Svijetla budućnost igranja na PC-u

poruka: 102
|
čitano: 9.233
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Svijetla budućnost igranja na PC-u".
13 godina
neaktivan
offline
Re: Svijetla budućnost igranja na PC-u
Zločko kaže...
mi barem imamo alternative (ne kažem da su uvijek jednako kvalitetne). kod vas strategije, point and click avanture uopšte ne postoje, fale vam cijeli žanrovi. isto tako za armu nemate nikakvu alternativu. nisam protiv konzola (naravno da imaju svojih prednosti i mana kao i pc) ali ovo šta sam napisao su činjenice.

lol, ova prepucavanja su tako djetinjasta. {#} neke stvari o kojima ste pisali su tocne i igraju ulogu kod biranja platforme iako vecina (hard)core gamera posjeduje PC i bar jednu od konzola jer voli igrat sirok spektar zanrova i podzanrova. mogli bi raspravljat koja kombinacija platformi je najbolja ali sve se ipak vodi na to koji sustav ima ekskluzive po ukusu pojedinog igraca, a o ukusima se ne raspravlja. ako cemo strogo gledat prema prodajnim rezultatima i brojevima tu je nintendo jos uvijek kralj (od 40 najprodavanijih igara svih vremena nintendo na popisu zauzima njih 20 dakle 50%!!!). takodjer sony i M$ trenutno nemaju nista u rangu maria, zelde, metroida i slicnog, a nekoc velike fransize/system selleri poput metal geara i final fantasyija srecom vise nisu sonyijeve ekskluzive.

 

ovo sto si napisao da konzolama fale cijeli zanrovi nije tocno i nije cinjenica vec pises napamet. istina, ti zanrovi nisu zastupljeni u jednakoj mjeri kao na PC-u (platforma broj jedan za strategije) ali ima ih dovoljno da zadovolje onaj mali dio fanova koji iz nekog razloga ne posjeduje PC. npr. od poznatijih rts naslova na konzolama prosle generacije mozes igrat supreme commanera 2, ruse i red alert. ostatak takticko strateskih naslova se uglavnom svodi na vrlo popularnu kombinaciju rpg-a i turn based strategije (igre tipa disgaea) koje na PC nema u jednakoj mjeri, a nadje se tu jos i kakvih

. point and click avanture takodjer postoje i prisutne su na konzolama jos od vremena NESa (Maniac Mansion). neke od najpoznatijih poput broken sworda, discworlda, monkey islanda, syberie itd. takodjer su nasle put do konzola. na novim konzolama ce takojer bit prisutne (vidi si novog Sherlocka Holmesa). ipak kvalitetnih klasicnih P'n'C igara danas nema tako puno (niti na PCu) kao nekad jer ih sve vise zamjenjuju igre kakve radi david cage i ekipa the walking deada. na ovom linku imas popis platformi po generacijama koji vodi do popisa igara po zanrovima. dakle prvo se informiraj pa onda pisi postove, ovako ispadas neupucen i neozbiljan jer pises napamet i ne baratas s cinjenicama.

 

edit:

molim moderatora da se svi iduci postovi koji ne doprinose raspravi ili bezobrazno ignoriraju utvrdjene cinjenice brisu ili neka zakljuca temu!

watch?v=Fl35QCbMi-c Killed You With A Wheel
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.9.2014 13:55 (0.o_qwerty).
16 godina
offline
Svijetla budućnost igranja na PC-u

Veliko slovo nakon točke bi puno pomoglo kod čitanja tog nereda!

 

Zbilja si stavio "poznate" RTS igre prošle generacije, (Supreme Commanera 2, Ruse -- ludilo od RTSa prošle generacije)!! Fantaziraš u tom pogledu!

Šta je sa Total War naslovima, Civilization V, Europa Universlais XY, Company of Heroes, Warhammer: Dawn of War II...

 

Nema kvalitetnih PnC na računalu zadnje vrijeme!? Fantaziraš i u tom pogledu!

Memoria, The Night of the Rabbit, Kentucky Route Zero, Cognition: An Erica Reed Thriller, Resonance, Deponia, (triologija), Lost Horizon.... Mogu do prekosutra!

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.9.2014 13:35 (doktor1).
Moj PC  
1 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Svijetla budućnost igranja na PC-u
Arnold Layne kaže...
Propadaju ?


Pa PS4 je najbrze prodavana konzola u povjesti , brze se prodaje nego PS2
Buthurt je vecinom na PC-u

Bez rasprave tamo je definitivno najgori gaming community  (pricam za LOL) jos na to dodaj hakere u ostalim igrama i eto ti ...

Nisam ja napisao članak niti napravio studiju, samo sam "preveo"...

A sudeći po tvojim postovima, ima ga jako puno na konzolama, pogotovo kad netko ukaže na neke činjenice ;)

12 godina
offline
Re: Svijetla budućnost igranja na PC-u
doktor1 kaže...

Veliko slovo nakon točke bi puno pomoglo kod čitanja tog nereda!

 

Zbilja si stavio "poznate" RTS igre prošle generacije, (Supreme Commanera 2, Ruse -- ludilo od RTSa prošle generacije)!! Fantaziraš u tom pogledu!

 

Nema kvalitetnih PnC na računalu zadnje vrijeme!? Fantaziraš i u tom pogledu!

Memoria, The Night of the Rabbit, Kentucky Route Zero, Cognition: An Erica Reed Thriller, Resonance....

Fantazira u svakom pogledu :D

16 godina
offline
Re: Svijetla budućnost igranja na PC-u

...........

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.9.2014 13:34 (doktor1).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Svijetla budućnost igranja na PC-u
doktor1 kaže...

Veliko slovo nakon točke bi puno pomoglo kod čitanja tog nereda!

 

Zbilja si stavio "poznate" RTS igre prošle generacije!! Fantaziraš u tom pogledu!

 

Nema kvalitetnih PnC na računalu zadnje vrijeme!? Fantaziraš i u tom pogledu!

ovo je forum i ne moram pisat formalno. odvojio sam u 2 paragrafa da bude preglednije. :) to jesu poznati RTS naslovi, tko nije cuo za red alert i ruse (bila cak recenzija u Bugu by Ante Vrdelja!). uostom nije niti bila poanta koliko su poznati vec da postoje, citaj pazljivije. ima kvalitetnih PnC-a i danas ali ih nema tako puno kao u zlatno doba kada je lucas arts zario i palio a to sam i napisao, opet ne citas pazljivo!

watch?v=Fl35QCbMi-c Killed You With A Wheel
16 godina
odjavljen
offline
Svijetla budućnost igranja na PC-u

Budimo realni, na konzolama dobro prolaze interaktivni filmovi dok na PC platformi dobro prolaze masivne online igre i strategije. Samo jedan WOT ima preko 60 miliona regstriranih igrača...gdje su ostali MMO naslovi. Iako je igra besplatna donosi vlasnicima ogromnu zaradu. To je put koji prolazi kod PC publike.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Svijetla budućnost igranja na PC-u
XXX kaže...

Budimo realni, na konzolama dobro prolaze interaktivni filmovi dok na PC platformi dobro prolaze masivne online igre i strategije. Samo jedan WOT ima preko 60 miliona regstriranih igrača...gdje su ostali MMO naslovi. Iako je igra besplatna donosi vlasnicima ogromnu zaradu. To je put koji prolazi kod PC publike.

je dotupan na boxu takodjer a popularan je u toj mjeri dobrim dijelom jer je FTP. osim WOWa nema niti jedan mmo koji se placa a da su ga igrali milijuni igraca godinama, od aktivnih nema bas ni jedan! a obzirom na open world dizajn koji ce dominirat na ovoj generaciji konzola ne sumnjam da ce i MMO-i bit poprilicno zastupljeni (FFXIV i Elder Scrollsi su dobar indikator). destiny ti je takodjer kvazi MMO.

watch?v=Fl35QCbMi-c Killed You With A Wheel
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.9.2014 14:31 (0.o_qwerty).
16 godina
odjavljen
offline
Svijetla budućnost igranja na PC-u

O brojkam koje sam naveo mogu samo sanjati sa indikatorima ili bez njih.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Svijetla budućnost igranja na PC-u
Arnold Layne kaže...

KIKI3ooo kaže...
Dakle potpuno iskreno, ne mislim da je konzola za djecu a PeCe za odrasle ali mislim da je konzola za početnike a iskusne gamere jednostavno neće zadovoljit.

 

ako se smatras iskusnim , ozbiljnim gamerom onda mi te stvarno žao

Pa smatram se iskusnim gamerom jer igram već preko 20 godina, prva igrica Prince of Persia na 286-tici i Super Mario na Nintendu. Znači preskočio sam Amigu i Commodore 64 tako da ne igram od kad je igara ali opet se može reć da igram od kad je konzola i PC igara.

14 godina
offline
Svijetla budućnost igranja na PC-u

Na konzolama sam uživao još od PS jedinice.

Igranje na konzolama mi je uvijek donosilo posebnu draž.

Uvijek je bilo kvalitetnih ekskluziva i mislim da će ih uvijek bit.

 

Smatram da postoje igre za svaku platformu, tako da je i PC tu.

Mada kažem, igranje na konzolama mi je uvijek predstavljalo nekako drugačiji osječaj.

 

Najbolja igra koju sam odigrao, također dolazi sa konzole (PS3).

 

Osobno, na konzoli sam uvijek volio prelazit igru radi uživancije.

Ono, radnja, glazba.....

Dok na PC-u obavezno derem online, tipa nekakav fps.

 

Mislim da i jedna i druga strana nosi svoje prednosti.

Mišljenja sam da pravi igrač ne bi trebao radit razliku, bitno da se igra.

Nekad vrhunska grafika ne znači i vrhunski doživljaj igrivosti.

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.9.2014 14:12 (zabranjeniples).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Svijetla budućnost igranja na PC-u
XXX kaže...

O brojkam koje sam naveo mogu samo sanjati sa indikatorima ili bez njih.

FTP je zanimljiv model i moze osigurat velik broj igraca i zaradu ali on jos nije posve zazivio na konzolama i pitanje je hoce li (ako i bude bilo popularnih FTP MMO-a i dalje ce se morat placat igranje online :)). upitno je kolko uspjeh jedne platforme mozes mjerit po broju igraca koji igra besplatne igre i gdje je entry level tek puko posjedovanje hardwarea. npr. candy crush dnevno igra preko 90 milijuna ljudi a godisnji profit im je preko 1 milijardu dolara, zar to znaci da je mobitel bolja platforma za igranje od PC-a? naravno da ne! to samo znaci da ljudi vole besplatne stvari, a da kojim slucajem activision ili rockstar odluce ic tim putem siguran sam da bi privukli puno siru publiku jer vec uspjevaju po punoj cijeni prodat desetke milijuna kopija.

watch?v=Fl35QCbMi-c Killed You With A Wheel
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.9.2014 14:33 (0.o_qwerty).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice