Windowsi 8 na 2,3%

poruka: 37
|
čitano: 5.397
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Windowsi 8 na 2,3%".
14 godina
offline
Windowsi 8 na 2,3%

Windowsi 8 na 2,3%

Tako mu i treba. Mislim koje su ono cijene tableta sa W8 oO - za što jedino je i napravljen, da bi se ugurali tu. Low

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.2.2013 0:32 (KIKI3ooo).
 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Windowsi 8 na 2,3%
Shagmans2 kaže...
Edge kaže...

Koristim Win 8 vec 5 mjeseci i dalje tvrdim da je Metro jedna od najretardiranijih stvari u Windowsima.

 

Imas 2 programcica koji Win 8 prilicno dobro pretvaraju u Win 7 bez Aero GUI-a, a to su besplatni IObit Start Menu 8 i komercijalni (5$) Stardock Start 8. Sto se Win 8 trzisnog procenta tice, pa iskren da budem ja sam kupio 2 licence samo zato sto je bio 40$, a postoje navedena 2 programa :) Metro jednostavno nije za desktop masinu, a skoro 100% sam siguran da Microsoft nece ubaciti Start meni sa SP1, tako da ce Win 8 rasti iskljucivo zbog novih masina koje se isporucuju. A koliko ce rasti? Ne mnogo, jer je vecina velikih OEM-a najavila da ce i dalje nuditi Win 7

 

Ma znam da ima, ali ne volim instaliravati third party programe najvise zbog toga jer sam taj sustav platio i htio bi da radi dobro bez ikakvih dodataka i slicno.

 

Ne kuzim zasto Microsoft jednostavno ne ponudi opciju nakon instalacije:

 

  • Press here to use Classic Start Menu (recommended for non-touch screen)
  • Press here to use Metro Start Menu (recommended for touch screen)

 

Rijesili bi se svih muka ovog svijeta s tom opcijom.

http://isvijet.com.hr
14 godina
offline
Re: Windowsi 8 na 2,3%
Edge kaže...

Ne kuzim zasto Microsoft jednostavno ne ponudi opciju nakon instalacije:

 

  • Press here to use Classic Start Menu (recommended for non-touch screen)
  • Press here to use Metro Start Menu (recommended for touch screen)

 

Rijesili bi se svih muka ovog svijeta s tom opcijom.

N1

15 godina
offline
Re: Windowsi 8 na 2,3%
Lovac kaže...

Windows 8? Da s jednim ALI. Za 6+ mjeseci. Treba zakrpa i poštenih drivera od strane proizvođača hardwarea. Vratio sam se na Win7 nakon 4 mjeseci korištenja Win8. Jednostavno je svako malo bila neka sitnica koja me smetala, problemi s određenim igrama, čudna ponašanja AV-a i sl. Treba jednostavno vremena da sve sjedne na mjesto, pa onda opet probat. Moram priznat da je za sad osjećaj sličan kao kad je Vista došla i smatram da će tek sa SP-om to biti prava stvar, al će do onda doći Win9, sređena osmica koja će preuzeti štafetu od sedmice.

EDIT:
Envy "Eh ovako ćemo, vrlo jednostavno ja navedem par razloga (kakvi god da su) zašto ostajem na 8-ci a vi navedite razloge zašto treba da se vratim na 7-cu. Pa idem redom: Windows Live integracija (ovo mi poprilično znači), Ugrađen AV*1 (ovo je epohalno olakšanje nakon deceniju borbe sa licencama raznih AV-ova), ugrađen ISO mounter*2, i do 33% bolje trajanje baterije na prijenosnicima*3 (provjereno sa Gataway 10" Netbookom), brže Bootanje*4, te nativna instalacija svih drivera na mojoj desktop mašini (napominjem da prilikom instaliranje Windowsa 7 moram zasebno instalirati drivere za WLAN karticu) te naravno i možda najvažniji razlozi: manji hardverski zahtjevi*5, a to se koliko ja znam nikada nije desilo još od Windowsa 1.0

 

Jednostavno ja ne vidim niti jedan pravi razlog da se vratim na Windows 7. Pa da vas čujem, rado bih prihvatio svaki dobar savjet." 

 

1) AV koji je osnovna zaštita i ništa više. Za naprednog korisnika dovoljan, za ljude koji ne koriste brain.exe ipak treba jača "terapija" (budimo realni, većina korisnika su prosječni, odnosno trebaju bolju zaštitu)

2) i opet kraj njega trebam Daeom lite jer osim ISO-a ništa mi ne znaći za druge formate (koji se dosta koriste)

3) Tu se slažem, sve na mjestu
4) U početku, nakon par mjeseci (a održavam sustav) je razlika između njega i osmice gotovo nikakva, a ionako palim komp u jutro, gasim na večer
5) Osjeti se na slabijim konfama/prijenosnicima. Opet na nekoj već prosječnoj pili te nijanse se izgube, a trenutno mi većina igri radi u malo do solidno većem FPS-u na sedmici (opet, gamer sam, nije svima bitno)

S driverima je relativno. Ovisi od konfe do konfe. A gledaj, što si napisao tebi više odgovara 8 zbog nekih stvari koje su ti bitne, pa ne trebaš otići natrag na 7, ja bih ipak rekao da je u ovom trenutu za veliki dio PC-aša bolji Win7. 

Dobar post, dobri argumenti, palac gore. ali još uvijek mi nisi dao niti jedan razlog zašto da se, lično ja, vratim na Windows 7. Što se tiče smanjivanja vremenskih razlika do izdavanja Service Packova te preuzimanje te tkzv. štafete od predhodnog OS-a za sada je tako kako jeste. Moje lično mišljenje da ovakva 8-ca za sada nema nikakvih potreba za nekim većim SP-om, ne bi me ni čudilo da bude prvi Microsoftov OS koji neće dobiti SP1. Da li je do moje konfiguracije (ništa posebno: MSI ploča, Athlon 64 X2 5000+, 2GB DDR2 te ATI HD4670) ili ne ne bih ti znao reći. Ali bi se malo vratio na ovih 5 argumenta pa krenem redom:

 

1) AV koji je osnovna zaštita ili ne, meni sasvim dovoljan. Ne vidim način da pokupim ikakav virus sa ovakvim korištenjem radne stanice. Ubodem stick, ako je zaražen Windwos Defender ga očisti (ili i to donošenje stikova sve je rijeđa stvar, jer ovakve veze kakve jesu dovolje su da si skinem sve što mi treba ili preko email dobijem sve dokumente koje mi trebaju) Moj softverski paket je ovakav otprilike: Sva 4 web browsera instalirana (priča o IE10 je zasebna, da nema par mušica to bi bio dragulj Windowsa 8) na zadnju verziju, Adobeov paket, Autodeskov paket, Office paket, te Googleov softverski program (Earth, SketchUp koji više nije Googleov), Winamp, GOM player, uTorrent, TrueCrypt te TeamViewer i to je to :D Ja već više od godinu dana ne znam ni šta su antivirusi niti virusi. To je to.

 

2) Prilikom instalacije Windowsa 8 bio sam oduševljen kada sam mogao desnim klikom mišem na RaceDriveGRID.iso i kliknuti na mount, ALI, sve moje 'slike cd-ova' (koje sam ja radio, ne one skinute sa torrenata) su bile u Nerovom .nrg formatu, što je i splasnulo početno oduševljenje (tipično za Microsoft). Kontam trebat će mi opet Deamon Tool, ali nađem sitni programčić od 100-njak KB koji se zove NRG2ISO i u tili čas sve .nrg slike prebacim u .iso. Nema trećerazrednih aplikacija nema integracije u ljusku a upravo TO želim sa svakom novom verzijom Windowsa. 

 

4) Što se tiče bootanja, isti smo, stim da ja NIKAD ne gasim računar. Manje više može ga ugasiti samo Elektrodistribucija kada nestane struje. Tu i tamo dođe mi doma neki kompjuteraš. čuo da valja - ne valja 8-ca i kao hoće da se uvjeri koliko se brzo boota. I tad ga ugasim - upalim. Kad smo se već dotakli energetske učinkovitosti ili one predhodne tačke 3) pa to je tek zvijezda OS-a. Meni je itekako bitna potrošnja struje, ali nazovi me cjepidlakom, ukratko tačno 5 KM (20-tak kuna) sam osjetio da mjesečno manje dolazi zahvaljući desnim klikom miša na donji lijevi kut i na Power Options, što ću upravo sad uraditi nakon što pustim da mi se skida Skyfall od 40-tak GB.

 

5) Gamer nisam, ali sam primjetio da i Windowsu 7 kao i 8 fale djelovi DirectX-a Ukratko dxwebsetup.exe i stvar rješena tj identično kao i na 7. Ili ajmo dalje, Gabe Newellov Steam. OK, znamo da dotični gospodin mrzi Windowse 8 radi (naravno iz svima jasnih razloga) Windows Storea, ali ja instalirao Steam sve radi. Par onih Demoa, par Free2Play igara, sve kao i 7.

 

Jednostavno more je tu nekih sitnica koje život znače. Desni klik na donji lijevi ćošak mi je wow. Control Panel, Run, System, Task Mangaer, Power Options sve je tu, mislim nije mi teško napisati jedan malo veći post o Windowsu 8 sa jedne druge strane.. ali za sada, ne znam što više da ti kažem.

Vjerojatno si i u pravu možda je do moje konfe, (nemam nekakav egzotičan hardwere) takva je kakva jeste, možda je za veći dio PC-aša bolja 7-ca ali za mene povratka više nema, (zasebna je priča kako sam 'zagalvio' na Developer Preview verziji od prvog dana koja se opet rušila u prosjeku jednom dnevno, ali o tome drugom prilikom) ne zato što nemam razloge da se vratim nego više zbog toga što imam itekakve razloge da ostanem.

 

l.p.

12 godina
protjeran
offline
Re: Windowsi 8 na 2,3%
Envy kaže...

 

2) Prilikom instalacije Windowsa 8 bio sam oduševljen kada sam mogao desnim klikom mišem na RaceDriveGRID.iso i kliknuti na mount, ALI, sve moje 'slike cd-ova' (koje sam ja radio, ne one skinute sa torrenata) su bile u Nerovom .nrg formatu, što je i splasnulo početno oduševljenje (tipično za Microsoft). Kontam trebat će mi opet Deamon Tool, ali nađem sitni programčić od 100-njak KB koji se zove NRG2ISO i u tili čas sve .nrg slike prebacim u .iso. Nema trećerazrednih aplikacija nema integracije u ljusku a upravo TO želim sa svakom novom verzijom Windowsa. 

 

4) Što se tiče bootanja, isti smo, stim da ja NIKAD ne gasim računar. Manje više može ga ugasiti samo Elektrodistribucija kada nestane struje. Tu i tamo dođe mi doma neki kompjuteraš. čuo da valja - ne valja 8-ca i kao hoće da se uvjeri koliko se brzo boota. I tad ga ugasim - upalim. Kad smo se već dotakli energetske učinkovitosti ili one predhodne tačke 3) pa to je tek zvijezda OS-a. Meni je itekako bitna potrošnja struje, ali nazovi me cjepidlakom, ukratko tačno 5 KM (20-tak kuna) sam osjetio da mjesečno manje dolazi zahvaljući desnim klikom miša na donji lijevi kut i na Power Options, što ću upravo sad uraditi nakon što pustim da mi se skida Skyfall od 40-tak GB.

Lijep, obilat post, ali sam ga morao malo srezati. {#}

Što se tiče ISO formata ima ljudi koji ne znaju da postoji jedan "malo" poznati WinRar koji ga bez problema otvara. (dobro, tu sam malo zločest). {#}

 

Za točku četiri su mi rekli na temi Win8 da on realno nikad ne ide u "pravi" Shut down već da ima nekakav oblik hibernacije (zato sam ti napisao "onaj" post ;) i da se zato digne za 12 sec.

Ne znam, nisam ga još imao instaliranog i za sad mi se neda i nemam vremena, a sedmica mi radi bogovski.

Vjerojatno hoću na ljeto, kad budem uzeo koji dan godišnjeg pa ću osmicu tad instalirati.

 

Do tad; Lijep pozdrav i tebi i svim ljudima dobre volje. {#}

Volim sve moderatorice i administratorice !
11 godina
protjeran
offline
Re: Windowsi 8 na 2,3%
Edge kaže...
Shagmans2 kaže...
Edge kaže...

Koristim Win 8 vec 5 mjeseci i dalje tvrdim da je Metro jedna od najretardiranijih stvari u Windowsima.

 

Imas 2 programcica koji Win 8 prilicno dobro pretvaraju u Win 7 bez Aero GUI-a, a to su besplatni IObit Start Menu 8 i komercijalni (5$) Stardock Start 8. Sto se Win 8 trzisnog procenta tice, pa iskren da budem ja sam kupio 2 licence samo zato sto je bio 40$, a postoje navedena 2 programa :) Metro jednostavno nije za desktop masinu, a skoro 100% sam siguran da Microsoft nece ubaciti Start meni sa SP1, tako da ce Win 8 rasti iskljucivo zbog novih masina koje se isporucuju. A koliko ce rasti? Ne mnogo, jer je vecina velikih OEM-a najavila da ce i dalje nuditi Win 7

 

Ma znam da ima, ali ne volim instaliravati third party programe najvise zbog toga jer sam taj sustav platio i htio bi da radi dobro bez ikakvih dodataka i slicno.

 

Ne kuzim zasto Microsoft jednostavno ne ponudi opciju nakon instalacije:

 

  • Press here to use Classic Start Menu (recommended for non-touch screen)
  • Press here to use Metro Start Menu (recommended for touch screen)

 

Rijesili bi se svih muka ovog svijeta s tom opcijom.

 

Htio bih i ja da mogu da letim, ali to se nece desiti, kao sto se nece dasiti ni da Windows zadi bez dodatnih programcica :)

11 godina
protjeran
offline
Re: Windowsi 8 na 2,3%
Envy kaže...
1) AV koji je osnovna zaštita ili ne, meni sasvim dovoljan. Ne vidim način da pokupim ikakav virus sa ovakvim korištenjem radne stanice. Ubodem stick, ako je zaražen Windwos Defender ga očisti (ili i to donošenje stikova sve je rijeđa stvar, jer ovakve veze kakve jesu dovolje su da si skinem sve što mi treba ili preko email dobijem sve dokumente koje mi trebaju) Moj softverski paket je ovakav otprilike: Sva 4 web browsera instalirana (priča o IE10 je zasebna, da nema par mušica to bi bio dragulj Windowsa 8) na zadnju verziju, Adobeov paket, Autodeskov paket, Office paket, te Googleov softverski program (Earth, SketchUp koji više nije Googleov), Winamp, GOM player, uTorrent, TrueCrypt te TeamViewer i to je to :D Ja već više od godinu dana ne znam ni šta su antivirusi niti virusi. To je to.

 

2) Prilikom instalacije Windowsa 8 bio sam oduševljen kada sam mogao desnim klikom mišem na RaceDriveGRID.iso i kliknuti na mount, ALI, sve moje 'slike cd-ova' (koje sam ja radio, ne one skinute sa torrenata) su bile u Nerovom .nrg formatu, što je i splasnulo početno oduševljenje (tipično za Microsoft). Kontam trebat će mi opet Deamon Tool, ali nađem sitni programčić od 100-njak KB koji se zove NRG2ISO i u tili čas sve .nrg slike prebacim u .iso. Nema trećerazrednih aplikacija nema integracije u ljusku a upravo TO želim sa svakom novom verzijom Windowsa. 

 

4) Što se tiče bootanja, isti smo, stim da ja NIKAD ne gasim računar. Manje više može ga ugasiti samo Elektrodistribucija kada nestane struje. Tu i tamo dođe mi doma neki kompjuteraš. čuo da valja - ne valja 8-ca i kao hoće da se uvjeri koliko se brzo boota. I tad ga ugasim - upalim. Kad smo se već dotakli energetske učinkovitosti ili one predhodne tačke 3) pa to je tek zvijezda OS-a. Meni je itekako bitna potrošnja struje, ali nazovi me cjepidlakom, ukratko tačno 5 KM (20-tak kuna) sam osjetio da mjesečno manje dolazi zahvaljući desnim klikom miša na donji lijevi kut i na Power Options, što ću upravo sad uraditi nakon što pustim da mi se skida Skyfall od 40-tak GB.

 

5) Gamer nisam, ali sam primjetio da i Windowsu 7 kao i 8 fale djelovi DirectX-a Ukratko dxwebsetup.exe i stvar rješena tj identično kao i na 7. Ili ajmo dalje, Gabe Newellov Steam. OK, znamo da dotični gospodin mrzi Windowse 8 radi (naravno iz svima jasnih razloga) Windows Storea, ali ja instalirao Steam sve radi. Par onih Demoa, par Free2Play igara, sve kao i 7.

 

Jednostavno more je tu nekih sitnica koje život znače. Desni klik na donji lijevi ćošak mi je wow. Control Panel, Run, System, Task Mangaer, Power Options sve je tu, mislim nije mi teško napisati jedan malo veći post o Windowsu 8 sa jedne druge strane.. ali za sada, ne znam što više da ti kažem.

Vjerojatno si i u pravu možda je do moje konfe, (nemam nekakav egzotičan hardwere) takva je kakva jeste, možda je za veći dio PC-aša bolja 7-ca ali za mene povratka više nema, (zasebna je priča kako sam 'zagalvio' na Developer Preview verziji od prvog dana koja se opet rušila u prosjeku jednom dnevno, ali o tome drugom prilikom) ne zato što nemam razloge da se vratim nego više zbog toga što imam itekakve razloge da ostanem.

 

l.p.

1) Ako ugasimo autorun za USB, ja se vjerovatno nikad necu zaraziti virusom, ali opet sa druge strane novi virusi nisu samo autorun exe fajlovi nego koriste razno razne tehnike i propuste za sirenje. Tako da tvoje misljenje kako ti je Windows Defender dovoljna zastita zvuci kao neko ko ulazi u ozracenu prostoriju sa hirurskom maskom i rukavicama i tvrdi kako mu je to dovoljna zastita ;)

 

2) To bi bilo sjajno kada bi ISO cinio 99% formata za distribuciju CD/DVD slika, ovako je to samo jedna pogodnost

 

5) Naravno da Steam radi, problem je u Microsoft app store koje Valveu pravi konkurenciju

 

I ovo na kraju "Vjerojatno si i u pravu možda je do moje konfe, (nemam nekakav egzotičan hardwere) takva je kakva jeste, možda je za veći dio PC-aša bolja 7-ca ali za mene povratka više nema" te svrstava u onih 3%, ali za ostalih 97% je Win XP/7 i dalje bolji izbor jer power useri cine svega nekoliko procenata osoba koji koriste Win masine

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice