Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.098.608
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...

 Pa panel je nativno 60 ili 120hz ne moze bit 60hz pa ga oni softverom dignu na 120hz.

 

 probaj ponegdje zarez ubaciti, ovako ti odgovor izgleda kao da su ga pisale proročice iz delfija 

 

Ibis redibis, nunquam peribis in bello. – Ići ćeš, vratiti se, nećeš u ratu poginuti.

Ibis redibis nunquam, peribis in bello. – Ići ćeš, vratiti se nećeš, u ratu (ćeš) poginuti.

3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
MasterOfDisaster kaže...
MEGATAMA kaže...
MasterOfDisaster kaže...
kiwi_91 kaže...

MasterOfDisaster

 

Ne kažem da nije, ali jesi li siguran da je s 120 Hz, HDMI 2.1, DOlby Vision-om(...) jer takve specifikacije jesu na Australskoj stranici, ali HR stranica ne navodi to, već 60 Hz i bez ovih dodatnih tehnologija

 

Inače, ima ga i u Abrakadabri s kodom DABAR5 (do 10.10.) za oko 3750 kn.

 

 

EDIT: HDMI 2.1 je ipak naveden u specifikacijama, ali je li netko pitao ekupi jesu li im točne te informacije za 120 Hz i ostalo?
EDIT1: Nizak šećer ujutro jer nisam vidio da među sličicama ima i Dolby Vision, a navode 60 Hz jer je panel originalno 60 Hz, a 120 Hz postignu s DLG-om. Nadam se da sam sada sve dobro napisao...

Yep.

Sa službene stranice.

120Hz Refresh Rate can be achieved by unique algorithm and technology. Only available on 55', 65' and 75'.

 

Rekao bih da 120Hz imaš preko HDMI porta kada npr. spojiš PS5, ostalo TV ide 60Hz. Barem se tako meni čini.

To ne funkcionira tako.

Kako onda funkcionira?

 Pa panel je nativno 60 ili 120hz ne moze bit 60hz pa ga oni softverom dignu na 120hz.

 

 fejk kao i vecina toga na tv-ima, samo puste brojke da se zavaraju kupci kao i oled s beskonacnim kontrastom i sl fraze za djecu, panel je 60hz
https://inf.news/en/digital/a1ab06a84a8a11d0cfaae5ced61987c9.html

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.10.2022 12:29 (Boris grozni).
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Boris grozni kaže...
MEGATAMA kaže...
MasterOfDisaster kaže...
MEGATAMA kaže...
MasterOfDisaster kaže...
kiwi_91 kaže...

MasterOfDisaster

 

Ne kažem da nije, ali jesi li siguran da je s 120 Hz, HDMI 2.1, DOlby Vision-om(...) jer takve specifikacije jesu na Australskoj stranici, ali HR stranica ne navodi to, već 60 Hz i bez ovih dodatnih tehnologija

 

Inače, ima ga i u Abrakadabri s kodom DABAR5 (do 10.10.) za oko 3750 kn.

 

 

EDIT: HDMI 2.1 je ipak naveden u specifikacijama, ali je li netko pitao ekupi jesu li im točne te informacije za 120 Hz i ostalo?
EDIT1: Nizak šećer ujutro jer nisam vidio da među sličicama ima i Dolby Vision, a navode 60 Hz jer je panel originalno 60 Hz, a 120 Hz postignu s DLG-om. Nadam se da sam sada sve dobro napisao...

Yep.

Sa službene stranice.

120Hz Refresh Rate can be achieved by unique algorithm and technology. Only available on 55', 65' and 75'.

 

Rekao bih da 120Hz imaš preko HDMI porta kada npr. spojiš PS5, ostalo TV ide 60Hz. Barem se tako meni čini.

To ne funkcionira tako.

Kako onda funkcionira?

 Pa panel je nativno 60 ili 120hz ne moze bit 60hz pa ga oni softverom dignu na 120hz.

 

 fejk kao i vecina toga na tv-ima, samo puste brojke da se zavaraju kupci kao i oled s beskonacnim kontrastom i sl fraze za djecu, panel je 60hz
https://inf.news/en/digital/a1ab06a84a8a11d0cfaae5ced61987c9.html

Prvo mi stisnes TD pa onda skuzis da sam u pravu,ubuduce razmisli prije nego skocis.

Ali nasao si dobar izvor gdje je sve kvalitetno objasnjeno pa....🥂

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.10.2022 12:38 (MEGATAMA).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MasterOfDisaster kaže...
MEGATAMA kaže...
MasterOfDisaster kaže...
kiwi_91 kaže...

MasterOfDisaster

 

Ne kažem da nije, ali jesi li siguran da je s 120 Hz, HDMI 2.1, DOlby Vision-om(...) jer takve specifikacije jesu na Australskoj stranici, ali HR stranica ne navodi to, već 60 Hz i bez ovih dodatnih tehnologija

 

Inače, ima ga i u Abrakadabri s kodom DABAR5 (do 10.10.) za oko 3750 kn.

 

 

EDIT: HDMI 2.1 je ipak naveden u specifikacijama, ali je li netko pitao ekupi jesu li im točne te informacije za 120 Hz i ostalo?
EDIT1: Nizak šećer ujutro jer nisam vidio da među sličicama ima i Dolby Vision, a navode 60 Hz jer je panel originalno 60 Hz, a 120 Hz postignu s DLG-om. Nadam se da sam sada sve dobro napisao...

Yep.

Sa službene stranice.

120Hz Refresh Rate can be achieved by unique algorithm and technology. Only available on 55', 65' and 75'.

 

Rekao bih da 120Hz imaš preko HDMI porta kada npr. spojiš PS5, ostalo TV ide 60Hz. Barem se tako meni čini.

To ne funkcionira tako.

Kako onda funkcionira?

Vjerovatno tv ima BFI opciju (black-frame-insertion) ili motion intepolaciju (soap algoritam) koji se cesto koriste kao reklamna fora za lazno prikazivanje herza, ili u ovom slucaju motion rezolucije. Tako ce na nekim recimo philips modelima koji su zapravo 60hz paneli na njima pisati stvari tipa "240hz truemotion" i slicno.

 

Obje opcije su standardne na svim modernim televizijama boljih proizvodjaca, ali se u principu ne koriste kod 120hz modela, tj. te opcije se drze iskljucene. Kod eventualno slabijih modela je moguca upotreba u nekom obliku. Potreba da se to reklamira samo ukazuje na vrlo nizak segment u kojem se TV nalazi.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
vRay kaže...
MasterOfDisaster kaže...
MEGATAMA kaže...
MasterOfDisaster kaže...
kiwi_91 kaže...

MasterOfDisaster

 

Ne kažem da nije, ali jesi li siguran da je s 120 Hz, HDMI 2.1, DOlby Vision-om(...) jer takve specifikacije jesu na Australskoj stranici, ali HR stranica ne navodi to, već 60 Hz i bez ovih dodatnih tehnologija

 

Inače, ima ga i u Abrakadabri s kodom DABAR5 (do 10.10.) za oko 3750 kn.

 

 

EDIT: HDMI 2.1 je ipak naveden u specifikacijama, ali je li netko pitao ekupi jesu li im točne te informacije za 120 Hz i ostalo?
EDIT1: Nizak šećer ujutro jer nisam vidio da među sličicama ima i Dolby Vision, a navode 60 Hz jer je panel originalno 60 Hz, a 120 Hz postignu s DLG-om. Nadam se da sam sada sve dobro napisao...

Yep.

Sa službene stranice.

120Hz Refresh Rate can be achieved by unique algorithm and technology. Only available on 55', 65' and 75'.

 

Rekao bih da 120Hz imaš preko HDMI porta kada npr. spojiš PS5, ostalo TV ide 60Hz. Barem se tako meni čini.

To ne funkcionira tako.

Kako onda funkcionira?

Vjerovatno tv ima BFI opciju (black-frame-insertion) ili motion intepolaciju (soap algoritam) koji se cesto koriste kao reklamna fora za lazno prikazivanje herza, ili u ovom slucaju motion rezolucije. Tako ce na nekim recimo philips modelima koji su zapravo 60hz paneli na njima pisati stvari tipa "240hz truemotion" i slicno.

 

Obje opcije su standardne na svim modernim televizijama boljih proizvodjaca, ali se u principu ne koriste kod 120hz modela, tj. te opcije se drze iskljucene. Kod eventualno slabijih modela je moguca upotreba u nekom obliku. Potreba da se to reklamira samo ukazuje na vrlo nizak segment u kojem se TV nalazi.

Procitaj link sto je Boris stavio,malo je drukcija tehnika u pitanju ali u konacnici naravno fejkanje.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
vRay kaže...
MasterOfDisaster kaže...
MEGATAMA kaže...
MasterOfDisaster kaže...
kiwi_91 kaže...

MasterOfDisaster

 

Ne kažem da nije, ali jesi li siguran da je s 120 Hz, HDMI 2.1, DOlby Vision-om(...) jer takve specifikacije jesu na Australskoj stranici, ali HR stranica ne navodi to, već 60 Hz i bez ovih dodatnih tehnologija

 

Inače, ima ga i u Abrakadabri s kodom DABAR5 (do 10.10.) za oko 3750 kn.

 

 

EDIT: HDMI 2.1 je ipak naveden u specifikacijama, ali je li netko pitao ekupi jesu li im točne te informacije za 120 Hz i ostalo?
EDIT1: Nizak šećer ujutro jer nisam vidio da među sličicama ima i Dolby Vision, a navode 60 Hz jer je panel originalno 60 Hz, a 120 Hz postignu s DLG-om. Nadam se da sam sada sve dobro napisao...

Yep.

Sa službene stranice.

120Hz Refresh Rate can be achieved by unique algorithm and technology. Only available on 55', 65' and 75'.

 

Rekao bih da 120Hz imaš preko HDMI porta kada npr. spojiš PS5, ostalo TV ide 60Hz. Barem se tako meni čini.

To ne funkcionira tako.

Kako onda funkcionira?

Vjerovatno tv ima BFI opciju (black-frame-insertion) ili motion intepolaciju (soap algoritam) koji se cesto koriste kao reklamna fora za lazno prikazivanje herza, ili u ovom slucaju motion rezolucije. Tako ce na nekim recimo philips modelima koji su zapravo 60hz paneli na njima pisati stvari tipa "240hz truemotion" i slicno.

 

Obje opcije su standardne na svim modernim televizijama boljih proizvodjaca, ali se u principu ne koriste kod 120hz modela, tj. te opcije se drze iskljucene. Kod eventualno slabijih modela je moguca upotreba u nekom obliku. Potreba da se to reklamira samo ukazuje na vrlo nizak segment u kojem se TV nalazi.

Procitaj link sto je Boris stavio,malo je drukcija tehnika u pitanju ali u konacnici naravno fejkanje.

 Jos gore nego sam mislio, podsjeca na one lazne mediatek hdmi 2.1 implementacije gdje normalan sadrzaj pretvara u interlaced.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
vRay kaže...
MEGATAMA kaže...
vRay kaže...
MasterOfDisaster kaže...
MEGATAMA kaže...
MasterOfDisaster kaže...
kiwi_91 kaže...

MasterOfDisaster

 

Ne kažem da nije, ali jesi li siguran da je s 120 Hz, HDMI 2.1, DOlby Vision-om(...) jer takve specifikacije jesu na Australskoj stranici, ali HR stranica ne navodi to, već 60 Hz i bez ovih dodatnih tehnologija

 

Inače, ima ga i u Abrakadabri s kodom DABAR5 (do 10.10.) za oko 3750 kn.

 

 

EDIT: HDMI 2.1 je ipak naveden u specifikacijama, ali je li netko pitao ekupi jesu li im točne te informacije za 120 Hz i ostalo?
EDIT1: Nizak šećer ujutro jer nisam vidio da među sličicama ima i Dolby Vision, a navode 60 Hz jer je panel originalno 60 Hz, a 120 Hz postignu s DLG-om. Nadam se da sam sada sve dobro napisao...

Yep.

Sa službene stranice.

120Hz Refresh Rate can be achieved by unique algorithm and technology. Only available on 55', 65' and 75'.

 

Rekao bih da 120Hz imaš preko HDMI porta kada npr. spojiš PS5, ostalo TV ide 60Hz. Barem se tako meni čini.

To ne funkcionira tako.

Kako onda funkcionira?

Vjerovatno tv ima BFI opciju (black-frame-insertion) ili motion intepolaciju (soap algoritam) koji se cesto koriste kao reklamna fora za lazno prikazivanje herza, ili u ovom slucaju motion rezolucije. Tako ce na nekim recimo philips modelima koji su zapravo 60hz paneli na njima pisati stvari tipa "240hz truemotion" i slicno.

 

Obje opcije su standardne na svim modernim televizijama boljih proizvodjaca, ali se u principu ne koriste kod 120hz modela, tj. te opcije se drze iskljucene. Kod eventualno slabijih modela je moguca upotreba u nekom obliku. Potreba da se to reklamira samo ukazuje na vrlo nizak segment u kojem se TV nalazi.

Procitaj link sto je Boris stavio,malo je drukcija tehnika u pitanju ali u konacnici naravno fejkanje.

 Jos gore nego sam mislio, podsjeca na one lazne mediatek hdmi 2.1 implementacije gdje normalan sadrzaj pretvara u interlaced.

Da,nevjerovatno je za cime proizvodjaci potezu....i onda stave malu zvijezdicu pored navedenih 120hz da ih kupac ne moze kasnije tuzit.

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Uglavnom...posto je ovo tema za preporuke TVa....

Ekipa jako dobro se raspitajte kakav tocno model Hisense,TCL isl brandova uzimate jer kao sto sam napisao vec prije US modeli i ocijene za njih doslovno nemaju nikakve veze sa EU modelima osim sto su naljepili isto ime i broj.

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Koje modele onda gledati?

 

 

Imam prastari neki tv, 720p rezolucija, gledam neki 4k, za serije i filmove.

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.10.2022 14:00 (Volcabar).
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Volcabar kaže...

Koje modele onda gledati?

Gledaj slobodno i navedene samo nemoj sa sigurnoscu racunat da su specifikacije koje si vidio u recenzijama one koje ces ti dobit,zato kazem da se mora dobro provjerit sa trgovinom o kakvim se modelima radi kada je u pitanju EU trziste.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

U većini trgovina prodavači nemaju pojma što prodaju. Nekad zapošljavaju i studente preko student servisa, koji nauče par rečenica koje svima ponavljaju o reklamacijama, servisu i sl. Zajabana je država u kojoj te svatko hoće zajebat. Nekad si kupovao Končarov ili Gorenjev TV. To je bila investicija desetljeća. Netko bi isheklao tabletić i taj TV je radio 20+ godina. Istina nakon 5-10 godina je znalo potrajati dok se ne ugrije da bi se upalio. Mislio sam da su ta vremena prošla, ali imam SABU koja se na isti način počela ponašati. Dakle nije LCD već klasični kockasti SD velikog ekrana. Zna li netko zašto televizoru treba 3-4 minute da bi se upalio? Kad je kupljen palio se nakon 2-3 sekunde.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
guls kaže...

Svakako nije loš izbor. mislim da sam vidio i miniLed verziju TCL-a za neki 6 tisuća... baš u tom dućanu

 

edit, lažem, 7.999,00kn

 65C832 sa Pevex club karticom 8100kn. 288 dimming zona.

Vincent pohvalio taj TV

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zuper kaže...
guls kaže...

Svakako nije loš izbor. mislim da sam vidio i miniLed verziju TCL-a za neki 6 tisuća... baš u tom dućanu

 

edit, lažem, 7.999,00kn

 65C832 sa Pevex club karticom 8100kn. 288 dimming zona.

Vincent pohvalio taj TV

Opet i to treba provjerit jer u zadnje vrijeme UK i EU modeli nisu jednaki,nekad je losija UK a nekad EU varijanta.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
zuper kaže...
guls kaže...

Svakako nije loš izbor. mislim da sam vidio i miniLed verziju TCL-a za neki 6 tisuća... baš u tom dućanu

 

edit, lažem, 7.999,00kn

 65C832 sa Pevex club karticom 8100kn. 288 dimming zona.

Vincent pohvalio taj TV

Opet i to treba provjerit jer u zadnje vrijeme UK i EU modeli nisu jednaki,nekad je losija UK a nekad EU varijanta.

Ovo je najbolji TCL model C835 za EU trziste , ima dodatni zvucnik iza(Onkyo sound system integrated) i google TV , ameri imaj slicnu ali bez zvucnika i sa Roku izbornikom i fali puno opcija za podesavanje plus jos neke sitnice. 

edit - nasao sam ameri imaju varijaciju ovog modela a zove se TCL 6 Series TV (R655)

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.10.2022 21:33 (azzie).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
zuper kaže...
guls kaže...

Svakako nije loš izbor. mislim da sam vidio i miniLed verziju TCL-a za neki 6 tisuća... baš u tom dućanu

 

edit, lažem, 7.999,00kn

 65C832 sa Pevex club karticom 8100kn. 288 dimming zona.

Vincent pohvalio taj TV

Opet i to treba provjerit jer u zadnje vrijeme UK i EU modeli nisu jednaki,nekad je losija UK a nekad EU varijanta.

 Mislim da je sva C83 serija u Europi jednaka po pitanju panela.

 

8 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bolje vam je kupiti duplo jeftiniji TV sa naoko neprimjetnim razlikama. Onaj tko se ne igra na TVu stvarno nema potrebe za mnogim parametrima TVa. Jednom je Davor iz Buga rekao da se na kraju sve svodi na veličinu ekrana i koliko je kvalitetno sve to sklopljeno. Tako i je, za većinu ljudi... Tko se misli igrati neka kupi monitor.

 

 

 
0 5 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MimiXXX kaže...

Bolje vam je kupiti duplo jeftiniji TV sa naoko neprimjetnim razlikama. Onaj tko se ne igra na TVu stvarno nema potrebe za mnogim parametrima TVa. Jednom je Davor iz Buga rekao da se na kraju sve svodi na veličinu ekrana i koliko je kvalitetno sve to sklopljeno. Tako i je, za većinu ljudi... Tko se misli igrati neka kupi monitor.

 

 

Unutar odredjenog segmenta velicina panela je uvijek presudni faktor.

 

Medjutim, ako biras tv iz viseg segmenta onda velicina vise nije imperativ. 

 

Primjeri takve usporedbe:

 

- 55 incha lcd sa 1000 peek brightnesom vs 65 incha lcd sa manje od 500 peek brightness-a -> bolje je uzeti 55 incha verziju

- 75 incha lcd vs 55 incha oled <- bolje je uzeti oled

 

 

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Philips 58pus8506 ili tcl 65p735. Tcl ima 5 godina garancije, a Philips 2. Iduci tjedan uzimam jedan od ta 2. Uzeo bi možda radije tcl radi 5 godina jamstva

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.10.2022 11:43 (pinc123).
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
pinc123 kaže...

Philips 58pus8506 ili tcl 65p735. Tcl ima 5 godina garancije, a Philips 2. Iduci tjedan uzimam jedan od ta 2. Uzeo bi možda radije tcl radi 5 godina jamstva

 Čini se dobar taj tcl, mogao bi ga i ja uzeti.

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dečki nemojte nakon kupnje zaboravit koju napisat ovdje, dojmovi i tako to..
Možda pokrenut neki test na YouTubeu za uniformnost ekrana (DsE, banding) i judder, kako radi OS i sl..

Puno znači nama ostalima kaj još važemo modele.
 
4 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MasterOfDisaster kaže...
monsieur kaže...

Pozdrav. Trebao bi preporuku sto uzeti do 4,5k kn. Sluzio bi vecinom za filmove. Uzeo bi u Pevexu zbog zezanja u slucaju kvara itd. da ne moram slati za Zagreb, no nije uvjet. I uvjet, da nije Phillips.

Dodaj 500kn i kupi odličan TV - Sony KD55X89J

MEGATAMA kaže...
monsieur kaže...

Pozdrav. Trebao bi preporuku sto uzeti do 4,5k kn. Sluzio bi vecinom za filmove. Uzeo bi u Pevexu zbog zezanja u slucaju kvara itd. da ne moram slati za Zagreb, no nije uvjet. I uvjet, da nije Phillips.

U tom low end segmentu je skoro svaki tv obican edge lit tako da je slika vrlo slicna medju njima svima,jedina bitna razlika je vrsta panela...VA...IPS....

Pretpostavljam da kao i vecina koja kupuje te jeftinije modele preferiras sto veci dijagonalu naustrb kvalitete prikaza pa baci pogled na ovaj.Naravno slika je nista posebno ali barem dobijes velicinu panela.

Ako ti je bitan android,imas jeftinih boxova koji imaju enormno bolje performanse nego sto donose jeftini android tv modeli.

 

https://pevex.hr/televizor-hisense-65a6bg-uhd-dvb-t2-s2-smart

Evo ja sam u Pevex-u za 4.500 kn prije par tjedana uzeo Sony KD55X89J odličan TV sa odličnim VA ekranom, 120Hz, HDMI 2.1, podrška za Dolby Vision i Atmos, VRR, itd.

Nisu svi TV-i sranje do 4.500 kn, samo treba biti strpljiv i čekati akciju.

 Uzeo sam i ja ovaj. Samo stoji vec 2 dana u kutiji moram smislit di cu ga na zid ili na stol. 

3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Havo kaže...
Dečki nemojte nakon kupnje zaboravit koju napisat ovdje, dojmovi i tako to..
Možda pokrenut neki test na YouTubeu za uniformnost ekrana (DsE, banding) i judder, kako radi OS i sl..

Puno znači nama ostalima kaj još važemo modele.

 Kupiš neki oled*  od barem 1000€ pa na više i "nemaš brige" telka koja se ne kvari, super brz, crna da crnija nemre biti, pršti sve od svijetline i ambijentalne rasvijete, najbolja plastika, zvucnici, napajanje, grije sobu po zimi, boje boli glava da to ljudski rod nije vidio, garancija, jedino ali bas ono jedini nedostatak ali i to je upitno jer oled sektasima niti to ne smeta jer oni  i samo oni tada rade pa ih tada nema doma pa i to ne predstavlja problem tj nedostatak gledanje po dnevnom svijetlu. Ovdje se ništa drugo niti ne isplati uzeti pogotovo ne pisati za sve one ispod 1000€ je preporuka uzmi onaj s 5g garancije koji ti se prvi svidim2c
(*c1 i nista drugo:)

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.10.2022 21:42 (Boris grozni).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

To je posebno pogodno za one s Visa i Palagruže. Što će im garancija?  Dok oni i televizor dođu do obale i natrag , skuplje ih košta put od TVa. Slažem se da treba izabrati onaj koji će duže izdržati ispravan. Je li garancija od 3+2 godine garancija da se on neće pokvariti. Osobno mislim da se u roku 5 godina niti jedan TV na tržištu ne bi trebao pokvariti. Nema veće gnjavaže od servisiranja telke, a ako nisi iz nekog većeg grada onda je gnjavaža još veća. Što briga nekog lokalnog servisera Milu za tvoju garanciju, a ovlašteni servis, gdje je i kako do njega? Slažem se da je naizgled veća vjerovatnost da će se pokvariti neki sa manjom garancijom od onoga s većom. Ali što ako su ovi skužili da se njihovi TVi kvare otprilike nakon 5 godina, a ovaj neki drugi može i 10-15 godina bez kvara. Ja tu nisam pametan što se tiče savjeta. Ako ste iz većeg grada uzmite onaj sa garancijom pa ga vozite ili nosite na servis ako se pokvari. Ako ste iz manjeg grada možda je bolje gledati savjete ljudi, koliko je kome izdržao. Teško je to reći... Danas se sve proizvodi u Kini. Gdje i kako je sklopljeno, to nitko ne zna. Možda je najbolje uzeti Best Buy opciju cijene i performansi i riskirati. Ipak TLC nije poznat po nekim velikim kvarovima(bar dosad nisam primjetio da komentiraju), ali opet ovdje smo se naslušali i da se oni najskuplji kvare. Znači bolje da je što veći i što jeftiniji. Naravno to je za prosječnog gledatelja. Igračima je možda bolje uzeti što manji sa većim Refresh ratesom. Al' onda opet dolazimo do pitanja, je li u tom slučaju bolje uzeti pravi monitor... Ništa sami promislite, a ljudi koji imaju više godina iskustva s nekim TVom bez kvara neka pišu. Tako ćemo najbolje saznati, iz iskustva drugih. Ja recimo znam da su Fiće, Renaulti 4  i Golfovi 2ce bili izdržljiviji nego neki mnogo skuplji automobili. I dan danas skoro ne prođe dan da ne vidim Golfa 2-cu, a on se ne proizvodi još od prošlog tisućljeća... Sretno svima s njihovim kupnjama. Ja se ozbiljno premišljam i čitam iskustva drugih...

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.10.2022 23:35 (MimiXXX).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MimiXXX kaže...

To je posebno pogodno za one s Visa i Palagruže. Što će im garancija?  Dok oni i televizor dođu do obale i natrag , skuplje ih košta put od TVa. Slažem se da treba izabrati onaj koji će duže izdržati ispravan. Je li garancija od 3+2 godine garancija da se on neće pokvariti. Osobno mislim da se u roku 5 godina niti jedan TV na tržištu ne bi trebao pokvariti. Nema veće gnjavaže od servisiranja telke, a ako nisi iz nekog većeg grada onda je gnjavaža još veća. Što briga nekog lokalnog servisera Milu za tvoju garanciju, a ovlašteni servis, gdje je i kako do njega? Slažem se da je naizgled veća vjerovatnost da će se pokvariti neki sa manjom garancijom od onoga s većom. Ali što ako su ovi skužili da se njihovi TVi kvare otprilike nakon 5 godina, a ovaj neki drugi može i 10-15 godina bez kvara. Ja tu nisam pametan što se tiče savjeta. Ako ste iz većeg grada uzmite onaj sa garancijom pa ga vozite ili nosite na servis ako se pokvari. Ako ste iz manjeg grada možda je bolje gledati savjete ljudi, koliko je kome izdržao. Teško je to reći... Danas se sve proizvodi u Kini. Gdje i kako je sklopljeno, to nitko ne zna. Možda je najbolje uzeti Best Buy opciju cijene i performansi i riskirati. Ipak TLC nije poznat po nekim velikim kvarovima(bar dosad nisam primjetio da komentiraju), ali opet ovdje smo se naslušali i da se oni najskuplji kvare. Znači bolje da je što veći i što jeftiniji. Naravno to je za prosječnog gledatelja. Igračima je možda bolje uzeti što manji sa većim Refresh ratesom. Al' onda opet dolazimo do pitanja, je li u tom slučaju bolje uzeti pravi monitor... Ništa sami promislite, a ljudi koji imaju više godina iskustva s nekim TVom bez kvara neka pišu. Tako ćemo najbolje saznati, iz iskustva drugih. Ja recimo znam da su Fiće, Renaulti 4  i Golfovi 2ce bili izdržljiviji nego neki mnogo skuplji automobili. I dan danas skoro ne prođe dan da ne vidim Golfa 2-cu, a on se ne proizvodi još od prošlog tisućljeća... Sretno svima s njihovim kupnjama. Ja se ozbiljno premišljam i čitam iskustva drugih...

Sa 5 godina garancijom obvezno, jer ako se pokvari nakon 5 godina investicija u tv nije promasena, u danasnjem svijetu se tv-i otprilike tako i mjenjaju, vrijeme tv-a kojeg imas 10+ godina je iza nas.

 

Kupiti skup tv sa od recimo 10k kuna i ne imati 5 godina garanciju nije bas pametno. U vecini slucajeva kod kvarova takvih tv-a dobijes doslovno potpuno nov uredjaj.

2 godine
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Boris grozni kaže...
 pogotovo ne pisati za sve one ispod 1000€ je preporuka uzmi onaj s 5g garancije koji ti se prvi svidim2c

(*c1 i nista drugo:)

 ja bih im preporučio Grundig s IPS panelom, ti su najbolji. 

@nixi123 kaže..Da bas tebe idi prci nest debilu ne si dezuran na forumu za cijene kakve ko stavi.
2 godine
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MasterOfDisaster kaže...

Evo jedan zanimljiv TV na akciji na eKupi - TCL 55C635 sa kodom TELEVIZOR košta samo 4.299 kn što je stvarno smiješna cijena.

Ako se TV registrira online dobiju se dodatne 3 godine garancije (znači 5 godina garancije).

Tv je Google TV, sa 120Hz ekranom, HDMI 2.1, Dolby Vision i Atmos.

Znači solidan TV za relativno male novce, jedino nije za HDR sadržaj jer ima samo 330 Nits svjetline.

 još je jeftiniji https://www.ekupi.hr/hr/Elektronika/Televizori-i-oprema/Televizori/TCL-QLED-TV-55C635/p/EK000460827

 

nema 120 Hz već 60

2x10 w atmos ?!

što je to ?

čuje li se atmos ?

 

https://www.displayspecifications.com/en/model/19162c25

@nixi123 kaže..Da bas tebe idi prci nest debilu ne si dezuran na forumu za cijene kakve ko stavi.
3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zaporožac kaže...
Boris grozni kaže...
 pogotovo ne pisati za sve one ispod 1000€ je preporuka uzmi onaj s 5g garancije koji ti se prvi svidim2c

(*c1 i nista drugo:)

 ja bih im preporučio Grundig s IPS panelom, ti su najbolji. 

Zaporožac aka Anđeo bez falinge

Po izboru, potrebama i financijskim mogucnostima

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.10.2022 19:21 (Boris grozni).
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo u Pevex-u opet akcija (za Premium Visa kartice) za ovaj moj TV Sony KD55X89J za smiješnih 4.500 kn ili veća dijagonala Sony KD65X89J za 5.400 kn.

 

Mislim da je to super ulov.

Moj PC  
3 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav

 

Imam deset godina stari Samsung koji radi bez greške, ali mi je postao nekako mali (32 inča) a i ne da mi se više baratati sa tri daljinska (Tv box, dvbt2, Tv) pa sam mislio kupiti novi Android TV.

 

Koliko su oni zapravo upotrebljivi? Čitao sam da Android zna biti spor. Mogu li na njega instalirati bilo koju app, recimo Stremio?

 

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Uzeo jučer philips 58pus8556. Zasad sam zadovoljan. Slika odlična. Sve radi brzo. 

Moj PC  
3 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice