Windows 8 i 8.1 - općenito izdvojena tema

poruka: 8.531
|
čitano: 4.346.627
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 8 DEV instalacija i dojmovi, Windows 8 i 8.1 - problemi
14 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Bendo kaže...

Pozdrav! Zanima me jel zna netko knjigu ili neki članak, a da ima objašnjenu arhitekturu windowsa 8? Može biti i na engleskom. 

Win.8 for Dummies.PDF

Some people are so poor... all they have is money!
11 godina
offline
Windows 8 i 8.1

   Ej ljudi,

ne znam odakle da pocnem, uglavnom, prica ide ovako, kupio sam komp u 12. mjesecu, prvenstveno zahvaljujuci kolegi zoberu i roby27, i naravno komp stigao, sve je to sljakalo, sve do kakvih unazad 10-12 dana, ne znam vise ni sam...

   Naime, poceli su problemi, pomislil sam da je mozda virus, pa formatirao sam disc (SSD- vidi pod my PC), stavio sam nove windowse, windows 7 ultimate x64, instalirao drivere, sve programe instalirao, ugasio komp, otisao na spavanac, dignem se i vise ne rade windowsi, pomislio sam, pa mozda je virus na prijenosnom, popusim preko 600 giga podataka, nasnimam windowse, opet iste, sve sljaka, drugi dan ista stvar, ne mogu uci u windowse, niti safe mode, nista, i tako sam se za*****ao narednih par dana, padnu winsi, stavim nove drugi dan opet padnu, ali posto posjedujem SSD i HDD, napravio sam dual boot, na SSD sam stavio 8.1, a na HDD stavio sedmicu, i funkcioniralo je to sve do jucer, 8.1 opet pao, kad ga upalim, pojavi mi se ovo pa sam restartao komp i usao nekim cudom u osmicu na onaj pocetni ekran nakon loadanja, utipkam lozinku i stoji neko vrijeme ovako i nakon sljedecih 2-3 minute makne se ta  slika i pojavi se ovo i to je to od osmice, dalje ne ide i gotovo...

   Nakon neizvjesnog vremena restartam komp, dignem ga u safe modu explorer.exe odmah not responding, zatvorim smrada, pokrenem new task explorer.exe i odmah not responding i nakon bezveznog prckanja po control panelu, ne znam ni sam sto sam nutra trazio posto nisam nikakvi strucnjak za takve piz*arije, pojavi mi se ova slika, idem promijeniti sve sata kablove, sve ponovo pritisnuo da se uvjerim da ne gubi negdje kontakt, pokrenuo repair sa dvd.a, uzalud, unio sam sve ono o bootrec.u, napravio sam chkdsk, provjerio preko HDD Sentinela, javlja da je 100 od 100 i SSD i HDD, i ja, gospodo draga, vise ne znam sto mi je ciniti....

   Zato Vas, molim, da sa svojim znanjem i iskustvom mi pomognete otkloniti problem, jer ja stvarno vise ne znam, hvala Vam lijepa unaprijed.

Pravi je gazda u kog je Mazda
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
kicmabrajker kaže...

- Pod Moj PC nema ništa.

- Da li ima problema s win 7 koji je na HDDu sada? Dali njega možeš pokrenuti normalno?

- Win 8.1 je neka"skiseljena" kopija ili orginal? Imaš spojen kakav externi disk ili USB ili neku periferiju drugu?

- Provjeri zdravlje SSDa s SSD life, možeš otpojit SSD skroz, snimit samo jedan OS (8.1)

  na HDD i provjerit kakvo je stanje, tako brzo budeš eliminirao kvar SSDa.

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.3.2014 20:07 (Valentin17).
16 godina
online
Re: Windows 8 i 8.1
Ili neka isproba neki Live Linux (Ubuntu, Mint...)
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
11 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Valentin17 kaže...
kicmabrajker kaže...

- Pod Moj PC nema ništa.

- Da li ima problema s win 7 koji je na HDDu sada? Dali njega možeš pokrenuti normalno?

- Win 8.1 je neka"skiseljena" kopija ili orginal?

- Provjeri zdravlje SSDa s SSD life, možeš otpojit SSD skroz, snimit samo jedan OS (8.1)

  na HDD i provjerit kakvo je stanje, tako brzo budeš eliminirao kvar SSDa.

1. ne znam zast nece prikazati 

Hard Disk: SSD OCZ SSD Vertex450 128GB i HDD WD Black™ 1TB  

2. nema, win 7 radi normalno na HDD-u

3. win 8.1 je skinu s torrenta i aktiviran preko toolkita

4. evo kaj je pokazao SSD life http://i57.tinypic.com/2cql16w.jpg ono nasnimavanje na hdd je valjda jedina opcija 

Pravi je gazda u kog je Mazda
13 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
kicmabrajker kaže...

Hard Disk: SSD OCZ SSD Vertex450 128GB i HDD WD Black™ 1TB  

2. nema, win 7 radi normalno na HDD-u

3. win 8.1 je skinu s torrenta i aktiviran preko toolkita

- Mogao si stavit u temu konfiguraciju koju imaš.

- Pogledaj što kaže Crystal disk info za SSD.

- Problem je ili u SSDu ili u instalaciji win 8.1.

- Po meni predložili su ti loš SSD, ali sad je gotovo.

- Imaš PM.

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.3.2014 20:29 (Valentin17).
13 godina
offline
Windows 8 i 8.1

Uzeo sam ssd prije nekih 2 tjedna i nikako da ga upogonim. Problem je sto imam podatke koje ne zelim brisat pa clean install ne dolazi u obzir. Sada me zanima dali negdje u windowsima ima opcija reinstalla i formatiranja sistemske particije, a da druge ostanu netaknute? Ovu opciju sam imao kada sam pomocu cd-a reinstallirao, ali nikako da nadem fu*king cd.

iPhone 4-iPhone 4s-Nokia N9-Iphone 4s-Sony Xperia S-iPhone 4s-HTC 8x-iPhone 5-Galaxy s3- HTC One- iPhone5- HTC One-iPhone 4s-Sony Xperia Z-Google Nexus 5 i iPhone 5s- ostao Nexus 5
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Windows 8 i 8.1
Jel bios podrzava uopce "dual boot"i ako da,jel ukljucema ta opcija?
Za ssd treba takodjer u biosu podesiti "AHCI" umjesto defoltne!

Mislim da problem lezi u neispravnim postavkama biosa.
Ištekaj strujni kabel, drzi 5sec. ON/OFF prekidac,izvadi bateriju sa maticne i pricekaj minu, vrati je nazad te upali stroj i uđi u bios pa provjeri dual boot,AHCI za ssd i boot order, to namjesti i drugo nista ne diraj i ne zaboravi "Save and exit".

Ako je u biosu sve kak treba onda mozda win 7 i win 8 ne zele zajedno biti na istom hardweraju ili je stvarno zeznuta tvoja kopija win8
Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Windows 8 i 8.1
Sad mi je palo na pamet da probas takodjer prjeniti "port" na koji je ssd ukopcan!

Ako ne pomogne, istekaj hdd i napravi "clean install" win.7 pa ces vidjeti radi li sedmica normalno na tom ssd-u pa bi tako znao da nije problem u ssd-u nego u 8-mici (ako si prije ustanovio da dual boot nije problem)
Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 8 i 8.1
Isprika na uzastopnim postova ali ne mogu preko moba uređivat!

Da li si znao da se win.7 ne moze instalirat ako je prvi OS bila 8-mica?

Evo TUT pa provjeri da li si postivao proceduru...
http://everydaylife.globalpost.com/make-windows-7-windows-8-work-separate-hard-drives-39231.html
Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
andi.cro kaže...
Jel bios podrzava uopce "dual boot"i ako da,jel ukljucema ta opcija?
..

-multi boot nije stvar BIOSa. (može se samo govoriti o starom HWu koji ne supporta npr usb boot ali to je stvar chipseta, bios je samo podrška uz opcije).

-sasvim nešto drugo je postavke prilagođene nekom OSu, HWu, potrebama ili keyu.. (uefi... i sve povezano).

-SSD ne mora biti na AHCIju, to je samo poželjno zbog performansi i preporuka povezano npr s TRIMom. Ako postoji konkretan razlog, može se podesiti bilo kako drugačije.

-svaki OS se može instalirati bilo kojim redosljedom, razlika je samo u dodatnim 'popravcima' koje se tad moraju obaviti. Drugi dio problema je kod predinstalirane Osmice i OEM keya koji je u BIOSu i koji je instaliran s npr sec.boot opcijom, UEFI, tad Osmica zbog licence ne dozvoljava izmjenu (jer je to promjena HWa, Osmica ne želi bootati ali bi mogla). Da je instalirana Osmica na 'normalnu' postavku tad bi radilo OK. Povezano s tim je i GPT, trenutno samo Server i Osmica mogu bootati tako podešen HDD, kranje nevažno za normalnog korisnika, igre proizvođača koji tako indirektno onemogućuju konkurenciju ili ... (bla-bla..).

 

-sve se može, stvar je samo potrebnog znanja i alata, potrebe...

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Windows 8 i 8.1
Hvala na informacijama, daj sad konkretno čovjeku riješi problem ako tocno znas sta treba uraditi.
Mi ostali samo nagađamo i savjetujemo sta bi covjek mogao pokusati uraditi da pokusa rijesiti problem!
Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
2 1 hvala 0
14 godina
offline
Windows 8 i 8.1
@gamer34

Kazes da si nedavno uzeo ssd i nikako da ga upogonis a reinstall winsa ne dolazi u obzir radi podataka ma njemu.

Kako sad to?
Ako si kupio novi ssd koji nikako da upogonis,tada ni nemas mikakve podatke na njemu!!!

Ako si imao ma njemu winse koji su se pokvarili, probaj sa naredbom sfc/scannow iz CMD-a kao Admin.
Ako su ti podatci na drugom disku onda se ne trebas brinuti i slobodno urasis clean install ako sfc/scannow ne pomogne!
Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 8 i 8.1
Naravno, ako ne mozes ni do "safe mode with cmd" onda ti sfc/scannow nece pomoci a u tom slucaju izvadi taj disk i tutni ga u drugi PC pa mu probaj pristupiti i izvuci te podatke ako ces moci.
Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
andi.cro kaže...
@gamer34

Kazes da si nedavno uzeo ssd i nikako da ga upogonis a reinstall winsa ne dolazi u obzir radi podataka ma njemu.

Kako sad to?
Ako si kupio novi ssd koji nikako da upogonis,tada ni nemas mikakve podatke na njemu!!!

Ako si imao ma njemu winse koji su se pokvarili, probaj sa naredbom sfc/scannow iz CMD-a kao Admin.
Ako su ti podatci na drugom disku onda se ne trebas brinuti i slobodno urasis clean install ako sfc/scannow ne pomogne!

Krivo si me shvatio, uzeo sam novi ssd, ali ga jos nisam stavio u pogon to jest ne koristim ga. Problem je bas u tome sto ne znam koji je najbolji nacin da prebacim samo windowse i jos neke programe na njega, bez gubitka drugih podataka.

iPhone 4-iPhone 4s-Nokia N9-Iphone 4s-Sony Xperia S-iPhone 4s-HTC 8x-iPhone 5-Galaxy s3- HTC One- iPhone5- HTC One-iPhone 4s-Sony Xperia Z-Google Nexus 5 i iPhone 5s- ostao Nexus 5
11 godina
neaktivan
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 8 i 8.1

@gamer34

Evo ovako...
http://lifehacker.com/5837543/how-to-migrate-to-a-solid-state-drive-without-reinstalling-windows

 

Pročitaj i komentare jer ima više načina za tu rabotu zavisno o količini podataka na HDD-u i veličini SSD-a!

Niti ja nisam znao puno o tome dok nisam proučio članak i komentare!

Some people are so poor... all they have is money!
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.3.2014 0:25 (andi.cro).
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1

Pozz.

 

 

Instalirao sam windows 8.1. pro i ne mogu ga nikako aktivirat.

 

Jel ima ko kakvo rješenje? 

 

Hvala. 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
igstromar kaže...

Instalirao sam windows 8.1. pro i ne mogu ga nikako aktivirat.

 

Jel ima ko kakvo rješenje? 

- Pirat ili orginal, ako je orginal, onda budeš dobio pomoć, ako nije, onda ništa, pravila.

11 godina
offline
Windows 8 i 8.1

Dal ima neki program,aplikacija,gadget koji mjeri trajanje baterije na laptopu?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Kod mene se u system trayu pojavljuje baterija di pise postotak i vrijeme koje je ostalo.
Steam: charmander2005 || Origin: Bassotronic || Xfire: charmander1 || Skype: thebass999
10 godina
offline
Windows 8 i 8.1

Pozdrav :D

 

Je li mi moze netko reci hoce li trebati novi key za ovaj windows 8.1 update 1 koji dolazi 8.4 ili ce to biti besplatna nadogradnja?

 

Battlelog: Ratkapa16
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Windows 8 i 8.1
free
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
11 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
igstromar kaže...

Pozz.

 

 

Instalirao sam windows 8.1. pro i ne mogu ga nikako aktivirat.

 

Jel ima ko kakvo rješenje? 

 

Hvala. 

Poslao sam ti PP

"Možemo upotrebljavati najrazličitija dostignuća tehnologije, no ako su bez srca, nehumana - ostavimo ih po strani."
11 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1

mislio sam nesto sto mjeri SOT?

13 godina
offline
Windows 8 i 8.1

Još jedan koncept Windows 9 vođen komentarima po raznim forumima.

 

LINK

Batllelog: sudy_freak || Samsung Galaxy SII crew. || ↓ Stisni Hvala ako sam ti pomogao. ||
Moj PC  
0 0 hvala 2
10 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1

Bok ljudi. Od trenutka kada mi se skinuo neki update vise nisam u mogucnosti spremiti, ili kada zelim uplodati datoteku, iz mape koje zelim. Dogodi mi se tipa da kada kliknem na gumb "upload" otvori mi neku random mapu i onda kada kliknem "go up" kaze mi da nema mapa ni datoteka? Takoder, stalno me krenuo pitat za sifru od wifija(razlicitih) koju sam vec sto puta ukucao. Ima li tko kakvu ideju?

proguglaj moj nick :)
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1

molim vas jel ima direkt link za skinut win 8.1 sa microsoft stranice ko kak je bilo i za 8 ??? ako znate moze link bit cu zahvalan

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1

bump jel ima win 8.1 direkt sa microsofta link ili samo 8 imaju?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Nvidia GTX 680 kaže...

bump jel ima win 8.1 direkt sa microsofta link ili samo 8 imaju?

- Imaš PM. {#}

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 8 DEV instalacija i dojmovi, Windows 8 i 8.1 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice