Ameri ponovo o rijetkim mineralima

poruka: 41
|
čitano: 5.991
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ameri ponovo o rijetkim mineralima".
15 godina
neaktivan
offline
Ameri ponovo o rijetkim mineralima

Amerikanci kao i uvijek žele reći da je  to samo njihovo i ničije više, i da će neko nahebati ako im se to neda,kao što je i situacija sa naftom.{#}

So say We All
Moj PC  
18 0 hvala 0
16 godina
offline
Ameri ponovo o rijetkim mineralima

A kaj su Ameri očekivali da budu Kinezi popustili, malo morgen ko je jači taj kači našo se pohlepan i gladan Lav(Ameri) pametovat nervoznom crnom Nosorogu(Kina) taman posla.{#}{#}

 

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ameri ponovo o rijetkim mineralima
Kad sam procitao da SAD tvrdi da je to globalno dobro koje pripada svima zamislio sam kako SAD place kao neki mamin sincic.
15 godina
offline
Re: Ameri ponovo o rijetkim mineralima

Neka im nabiju sankcije ako smiju {#}

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
15 godina
neaktivan
offline
Ameri ponovo o rijetkim mineralima

Činjenica je ovakva:

Kad ameri nisu u monopolističkom položaju onda je to svačije,a kad su u monoloplističkom položaju ,onda je cili svijet amerika.

So say We All
Moj PC  
24 0 hvala 3
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ameri ponovo o rijetkim mineralima
syncmaster245b kaže...

Neka im nabiju sankcije ako smiju {#}

Pa još malo će kinezi kupiti ameriku što neznaš to {#}

So say We All
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.5.2012 17:58 (skyreeper).
16 godina
offline
Re: Ameri ponovo o rijetkim mineralima

bitch plz...

It's not who u are, it's who u know.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ameri ponovo o rijetkim mineralima
Obi Wan kaže...

bitch plz...

Sad stavi sliku Jao Minga!

16 godina
offline
Re: Ameri ponovo o rijetkim mineralima
Gozz kaže...
Obi Wan kaže...

bitch plz...

Sad stavi sliku Jao Minga!

too lazy...

It's not who u are, it's who u know.
13 godina
protjeran
offline
Ameri ponovo o rijetkim mineralima

Još malo pa rat!

Bar nam neće biti dosadno.

Believe those who are seeking the truth. Doubt those who find it!
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ameri ponovo o rijetkim mineralima
Obi Wan kaže...
Gozz kaže...
Obi Wan kaže...

bitch plz...

Sad stavi sliku Jao Minga!

too lazy...

Bila bi fora jer se dotiče žutalja

14 godina
offline
Ameri ponovo o rijetkim mineralima

Oh ne, kinezi prijete američkoj demokraciji, brzo zovite Busha da riješi situaciju {#}

Lt.Lowenbrau prozvan cheaterom preko 9000 puta
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Ameri ponovo o rijetkim mineralima

Na stranu sprdnja sa amerikancima, ali primjetite zadnje rečenice:
slijedi nam poskupljenje elektroničkih komponenata, posebno onih

koje koriste baterije. Dakle, bit će slično kao sa poplavama u tvornicama

hard diskova, samo što će ovo potrajati 5-7 godina, dok se ne uhoda

domaće rudarenje, koje će opet biti skuplje od kineskih rudara.

Moj PC  
11 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ameri ponovo o rijetkim mineralima
overhaul kaže...

Na stranu sprdnja sa amerikancima, ali primjetite zadnje rečenice:
slijedi nam poskupljenje elektroničkih komponenata, posebno onih

koje koriste baterije. Dakle, bit će slično kao sa poplavama u tvornicama

hard diskova, samo što će ovo potrajati 5-7 godina, dok se ne uhoda

domaće rudarenje, koje će opet biti skuplje od kineskih rudara.

 

Da, i? Zbog toga bi Kinezi (ili bilo tko drugi) trebali davati svoje resurse, ukljucujuci i ljudske, u bescijenje?
16 godina
offline
Ameri ponovo o rijetkim mineralima

Meni odgovaraš? Gdje sam to nagovjestio?

Kao da kažem,
"prognoze kažu - kiša za vikend",

a ti mi odgovaraš

"dakle sad bih ja zbog tebe morao sjest u auto i kupiti gorivo jer ću pokisnut pješice?"

.......

htjedoh reći kako su podmukli, treba im profit 99%, slično kao sa tenisicama koje se

"moraju" raditi u kini jer inače nebi koštale 700kn nego 3000.
no nije ovdje ni kina nevina: Vlastite radnike(posebno ove u rudnicima) ubijaju nikakvim uvjetima rada

na nivou 19. stoljeća, i onda su nelojalna konkurencija radnicima u ostatku svijeta, dok ne dođe

do ovakvog sraza dviju pohlepa. Dao bog da Kina prodaje rudu i proizvode po realnoj cijeni i

zarađen novac uloži u kvalitetu rada, i života vlastitih ljudi. Jer ovo je eksploatacija na obje strane.

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.5.2012 19:17 (overhaul).
Moj PC  
16 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Ameri ponovo o rijetkim mineralima

zar se roba opće potrošnje koja troši rare earts uopće proizvodi van kine (ajde azije)?

amerima treba kompletno ukinuti prodaju (embargo) rijetkih zemalja jer ih troše gotovo isključivo u vojne svrhe samo kako bi terorizirali i radili zločine po svijetu

ko ponavlja moje riječi jede govna iza peći
Moj PC  
8 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Ameri ponovo o rijetkim mineralima

ameri su potrošili novce koje su imali, dignuli kredite + naštampali 16x više dolara (koji je sada praktično bezvrijedan) i očekuju da će Kinci i dalje raditi za papire sa nacrtanim američkim predsjednicima, to je doslovno bezvrijedan papir.
ono što će se uskoro desiti je napuštanje dolara kao međunarodne valute koja je to još' od "monetarne zmije" ((sve države imaju pologe (devizne rezerve u dolarima) a jedino dolar u zlatu) tu politiku je još' davnih dana Regan napustio i kad je krenulo sa štampanjem...bitno je samo da im tinte ne nedostaje i tu i tamo eventualna intervencija kad netko promisli i odluči drugačije nego što oni misle.
kad im kina pošalje flotu "bezvrijednih dolara ((nemojmo zaboraviti da su oni vlasnici 2/3 svakog ikad odštampanog dolara) to će biti potapanje iluzije svijeta u kojem živimo pa će mo ponovo učiti kako se šiju gumbi i peče jaje a manje će biti bitno do kojeg levela si došao.

 

 

 sad baš čitam vijest da je pronađen original filma SUROGAT i mislim si ...
pa mi doslovno živimo u svijetu iluzije i napuhanih ili pre napuhanih "stvari" situacija, veza međusobnih odnosa pre napuhane ponude i potražnje ne realnih želja, te težimo zapravo, ispravnije  žudimo da imamo nešto što će za par godina doslovno biti smeće... gdje nas je dovvelo "potrošaćko društvo" da sami sebe uvjerimo da nam treba ono što nam uopće ne treba i da u mladosti djelimo zdravlje za novac a u starosti novac za zdravlje...

krajnje je vrijeme da se probudimo iz tog košmara.

da zaključim s jednom metafizičkom.. u svemiru u kojem živimo sve je onako kako treba biti i ne bi bilo dobro da je drukčije jel' drukčije i nije moguće.

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.5.2012 19:47 (drveni krastavac).
 
12 0 hvala 3
16 godina
offline
Re: Ameri ponovo o rijetkim mineralima
drveni krastavac kaže...

ameri su potrošili novce koje su imali, dignuli kredite + naštampali 16x više dolara (koji je sada praktično bezvrijedan) i očekuju da će Kinci i dalje raditi za papire sa nacrtanim američkim predsjednicima, to je doslovno bezvrijedan papir.
ono što će se uskoro desiti je napuštanje dolara kao međunarodne valute koja je to još' od "monetarne zmije" ((sve države imaju pologe (devizne rezerve u dolarima) a jedino dolar u zlatu) tu politiku je još' davnih dana Regan napustio i kad je krenulo sa štampanjem...bitno je samo da im tinte ne nedostaje i tu i tamo eventualna intervencija kad netko promisli i odluči drugačije nego što oni misle.
kad im kina pošalje flotu "bezvrijednih dolara ((nemojmo zaboraviti da su oni vlasnici 2/3 svakog ikad odštampanog dolara) to će biti potapanje iluzije svijeta u kojem živimo pa će mo ponovo učiti kako se šiju gumbi i peče jaje a manje će biti bitno do kojeg levela si došao.

 

da zaključim s jednom metafizičkom.. u svemiru u kojem živimo sve je onako kako treba biti i ne bi bilo dobro da je drukčije jel' drukčije i nije moguće.

 Dobro si primjetio to s dolarom. Zasad ga mogu imati tolko nadrukanog, jer su ga zbog njihove uspješne monatarne globalne politike

nagurali od petrodolara do MMF pozajmica. Čak i ogromna Rusija interno ima glavne "devize" apsurdno -američki dolar. Naravno

kad toliko odljev imaju izvan države, da mogu smutit sve i svašta.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Ameri ponovo o rijetkim mineralima
U članku piše...

Dapače, američke tvrtke otvaraju ranije napuštene i zatvorene rudnike u samoj Americi...

  Bar nešto dobro u svemu tome.

Ne znam koliko su prenapuhani izvjerštaji o Američkom dugovanju Kini, ako bi netko ukratko objasnio - bio bih zahvalan.

www.bug.hr/forum/suspended/ *** Ne očekuj od mene populističke komentare. Hvala.
16 godina
offline
Re: Ameri ponovo o rijetkim mineralima
Random. kaže...
U članku piše...

Dapače, američke tvrtke otvaraju ranije napuštene i zatvorene rudnike u samoj Americi...

  Bar nešto dobro u svemu tome.

Ne znam koliko su prenapuhani izvjerštaji o Američkom dugovanju Kini, ako bi netko ukratko objasnio - bio bih zahvalan.

 Koliko znam, ogromni. I Rusiji.
http://en.wikipedia.org/wiki/United_States_public_debt

As of January 2011, foreigners owned $4.45 trillion of U.S. debt, or approximately 47% of the debt held by the public of $9.49 trillion and 32% of the total debt of $14.1 trillion.[59] The largest holders were the central banks of China, Japan, Brazil, Taiwan, Switzerland, Russia, and the United Kingdom.[61] The share held by foreign governments has grown over time, rising from 13% of the public debt in 1988[62] to 25% in 2007.[63]

As of May 2011 the largest single holder of US government debt was China, with 26 percent of all foreign-held US Treasury securities (8% of total US public debt).[64] China's holdings of government debt, as a percentage of all foreign-held government debt, have decreased a bit between 2010 and 2011, but are up significantly since 2000 (when China held just 6 percent of all foreign-held U.S. Treasury securities).[65]
http://www.tportal.hr/vijesti/svijet/132555/Kina-upozorila-SAD-da-se-igra-s-vatrom-oko-otplate-duga.html

Kina je najveći inozemni vjerovnik SAD-a, koji je držao više od 1000 milijardi dolara duga američkog ministarstva financija u ožujku, prema američkim podacima.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Ameri ponovo o rijetkim mineralima
Random. kaže...
U članku piše...

Dapače, američke tvrtke otvaraju ranije napuštene i zatvorene rudnike u samoj Americi...

  Bar nešto dobro u svemu tome.

Ne znam koliko su prenapuhani izvjerštaji o Američkom dugovanju Kini, ako bi netko ukratko objasnio - bio bih zahvalan.

evo pa vidi suhe brojke...

kineski vanjski dug je 443.2 milijarde dolara, bez macaoa, hong konga... kaže Kineski nacionalni zavod za kontrolu deviznih poslova 2010-07-02, izvor mi se čini debilan pa sa zrnom soli...

ko ponavlja moje riječi jede govna iza peći
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.5.2012 20:12 ((s)izgoreo).
15 godina
neaktivan
offline
Ameri ponovo o rijetkim mineralima

US dolar je dug kojeg štampa FED (federalne rezerve koje su zapravo "PRIVATNA" firma)
po nalogu vlade (koja im daje njihovo ministarstvo treasury) i sporazuma u kojem piše da će svaki dolar američka vlada morati vratiti + kamate
((to je ona famozna klauzula od kud im kamate kad nema više dolara u čemu će im vratiti??))

 

a što se tiće vanjskog duga... dolara u "inozemstvu"
http://usgovinfo.about.com/od/moneymatters/ss/How-Much-US-Debt-Does-China-Own.htm

 

najžalosnije da je kuna "evoluciski" (da se tako izrazim) odvedenija valuta od dolara.

 

PS.
internet je nekada služio da si ljudi nađu takve i slične podatke jel' nekada sam ih kopao po knjižnicama ili čitao u novinama ;)
intelektualno smo pre ljeni i sve nam treba čovjek staviti na pladanj... sorry to mi je profesionalna deformacija s time se borim svaki radni dan.

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ameri ponovo o rijetkim mineralima
overhaul kaže...

 Koliko znam, ogromni. I Rusiji.
http://en.wikipedia.org/wiki/United_States_public_debt

As of January 2011, foreigners owned $4.45 trillion of U.S. debt, or approximately 47% of the debt held by the public of $9.49 trillion and 32% of the total debt of $14.1 trillion.[59] The largest holders were the central banks of China, Japan, Brazil, Taiwan, Switzerland, Russia, and the United Kingdom.[61] The share held by foreign governments has grown over time, rising from 13% of the public debt in 1988[62] to 25% in 2007.[63]

As of May 2011 the largest single holder of US government debt was China, with 26 percent of all foreign-held US Treasury securities (8% of total US public debt).[64] China's holdings of government debt, as a percentage of all foreign-held government debt, have decreased a bit between 2010 and 2011, but are up significantly since 2000 (when China held just 6 percent of all foreign-held U.S. Treasury securities).[65]
http://www.tportal.hr/vijesti/svijet/132555/Kina-upozorila-SAD-da-se-igra-s-vatrom-oko-otplate-duga.html

Kina je najveći inozemni vjerovnik SAD-a, koji je držao više od 1000 milijardi dolara duga američkog ministarstva financija u ožujku, prema američkim podacima.

Hesus stanje je gore nego što sam mislio...
pa oni nema šanse da to zapravo vrate u narednih 2000 godina ako devalviraju dolar kina će izgubiti ogromnu vrijednost.
ako ga ne devalviraju ... biti će još' gore i još' više će u konačnici izgubiti.
samo je pitanje vremena kad će se to dogodiri sad sam siguran da je to neizbježno...
a onda... ili preventivno će zakuhati III sv... to je izglednije ...

Grčka je Beba od problema u biti oni nemaju problem... kad ameri roknu onda i mi možemo umjesto elektrane na ugkljen kuriti na dolare...

deviznih rezervi najbolje da se odmah rješimo, kupimo plemenite metale ili investiramo u prave "opipljive" vrijednosti

16 godina
offline
Ameri ponovo o rijetkim mineralima

Oni pametniji bi se okrenuli recikliranju. Uskoro bi se cigići mogli prebaciti sa sakupljanja starog željeza na sakupljanje elektroničkog otpada.

The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Moj PC  
7 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ameri ponovo o rijetkim mineralima
drveni krastavac kaže...

Hesus stanje je gore nego što sam mislio...
pa oni nema šanse da to zapravo vrate u narednih 2000 godina ako devalviraju dolar kina će izgubiti ogromnu vrijednost.
ako ga ne devalviraju ... kupimo plemenite metale ili investiramo u prave "opipljive" vrijednosti

 A pa koliko znam, na tu su sličnu foru već u ništavilo amerikanci vaporirali gomile pravih, zarađenih konkretnih petrodolara,
-za vrijeme onog cirkusa sa makinacijama visokorizičnih hipotekarnih kredita kada je krenulo rasulo 2009. godine, u bankrotu

megalomanskih banketina poput Lehman Brothersa, gdje je mislim zajedno sa burzovnim srozavanjima u JP Morganu, Citygroupu, MeryllLynch, Barclaysu
 otišlo u limbo nekih 500 milijardi dolara. Zato je sad prilično malo ulagača u američko smeće od strane naftaških zemalja.

PRAVE vrijednosti su, drugari moji, kad dođe do prave krize - vlastita neovisna 
1. HRANA,
2. ENERGIJA
3. ODJEĆA, i KROV NAD GLAVOM. Okej, danas i informacijska povezanost nije nebitna.
Ali smartphoneovi, igre, birkin torbice, nogometna liga prvaka ili formula1 su samo dekadencija.

12 godina
offline
Re: Ameri ponovo o rijetkim mineralima
syncmaster245b kaže...

Neka im nabiju sankcije ako smiju {#}

ko kome?  ;)

12 godina
offline
Re: Ameri ponovo o rijetkim mineralima
overhaul kaže...

Na stranu sprdnja sa amerikancima, ali primjetite zadnje rečenice:
slijedi nam poskupljenje elektroničkih komponenata, posebno onih

koje koriste baterije. Dakle, bit će slično kao sa poplavama u tvornicama

hard diskova, samo što će ovo potrajati 5-7 godina, dok se ne uhoda

domaće rudarenje, koje će opet biti skuplje od kineskih rudara.

cije su to recenice?

 

amerikanci kontroliraju preko 80% svjetske nafte i jel ona pojeftinjuje?

Ako mi Motorola ili iPhone poskupe kupit cu si Huaweija a ako poskupe Dell i HP kupit cu si Lenovo.

Situacija nije slicna onoj sa poplavama jer su poplave udarile po monopolu. Ja vec dugo govorim kako jedvo cekam kineske procesore jace i jeftinije od americkih.

13 godina
offline
Ameri ponovo o rijetkim mineralima

zelembaći su samo sredstvo za cilj dominacije.

dug se može potezom pera poništiti...

i sve je to još oke, zamislite da je putin/hu jintao glavni

 {#}

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ameri ponovo o rijetkim mineralima
Pupi kaže...

Oni pametniji bi se okrenuli recikliranju. Uskoro bi se cigići mogli prebaciti sa sakupljanja starog željeza na sakupljanje elektroničkog otpada.

Tko je vidio reciklirati ...

All problems in computer science can be solved by another level of indirection
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.5.2012 22:45 (drnde).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ameri ponovo o rijetkim mineralima
overhaul kaže...

PRAVE vrijednosti su, drugari moji, kad dođe do prave krize - vlastita neovisna 
1. HRANA,
2. ENERGIJA
3. ODJEĆA, i KROV NAD GLAVOM. Okej, danas i informacijska povezanost nije nebitna.

 

4. SELF SUSTEJNABLE IGRANJE DIABLA! - prokleto bilo internet DRManje!!!!

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice