Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU izdvojena tema

poruka: 5.884
|
čitano: 711.733
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Gigabyte091 kaže...

Oće li AMD Athlon II X4 640 (3.0 GHz) biti bottleneck za dvije 5770 u CF ? 

 

Mali, na 1920x1080 neprimjetan.

 

Father_Dougal kaže...

 

To nam je zoharbizo, samo novi acc :P

I want to taste you but your lips are venomous poison, you're poison, running through my veins
12 godina
online
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Gigabyte091 kaže...

Oće li AMD Athlon II X4 640 (3.0 GHz) biti bottleneck za dvije 5770 u CF ? 

Ovako, moj prijatelj iz zagorja (podsjećam na Spygi-a{#}) je imao baš 5770 CF ali na Phenomu II X4 940, i nikako nije bio zadovoljan, ne zbog procesora, već više zbog 101 problema sa CF-om i skaliranjem u raznim igrama, do drivera ili čega već. Novija serija (6 i 7) ima već bolje skaliranje. CPU bi vjerojatno izgurao to do kraja, ali opet kažem neznam koliko ćeš biti sretan s tom kombinacijom.

Onu Classified mozes da koristis kao hladno uruzije, kao ciglu da ubijes nekog sa njom, ASUS DCII moras da pazis kako je na krevet stavljas da se ne iskrivi nesto, da ne nalegne kuler lose - Vlada011
12 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Na kakve je probleme naišao, ja imam oko mjesec dana ovaj setup i driveri su 12.3 i nemam nikakvih problema, jedino taj F1 2011 ne koristi drugu grafu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Gigabyte091 kaže...

 

Problem koji sam ja imao.

 

Prvi vent stavim na 30%, restartam komp, drugi stavim na 30%, restartam.

 

Ponovo upalim, prvi na 100% drugi na 30%.

I want to taste you but your lips are venomous poison, you're poison, running through my veins
12 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Hmm, u MSI Afterburneru sam podesio brzine vrtnje pri određenim temperaturama i tako se ventilatori na obje grafe ubrzavaju ili usporavaju. Nisam naišao na takve probleme.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Gigabyte091 kaže...

 

Još jedan od problema, prva kartica zakucana na 99% a druga na 15%.

I want to taste you but your lips are venomous poison, you're poison, running through my veins
12 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

hmm, sve igre koje sam probao, GPU Load je isti za obje, možda GPU2 je za 1-2 posto manji od GPU1 i u svim igrama zasad mi je GPU Load na obje bio 99% za prvu, 99-97 za drugu, osim GTA, al je i tu GPU load isti na obje. Evo ja hvala Bogu pa nemam problema sa Crossfireom. Osim grijanja naravno, al i to se riješilo

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
ATiGamer kaže...
zoharbizo kaže...

Intel ima efikasniju jezgru, no kako onda CPU botlenecka kad nije na 100%, ocito je da igra ne koristi u potpunosti 4 fizicke i logicke jezgre AMD procesora pa grafa nije zakucana na 99%.Kako bi i bila zakucana na 99% kad nije proc u CPU ovisnoj igri nije zakucan do kraja.

955BE je pretpostavljam na 100% u F1, to bi tomić trebao bolje znat.

dv14 kaže...

Evo baš sam sad probao BFBC2 jer nemam Dirt 2,3 i slične igre na kompu..

Pokrenuo MSI, ukljucio da mi prikaže GPU usage i u igri mi pokazuje GPU usage 50-70%. Kada fps skoči, GPU usage se povisi na nekih 80-85%.

Klasičan primjer bottlenecka :)

Ma da možeš misliti na nvidia grafičkim karticama bar ova 500 serija pa na dalje se ne koristi gpu više nego je to potrebno jer su driveri tako napravljeni da se ne dere power bez veze.Evo da ne kenjam bez veze s ovim novim beta driverima a i prijašnjim whql se grafa opterečuje onolko kolko  to 3d aplikacija zahtjeva a da se ne gubi na performancama ja npr. s gtx-com ne gubim nikakve performance  prilikom igranja a gpu nije skoro nikad na 99%  jer to igra ne zahtjeva a grafa mi je  s novim driverima zamisli za čak 8-10 stupnjeva hladnija prilikom bilo kakvog igranja a performanse iste osim u furmarku gdje je tempa uvjek ista ali on dere grafu na 99 stupnja konstantno.

Dok budale imaju peneze kramari tržiju!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
$inke kaže...

Ma da možeš misliti na nvidia grafičkim karticama bar ova 500 serija pa na dalje se ne koristi gpu više nego je to potrebno jer su driveri tako napravljeni da se ne dere power bez veze.Evo da ne kenjam bez veze s ovim novim beta driverima a i prijašnjim whql se grafa opterečuje onolko kolko  to 3d aplikacija zahtjeva a da se ne gubi na performancama ja npr. s gtx-com ne gubim nikakve performance  prilikom igranja a gpu nije skoro nikad na 99%  jer to igra ne zahtjeva a grafa mi je  s novim driverima zamisli za čak 8-10 stupnjeva hladnija prilikom bilo kakvog igranja a performanse iste osim u furmarku gdje je tempa uvjek ista ali on dere grafu na 99 stupnja konstantno.

Driver neće nikada namjerno ograničavat perf ako igra neide u visokom framerateu tipa 100.

 

Šta igraš?

Onu Classified mozes da koristis kao hladno uruzije, kao ciglu da ubijes nekog sa njom - Vlada011
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Ranko Kukumar kaže...

 

I da, prestainte živjeti u nekim teorijama-zavjera, da je neki debeljuco namignuo developeru i da je ovaj izbrisao pola code-a u Visual Studiu i onda optimizirao nešto da se bolje vrti na toj kartici. Developer nema vremena misliti o tome, boli njega dupe je li se igra izvodi brže na GTX 680 ili HD 7970, bitno mu je samo da se izvodi glatko i bez grešaka, 5-10 FPS razlike ne igra ulogu nikome, najmanje developeru.

šta bi ti napravio kad bi ti došo jen hsun huang u ured s aktovkom, par milja unutra i reko daj, stari moj, izbriši malo code pa napravi da se bolje vrti na nvidiji??

Onu Classified mozes da koristis kao hladno uruzije, kao ciglu da ubijes nekog sa njom - Vlada011
12 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Bc2,black ops i mw2,mw3 ponekad.

Dok budale imaju peneze kramari tržiju!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Al gle u furmarku ide gpu na 99% tako da ovo s msi aftreburnerom ili evga monitoringom kolegi autoru posta pada u vodu.

Dok budale imaju peneze kramari tržiju!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
$inke kaže...

Bc2,black ops i mw2,mw3 ponekad.

COD se vrti u troznamenkastom FPS-u tako da niš čudno da ti GPU stoji ispod 100%, a za BC2 vjerojatno imaš preslab CPU da ti ful pogura GTX680 (ako ti usage nije na 100 naravno)

Onu Classified mozes da koristis kao hladno uruzije, kao ciglu da ubijes nekog sa njom - Vlada011
12 godina
online
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
ATiGamer kaže...

šta bi ti napravio kad bi ti došo jen hsun huang u ured s aktovkom, par milja unutra i reko daj, stari moj, izbriši malo code pa napravi da se bolje vrti na nvidiji??

Što bi bilo kad bi bilo je pogrešno postavljati, provjereno znam da se takve stvari ne događaju jer sam razgovarao o tome s čovjekom koji je sudionik TWIMTBP i koji na tržištu potpisuje već par igara.

 

Ono što se događa, je što developer radi isključivo razvoj na nvidija/ili ati kartici pa se to osijeti kao namješteno, ali kroz drivere se nadoknadi većina toga.

Onu Classified mozes da koristis kao hladno uruzije, kao ciglu da ubijes nekog sa njom, ASUS DCII moras da pazis kako je na krevet stavljas da se ne iskrivi nesto, da ne nalegne kuler lose - Vlada011
12 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Nemam 680 nego 560 i cpu je vidi pod moj pc tako da ti ne stoji to što kažeš nego je nvidia napravila dobar posao s driverima kaj se mene tiče jer jedino bc2 dođe nekad na 99% (100 nikada nisam ni vidio) a gpu usage varira od 60 do 99% za mene stvarno odlično napravljeno kaj se tiče nvidi-ne ekipe i softwerske podrške njihovih grafa jer s prijašnjim driverima sam imao usage 99% cijelo vrijeme a i temperatura je bila viša što je i logično a s novim driverima je tempa pala i ne prelazi 65 stupnjeva što je kraljevski za gtx seriju a pogotovo za gainvard jer mi je prije teperatura išla i do 80 stupnjeva što je s novim driverima jedino moguće kad pokrenem furmark bench.Testirane sve ige koje sam naveo i 3dmark 06,vantage i 11 i sve isti score i isti fps-ovi min i max. samo manja temperatura i manji power usage,stvarno za pohvaliti

Dok budale imaju peneze kramari tržiju!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
$inke kaže...

Al gle u furmarku ide gpu na 99% tako da ovo s msi aftreburnerom ili evga monitoringom kolegi autoru posta pada u vodu.

Pa FurMark i je napravljen kao test za samu grafičku. On opterečuje samu grafičku, ne opterečuje i procesor.

Do bottlenecka na relaciji cpu-gpu dolazi kada su oboje opterečeni ako/pa cpu ne može filati gpu.

Prodajem RAGE za PS3: http://www.bug.hr/forum/topic/igre-accounti-igrama/prodaja-igra-rage-playstation-3/129629.aspx?page=0&jumpto=2529211&sort=asc&view=flat
12 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

A dobro odakle onda isti bench rezultati i ovo sve kaj sam nabrojal.Neda mi se više raspravljat kod mene je tako i cpu mi ni približno nije botl. a kod drugih kak je neznam nit me ne zanima jedino znam da su ovi zadnji beta driveri 301.24 nekaj najbolje kaj sam do sad instaliral i videl da postoji za grafičke,jedva čekam finalnu verziju i bez brige jedno dulje vrijeme.

Dok budale imaju peneze kramari tržiju!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Pa i normalno da ti CPU nije bottleneck.

Prodajem RAGE za PS3: http://www.bug.hr/forum/topic/igre-accounti-igrama/prodaja-igra-rage-playstation-3/129629.aspx?page=0&jumpto=2529211&sort=asc&view=flat
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
$inke kaže...

Nemam 680 nego 560 i cpu je vidi pod moj pc tako da ti ne stoji to što kažeš nego je nvidia napravila dobar posao s driverima kaj se mene tiče jer jedino bc2 dođe nekad na 99% (100 nikada nisam ni vidio) a gpu usage varira od 60 do 99% za mene stvarno odlično napravljeno kaj se tiče nvidi-ne ekipe i softwerske podrške njihovih grafa jer s prijašnjim driverima sam imao usage 99% cijelo vrijeme a i temperatura je bila viša što je i logično a s novim driverima je tempa pala i ne prelazi 65 stupnjeva što je kraljevski za gtx seriju a pogotovo za gainvard jer mi je prije teperatura išla i do 80 stupnjeva što je s novim driverima jedino moguće kad pokrenem furmark bench.Testirane sve ige koje sam naveo i 3dmark 06,vantage i 11 i sve isti score i isti fps-ovi min i max. samo manja temperatura i manji power usage,stvarno za pohvaliti

Znaš, moj problem ti je kaj pišem postove u 40 sekundi između rundi u BF3 MP, tako da me to syebe da nestignem ni my PC pogledat.

 

To opadanje usagea nije super stvar nego je BUG u driverima jer nitko neće namjerno smanjit performanse, oni takoreći žive od njih. Šta misliš kad bi neko sad išao benchat 560 vs 6870 i ustanovio da je 6870 osjetno brža zbog zbuganih drivera?

Onu Classified mozes da koristis kao hladno uruzije, kao ciglu da ubijes nekog sa njom - Vlada011
12 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Ali svi benchevi od 3dmarka su mi isti score kao i prije u tome je bit a u igrama mi je očekivani fps za moj setup i ne padaju freamovi igre se vrte odlično i bez ikakvih trzanja pogotovo bc2-ka.

Dok budale imaju peneze kramari tržiju!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Ova tema nije dovoljno dobra za sticky ili?

Prodajem RAGE za PS3: http://www.bug.hr/forum/topic/igre-accounti-igrama/prodaja-igra-rage-playstation-3/129629.aspx?page=0&jumpto=2529211&sort=asc&view=flat
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

jel mi proc dual e6600@3.5ghz jako gusi grafu? evo grafa hd6850 cyclon,u bfbc2 nikad preko 80%( i to samo na trenutke), a proc 100% cijelo vrijeme???LP  jel bi dobio kaj s quad  q6600 da ga dignem na bar 3ghz???

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Stjepanj kaže...

jel mi proc dual e6600@3.5ghz jako gusi grafu? evo grafa hd6850 cyclon,u bfbc2 nikad preko 80%( i to samo na trenutke), a proc 100% cijelo vrijeme???LP  jel bi dobio kaj s quad  q6600 da ga dignem na bar 3ghz???

Da, procesor ti je usko grlo. Nije slučaj da ju guši (nije ti grafička preopterečena) već ju ne hrani dovoljno.

Prelazak na Q6600 bi ti puno značio, taj procesor gura i puno jače grafičke, pogotovo clockan.

E6600 ti je nažalost pregazilo vrijeme, promijeni to što prije ako se baviš gamingom.

Prodajem RAGE za PS3: http://www.bug.hr/forum/topic/igre-accounti-igrama/prodaja-igra-rage-playstation-3/129629.aspx?page=0&jumpto=2529211&sort=asc&view=flat
13 godina
protjeran
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Ko lepo bas se razume moze da prepozna neki zesci bottleneck procesora, drugacije je malo usporavanje nego kada je grafika slaba.

Jbt ponovo sam krenuo da igram Rage. Grafika na 60-95% Usage Procesor na 60-85% Usage a video sam i 90%.

Ovo je prva igra sa tako velikim zauzecem CPU. Jeste da je grozna na AMDu ali bre ovoliko ...

Treba mi hitni upgrade ploce i CPU na jacem ce 5870 da se nosi fino za pravo vreme.

Pravo da ti kazem zauzece procesora preko 70% u igrama ne valja nikako.

CPU sto nizi Usage a grafika sto veci to je bolje kao sto meni radi vecinu igara iznad 95% grafika.

 

Hocemo EVGA GK110 STO PRE
12 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

evo jedno pitanje ljudi jel mi neko moze rec zas mi grafa u igrici virtua tennis 4 ide max do 40% iskoristenosti a prosjek je nekih 20% proc mi nije takodjer pod punim opterecenjem max ide do 84%
a u mafiji 2 mi grafa ide do nekih 84% a proc do 60..??

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
tomislavivic kaže...

evo jedno pitanje ljudi jel mi neko moze rec zas mi grafa u igrici virtua tennis 4 ide max do 40% iskoristenosti a prosjek je nekih 20% proc mi nije takodjer pod punim opterecenjem max ide do 84%
a u mafiji 2 mi grafa ide do nekih 84% a proc do 60..??

Zato jer grafika nije komplicirana u toj igri, niti su efekti komplicirani.

No trees were killed in the creation of this post. However, a large number of electrons were seriously inconvenienced.
12 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

oce moj x3 455 na 3.8 ghz bit ikakav bottleneck za cf 6770? ili eventualno 7850?

Krpa
12 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Father_Dougal kaže...
tomislavivic kaže...

evo jedno pitanje ljudi jel mi neko moze rec zas mi grafa u igrici virtua tennis 4 ide max do 40% iskoristenosti a prosjek je nekih 20% proc mi nije takodjer pod punim opterecenjem max ide do 84%
a u mafiji 2 mi grafa ide do nekih 84% a proc do 60..??

Zato jer grafika nije komplicirana u toj igri, niti su efekti komplicirani.

moze biti ali koji je razlog onda sto mi nekad ne bas zasteka ali prodje neka crta po dnu ekrana koja se primjeti..??

13 godina
online
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
KrpaZG kaže...

oce moj x3 455 na 3.8 ghz bit ikakav bottleneck za cf 6770? ili eventualno 7850?

 Hoće itekako. Nije da će ti igre trzat ( mada bi neke i mogle ) nego jednostavno nećeš iskorištavat potencijal takvog grafičkog sustava.

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.5.2012 16:08 (itomic009).
12 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
itomic009 kaže...
KrpaZG kaže...

oce moj x3 455 na 3.8 ghz bit ikakav bottleneck za cf 6770? ili eventualno 7850?

 Hoće itekako. Nije da će ti igre trzat ( mada bi neke i mogle ) nego jednostavno nećeš iskorištavat potencijal takvog grafičkog sustava.

Dakle, ni na 3,8ghz je preslab za cf ili jednu 7850? kaj onda phenom x4 965be je jedino rjesenje? jer sam njega i mislio uzet + GA-990XA-UD3

Krpa
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice