Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.105.030
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
MasterOfDisaster kaže...
monsieur kaže...

Pozdrav. Trebao bi preporuku sto uzeti do 4,5k kn. Sluzio bi vecinom za filmove. Uzeo bi u Pevexu zbog zezanja u slucaju kvara itd. da ne moram slati za Zagreb, no nije uvjet. I uvjet, da nije Phillips.

Dodaj 500kn i kupi odličan TV - Sony KD55X89J

MEGATAMA kaže...
monsieur kaže...

Pozdrav. Trebao bi preporuku sto uzeti do 4,5k kn. Sluzio bi vecinom za filmove. Uzeo bi u Pevexu zbog zezanja u slucaju kvara itd. da ne moram slati za Zagreb, no nije uvjet. I uvjet, da nije Phillips.

U tom low end segmentu je skoro svaki tv obican edge lit tako da je slika vrlo slicna medju njima svima,jedina bitna razlika je vrsta panela...VA...IPS....

Pretpostavljam da kao i vecina koja kupuje te jeftinije modele preferiras sto veci dijagonalu naustrb kvalitete prikaza pa baci pogled na ovaj.Naravno slika je nista posebno ali barem dobijes velicinu panela.

Ako ti je bitan android,imas jeftinih boxova koji imaju enormno bolje performanse nego sto donose jeftini android tv modeli.

 

https://pevex.hr/televizor-hisense-65a6bg-uhd-dvb-t2-s2-smart

Evo ja sam u Pevex-u za 4.500 kn prije par tjedana uzeo Sony KD55X89J odličan TV sa odličnim VA ekranom, 120Hz, HDMI 2.1, podrška za Dolby Vision i Atmos, VRR, itd.

Nisu svi TV-i sranje do 4.500 kn, samo treba biti strpljiv i čekati akciju.

 Sonyeva serija 8 u 55inch je skoro uvjek IPS ekran samo je 50inch i mislim 85inch IPS iz te serije.

Siguran si da je tvoj VA?

Da - LINK

Inače X85J i X89J su isti modeli samo za različita tržišta.

Imam TV sa VA panelom tako da bi vidio razliku, ovaj Sony je VA panel.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MasterOfDisaster kaže...
MEGATAMA kaže...
MasterOfDisaster kaže...
monsieur kaže...

Pozdrav. Trebao bi preporuku sto uzeti do 4,5k kn. Sluzio bi vecinom za filmove. Uzeo bi u Pevexu zbog zezanja u slucaju kvara itd. da ne moram slati za Zagreb, no nije uvjet. I uvjet, da nije Phillips.

Dodaj 500kn i kupi odličan TV - Sony KD55X89J

MEGATAMA kaže...
monsieur kaže...

Pozdrav. Trebao bi preporuku sto uzeti do 4,5k kn. Sluzio bi vecinom za filmove. Uzeo bi u Pevexu zbog zezanja u slucaju kvara itd. da ne moram slati za Zagreb, no nije uvjet. I uvjet, da nije Phillips.

U tom low end segmentu je skoro svaki tv obican edge lit tako da je slika vrlo slicna medju njima svima,jedina bitna razlika je vrsta panela...VA...IPS....

Pretpostavljam da kao i vecina koja kupuje te jeftinije modele preferiras sto veci dijagonalu naustrb kvalitete prikaza pa baci pogled na ovaj.Naravno slika je nista posebno ali barem dobijes velicinu panela.

Ako ti je bitan android,imas jeftinih boxova koji imaju enormno bolje performanse nego sto donose jeftini android tv modeli.

 

https://pevex.hr/televizor-hisense-65a6bg-uhd-dvb-t2-s2-smart

Evo ja sam u Pevex-u za 4.500 kn prije par tjedana uzeo Sony KD55X89J odličan TV sa odličnim VA ekranom, 120Hz, HDMI 2.1, podrška za Dolby Vision i Atmos, VRR, itd.

Nisu svi TV-i sranje do 4.500 kn, samo treba biti strpljiv i čekati akciju.

 Sonyeva serija 8 u 55inch je skoro uvjek IPS ekran samo je 50inch i mislim 85inch IPS iz te serije.

Siguran si da je tvoj VA?

Da - LINK

Inače X85J i X89J su isti modeli samo za različita tržišta.

Imam TV sa VA panelom tako da bi vidio razliku, ovaj Sony je VA panel.

Pa odlicno onda,da najbolje je onda dodat 500kn i kupit posten tv 🥂

I jos je iz prve ruke dobio tvoje odlicne dojmove i preporuku.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...

Pa odlicno onda,da najbolje je onda dodat 500kn i kupit posten tv 🥂

I jos je iz prve ruke dobio tvoje odlicne dojmove i preporuku.

TV je odličan, još je i Google TV, što isto odlično, sve u svemu Best Buy za moj pojam, a PS5 mi odlično radi na naravno Sony TV-u.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zaporožac kaže...
MimiXXX kaže...

 Meni nije jasno kakve borbe ti viđaš. Ja upravo tražim savjet o kupnji i imam TV koji mi je među favoritima, pa sam pitao za mišljenja o njemu, pogotovo, ako netko ima iskustava. Umjesto toga su me pojedinci napali. Samo sam odgovorio da po parametrima taj TV ne zaostaje za drugima u klasi i koji su parametri meni važni. Znam daima na YT, ali ovaj TOPIC služi za savjetovanja oko kupovine TVa i isklustava korisnika. Ja sam pitao valja li taj TV prije svega od onih koji imaju takav ili možda imaju neke bolje informacije o tom TVu od mene. Tesla nije proizvođač ničega, oni sklope TV od kineskih djelova kao i većina low i mid kompanija. Ne mislim kako je postavljanje pitanja o televizoru koji mislim kupiti i rasprava o njemu "trolanje". Mislim da je upravo to tema ovog topica. Pogledaj naslov: "Koji televizor kupiti - vodič za odabir" Mislim da mnogi drugi lutaju i odlaze od teme ovog topica.

 Napisao si između ostalog;

 

Moj favorit je Tesla iako ni nekima omraženi Philip55' ne djeluje loše.. Tesla bi s nosačem došla ispod 4000kn i ako bi radila bar idućih 5-10 godina bez kvara bio bi zadovoljan.

Vaša mišljenja, molim!?

 

Pazi ti to, netko ima Teslu 5-10 godina pa zna hoće li raditi,  ma, neću se petljati..

 

Kupi to i završi s prepucavanjem da i drugi mogu pitati koji tv trebaju kupiti.

 

ENDE

 Smijao se u Lepoglavi...

16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

pokušavam naći odgovor, a i nema smisla otvarat novu temu kad su ovdje znalci od televizora i vjerojatno vlasnici iste marke, možda ne i modela.

Imam LG 50NANO753PR  kupljen ovog proljeća. INstaliram sam HRTi, pojavi se sve (program, izbornik, itd. ), ali prilikom pokretanja sadržaja izbaci grešku.

Ima li tko sličan problem i kako ga je riješio?

Hvala

 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MasterOfDisaster kaže...
Dodaj 500kn i kupi odličan TV - Sony KD55X89J

 To je ovaj tv

 

Dosta povoljno, dosta za Sony...

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zaporožac kaže...
MasterOfDisaster kaže...
Dodaj 500kn i kupi odličan TV - Sony KD55X89J

 To je ovaj tv

 

Dosta povoljno, dosta za Sony...

Ne, to je ovaj TV.

 

Taj model koji si ti linkao je model iz 2022. godine, ovo je model iz 2021. godine.

13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, može li preporuka nekog tv-a što ide dobro uz ovaj uređaj? Firestick 4K 

Firestick je na popustu, nažalost od pokojne bake sam dobio jako stari Samsung LCD TV koji ima 50Hz, pa je užas za oči gledati bilo šta na njemu (screen tearing na engl.), kupio bih si 32" TV koji ima dobar refresh rate i ima USB sa strane na koji se može uključiti firestick. Ne znam ima li uopće televizora bez USB utora, ali valja napomenuti. :D

 

cijena mi i nije toliko bitna, kupio bih i rabljeno sa njuškala ili slično ako je jeftinija opcija. Hvala puno

 

P.S. marka TV-a mi nije bitna, bitnije mi je da bi TV radio barem 5-6 godina normalnog gledanja

 

P.2. 2: sad vidim da sam bezveze pisao ovo sa USB-om, dakle ako postoji neki 32" SMART TV sa dobrim refresh rateom još bolje, u tom slučaju ne moram trošiti 30€ na firestick!

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.10.2022 23:10 (Marko_95).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nema ti toga, 32" su dno ponude i više nema high end modela, pa čak ni 4k. Jedino ako ćeš kupiti neki monitor

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hvala na odgovoru, problem je sto bi mali brat gledao izbliza TV, znaci udaljenost je oko 2.5 metara od kreveta, stvwrno mu ne bi bilo za oci dobro da je neki od 37" ili 42". Ima li smisla po tebi kupovati nesto rabljeno sa njuskala? Neki samsung full hd sa 100hz, ne treba nista specijalno biti

16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

2.5m? Pa toliku ja udaljenost imam u dnevnom boravku i gledam 49" tv, a stavio bih i 65 da mogu...

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja na tu udaljenost imam 55incha i stvarno nije dovoljno :).

Imao bi i više od 65 da mogu

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pričam sineku kako bi mu za spavaću sobu uzeo novi OLED za njegovu sobu jer kao ovaj 55" je dosta velik i gledam u elipsu 48" C2 pa joj....izgleda ko malo veći monitor.Teško je iskreno kad kupite bilo koju inčažu tv-a ići na manje , samo na više....ne znam valjda se sama percepcija prostora u odnosu na tv promjeni...

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ima li netko možda ovaj tv ili neki iz te A6G serije? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozz ekipa, trazim tv do 1000e sta je aktualno sada?

Nisam pratio nista od kad sam kupio zadnji tv.

 

Lg c1 ili ima jos stogod u tom rangu? 55" a slucajno ako upada i 65" moze.

Origin_Steam: hrka11
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Generalno jest najbolji.
Ali ovisi s koje udaljenosti gledaš, pod kojim kutevima se gleda, jel prostorija svijetla ili tamnija, što se najviše gleda...
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
hrka11 kaže...

Pozz ekipa, trazim tv do 1000e sta je aktualno sada?

Nisam pratio nista od kad sam kupio zadnji tv.

 

Lg c1 ili ima jos stogod u tom rangu? 55" a slucajno ako upada i 65" moze.

Ciljaj na 65inch C1 ili 55inch C2....ovisno o akcijama u Hr.

10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
hrka11 kaže...

Pozz ekipa, trazim tv do 1000e sta je aktualno sada?

Nisam pratio nista od kad sam kupio zadnji tv.

 

Lg c1 ili ima jos stogod u tom rangu? 55" a slucajno ako upada i 65" moze.

 ako kupujes bas danas, onda ti je c1 55 u tom rangu najbolji trenutno.

 

 

Vjerujem da ce c2 doc do te cijene malo prije svjetskog, a tad bi trebala bit i ona poznata lgjeva akcija sa 2+3 godine garancije

 

9 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MimiXXX kaže...
volegradele kaže...
Izgleda da imamo novog strucnjaka za Tesla TV,koji je sve proucio,izvidio,procitao..samo ceka jednog zadovoljnog korisnika Tesle da mu to sve potvrdi…samo prije ce se javit korisnik auta Tesla nego TVa!🤦🤭

 ja gledam tebe da mi kažeš kako je Golf 2 bolji od Tesle. Ništa ne znaš o toj firmi i komponentama koje se ugrađuju u taj TV, nisi gledao recenzije korisnika, a znaš bolje od njih. Probaj pa onda pričaj. Ja sam rekao u kojoj klasi gledam TVe i što me zanima. I ja bih najradije Kupio Sonia za 20000kn, al nemam ni ovih 4000kn, nego moram skupiti. Dakle maksimalac mi je 4000kn TV + nosač.  Ja ne treažim nikoga da mi ništa potvrdi što sam sam vidio, već tražim nekoga tko ima takav TV da mi kaže jel' zadovoljan TVom dal se kvari i sl. koliko sam primjetio još nitko se nije ozbiljnije požalio na Teslu, a sa recimo nekim tzv. markama su itekako imali "problema". Ali važno se smijati nečemu što nisu ni pogledao, slobodno ako te to veseli...

ajmo malo zdrave logike sa izmišljenim brojevima... onako odokativno.

Npr Samsunga se proda recimo 1000kom, a u isto vrijeme Tesli 100kom.

od tih 1000 samsunga npr 5% ih se pokvari (50kom) a od tih 5% (50kom) 50% ljudi se žali i objavljuje okolo... dakle 25 ljudi kuka

ajmo sad tesla istom matematikom

Tesla ih proda 100 od čega se 5% (5kom) pokvari... od tih 5 ljudi 50% ih kuka okolo... dakle niti 3 negativne recenzije... zaključke izvedi sam.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
itomic009 kaže...

Ima li netko možda ovaj tv ili neki iz te A6G serije? 

Sa Hisense budi oprezan jer EU modeli nemaju veze sa US modelima osim imenom i oznakom.

Tako da moras trazit iskljucivo EU recenzije

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo jedan zanimljiv TV na akciji na eKupi - TCL 55C635 sa kodom TELEVIZOR košta samo 4.299 kn što je stvarno smiješna cijena.

Ako se TV registrira online dobiju se dodatne 3 godine garancije (znači 5 godina garancije).

Tv je Google TV, sa 120Hz ekranom, HDMI 2.1, Dolby Vision i Atmos.

Znači solidan TV za relativno male novce, jedino nije za HDR sadržaj jer ima samo 330 Nits svjetline.

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.10.2022 8:11 (MasterOfDisaster).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ovdje ima još jeftinije, 3.999kn

Know your limits.
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
guls kaže...

Ovdje ima još jeftinije, 3.999kn

Bome, da. Pa za tu cijenu mislim da je to stvarno ok TV.

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Svakako nije loš izbor. mislim da sam vidio i miniLed verziju TCL-a za neki 6 tisuća... baš u tom dućanu

 

edit, lažem, 7.999,00kn

Know your limits.
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.10.2022 10:09 (guls).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

MasterOfDisaster

 

Ne kažem da nije, ali jesi li siguran da je s 120 Hz, HDMI 2.1, DOlby Vision-om(...) jer takve specifikacije jesu na Australskoj stranici, ali HR stranica ne navodi to, već 60 Hz i bez ovih dodatnih tehnologija

 

Inače, ima ga i u Abrakadabri s kodom DABAR5 (do 10.10.) za oko 3750 kn.

 

 

EDIT: HDMI 2.1 je ipak naveden u specifikacijama, ali je li netko pitao ekupi jesu li im točne te informacije za 120 Hz i ostalo?
EDIT1: Nizak šećer ujutro jer nisam vidio da među sličicama ima i Dolby Vision, a navode 60 Hz jer je panel originalno 60 Hz, a 120 Hz postignu s DLG-om. Nadam se da sam sada sve dobro napisao...

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.10.2022 10:26 (kiwi_91).
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kiwi_91 kaže...

MasterOfDisaster

 

Ne kažem da nije, ali jesi li siguran da je s 120 Hz, HDMI 2.1, DOlby Vision-om(...) jer takve specifikacije jesu na Australskoj stranici, ali HR stranica ne navodi to, već 60 Hz i bez ovih dodatnih tehnologija

 

Inače, ima ga i u Abrakadabri s kodom DABAR5 (do 10.10.) za oko 3750 kn.

 

 

EDIT: HDMI 2.1 je ipak naveden u specifikacijama, ali je li netko pitao ekupi jesu li im točne te informacije za 120 Hz i ostalo?
EDIT1: Nizak šećer ujutro jer nisam vidio da među sličicama ima i Dolby Vision, a navode 60 Hz jer je panel originalno 60 Hz, a 120 Hz postignu s DLG-om. Nadam se da sam sada sve dobro napisao...

Yep.

Sa službene stranice.

120Hz Refresh Rate can be achieved by unique algorithm and technology. Only available on 55', 65' and 75'.

 

Rekao bih da 120Hz imaš preko HDMI porta kada npr. spojiš PS5, ostalo TV ide 60Hz. Barem se tako meni čini.

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bome padaju cijene 77inch oledima,bas gledam u Mediamarktu 2247eu za tu dijagonalu LG C1.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MasterOfDisaster kaže...
kiwi_91 kaže...

MasterOfDisaster

 

Ne kažem da nije, ali jesi li siguran da je s 120 Hz, HDMI 2.1, DOlby Vision-om(...) jer takve specifikacije jesu na Australskoj stranici, ali HR stranica ne navodi to, već 60 Hz i bez ovih dodatnih tehnologija

 

Inače, ima ga i u Abrakadabri s kodom DABAR5 (do 10.10.) za oko 3750 kn.

 

 

EDIT: HDMI 2.1 je ipak naveden u specifikacijama, ali je li netko pitao ekupi jesu li im točne te informacije za 120 Hz i ostalo?
EDIT1: Nizak šećer ujutro jer nisam vidio da među sličicama ima i Dolby Vision, a navode 60 Hz jer je panel originalno 60 Hz, a 120 Hz postignu s DLG-om. Nadam se da sam sada sve dobro napisao...

Yep.

Sa službene stranice.

120Hz Refresh Rate can be achieved by unique algorithm and technology. Only available on 55', 65' and 75'.

 

Rekao bih da 120Hz imaš preko HDMI porta kada npr. spojiš PS5, ostalo TV ide 60Hz. Barem se tako meni čini.

To ne funkcionira tako.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
MasterOfDisaster kaže...
kiwi_91 kaže...

MasterOfDisaster

 

Ne kažem da nije, ali jesi li siguran da je s 120 Hz, HDMI 2.1, DOlby Vision-om(...) jer takve specifikacije jesu na Australskoj stranici, ali HR stranica ne navodi to, već 60 Hz i bez ovih dodatnih tehnologija

 

Inače, ima ga i u Abrakadabri s kodom DABAR5 (do 10.10.) za oko 3750 kn.

 

 

EDIT: HDMI 2.1 je ipak naveden u specifikacijama, ali je li netko pitao ekupi jesu li im točne te informacije za 120 Hz i ostalo?
EDIT1: Nizak šećer ujutro jer nisam vidio da među sličicama ima i Dolby Vision, a navode 60 Hz jer je panel originalno 60 Hz, a 120 Hz postignu s DLG-om. Nadam se da sam sada sve dobro napisao...

Yep.

Sa službene stranice.

120Hz Refresh Rate can be achieved by unique algorithm and technology. Only available on 55', 65' and 75'.

 

Rekao bih da 120Hz imaš preko HDMI porta kada npr. spojiš PS5, ostalo TV ide 60Hz. Barem se tako meni čini.

To ne funkcionira tako.

Kako onda funkcionira?

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MasterOfDisaster kaže...
MEGATAMA kaže...
MasterOfDisaster kaže...
kiwi_91 kaže...

MasterOfDisaster

 

Ne kažem da nije, ali jesi li siguran da je s 120 Hz, HDMI 2.1, DOlby Vision-om(...) jer takve specifikacije jesu na Australskoj stranici, ali HR stranica ne navodi to, već 60 Hz i bez ovih dodatnih tehnologija

 

Inače, ima ga i u Abrakadabri s kodom DABAR5 (do 10.10.) za oko 3750 kn.

 

 

EDIT: HDMI 2.1 je ipak naveden u specifikacijama, ali je li netko pitao ekupi jesu li im točne te informacije za 120 Hz i ostalo?
EDIT1: Nizak šećer ujutro jer nisam vidio da među sličicama ima i Dolby Vision, a navode 60 Hz jer je panel originalno 60 Hz, a 120 Hz postignu s DLG-om. Nadam se da sam sada sve dobro napisao...

Yep.

Sa službene stranice.

120Hz Refresh Rate can be achieved by unique algorithm and technology. Only available on 55', 65' and 75'.

 

Rekao bih da 120Hz imaš preko HDMI porta kada npr. spojiš PS5, ostalo TV ide 60Hz. Barem se tako meni čini.

To ne funkcionira tako.

Kako onda funkcionira?

 Pa panel je nativno 60 ili 120hz ne moze bit 60hz pa ga oni softverom dignu na 120hz.

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice