Iza kulisa predstavljanja robotaksija Verne - što

poruka: 147
|
čitano: 26.395
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Iza kulisa predstavljanja robotaksija Verne - što ".
15 godina
online
Re: Iza kulisa predstavljanja robotaksija Verne -
maxym kaže...
..

 

Ja sam diplomirani ekonomist po struci i informatičar po zanimanju, a što si ti?

 -nisi Željko Marušić, nisi nitko relevantan-relevantniji od bilo kojeg forumaša, odnosno u nedostatku argumenta ide se adhominem, pri čemu i tebi smeta etiketiranje kao sljedbenik, no uzmeš si pravo biti 'the-nešto' kao autoritet.. pri čemu ne vidiš koliko si jadan u takvom promašaju. (a ne vide ni moderatori, jer se obično nalaze s one strane kriterija.. u nekoj 'nepolitičkoj' temi, recimo stručnoj gdje npr moderira mbaksa on uredno upozori na tavko ponašanje tj ili argument-činjenicu ili odskakući..).

 

-ja? ja sam ovčar.. čoban. tak da mi titula-autoritet ne daju 'pravo', no vidi što kaže prometni stručnjak, ako se već pališ na autoritete, odnosno tko je što radio, tko nije nešto radio, što je samo priča a što stvarnost..

-recimo, navijam za rimca, želim da je istina-pravi-pozitivac.. dok mi nevera mami osmjeh, kao kad repka zabije gol.. no što s činjenicama? repka je ispala, rimac je demonstrirao što? i dodao +2-više godina za što?

-ignoriraš postove-linkove na koje nemaš odgovor? koji ti ne idu u prilog kao gorespomenutog Marušića ili Kvočke u ferdelanceovom linku na dokument koji taksativno-kronološki opisuje dovoljno.. činjenice, ne želje. Tad neovisno što želim da je rimac-pravi.. po dosadašnjem je fejker, muljator, .. žao mi je jednako kao za repku-nogomet, no život ide dalje a ponekad i pravosuđe..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Iza kulisa predstavljanja robotaksija Verne -
ihush kaže...
maxym kaže...
..

 

Ja sam diplomirani ekonomist po struci i informatičar po zanimanju, a što si ti?

 -nisi Željko Marušić, nisi nitko relevantan-relevantniji od bilo kojeg forumaša, odnosno u nedostatku argumenta ide se adhominem, pri čemu i tebi smeta etiketiranje kao sljedbenik, no uzmeš si pravo biti 'the-nešto' kao autoritet.. pri čemu ne vidiš koliko si jadan u takvom promašaju. (a ne vide ni moderatori, jer se obično nalaze s one strane kriterija.. u nekoj 'nepolitičkoj' temi, recimo stručnoj gdje npr moderira mbaksa on uredno upozori na tavko ponašanje tj ili argument-činjenicu ili odskakući..).

 

-ja? ja sam ovčar.. čoban. tak da mi titula-autoritet ne daju 'pravo', no vidi što kaže prometni stručnjak, ako se već pališ na autoritete, odnosno tko je što radio, tko nije nešto radio, što je samo priča a što stvarnost..

-recimo, navijam za rimca, želim da je istina-pravi-pozitivac.. dok mi nevera mami osmjeh, kao kad repka zabije gol.. no što s činjenicama? repka je ispala, rimac je demonstrirao što? i dodao +2-više godina za što?

-ignoriraš postove-linkove na koje nemaš odgovor? koji ti ne idu u prilog kao gorespomenutog Marušića ili Kvočke u ferdelanceovom linku na dokument koji taksativno-kronološki opisuje dovoljno.. činjenice, ne želje. Tad neovisno što želim da je rimac-pravi.. po dosadašnjem je fejker, muljator, .. žao mi je jednako kao za repku-nogomet, no život ide dalje a ponekad i pravosuđe..

 Radije ga prijavi nego sto nasjedas na preocito trolanje. 

 

p.s. ima novce je bitno za ovu temu. odakle novci je bitno za druge teme.

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.6.2024 15:27 (konjRR).
15 godina
online
Re: Iza kulisa predstavljanja robotaksija Verne -

u ovoj (ili srodnoj) temi s 99% sigurnosti mogu pogoditi rezultat prijave.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.6.2024 15:55 (ihush).
15 godina
offline
Re: Iza kulisa predstavljanja robotaksija Verne -

Masa kvalitetnih forumaša banirana jer im se stavovi nisu posložili sa bug svjetonazorom.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
15 godina
online
Re: Iza kulisa predstavljanja robotaksija Verne -
dery kaže...

..jer im se stavovi nisu posložili sa bug svjetonazorom.

 ima kvalitetnih, ima pacijenata.. no sad će petric objasniti kako je to hype-trendovski in, široki ekran zabavnog centra, pri čemu možda previdi da ne govorimo o filmskoj premijeri, hifiju, namještaju ili 4d efektima gamerfotelje pa ni ajfonu, nego o vozilu. .. koje ne vozi. (da ne ulazimo u autonomno, levele.. ili daljinski iza zastora?)..

-no bug šuti.. nema komentara, nema upita, nema podignutih obrva, oko tog što je na demonstraciji demonstrirano.. i jesu li kao 'novinari' zadovoljni, bar kao uzvanici kateringom i dobivenim poklonima kao penkale .. ništa?

 

-no što znamo? npr da je 25tog i autonet (bug) objavio renejmanje p3m u verne, dan prije datuma 'the-prezentacije'..

-dok možemo čitati što je krenulo po zlu.. npr citat ''Najmanje 30 puta smo to probali jutros'' (kažu nam uključeni u prezentaciju, pri čemu se ne navodi tko, rimac-ostali.. čistačica? netko s kim novinar čakula?)... a jel takva rečenica istinita? npr tko bi što u jutro pred prezentaciju probavao 30 puta? izlazak na binu? zašto? .. da ne duljim, laž.

-ponovo, nitko od medija se ne pita gdje su robotaxiji (množina), osim na render-grupnoj ilustraciji gdje bi ih se prebrojavanjem našlo 30-40.. (slika 'lepeza'..), dok mi možemo zaključiti da postoje barem 2 komada, na pozornici za slikanje-sjedenje s velikim ekranom i drugi koji neće na pozornicu, na poziv, mada su to probali jutros 30 puta.. možda prazna baterija daljinskog? .. i kvar kotača-kočnice 'nešto je puklo', onako stručno objašnjenje u rangu cinculator-špulne. (klasičan tehnođabriš ili bulšitiranje za pokriće.. osim ako su te informacije dobili od nespomenute čistačice.. one koja je imala mogućnost napredovanja u karijeri prije više godina dok je crodriver tražio jeftine podanike.. potražiti čistačicu koja radi u wordu i sl. ..).

-ne nije to medijima alarm, nije ni podignuta obrva?

 

-ni to da je 26tog trebao započeti rad sustava, svega, zg-prvi grad na svijetu s robotaxijem! .. ne jedan-dva vozila koja ne voze, nego sustav, uključujući i centar mobilnosti na jarunu, dok se sad kao lopata nosi oko buzina i već sad imaju odgodu od barem 10+6 mj, za gradnju nečeg što je prije par dana već trebalo postojati-raditi i za što su 21ve dobiveni novci-fonodvi itd.. što se od tad promijenilo? ništa, isti renderi, uz renejm firme p3 u vern.. i barem +2 godine odgode, koja čak ne govori o tome da je to tad datum rada sustava, ono što sad rimac naziva eko-sustav, cjelina.. usluga. Što se još promijenilo od te davne 2021ve? oženio se, rastao, otac pravomoćno osuđen, gradi po dubaiju, dok očeve firme imaju neobičnu sličnost naziva firme, par njih.. a zaposlenih ono ko u kini, milijun-milijarda, no onda se vide službena izvješća koja navode nula zaposlenih, pa 4 zaposlena itd.. onak, desetljeće biznisa, slave, tv intervjua, gradnje lika uzora školskoj djeci, novi tesla, ponos i dika.. dok jednog dana ne dođe otrežnjenje činjenicama, laž, renderi i kriminal. .. kao u većini 'prekrasnih priča' (da bi bile istinite).. šteta, radije bi da je sve drugačije, no moja želja nije stanje-činjenično, nego samo želja.. a stanje je kao što demonstracija vozila (koje ne vozi) upravo takvo, nikakvo, močvara, offshore računi, pretakanje iz firme u firmu kao oko prodaje 150 komada nečeg (nevere) pri čemu se istom usa doktoru koji je prije desetljeće kupio c1 proda 1kom nevere, drugi nepoznato (ako ikome) i to je sve od prodaje nevere od planiranih 150kom u dvije godine od predstavljanja, dok je kupac u uprvanom odboru-vlasništvu firme pa pitanje tko je što kupio itd.

 

-no pustimo bizinis, prodane komade, prošlost.. što imamo? što je prezentirano? odgoda ničega, rendera..

evo jednog citata, carića znate..

Carić prije tri godine: Kladim se da do 2024. neće biti robotaksija. Sve je počelo krajem svibnja 2021., nakon što je objavljeno da Rimac u Zagrebu planira izgraditi Centar mobilnosti do kraja 2022. i lansirati uslugu robotaksija do 2024. godine.

-dobio opkladu?

za projekt iz 2021, vlada 2023. traži odgodu .. jer je bilo jasno da kasni, dok se u članku spominje proizvodnja 60 verifikacijskih prototipova.. uz par na stejđu, onih skoro 40 na renderu, još barem 20 negdje fale? i to sredstva eu-fondova, vlada itd.. dok se sad govori o okolčavanju zemljišta u buzinu i +2 godine, treći kvartal.. itd.

 

-podsjetnik, 2021. rimac, ursula, plenky.. i rok 2024, za sustav, ne za dva vozila koja ne voze, dok se možda tek sad naslikavaju nekom buzinskom mogućom parcelom..

citat:

Rimac: Robotaxiji će se 2024. voziti ulicama Zagreba

-gdje su? ne demonstracija nekog vozila koje ne vozi, nego usluge-taxija, koji radi, sustav.. nema ničeg. Nije ni započeto, tj da danas zabodu lopatu i krene gradnja centra tad možda za +2god treći kvartal.. a možda nikad.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
online
Re: Iza kulisa predstavljanja robotaksija Verne -
ihush kaže...

 -nisi Željko Marušić, nisi nitko relevantan-relevantniji od bilo kojeg forumaša, odnosno u nedostatku argumenta ide se adhominem, pri čemu i tebi smeta etiketiranje kao sljedbenik, no uzmeš si pravo biti 'the-nešto' kao autoritet.. pri čemu ne vidiš koliko si jadan u takvom promašaju. (a ne vide ni moderatori, jer se obično nalaze s one strane kriterija.. u nekoj 'nepolitičkoj' temi, recimo stručnoj gdje npr moderira mbaksa on uredno upozori na tavko ponašanje tj ili argument-činjenicu ili odskakući..).

 

-ja? ja sam ovčar.. čoban. tak da mi titula-autoritet ne daju 'pravo', no vidi što kaže prometni stručnjak, ako se već pališ na autoritete, odnosno tko je što radio, tko nije nešto radio, što je samo priča a što stvarnost..

-recimo, navijam za rimca, želim da je istina-pravi-pozitivac.. dok mi nevera mami osmjeh, kao kad repka zabije gol.. no što s činjenicama? repka je ispala, rimac je demonstrirao što? i dodao +2-više godina za što?

-ignoriraš postove-linkove na koje nemaš odgovor? koji ti ne idu u prilog kao gorespomenutog Marušića ili Kvočke u ferdelanceovom linku na dokument koji taksativno-kronološki opisuje dovoljno.. činjenice, ne želje. Tad neovisno što želim da je rimac-pravi.. po dosadašnjem je fejker, muljator, .. žao mi je jednako kao za repku-nogomet, no život ide dalje a ponekad i pravosuđe..

 

Kakve veze sa mojom diskusijom ima Željko Marušić?!

Čojek je prometni stručnjak, a mi uopće ne pričamo o prometu.

 

Po čemu sam ja to jadan, i o kakvom autoritetu pričaš?! Kakav "aa hominem"?! Znaš li uopće što su logičke pogreške i koji je smisao "ad hominem" logičke pogreške?

 

Stvari su vrlo jasne, pa, s obziorom da uopće nisi čitao o čemu smo pričali , da ponovim.

 

Prvo je kolega

 

@dery napisao:

 

"I gdje su ti njegovi najbrži automobili koliko ih ima na cesti? Kakvu korist od njega ima ova država-stanovnici koji ga financiraju? Što je njegov izum nešto novo neviđeno bez svih tih mladih mozgova koje je nabacao oko sebe? Pametnije bi bilo državi da uloži u proizvodnju borbenih dronova i naoružanje to je uvijek in."

 

Nakon čega sam ja njega pitao:

 

"Stvarno me ozibljno pitaš gdje su Rimace Nevere?!

Koliko godina imaš?

 

Tebi nije jasno da je Rimac napravio više nego njegova konkurencija, koja ulaže puno više novaca, ali nema ni približno slične rezultate?

I da li stvarno misliš da je npr Elon Musk vlastoručno dizajnirao svoje satelite i rakete?!

Stvarno, kolio godina imaš?"

 

Nakon čega nikakav suvisao odgovor od njega nisam dobio, osim nove "informacije" da on "vidi" kakko sam ja u dealu sa Rimcem

 

Zatim je kolega:

 

@sporttest napisao:

 

"Ja znam da to radi
kao i jos njegovih 1000zaposlenika i dobavljaci"

 

na moj komentar: kolegi

 

@konjRR

 

"Ti si izgleda jedan od onih stručnjaka koji misle da Rimac kupuje kineske baterije, prepakira ih, stavi svoj logo, i prodava zvučnim imenima auto-industrije?!"

 

nakon čega je kolega

 

@sporttest  višekratno tražio od mene da kažem da li su robo-taksiji poptuno in-house proizvod ili samo dijelovi kupljeni od dobavljača i sastavljeni.

 

Da bi na kraju kolega 

 

@sporttest izjavio:

 

"Meni je najdraze kako njegova sljedba jako voli reci nesto zvucno kao “ti ne znas baterije u daljinskom promjenit”,”sto si ti u zivotu postigao”,”nisi izasao iz kvarta”
Al uglavnom je uprwvo ta njega sljedba upravo takva i neskolovana/nestrucna o datoj temi"

 

Gdje je on mene. i sve one koji se ne slažu sa njim, nazvao Rimčevim sljedbenikom koji je neškolovan i nestručan o temi.

 

I gdje sam ja to samoga sebe postavio za nekakav autoritet,  i o kakvom promašaju ti pričaš?!

 

Jedan forumaš se pita gdje su te Nevere i kakvu korist ima država koja ga kao financira, a drugi "zna" pouzdano kako Rimac zaprao samo prepakira kineske baterije i skupo ih preprodava naivnim partnerima koji su u auto industriji desetljećima.

 

I onda ja nisam relevantan kad mu otvoreno kažem školsku spremu i zanimanje, i ja sam taj koji "ide ad hominem"?!

Tko je koga nazvao nepismenim?

 

Ponoviti ću i tebi jer ti je očito promaklo:

 

1. Rimac, prema kojemu sam potpuno indiferentan, nit ga mrzim, nit ga volim, niti mi je nešto posebno simpatičan lik, je sa svojim Concept One i Neverom, i sa dijelovima koje isporučuje drugim proizvođačima automobila postigao uspje, kakav velika većina onih koji "pljuvaju" po njemu može samo sanjati.

 

2. Za napraviti super-autombil na električni pogon, ili autonomno vozilo, nije dovljno samo skupiti hrpu novaca, kupiiti djelove od kineze,  i to sastviti. Da je to moguće, veči bi na stotine "Tesla", koji na rasolaganju imaju puno više novaca od Rimca, po svijetu, to već odavno napravila.

 

3. Ako netko već nešto hrabro tvrdi na forumu (kao ona tvrdnja o tome da Rimac samo rebrandira baterije) onda bi minimum pristojnsti bio i priliožiti nekekave objektino prvojerljive dokaze za takve tvrdnje

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.6.2024 0:00 (maxym).
8 godina
offline
Re: Iza kulisa predstavljanja robotaksija Verne -

Jako si proziran i smijesan
Ne dajes niti jedna konkretan odgovor, veliki si trol i ne citas linkove odnosno zanemarujes ih

Sam sam automaticar sta radi u autoindustriji

A sto se tice dokaza o bosanskom tesli, ima jedan covjek na internetu kojem svaka cast, redovno pokazuje da je car gol i Rimac ga zakleto mrzi…
Redovno updatea svoje dokaze protiv rimca
Al evo i u ovom postu starom 2g imas sve moguce
https://www.reddit.com/r/croatia/comments/z4byju/comment/ixy8xxw/?utm_source=share&utm_medium=mweb3x&utm_name=mweb3xcss&utm_term=1&utm_content=share_button

15 godina
offline
Iza kulisa predstavljanja robotaksija Verne - što

Činjenica jest da mu čača nije kriminalac hdz-ovac(jedno bez drugog kod nas ne ide) ne bilo nevere. Vjerujem da je od početka ideje skupljao online kako mnogi danas rade. Ovo šta smo ga mi financirali je kikiriki koliko je npr Porsche i drugi.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Iza kulisa predstavljanja robotaksija Verne - što

Ma dajte vise, pa profesionalci su, nemozete ih pobijediti u raspravi. A pretpostavljam da se ne zelite spustiti na njihov nivo? 

 

p.s. porsche i drugi su tu da bi uzeli dio kolaca eu fondova i sl. Ne brinem se za njih 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.6.2024 9:47 (konjRR).
 
1 0 hvala 0
8 godina
online
Re: Iza kulisa predstavljanja robotaksija Verne -
maxym kaže...

 

3. Ako netko već nešto hrabro tvrdi na forumu (kao ona tvrdnja o tome da Rimac samo rebrandira baterije) onda bi minimum pristojnsti bio i priliožiti nekekave objektino prvojerljive dokaze za takve tvrdnje

 

Točno, i jedini objektivni i provjerljivi izvor ti je sudski registar.

Pa, budući je Rimac do sad zaradio 1,3 milijuna eura od prodaje auta (zanimljivo, to je taman pola cijene jednoga), onda nekaj ne paše u cijeloj toj priči, ili je iznimka od zakona pa ne mora prijaviti kad nekaj proda, kaj je zanimljivo jer nikad u povijesti nismo imali takav slučaj.

Premda, zakaj onda objave (ponekad, s ogromnim kašnjenjem, isto protivno zakonu) financijsko izvješće ako nisu dužni u njemu dati ikakve podatke.

Ne znam, valjda imamo tu nekog stručnjaka da nam objasni...

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
16 godina
offline
Iza kulisa predstavljanja robotaksija Verne - što

Balon od sapunice, veliki

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Iza kulisa predstavljanja robotaksija Verne -
fer-de-lance kaže...

Točno, i jedini objektivni i provjerljivi izvor ti je sudski registar.

Pa, budući je Rimac do sad zaradio 1,3 milijuna eura od prodaje auta (zanimljivo, to je taman pola cijene jednoga), onda nekaj ne paše u cijeloj toj priči, ili je iznimka od zakona pa ne mora prijaviti kad nekaj 

 Znači ispada nije ništa zaradio koliko je love investirano u nj. Ne štima računica. Ma krenit će valjda malog treba ga još pogurat.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
14 godina
offline
Re: Iza kulisa predstavljanja robotaksija Verne -
maxym kaže...

 

Ponoviti ću i tebi jer ti je očito promaklo:

 

1. Rimac, prema kojemu sam potpuno indiferentan, nit ga mrzim, nit ga volim, niti mi je nešto posebno simpatičan lik, je sa svojim Concept One i Neverom, i sa dijelovima koje isporučuje drugim proizvođačima automobila postigao uspje, kakav velika većina onih koji "pljuvaju" po njemu može samo sanjati.

 

2. Za napraviti super-autombil na električni pogon, ili autonomno vozilo, nije dovljno samo skupiti hrpu novaca, kupiiti djelove od kineze,  i to sastviti. Da je to moguće, veči bi na stotine "Tesla", koji na rasolaganju imaju puno više novaca od Rimca, po svijetu, to već odavno napravila.

 

3. Ako netko već nešto hrabro tvrdi na forumu (kao ona tvrdnja o tome da Rimac samo rebrandira baterije) onda bi minimum pristojnsti bio i priliožiti nekekave objektino prvojerljive dokaze za takve tvrdnje

 

 

 

1. Ovisi kako definiramo uspjeh. OK, stvorio je atraktivni proizvod i dospio u fokus medija, to je uspjeh. Je li stvorio održivi proizvod i poslovni model? Uobičajeni pokazatelji uspješnosti govore da nije. Porsche je investirao kako bi dobio jeftinu dislociranu radnu snagu, a ne zato što se radi o briljantnoj kompaniji. Za neke druge njihove poslove ispada da je Rimac subvencionirao (našim novcem?) svoj kupce kako bi mogli reći da su sudjelovali u razvoju proizvoda X i Y i kako su dobavljači za kompaniju Z. 

2. Nije li upravo Rimac napravio točno to? Prvi Concept One je zapravo kit car na primitivnoj cjevastoj šasiji. Tek kasnije su napravili monocoque. Da, mnogi bi to već napravili - ako bi imalo smisla. Tako ne možeš stvoriti tržišno isplativi niti dugoročno održivi proizvod,  a ovisiš o dobavljaču s kojim nemaš ugovor, i isti te lako opstruira, a možda čak i tuži. Kako ćeš temeljiti posao na tome i skalirati ga? S druge strane imaš entuzijasta koji rade upravo to za svoju dušu, ili kako bi proizveli 6 automobila* u 10 godina poput Rimca. Za to nikog nije briga.

3. postoje dokazi da je rebrandirao motore i naglašavao da su produkt vlastitog razvoja, možda su čak vidljivi na linku koji ti je netko ranije priložio. Pretpostavljam da je i ono što je zaista napravljeno kod njih većinom reverzni inžinjering. Baterije vjerujem da prave sami, no to može skoro svatko u garaži (slagati slojeve bakra, aluminija, grafita i litija, ili čak samo lemiti gotove članke), a neki to i rade što je OK ako ti treba custom made baterija, ali nije isplativo za masovnu primjenu.

* - brojka je izmišljena, ali vjerojatno se ne razlikuje puno od stvarnosti.

15 godina
online
Re: Iza kulisa predstavljanja robotaksija Verne -

fer-de-lance 

 

Ako malo bolje pročitaš moje odgvore u ovoj temi, primjetiti ćeš da sam ja samo komentirao:

 

- izgled i svrhu robotaksija

- komentar forumaša koji se pita gdje su Nevere

- komentar forumaša koji zna da Rimac samo rebrandira (prepakira) već gotove proizvode (baterije)

 

Uopće nisam komentirao:

- Matu Rimca

- prezentaciju robo-taxija

- oca Mare Rimca koji je osuđen za gospodarski kriminal

niti bilo što drugo, vezano ili nevezano sa Matom Rimcem

 

A, kolege forumaši, umjesto da objasne tvrdnje iznesene u svojim komentarima, mijenjaju temu, i mene optužuju da trolanje,

15 godina
online
Re: Iza kulisa predstavljanja robotaksija Verne -

--- obrisano ---

 

duplikat prethodne poruke

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.6.2024 13:35 (maxym).
15 godina
online
Re: Iza kulisa predstavljanja robotaksija Verne -
jozef kaže...

1. Ovisi kako definiramo uspjeh. OK, stvorio je atraktivni proizvod i dospio u fokus medija, to je uspjeh. Je li stvorio održivi proizvod i poslovni model? Uobičajeni pokazatelji uspješnosti govore da nije. Porsche je investirao kako bi dobio jeftinu dislociranu radnu snagu, a ne zato što se radi o briljantnoj kompaniji. Za neke druge njihove poslove ispada da je Rimac subvencionirao (našim novcem?) svoj kupce kako bi mogli reći da su sudjelovali u razvoju proizvoda X i Y i kako su dobavljači za kompaniju Z. 

2. Nije li upravo Rimac napravio točno to? Prvi Concept One je zapravo kit car na primitivnoj cjevastoj šasiji. Tek kasnije su napravili monocoque. Da, mnogi bi to već napravili - ako bi imalo smisla. Tako ne možeš stvoriti tržišno isplativi niti dugoročno održivi proizvod,  a ovisiš o dobavljaču s kojim nemaš ugovor, i isti te lako opstruira, a možda čak i tuži. Kako ćeš temeljiti posao na tome i skalirati ga? S druge strane imaš entuzijasta koji rade upravo to za svoju dušu, ili kako bi proizveli 6 automobila* u 10 godina poput Rimca. Za to nikog nije briga.

3. postoje dokazi da je rebrandirao motore i naglašavao da su produkt vlastitog razvoja, možda su čak vidljivi na linku koji ti je netko ranije priložio. Pretpostavljam da je i ono što je zaista napravljeno kod njih većinom reverzni inžinjering. Baterije vjerujem da prave sami, no to može skoro svatko u garaži (slagati slojeve bakra, aluminija, grafita i litija, ili čak samo lemiti gotove članke), a neki to i rade što je OK ako ti treba custom made baterija, ali nije isplativo za masovnu primjenu.

* - brojka je izmišljena, ali vjerojatno se ne razlikuje puno od stvarnosti.

1. Pa, gle, možemo mi definirati uspjeh na razne načine, ali, za nekog tko je navodno prevarant, i jedini mu je cilj biti na državnoj sisi, moraš priznati da je Mate prilično daleko dogurao

 

2. OK napravio je složenac i posrećilo mu se.

Pa je napravio Neveru i opet mu se posrećilo?!

Pa prodava drugim, renomiranim, igračima u auto-industriji rebrandirane dijelove?!!!

Eeee.... to mi već ne izgleda tako lako moguće.

 

3. Kako možeš reverznim inžinjeringom napraviti najbrži električni automobil na svijetu?

Mislim, ako već nešto kopiraš, onda to što si iskopirao može imati samo karakteristike onoga što si iskopirao, ne bolje od toga.

Druga stvar, ako iskopiraš nečije inetelktualno vlastništvo, onda će te taj netko i tužiti, a ne gledati kako pobireš lovorike na njegovom trudu.

 

Inače, svaka ti čast jozef !

Tako se vodi diskusija, a ne onako kao ona trojica koje se ponašaju kao frustrirana dijeca.

 

Da se razumijemo, ja ne tvrdim (niti to mogu pouzdano znati) da Mate Rimac nije preverant (niti da jest prevarant), jer neman dokaz ni za jedno, ni za drugo, ali nije uredu pljuvati po nekome samo zato što smo uvjereni da je ovakav ili onakav.

15 godina
offline
Re: Iza kulisa predstavljanja robotaksija Verne -
maxym kaže...

fer-de-lance 

 

Ako malo bolje pročitaš moje odgvore u ovoj temi, primjetiti ćeš da sam ja samo komentirao:

 

- izgled i svrhu robotaksija

- komentar forumaša koji se pita gdje su Nevere

- komentar forumaša koji zna da Rimac samo rebrandira (prepakira) već gotove proizvode (baterije)

 

Uopće nisam komentirao:

- Matu Rimca

- prezentaciju robo-taxija

- oca Mare Rimca koji je osuđen za gospodarski kriminal

niti bilo što drugo, vezano ili nevezano sa Matom Rimcem

 

A, kolege forumaši, umjesto da objasne tvrdnje iznesene u svojim komentarima, mijenjaju temu, i mene optužuju da trolanje,

 Šta si nam se uzbudio jel da jesi ajd priznaj preosobno te obuzima spomen imena rimac malo jel da. Moje pitanje gdje su nevere ne shvačaš jer si bukvalac. Ne čitaš između redaka ne vidiš šta se iza brda valja dok te ne prevalja. Eto kolega jozef ti je objasnio u drugoj stavci šta znači moje pitanje gdje su nevere. 

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
10 godina
offline
Iza kulisa predstavljanja robotaksija Verne - što

Kakvi to crnjaci? Čemu pesimizam?
Negativno navijanje?

 

Nema me na našem Forumu par tjedana, a već opet neke problemi. Mislim oko pesimizma.

 

Opet još jedina prilika da se negativno dere po gosp. Rimcu, drPEtricu, te naposljetku i našem BUG-u. Put do uspjeha vodi kroz bezbrojni put pogrešaka. Teškoće i životne nedaće, čine nas jačima. Put do uspjeha je niz neuspjeha prije toga. Žikite?

Imena Rimaca, Petric i BUG ostaće vječno zapisana u povijesti ovih prostora. Na najbolji mogući način.

 

Gledajte, to je skup hardvera i softvera. Mnogo toga može krenuti u krivu. Kada se puštaju novi patchevi za update SW, cijela kompanija je na nogama i u dežurstvu. U slučaju ako nekaj krene u krivu, da se odmah reagira. Tako i ovo. Pa, čak je i svemirski program Apollo, nažalost explodirao i završio sa tragičnim posljedicama.

 

Ak' nema Robo-Taxija, bu ih bilo. Budućnost je stigla, na nama je samo da je spremno dočekamo.

dzg
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.6.2024 15:07 (PzKpfw).
Moj PC  
1 6 hvala 0
8 godina
offline
Re: Iza kulisa predstavljanja robotaksija Verne -
Na onom linku imas vise dokaza za razne lazi, prepakiravanja tudih proizvoda, prodaje nepostojecih nevera
Ne vidim da si to komentirao
15 godina
offline
Re: Iza kulisa predstavljanja robotaksija Verne -
sporttest kaže...
Na onom linku imas vise dokaza za razne lazi, prepakiravanja tudih proizvoda, prodaje nepostojecih nevera
Ne vidim da si to komentirao

 Kako ne razumijes da je to danas redovan poslovni model? Ljudi to podrzavaju. Zasto mislis da ce ti oni na to dogovoriti? 

15 godina
online
Re: Iza kulisa predstavljanja robotaksija Verne -
sporttest kaže...
Na onom linku imas vise dokaza za razne lazi, prepakiravanja tudih proizvoda, prodaje nepostojecih nevera
Ne vidim da si to komentirao

 

Evo, kad već spominješ onaj reddit thread, zanimljiv dio:

 

https://www.reddit.com/r/croatia/comments/z4byju/comment/ixwg8xo/

 

gdje zaposlenik Rimca explicitno kaže:

 

"Što se tiče baterijskih ćelija, da, kupuje ih se, pa se od njih rade baterije. Ćelije su samo dio cijelog sustava, tu ide i termalni management i opet elektronika i softver."

 

Dakle, nema ni govora u kupnji i rebrandiranju kineskih baterija.

 

A, ako ipak misliš da je kupnja baterijskih ćelija i izrada elektronike i softvera za termalni management, i punjenje baterija, ustvari "prepakiranje baterija", probaj "prepakirati" jednu, pa nam javi kako ti ide.

 

Također, na istom threadu, bivši zaposlenik Rimca kaže da zapravo Rimac služi Porsche-u kao jeftin, i dobar RD.

Šta će ti RD (Research&Development tj. istraživanje i razvoj), ako se samo baviš prepakiravanjem već gotovih proizvoda?!

15 godina
offline
Re: Iza kulisa predstavljanja robotaksija Verne -
Mandor kaže...
maxym kaže...

 Pa jel rekao sto ima? Niti vozi, niti je autonomoan niti je robo niti je taksi. Rimac je predstavio PAMETNU KLUPU.

 

Ja kazem gdje mu je uredjaj, senzor ti kazes ne znaci da nema. Pa sto ima? Ne znam pitaj njega.

 

Heeeej onaj koji tvrdi dokazuje. Ne mozes dokazati negativno. Osnova svake rasprave.

 

Senzori su mu na uglovima auta (sprijeda i ozada), na bokovima straga, i na stražnjem dijelu krova.

Trebalo mi je doslovno minuta da pronađem sliku automobila i uočim senzore na njima.

 

I pametna klupa bi to našla bez problema.

 https://www.index.hr/vijesti/clanak/rimcevi-ljudi-priznali-robotaksi-je-na-pozornicu-trebao-dovesti-covjek-s-joystickom/2579153.aspx?index_ref=naslovnica_vijesti_ostalo_d_0

 

Niti ima pogon, niti su senzori funkcionalni, niti je autonoman...

 

15 godina
online
Iza kulisa predstavljanja robotaksija Verne - što

-ulaznica povezane teme u ovoj.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Iza kulisa predstavljanja robotaksija Verne -
ihush kaže...

-ulaznica povezane teme u ovoj.. :)

 Ja se ne sekiram previse, propada Hrvatska, propada polako i EU, propada Rimac i bugov forum. Ali, na kraju krajeva ostaje covjek sa svojom kucom (ako je uspio priskrbiti ili ne daj boze ukrasti), ostaje malo prirode (oko kuce) i ostaje puska ako itko proba nasilno da udje u kucu ili da otudji imovinu. 

9 godina
offline
Iza kulisa predstavljanja robotaksija Verne - što

Daimler u suradnji sa Bosch su najblizi trenutno(u EU) funkcionalnom Level 5 Autonomnom taksiju.. Sto znaci ako oni jos nisu usavrsili/nije operativan, naravno da ga onda nema ni Rimac... Ne da ja podcjenjujem Gsp.Rimca, ali smatram da ima i vecih strucnjaka u "igri" koji do tog levela nisu dosli, i sumljam da Rimac ima kapacitete za platit strucnjake na toj razini(Mozda i grijesim..).. Tako da neznam cemu iscudivanje, probali su sa HBC Spectrumom dovest, jbg. nije neko dobro shvatio raspored releja pa nije ni funkcioniralo, sta sad..Uvjek se ova tema okrene na politiku, rijetko ko je uopce pokusao objasnit izazov kreiranja takvog automobila/sustava.. Kog boli K. kolke je pare uzeo, majku mu dragu, siguran sam da je 90% forumasa imalo priliku "uzet", uzeli bi , uzeo bih i ja, odmah da mi se ponudi, dao idejni projekt pa "ako bude bude, nesto ce mo namrljat"..

 

Otvorite paljbu downvote-a

Volim 

 

 

“Computers make excellent and efficient servants, but I have no wish to serve under them.”
Moj PC  
2 1 hvala 1
15 godina
offline
Iza kulisa predstavljanja robotaksija Verne - što

 

Google Waymo u SF. O toj aparaturi senzora ja pričam.

Ajde Rimac fanboyi mi objasnite kako će Rimac napraviti vozilo sličnih ili boljih mogućnosti sa skoro nevidljivim senzorima.

Dajte prestanite pušiti te fore. Rimac je predstavio pametnu klupu.

 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice