Biciklizam, bicikli, oprema, staze... izdvojena tema

poruka: 30.349
|
čitano: 14.249.386
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Nekidan stavia šifter i zadnji mjenjač deore m6100 umisto sram sx, moram priznat da još nisam osjetia razliku dok šaltam pri opterećenju na usponu...

Moraju li i kazeta i lanac bit deore da bi to funkcioniralo jos bolje?

I u slučaju da oću stavit deore kazetu umisto sx, moram li radit velike promjene na hub-u?
Hvala
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Pilan88 kaže...
Nekidan stavia šifter i zadnji mjenjač deore m6100 umisto sram sx, moram priznat da još nisam osjetia razliku dok šaltam pri opterećenju na usponu...

Moraju li i kazeta i lanac bit deore da bi to funkcioniralo jos bolje?

I u slučaju da oću stavit deore kazetu umisto sx, moram li radit velike promjene na hub-u?
Hvala

 SX koristi HG(stari od shimana) hub prihvat a deore m6100 koristi microspline(novi shimano standard).

 Imaš upaljen clutch dok se voziš,to bi trebalo malo "čišče" prebacivati.

Sjedi 1
9 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Pilan88 kaže...
Nekidan stavia šifter i zadnji mjenjač deore m6100 umisto sram sx, moram priznat da još nisam osjetia razliku dok šaltam pri opterećenju na usponu...

Moraju li i kazeta i lanac bit deore da bi to funkcioniralo jos bolje?

I u slučaju da oću stavit deore kazetu umisto sx, moram li radit velike promjene na hub-u?
Hvala

 Kazeta ne nužno, lanac bi bilo dobro da je HG+, koliko sam ja uspio skužiti. Jer HG lanac od Shimana ima one "kanaliće", koje SRAMov lanac nema. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.4.2022 13:35 (Karlek_19).
14 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Najbolje bi bilo imati sve isto.

Sjedi 1
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Pozdrav,
Mislim da bi na kraju svega uzeo polovan mtb
Zanima me jel se na njega moze bez problema montirati neka klasicna djecja straznja sjedalica?
Ja sam 178, a ovo je velicina 20.5 inch / extra (6' - 6' 2" / 183 - 188cm) - hoce li mi biti prevelik?

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.4.2022 10:12 (makaown).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Pozdrav, imam jedno pitanje, možda je glupavo ali mi je totalno nejasno. Imam sina, 5 godina, visina 116 cm, naučio voziti bic bez pomoćnih ( 14 cola) ali ga je prerastao. Sada smo u potrazi za većim, po visini i godištu bi mu odgovarao 18 cola, ali apsolutno gdje god smo gledali nema ih za kupiti. Jel se oni uopće ne prodaju u HR? Imaju 16 ( na kojem se grbi i baš se vidi da mu je premali), a stavili smo ga na 20 ( zanosi se, prevelik i pretežak je za malca, sruši ga kad stane). E sad šta radim, da tražim 18 ili da mu kupim 16, koji će uskoro prerasti ili 20 s kojeg će se razbijati?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Nemam iskustva, no čisto gledajući preporuke proizvođača, za donja dva modela s 20" navodno visina od 116 cm može odgovarati. Nekako mi se i čine kao da imaju niže postavljen volan od onih tipičnih dječjih, a jedino je potencijalni problem što su poprilično skupi (navodno ima nekih 10 % popusta s kodom "BICIKLI10" do 17.04.).

 

Bergamont - 2875 kn - 10 % (službena stranica)

Kross - 2039 kn - 10 % (službena)

13 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Lonely Boy kaže...
Karlek_19 kaže...

 

 Još uvijek trebaš? Sorry na OT, da nije totalan OT

 

Bacite oko na pregled staze za Put Šarana Outdoor Weekend 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.4.2022 17:21 (Karlek_19).
Moj PC  
2 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Naručio bih neke sitnice s bike-discounta, pa ako ima još netko zainteresiran da podjelimo troškove neka se javi porukom :)

 
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Taj Riverside 900 kojeg si greškom linkao je bolji bicikl. Ništa bolje a novo za taj novac nećeš naći (već si i svojim prijedlogom probio budžet koji si sam zacrtao).

Nažalost cijene su sve otišle gore i dok si prije 2 godine za 500€ mogao kupiti nešto pristojno danas ne možeš ni za 700€. Da sam na tvom mjestu gledao bi polovne.

 

Vidim da je u Hervisa X-Fact Cross Sport na - 30% (njihovi prevarantski popusti) pa dođe cca 2800. Daleko je to od dobrog bicikla ali za taj novac nećeš naći bolje.

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.4.2022 15:47 (BlueMax).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
jocommb kaže...
Lidl novi Zagreb kod 24 sata ima stalaka po 179kn...

 Hvala na ovome, čak i nakon više od tjedan dana još uvijek imaju par na prodaju u istom tom lidlu, danas sam i sebi uzeo jednoga.

14 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

 Ako voliš tvrđe gripove onda su ok za cijenu, kao i sve ostalo od RFR-a. To je Cubeov podbrand koji nudi ok opremu za nešto nižu cijenu od konkurencije, iako kad sam ih ja gledao bili su 50kn.

10 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Prvi put u životu sam u potrazi za drugim biciklom u familiji. Grad/trekking/gravel/rigid imam pokriveno, tako da tražim neki hardtail s mesnatijim gumama za vikend zabave, a u tome apsolutno nemam iskustva (u MTB-ovima, ne u zabavi). Namjena bi recimo bila bauljanje po Sljemenu, Ivanščici i tim okolnim brdima, ali bez ikakve želje za što većom brzinom i skakanjem uz punu ratnu spremu. U 35% situacija bi stavljao 13l saddle bag jer se volim izgubit u šumi, a ne volim cijelo vrijeme imat ruksak, tako da mi dropper post i nije baš toliko bitan, ali zanimljivi su mi bicikli s agresivnijom geometrijom. I tu dolazim do problema jer mi za vikend bike nekako nema smisla dat više od 8500, a koliko gledam, takvi obično kreću od 10000kn.

 

Za oko mi je zapeo Kona Big Honzo, ali malo me brinu 27.5x2.8 gume i to ne zbog debljine nego dostupnosti u budućnosti i skupoće (s obzirom da + velične umiru nekako očekujem i porast cijena). Inače sam visok 183, ali nemam nekih preferencija 27.5 vs 29, ali u slučaju 29 bi volio imat debljinu između 2.4 i 2.6. Postoji li još išta zanimljivo u toj kategoriji osim Nukeproof Scout, Giant Fathom, Specialized Fuse, Trek Roscoe...? Tj., postoji li budget K Plus verzija tako nečeg? 

 

Hvala na pomoći!

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.4.2022 10:17 (xikadx).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Nekako mi ne ide trail bicikl s saddle bagovima. Ko Ferarri s prikolicom.

 

Dobri K Plus bicikli s kamionskim gumama su:

 

https://www.bike-discount.de/en/radon-cragger-7.0-ms

 

https://www.chainreactioncycles.com/hr/en/vitus-sentier-27-mountain-bike-2021/rp-prod195566

 

U našim dućanima ne nalazim ništa što bi opravdavalo cijenu. 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Pitanje za one koji su naručivali s Chainreaction. Naručio sam dropper post i sad po trackingu vidim da se šalje iz UK. Hoće li se to cariniti? Koliko će to odužiti dostavu?

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
BlueMax kaže...

Nekako mi ne ide trail bicikl s saddle bagovima. Ko Ferarri s prikolicom.

  

 Evo ovi ih puno više natrpaju nego što bih ja: https://bikepacking.com/bikes/hardtail/ 

 

Hvala na linkovima, Vitus sam već gledao, za Radon nisam znao. Makar opet, kad se nadoda 100 eura poštarine, otišli smo iznad 10500 kn. 

13 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Ono što želim reći je da trail bicikl s 2.5+ gumama nije (barem prema mom poimanju biciklizma) za nabijanje kilometara nego za divljanje. Onaj ko ima samo jedan bicikl prisiljen je na njega montirati izletničku ili putničku opremu i koristiti ga i za touring. Ti već imaš više bicikala koji su za to puno prilagođeniji i da ti sad mogućnost montiranja saddle bagsa sužava izbor pri kupovini trail bicikla mi se ne čini kao dobro razmišljanje.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Škvadra s gornjeg linka definitvno nije ograničena po pitanju broja niti cijene bicikala. To su ljudi koji ciljano uzimaju takve bajkove, baš za touring, jedino što treba imati na umu da su to bajkovi prilagođeni za određene terene kakve u HR u principu ne možeš voziti na taj način.

 

Također, koliko vidim, saddlebag niti ne bi bio tu zbog višednevnih tura, već samo zbog transporta odjeće/alata/hrane, tako da zapravo bilo koji bajk igra, širina guma je tu realno prvenstveno radi onog osjećaja nove igračke, zar ne? =)

Gledam te!
13 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Ne znam. Imam XC bicikl sa 2.25 gumama i upravo zbog dužih tura i kampiranja gledam kupiti gravel. Za sada sva prtljaga ide na leđa.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Veliki Brat kaže...

Također, koliko vidim, saddlebag niti ne bi bio tu zbog višednevnih tura, već samo zbog transporta odjeće/alata/hrane, tako da zapravo bilo koji bajk igra, širina guma je tu realno prvenstveno radi onog osjećaja nove igračke, zar ne? =)

 Da, praktički bilo koji bajk s debljim gumama jer sam veliko dijete koje uvijek uleti u najveću kaljužu i zapne.  Naravno da neću kupovat čeličnog rigid Surlyja za 20000kn samo zato jer se američki pankeri kunu u njega. Ali frendovi mi imaju tipične mtb-ove s 100mm amortizacijom i 2.25 gumama i to me baš i nije impresioniralo.

 

BlueMax kaže...

Ne znam. Imam XC bicikl sa 2.25 gumama i upravo zbog dužih tura i kampiranja gledam kupiti gravel. Za sada sva prtljaga ide na leđa.

 Imam 700x40 i vrtim u prazno čak i na prašnjavom usponu na Ivanščicu. A o blatu da ne govorim, tamo nemam šanse. Makar, da moram imat samo jedan bajk, odabir bi bio neki s drop barom (kojeg zapravo preferiram samo na otvorenoj cesti) i 650x47 gumama. Ali s ovim kojeg bi kupio bi si pokrio tu offroad spiku, a i dao si opciju da me zainteresiraju trailovi.

10 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Pozdrav zna li netko kako indetificirat uho mjenjaca ili gdje nabavit,posto vidim da ima razlika, a vlasnik je nabavio neko koje mu ne odgovara, radi se o cestovnom bickilu marke Legend champion cca 2005 godina navodno. 

 
 
 

Nisam vjerovao, dok nisam vidio, a kad sam vidio, nisam mogao vjerovati!
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
BlueMax kaže...

Pitanje za one koji su naručivali s Chainreaction. Naručio sam dropper post i sad po trackingu vidim da se šalje iz UK. Hoće li se to cariniti? Koliko će to odužiti dostavu?

 Ako ti kaj znači, ja sam sa wigglesport.de, to je zapravo nekakva ispostava CRC-a i Wiggle-a, jer roba je identična i dostupnost je identična. E sad, kad sam plaćao nije bilo carine, samo cijena predmeta i poštarina, ali nakon par dana sam dobio mail da se predmet zadržao duže na carini (customs) i da mi oni (wigglesport.de dućan) pokrivaju poštarinu i carinu, i refundirali mi tih 15€što je kao bio shipping. Radi se o kacigi vrijednosti 80tak € koja je bila na snjiženju 50tak %, tako da je cijena bila bez shippinga cca 42-43€. Od kolege sam čuo da CRC ima skladište u Nizozemskoj i da nebi trebalo biti carinjenja. 

 

Kad sam prije Božića uzeo Hunt kotače iz UK baš, oni u cijeni imaju uračunatu carinu i malo sam se natezao s carionom, ali nisam ništa dodatno plaćao. Ako se dobro sjećam, gledao sam ja nešto na CRC i odma ti doda taj porez i carinu veći, jer kad sam prvo otvorio stranicu cijena je bila 308€ za XX1 pogon na akciji, a kad sma stavio u košaru je skočilo na 390 i nešto. 

 

Da rezimiram, mislim da ti je već u cijeni carina, ako je iz UK i da ti nebi smjeli ništa dodatno naplatiti naši lihvari. Pogledaj si dobro na CRC da imaš materijala za srati ako će ti htjet nešto naplatiti  

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.4.2022 7:19 (Karlek_19).
12 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Pozdrav,

 

Prošlo ljeto sam koristio burazov bicikl za 30km rute i nekad više 5-6 puta tjedno. Ovo ljeto bi si kupio svoj do nekih 2500kn. Disk kočnica, što više brzina, što tanja guma. Vozim se najviše po asfaltu, eventualno nekad off-road, ali asfalt jedno 90%. Ovo ljeto bih i povećao kilometražu po danu. Znači dobar bicikl, a ne preskup. Uvijek gledam omjer uloženo dobiveno. Kao npr Xiaomi kod mobitela.

 

Visina: 172cm

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.4.2022 7:18 (RedHill).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Karlek_19 kaže...
BlueMax kaže...

Pitanje za one koji su naručivali s Chainreaction. Naručio sam dropper post i sad po trackingu vidim da se šalje iz UK. Hoće li se to cariniti? Koliko će to odužiti dostavu?

 Ako ti kaj znači, ja sam sa wigglesport.de, to je zapravo nekakva ispostava CRC-a i Wiggle-a, jer roba je identična i dostupnost je identična. E sad, kad sam plaćao nije bilo carine, samo cijena predmeta i poštarina, ali nakon par dana sam dobio mail da se predmet zadržao duže na carini (customs) i da mi oni (wigglesport.de dućan) pokrivaju poštarinu i carinu, i refundirali mi tih 15€što je kao bio shipping. Radi se o kacigi vrijednosti 80tak € koja je bila na snjiženju 50tak %, tako da je cijena bila bez shippinga cca 42-43€. Od kolege sam čuo da CRC ima skladište u Nizozemskoj i da nebi trebalo biti carinjenja. 

 

Kad sam prije Božića uzeo Hunt kotače iz UK baš, oni u cijeni imaju uračunatu carinu i malo sam se natezao s carionom, ali nisam ništa dodatno plaćao. Ako se dobro sjećam, gledao sam ja nešto na CRC i odma ti doda taj porez i carinu veći, jer kad sam prvo otvorio stranicu cijena je bila 308€ za XX1 pogon na akciji, a kad sma stavio u košaru je skočilo na 390 i nešto. 

 

Da rezimiram, mislim da ti je već u cijeni carina, ako je iz UK i da ti nebi smjeli ništa dodatno naplatiti naši lihvari. Pogledaj si dobro na CRC da imaš materijala za srati ako će ti htjet nešto naplatiti  

 Ma stvarno mi nije do 10€ jer sam dropper kupio za 120€ a par dana prije sam ga stavio u košaricu za 140€ i nisam stigao završiti narudžbu. Brine me samo to otezanje jer su mi jednom slušalice na carini bile 20 dana. I ja sam čuo za to skladište u NL ali po trackingu ispada da je poslano iz UK. CRC kad klikneš da dostavljaš u Hrvatsku ukupnu cijenu podigne za razliku njemačkog i našeg PDV-a. Jedino ako je i u njemačkim cijenama već uračunata carina, što bi i bilo logično. 

 

Update: evo, zapelo na "Your parcel is being processed by customs".

 

A CRC u uvjetima kaže:

 

Items shipped to the EU and Norway

No customs or import taxes will be charged.

Note for orders shipped to island territories please ensure you select the full delivery destination country before ordering to ensure the correct taxes are applied.

This will apply to Channel Islands, Canary Islands, The Azores and Madeira.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.4.2022 13:05 (BlueMax).
13 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
RedHill kaže...

Pozdrav,

 

Prošlo ljeto sam koristio burazov bicikl za 30km rute i nekad više 5-6 puta tjedno. Ovo ljeto bi si kupio svoj do nekih 2500kn. Disk kočnica, što više brzina, što tanja guma. Vozim se najviše po asfaltu, eventualno nekad off-road, ali asfalt jedno 90%. Ovo ljeto bih i povećao kilometražu po danu. Znači dobar bicikl, a ne preskup. Uvijek gledam omjer uloženo dobiveno. Kao npr Xiaomi kod mobitela.

 

Visina: 172cm

 Dobar nov bicikl za 2500kn nećeš kupiti a teško da ćeš i polovan. 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice