Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.290
|
čitano: 13.455.433
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...
Robert_84 kaže...
ivanoile kaže...

Kupit plug-in bez kucne infrastrukture, no comment.

 da upravo to, no eto gdje ljudi vozaju elektrican auta u Europi uglavnom se zivi u stanovima odnosno 80% stanovnistva tako zivi, a od njih jos veci broj nema garazu odnosno parkirno mjesto. U hr gdje su svi u svojim kucama i imaju svoju garazu nemaju para za tesle odnosno elektricana vozila tako da opet eto problema.

 

sta ces kako se kaze zivot

 Ali imaju uticnice na parkingu.. U svedskoj npr ima parkirna mjesta pred zgradom i uticnica je pred svakim, spoje si aute koji cak i nisu na struju da im bude topli ujutro, ne znam kak se zove taj dodatak opremi, ko webasto ali na struju 

 da dosta zanimljivo, no ovdje nema... u Hamburgu i okolici opcenito nema dosta tih punionica, a u firmama mozes besplatno punit auto, no normalno tu su uglavnom manageri sa svojim vozilima...

 

 

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Poz ekipica, imam novu kiu stonic my 2022, 1.2 benzinac, zanima me jel znate nekog u zagrebu za ugradnju plina, hvala!

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Gubiš garanciju ako nije napravljeno u ovlaštenom ili kod nekog kooperanta. 

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
anonymous_Zg kaže...

Poz ekipica, imam novu kiu stonic my 2022, 1.2 benzinac, zanima me jel znate nekog u zagrebu za ugradnju plina, hvala!

 Auto Silvio, uža okolica Zg-a. Možeš ih nazvati i provjeriti da li imaju kakav deal s Kio-m kako bi ti ostala garancija.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Samo izbjegavaj Autoplin Cepelin u Velikoj Mlaki.

 

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

"Novi Mini ce biti suradnja BMWa i Great Walla" 

 

 

Ajoj, jadni Balkanci, Kinezi ce im prvi uvaljivat poluproizvode...

Di2 & EPS FTW!
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Tu ne znaš tko kome uvaljuje.

4 godine
offline
Auti - ultimativna tema

akumulator za seat leon fr 2014. varta (1200 kn) ili ciak starter(900 kn)? Vele da je ciakov isti vartin pod drugim imenom, jel je bolje kupit onda jeftiniji? garancija na oba je 2 godine

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stane256 kaže...

akumulator za seat leon fr 2014. varta (1200 kn) ili ciak starter(900 kn)? Vele da je ciakov isti vartin pod drugim imenom, jel je bolje kupit onda jeftiniji? garancija na oba je 2 godine

 ja bi onda uzeo Ciak, 300 kn nije malo, a vjerovatno ce ih uvijek imat na stanju da ih mogu zamjenit, ako bude trebalo.

 

 

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
2 godine
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stane256 kaže...

akumulator za seat leon fr 2014. varta (1200 kn) ili ciak starter(900 kn)? Vele da je ciakov isti vartin pod drugim imenom, jel je bolje kupit onda jeftiniji? garancija na oba je 2 godine

 Ja bih kupio FIAMM

███ Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! ███
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav ekipa,

 

auto mi dosta teže pali, pogotovo ujutro. Danas se pojavila i lampica od grijača. Nažalost nemam multimetar da izmjerim napon akumulatora.

Akumulator je kupljen 12.12.2016., Exide 75Ah. Auto je Mazda 3, 2012., 1.6 diesel.

 

Pretpostavljam da je akumulator definitivno za zamjenu? Ili je možda nešto drugo?

Pixel 4A (HTC 10 | HTC 8X :) no more)
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Probaj repair funkciju na punjaču ili napuni akumulator i provjeri grijače.

16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

5 godina star aku, lako moguće. Ako imaš punjač probaj ga ostaviti preko noći da se puni pa vidjeti ujutro kako bude, ako je isto onda nije on, logično

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stane256 kaže...

akumulator za seat leon fr 2014. varta (1200 kn) ili ciak starter(900 kn)? Vele da je ciakov isti vartin pod drugim imenom, jel je bolje kupit onda jeftiniji? garancija na oba je 2 godine

 tko ti ovo rekao? :D 

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...
Stane256 kaže...

akumulator za seat leon fr 2014. varta (1200 kn) ili ciak starter(900 kn)? Vele da je ciakov isti vartin pod drugim imenom, jel je bolje kupit onda jeftiniji? garancija na oba je 2 godine

 tko ti ovo rekao? :D 

 Meni je najjača spika bila da TQ dijelovi ovjesa su zapravo Febi. Sure. Why not.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
8 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
kratos091 kaže...

Pozdrav ekipa,

 

auto mi dosta teže pali, pogotovo ujutro. Danas se pojavila i lampica od grijača. Nažalost nemam multimetar da izmjerim napon akumulatora.

Akumulator je kupljen 12.12.2016., Exide 75Ah. Auto je Mazda 3, 2012., 1.6 diesel.

 

Pretpostavljam da je akumulator definitivno za zamjenu? Ili je možda nešto drugo?

Što nije 75 malo slabašno za dizel? Ok, zadnja 2 koja sam ja imao su bili 1.9 i 2.0, sa 95Ah i 800+ A startne struje ali mi svejedno to zvuči na granici. I prije ova dva 1.6 Bravo, on je isto imao 95Ah.

 

Lampica samo znači da grije, ništa drugo (kod paljenja), bar je na GG 6ici.

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.12.2021 21:11 (Nuclear_Phoenix).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

75Ah i 650A su standardni akumulatori za motore do 2.0, ja sam 95 imao tek na 3.0

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Nuclear_Phoenix kaže...
kratos091 kaže...

Pozdrav ekipa,

 

auto mi dosta teže pali, pogotovo ujutro. Danas se pojavila i lampica od grijača. Nažalost nemam multimetar da izmjerim napon akumulatora.

Akumulator je kupljen 12.12.2016., Exide 75Ah. Auto je Mazda 3, 2012., 1.6 diesel.

 

Pretpostavljam da je akumulator definitivno za zamjenu? Ili je možda nešto drugo?

Što nije 75 malo slabašno za dizel? Ok, zadnja 2 koja sam ja imao su bili 1.9 i 2.0, sa 95Ah i 800+ A startne struje ali mi svejedno to zvuči na granici. I prije ova dva 1.6 Bravo, on je isto imao 95Ah.

 

Lampica samo znači da grije, ništa drugo (kod paljenja), bar je na GG 6ici.

 Sad vidim da sam krivo napisao, nije ni 75, već 70. Pa nemam pojma, kupio ga je prethodni vlasnik baš u Mazdi, valjda su znali što stavljaju.

 

Punjenje nije baš opcija (barem do vikenda), jer se auto nalazi na parkingu ispred zgrade.

 

Našao sam zasad Yuasa akumulator, za 740kn (trenutni Exide je bio ~1000kn). Nisam nikad čuo sa tu marku, jesu ok ti akumulatori? Malo mi čudno da je toliko jeftiniji od trenutnog. Mazda mi još nije odgovorila što oni imaju.

Pixel 4A (HTC 10 | HTC 8X :) no more)
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.12.2021 21:50 (kratos091).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Yuasa radi dobre akumulatore sa dugom garancijom.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Yuasa radi dobre akumulatore sa dugom garancijom.

 Meni vec 3. godinu radi Yuasa u autu sa S/S, a nije za to. I to auto koji se ne vozi 9 mj. godisnje. (jednom sam je punio samo do sada)

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.12.2021 22:12 (ivanoile).
4 godine
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...
Stane256 kaže...

akumulator za seat leon fr 2014. varta (1200 kn) ili ciak starter(900 kn)? Vele da je ciakov isti vartin pod drugim imenom, jel je bolje kupit onda jeftiniji? garancija na oba je 2 godine

 tko ti ovo rekao? :D 

 u CIAK-u prodavač, rekao je da se njihovi akumulatori rade na vartinim linijama i da ih oni proizvode samo pod drugim imenom. također je 70Ah, 760A. 2.0.dizel 185 ks

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stane256 kaže...
RuskeGTT kaže...
Stane256 kaže...

akumulator za seat leon fr 2014. varta (1200 kn) ili ciak starter(900 kn)? Vele da je ciakov isti vartin pod drugim imenom, jel je bolje kupit onda jeftiniji? garancija na oba je 2 godine

 tko ti ovo rekao? :D 

 u CIAK-u prodavač, rekao je da se njihovi akumulatori rade na vartinim linijama i da ih oni proizvode samo pod drugim imenom. također je 70Ah, 760A. 2.0.dizel 185 ks

 Prije bi povjerovao da se Mazda sklapa na Dacia liniji nego da Ciak prodaje Vartu pod svojim imenom.

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
zdgrunf kaže...
Stane256 kaže...
RuskeGTT kaže...
Stane256 kaže...

akumulator za seat leon fr 2014. varta (1200 kn) ili ciak starter(900 kn)? Vele da je ciakov isti vartin pod drugim imenom, jel je bolje kupit onda jeftiniji? garancija na oba je 2 godine

 tko ti ovo rekao? :D 

 u CIAK-u prodavač, rekao je da se njihovi akumulatori rade na vartinim linijama i da ih oni proizvode samo pod drugim imenom. također je 70Ah, 760A. 2.0.dizel 185 ks

 Prije bi povjerovao da se Mazda sklapa na Dacia liniji nego da Ciak prodaje Vartu pod svojim imenom.

 Pa nema sigurno CIAK svoj pogon za akumulatore, znači netko ih proizvodi a oni samo naljepnicu stave. 

Ja sam stavio hrpu tih CIAK akumulatora i svi su barem 3 god izdrzali osim jednog koji je nakon 14 mj riknuo ali je prosao na garanciji.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Evo mene opet, par paljenja kasnije bez problema.
Kupio sam i multimetar pa izmjerio napon: 12.56V nakon sat i pol stajanja. Kad sam upalio auto bilo je 13.8V.
Je li ovo ok ili loše? Može li se uopće nesto pouzdano znati samo iz napona?
Pixel 4A (HTC 10 | HTC 8X :) no more)
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ok, našao sam neki video, da treba pratiti napon tijekom paljenja te da ne bi trebao pasti ispod 10V. Je li to ok metoda?
Pixel 4A (HTC 10 | HTC 8X :) no more)
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
kratos091 kaže...
Evo mene opet, par paljenja kasnije bez problema.
Kupio sam i multimetar pa izmjerio napon: 12.56V nakon sat i pol stajanja. Kad sam upalio auto bilo je 13.8V.
Je li ovo ok ili loše? Može li se uopće nesto pouzdano znati samo iz napona?

 Ispod 14v nebi smjeo napon padati pod punim opterećenjem. 14.-14.8v je normalna voltaža. Ako je akumulator ispravan. I ako je alternator ispravan.

 

Akumulator kad je u banani pretvori se u potrošača(to su hc slučajevi), a sam alternator ak drka neće punit kak treba - tu ti neću ić u detalje, ali definitivno odvezi auto kod nekog pouzdanog majstora nek ti provjeri punjenje i stanje akumulatora(postoji aparat koji mjeri kapacitet i life status baterije).

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ok je 13,8 V dok alternator puni. Nije istina da je sve ispod 14V premalo.

Ti naponi se razlikuju od auta do auta, kod nekih su veći, kod nekih manji. Recimo da je tih 13,8V donja granica prihvatljivosti.

10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Uzeo sam ipak Karchera SE 6.100 za nesto vise od 2100kn, nije mi se dalo cekat i ustedit 1500kn  Za sad ultra zadovoljan kak to sve cisti, za probu ocistio zadnje sjedalo na brzinu i voda je bila ono jako prljava iako je na izgled sjedalo cisto.

 

Sad sam u lovu ako ima nekakve dobre ledice za prednje farove za Hondu, auto ima dobru opremu ali nazalost je bez xenona, a ove halogenke su sto se tice vidljivosti koma kao, sam izgled je isto ruzan... Ima kakvih koje nece smetat vozacu u susret (ako takve ne postoje, ne zanimaju me) i da ne kostaju blago ? I naravno, da su legalne.

 

Edit: mozda se ipak ne budem zezal sa tim, vidim da se mora radit atest...

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.12.2021 16:54 (hahhaajaads).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ne postoji legalni LED osim onih od Osram-a ali nisu atestirane za sve aute, ako imaš projektore nećeš imati problema da oslijepljuje, a niti na tehničkom ako je neki normalan tehničar.

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Ne postoji legalni LED osim onih od Osram-a ali nisu atestirane za sve aute, ako imaš projektore nećeš imati problema da oslijepljuje, a niti na tehničkom ako je neki normalan tehničar.

 Nema projektore, nist onda 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice