Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 47.050
|
čitano: 14.584.815
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, molim Vas pomoc...

 

Naletio sam na dvije telke, nije mi jasno koja je ovo serija samsunga I jel se isplati uzeti u odnosu na tcl?

 

 

https://www.harveynorman.hr/4k-qled-tv-samsung-qe55q67cauxxh

https://www.harveynorman.hr/4k-mini-led-tcl-55c805

 

Koristiti ce se vecinom za filmovr, Netflix YouTube I ps5.

 

Lp

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
labudšiljo kaže...
Evo kupljen C3 u HG Spotu...od padanja cijena očito ništa...ako netko ima neki turtorijal ili savjet za setup istog, bio bih mu zahvalan (prosječan korisnik)

Živjeli

 https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/c3-oled/settings

Ovo ti je dobar početak

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Netko zna naziv teme na forumu vezanu za procjenu hardware-a,,,iako bih trebao procijeniti tv?

 

hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
labudšiljo kaže...

Netko zna naziv teme na forumu vezanu za procjenu hardware-a,,,iako bih trebao procijeniti tv?

 

hvala

 https://forum.bug.hr/forum/board/ostalo-procjene/124.aspx?sort=act

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Coder256 kaže...

Pozdrav, pratim temu vec duze vremena, ali nisam nista pametniji sta se tice izbora tva...

Treba mi 75 incha i 120hz (led, qled, miniled), do 1500 eura. Sta se tice marke, vidim da prevladava Samsung, a i TCL se cesto spominje, doduse mozda ga samo jedan forumas gura...

Tv ce bit u osvjetljenoj prostoriji, klizna stijenka je na 1.5m s lijeve strane, koristio bi se za gledanje nasih programa, netflix i slicni streaming servisi i za gejming.

Nasa sam q80c u sancti za 1500-1600 eura na popustu, ali je VA panel. Spominjem to jer bi tv gledao i sa stola, a tada bi vec gledao pod dosta ostrim kutem pa me strah VA panela da ne izoblici boje. Je li IPS bolji izbor?

Moze li se nac mini led za te pare?

 

 Pa bit će gubljenje kontrasta sa strane definitivno.

Pogledaj si Hisense U7KQ i U8KQ u toj dijagonali. Koliko vidim, oni imaju IPS i mini LED sa dosta zona

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Iati taj paket sa usisivace sam platio 620eur. 20.08.2023 (ekupi)

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Punica želi isključivo Samsung Crystal model TV-a, gledam na službenim HR stranicama da vidim tech specs između dva modela i NE PIŠE NIŠTA

https://www.samsung.com/hr/tvs/uhd-4k-tv/cu7000-50-inch-ue50cu7172uxxh/#specs

https://www.samsung.com/hr/tvs/uhd-4k-tv/cu8000-50-inch-ue50cu8072uxxh/#specs

 

Našao sam više na

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/samsung-cu7000-cu7000d-vs-samsung-cu8000/39130/39131?usage=1&threshold=0.10

https://www.kitele.com/en/compare/samsung-un50cu7000,samsung-un50cu8000

 

Te će ipak pasti izbor na CU8072, pošto gleda najjeftinije proći. Pričekati ćemo cyber monday da vidimo hoće li biti još dodatni popust gdjegod.

 

LOL: Crobrother
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

LG 65 CX, star 2 godine i 6 mjeseci, roj mrtvih pixela po rubovima. Cijelo vrijeme se koristi samo za gameanje/netflix, cuvam ga ko oko u jebenoj glavi radi nekakvog felera od burn ina i onda ovo... Naravno, kardinalna greška je bila što sam ga uzeo u trenutku kada je bio na akciji u smislu cijene, a ne kada su davali 5 godina jamstva.

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.11.2023 10:09 (Purger155).
Moj PC  
3 0 hvala 2
19 mjeseci
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Purger155 kaže...

LG 65 CX, star 2 godine i 6 mjeseci, roj mrtvih pixela po rubovima. Cijelo vrijeme se koristi samo za gameanje/netflix, cuvam ga ko oko u jebenoj glavi radi nekakvog felera od burn ina i onda ovo... Naravno, kardinalna greška je bila što sam ga uzeo u trenutku kada je bio na akciji u smislu cijene, a ne kada su davali 5 godina jamstva.

 Možeš li nam slikati?

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ne zeli mi uploadati sliku sa moba..

 

Ali izgleda identicno kao na linku

 

https://www.reddit.com/r/LGOLED/comments/125p6a2/lg_cx_so_many_dead_pixels_lg_does_not_care/

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Blade18 kaže...

Ekipa, frendica trazi tv do 750 eura, nema nikakve posebne zahtjeve osim da bude best buy za tu lovu. 
ovo je trenutno nasla, jel to vrijedi 750 ili ima nekaj boljeg u tom rangu cijena: LG 75UR78003LK

 Ja bi za te pare išao na Samsunga Q60C sa VA QLED matricom i boljim speckama, ima i jači brightness šta je idealno ak joj je soba u kojoj ga planira postavit previše osvijetljena, a tu je još i Quantum Lite procesor za koji sumnjam da će malo poboljšat sliku, jedino bi još preporučio i TCL C735 koji je malo bolji po speckama, ali su ga svi ovdje popljuvali tak da ne znam da li ga se isplati uzeti, ali bi bilo još bolje da uz navedene TV-ove dobiješ i 2+3 god. gare

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

E da se to dogodilo na philipsu, tlcu ili hisense sad bi bilo hrpa postova, rekoa sam vam, sranje, ne kupuj. .inače imam doma dva LGa i rade dobro osim kaj je jednom otišao daljinski.

Moj PC  
1 1 hvala 0
3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
assassin.st kaže...
Makić kaže...

vani sam, znam da je mini led bolji, ali koliko vidim ljudi su ishejtali c805, a s druge strane je Samsung iako viidm da njegov flad ima samo 40-ak zona

Ja sam ga vratio radi očajnog interfejsa (ja sam naviknut na Samsung), iskreno nije me ni sam panel nesto odusevio (doma mi je stari TU8000 TV). 

 

Sad kako stvari stoje idem ka uzimanju QN85C, iako me malo muci nepostojanje tog anti-reflektivnog filtera ali ne daje mi se jos 300€ samo za to.

 

 Zašto si ga uzimao ako si znao da je google TV u pitanju?

19 mjeseci
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Sviđa mi se sto vecina ekipe nije nasjela na lose ponude za crni petak i sto vecina ducana nije bila krcata..
 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bok ekipa,

 

Kad cijenu stavimo sa strane, što je nabolje?

Koje su prednosti i mane svakog?

 

Ako netko ima spomenute televizije, iskustvo bi svakako dobro došlo...

 

 

Sony KD-55X89J

 

LG 55NAN0766QA

 

TCL 55C805

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
BioZZG kaže...
assassin.st kaže...
Makić kaže...

vani sam, znam da je mini led bolji, ali koliko vidim ljudi su ishejtali c805, a s druge strane je Samsung iako viidm da njegov flad ima samo 40-ak zona

Ja sam ga vratio radi očajnog interfejsa (ja sam naviknut na Samsung), iskreno nije me ni sam panel nesto odusevio (doma mi je stari TU8000 TV). 

 

Sad kako stvari stoje idem ka uzimanju QN85C, iako me malo muci nepostojanje tog anti-reflektivnog filtera ali ne daje mi se jos 300€ samo za to.

 

 Zašto si ga uzimao ako si znao da je google TV u pitanju?

 Prvi put vidim taj Google TV interfejs, nisam mislio da je tako loš :D

 

Po mom mišljenju, mislim da ima smisla jedino ako koristis TV primarno za appove, bez signala i prijamnika.

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Chriss kaže...

Bok ekipa,

 

Kad cijenu stavimo sa strane, što je nabolje?

Koje su prednosti i mane svakog?

 

Sony KD-55X89J

 

LG 55NAN0766QA

 

TCL 55C805

 Ja bi na tvom mjestu bi birao samo između ova dva jer su ovogodišnji modeli i dobrih specki (C805 je idealan za gameanje zbog 144z refresha i 2 HDMI 2.1 porta), ali svi ostali bi ti rekli da uzmeš ovu Braviu jer ima odličan image procesor, ali s nijednim nećeš pogriješit ak uz njih dobiješ 2+3 god. gare...

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Purger155 kaže...

LG 65 CX, star 2 godine i 6 mjeseci, roj mrtvih pixela po rubovima. Cijelo vrijeme se koristi samo za gameanje/netflix, cuvam ga ko oko u jebenoj glavi radi nekakvog felera od burn ina i onda ovo... Naravno, kardinalna greška je bila što sam ga uzeo u trenutku kada je bio na akciji u smislu cijene, a ne kada su davali 5 godina jamstva.

 To je nazalost normalno za tu seriju od C8 do CX.

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,trebao bih preporuku za tv za frenda do nekih 700-800 eura,moze se protegnuti do 1,100 ako bas treba.

Nazalost oled mislim da ne bi bio dobar izbor zbog svjetlosti u prostoriji

Primarna namjena su nasi programi i streaming platforme netflix,disney itd.

Dijagonala 65 incha pa na vise.

 

ORIGIN: LtMoNkK
Moj PC  
0 0 hvala 0
19 mjeseci
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kakve ima veze di si kupio uređaj kada ionako ti kasnije igra uloga garancijski list i firme koje vise nemaju veze s pevexom, pevex je jedini ducan koji uzivo pusta zemaljski signal na svim televizorima pa bar realno mozes pogledati dok u drugim ducanima to nije slucaj
 
4 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Doca15 kaže...

Pozdrav,trebao bih preporuku za tv za frenda do nekih 700-800 eura,moze se protegnuti do 1,100 ako bas treba.

Nazalost oled mislim da ne bi bio dobar izbor zbog svjetlosti u prostoriji

Primarna namjena su nasi programi i streaming platforme netflix,disney itd.

Dijagonala 65 incha pa na vise.

 

https://www.nabava.net/televizori/hisense-65u8kq-televizor-cijena-65-165-cm-led-uled-mini-led-495759401

https://www.nabava.net/televizori/tcl-65c835-televizor-cijena-65-165-cm-qled-mini-led-367043081

https://www.nabava.net/televizori/hisense-65u7kq-televizor-cijena-65-165-cm-led-uled-mini-led-495906791


Ako se želi protegnut: u8kq>c835

Ako ne, u7kq je sasvim ok samo ima manje dimming zona i manji brightness od u8kq

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.11.2023 10:27 (rentarded).
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

S obzirom da već neko vrijeme pratim TVove, među njima i TCL 65C805, cijena mu ispod 850 eura nije išla nikako, osim kratko kad se na ekupi mogao uhvatiti za nekih 800 eura.

 

Evo danas Cyber monday u Pevexa, Diners club cijena je 800 eura, na to još ide 10% dolje uz Diners.

https://pevex.hr/qled-tv-tcl-65c803-uhd-dvb-t2-s2-android za 720 eura, još 5 godina garancije.

 

Mislim da ću tokom dana ubosti ako ne istekne ponuda, do danas je za te novce (cca 720 eura) favorit bio TCL QLED870 iz Elipsa (FALD, nije mini LED) ili Hisense U7KQ isto u Elipsa (miniLED)

 

Vidim da je u Pevexa model C803, no miniLED je, gotovo sam siguran identičan C805 modelu, samo razlika u nekoj sitnici/boji?

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.11.2023 12:21 (Sprljo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
19 mjeseci
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
HISENSE 55U7KQ mini led sto kazete na ovaj mini led ili skuplji model HISENSE 55U8HQ mini led sada su na 600eura
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ivano2000 kaže...
HISENSE 55U7KQ mini led sto kazete na ovaj mini led ili skuplji model HISENSE 55U8HQ mini led sada su na 600eura

 H serija je iz 2022. i do onda je bila velika razlika u Američkim i svim ostalim verzijama hisenese tv-a pa bolje izbjegavati.

U7kq je bolji izbor.

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jesi siguran da je ovo MINILED? 

Ja sam uzeo C805 na abrakadabri, međutim došao je neispravan te sad vjerojatno ide povrat sredstava pa tražim drugi u tom iznosu 900-1000 €.

 

Zanima me 75c803 ako je miniled.

 

Jer 75" i 65" je dosta velika razlika :D

3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mrbean kaže...

Jesi siguran da je ovo MINILED? 

Ja sam uzeo C805 na abrakadabri, međutim došao je neispravan te sad vjerojatno ide povrat sredstava pa tražim drugi u tom iznosu 900-1000 €.

 

Zanima me 75c803 ako je miniled.

 

Jer 75" i 65" je dosta velika razlika :D

https://www.displayspecifications.com/en/model/d726cfb

Ako je displayspecs vjerovat c803 je izasao 2017?? i edge lit led je.

C805 je miniled

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da, jesam prilično, po specifikacijama, opisu i svemu su isti.
Čak sam gledao i energetsku naljepnicu, vjerojatno je kvaka da je 803 model specifičan za neko tržište.

 

TCL 803 iz 2017 godine nema veze s ovim modelom, ovome piše 1300 nita, to odgovara aktualnom C805 miniLED modelu.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mrbean kaže...

Jesi siguran da je ovo MINILED? 

Ja sam uzeo C805 na abrakadabri, međutim došao je neispravan te sad vjerojatno ide povrat sredstava pa tražim drugi u tom iznosu 900-1000 €.

 

Zanima me 75c803 ako je miniled.

 

Jer 75" i 65" je dosta velika razlika :D

 

Da, jesam prilično, po specifikacijama, opisu i svemu su isti.
Čak sam gledao i energetsku naljepnicu, vjerojatno je kvaka da je 803 model specifičan za neko tržište.

 

TCL 803 iz 2017 godine nema veze s ovim modelom, ovome piše 1300 nita, to odgovara aktualnom C805 miniLED modelu.

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Doca15 kaže...

Pozdrav,trebao bih preporuku za tv za frenda do nekih 700-800 eura,moze se protegnuti do 1,100 ako bas treba.

Nazalost oled mislim da ne bi bio dobar izbor zbog svjetlosti u prostoriji

Primarna namjena su nasi programi i streaming platforme netflix,disney itd.

Dijagonala 65 incha pa na vise.

 

 Bolje nek se protegne do 1200€ i baci oko na Samsung Q80C koji je jako dobar, ak ne i odličan LED TV, po recenzijama ima veoma jak brightness šta je odlično za previše osvijetljene prostorije, a i dobar je za gameanje zbog specki (120Hz refresha, 4 HDMI 2.1 porta), jedino šta nema Dolby Vision ali će i najobičniji HDR10 odradit jednak posao, ali bilo bi još bolje da uz njega dobiješ i 2+3 god. gare...
Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice