore moj, ruke mi onemoćale od borbe. Aj se ti lijepo vrati nazad i bori se a ja odoh vanka...

 

EDIT:

Apsolutno nikako ne mogu shvatiti da svi naši veliki domoljubi vani misle da se ovdje ništa ne radi. Pa nismo svi uhljebljeni po ministrarstvima i državnoj upravi jebemu. Pogledajte žene po trgovinama koje se ubijaju za 2500 kn mjesečno. Pogledajte vozače koji 5 dana tjedno spavaju u kamionima. Pogledajte građevinare koji na +40 vise po skelama za neku siću. Ajde im recite da se kod vas puno radi...

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.3.2015 9:00 (Friday).
16 godina
online
Re: Hrvatski informatički jal
Friday kaže...
Old Iggy kaže...

Poznajem ih i ja, kao i brdo ljudi koji su tamo odselili odavno ili su druga generacija.

Većini ne teče "med i mlijeko". Ima jako dobrih primjera, ali ima i ljudi kojima nije nešto, koji su se vratili (i to ne zbog nostalgije) i slično.

 

Vidi, trebalo bi zapravo "staviti na papir" šta je to "med i mlijeko". Ako čovjek tamo može normalno živjeti od plaće do plaće, imati za režije, kupiti kuću i auto - ja mislim da je to "med i mlijeko". Ne pričam ja o bazenima u dvorištu, autima od 500 KS i vilama... Svi ljudi koje vani poznajem lagodno žive. A ove koji vole reći "tu se puno radi" nabijem na qurac. Pa radi se i ovdje čovječe. Ja se uglavnom ustajem u 4 ujutro (nekad i u 3 ako imam puno posla). Radim jedan posao do 7, onda odlazim na "dnevni" posao, vraćam se kući i nastavljam raditi. Programer sam - nisam neki šljaker. Volio bih vidjeti da mi netko u lice kaže "znaš, ovdje se puno radi". Nitko od ljudi koje vani poznam ne radi više od mene. Ali... Oni sa svojim plaćama žive vrlo lagodno. Ja itekako natežem od mjeseca do mjeseca. Kupio sam i kuću i auto ali brate mili lomim se 100 na sat. Onda mi dođu ovakvi "domoljubi" koji trpaju eure u džep, plaćaju porez nekom drugom i ne krvare za ovu našu bananu pa mi kažu "treba se boriti". Majstore moj, ruke mi onemoćale od borbe. Aj se ti lijepo vrati nazad i bori se a ja odoh vanka...

Takvo što možeš imati i ovdje. Imati stan, auto - dva i ne biti "na rubu" nije rijedak slučaj kod nas, dapače.

S druge strane, možeš i vani biti u situaciji "boriti se", posebno ako radiš neke poslove koji nisu dobro plaćeni.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatski informatički jal
Old Iggy kaže...

Takvo što možeš imati i ovdje. Imati stan, auto - dva i ne biti "na rubu" nije rijedak slučaj kod nas, dapače.

S druge strane, možeš i vani biti u situaciji "boriti se", posebno ako radiš neke poslove koji nisu dobro plaćeni.

 

Poznaš nekoga da radi vulgaris posao da ima svoj stan i 2 auta? Nekog "mlađeg" recimo 20-40 godina...

Freak Show Inc.
16 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatski informatički jal
Old Iggy kaže...
Friday kaže...
AlterA kaže...
...

 

NHF, ali ti si očito nesposoban... Radiš 16-20 sati svaki dan i tvrdiš da ti je vani loše. Pa šta se onda ne vratiš i ne privređuješ u hrvatskoj? Poznam MASU ljudi koja je otišla van raditi. Apsolutno svi su totalno oduševljeni (radi se o nekoliko različitih zemalja).

Poznajem ih i ja, kao i brdo ljudi koji su tamo odselili odavno ili su druga generacija.

Većini ne teče "med i mlijeko". Ima jako dobrih primjera, ali ima i ljudi kojima nije nešto, koji su se vratili (i to ne zbog nostalgije) i slično.

 Poznam i ja i svi osim jednoga se vratili nakon pet godina. Nekima se i brakovi raspali. Ovaj jedan je sad tamo na socijalnoj pomoći i bolje mu je nego kod nas jer ništa ne mora raditi a skroman je...ali on je poseban slučaj i taj ni u WC-u nebi ostao gladan :D.

10 godina
offline
Hrvatski informatički jal

E pa bokte, ljudi misle da ako se odseliš van da automatski živiš kao lord i da poslovi samo padaju u krilo.

 

Vani 10x više nego ovdje se treba raditi, truditi i napraviti nešto za sebe. Ako imaš volje i ako si sposoban, i želiš raditi biti će ti dobro jer ima daleko više prilika i mogućnosti kao i zakonskih okvira koji su na tvojoj strani. Ako si balkanjezer sa socijalističkim mentalitetom da ćeš odguliti svojih 8 sati, i od tih 8, 5 ćeš eskivirati, onda ti neće biti dobro.

 

Sreo sa šogorom lika kojeg on poznaje i vratio se iz Kanade. Kaže on, hebote koma je tamo, moraš raditi od jutra do mraka, katastrofa. Mislim si ja u sebi, da tele jedno balkansko, Kanada je inače izgrađena na neradu, mulo jedna.

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatski informatički jal
XXX kaže...

Nekima se i brakovi raspali.

 

Uopće ne znam šta da na ovo napišem...

Freak Show Inc.
13 godina
neaktivan
offline
Hrvatski informatički jal

stvar je u tome ako ideš van na 5 godina sa misijom kako ćeš se vratit pun para-griješiš.

ako želiš živjeti lagodno kasnije sa nekim temeljnim kapitalom ili da skupiš za izgradnju kuće/kupnju stana ,

vani se ide i šljaka min 25 godina ili do penzije.

i onda se vratiš baja iz "švice" sa 60 godina i onda skužiš kak je prošla baba s kolačima.....

nije ni vani med i mlijeko kako si neki zamišljaju.....

 

 

Moj PC  
0 2 hvala 0
16 godina
online
Re: Hrvatski informatički jal
Friday kaže...
Old Iggy kaže...

Takvo što možeš imati i ovdje. Imati stan, auto - dva i ne biti "na rubu" nije rijedak slučaj kod nas, dapače.

S druge strane, možeš i vani biti u situaciji "boriti se", posebno ako radiš neke poslove koji nisu dobro plaćeni.

 

Poznaš nekoga da radi vulgaris posao da ima svoj stan i 2 auta? Nekog "mlađeg" recimo 20-40 godina...

Definiraj "vulgaris posao". U McDonaldsu? Ne. U IT-u? Da, dosta njih.

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice