Samsung LE32D550

poruka: 263
|
čitano: 107.120
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Re: Samsung LE32D550

Koji FW staviti na taj TV?

 

1006.0

1018.1

1024.1

1026.0

From all the things I lost, I miss my mind the most...
12 godina
offline
Re: Samsung LE32D550
Virty kaže...

Ime filma i titla mora biti identicno, ako nije, preimenuj titl.

Inace, TV automatski pokrece titl.

Ovo je bio problem..hvala Virty

16 godina
offline
Re: Samsung LE32D550
Don Kihoty kaže...

Koji FW staviti na taj TV?

 

 

1006.0

1018.1

1024.1

1026.0

 

Najbolje je da spojis TV na net bilo kabelom bilo bezicno i on ce sam odabrati FW ili ce javiti da nema nadogradnji.

Ne idu svi FW na sve modele istog TV-a (regije, paneli...) U principu stavljam uvijek najnoviji FW te nisam nikad imao problema radi toga.

15 godina
offline
Samsung LE32D550
Kupio tv prezadovoljan ima ih jos u intersparu u arena centru za 2500kn!!!
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Samsung LE32D550

Dvoumim se da li da kupim LG LCD 32LK450 FullHD ili ovaj Samsung d550

http://www.telebit.hr/TV-LCD-LG-32--32LK450--80-cm--1920x1080-FullHD--DVB-T-C-MPEG4--100k-1--4ms--3x-HDMI--178-178--USB--mkv--divx--mp3--jpeg-/p/351438838.aspx

http://www.nabava.net/televizori__240/lg-televizor-32lk450-32-80cm-82cm__1237671

 

Čitao sam nabrzaka ovo što ste pisali o ovom lcdu, u stvari led lcdu...

LG mogu nabaviti za 530kn jeftinije , pa me malo zanima šta vi mislite ...

nisam neki tehno freak, niti igram igrice , niti puno gledam filmove....najviše gledam sport, dokumentarce, muzičke programe,  na laptopu snimam mjuzu  sa mp3 preko nero8 isl.

igre ne igram nikako, ne trebam neku grafiiku ...

 

nešto ste pisali o samzunzima kojima zuji ekran i panelima sa oznakom  32D6AFOC , a ne 36A6AFOC...

Zanima me  ako kupujem ipak samsunga  može li prodavač ikako provjeriti iz dokumenta , uvoznih faktura- deklaracija , otpremnica, ulaznih faktura isl. da li je panel A ili D=CFO ( jel to onda kineski panel??-i šta uopće suštinski znači to razlikovanje panela?)

Ako bi se  tek poslije kupnje i  otvaranja kutije moglo vidjeti jeli panel a ili d , da li sam onda u većem riziku da  dobijam znatno nekvaliteniji stroj od a panel varijante

ja sam malo gledao u elipsu i drugdje i vidio da se samsung LCD koji se prodaju  proizvode u MAĐARSKOJ!...da li su to ti sa D-CMO panelom?

 

LG su neki na drugim forumima hvalili jer ima dosta konektora , ulaza ...za 2230kn

koje su prednosti ovog D550 po vama , a koje su prednosti LG 32LK450 ? ( ako ih ima?...osim što je 530 kn jeftiniji)

 

hvala svima unaprijed na pomoći , posebice znalcima koji ga već odavna imaju ala vitryju , pjanu itd i koji mogu nešto više i preciznije reći

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Samsung LE32D550

Koji vam je FW na tom TV-u?

Uspjevate li ucitati mp3 covere pri slusanju mp3-ca?

 

Kupio sam ga prije 2 dana i prezadovoljan sam. Odlican odnos cijene/mogucnosti. Dosao je sa FW verzijom 1006, update preko LAN-a nije nalazio nista, a na Samsung stranicama vidim da je za njega (T-MSV4DEUC verzija chipseta) dostupan tek 1008 FW.

Isti taj FW sam uspjesno flashao preko USB-a, no cudi me da ga Update preko TVa i LAN-a nije nasao.

 

Vidim da se spominju i neke druge verzije FW, gdje ste ih nasli?

 

Ono sto meni osobno fali na tom TV-u, bilo bi zgodno da Samsung to rijesi sa novom verzijom FW (ili neki moddani FW):

- finije podesavanje velicine titlova

- mogucnost sjene iza titlova radi bolje citljivosti

- mogucnost promjene boje titla (na bijelim pozadinama titlovi su prakticki necitljivi/nevidljivi)

- poboljsati podrsku za neke video formate

- slideshow prijelazi kod gledanja slika / ili ih ja nisam uspio naci?

- bolja podrska za mp3 covere - komp i mob citaju covere bez problema, TV prikaze cover u popisu pjesama, ali ga ne prikaze pri reprodukciji

 

Navodno tog TVa vise nema nigdje za kupiti, ja sam uzeo zadnji model u ExpertAdria.

Nudili su mi u tom ducanu i neki LG, 500kn jeftiniji, ali bez LAN mogucnosti i bez DLNA.

 

AllShare aplikacija na kompu mi stalno trazi odobrenje za pristup sadrzajima, iako je odobrenje zadano u postavkama. Netko sa slicnim problemom? Win7 Pro 64bit.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Samsung LE32D550
Dilbert, ja imam isti problem sa trazenjem prava na PCu, ali izgleda da je to od zadnjeg updatea AllSharea.
Valjda ce iduci update to rijesit.
ptspclan.com | visit us ^^
15 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung LE32D550
sardax kaže...
Dilbert, ja imam isti problem sa trazenjem prava na PCu, ali izgleda da je to od zadnjeg updatea AllSharea.
Valjda ce iduci update to rijesit.

 

Koji ti je FW na TV-u? Kako si zadovoljan s njim?

14 godina
offline
Re: Samsung LE32D550
Moram pogledat, ali ja imam UE46D5520 vec 9 mjeseci.
Di si skinuo taj 1008 verziju? Moze link? Thnx.
ptspclan.com | visit us ^^
15 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung LE32D550

Sa Samsungovih stranica, UK verzija stranica.

HR Samsung niti nema tog TVa u popisu proizvoda.

14 godina
offline
Re: Samsung LE32D550

Sto je najgore, nema ni na UK webu, vec samo na srpskom :)

ptspclan.com | visit us ^^
15 godina
neaktivan
offline
Samsung LE32D550

Pozdrav, 

moram da priznam da sam oduševljem ovim Samsung LE32D550 koristim ga već 9 mjeseci super je.

Imam jednu nejasnoću  možda je neko imao susret sa tim ja nisam pronašao recimo opciju da ukljičim  ˝zelenu˝ podlogu na kojoj piše šta trenutno ide na tom programu dok prebacijem sa kanala  na kanal.

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Samsung LE32D550

Ne gledam bas puno DVBT, ali evo bas sam sada isao provjeriti i stvarno nema "zelene" podloge, cak ni opciju za to ukljucit nisam nasao ... Hm.

ptspclan.com | visit us ^^
12 godina
neaktivan
offline
Samsung LE32D550

Jel netko zna koliko je ovaj TV širok?

 

i

 

Jel ima mogucnost da se u teletext one podstranice mogu motat?

 

 

Hvala

 

Lp

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung LE32D550
Huco23 kaže...

Jel netko zna koliko je ovaj TV širok?

 

i

 

Jel ima mogucnost da se u teletext one podstranice mogu motat?

 

 

Hvala

 

Lp

Ako mislis na cm, onda:

duzina=80.5cm

visina=56.5cm

16 godina
neaktivan
offline
Samsung LE32D550

Zna li tko gdje je mozda taj Samsung jos raspoloživ. Par prodavaonica koje sam nazvao više ga nemaju iako je još na cjeniku. Možda netko nedavno uzimao taj D550 pa zna gdje ga još ima?

 

Koji je aktualni Samsung model zamjena za taj LE32D550? Odnosno da ima iste karakteristike.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung LE32D550
ima na ekupi 2500kn

Sad ja imam problem. Kucno kino LG spojeno sa hdmi sa tv-om i nece da reproducira zvuk sa tv kada gledam sa hdd filmove ili slusam glazbu. probao i sa scart isto nece. doj normalni tv program reproducira zvuk na kucno kino.
Dali je tko imao slican problem?

Molim pomoc jer izluduje me da gledam film a nemam 5.1 od kk.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung LE32D550
edit: imas i na njuskalo.hr par tipova ga prodaje pa pogledaj.
14 godina
protjeran
offline
Re: Samsung LE32D550

Jel se baš mora imati Samsungov WiFi ili paše i neki drugi dongle modul?

From all the things I lost, I miss my mind the most...
14 godina
offline
Re: Samsung LE32D550

Ne mora biti Samsung, ali jako je tesko naci odgovarajuci stick za odredjeni model TV-a, jer i radi FW-a neki koji bi trebali raditi ne rade. 

Ako nadjem link, stavim ga ovdje. 

 

Mislim da se rizik ne isplati. 

ptspclan.com | visit us ^^
14 godina
protjeran
offline
Re: Samsung LE32D550

Ma gle, posudio bih iz firme sve koje imam, pa bi znao dali svi rade ili svi ne rade.

 

Al ako već postoji neka lista, zašto ne iskoristiti "šalabahter".

 

Makar je blesavu uzeti Samsung Wifi od 0.5dB za 500kn.

From all the things I lost, I miss my mind the most...
13 godina
offline
Re: Samsung LE32D550
Evo ima ovdje za 2300kn.
http://lcd.hr/lcd/tv-lcd-samsung-le32d550/
Dobije se gratis zidni nosač i HDMI kabel
robimarko@gmail.com
14 godina
protjeran
offline
Re: Samsung LE32D550

1027.01

 

http://www.samsung.com/hr/support/model/LE32D550K1WXXH-downloads?isManualDownload=true#

 

Najnoviji FW za našu regiju.

 

EDIT: Jedino što je Samsung "glup" i kaže da nema FW-a na USB-u.


Probao sam sa 3 sticka, FAT32, exFAT i NTFS, ista stvar.

 

 

From all the things I lost, I miss my mind the most...
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.7.2012 18:04 (Don Kihoty).
14 godina
protjeran
offline
Re: Samsung LE32D550

Stjupird TV. Ne prolazi mu nijedan FW koji sam stavio na USB.

 

A i preko LAN-a kaže da "nema nadogradnji", makar nadogradnja očito postoji.

From all the things I lost, I miss my mind the most...
14 godina
offline
Re: Samsung LE32D550

Ja imam isti problem sa novim FW za UE46D5520RW od 10.07.2012.

Sto god probam, TV kaze nema :( 

 

Ako tko nadje rjesenje, super, neka podijeli.

ptspclan.com | visit us ^^
14 godina
protjeran
offline
Re: Samsung LE32D550

Dali je netko kalibrirao TV?


Predefinirane postavke su koma (sve 4).

 

Izgubio sam cca 2 sata ali sam našao "sweet spot" za sve postavke.

 

Po potrebi ih mogu napisati.

From all the things I lost, I miss my mind the most...
16 godina
offline
Samsung LE32D550

Ja sam prema preporuci sa neta (tekst ispod, osnosi se vise-manje na sve novije TV-e) namjestio postavke i zadovoljan sam sa izgledom TV slike, a  kad TV koristim kao PC ekran, imam malo drugacije postavke.

 

Podešavanje će vam trajati nekoliko minuta, a vaše oči će vam biti zahvalne…

  1. Obavezno odaberite home postavke – prilikom prvog paljenja televizora i inicijalnog podešavanja, neki modeli će vas pitati koristite li ga u trgovini (shop) ili kod kuće (home). Svakako odaberite home! U suprotnom, TV će se sam, nakon sat – dva vremena rada automatski vratiti na agresivne dynamic postavke i prebrisati sva vaša podešavanja…
  2. Odaberite Movie, Cinema, True cinema ili slične (kako koji proizvođač naziva) postavke. Bolje od toga jest THX mod, no to imaju samo rijetki, skuplji televizori.
  3. Boje postavite na warm – to vrijedi za 99% televizora, dobit ćete vjernije boje
  4. Podesite svjetlinu i kontrast. Idealno bi bilo spajanje na televizora PC i korištenje besplatnih kalibracijskih softvera, ili spomenuti THX diskovi. Možete i bez toga: krenite recimo sa 75% kontrasta i 50% svjetline pa vidite kako vam slika izgleda. Crna ne smije biti presvijetla, ali se istovremeno moraju vidjeti detalji u tamnim i svijetlim tonovima. Ako je crna vesta ili košulja spikera samo crna mrlja, TV vam guta tamne tonove.
  5. Procesiranje slike - IFC, True Motion, 100 Hz – ostavite upaljeno, osim ako vam se ne dopada zaglađivanje slike. Oštrinu smanjite na nulu kod SD programa, te ju postepeno povećavajte dok ne uočite sjene oko rubova – tada smanjite za jedan stupanj. Redukciju šuma isključite, ili ostavite na minimumu jer to dosta zamućuje sliku. Izuzetak su skuplji Philips televizori: kod njih redukciju šuma držite na medium postavkama. Dinamički kontrast isključite, osim ako vaš TV ima direct LED osvjetljenje s lokalnim zatamnjenjem.

Pogledajte sada kako izgleda vaš novi TV. Razlika je nebo i zemlja, zar ne? Boje su vjerne, detalji vidljivi u tami, crna je dublja a za svijetle kadrove više ne trebate sunčane naočale. Lijepa nuspojava: ovako podešen LCD TV najčešće troši cca 40% manje struje od inicijalnih, dinamičkih postavki…

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung LE32D550
Don Kihoty kaže...

Dali je netko kalibrirao TV?


Predefinirane postavke su koma (sve 4).

 

Izgubio sam cca 2 sata ali sam našao "sweet spot" za sve postavke.

 

Po potrebi ih mogu napisati.

Don Kihoty ajde molim te napiši postavke jer su ove katastrofa

BTW imaš možda link za firmware verzije 1018.1 i dalje jer sam našao na službenoj stranici samo 1009.1 te 1027.1,1009.1 sam uspio stavit,ali 1027.1 nikako.

Izgleda da nemožemos tavit 1027.1 jer je MST,a nama izgleda za regiju ide sam MSV verzija firmwarea

 

Nakon dosta istraživanja saznao sam da izgleda Edimax EW-7718UN wifi usb može ići na ovaj TV jer koristi jednaki chipset kao i samsungovi wifi usb-i.

No mora se u tv-u mijenjati ID Edimaxa da bude kao samsungov i onda treba raditi.

Evo linkovi:

Lik koji je to probao:http://www.arjunprabhu.com/blog/archives/tag/d-series/

I Sammy Go:http://wiki.samygo.tv/index.php5/Using_NoN-Samsung_USB_WiFi_dongles_with_TV

robimarko@gmail.com
Poruka je uređivana zadnji put uto 31.7.2012 13:07 (robimarko).
14 godina
protjeran
offline
Re: Samsung LE32D550

Moje postavke za TV:

 

 

Mode: Standard

 

Contrast: 90

Backlight: 5-15 (ovisno o svjetlini u sobi, podesite po volji)

Brightness: 44

Sharpness: 10 (sve ispod toga daje mutnu sliku)

Colour: 45

Tint: G50/R50

 

Advanced Settings:

 

Black Tone : Off

Dynamic Contrast : Off

Shadow Detail : 0

Gamma : 0

RGB Only Mode : Off

Colour Space : Auto

 

White Balance Settings : 

R-Offset : 25

G-Offset : 25

B-Offset : 25

R-Gain : 25

G-Gain : 25

B-Gain : 25

 

 

Flesh Tone : 0

Edge Enhancement : On 

 

Picture Options:

 

Colour Tone : Standard 

 

Digital Noise Filter : Off

MPEG Noise Filter : Off

HDMI Black Level : Low 

____________________________________________________________
Sa tim postavkama sam dobio najprirodniju sliku, bez crvenih faca i mliječne bijele boje, odnosno plastične slike.
Također sam našao ove postavke na netu, ali ih nisam ni isprobao, jer sam radio po svom oku:
 

 

From all the things I lost, I miss my mind the most...
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.8.2012 17:31 (Don Kihoty).
16 godina
offline
Re: Samsung LE32D550
Don Kihoty kaže...

Colour Tone : Standard 

 

____________________________________________________________
Sa tim postavkama sam dobio najprirodniju sliku, bez crvenih faca i mliječne bijele boje, odnosno plastične slike.
Također sam našao ove postavke na netu, ali ih nisam ni isprobao, jer sam radio po svom oku:

Meni mora obavezno biti Colour Tone : warm ili warm 2.

Puno mi je ugodnija slika.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice