Koju srednju školu odabrati?

poruka: 50
|
čitano: 38.823
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Koju srednju školu odabrati?

Zanima me koju bi bilo bolje školu odabrati. Mene privlači računalni tehničar i administrator sustava. Između toga se mučim.....

Intel Core 2 Duo 2.40GHz, ATI Radeon 3870, Gigabyte GA-954GCMX-S2
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koju srednju školu odabrati?

Napisi nam nazive srednjih skola koje imas na umu (puni naziv) pa cemo ti pomoci.

Pozdrav
15 godina
neaktivan
offline
Koju srednju školu odabrati?

to su puni naslovi tako piše u enteru

Intel Core 2 Duo 2.40GHz, ATI Radeon 3870, Gigabyte GA-954GCMX-S2
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koju srednju školu odabrati?

Koji izbor imas, zapravo gdje se mislis upisat, mjesto?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koju srednju školu odabrati?
Teslu nikako nemoj!
http://ubizec.net46.net/forum http://www.ubizeccorporation.bloger.hr Posjeite forum za gaming,programiranje i izrada igara and hacking!
15 godina
neaktivan
offline
Koju srednju školu odabrati?

sorry..ali vi ste mene krivo skužili..ja sam mislio za što da idem za računalnog tehničara ili za administrator sustava.... dali sada razumijete.....

Intel Core 2 Duo 2.40GHz, ATI Radeon 3870, Gigabyte GA-954GCMX-S2
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koju srednju školu odabrati?

aha, da...

 

sto se tice skole, izaberi sto bolju mozes, ne zbog boljeg znanja nego zbog bolje ekipe. Skola te u pravilu samo uci uciti ( tj. znas kako vecinu zadaca radimo samo zato da ne

dobijemo jedinicu ili nest drugo....pa do slijedeceg tjedna vecinu toga zaboravimo i ostane nam samo obris tog znanja ).

U skoli upoznas svijet, matematiku, prirodu, zakone... naucis za daljnje ucenje.

 

A sto se tice gornjih profesija,

 

računalni tehnicar sklapa kompjutore, stalno nest šarafi, ugrađuje.... pa netko drugi radi za tim kompjuterom i za bilo kakva usporenja i greske krivi njega (tehn.),

a sami korisnik je kriv sto nezna namjestiti stvar ili admin sto nezna optimizirat stvar da radi kako spada...  SRA*

 

admin sustava sjedi i gleda log-ove, instalirava nove verzije softvera, trpi blesava pitanja neupucenih, izgubljenih i nikada-da-shvate korisnika, dodaje korisnike, deblja se...DOSADA!

 

pitanje si postavio vrlo mlad...ma bit ces ti neki novi bill gates :)

 

 

 

 

 

 

 

Pozdrav
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koju srednju školu odabrati?

Odi u medicinsku!

15 godina
neaktivan
offline
RE: Koju srednju školu odabrati?
zmikic kaže...

aha, da...

 

sto se tice skole, izaberi sto bolju mozes, ne zbog boljeg znanja nego zbog bolje ekipe. Skola te u pravilu samo uci uciti ( tj. znas kako vecinu zadaca radimo samo zato da ne

dobijemo jedinicu ili nest drugo....pa do slijedeceg tjedna vecinu toga zaboravimo i ostane nam samo obris tog znanja ).

U skoli upoznas svijet, matematiku, prirodu, zakone... naucis za daljnje ucenje.

 

A sto se tice gornjih profesija,

 

računalni tehnicar sklapa kompjutore, stalno nest šarafi, ugrađuje.... pa netko drugi radi za tim kompjuterom i za bilo kakva usporenja i greske krivi njega (tehn.),

a sami korisnik je kriv sto nezna namjestiti stvar ili admin sto nezna optimizirat stvar da radi kako spada...  SRA*

 

admin sustava sjedi i gleda log-ove, instalirava nove verzije softvera, trpi blesava pitanja neupucenih, izgubljenih i nikada-da-shvate korisnika, dodaje korisnike, deblja se...DOSADA!

 

pitanje si postavio vrlo mlad...ma bit ces ti neki novi bill gates :)

 

 

 

 

 

 

 

 Ne!!ako oces u neku tezu skolu kasnije ce ti puno stvari biti jasnije,pogotove neces sjedit i gledat tko se login-o ili log out-o!
Nadi zanimanje koje volis,koje ces uciti sa ljubavlju,ovo ostalo je bez veze,gubljenje vremenaViče
...Scooter Tuning is not A Crime!!...
15 godina
offline
Koju srednju školu odabrati?

Ja otisao za "tehničara za elektroniku" i mogu rec da je to najteze zanimanje u srednjoj tehnickoj skoli, a mislio sam isto za tehničara za računalstvo, ali bodova nisam imao za to...

 

O compovima nisam nista novo naucio (samo prve 2 godine smo imalu racunalstvo), pa sam isao po forumima citao, rasklapao kod kuce, i sve probleme rjesavao....

 

Jos nisam puno toga naucio kao programiranje u c++ ( u skoli samo qbasic ucili), mreže( sve sam napravio kak pise po internetu ali nikak nece da radi vista<->xp, ali cu probat xp<->xp), uglavnom software  i prckanje po hardveru(lemljenje,voltmod, kemijanje-kak stavit hladnjak koji nepase...., homemade hlađenje...)

 

U skoli mi je sad dosla digitalna elektronika logicki skolopvi(imam 5 iz tog), a sad 2. polugodiste idu ttl sto bas i nekuzim.

Iz elektronickih sklopova imam jedan LOL, to moram naucit (diode, tranzistori) osnova svakog čipa.

 

Sad sam 3. godina i prosao sam prva dva razreda s 3( bilo je i popravakaSramim se), i planiram se nakraju upisat na neki faks ako bog da!

razmisljam o racunalstvu(najvise se radi o mrežama, sklapanje i održavanje mreža valjda, mislim tak sam procitao)

 

 

Konfa: athlon x2 5000+ BE @3,1Ghz / HD4870 2D(300,250)- 3D(780,950) / 2x2GB kingmax 800MHz / corsair TX650W / WD 6400AAKS blue edition / Pioneer 215-DBK / Gigabyte MA770-DS3 + zalman NBF47/ logitech x-530 LAPTOP - ACER 5630G ( t5800, hd3470,2GBram ,320GB hdd)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Koju srednju školu odabrati?

LOL,digitalnu imas 5,a sklopove 1,kako mozes objasniti ispravnost rada logickog sklopa ako neznas prinicp rada komponenti u njemu,to je ono kaj ucis na sklopovima.i ja sam 3.razred,al neke stvari jednostavno moras znat,barem osnovnoNamigiva

...Scooter Tuning is not A Crime!!...
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Koju srednju školu odabrati?
Lion King kaže...

LOL,digitalnu imas 5,a sklopove 1,kako mozes objasniti ispravnost rada logickog sklopa ako neznas prinicp rada komponenti u njemu,to je ono kaj ucis na sklopovima.i ja sam 3.razred,al neke stvari jednostavno moras znat,barem osnovnoNamigiva

 Profesor nam ama bas nista neobjasni i njih 18/23 u razredu imaju 1 kod tog lika, a ostali 2.
Mislim taj lik dođe na sat smrdi po alkoholu, i crta nest po ploci , nist nam neobjasni , a mi nist nekuzimo pa se zabavljamo na satu...
Najbolje su mi njegove fore
1. šuti,dosta te je
2. kad pitas jel mozes na wc on kaze " cekaj da se onda budala vrati"
3. idiote jedan
4. budalo jedna
5.idem po štambilj-> prevedeno "idem u kabinet popit koju čašicu rakije"
6. slušaj bit će ti pametnije
7. šta sereš       ITD.

Al moram priznat da se nisam ni potrudio knjigu otvorit
Konfa: athlon x2 5000+ BE @3,1Ghz / HD4870 2D(300,250)- 3D(780,950) / 2x2GB kingmax 800MHz / corsair TX650W / WD 6400AAKS blue edition / Pioneer 215-DBK / Gigabyte MA770-DS3 + zalman NBF47/ logitech x-530 LAPTOP - ACER 5630G ( t5800, hd3470,2GBram ,320GB hdd)
16 godina
offline
RE: Koju srednju školu odabrati?
Hyperion kaže...

Ja otisao za "tehničara za elektroniku" i mogu rec da je to najteze zanimanje u srednjoj tehnickoj skoli, a mislio sam isto za tehničara za računalstvo, ali bodova nisam imao za to...

 

O compovima nisam nista novo naucio (samo prve 2 godine smo imalu racunalstvo), pa sam isao po forumima citao, rasklapao kod kuce, i sve probleme rjesavao....

 

Jos nisam puno toga naucio kao programiranje u c++ ( u skoli samo qbasic ucili), mreže( sve sam napravio kak pise po internetu ali nikak nece da radi vista<->xp, ali cu probat xp<->xp), uglavnom software  i prckanje po hardveru(lemljenje,voltmod, kemijanje-kak stavit hladnjak koji nepase...., homemade hlađenje...)

 

U skoli mi je sad dosla digitalna elektronika logicki skolopvi(imam 5 iz tog), a sad 2. polugodiste idu ttl sto bas i nekuzim.

Iz elektronickih sklopova imam jedan LOL, to moram naucit (diode, tranzistori) osnova svakog čipa.

 

Sad sam 3. godina i prosao sam prva dva razreda s 3( bilo je i popravakaSramim se), i planiram se nakraju upisat na neki faks ako bog da!

razmisljam o racunalstvu(najvise se radi o mrežama, sklapanje i održavanje mreža valjda, mislim tak sam procitao)

 

 

 
Ja idem za elektrotehničara i isto sam treća godina, isto sam prva 2 razreda prošao sa 3 (mogao sam sa 4 ali sam jako lijen što se tiče učenja). Ove godine i ja imam elektroničke sklopove ali iz toga imam pet. Ni ja ne kužim svo gradivo iz tog predmeta 100% ali ono što ne shvatim naštrebam iz knjige ili bilježnice i opet dobro riješim na testu. Veliki mi je problem matematika koja mi je ujedno najvažnija za fakultet na koji bih se želio upisati (FOI u Varaždinu). Tako da nisi jedini koji ima takve probleme, BTW držim ti fige za faks, drži i ti meni jer trebat će nam sreća.Namigiva
Intel E8400 3.0 GHz // HD4850 512Mb // 2×2 Gb Kingmax MARS // WD 640Gb // Corsair VX550 W // Razer Krait
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koju srednju školu odabrati?
petric1 kaže...

Odi u medicinsku!

 mene samo zanima elektronika i informatika... a informatičku školu ću i odabrati....
Intel Core 2 Duo 2.40GHz, ATI Radeon 3870, Gigabyte GA-954GCMX-S2
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koju srednju školu odabrati?
ja ti idem za elektrotehničara informatičar i vjeruj mi sve radimo po gimnaziskom programu tak ak oces na faks posle odi rade u gimnaziju
http://ubizec.net46.net/forum http://www.ubizeccorporation.bloger.hr Posjeite forum za gaming,programiranje i izrada igara and hacking!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koju srednju školu odabrati?

Super si ovo sve opisao Hyperion! mislim da nije teško za prepoznati u koju školu ideš.

završio sam istu prije nekoliko godina i mogu samo reći da taj profa zna za sebe, a ne zna nikome objasniti i ne zanima ga uopće nastava....(jedino kad bi bila nastava u vezi raspoznavanja cuge-- LOL Izlanuo se)

uglavnom moraš se  sam snalaziti u literaturama i temi koja te zanima ako misliš naučiti nešto!

16 godina
neaktivan
offline
RE: Koju srednju školu odabrati?
UBIZEC cORPORATION kaže...
ja ti idem za elektrotehničara informatičar i vjeruj mi sve radimo po gimnaziskom programu tak ak oces na faks posle odi rade u gimnaziju
 biser
pa ak sve radite po gimnazijskom programu + znanje iz struke
stvarno neznam zasto nebi iso u tehničku školu
barem ce nest znat kad dodje na faks a ne bljedo gledat
Psssssst Zecovi spavaju 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
15 godina
neaktivan
offline
Koju srednju školu odabrati?

Doji gore na sever(ak već nesi gore)....k nama Podravcima...imaš u mojem gradu Tehničar za Računalstvo i Tehničar za

 

Elektrotehniku...radi se o gradu Đurđevcu...Belji se

 

Oba smjera su zakon...ja idem za Elektrotehničara i jako sam zadovoljan.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.12.2008 18:24 (Jerkenovski).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koju srednju školu odabrati?
sl nije ti to struka ono to su radionicke vjezbe pises u dnevnik non stop rjetko kaj radis
http://ubizec.net46.net/forum http://www.ubizeccorporation.bloger.hr Posjeite forum za gaming,programiranje i izrada igara and hacking!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koju srednju školu odabrati?
UBIZEC cORPORATION kaže...
sl nije ti to struka ono to su radionicke vjezbe pises u dnevnik non stop rjetko kaj radis
 Ispravka netočnog navoda...itekak se radi...kod nas se dnevnici pišu kod kuće a na nastavi se radi...lemi,buši,spaja,provjerava...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koju srednju školu odabrati?

Ak si iz Zg-a upiši Ruđer ipak je to vodeća tehnička škola kod nas i ak ćeš učit puno ćeš naučit. Sve ovisi o tebi.

15 godina
offline
RE: Koju srednju školu odabrati?
It is I kaže...

Super si ovo sve opisao Hyperion! mislim da nije teško za prepoznati u koju školu ideš.

završio sam istu prije nekoliko godina i mogu samo reći da taj profa zna za sebe, a ne zna nikome objasniti i ne zanima ga uopće nastava....(jedino kad bi bila nastava u vezi raspoznavanja cuge-- LOL Izlanuo se)

uglavnom moraš se  sam snalaziti u literaturama i temi koja te zanima ako misliš naučiti nešto!

 
Sigurno ide u T.Š. Sisak.
Intel q6600, 4gb 1066Mhz Corsair, Seagate 500GB, HD4870 512mb, Gigabyte EP35-DS3, THERMALTAKE Soprano, Silverstone 500W, Logitech Wave + MX 518, Z-4
15 godina
offline
RE: Koju srednju školu odabrati?
BORG kaže...
It is I kaže...

Super si ovo sve opisao Hyperion! mislim da nije teško za prepoznati u koju školu ideš.

završio sam istu prije nekoliko godina i mogu samo reći da taj profa zna za sebe, a ne zna nikome objasniti i ne zanima ga uopće nastava....(jedino kad bi bila nastava u vezi raspoznavanja cuge-- LOL Izlanuo se)

uglavnom moraš se  sam snalaziti u literaturama i temi koja te zanima ako misliš naučiti nešto!

 
Sigurno ide u T.Š. Sisak.
 ofcourse!Smijeh

U ovoj skoli stvarno se nauci dosta!

Ja sam cuo da u ruđer boškoviću možeš proć bez da pogledas knjigu i da je to najlaksa tehnicka skola....
Konfa: athlon x2 5000+ BE @3,1Ghz / HD4870 2D(300,250)- 3D(780,950) / 2x2GB kingmax 800MHz / corsair TX650W / WD 6400AAKS blue edition / Pioneer 215-DBK / Gigabyte MA770-DS3 + zalman NBF47/ logitech x-530 LAPTOP - ACER 5630G ( t5800, hd3470,2GBram ,320GB hdd)
15 godina
neaktivan
offline
Koju srednju školu odabrati?

Ako misliš biti tehničar za kompjutere, odi u neku tehničku. Ako ciljaš na nešto više (programiranje, administraticija, web design) radije odi u gimnaziju pa na fakultet...

Ja sam razmišljao o tehničaru za računalstvo, ali sam shvatio da je bolje otići u gimnaziju, i to prirodoslovno-matematičku... Nakon toga FER. Kao prvo, sa gimnazijom ćeš puno lakše upasti tamo nego sa nekom tehničkom... Kao drugo, imati ćeš puno više znanja fizike, matematike koje su najbitnije za računarstvo... Praksu i struku vježbaš doma poslije škole i vikendom, preko praznika i slično...

Ja sam 2. razred gimnazije, znam već podosta C++... To teško da ćeš naučiti u nekoj tehničkoj školi...

 

Da se Facebook server srusi 90% mladih bi palo u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sig...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koju srednju školu odabrati?

Ako planiraš faks završit najbolje ti je ići u gimnaziju. Nije gimnazija teška kao prije pa nemoj da te plaše. S gimnazije možeš na bilo koji faks pa ako kojim slučajem promijeniš mišljene šta bi želio biti da ti se o glavu ne odbi. Te škole su ti kao zanati. Znam neke u sličnim strukovnim školama i nerade ama baš ništa. Profesori ne mare za učenike. Tako je u fukari gdje ja živim, a kako je u tebe nebi znao reč

kick and pray 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Koju srednju školu odabrati?

planiram ići za računalnog tehničara je tehničku školu imam u gradu... a to me zanima..

Intel Core 2 Duo 2.40GHz, ATI Radeon 3870, Gigabyte GA-954GCMX-S2
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koju srednju školu odabrati?
Sused kaže...

Ako misliš biti tehničar za kompjutere, odi u neku tehničku. Ako ciljaš na nešto više (programiranje, administraticija, web design) radije odi u gimnaziju pa na fakultet...

Ja sam razmišljao o tehničaru za računalstvo, ali sam shvatio da je bolje otići u gimnaziju, i to prirodoslovno-matematičku... Nakon toga FER. Kao prvo, sa gimnazijom ćeš puno lakše upasti tamo nego sa nekom tehničkom... Kao drugo, imati ćeš puno više znanja fizike, matematike koje su najbitnije za računarstvo... Praksu i struku vježbaš doma poslije škole i vikendom, preko praznika i slično...

Ja sam 2. razred gimnazije, znam već podosta C++... To teško da ćeš naučiti u nekoj tehničkoj školi...

 

 Teško da će to naučit???????
Dođi u Ruđer u b smjenu pa ćeš vidjet kaj neće naučit iz C-a C ti je drugi i treći razred alfa i omega smjera tehničar za računalstvo. Svaka čast 5. i 15.-oj gimnaziji al i u tehničkim školama je bitna matematika i fizika jer bez njih teško možeš programirat u C-u. Istina da će teže upast na FER iz tehničke škle al za to može zahvalit Primorcu i njegovoj maturi... I ako nakraju ne zaboravimo koliko struke ima sve četiri godine ako ga zanima mislim da je bolje da ode di će mu bit zanimljivije      gimnazija(proširena osnovna)    -    tehnička škola(struka i sve ostalo). Btw sa završenom tehničkom školom imaš zvanje a sa gimnazijom nemaš!
15 godina
protjeran
offline
Koju srednju školu odabrati?

ma sta je vama xD, građevinsko tehnicka je najbolja skola (ili arhitektonsko tehnicka), to je 2. natrazeniji posao u hrvatskoj, i kad zavrsis dobra ti je placa

NVIDIA - World Leader in Visual Computing Technologies 2009 Resolutions: Nvidia Wants Its Crown Back
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Koju srednju školu odabrati?
UBIZEC cORPORATION kaže...
ja ti idem za elektrotehničara informatičar i vjeruj mi sve radimo po gimnaziskom programu tak ak oces na faks posle odi rade u gimnaziju
 skoro svi bolji smjerovi su na gimnazijskom programu, recimo mi koji idemo za građevinskog tehnicara imamo skoro istu matematiku kao matematicka gimnazija samo sto nemamo kemiju a oni imaju
NVIDIA - World Leader in Visual Computing Technologies 2009 Resolutions: Nvidia Wants Its Crown Back
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.1.2009 17:55 (epic).
15 godina
neaktivan
offline
Koju srednju školu odabrati?

Ja idem u končar, tehnicar za rač. i mogu reći da je skola jako dobra. inace sam drugi razred. U trećem nam se nudi upis u Cisco i mislim da je to super.

Btw, jel ima koji končarevac na forumu?

Pozz!

Vrbovec
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice