Proslava 20. godina Linuxa

poruka: 157
|
čitano: 15.477
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Proslava 20. godina Linuxa".
13 godina
protjeran
offline
Proslava 20. godina Linuxa

Sretan rođendan Linux!

 

Želim još uspješnijih sljedećih 20 godina.

$this->db->where->('I don't have a clue');
 
36 1 hvala 2
14 godina
neaktivan
offline
Proslava 20. godina Linuxa

Čovjek bi nakon 20god očekivao bar da su grafičke kartice dobro podržane, no dobro nećemo se buniti ionako je besplatan.

 
2 32 hvala 0
15 godina
offline
Re: Proslava 20. godina Linuxa
Kečko kaže...

Čovjek bi nakon 20god očekivao bar da su grafičke kartice dobro podržane, no dobro nećemo se buniti ionako je besplatan.

A netko bi trebao svatiti da to nema veze s linuxom nego s nVidijom i ATIjem, ne piše ni MS grafičke drivere za windows.

Software is like sex... it's better when it's free (Linus Torvalds)
16 godina
neaktivan
offline
Proslava 20. godina Linuxa
 
20 20
Time is what happens between mistakes
 
9 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Proslava 20. godina Linuxa

kome ne odgovara neka si kupuje windows. Meni je linux savršen..... zadovoljava mi sve profesionalne i ine potrebe za računalom, svi moji ukućani su na linuxu.... a zadnje vrijeme napredak mu je izuzetno vidiljiv i u vizualnom i u funkcionalnom smislu. Od kada ga koristim više ne trošim vrijeme na neprestana uštimavanja po računalu već se usredotočavam na posao. kad jednom sve postaviš nema potrebe više dirati, sve radi ko urica.

 

to je bar jedan dokaz da na svijetu ne misle svi samo na novac i (to je valjda samo u hrvatskoj dika) hvalisanje kako ništa u životu pojedinci nisu radili besplatno jer im je to ispod časti.

 

sretan rođendan, posebno ubuntu distribuciji.

13 godina
neaktivan
offline
Proslava 20. godina Linuxa

Ima ih toliko a ja neznam koj bi izabro, previse ih je ......

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Proslava 20. godina Linuxa
Gamer1650 kaže...

Ima ih toliko a ja neznam koj bi izabro, previse ih je ......

 

Pa zar nije to ono najbolje?

Who the fuck is General Failure? And why is he reading my harddisk?
16 godina
offline
Proslava 20. godina Linuxa

Cool video...

 

Iza nas je prvih dvadeset godina Linuxa... Jedva čekam vidjeti kakav će biti odnos snaga na četrdesetom rođendanu!  {#}

...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Proslava 20. godina Linuxa

Cestitke linuxu, sto neko kaze ne znam sta bih izabrao koliko je distri...izaberi bilo koju, barem linux mozes sebi podesiti do najsitnijeg detalja, na kraju ces dobiti ono sto ti zelis...

He who dares, wins
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Proslava 20. godina Linuxa
Gamer1650 kaže...

Ima ih toliko a ja neznam koj bi izabro, previse ih je ......

Buduci da ti je to prvi put da ides na Linux preporuka je da ides na Ubuntu buduci da je najjednostavniji za pocetnike.

 

Malo ces se namucit u pocetku, ali kad pohvatas neke osnove bit ces presretan :)

 

Btw, sreci nema kraja kad vidis da nakon instalacije 200-te aplikacije radi jednako brzo kao i kad si ga tek instalirao :)

14 godina
protjeran
offline
Proslava 20. godina Linuxa

Ovo je stvarno nešto predivno...

OPEN SOURCE FTW!

LINUX FTW!

 

#include <cstdio> int main () { printf ("1F Y0U C4N R34D TH15 Y0U 5H0ULD G37 L41D\n"); return 0; }
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.4.2011 10:43 (beno101).
Moj PC  
8 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Proslava 20. godina Linuxa

btw. steta sto  je u prilozenom filmicu R.M. Stallman toliko marginaliziran.  Po ovome ispada da jedino sto je napravio je GPL.

 

Za dublju i tocniju povijest svakako pogledati dokumentarac "Revolution OS"

Who the fuck is General Failure? And why is he reading my harddisk?
14 godina
protjeran
offline
Re: Proslava 20. godina Linuxa
syncmaster245b kaže...

btw. steta sto  je u prilozenom filmicu R.M. Stallman toliko marginaliziran.  Po ovome ispada da jedino sto je napravio je GPL.

 

Za dublju i tocniju povijest svakako pogledati dokumentarac "Revolution OS"

Pogledano! ;)

Kolika mu je cijena?

1$?

 

#include <cstdio> int main () { printf ("1F Y0U C4N R34D TH15 Y0U 5H0ULD G37 L41D\n"); return 0; }
15 godina
offline
Re: Proslava 20. godina Linuxa
beno101 kaže...

Pogledano! ;)

Kolika mu je cijena?

1$?

 

 

Ako govoris o dokumentarcu, stvari nisu bas toliko ruzicaste. Autor se prilicno bio naljutio kada je skuzio da njegov film se distribuira po "GPL" standradu.

Who the fuck is General Failure? And why is he reading my harddisk?
14 godina
neaktivan
offline
Re: Proslava 20. godina Linuxa
hondo kaže...

kome ne odgovara neka si kupuje windows. Meni je linux savršen..... zadovoljava mi sve profesionalne i ine potrebe za računalom, svi moji ukućani su na linuxu.... a zadnje vrijeme napredak mu je izuzetno vidiljiv i u vizualnom i u funkcionalnom smislu. Od kada ga koristim više ne trošim vrijeme na neprestana uštimavanja po računalu već se usredotočavam na posao. kad jednom sve postaviš nema potrebe više dirati, sve radi ko urica.

 

to je bar jedan dokaz da na svijetu ne misle svi samo na novac i (to je valjda samo u hrvatskoj dika) hvalisanje kako ništa u životu pojedinci nisu radili besplatno jer im je to ispod časti.

 

sretan rođendan, posebno ubuntu distribuciji.

Ubuntu distribucija nema 20 rođendan, pa to je jedna od mlađih distribucija. Veliš činjenicu, i dobiješ pun k TD ma bravo.

Iako bi nVidia/ATI/Intel ko god trebao osigurati drivere krajnji ishod je isti, drivera NEMA, a da su mogli napraviti neki bolji dogovor s tim tvrtkama, vjerujem da su mogli, a za to krivim linuxovo konstantno mjenjanje u kernelu i događa im se breakanje API-ja konstantno, naravno da se ni ATI ni nVidia neće zezati i svaka dva mjeseca rewriteati drivere. Uostalom sam Linus Torvalds je to priznao, ali bitno da vi sve znate. Svaka druga verzija kernela, pa ti u jednoj radi wlan stick, a ne radi webcam, na drugoj verziji iza više ne radi wlan, ali začudo radi nešto drugo su 3.14zdarije. Ne ne pomaže rekompajliranje. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.4.2011 11:32 (Kečko).
15 godina
offline
Re: Proslava 20. godina Linuxa
Kečko kaže...

Ubuntu distribucija nema 20 rođendan, pa to je jedna od mlađih distribucija. Veliš činjenicu, i dobiješ pun k TD ma bravo.

Iako bi nVidia/ATI/Intel ko god trebao osigurati drivere krajnji ishod je isti, drivera NEMA, a da su mogli napraviti neki bolji dogovor s tim tvrtkama, vjerujem da su mogli, a za to krivim linuxovo konstantno mjenjanje u kernelu i događa im se breakanje API-ja konstantno, naravno da se ni ATI ni nVidia neće zezati i svaka dva mjeseca rewriteati drivere. Uostalom sam Linus Torvalds je to priznao, ali bitno da vi sve znate. Svaka druga verzija kernela, pa ti u jednoj radi wlan stick, a ne radi webcam, na drugoj verziji iza više ne radi wlan, ali začudo radi nešto drugo su 3.14zdarije. Ne ne pomaže rekompajliranje. 

 

Ne razumijem zasto se ljutis?

 

Drivera ima! I to kao svijetli primjer bi bas mogao izdvojiti nvidiu.

Sa odgovornoscu mogu tvrditi da svaki sire rasprostranjeni komad hardvera stariji od godinu dana radi "out of the box" na svim modernim distribucijama.

 

Who the fuck is General Failure? And why is he reading my harddisk?
14 godina
neaktivan
offline
Re: Proslava 20. godina Linuxa

Ajmo uzeti u obzir mašinu staru 5god recimo, uzmi u obzir ATI radeon 9(XXX) ili X(000) ako želiš ATI (AMD) -jeve drivere i probaj staviti gore novu distru. Bilo koju Debian, Slackware, Knopix, OpenSuse... Neće radit. Uzmimo neki wireless stick koji su itekako prošireni, većina ili ne radi ili proradi nakon sati i sati googlanja, rekompajliranja, ne znam čega...

14 godina
neaktivan
offline
Proslava 20. godina Linuxa

Sretan rođendan,Linux.Par puta sam susreo sa Ubuntu Linuxom,a jednom sam ga koristio sa Live CD-a da formatiram koruptiranu flash memoriju.Kada nabavim laptop,na njega sigurno ide neki Linux OS,najvjerojatnije Ubuntu.

alrighty then
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Proslava 20. godina Linuxa
cuks kaže...
Gamer1650 kaže...

Ima ih toliko a ja neznam koj bi izabro, previse ih je ......

Buduci da ti je to prvi put da ides na Linux preporuka je da ides na Ubuntu buduci da je najjednostavniji za pocetnike.

 

Malo ces se namucit u pocetku, ali kad pohvatas neke osnove bit ces presretan :)

 

Btw, sreci nema kraja kad vidis da nakon instalacije 200-te aplikacije radi jednako brzo kao i kad si ga tek instalirao :)

Ubuntu je ok za pocetnika, ali ja ipak ako prelazis sa windowsa savjetujem mint, jer dobijes ubuntu sa svim dodacima kao sto je multimedija, to na ubuntu moras sam instalirati i lako je to napraviti, ali mislim da ce svaki pocetnik ipak linux mintom biti zadovoljniji

16 godina
neaktivan
offline
Re: Proslava 20. godina Linuxa
Kečko kaže...

Ajmo uzeti u obzir mašinu staru 5god recimo, uzmi u obzir ATI radeon 9(XXX) ili X(000) ako želiš ATI (AMD) -jeve drivere i probaj staviti gore novu distru. Bilo koju Debian, Slackware, Knopix, OpenSuse... Neće radit. Uzmimo neki wireless stick koji su itekako prošireni, većina ili ne radi ili proradi nakon sati i sati googlanja, rekompajliranja, ne znam čega...

Čudim se kak onda na mojem Thinkpadu R51e koji je kupljen 2005., znači star je jedno 6 godina (još je došel sa 40 GB diskom, tek tolko da osjetiš kolko je to staro) sve radi out-of-the-box, ko vurica. Ne znam stvarno.

 

Druga stvar je ako staviš proprietary ATI-jeve drivere, to je poznato da je podrška za Northen Islands droppana u zadnjem izdanju, a da je podrška za kartice starije od R600 droppana odavno. To dakle nema veze s distrom, već s driverima.

 

Al baš me briga, jedina proprietary stvar koju imam instaliranu na računalu je mutavi Flash, nadam se da će se i to u sljedećih par godina promjeniti, pa da prevlada neka open source alternativa.

 

Sretan rođendan, Linux. :)

Q: a kako se to linux ponasa kad crkne hdd? A: zastekava svakih 60 sec,ali prezivi se
14 godina
protjeran
offline
Proslava 20. godina Linuxa

Prije svega zahvala Linusu Torwaldsu,za kreativnosu ideju,a poslije i svima koji su taj proizvod izdigli na respektabilni nivo,naročito onaj Amer koji je svoj komp sklopio od otpada komponenti-free sold kompjuter...genije za Linux...{#}

 

 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Proslava 20. godina Linuxa
Kečko kaže...

Ajmo uzeti u obzir mašinu staru 5god recimo, uzmi u obzir ATI radeon 9(XXX) ili X(000) ako želiš ATI (AMD) -jeve drivere i probaj staviti gore novu distru. Bilo koju Debian, Slackware, Knopix, OpenSuse... Neće radit. Uzmimo neki wireless stick koji su itekako prošireni, većina ili ne radi ili proradi nakon sati i sati googlanja, rekompajliranja, ne znam čega...

A na Windows7 mozes instalirati drivere za GeForce2 ili Rivu 128? Nema razloga zeljeti sluzbene ATI-jeve drivere na starijem hardveru iz vise razloga: ATI ih vise ne odrzava (spadaju pod legacy), perfomansama se vise toliko ne isticu nad free driverima (mozda 10%), nisu kompatibilni sa nekim naprednijim open source tehnikama (KMS, Wine...)

 

Sto se wireless stickova tice, necu puno o tome, imao sam iskustvo samo s jednime i on je proradio iz prve bez ikakve intervencije s moje strane...

Look at you, hacker. A pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine?
15 godina
protjeran
offline
Re: Proslava 20. godina Linuxa
Gamer1650 kaže...

Ima ih toliko a ja neznam koj bi izabro, previse ih je ......

Mint :)

15 godina
protjeran
offline
Re: Proslava 20. godina Linuxa
Kečko kaže...

Ajmo uzeti u obzir mašinu staru 5god recimo, uzmi u obzir ATI radeon 9(XXX) ili X(000) ako želiš ATI (AMD) -jeve drivere i probaj staviti gore novu distru. Bilo koju Debian, Slackware, Knopix, OpenSuse... Neće radit. Uzmimo neki wireless stick koji su itekako prošireni, većina ili ne radi ili proradi nakon sati i sati googlanja, rekompajliranja, ne znam čega...

nVidia grafika pa i Intel rade odavno kako spada a zandjih godinu dana vise nema ni problema sa ATIjem... imam sve kombinacije pa znam...

sto se tive wifi kartica, nikada problema ni sa intel(kvaliteta) ni sa realtekom(fuš), tako da nemam pojma o cemu pricas....

14 godina
neaktivan
offline
Proslava 20. godina Linuxa

Ralink3070STA, valjda ja onda imam toliko sreće da baš pogodim onu koja ne radi. Odnosno proradi nakon par dana zajebancije i pogađanje pravog kernela.

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.4.2011 13:53 (Kečko).
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Proslava 20. godina Linuxa
Kečko kaže...

Ralink3070STA, valjda ja onda imam toliko sreće da baš pogodim onu koja ne radi. Odnosno proradi nakon par dana zajebancije i pogađanje pravog kernela.

Savijetujem ti da provas Linux Mint, zaista nikada problema sa hardwareom...

16 godina
neaktivan
offline
Re: Proslava 20. godina Linuxa
Kečko kaže...

Ajmo uzeti u obzir mašinu staru 5god recimo, uzmi u obzir ATI radeon 9(XXX) ili X(000) ako želiš ATI (AMD) -jeve drivere i probaj staviti gore novu distru. Bilo koju Debian, Slackware, Knopix, OpenSuse... Neće radit. Uzmimo neki wireless stick koji su itekako prošireni, većina ili ne radi ili proradi nakon sati i sati googlanja, rekompajliranja, ne znam čega...

Radeon 9550GT i Mobility Radeon x1450 rade out of the box na Fedori 14 sa open source driverima.

Atheistic to the point of fanaticism, there u have me in a nutshell so kill me again or take me as I am for I shall not change.
13 godina
protjeran
offline
Proslava 20. godina Linuxa

Ja cu uskoro stavit mint da drugu particiju pa se malo igrat,da naucit nest :)
Do sad sam sam se igro preko ubunta i xbunta prek live-cda
Al vidim po forumu da dost njih hvali mint pa cu njega probat,mozda da i pricekam mint 11 sam neznam kad izlazi a valjda malo poslje ubuntu-a11 a njega su najavili za ovaj mjesec ak se nevaram

http://www.soundstream.com/
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Proslava 20. godina Linuxa

Ja s linuxom nemam sreće pokrenem instalaciju ( debian i ubuntu ) i grafička kao da mi se pregrijava i neznam kako da to riješim {#}

Daj mi svoj mozak na dva sata i više nikad nećeš biti isti
15 godina
offline
Re: Proslava 20. godina Linuxa
PROTECTOR kaže...
Kečko kaže...

Ajmo uzeti u obzir mašinu staru 5god recimo, uzmi u obzir ATI radeon 9(XXX) ili X(000) ako želiš ATI (AMD) -jeve drivere i probaj staviti gore novu distru. Bilo koju Debian, Slackware, Knopix, OpenSuse... Neće radit. Uzmimo neki wireless stick koji su itekako prošireni, većina ili ne radi ili proradi nakon sati i sati googlanja, rekompajliranja, ne znam čega...

Radeon 9550GT i Mobility Radeon x1450 rade out of the box na Fedori 14 sa open source driverima.

Radeon 9600pro isto tako...meni na ubuntu, mintu...radila bez problema...

 

 

He who dares, wins
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice