Reinstalacija (upgrade) Windowsa Vista

poruka: 8
|
čitano: 4.665
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
protjeran
offline
Reinstalacija (upgrade) Windowsa Vista

Koliko često se treba raditi upgrade (reinstalacija) Windowsa Vista? Imam Windows Vista Home Premium!

Intel Core 2 Quad Q6600 Gigabyte EX38-DS4, s775 DDR2 4GB, 2x2048, PC6400 Corsair 800 MHz Samsung 320Gb SATA II 16Mb Colors-it L8029-C43 bez napajanja Chieftec Turbo series 850W XFX 8800GT 512Mb 625MHz Creative Labs X-Fi Xtreme Music
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Reinstalacija (upgrade) Windowsa Vista

Teško će ti to netko moći reći kako treba.

 

To je individualna stvar....

 

Nekima sistem radi dobro i nakon 2-2,5 godine, a nekima je u komi već nakon par mjeseci.

 

Ako se dovoljno dobro brineš o računalu, neće biti potrebe za reinstaliranjem kroz bar 2 godine.

Don't you see their bodies burning Desolate and full of yearning Dying of anticipation Choking from intoxication
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Reinstalacija (upgrade) Windowsa Vista
Danny_HR kaže...

Teško će ti to netko moći reći kako treba.

 

To je individualna stvar....

 

Nekima sistem radi dobro i nakon 2-2,5 godine, a nekima je u komi već nakon par mjeseci.

 

Ako se dovoljno dobro brineš o računalu, neće biti potrebe za reinstaliranjem kroz bar 2 godine.

 tako je. može ti sve raditi super mjesecima a možeš se nakupiti virusa u 2 dana da ti ništa ne radi. kad osjetiš da malo šteka, da su sporiji, ako nešto ne radi kako treba, e onda
16 godina
neaktivan
offline
Reinstalacija (upgrade) Windowsa Vista

to ti nitko nemože reč, npr. ja imam xp, inače sam ga prije svaki mj. reinstalirao, a sad ga nisam 6mj reinstalirao. Jednostavno zato kaj nije bilo potrebe!

Reinstaliraj windows kad vidiš da ide dosta sporije, kad si sve pokušo da ga vratiš u normalu i sl.

preporučam ove programe za ubrzavanje windowsa meni su jako pomogli

SpyEraser

RegistryBooster 2

SpeedUpMyPC 3

s tim da ih jednom tjedno trebaš koristit.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Reinstalacija (upgrade) Windowsa Vista

reinstalirati windows ne trebas svako malo, to kao takvo nije ni pozeljno (radi gubitka podataka).

 

moj savijet ti je da ne koristis razno razne programe koji prckaju po registry-u , nego ako vec moras koristi microsoft rijesenja.;

 

to sam se nadovezao na prethodne odgovore;

 

mozda si mislio kolko cesto treba skidati update (patch-eve) sa microsoft-a?

ako si to mislio onda ti je odg. stalno, provijeravaj svakih par dana da li je dosao neki novi, procitaj sto popravlja i ako mislis da ti treba instaliraj ga. (vecina ce ti trebati - iako ti ne mislis tako ;D )

Why make something easy way, when there is hard way
16 godina
offline
Reinstalacija (upgrade) Windowsa Vista

Pravilnom upotrebom nema potrebe reinstalirati Windowse ili bilo koji drugi OS.
Ako kao mnogi imaš potrebe instalirati brdo razno raznih programa i igara od kojih su 99% piratske verzije vjerojatno češ trebati  to raditi jer će Windowsi postati brzo neupotrebljivi.

Upgrade je nešto sasvim drugo tj. ako želiš sa Viste Home Premium preči na Vista Ultimate.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Reinstalacija (upgrade) Windowsa Vista
jura131 kaže...

reinstalirati windows ne trebas svako malo, to kao takvo nije ni pozeljno (radi gubitka podataka).

 

moj savijet ti je da ne koristis razno razne programe koji prckaju po registry-u , nego ako vec moras koristi microsoft rijesenja.;

 

to sam se nadovezao na prethodne odgovore;

 

mozda si mislio kolko cesto treba skidati update (patch-eve) sa microsoft-a?

ako si to mislio onda ti je odg. stalno, provijeravaj svakih par dana da li je dosao neki novi, procitaj sto popravlja i ako mislis da ti treba instaliraj ga. (vecina ce ti trebati - iako ti ne mislis tako ;D )

 Pokrenuo sam temu samo zato jer se quick launch menu, znači onaj na taskbar-u kod strelice desno otvori na mojim Windowsima Vista na lijevoj strani. Inače se do sada otvarao na desnoj strani od quick launch-a, znači na default-noj strani u Windowsima. Što mi je raditi? Da li je u pitanju neki bug u OS?
Intel Core 2 Quad Q6600 Gigabyte EX38-DS4, s775 DDR2 4GB, 2x2048, PC6400 Corsair 800 MHz Samsung 320Gb SATA II 16Mb Colors-it L8029-C43 bez napajanja Chieftec Turbo series 850W XFX 8800GT 512Mb 625MHz Creative Labs X-Fi Xtreme Music
15 godina
protjeran
offline
RE: Reinstalacija (upgrade) Windowsa Vista
dominik kaže...

to ti nitko nemože reč, npr. ja imam xp, inače sam ga prije svaki mj. reinstalirao, a sad ga nisam 6mj reinstalirao. Jednostavno zato kaj nije bilo potrebe!

Reinstaliraj windows kad vidiš da ide dosta sporije, kad si sve pokušo da ga vratiš u normalu i sl.

preporučam ove programe za ubrzavanje windowsa meni su jako pomogli

SpyEraser

RegistryBooster 2

SpeedUpMyPC 3

s tim da ih jednom tjedno trebaš koristit.

 Hvala. Dok ja osobno preferiram TuneUp Utilities. Kupovao sam ga od 2006. Sada sam na verziji 2008. Skup, ali je potpun i jako dobar utility program za Windows.
Intel Core 2 Quad Q6600 Gigabyte EX38-DS4, s775 DDR2 4GB, 2x2048, PC6400 Corsair 800 MHz Samsung 320Gb SATA II 16Mb Colors-it L8029-C43 bez napajanja Chieftec Turbo series 850W XFX 8800GT 512Mb 625MHz Creative Labs X-Fi Xtreme Music
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice