Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.096.307
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Striko2009 kaže...

Meni na lg izbaci poruku kod hdr filmova da zvuk nije podrzan, ali zvuka ima... na koju foru neznam...

 

 Radi fallback na neki drugi u kontejneru... pogledaj sa G-spot ili slicnim programom sta sve ima u fajlu...

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
marinho25 kaže...

vRay puno hvala na linku za postavke...veceras svakako probam, nadam se da ce to biti barem donekle bolje. 

Sto se tice dts-a da to je problem jer vecini datoteka je zvuk u dts formatu. Imas mozda neku preporuku za externi box (media player) , da li postoji nesto da je kompatibilno s daljinskim od lg-a?

Nema mi nista gore nego imati 2-3 daljinska na stolu.

Sto se tice kvalitete slike filmova (preko usb-a) , da li bi se tu dalo nesto napraviti u samim postavkama ili je jednostavno bolje rjesenje spomenuti media player? 

 

Zašto ne koristiš Plex aplikaciju? Prosta je ko šlapa za postaviti. Na komp instaliraš klijent. Definiraš folder gdje ti se nalaze filmovi/serije. Na TV instaliraš Plex klijent aplikaciju. Streamaš preko lokalne mreže (može i preko Interneta) sadržaj. Tako sam ja riješio stvari.

 

https://www.plex.tv/

 

Stream će ti ići u originalnoj kvaliteti, nema kompresije ako postaviš tako preko settingsa (mislim da je za lokalnu mrežu to default dok je za Internet streaming 4 Mbps default ali se može dignuti sve do Original kvalitete). Dodatno, aplikacija ti automatski može naći titlove i sve ostalo. 

 

Ja doma imam složen mesh Wifi, radi savršeno. Laptop na jednom kraju stana, TV na drugom. Koristiš samo daljinski od TV-a.

 

 

5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bok, brat i ja smo kupili LGC1 na Black Friday i baš smo zadovoljni.

 

Samo me zanima ako netko ima isto taj TV - kod tiitlova nema Č i Ć već je onaj neki čudni znak.

 

Je li se može što u postavkama popraviti? Probala sam pa nije upalilo.

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Molim pomoć jer sam manje-više neznalica što se ovog tiče. Želim kupiti novi tv, 50'' i nakon malo istraživanja odustao sam od raznih marki tv-a podrijetlom iz Kine (Hisense, Tesla, Vivax i slično). Pa sam trenutno u stanju uma da bih kupio Samsungov TV DO 3500 KN.

U tom cjenovnom rangu našao sam 4 modela:

UE50TU7022KXXH

UE50TU7092UXXH

UE50AU7172UXXH

UE50TU7172

 

Zanima me što znače te oznake koje su kod svih slične, ili jednostavno trebam preporuku koji je najbolji od ovih modela uz vrlo kratko objašnjenje.

Hvala unaprijed.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mbalug987 kaže...

Molim pomoć jer sam manje-više neznalica što se ovog tiče. Želim kupiti novi tv, 50'' i nakon malo istraživanja odustao sam od raznih marki tv-a podrijetlom iz Kine (Hisense, Tesla, Vivax i slično). Pa sam trenutno u stanju uma da bih kupio Samsungov TV DO 3500 KN.

U tom cjenovnom rangu našao sam 4 modela:

UE50TU7022KXXH

UE50TU7092UXXH

UE50AU7172UXXH

UE50TU7172

 

Zanima me što znače te oznake koje su kod svih slične, ili jednostavno trebam preporuku koji je najbolji od ovih modela uz vrlo kratko objašnjenje.

Hvala unaprijed.

 

https://www.alphr.com/technology/1007706/samsung-tv-model-numbers-explained/

 

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
marinho25 kaže...

Evo ja na kraju ipak uzeo lg c1 65....nakon sat vremena provedenih s istom ajmo reci da sam nekako pola odusevljen pola razocaran.Prvo sta sam probao 4k sadrzaj hdr demo za promocije...savrsenstvo -kao i sta se ocekuje od jednog oleda. Savrsena crna, izrazene boje-bez konkurencije.E sad ono sta me razocaralo je televizijski program, zanima me zasto je slika toliko losija u usporedbi s recimo 3 puta jeftinijem tv-kojeg imam u sobi - isto lg (neki model od 55incha,4k -mislim da je bio oko 3500kn prosle godine) znaci neki ulazni model...Isto tako skinuo sam par filmova , fileovi od cca 50gb , 4k, hdr itd....preko usba....ne kuzim zasto je slika loša- zrnasta, nema one cistoce, ostrine, na bijelim predmetima se tocno vidu sitne tockice , onako mravinjasto izlgleda.probao sam smanjit ostrinu ali nista ne dobijem osim zamucenja. Probao sam i klasiku od torrenta , fullhd yifi i sl i isto imam te fleke po licima likova,kao neke pjege, nekakav zrnasti efekt -bas lose....sad me zanima da li je stvar u postavkama , codecima(filmovi) ....e to bi bilo manje vjerovatno manje izrazeno da je u pitanju manja dijagonala ali zanima me da li je imao netko slican problem....za sd kanale (tv program)nisam ni ocekivao perfektnu sliku ali zasto puno jeftiniji modeli lg imaju bolju sliku (konkretno ovaj sto imam u sobi) ,  u pitanju je bolje procesuiranje sd kanala ili vrsta panela? Ovo je blago receno katastrofa....

I da zaboravio sam napomenut da tv nema dts podrsku zvuka tako da pola filmova(torrenti) vece kvalitete zvuka jednostavno nema. Dolby atmos uredno radi.

 

Holivudski filmovi su malo zrnati ali ništa prestrašno, Netflix, Apple, Amazon su čista slika. Pretpostavljam da je do toga kako su snimljeni...

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Vjerujem da...ali ovo je bas negledljivo...bas lose...kao da je "downscalirano" , lica na glumcima su doslovno pjegava.mislim da to nije razlog. Kad stavim isjecak nekog filma u 4k rezoluciji ,hdr itd.... s youtube-a to izgleda neusporedivo bolje .....stavio bi sliku ovdje ali prikaz kad slikam jednostavno nije onakav kakav je u stvarnosti. Da bar postoji mogucnost screenshota na tv pa da zakacim slike ovdje.....

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.12.2021 19:19 (marinho25).
13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bilo bi zanimljivo vidit jel neki Sony to bolje odradjuje. Ne znam sto reci jer taj TV nisam vidio, zanimljivo jako cim nije prvi forumas sa takvim dojmom.

LoL acc THCJoshi
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Na cx 55 slika je meksa naprama sonyu a ti imas 65 tako da necu komentirat al cudno mi je da je bas tako losa..

Ako ti nisu prosla 2 tjedna probaj zaminit za sony ako ti toliko smeta..

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.12.2021 20:44 (Belick1).
8 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ekipa, nikako da se odlučim šta da uzmem. Do 4./5. mj sam mislio uzeti 65". 

Trenutno imam neki Philipps s Android OS. Android mi je super, ali sad sam se sjetio da ne mogu miksati DVB-T i DVB-S u jednu kanal listu nego moram uvijek mjenjati ulaz, što mi je preglupo. 

Koristim CS, u slučaju da to fine jednog dana nema razloga držati E2 resiver. 

Kako je to kod GoogleTV, Samsunga i LG-a, jel se mogu miksati kanal liste s antenom i satelitom? 

hvala vam

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kod lg nemogu, moras prebacivati sa tunera na tuner.

Znaci kad si na satelitu nemozes vidjeti zemaljske...

 

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 1
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
greysaint0 kaže...
marinho25 kaže...

vRay puno hvala na linku za postavke...veceras svakako probam, nadam se da ce to biti barem donekle bolje. 

Sto se tice dts-a da to je problem jer vecini datoteka je zvuk u dts formatu. Imas mozda neku preporuku za externi box (media player) , da li postoji nesto da je kompatibilno s daljinskim od lg-a?

Nema mi nista gore nego imati 2-3 daljinska na stolu.

Sto se tice kvalitete slike filmova (preko usb-a) , da li bi se tu dalo nesto napraviti u samim postavkama ili je jednostavno bolje rjesenje spomenuti media player? 

 

Zašto ne koristiš Plex aplikaciju? Prosta je ko šlapa za postaviti. Na komp instaliraš klijent. Definiraš folder gdje ti se nalaze filmovi/serije. Na TV instaliraš Plex klijent aplikaciju. Streamaš preko lokalne mreže (može i preko Interneta) sadržaj. Tako sam ja riješio stvari.

 

https://www.plex.tv/

 

Stream će ti ići u originalnoj kvaliteti, nema kompresije ako postaviš tako preko settingsa (mislim da je za lokalnu mrežu to default dok je za Internet streaming 4 Mbps default ali se može dignuti sve do Original kvalitete). Dodatno, aplikacija ti automatski može naći titlove i sve ostalo. 

 

Ja doma imam složen mesh Wifi, radi savršeno. Laptop na jednom kraju stana, TV na drugom. Koristiš samo daljinski od TV-a.

 

 

Plex ti isto ne moze playati DTS ako je instaliran u TV-u,a TV nativno ne podrzava DTS. Eventualno bi mogao raditi transoding ffmpegom na stereo, sto neki playeri znaju, a moguce i da plex zna, treba probati sto napravi na LGu-u kad mu pustis DTS.

 

U svakom slucaju ako se zeli najbolje treba staviti externi box.

 

 

3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
marinho25 kaže...

vRay puno hvala na linku za postavke...veceras svakako probam, nadam se da ce to biti barem donekle bolje. 

Sto se tice dts-a da to je problem jer vecini datoteka je zvuk u dts formatu. Imas mozda neku preporuku za externi box (media player) , da li postoji nesto da je kompatibilno s daljinskim od lg-a?

Nema mi nista gore nego imati 2-3 daljinska na stolu.

Sto se tice kvalitete slike filmova (preko usb-a) , da li bi se tu dalo nesto napraviti u samim postavkama ili je jednostavno bolje rjesenje spomenuti media player? 

- dakle treba ti box koji podrzava cec daljinski (tako da ti daljinski od tva radi).

- drugo, zelis gledati DTS filmove pod pretpostavkom da ne zelis konverziju u stereo?

- i bitna postavka je da gledas skinute filmove, a ne samo online streamove

 

Uredjaji:

- prva opcija - fire tv stick 4k. Mana je sto ne moze playati sa vanjskog diska, dakle zahtjeva isto plex server u mrezi (pc).

- druga opcija - xiaomi MI s. Znatno sporiji ali ima usb slot na koji mozes nakaciti vanjski disk (vecinom read only) i sa njega playati filmove

 

Daljni problem DTS-a nije samo decoding vec i uredjaj koji pusta zvuk mora znati ga "primiti". Ako koristis TV kao zvucnik nece ti raditi direktni passthrough DTS-a ni sa vanjskog uredjaja. Dakle da bi bilo sve propisno trebas nekakav sound box koji ce biti spojen arcom na tv i taj box ce primiti DTS signal i procesirati ga kako treba i nece biti transcodinga na stereo.

 

Dakle, opcije su ti:

1. plex server u mrezi (pc) sa plex aplikacijom instaliranom u tv-u. Ovo ce teoretski raditi downgradea DTS-a na stereo, ako uopce uspije (to prvo probaj pa vidi da li te zvuk zadovoljava i da li to uopce prolazi). Meni je prolazilo na nekim tv-ovima ali mislim da je iznimka, a ne pravilo.

2. fire tv 4k sa plex serverom

3. Xiaomi Mi S

 

U prvoj opciji neces nikako izbjeci stereo zvuk (bez obzira sto TV nema surround kad se zvuk encodira sa 5.1 na stereo ima razlike i na obicnom setreo sustavu kao sto je TV jer se gubi dosta sadrzaja zvuka). A u opciji 2 i 3 bez propisnog sound boxa ili av receivera koji zna primiti DTS vjerovatno neces uspjeti dobiti 5.1 zvuk vec isto stereo. Sad malo probaj pa razmisli o opcijama.

 

Idealni setup bi ti bio:

 

- av receiver sa zvucnicima

- xiaomi mi s spojen direktno u av receiver

- disk spojen u xiaomi 

- mx player ili vlc / plex na xiaomi uredjaju koji playa filmove

 

Drugi setup je isto ovo sa, ali sa sound boxom (koji nije video receiver). U ovom slucaju vanjski uredjaj ide direktno u hdmi od TV-a, a tv hdmi arcom prosljedjuje zvuk u sound box.

 

U ova oba setupa ces izvuci maksimum iz svakog sadrzaja sto se tice zvuka i slike, a i neces imati probleme sa titlovima te decodingom raznih formata i slicno.

 

Sto se tice postavki slike, vrijedi isto kao i gornji savjet jedino kod 4k sadrzaja auto rezolucija ti ne treba i vecinom moze stvarati razne artifakte / smetnje na slici.

 

Ako gledas i HDR sadrzaj pogledaj na istom linku postavke za HDR / dolby vision. Nesto su drugacije, recimo pixel brightnes i kontrast cesto idu na max i slicno.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Striko2009 kaže...

Kod lg nemogu, moras prebacivati sa tunera na tuner.

Znaci kad si na satelitu nemozes vidjeti zemaljske...

 

 Postoji "trik" za brzo prebacivanje - odeš na prvi kanal zemaljske, držiš tipku "1" i on napravi shortcut. Odeš na prvi kanal satelitske i držiš "2" te on napravi shortcut. Sada sa tipkama "1" i "2" brzo možeš sa zemaljske na satelitski, da ne moraš preko menija.

4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
greysaint0 kaže...
marinho25 kaže...

vRay puno hvala na linku za postavke...veceras svakako probam, nadam se da ce to biti barem donekle bolje. 

Sto se tice dts-a da to je problem jer vecini datoteka je zvuk u dts formatu. Imas mozda neku preporuku za externi box (media player) , da li postoji nesto da je kompatibilno s daljinskim od lg-a?

Nema mi nista gore nego imati 2-3 daljinska na stolu.

Sto se tice kvalitete slike filmova (preko usb-a) , da li bi se tu dalo nesto napraviti u samim postavkama ili je jednostavno bolje rjesenje spomenuti media player? 

 

Zašto ne koristiš Plex aplikaciju? Prosta je ko šlapa za postaviti. Na komp instaliraš klijent. Definiraš folder gdje ti se nalaze filmovi/serije. Na TV instaliraš Plex klijent aplikaciju. Streamaš preko lokalne mreže (može i preko Interneta) sadržaj. Tako sam ja riješio stvari.

 

https://www.plex.tv/

 

Stream će ti ići u originalnoj kvaliteti, nema kompresije ako postaviš tako preko settingsa (mislim da je za lokalnu mrežu to default dok je za Internet streaming 4 Mbps default ali se može dignuti sve do Original kvalitete). Dodatno, aplikacija ti automatski može naći titlove i sve ostalo. 

 

Ja doma imam složen mesh Wifi, radi savršeno. Laptop na jednom kraju stana, TV na drugom. Koristiš samo daljinski od TV-a.

 

 

 

 Ovo baš i ne zvuči tako jednostavno za instaliranje. 

Mash wifi?? 

Plex klijent?? 

Gdje se skida za kompjuter- windows a gdje za tv? 

Koji os to podržava?? 

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
melcisedec kaže...
greysaint0 kaže...
marinho25 kaže...

vRay puno hvala na linku za postavke...veceras svakako probam, nadam se da ce to biti barem donekle bolje. 

Sto se tice dts-a da to je problem jer vecini datoteka je zvuk u dts formatu. Imas mozda neku preporuku za externi box (media player) , da li postoji nesto da je kompatibilno s daljinskim od lg-a?

Nema mi nista gore nego imati 2-3 daljinska na stolu.

Sto se tice kvalitete slike filmova (preko usb-a) , da li bi se tu dalo nesto napraviti u samim postavkama ili je jednostavno bolje rjesenje spomenuti media player? 

 

Zašto ne koristiš Plex aplikaciju? Prosta je ko šlapa za postaviti. Na komp instaliraš klijent. Definiraš folder gdje ti se nalaze filmovi/serije. Na TV instaliraš Plex klijent aplikaciju. Streamaš preko lokalne mreže (može i preko Interneta) sadržaj. Tako sam ja riješio stvari.

 

https://www.plex.tv/

 

Stream će ti ići u originalnoj kvaliteti, nema kompresije ako postaviš tako preko settingsa (mislim da je za lokalnu mrežu to default dok je za Internet streaming 4 Mbps default ali se može dignuti sve do Original kvalitete). Dodatno, aplikacija ti automatski može naći titlove i sve ostalo. 

 

Ja doma imam složen mesh Wifi, radi savršeno. Laptop na jednom kraju stana, TV na drugom. Koristiš samo daljinski od TV-a.

 

 

 

 Ovo baš i ne zvuči tako jednostavno za instaliranje. 

Mash wifi?? 

Plex klijent?? 

Gdje se skida za kompjuter- windows a gdje za tv? 

Koji os to podržava?? 

 

:)

 

Na komp ide server koji pušta stream a ne klijent, klijent ide na uređaj na kojem se gleda. Klijent je aplikacija. Ono, kao Netflix, Disney+ aplikacija...

Podržani svi OSovi na koje pomisliš.

 

Napravljeno je tako da ne može biti jednostavnije.

 

Kill or be killed!
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
janiq kaže...
melcisedec kaže...
greysaint0 kaže...
marinho25 kaže...

vRay puno hvala na linku za postavke...veceras svakako probam, nadam se da ce to biti barem donekle bolje. 

Sto se tice dts-a da to je problem jer vecini datoteka je zvuk u dts formatu. Imas mozda neku preporuku za externi box (media player) , da li postoji nesto da je kompatibilno s daljinskim od lg-a?

Nema mi nista gore nego imati 2-3 daljinska na stolu.

Sto se tice kvalitete slike filmova (preko usb-a) , da li bi se tu dalo nesto napraviti u samim postavkama ili je jednostavno bolje rjesenje spomenuti media player? 

 

Zašto ne koristiš Plex aplikaciju? Prosta je ko šlapa za postaviti. Na komp instaliraš klijent. Definiraš folder gdje ti se nalaze filmovi/serije. Na TV instaliraš Plex klijent aplikaciju. Streamaš preko lokalne mreže (može i preko Interneta) sadržaj. Tako sam ja riješio stvari.

 

https://www.plex.tv/

 

Stream će ti ići u originalnoj kvaliteti, nema kompresije ako postaviš tako preko settingsa (mislim da je za lokalnu mrežu to default dok je za Internet streaming 4 Mbps default ali se može dignuti sve do Original kvalitete). Dodatno, aplikacija ti automatski može naći titlove i sve ostalo. 

 

Ja doma imam složen mesh Wifi, radi savršeno. Laptop na jednom kraju stana, TV na drugom. Koristiš samo daljinski od TV-a.

 

 

 

 Ovo baš i ne zvuči tako jednostavno za instaliranje. 

Mash wifi?? 

Plex klijent?? 

Gdje se skida za kompjuter- windows a gdje za tv? 

Koji os to podržava?? 

 

:)

 

Na komp ide server koji pušta stream a ne klijent, klijent ide na uređaj na kojem se gleda. Klijent je aplikacija. Ono, kao Netflix, Disney+ aplikacija...

Podržani svi OSovi na koje pomisliš.

 

Napravljeno je tako da ne može biti jednostavnije.

 

Plex je solidno rjesenje. Mada, treba imati na umu da server ne radi nikakav decoding vec samo salje stream kao da je vanjski storage. Tako da si opet ovisan o mogucnostima OS-a i hardware-a na kojem se plex client vrti.

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zeze88 kaže...

Bok, brat i ja smo kupili LGC1 na Black Friday i baš smo zadovoljni.

 

Samo me zanima ako netko ima isto taj TV - kod tiitlova nema Č i Ć već je onaj neki čudni znak.

 

Je li se može što u postavkama popraviti? Probala sam pa nije upalilo.

Kod mene na C1 kada imam takvu situaciju kod mkv materijala sa USB sticka napravim ovo:

 

Kliknem na USB disk -> pustim seriju/film -> scrolam dolje i kliknem na ikonicu SUB-> odaberem External Subtitle -> Code Page -> Latin2.

 

Poslije ovakvog namještanja, svi mi se titlovi prikazuju uredno.

 

PSN: Muskarcina77
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo kako izgleda spomenuto "mravinjanje" kad se pusti 4k hdr dolby file od 70gb (film interstellar)...najvise se vidi na bijeloj boji . Slikano je nije screenshoot tako da se vidi odbljesak pa zanemarite isto a i folija je jos na tv-u...ista stvar je i na 1080 file-ovima.

https://ibb.co/34n69Rt

 

A hdr 4k sadrzaj s youtuba je savrsenstvo , cak i kad se puste isječci iz filmova .....

https://ibb.co/V9xQwkK

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.12.2021 12:02 (marinho25).
 
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav

Kupuje se novi TV do 1000Eura.Pošto TV dosta radi i preko 10 sati dnevno Oled ne dolazi u obzir.Pretežno se prati naši programi preko vanjske antene,nešto manje stalitski HD programi i IPTV.Molim preporuku za neki od TV-a koji radi dobar upscaling ovih programa koji se gledaju.Ja sam suzio izbor na jedan od ovih: https://www.svijet-medija.hr/art/televizor-lg-55nano913pa-led-uhd-4k-smart-tv-t2-hevcs2/103858 https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/tv-55-sony-bravia-kd-55x85j-2021g.html https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/tv-55-sony-bravia-xr-55x92j-2021g.html
Može i neka vaša preporuka za neki od Samsung modela.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
marinho25 kaže...

Evo kako izgleda spomenuto "mravinjanje" kad se pusti 4k hdr dolby file od 70gb (film interstellar)...najvise se vidi na bijeloj boji . Slikano je nije screenshoot tako da se vidi odbljesak pa zanemarite isto a i folija je jos na tv-u...ista stvar je i na 1080 file-ovima.

https://ibb.co/34n69Rt

 

A hdr 4k sadrzaj s youtuba je savrsenstvo , cak i kad se puste isječci iz filmova .....

https://ibb.co/V9xQwkK

 

 

 

Jesi mozda probao direktno sa laptopa/kompa puštati te filmove od 70gb preko hdmi kabla?

Ja sam isto narucio C1 i poskidao filmova u top kvaliteti pa me zanima.

 

Pitanje opcenito:

Jel takve filmove bolje puštati sa usba ili sa kompa preko usb kabla?

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
marinho25 kaže...

Evo kako izgleda spomenuto "mravinjanje" kad se pusti 4k hdr dolby file od 70gb (film interstellar)...najvise se vidi na bijeloj boji . Slikano je nije screenshoot tako da se vidi odbljesak pa zanemarite isto a i folija je jos na tv-u...ista stvar je i na 1080 file-ovima.

https://ibb.co/34n69Rt

 

A hdr 4k sadrzaj s youtuba je savrsenstvo , cak i kad se puste isječci iz filmova .....

https://ibb.co/V9xQwkK

 

 

Cek, jel prva slika fasada na kojoj je netko sprejao? Jer izgleda ocajno...

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Emixman1 ......Probam i to veceras , probat cu i plexi .....nego nikako uhvatit vremena ali iskreno tragicno mi je da dam za tv 12tk i onda da moram spajat laptop na njega da bio mogao normalno pogledat film. Isto vrijedi i za media playere.....ali eto probat cu sve tek toliko da vidim u cemu je problem...javim

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.12.2021 12:28 (marinho25).
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Mad Ant....moram to bolje slikat veceras, prva slika je scena iz filma -neka ploca po kojoj sara Matt McConaghy, Interstellar:) ....ali eto slikano je sad po danu a i folija je jos na ekranu pa je odbljesak  dosta izrazen. Btw ta ploca bi trebala biti potpuno bijela a ovdje je bas kako ti kazes -posprejana!Uglavnom slikam bolje veceras ili jos bolje napravim screenshot , vidim da ta opcija postoji na cx-u  valjda je ima i c1....moram istrazit.

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.12.2021 12:38 (marinho25).
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
marinho25 kaže...

Evo kako izgleda spomenuto "mravinjanje" kad se pusti 4k hdr dolby file od 70gb (film interstellar)...najvise se vidi na bijeloj boji . Slikano je nije screenshoot tako da se vidi odbljesak pa zanemarite isto a i folija je jos na tv-u...ista stvar je i na 1080 file-ovima.

https://ibb.co/34n69Rt

 

A hdr 4k sadrzaj s youtuba je savrsenstvo , cak i kad se puste isječci iz filmova .....

https://ibb.co/V9xQwkK

 

 

Malo mi je nejasna 1. slika :/ Jel to čitav Tv ili samo dio?

 

Pogledao sam baš Interstellar 50GB neki dan na svojem 65" OLED i mogu reći da je slika bila odlična. Ima malo zrnatiji prikaz (ništa tako strašno) ali to primjećujem na svim holivudskim filmovima koji su valjda snimani klasično (na vrpcu) i to mi čak baca malo na kino ugođaj.

 

Ovo po slici mi se čini preizraženo ako želiš mogu slikati Interstellar na svom, samo reci koja scena, pa usporedi.. Nekako mi se čini da ti postavke nisu dobre (over procesing ili nešto) :/ 

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
marinho25 kaže...

Mad Ant....moram to bolje slikat veceras, prva slika je scena iz filma -neka ploca po kojoj sara Matt McConaghy, Interstellar:) ....ali eto slikano je sad po danu a i folija je jos na ekranu pa je odbljesak  dosta izrazen. Btw ta ploca bi trebala biti potpuno bijela a ovdje je bas kako ti kazes -posprejana!Uglavnom slikam bolje veceras ili jos bolje napravim screenshot , vidim da ta opcija postoji na cx-u  valjda je ima i c1....moram istrazit.

 Da nisi spomenuo da ti je 4k preko yt super, rekao bi da je folija u pitanju 

I believe Wi can Fi...
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav 

 

LG TV NanoCell 50NANO753PR

 

 

ili 

 

HISENSE 50A6G 126 cm, 4k, smart tv

 

Ili nesto trece privlaci me lg ali nisaam siguran zbog nove tehnologije 

 

 

Black Spider
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo, na kraju ni ja nisam izdržao, pao je LG OLED65C11

Moj PC  
6 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav, zanimaju me vaše preporuke/iskustva

Po speckama ne vidim neku pretjeranu razliku, a philips je dosta jeftiniji
https://www.displaydb.com/compare/so...ps-48oled80612

U svakom slučaju gledam Oled 48 i android.
 
0 0 hvala 1
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Di se može najpovoljnije nabaviti LG C1?

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.12.2021 19:26 (mostsexy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice