Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro

poruka: 607
|
čitano: 318.796
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako uključiti 'kontrolni centar' na Redmi Not
IvanC kaže...
MASVA kaže...

aa nisam pozorno pročitao

prvo neka uključi novi centar

 Izgleda da nisi ni drugi put pozorno pročitao :)

U tome i jeste problem.

Ne može uključiti taj 'Smart početna' jer taj switch ne funkcionira, dok nema tu neku novu verziju 'kontrolnog centra'.

Ne znam gdje se uključuje taj kontrolni centar. Gledao sam na Youtube ali nema ništa što bi mi koristilo.

Nju zanima da na zaključanom zaslonu prevlačenjem prstom prema dolje ima opciju onih okruglih ikonica pomoću  kojih radi ON/OFF mobilne podatke, wi-fi, led-lampicu, itd...

To bi izgledalo kao na ovoj slici ispod

Dalje ti ne znam objasniti jer telefon je kod nje pa ne znam što i gdje (znam samo posjećanju). 

 

 Ne treba uključiti taj "Smart home", meni je isto isključen i piše da radi sa novom verzijom control centra, ali mi swipe down normalno otvara control centar sa ikonama za pali/gasi servise. Naravno treba prvo probuditi mob, jer nije to moguće dobiti dok je zaključan i ekran je crn. Ja to napravim sa double tapom po ekranu i onda kad se probudi mob mogu normalno swipe down.

14 godina
offline
"Swipe Down" na 'Redmi Note 9' - MIUI 12.5.1
mzopg kaže...

Naravno treba prvo probuditi mob, jer nije to moguće dobiti dok je zaključan i ekran je crn. Ja to napravim sa double tapom po ekranu i onda kad se probudi mob mogu normalno swipe down.

O tome i govorim.
Dakle kada podigne mobitel ili ga malo zadrma ili 2x tap, pojavi joj se sat i mogućnost da ga otključa (aktivira fotoaparat i možda još nešto, ne sjećam se).
Koliko se ja sjećam s prijašnjom verzijom je mogla a i ona tvrdi da je mogla povući dolje i otvorio bi joj se taj brzi izbornik (kontrolni centar), sada to ne može. 

Možda postoje neke dodatne postavke koje nisu uključene za taj "Swipe down"

14 godina
protjeran
offline
Re: Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro
Sada sam probao, meni radi, samo moram swipati skroz od vrha ekrana.
Kad je mob. odključan, može se swipati i od sredine ekrana.
Ali kad je zaključani, samo od VRHA ekrana.
14 godina
offline
Re: Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro
Uran 11 kaže...
Ali kad je zaključani, samo od VRHA ekrana.

 Javio sam joj, kaže da radi.

Hvala ti u njeno ime.

LP

2 godine
neaktivan
offline
Re: Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro
U postavkama pronađi monozvuk, i odaberi stavku vizija, pri dnu postoji opcija "prebaci na zvučnik automatski", meni je bila uključena i kada sam je isključila više se ne čuje razgovor i na stereo zvučnik. Nisam nikako osoba koja se pretjerano razumije u mobitele ali nakon cjelodnevnog prckanja po postavkama, pronašla sam ovu opciju, nije ni isti mobitel ali radi se o Xiaomi redmi note 10 pro. Ako tebi vec ne znaci ova info, nadam se da će nekome biti od koristi. Pozdrav
2 godine
neaktivan
offline
Re: Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro
U postavkama pronađi monozvuk, i odaberi stavku vizija, pri dnu postoji opcija "prebaci na zvučnik automatski", meni je bila uključena i kada sam je isključila više se ne čuje razgovor i na stereo zvučnik. Nisam nikako osoba koja se pretjerano razumije u mobitele ali nakon cjelodnevnog prckanja po postavkama, pronašla sam ovu opciju, nije ni isti mobitel ali radi se o Xiaomi redmi note 10 pro. Ako tebi vec ne znaci ova info, nadam se da će nekome biti od koristi. Pozdrav
7 godina
neaktivan
offline
Re: Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro

svaka čast, pomoglo 

dododomba
2 godine
offline
Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro

Pomažu li deblje maskice za redmi9 pro da bi se utišao glas sugovornika ?

Mislim, strašno..

Kad u uredu razgovaram s nekim a tiho je, svi čuju sugovornika kao da sam ga stavio na razglas..

imam osjećaj da glas sugovornika ide preko cijele površine mobitela. 

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro

mislim da deblje maskice ne pomažu 

ja koristim slušalice kad sam u uredu ... ili malo jače pritisnem mobitel na uho

12 godina
offline
Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro

Imam Redmi 9 i dosta problema sa skenerom otiska prsta.

Često mu se dešava da "zaboravi" moj otisak prsta,što prije nije bio slučaj.

Svaki puta moram dodati "novi otisak",iako koristim isti prst i onda on fino radi dan-dva,pa ga zaboravi?

Očistio sam skerner i prst,tako da to nije problem.

Ima li itko kakvu ideju,a da ona ne bude da vratim na tvorničke postavke?

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro

Redmi note 9 pro

stigao mi je update 12.5.1.0 .. da li je netko instalirao, ima li koji bug?

 

EDIT: našao sam bug listu:

https://piunikaweb.com/2021/09/02/xiaomi-miui-12-5-update-bugs-issues-tracker-heres-the-current-status/

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.9.2021 23:57 (BoTiA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro
Bok. Kupio sam prije 10-ak dana u Domenici Redmi note 9. Muči me baterija. Stvarno ne koristim mobitel dan i noć, ni igram igrice nit je ekran puno upaljen. A po ovome mi se čini da moram puniti svaki dan. Jel to normalno ili da reklamiram pošto samo može gore biti. Hvala.
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro
United85 kaže...
Bok. Kupio sam prije 10-ak dana u Domenici Redmi note 9. Muči me baterija. Stvarno ne koristim mobitel dan i noć, ni igram igrice nit je ekran puno upaljen. A po ovome mi se čini da moram puniti svaki dan. Jel to normalno ili da reklamiram pošto samo može gore biti. Hvala.

Prvo pogledaj što ti troši bateriju. Može se recimo desiti da ti je slab 4G signal pa se mob često prebacuje sa 3G na 4G što nepotrebno troši bateriju. Čisto kao primjer što je moguće. A može biti i sto drugih razloga.

4 godine
neaktivan
offline
Re: Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro
45% ekran, 9% facebook...to što grafika kaže. Imao sam Notifybuddy mislio sam da je možda do njega,al nije. Stvarno mob ne koristim non stop. Da ga koristim imam osjećaj da bi baterija izdržala tek 4-5 sati. Neznam što da napravim ili je to za ovaj mob maksimum.
10 godina
offline
Re: Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro
mzopg kaže...
United85 kaže...
Bok. Kupio sam prije 10-ak dana u Domenici Redmi note 9. Muči me baterija. Stvarno ne koristim mobitel dan i noć, ni igram igrice nit je ekran puno upaljen. A po ovome mi se čini da moram puniti svaki dan. Jel to normalno ili da reklamiram pošto samo može gore biti. Hvala.

Prvo pogledaj što ti troši bateriju. Može se recimo desiti da ti je slab 4G signal pa se mob često prebacuje sa 3G na 4G što nepotrebno troši bateriju. Čisto kao primjer što je moguće. A može biti i sto drugih razloga.

 Pozdrav. Ja sam imao problem sa sim karticom od HT-a iz nekog razloga je "defektna" bila, gutala mi je bateriju, prebacio sam se na drugu mrežu i takvih problema više nisam imao.

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.9.2021 22:37 (CPU).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro
United85 kaže...
45% ekran, 9% facebook...to što grafika kaže. Imao sam Notifybuddy mislio sam da je možda do njega,al nije. Stvarno mob ne koristim non stop. Da ga koristim imam osjećaj da bi baterija izdržala tek 4-5 sati. Neznam što da napravim ili je to za ovaj mob maksimum.

 RN9 ima 5020mAh bateriju, to mora trajati uz prosječno korištenje oko 2 dana.

 

As expected, the Redmi Note 9 has outstanding battery life owing to the large 5,020 mAh unit and power-efficient chipset.

 

Skini PCMark pa odradi test

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.futuremark.pcmark.android.benchmark&hl=en&gl=US

4 godine
neaktivan
offline
Re: Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro
Čim nađem šansu za test provjeriti ću. Hvala.
14 godina
offline
Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro

Zadnji update je znatno skratio trajanje baterije na Note 9s tj. nešto su zahebali. Nadam se da će biti riješeno nekim od narednih velikih nadogradnji MIUI-a. Stari Redmi 5 na Androidu 8.1 MIUI 11 sa 3 godine starom baterijom od 3300 mAh znatno bolje drži.

Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro
uss kaže...

Zadnji update je znatno skratio trajanje baterije na Note 9s tj. nešto su zahebali. Nadam se da će biti riješeno nekim od narednih velikih nadogradnji MIUI-a. Stari Redmi 5 na Androidu 8.1 MIUI 11 sa 3 godine starom baterijom od 3300 mAh znatno bolje drži.

 Koji je to točno update?

12 godina
offline
Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro

Ja sam dobio update 12.5.1.0, zasad je sve skoro ok. Ikona od youtuba vanced-a mi se nekad ne pokaže gore u notificationima. I čini mi se da su automatsku svjetlinu ekrana stavili na malo višu pa je to možda problem da ti se baterija brže prazni. Nisam primjetil zasad druge bugove, osim onog da kad je na suncu pojača se svjetlina ekrana u onaj sunčani mod iako je isključen i ne vrati se sama nazad na normalu nekad tek restart pomaže. E da i za razliku od nekih meni je sistem još brži nekak i fluidniji.

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
 
3 0 hvala 1
14 godina
offline
Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro

Baterija je slabija od nadogradnje sa MIUI 11 na MIUI 12 ali se još malo pogoršalo sa nadogradnjom na 12.5.1. Velika je potrošnja u idleu, spadne nekada sa 100% na 80% tijekom noći. Morao sam obrisati XPlore aplikaciju jer je vukla puno baterije ali čak i nakog vraćanja na tvorničke postavke baterija curi brže nego na starom Redmiju 5. Izgleda da valja čekati MIUI 13 da naprave neki dobar posao.

Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup.
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro
uss kaže...

Baterija je slabija od nadogradnje sa MIUI 11 na MIUI 12 ali se još malo pogoršalo sa nadogradnjom na 12.5.1. Velika je potrošnja u idleu, spadne nekada sa 100% na 80% tijekom noći. Morao sam obrisati XPlore aplikaciju jer je vukla puno baterije ali čak i nakog vraćanja na tvorničke postavke baterija curi brže nego na starom Redmiju 5. Izgleda da valja čekati MIUI 13 da naprave neki dobar posao.

Probaj ga preko noći staviti u "avion" pa vidi je li ti jednako guta bateriju. 20% preko noći je previše, to bi trebalo biti nekakvih 5-6% osim ako nemaš nekakve intenzivne servise koji stalno nešto čekiraju.

Ukoliko ovaj test prođe ok onda ti je sljedeći korak testirati sa ugašenim data i wifi prometom kako bi pronašao što guta bateriju.

14 godina
offline
Re: Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro
Hvala riješio sam konfliktne aplikacije, uradio factory reset, nije strašna potrošnja. Samo mislim da bi tebali napraviti da ne troši više nego dok je radio na MIUI 11.
Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup.
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro

ja imam redmi 9 sa dvije kartice i uzasno sam nezadovoljan sa mobitelom. neznam ako je normalno ali non stop se rusi i blokira. evo zadnje sta sam otkrio. upaljena mi kamera i da cu slikat, u meduvremenu me netko zove i mobitel se zablokira do te mjere da je iducih 10min crni ekran i onda se sam upali. i ne kuzim, nemam igrica, samo bitne aplikacije i zauzeto mi 20 od 21gb prostora, na sta to ide

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro
Zec04 kaže...

ja imam redmi 9 sa dvije kartice i uzasno sam nezadovoljan sa mobitelom. neznam ako je normalno ali non stop se rusi i blokira. evo zadnje sta sam otkrio. upaljena mi kamera i da cu slikat, u meduvremenu me netko zove i mobitel se zablokira do te mjere da je iducih 10min crni ekran i onda se sam upali. i ne kuzim, nemam igrica, samo bitne aplikacije i zauzeto mi 20 od 21gb prostora, na sta to ide

Naravno da nije normalno.

 

Ne kužim kako imaš samo 21GB? Krivo si napisao ili sam ja krivo shvatio.

Samo Android će ti zauzeti preko 10GB, kod mene je system oko 11GB, odi na settings - about phone pa klikni na Storage i vidi što ti zauzima taj prostor. Tu imaš i gumb CLEAR pa počisti cache i memoriju, vidi je li to pomoglo.

Ako ne pomogne onda napravi factory reset i instaliraj zadnju verziju MIUIa.

 

Ako i dalje bude problema idi metodom eliminacije, npr. probaj sa samo jednom SIM karticom, pa zamijeniš i probaš samo sa drugom... bilo je situacija gdje su kartice pravile problem pa ih je trebalo zamijeniti kod operatera. Nažalost može biti puno razloga i nema druge nego se igrati i isprobavati jedno po jedno.

 

7 godina
offline
Re: Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro
mzopg kaže...
Zec04 kaže...

ja imam redmi 9 sa dvije kartice i uzasno sam nezadovoljan sa mobitelom. neznam ako je normalno ali non stop se rusi i blokira. evo zadnje sta sam otkrio. upaljena mi kamera i da cu slikat, u meduvremenu me netko zove i mobitel se zablokira do te mjere da je iducih 10min crni ekran i onda se sam upali. i ne kuzim, nemam igrica, samo bitne aplikacije i zauzeto mi 20 od 21gb prostora, na sta to ide

Naravno da nije normalno.

 

Ne kužim kako imaš samo 21GB? Krivo si napisao ili sam ja krivo shvatio.

Samo Android će ti zauzeti preko 10GB, kod mene je system oko 11GB, odi na settings - about phone pa klikni na Storage i vidi što ti zauzima taj prostor. Tu imaš i gumb CLEAR pa počisti cache i memoriju, vidi je li to pomoglo.

Ako ne pomogne onda napravi factory reset i instaliraj zadnju verziju MIUIa.

 

Ako i dalje bude problema idi metodom eliminacije, npr. probaj sa samo jednom SIM karticom, pa zamijeniš i probaš samo sa drugom... bilo je situacija gdje su kartice pravile problem pa ih je trebalo zamijeniti kod operatera. Nažalost može biti puno razloga i nema druge nego se igrati i isprobavati jedno po jedno.

 

 

pardon, krivo sam rekao. 29gb od 32 mi je zauzeto. sistem mi zauzima 11.60gb. ali ne kuzim ovo OTHER 11.09gb

12 godina
neaktivan
offline
Re: Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro
Zec04 kaže...
pardon, krivo sam rekao. 29gb od 32 mi je zauzeto. sistem mi zauzima 11.60gb. ali ne kuzim ovo OTHER 11.09gb

Pod other stavlja sve što ne zna što je, to ti mogu biti nekakve downloadane datoteke, nadogradnje Androida i MIUI-a i slično.

Pogledaj preko file explorera što imaš sve na mobitelu.

 

I ako nisi napravi što sam ranije napisao i očisti cache preko Cleaner aplikacije.

15 godina
offline
Re: Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro
Dud kaže...

Ja sam dobio update 12.5.1.0, zasad je sve skoro ok. Ikona od youtuba vanced-a mi se nekad ne pokaže gore u notificationima. I čini mi se da su automatsku svjetlinu ekrana stavili na malo višu pa je to možda problem da ti se baterija brže prazni. Nisam primjetil zasad druge bugove, osim onog da kad je na suncu pojača se svjetlina ekrana u onaj sunčani mod iako je isključen i ne vrati se sama nazad na normalu nekad tek restart pomaže. E da i za razliku od nekih meni je sistem još brži nekak i fluidniji.

 kakva je situacija kad slušaš nekakav internet radio, tipa http://radio101.hr/player-101/

da li vidiš kontrole multimedije na zaključanom ekranu, ima li problema s tim?

4 godine
neaktivan
offline
Re: Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro
Evo test. Zanimljivo, na testu mi se činilo da sporije troši bateriju nego npr prije i poslje.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro
United85 kaže...
Evo test. Zanimljivo, na testu mi se činilo da sporije troši bateriju nego npr prije i poslje.

 Nije to baš nešto posebno dobar rezultat, trebao bi dobiti preko 13h, u biti 13h bi trebao biti nekakav minimum, a oko 15h dobar rezultat za taj uređaj.

 

Koliko je star mob?

Skini Accu Battery aplikaciju pa vidi što ti piše pod battery health. Trebati ćeš možda odraditi prvo nekoliko pražnjenja i punjenja da generira statistiku.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice